Mycie włosów odżywką - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-04, 12:38   #2281
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Burbery Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy po myciu odżywką stosujecie maski? Jestem do masek bardzo przyzwyczajona, stosuję je 5/7 dni w tygodniu, i się zastanawiam czy takie połączenie zbytnio nie obciąży włosów?
Zależy od włosów. No i od składu masek, które chcesz kłaść
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:49   #2282
Panadol
Raczkowanie
 
Avatar Panadol
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 99
Dot.: Mycie włosów odżywką

Dziewczyny, jestem w tej chwili na 40 stronie tego watku i zamierzam przebrnac do konca Ale juz chce umyc wlosy odzywka i dlatego pytam (wybaczcie jesli juz bylo takie pytanie w czesci, ktorej jeszcze nie przeczytalam). Mieszkam w USA i nie mam takiego dostepu do polskich odzywek, z tego co znalazlam polecane sa firmy Suave.

W tej chwili w domu mam Suave soothing lavender lilac, sklad:
Water, Cetyl Alkohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Fragrance, Lactic Acid, Potassium Chloride, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, PEG-150 Distearate, Tocopheryl Acetate [Vitamin E Acetate], Panthenol, Propylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Passiflora Edulis Flower Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Rose (Rose Canina) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Red 33 (Ci 17200), Blue 1 (Ci 42090).

I teraz czy on jest aby na pewno dobry? Sklad bardzo dlugiii, na drugim miejscu alkohol (chyba niedobrze, prawda?)

A moze ta kokosowa byla by juz lepsza...
Suave Tropical Coconut Conditioner:
Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Potassium Chloride, Fragrance (Parfum), Distearyldimonium Chloride, Disodium EDTA, Glycerin, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Gylcol, Silk Amino Acids, Honey (Mel), Nettle (Urtica Dioica) Extract, Rosemary (rosemarinus Officinalis) Extract, Coconut (Cocoa Nucifera) Extract

Pomocy, czego ja mam uzywac (O_o)

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Heh, to trudno, ide myc tym co posiadam (: Aha, wlosy mam dlugie, falowane, nawet moge powiedziec, ze krecone. Przy glowie raczej z tendencja do przetluszczania, ale za to nizej....tragicznie suche ): Rozdwajaja mi sie nie tylko koncowki, ale takze wlosy na dlugosci (O_o) Moze duza zasluga jest w tym moja, ze rozczesuje (a raczej dre) je szczotka, na sucho (przed myciem)
Mam nadzieje, ze ktos bedzie na tyle zyczliwy i cierpliwy i mi pomoze (:

Edytowane przez Panadol
Czas edycji: 2013-02-06 o 19:09
Panadol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:00   #2283
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Mycie włosów odżywką

na rozdwojone końcówki to już nic nie pomoże -tylko ich podcięcie do miejsca gdzie się nie rozdwajają. Ja myję każdą odżywką moje włosy nie są wybredne. Musisz testować i twoje włosy same ci pokażą którą odżywkę lubią a którą nie. Ten alkohol w odżywkach nie jest taki zły jak ten w szamponach.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:03   #2284
Panadol
Raczkowanie
 
Avatar Panadol
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 99
Dot.: Mycie włosów odżywką

sylwka37 dziekuje bardzo za odpowiedz
Panadol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 22:09   #2285
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Mycie włosów odżywką

Dziś się przełamałam! Umyłam włosy balsamem b/s z Joanny nawilżająco regenerujący a potem na około 15-20 minut (kąpiel + ciepło a wręcz gorąco w łazience) maska z Alterry granat i aloes i włosy mam bajka! Lepsze niż po szamponie Babydream i masce! Mięciutkie, błyszczące, sypkie i nawilżone. Aż chce się macać i macać je jestem ciekawa jakie włosy będą rano jak wstanę
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 18:01   #2286
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Mycie włosów odżywką

Też się zastanawiam nad myciem odżywką. Mój problem polega na tym, że szampony z detergentami niby oczyszczają, ale skóra głowy szybciej się przetłuszcza. Natomiast mycie szamponem Babydream mi nie służy, bo wysusza. Płyn do higieny intymnej Facelle powoduje, że włosy są długo świeże u nasady, natomiast wysusza mi końcówki. Tak myśle, że odżywka nie będzie mi wysuszać końcówek, ale czy nie będzie obciążać włosów u nasady?

Co myślicie o opcji by połączyć szampon z odżywką i taką mieszanką myć włosy?
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:59   #2287
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: Mycie włosów odżywką

Edziorek23 - o dziwo, mycie odżywką może zupełnie inaczej podziałać na skalp niż myślimy - np. Garnier AiK użyty do mycia wydłużał mi czas pomiędzy myciami w porównaniu do szamponu<z 3 nawet do 5!!! dni><z slesem - ja używam albo odżywek do mycia albo szamponów z slesem - jakoś nie do końca polubiłam się z testowanymi "delikatesami">

Dodatkowo jeśli używasz olejów to na moje oko odżywka lepiej i szybciej zmywa niż szampon a i nie wypłukuje "dobrości". No hegron jako jedyny nie odmywał tak fajnie - w sumie mi nie podpasował zupełnie, ale dużo dziewczyn chwaliła i chwali.

Subiektywnie wydaje mi się, że własciwości pieniące i myjące <oraz nawilżające> zwiększa łyżeczka miodu dodana do odżywki do mycia.

Ja myłam włosy odżywką, ale np dopiero w zeszłym roku odważyłam się nią zmywać oleje - i właśnie na początku dodawałam kroplę szamponu do odżywki - bałam się, że sama odżywka nie podoła. Także chyba można spróbować
jusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 13:31   #2288
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez jusik Pokaż wiadomość
Edziorek23 - o dziwo, mycie odżywką może zupełnie inaczej podziałać na skalp niż myślimy - np. Garnier AiK użyty do mycia wydłużał mi czas pomiędzy myciami w porównaniu do szamponu<z 3 nawet do 5!!! dni><z slesem - ja używam albo odżywek do mycia albo szamponów z slesem - jakoś nie do końca polubiłam się z testowanymi "delikatesami">

Dodatkowo jeśli używasz olejów to na moje oko odżywka lepiej i szybciej zmywa niż szampon a i nie wypłukuje "dobrości". No hegron jako jedyny nie odmywał tak fajnie - w sumie mi nie podpasował zupełnie, ale dużo dziewczyn chwaliła i chwali.

Subiektywnie wydaje mi się, że własciwości pieniące i myjące <oraz nawilżające> zwiększa łyżeczka miodu dodana do odżywki do mycia.

Ja myłam włosy odżywką, ale np dopiero w zeszłym roku odważyłam się nią zmywać oleje - i właśnie na początku dodawałam kroplę szamponu do odżywki - bałam się, że sama odżywka nie podoła. Także chyba można spróbować

Wiesz, ja też zauważyłam, że gdy umyję włosy szamponem z SLS, to już po 2 dniach włosy u nasady są przetłuszczone (a nie mam przesadnej sklonności do przetłuszczania). Pewnie silne detergenty, oczyszczają dobrze, jednak skóra głowy ,,broni się'' przed agresywnym działaniem i stąd to przetłuszczanie.

Ostatnio wymieszałam płyn Facelle z odżywką Joanna mak i bawełna i jestem zadowolona z efektu. Końce nie przesuszone a i skóra głowy długo świeża.
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 20:52   #2289
gubis
Rozeznanie
 
Avatar gubis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 536
Dot.: Mycie włosów odżywką

a nie jest tak, że szampon połączony z odżywka hmmm 'zabija' ją?
myślę, ze juz lepiej nałozyc odzywkę na długość, a szamponem umyć samą skórę głowy.
__________________
24.01.2010 daję szansę moim włosom
gubis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:37   #2290
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
a nie jest tak, że szampon połączony z odżywka hmmm 'zabija' ją?
myślę, ze juz lepiej nałozyc odzywkę na długość, a szamponem umyć samą skórę głowy.

też o tym myślałam
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 10:10   #2291
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Mycie włosów odżywką

Czy maska Natur Vital nada sie do mycia wlosow czy tylko obciazy?
Wklejam sklad:
Skład: Aqua, Cetearryl Alcohol, Aloe Barbadenis Leaf Juice, Cetyl Esters, Glycerin, Juniper Communis Fruit Extrat, Behetrimonium Chloride, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Parfum: Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Sehydroacetic Acid, Cl 7789.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 18:55   #2292
jusik
Raczkowanie
 
Avatar jusik
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 153
Dot.: Mycie włosów odżywką

dziś chyba na blogu Anwen mi wpadło, że ona myła/myje kubeczkowo szampon plus jakaś odżywka - więc chyba nie "zabija" - w końcu tuninguje się też szampony np aloesem czy mlekiem kokosowym dla delikatności i wówczas mają też działanie nawilżające.
jusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 19:05   #2293
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mycie włosów odżywką

jestem nowa i zaskoczona,że można myć włosy odżywką.
chciałabym spróbować .
czytałam wasze posty,ale dużo tego i nie moge znaleźć ogólnych informacji,czego nie może być w składzie balsamu,aby nadawał się do mycia.
co musi zawierać,a co nie.
proszę o pomoc
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:49   #2294
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Mycie włosów odżywką

Witam!
Czy używałyście do mycia tej odżywki z Isany https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...s-spulung.html?

Chciałam nią zmyć olej i efekt tragiczny. Nałożyłam dużo tej odżywki, porządnie myłam skalp, włosy, trochę potrzymałam... A może przesadziłam z jej ilością i to nie resztki oleju, a właśnie niespłukaną odżywkę miałam na głowie? Próbowałyście?
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:02   #2295
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mycie włosów odżywką

ja wczoraj wypróbowałam waszą metode i skusiłam się na balsam z jedwabiem.nie wiem,czy jedwab nie jest zabroniony,ale efekt był katastrofalny.mam tłuste strąki
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 13:05   #2296
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez joaaa83 Pokaż wiadomość
Witam!
Czy używałyście do mycia tej odżywki z Isany https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...s-spulung.html?

Chciałam nią zmyć olej i efekt tragiczny. Nałożyłam dużo tej odżywki, porządnie myłam skalp, włosy, trochę potrzymałam... A może przesadziłam z jej ilością i to nie resztki oleju, a właśnie niespłukaną odżywkę miałam na głowie? Próbowałyście?
ja olej zmywam szamponem a dopiero potem odżywka , samą odżywką nie daję rady
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 17:02   #2297
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ja wczoraj wypróbowałam waszą metode i skusiłam się na balsam z jedwabiem.nie wiem,czy jedwab nie jest zabroniony,ale efekt był katastrofalny.mam tłuste strąki
Oj jedwab raczej nie Do mycia nadają się odżywki Gloria i Joanna naturia np z bawełną i makiem lub z miodem i cytryną
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:38   #2298
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Oj jedwab raczej nie Do mycia nadają się odżywki Gloria i Joanna naturia np z bawełną i makiem lub z miodem i cytryną

Gdzie Wy się w te odżywki zaopatrujecie? W "moim" Rossmanie i Leclercu nie ma ani jednej odżywki z Joanny (oprócz dwóch rodzajów " Z Apteczki Babuni"), o Glorii nie wspominając ( nawet nie wiem, jak to wygląda)

W Realu znajdę? Mam jeszcze do wyboru tesco i drogerię Natura, ale w dużej galerii i nie chce mi się tam pchać.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 19:50   #2299
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez joaaa83 Pokaż wiadomość
Gdzie Wy się w te odżywki zaopatrujecie? W "moim" Rossmanie i Leclercu nie ma ani jednej odżywki z Joanny (oprócz dwóch rodzajów " Z Apteczki Babuni"), o Glorii nie wspominając ( nawet nie wiem, jak to wygląda)

W Realu znajdę? Mam jeszcze do wyboru tesco i drogerię Natura, ale w dużej galerii i nie chce mi się tam pchać.
Mniejsze drogerie, lokalne supermarkety, a ostatnio kupiłam w Tesco
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 21:56   #2300
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
jestem nowa i zaskoczona,że można myć włosy odżywką.
chciałabym spróbować .
czytałam wasze posty,ale dużo tego i nie moge znaleźć ogólnych informacji,czego nie może być w składzie balsamu,aby nadawał się do mycia.
co musi zawierać,a co nie.
proszę o pomoc
Ogólna zasada jest taka, że odżywka do mycia musi być lekka, nie powinna zawierać sylikonów, pq i innych substancji oblepiających i/lub obciążających.
W praktyce jednak, każdy musi znaleźć odżywkę dla siebie. Mnie nie pasowało mycie lekkimi odżywkami Joanna Naturia. Obecnie najlepiej sprawdza się u mnie mycie Hegronem (kiedyś bardzo mi obciążał włosy), emulsją Gloria (to akurat lekka odżywka) czy Alterrą aloesową (wolałam morelową, ale Rossmann ją wycofał nie daruję!).
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 09:42   #2301
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ogólna zasada jest taka, że odżywka do mycia musi być lekka, nie powinna zawierać sylikonów, pq i innych substancji oblepiających i/lub obciążających.
W praktyce jednak, każdy musi znaleźć odżywkę dla siebie. Mnie nie pasowało mycie lekkimi odżywkami Joanna Naturia. Obecnie najlepiej sprawdza się u mnie mycie Hegronem (kiedyś bardzo mi obciążał włosy), emulsją Gloria (to akurat lekka odżywka) czy Alterrą aloesową (wolałam morelową, ale Rossmann ją wycofał nie daruję!).
ale dlaczego mycie odżywką jest lepsze niż mycie szamponem i nakładanie odżywki na koniec.
co jest lepszego w takiej pielęgnacji?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 09:49   #2302
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ale dlaczego mycie odżywką jest lepsze niż mycie szamponem i nakładanie odżywki na koniec.
co jest lepszego w takiej pielęgnacji?
Mycie odżywką nie jest obiektywnie lepsze od mycia szamponem – u każdego sprawdza się coś innego.
Mycie samą odżywką różni się od mycia szamponem (i nakładania potem odżywki) tym, że przy wersji numer 1 włosy nie mają kontaktu z detergentami, które w wielu szamponach są silne i zwyczajnie niszczą włos (zwłaszcza, gdy ktoś ma włosy podatne na zniszczenia). Odżywka jest o wiele delikatniejsza, nie niszczy sebum, które jest na skórze głowy. Mycie odżywką dobrze sprawdza się na włosach suchych czy zniszczonych, które nie potrzebują mocnego mycia co kilka dni (czy wręcz codziennie). Po myciu odżywką włosy są o wiele bardziej miękkie niż po myciu szamponem i nałożeniu potem na chwilę odżywki.

Nie jest jednak powiedziane, że u każdego ta metoda się sprawdzi. Ja sama myję włosy odżywką tylko raz na jakiś czas, na stałe jednak wybieram mycie skóry głowy szamponem (gdy na włosach na długości jest odżywka)
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 09:54   #2303
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Mycie odżywką nie jest obiektywnie lepsze od mycia szamponem – u każdego sprawdza się coś innego.
Mycie samą odżywką różni się od mycia szamponem (i nakładania potem odżywki) tym, że przy wersji numer 1 włosy nie mają kontaktu z detergentami, które w wielu szamponach są silne i zwyczajnie niszczą włos (zwłaszcza, gdy ktoś ma włosy podatne na zniszczenia). Odżywka jest o wiele delikatniejsza, nie niszczy sebum, które jest na skórze głowy. Mycie odżywką dobrze sprawdza się na włosach suchych czy zniszczonych, które nie potrzebują mocnego mycia co kilka dni (czy wręcz codziennie). Po myciu odżywką włosy są o wiele bardziej miękkie niż po myciu szamponem i nałożeniu potem na chwilę odżywki.

Nie jest jednak powiedziane, że u każdego ta metoda się sprawdzi. Ja sama myję włosy odżywką tylko raz na jakiś czas, na stałe jednak wybieram mycie skóry głowy szamponem (gdy na włosach na długości jest odżywka)
czytałam o tej metodzie OMO i musze ją spróbować
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 12:59   #2304
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Mycie włosów odżywką

Ja niestety na dłuższą metę nie mogę myć odżywkami z proteinami - mam ekstremalnie wysokoporowate włosy, cienkie, które muszę myć codziennie przez ich odkształcenia po nocy i bardzo szybko chwytają rzeczy z odżywki (co kończy się długofalowym przeproteinowaniem). Dosłownie każdy szampon mi je wysuszał a odżywka domywa praktycznie każdy olej (no, może rycyny nie, ale już jej nie używam).
Kokos im nie służy regularnie, od czasu do czasu tak... teraz zamówiłam Scandic Line Coco Mask 1l - żeby nie latać co trochę po nowe opakowanie odżywki do mycia...
Pytanie jest takie, czy ekstrakt z kokosa w masce to to samo co olej? Albo inaczej - czy zadziała podobnie? Są go śladowe ilości ale moje włosy lubią walnąć focha i przy źle dobranych i długo trzymanych olejach mam efekt Einsteina...Myślicie, że mi to nie zaszkodzi?
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:05   #2305
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Mycie włosów odżywką

Nie widze potrzeby mycia odzywką z proteiną. Zresztą proteina proteinie nierówna, każda działa inaczej i źle zastosowana potrafi być niebezpieczna dla włosa.

Ekstrakt z kokosa nie jest olejem kokosowym i powinien działać inaczej. Olej kokosowy penteruje włos, ekstrakt powinien być podany przez promotor - zwykle jest za duzy,b y wnikać. Problem jest tylko taki, że producent często nie podaje konkretów, więc niekoniecznie trafisz w to, co zamierzałaś.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:32   #2306
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Nie widze potrzeby mycia odzywką z proteiną. Zresztą proteina proteinie nierówna, każda działa inaczej i źle zastosowana potrafi być niebezpieczna dla włosa.

Ekstrakt z kokosa nie jest olejem kokosowym i powinien działać inaczej. Olej kokosowy penteruje włos, ekstrakt powinien być podany przez promotor - zwykle jest za duzy,b y wnikać. Problem jest tylko taki, że producent często nie podaje konkretów, więc niekoniecznie trafisz w to, co zamierzałaś.
Ja w sumie też nie widzę - chodzi raczej o to, że najłatwiej dostępne odżywki do mycia to właśnie te z proteinami, czyli Mrs Potters, których niestety moje włosy nie lubią. Proteiny lubią na moich włosach się sprawdzać ale przy połączeniu mocno emolientowym no i oczywiście nie codziennie, a potrzebuję czegoś do codziennego mycia... Naturie mają trochę gorszą dostępność w mojej części miasta i szybko się kończą (małe opakowanie) a emulsja Gloria chociaż do mycia jest bardzo ok, w Łódzkiem praktycznie niedostępna.
W Coco Mask znajduje się tylko ekstrakt z kokosa, więc jestem dobrej myśli, że znalazłam coś względnie taniego z dobrą pojemnością...
Dziękuję za konkretną odpowiedź
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn

Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 12:20   #2307
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Literka M Pokaż wiadomość
Proteiny lubią na moich włosach się sprawdzać ale przy połączeniu mocno emolientowym
A nie możesz potem nałożyć na włosy emolientowej odżywki?
Poza tym może to nie kwestia protein, ale samej Mrs. Potters?
Poza tym możesz spróbwać Isany z Rossmana. Też się nadadzą.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 11:51   #2308
Literka M
Raczkowanie
 
Avatar Literka M
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
GG do Literka M
Dot.: Mycie włosów odżywką

Mimo wszystko przy codziennym stosowaniu protein mimo nakładania odżywek wzbogacanych olejami robi się sucho. Raczej to nie wina Mrs Potters, bo gdy dam powiedzmy maskę z keratyną bądź jedwabiem która będzie miała za słabą bazę to i tak będę miała suchą szopę na głowie po kilku godzinach od wyschnięcia... tak samo się dzieje powiedzmy jak dam maskę z proteinami, z bazą olejową okej ale za krótko ją przytrzymam - nie wiem, włosy reagują jakby już złapały proteiny a nawilżenia jeszcze nie i są suche. Podobnie mam po zastosowaniu odżywek z olejami wnikającymi - np. właśnie z Isaną z Babassu, którą już wycofano.
Któraś z Isan jeszcze nadaje się do mycia?
__________________

Without music, life would be a mistake.
LAST.FM - Middledream



keep calm and respawn


Edytowane przez Literka M
Czas edycji: 2013-03-01 o 12:10
Literka M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 08:04   #2309
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Literka M Pokaż wiadomość
Mimo wszystko przy codziennym stosowaniu protein
A w jakim celu nakładasz je codziennie? W tej chwili mamy porę szalejącego punktu rosy, więc proteiny, które sa też humektantami, mają pole do wysuszania jak nigdy!
Częściej proteiny można stosować tylko wtedy, gdy jest słonecznie i wilgotno.
Cytat:
Raczej to nie wina Mrs Potters
Wszystkie Pottersy zawierają IPA, czyli alkohol. To mam konkretnie na myśli. z wielu odzywek do mycia na pewno Hegron nie ma tego składnika. Zatem trudno mówić wyłącznie o proteinach.
Cytat:
bo gdy dam powiedzmy maskę z keratyną bądź jedwabiem która będzie miała za słabą bazę to i tak będę miała suchą szopę na głowie po kilku godzinach od wyschnięcia... tak samo się dzieje powiedzmy jak dam maskę z proteinami, z bazą olejową okej ale za krótko ją przytrzymam
OK, ale mówimy o tych samych dokładnie proteinach?
Cytat:
nie wiem, włosy reagują jakby już złapały proteiny a nawilżenia jeszcze nie i są suche. Podobnie mam po zastosowaniu odżywek z olejami wnikającymi - np. właśnie z Isaną z Babassu, którą już wycofano
A jak u Ciebie z porowatością?
Cytat:
Któraś z Isan jeszcze nadaje się do mycia?
W zasadzie każda, tylko różowa ma proteiny wielkocząsteczkowe.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 08:26   #2310
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mycie włosów odżywką

dziś kupiłam ISANA OIL CARE,ciekawe,jak mi wyjdzie mycie odżywką z dodatkiem olejków
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-27 19:27:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.