Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 23:00   #151
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Question Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Witam. Tak jak wszystkie tu Panie podejrzewam u siebie ten sam problem. Chciałabym się z Wami skonsultować bo jesteście, można tak to chyba ująć, ekspertkami w tej materii. Otóż włosy mam odkąd pamiętam, nie są one jakieś grube czarne ale takie lekko szarawe. Dłuższe mam na pośladkach, nad pośladkami, na rękach (które kiedyś z resztą całe ogoliłam maszynką, z ramionami włącznie ) i nogach oczywiście. Te na pośladkach są troszke ciemniejsze. Byłam u ginekologa, który bez oglądania mnie stwierdził, że to musi być hirsutyzm idiopatyczny i nic się z tym nie da zrobić. Zapisał pigułki antykoncepcyjne Yaz, ale te sama chciałam brać. Planuję wizytę u endokrynologa ale przedtem chciałabym zasięgnąc Waszej rady. Dołączam swoje fotki brzucha (włoski są trochę ciemniejsze niż na fotce), rąk i dołu pleców. Liczę na odpowiedź
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 11:48   #152
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

candyw.
to co widze na zdjęciach MOIM ZDANIEM nie jest to hirucyzm.Szczerze chciała bym takie włosy miec powaznie. Ja jestem owłosiona jak małpa!! nie nadazam tego golic. ty masz jasne włosy i mało tego jak bym ci pokaała swoje bys sie wystraszyła. Oczywiscie do lekarza możesz isc i to skonsultowac. ale wg MNIE nie jest zle.
ja brałam yasminelle i niby!! miały wlosy po tym zniknąc ale gówno dalej byy i sa czarne ochydne kłaki.
radze isc do lekarz a bys wiedziała na czym stoisz. może cos zapisze bo przy małym problemie moze szybko znikną włosy i bedziesz sie czuła psychicznie lepiej. pisze o tym bo ja sioe czuje z tymi kłakami psychicznie bardzo zle.
mam meza i wg mojego lekarza po co mam nie miec włosów jak juz chłopa mam fest mi podejscie do problemu...
Znowusz moj ginekolog stwierdził ze jesli nie bede mogła zajsc w ciąże zbada hormony i w tedy jesli bedzie zle zacznie leczyc.
BADAŁAS ?? hormony testosteron??
ja badałam mam 106 norma do 80 wiec jak u chłopa
ale 3 tyg temu urodziłam zdrowego slicznego synka wiec problemu z hormonami nie mam i żadnen lekarz nie chce mbnie leczyc bo skopro nie mam problemu z ciąża to włosy sa moim widzimisie.:ma d:
Ale tyy wyglądasz dobrze wlosy mnie nie przerazaja mimo wszytsko jednak do lekarza bym poszła.

Edytowane przez Partymix
Czas edycji: 2010-07-16 o 11:50
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 12:16   #153
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Ja też nie widzę w tych włosach żadnej patologii.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 21:50   #154
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Partymix
Dzięki za rzetelną odpowiedź. Nic jeszcze nie badałam ale na pewno pójde do endo i sie skonsultuję. Co do stanu psychicznego to wiele ludzi nie rozumie jak bardzo kobieta może czuć sie źle we własnym ciele przez te kudły. I podejście lekarzy do sprawy też jest tragiczne.
Gratuluję Ci synka Mam nadzieje że będzie zdrowo chłop rósł
A jeszcze mam pytanko, ile kosztowały Cie badania tych hormonów?
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 19:41   #155
diaancia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Ja mam podobny problem. Wykonałam kompleksowe badania u endokrynologa, okazało się, że wszystkie hormony mam w normie, PCO też u mnie nie występuje. Okazuje się, że mam nadwrażliwość mieszków włosowych-hirsutyzm idiopatyczny, stąd problemy z cerą i nadmiernym owłosieniem, Stosowałam krem Bioxet, od momentu jak pojawił się na rynku- brak jakichkolwiek wymiernych efektów. Nie polecam. Byłam daleka od stosowania leków hormonalnych, w obawie przed skutkami ubocznymi, aczkolwiek tylko w ten sposób można się wyleczyć, żaden 'cudowny' krem nie jest w stanie pomóc w walce z nadmiernym owłosieniem twarzy i ciała. Zaczynam kurację Syndi 35. Pelna obaw ale i optymizmu.
Pozdrawiam
diaancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 20:14   #156
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

diaancia
Jeśli mozna zapytać , jakie jest to Twoje owłosienie i gdzie? Bo ja własnie chce się wywiedzieć jaki jest charakter tych włosów przy hirsutyźmie idiopatycznym. Mimo, że mam już jakiś zarys dzięki Partymix to ciągle jestem głodna wiedzy
No i jeszcze jaki jest koszt tych wszystkich badań??
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 08:15   #157
diaancia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Mam ciemne i twarde włosy na brodzie, słaby zarost pod pępkiem, i dość silny zarost okolic bikini.
Badania prowadziłam całkowicie za darmo, gdyż endokrynologiem jest ciocia mojej znajomej i wszystko wykonałam na rzecz NFZ.
Myślę, że każdy może wykonac je za darmo, tylko czas oczekiwania na wizytę jest bardzo długi.
Pozdrawiam i powodzenia życzę
diaancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 17:31   #158
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Diaancia, dzięki
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 14:49   #159
monis65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy


Edytowane przez monis65
Czas edycji: 2010-08-30 o 08:41
monis65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:00   #160
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monis65 Pokaż wiadomość
witam moje Wizażanki
chce sie podzielić moim problemem a zarazem poprosić o wszelkie rady i pomoc. otóż cierpię na hisutyzm który odziedziczyłam po tacie(cholerne geny;/). włoski bardzo szybko mi odrastają. musze je golić codziennie a to z kolei prowadzi do wszelakich podrażnień i wrastania włosków. zarost jest ciemny i twardy. cale ciało pokryte jakimiś włoskami. wyraźne owłosienie na rekach mam od dziecka ale włoski wraz z wiekiem ciemnieją i są mocniejsze.wybielam je ale i tak odrastają i znowu są ciemne. teraz jak mam opaloną skóre to paskudnie wygląda. już przyzwyczaiłam sie do mojej "sierści" ale jednak mi przeszkadza zwłaszcza że jestem kobietą a tu zarośnięta jestem bardziej nawet jak facet w moim wieku robiłam badania hormonalne i miałam b. wysoki testosteron. brałam diane 35 przez rok ale nic to nie dało. włosy rosły jak zwykle a nawet zwiększyły swój wzrost(nadal ciemne+twarde). ostatecznie rzuciłam tabletki. niestety musze sie zaakceptować lecz jest to trudne. co tu robić?

chciałam też poprosić o rade dotyczącą usunięcia owłosienia na rękach.(zdj) chce aby było skuteczne. co polecacie??(wosk,laser,ma szynka, nie wiem...)
z góry dziękuje za odpowiedzi

Załącznik 3271936

Załącznik 3271937

Załącznik 3271938

Załącznik 3271939
A co na to endokrynolog?
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 16:57   #161
monis65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

byłam u pani ginekolog-endokrynolog. przepisała mi tabletki diane 35, które nic mi nie dały (oprócz regulacji cyklu miesiączkowego). powiedziała mi że to geny oraz że nie ma metody i preparatu który pozwoli by włoski same wypadły. i tyle. nic mi właściwie nie pomogła chodząc na kontrole sama mówiła że nic nie zdziała;/ (a lekarz prywatnie coś pomoże?)

mam zamiar ponownie odwiedzić tą panią i powtórzyć badania na poziom testosteronu, po 3 mies przerwy stosowania diane 35.

zastanawiam sie jak najlepiej usunąć dotychczasowe owłosienie? jak sobie z nim poradzić?
monis65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 17:14   #162
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Należy się udać do porządnego endokrynologa, który zleci kompletną diagnostykę i postawi diagnozę. I w tym przypadku nie ma znaczenia, czy prywatnego czy na NFZ... tylko do dobrego, polecanego lekarza!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:02   #163
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

monis65
Teraz to ja już zgłupiałam bo mam podobne owłosienie na rękach i wychodzi na to że ja też jestem chora. Muszę jak najszybciej pójść do tego endo
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 00:41   #164
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

ja też powinnam w sumie iść,ale się boję trochę i wstydzę..

a mam to na 100%




---------- Dopisano o 01:41 ---------- Poprzedni post napisano o 01:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Partymix Pokaż wiadomość
candyw.
to co widze na zdjęciach MOIM ZDANIEM nie jest to hirucyzm.Szczerze chciała bym takie włosy miec powaznie. Ja jestem owłosiona jak małpa!! nie nadazam tego golic. ty masz jasne włosy i mało tego jak bym ci pokaała swoje bys sie wystraszyła. Oczywiscie do lekarza możesz isc i to skonsultowac. ale wg MNIE nie jest zle.
ja brałam yasminelle i niby!! miały wlosy po tym zniknąc ale gówno dalej byy i sa czarne ochydne kłaki.
radze isc do lekarz a bys wiedziała na czym stoisz. może cos zapisze bo przy małym problemie moze szybko znikną włosy i bedziesz sie czuła psychicznie lepiej. pisze o tym bo ja sioe czuje z tymi kłakami psychicznie bardzo zle.
mam meza i wg mojego lekarza po co mam nie miec włosów jak juz chłopa mam fest mi podejscie do problemu...
Znowusz moj ginekolog stwierdził ze jesli nie bede mogła zajsc w ciąże zbada hormony i w tedy jesli bedzie zle zacznie leczyc.
BADAŁAS ?? hormony testosteron??
ja badałam mam 106 norma do 80 wiec jak u chłopa
ale 3 tyg temu urodziłam zdrowego slicznego synka wiec problemu z hormonami nie mam i żadnen lekarz nie chce mbnie leczyc bo skopro nie mam problemu z ciąża to włosy sa moim widzimisie.:ma d:
Ale tyy wyglądasz dobrze wlosy mnie nie przerazaja mimo wszytsko jednak do lekarza bym poszła.
a na brzuchu też masz/miałaś? i podczas ciąży usuwałaś normalnie?
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 01:01   #165
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez monis65 Pokaż wiadomość
byłam u pani ginekolog-endokrynolog. przepisała mi tabletki diane 35, które nic mi nie dały (oprócz regulacji cyklu miesiączkowego). powiedziała mi że to geny oraz że nie ma metody i preparatu który pozwoli by włoski same wypadły. i tyle. nic mi właściwie nie pomogła chodząc na kontrole sama mówiła że nic nie zdziała;/ (a lekarz prywatnie coś pomoże?)

mam zamiar ponownie odwiedzić tą panią i powtórzyć badania na poziom testosteronu, po 3 mies przerwy stosowania diane 35.

zastanawiam sie jak najlepiej usunąć dotychczasowe owłosienie? jak sobie z nim poradzić?

hej
przerabialam kilka metod depilacji na swoich rekach
kremy-porazka (ja mialam uczulenie na nie) ale nawet bez tego, krotki efekt a duzo czasu to zajmuje
wosk-nie sprawdza sie na rekach, trudno wyrwac wszytskie wloski, rece są chude
depilator-dobrze sie sprawdzal oczywscie po depilacji nalezy powtorzyc czynnosc po okolo 3 dniach bo wlosy rosna w roznym tempie ale ogolnie było nieźle, robilam to co 2 tyg, totalnie gladko nie mialam, ale takie przerzadzone
-maszynka-obecnie tylko to stosuje bo szybko i nie mam czasu na depilator, jestem zadowololna skora na rekach nie jest u mnie tak delikatna jak na nogach mozna golic nawet codziennie chociaz ja gole co 3 dni bo mi tak szybko nie rosna
a co do wlosow na dłoniach i na palcach to najlepszy depilator, w tych miejscach jakos nie boli nawet i szybko idzie (nie kazdy na palcach-to zalezy od genow ja akurat mam )

ogolnie nie jest u Ciebie zle, ja nie mam tego calego hisutyzmu chociaz derma podejrzewala ale endokrynolodzy mowili ze ok i mam niewiele mniej od Ciebie ale golenie nie sprawia problemow, mysle że zadbana kobieta ktora ma widoczne wlosy na rekach powinna

a ogolnie slyszalam że typowi słowianie mają duże owłosienie na ciele takie geny

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-07-25 o 01:09
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 12:20   #166
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

nellcia1993

Masz grube te włosy czy meszek taki? I gdzie je masz? Bo to że kobieta ma włosy to normalne. Ja gdzies wyczytałam, że trzeba rozróżnic hirsutyzm od nadmiernego owłosienia. Ale chyba faktycznie, jak lekarz tego nie oceni to nam ciężko bedzie rozróżnić.
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 22:12   #167
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Jeszcze mam jedno pytanko gdyby ktoś wiedział: czy po jednym zabiegu lasera włoski sie przerzedzą? Czy jeden zabieg nic nie da i trzeba więcej? Zastanawiam się żeby pójść i nie chodzi mi o to, żeby włochów wcale nie było tylko żeby były rzadsze i delikatniejsze.
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:21   #168
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez candywoman84 Pokaż wiadomość
nellcia1993

Masz grube te włosy czy meszek taki? I gdzie je masz? Bo to że kobieta ma włosy to normalne. Ja gdzies wyczytałam, że trzeba rozróżnic hirsutyzm od nadmiernego owłosienia. Ale chyba faktycznie, jak lekarz tego nie oceni to nam ciężko bedzie rozróżnić.
Ciemne.Mocne.Nie ma miejsca,żeby ich nie było..
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 21:45   #169
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Wiecie co? Nie ma sensu wydawać pieniędzy (bo to spore sumy, które z powodzeniem można przeznaczyć na coś innego) na badania i wizyty u lekarzy, którzy w najlepszym wypadku przepiszą tabletki antykoncepcyjne. Po nich następuje poprawa na czas brania, choć i to niekoniecznie, nie wspominając o efektach ubocznych i ewentualnych późniejszych trudnościach z zajściem w ciążę, a zmiany nasilają się po odstawieniu.
Mój ginekolog nastroił mnie optymistycznie swoją - wprawdzie do bólu, ale jak szczerą! podziwiam taką bezinteresowność u ludzi, w których interesie leży przecież naciągnięcie pacjentki na "leki" (powiedzmy) - diagnozą. Otóż, drogie Wizażanki,
NIE DA SIĘ Z TYM NIC ZROBIĆ!
Ja zbieram kasę na laser i w tym roku wypowiadam wojnę mojemu owłosieniu. Wiem, że rozprawię się z nim raz na zawsze. Dla zdesperowanych polecam forum o hirsutyzmie (znajdziecie w Google). Najważniejsze to odpowiednie nastawienie psychiczne do tego problemu, bo ja już zdałam sobie sprawę, że zakrywaniem się jak muzułmanka czy zakonnica i wylewaniem rzek łez nic nie zdziałam. Pozdrawiam
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 11:29   #170
candywoman84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 14
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
Wiecie co? Nie ma sensu wydawać pieniędzy (bo to spore sumy, które z powodzeniem można przeznaczyć na coś innego) na badania i wizyty u lekarzy, którzy w najlepszym wypadku przepiszą tabletki antykoncepcyjne. Po nich następuje poprawa na czas brania, choć i to niekoniecznie, nie wspominając o efektach ubocznych i ewentualnych późniejszych trudnościach z zajściem w ciążę, a zmiany nasilają się po odstawieniu.
Mój ginekolog nastroił mnie optymistycznie swoją - wprawdzie do bólu, ale jak szczerą! podziwiam taką bezinteresowność u ludzi, w których interesie leży przecież naciągnięcie pacjentki na "leki" (powiedzmy) - diagnozą. Otóż, drogie Wizażanki,
NIE DA SIĘ Z TYM NIC ZROBIĆ!
Ja zbieram kasę na laser i w tym roku wypowiadam wojnę mojemu owłosieniu. Wiem, że rozprawię się z nim raz na zawsze. Dla zdesperowanych polecam forum o hirsutyzmie (znajdziecie w Google). Najważniejsze to odpowiednie nastawienie psychiczne do tego problemu, bo ja już zdałam sobie sprawę, że zakrywaniem się jak muzułmanka czy zakonnica i wylewaniem rzek łez nic nie zdziałam. Pozdrawiam

Zgadzam sie z przedmówczynią jak najbardziej. Jednakże ile czasu musi upłynąć zanim się to zrozumie Gratuluję podejścia i mam nadzieję, że dziewczyny borykające się z tym problemem jak najszybciej poradza sobie z tym psychicznie
candywoman84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 11:32   #171
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
Wiecie co? Nie ma sensu wydawać pieniędzy (bo to spore sumy, które z powodzeniem można przeznaczyć na coś innego) na badania i wizyty u lekarzy, którzy w najlepszym wypadku przepiszą tabletki antykoncepcyjne. Po nich następuje poprawa na czas brania, choć i to niekoniecznie, nie wspominając o efektach ubocznych i ewentualnych późniejszych trudnościach z zajściem w ciążę, a zmiany nasilają się po odstawieniu.
Mój ginekolog nastroił mnie optymistycznie swoją - wprawdzie do bólu, ale jak szczerą! podziwiam taką bezinteresowność u ludzi, w których interesie leży przecież naciągnięcie pacjentki na "leki" (powiedzmy) - diagnozą. Otóż, drogie Wizażanki,
NIE DA SIĘ Z TYM NIC ZROBIĆ!
Ja zbieram kasę na laser i w tym roku wypowiadam wojnę mojemu owłosieniu. Wiem, że rozprawię się z nim raz na zawsze. Dla zdesperowanych polecam forum o hirsutyzmie (znajdziecie w Google). Najważniejsze to odpowiednie nastawienie psychiczne do tego problemu, bo ja już zdałam sobie sprawę, że zakrywaniem się jak muzułmanka czy zakonnica i wylewaniem rzek łez nic nie zdziałam. Pozdrawiam
Zgadzam się z Tobą!
Ale z tego co wiem to laser też wcale nie jest taki,że już nigdy nie powrócą w naszym przypadku... (tak czytałam)
Ja też się powoli z tym godzę...
__________________
"It's okay not to be okay"-Jessie J
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 16:43   #172
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Wiesz nellcia, to zależy. Niekompetentni ludzie pracujący w pseudoprofesjonalnych gabinetach na tanim chińskim sprzęcie często za nie osiągnięcie obiecywanych efektów (gładka skóra) winią hormony - to jest po prostu kiepska wymówka, bo skuteczność lasera wcale nie jest zależna od hormonów, przynajmniej moim zdaniem. Wiele lekarzy specjalistów poleca laseroterapię właśnie szczególnie osobom z naszym problemem. Ważne jest po prostu, by znaleźć godny zaufania gabinet... co wcale nie jest takie proste. Ja dzisiaj byłam u endokrynologa ze wszystkimi badaniami (mama mnie zaprowadziła, sama bym nie poszła, szczególnie, że powiedziała to, co ja już od dawna wiedziałam) i polecono mi tabletki antykoncepcyjne Pani chwaliła również laser, z którego zadowolona jest większość pacjentek, która nie decyduje się na terapię hormonalną (antykoncep.) Przy czym też gadała głupoty, bo stwierdziła, że nie wiadomo ile efekt się będzie utrzymywał (8 miesięcy po 1 zabiegu wg niej), ale nie chciało mi się z nią polemizować. Dziewczyny, życzę Wam tego, abyście zaakceptowały i pokochały siebie takimi jakimi jesteście. Ja myślałam, że tak się stanie ze mną dopiero po laseroterapii, ale w te wakacje po 18 latach uświadomiłam sobie, że nie to jest w życiu najważniejsze... Mimo to rodzice zgodzili się zasponsorować mi laser po odcinku Rozmów w toku na temat hirsutyzmu. Warto o tym pomyśleć. Wiem, że nie jest łatwo, ale nie jest to niemożliwe. Pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez monis65 Pokaż wiadomość
witam moje Wizażanki
chce sie podzielić moim problemem a zarazem poprosić o wszelkie rady i pomoc. otóż cierpię na hisutyzm który odziedziczyłam po tacie(cholerne geny;/). włoski bardzo szybko mi odrastają. musze je golić codziennie a to z kolei prowadzi do wszelakich podrażnień i wrastania włosków. zarost jest ciemny i twardy. cale ciało pokryte jakimiś włoskami. wyraźne owłosienie na rekach mam od dziecka ale włoski wraz z wiekiem ciemnieją i są mocniejsze.wybielam je ale i tak odrastają i znowu są ciemne. teraz jak mam opaloną skóre to paskudnie wygląda. już przyzwyczaiłam sie do mojej "sierści" ale jednak mi przeszkadza zwłaszcza że jestem kobietą a tu zarośnięta jestem bardziej nawet jak facet w moim wieku robiłam badania hormonalne i miałam b. wysoki testosteron. brałam diane 35 przez rok ale nic to nie dało. włosy rosły jak zwykle a nawet zwiększyły swój wzrost(nadal ciemne+twarde). ostatecznie rzuciłam tabletki. niestety musze sie zaakceptować lecz jest to trudne. co tu robić?

chciałam też poprosić o rade dotyczącą usunięcia owłosienia na rękach.(zdj) chce aby było skuteczne. co polecacie??(wosk,laser,ma szynka, nie wiem...)
z góry dziękuje za odpowiedzi

Załącznik 3271936

Załącznik 3271937

Załącznik 3271938

Załącznik 3271939
Polecam Ci krem lub wosk w gabinecie (oczywiście). Zacznij od kremu, jeżeli nie wystąpi podrażnienie, to możesz go używać, oczywiście po odnotowaniu kiedy włosy zaczną odrastać; jeśli stanie się to zbyt szybko, możesz iść na depilację woskiem do dobrej (b. ważne) kosmetyczki.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-07-31 o 16:47
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:59   #173
_nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Laser nie na wszystkich działa i na pewno nie usuwa włosów na amen. Moja koleżanka walczyła z tzw. wąsikiem (ma ciemne i mocno włosy) - była na 15 zabiegach i renomowanym salonie z porządnym a nie "chińskim" sprzętem i nic.
Tzn. włosów ma mniej - może 30% mniej... wydała mnóstwo pieniędzy i jest załamana. Nie znam żadnej dziewczyny, która pozbyła by się włosów na zawsze.
_nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 18:32   #174
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Więc "renomowany" salon powinien jej zwrócić pieniądze. Może (raczej na pewno, po tym co piszesz) miała robione IPL-em. Nikt normalny nie robi sobie 15 zabiegów laserem Odsyłam do wątku o depilacji laserowej, jeżeli twierdzisz inaczej. Ale zamiast wprowadzać kogoś w błąd, to najpierw trzeba upewnić się, co się pisze (przynajmniej ja tak robię...).
A co do tego, że są to nie wszystkie włosy, to nikt nigdy nic takiego nie powiedział... Laser usuwa ok. 90% owłosienia. Nikt też nie mówi, ża amen. Czasem po paru latach zabieg trzeba powtórzyć, ale o tym sobie możesz poczytać w tamtym wątku, choć dziewczynom 3-5 lat po zabiegach nic nie rośnie.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 22:34   #175
kahna07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Hej. Mnie również dotknął problem okropnego owłosienia Od dziecka miałam nadmiar wlosów, jednakże ok 1,5 roku temu owłosienie się nasiliło, a to dlatego, że odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu zaczęły mi rosnąć włosy na twarzy (wąsik i broda). Jak każda z Was wzięłam się za siebie i postanowiłam z tym walczyć. Ale był problem! Jak?! Jestem studentką i niestety nie mam kasy na laser. Jedyne co w tym kierunku zrobiłam to poszłam do ginekologa, który przepisał mi Yasminelle (czy jakoś tak) oraz wykupiłam krem Bioxet do twarzy. Początkowo nie skutkował, włosy były ciemne i gęste... używałam go tylko wieczorem, ale od jakiegoś czasu używam go regularnie rano i wieczorem. Teraz widzę dużo lepsze efekty! Skuteczność tego kremu rośnie wraz z ilością i częstością jego stosowania. Mam tylko nadzieję, że mnie nie zawiedzie i włosów będzie już tylko mniej... Być może niedługo się odezwę i napiszę o postępach kremu Trzymajcię się!
kahna07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 09:34   #176
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Ja Bioxetu używałam i nie polecam... Szkoda kasy.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 09:39   #177
_nowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 11
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

Nie chce nikogo w błąd wprowadzać. Piszę tylko jak jest. To, że zabieg trzeba powtarzać raz na jakiś czas to wiadomo. Stwierdzenie "na amen" nie było napisane dosłownie.
Włosów ma 30% mniej a nie 90%
Napisałam, że na nią nie podziałało o co to larum? Jak widzisz różni są ludzie i nie na wszystkich cud laser działa.
_nowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 18:22   #178
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

"larum przest. alarm, pobudka, wezwanie do broni, bicie na trwogę; wrzawa, zgiełk , hałas". Ja do broni nikogo nie wzywam, zapewniam, chciałabym tylko, żeby w internecie było więcej wiarygodnych wpisów, a nie bełkotu "na znajoma znajomej nie podziałało". Napisałabyś chociaż, jakiż to był "renomowany salon". Jest zasadnicza różnica między laserem i IPL, a to co opisujesz, to zdecydowanie był IPL, który rzeczywiście nie działa tak, jak jest to obiecywane. A ja napisałam o laserze. Nie chciałabym, żeby przez takie wpisy ktoś stracił wiarę w to, że może być "normalny", bo wiara i nadzieja na to chyba jest tu kluczową sprawą. Czytaj ze zrozumieniem, koleżanko, bo coś Ci to słabo wychodzi (aluzja do owych % i IPL) Jeżeli nie wierzysz, bo widzę, że pomimo konkretów upracie obstawiasz przy swoim, przeczytaj więcej o fotoepilacji, by mieć jakąś wiedzę, którą możesz poprzeć swoje argumenty, a nie pisać bez pojęcia, ładu i składu. Miłego dnia


PS
Ja, jeżeli widzę określenie "na amen", to myślę "na amen". Nie czytam między wierszami.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty

Edytowane przez G12acka
Czas edycji: 2010-08-02 o 18:24
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 14:00   #179
paulina1250
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 11
Dot.: Owlosienie na twarzy

hirsutyzmu nigdy sie nie wyleczy, biorac diane 35 nie powinno byc gorzej ale generalnie nie jest lepiej, a jak jest to po odstawieniu tabletek wszystko wraca
mozna wyleczyc jedynie przy policystycznych jajnikach
sama sie z tym zmagam od wielu lat i jest coraz gorzej
bralam diane i jedynie urosly mi piersi i nic wiecej sie nie zmienilo
moja mama jest lekarzem co prawda ani nie ginekologiem ani nie endokrynologiem ale mowili jej, ze co najwyzej mozna wszystko zatrzymac i ze hormony daja dopiero jak sie ma 17 lat a w tedy jets juz za pozno u wielu osob
ja zauwazylam ze mam dziwnie duzo wlosow jak mialam 11 lat bo wtedy widzialam u innych ze zadna kobieta nie ma wlosow na brzuchu, na posladkach a ja mialam
bylam u lekarza w wieku 15 lat to baba powiedziala mi ze jedynie depilacja na to ja sie zapytalam czy bedzie mi golila plecy i mnie wywalila, w ogole wredna byla
a z czasem paseczek na brzuchu rozrosl sie na caly brzuch i w wieku 18 lat poszlam do lekarza i zapisal diane35 , czulam sie dobrze nie jak inni mowili ze sie wymiotuje itp po pierwszym cyklu urosly mi piersi o rozmiar, zawsze byly mikroskopije, po chyba 4 miesiacach zauwazylam jakby bylo mniej wlosow na posladkach ale tylko troszeczke mniej, bralam diane 9 miesiecy potem dostalam zwykle antykoncepcyjne i to koniec leczenia, nie pojawia sie wiecej wlosow bo chyba wiecej juz sie nie da, ale nie jest ich mniej
paulina1250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 19:57   #180
Partymix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 487
Dot.: Hirsutyzm, nadmierne owłosienie - watek zbiorczy

mnie 3 lata temu badanie wszystkich hormonów kosztowało około 150 zł
Partymix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-28 08:49:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.