Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-03-26, 08:13   #1501
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
tak, wiem od lekarki
No to mamy odpowiedź fachową o co chodzi z tym przeziębieniem
Ja mimo wszystko nie zamierzam nosić w czasie choroby, bo wprawdzie początkowo było ok, ale pod koniec tygodnia już mnie bolały oczy bardzo.

Ineso ja polecam np LPR Respectissime, Oriflame do oczu wrażliwych.
Teraz mam Max Factora 2000 Calorie i też jest ok. A oczu w soczewkach nie powinnaś trzeć nie tylko ze względu na makijaż, to jest ogólnie "niezdrowe"
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 13:46   #1502
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Milky_quartz Pokaż wiadomość

EDIT : znalazłam te moje soczewki po 65 złotych za opakowanie na allegro :O to możliwe? U optyka kosztują 150 złotych. No i w aukcji jest napisane : oś 170 - o co chodzi? ja mam przepisaną oś 90 stopni, nie rozumiem

sama siebie zacytuję o co chodzi z tą osią?Myślę, żeby kupić te soczewki bo są w bardzo okazyjnej cenie, ale nie wiem co to znaczy oś 170 Cała reszta parametrów się zgadza
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-26, 20:52   #1503
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
No to mamy odpowiedź fachową o co chodzi z tym przeziębieniem
Ja mimo wszystko nie zamierzam nosić w czasie choroby, bo wprawdzie początkowo było ok, ale pod koniec tygodnia już mnie bolały oczy bardzo.

Ineso ja polecam np LPR Respectissime, Oriflame do oczu wrażliwych.
Teraz mam Max Factora 2000 Calorie i też jest ok. A oczu w soczewkach nie powinnaś trzeć nie tylko ze względu na makijaż, to jest ogólnie "niezdrowe"
o ja wiem, no ale ciężko zapanowac nad odruchami
Chyba w koncu sie zdecyduje i zainwestuje w MF2000 bo juz tyle opinii dobrych słyszałam...dzieki
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 17:39   #1504
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez meggara Pokaż wiadomość
a moze to wina plynu? Twoje oczka moga go nie tolerowac. Sprobuj zmienic
Nietolerancja płynu tak naprawdę zdarza się niezmiernie rzadko i w bardzo specyficznych przypadkach
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-27, 19:34   #1505
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja byłam dziś u okulistki, zbadała mi wzrok, no a potem przyszło do zakładania soczewek I cóż - półtora godziny się męczyłam i nic. Mam niesamowicie silny odruch zamykania powieki, gdy coś sie zbliża do oka. Jedną soczewkę w końcu założyła mi okulistka, gdy przyszło do jej zdejmowania to już jakoś sama dałam rady, ale to zakładanie... myślałam, że tam padnę Nie wiem może zaproponowana przez nią metoda (soczewka na wsazujący, środkowe rozchylają powieki na maksa) nie jest dla mnie ok. Może znacie jakieś inne? Bo dostałam jedną soczewkę do domu i mam próbować, ale już dziś nie mam sił - dam oczom odpocząć
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 10:49   #1506
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewa_20 Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś u okulistki, zbadała mi wzrok, no a potem przyszło do zakładania soczewek I cóż - półtora godziny się męczyłam i nic. Mam niesamowicie silny odruch zamykania powieki, gdy coś sie zbliża do oka. Jedną soczewkę w końcu założyła mi okulistka, gdy przyszło do jej zdejmowania to już jakoś sama dałam rady, ale to zakładanie... myślałam, że tam padnę Nie wiem może zaproponowana przez nią metoda (soczewka na wsazujący, środkowe rozchylają powieki na maksa) nie jest dla mnie ok. Może znacie jakieś inne? Bo dostałam jedną soczewkę do domu i mam próbować, ale już dziś nie mam sił - dam oczom odpocząć

wydaje mi się, że to nie wina metody zakładania soczewki (ja innej nie znam). Musisz po prostu nauczyć się powstrzymywać odruch zamykania powieki. Wiem, łatwo mówić, ale soczewki naprawde się na oku nie czuje i jak już dotkniesz oka to dasz radę;D Powodzenia
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 10:59   #1507
misiapisia
Wtajemniczenie
 
Avatar misiapisia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 2 141
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ja zakladam soczewke odchylajac tylko dolna powieke, nigdy nie odchylam gornej. Po prostu odchylam dolna serdecznym palcem, patrze do gory, a srodkowym (tez nie wiem czemu srodkowym, a nie wskazujacym) nakladam soczewke.
Wrazliwosc oczu tez jest wazna, pamietam, ze juz przy pierwszym zakladaniu przez okuluste, facet powiedzial mi, ze nie bede miec problemow, bo mam niewrzaliwe oczy i mozna w nich grzebac, ile sie chce
__________________

misiapisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 16:18   #1508
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: pytanie do osób noszących soczewki kontaktowe

Ja mam takie pytanie (moze glupie) :
Zgubilam jedna soczewke, no i jestem umowiona na badanie w Poniedzialek. Czy do tego czasu moge nosic soczewke na jednym oku, czy nie ? (Moze bedzie to powodowac ze jedno oko pracuje bardziej niz drogie ?)

Dodam ze przez oszczednosc nie bede leciala dokupic soczewki teraz, bo na badaniu pewnie sie okaze ze znowu zmienila mi sie potega przez hormony po karmieniu dzidzi.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 17:35   #1509
meggara
Wtajemniczenie
 
Avatar meggara
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 711
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez misiapisia Pokaż wiadomość
Ja zakladam soczewke odchylajac tylko dolna powieke, nigdy nie odchylam gornej. Po prostu odchylam dolna serdecznym palcem, patrze do gory, a srodkowym (tez nie wiem czemu srodkowym, a nie wskazujacym) nakladam soczewke.
Wrazliwosc oczu tez jest wazna, pamietam, ze juz przy pierwszym zakladaniu przez okuluste, facet powiedzial mi, ze nie bede miec problemow, bo mam niewrzaliwe oczy i mozna w nich grzebac, ile sie chce
u mnie nawet do takiej niewrazliwosci doszlo ze raz mialam rzęse na tęczowce i czulam takie lekkie ciecie (wtedy nie mialam akurat soczewek) i mowie: jakis pylek a kto inny nie przyzwyczajony juz dawno bylby zalzawiony, zaczerwieniony i obsmarkany

Cytat:
Ja mam takie pytanie (moze glupie) :
Zgubilam jedna soczewke, no i jestem umowiona na badanie w Poniedzialek. Czy do tego czasu moge nosic soczewke na jednym oku, czy nie ? (Moze bedzie to powodowac ze jedno oko pracuje bardziej niz drogie ?)

Dodam ze przez oszczednosc nie bede leciala dokupic soczewki teraz, bo na badaniu pewnie sie okaze ze znowu zmienila mi sie potega przez hormony po karmieniu dzidzi.
po 1 bedzie ci strasznie niewygodnie jednym okiem widziec dobrze a drugim nie;
po 2 moze ci sie od tego wzrok pogorszyc bo oczy beda sie meczyc;
a wiec po co ryzykowac? moze po prostu przez te 2 dni chodz w okularach?
__________________
Zaprzeczam stwierdzeniom, że kot to coś pomiędzy psem a paprotką.
Psy są fajne.
Czasem potrzebne.
Ale koty to potęga.
Co Wizaż robi z Kobietami?
Odpowiedź:
Farmaceutka
meggara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-28, 18:54   #1510
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Niestety nie mam okolarow, i nie ma sensu kupowac je tylko na weekend.
Dzieki za odpowiedz.
Bede slepa przez kilka dni
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 14:20   #1511
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Robie zaraz trzecie podejście, poczyniłam chyba pewien postęp, bo nie mrugam już gdy coś mi się zbliża do oka, mogę nawet położyć brzegi soczewki na białku, tylko potem ona mi spada, a jest dość wilgotna. Może za mało przyciskam, czy no nie wiem albo zaczynam ruszać okiem i górna powieka mi drga i ją strąca, a może to wina tego, że w większości ona styka sie jednak z białkiem.. Zmieniłam w każdym razie metodę, bo patrze tak jakby spod byka, mocno odchylam dolną, przytrzymuję górną i walcze
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-29, 14:47   #1512
Ladzia_15
Wtajemniczenie
 
Avatar Ladzia_15
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 404
GG do Ladzia_15
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A jakie nosisz soczewki? ;> Moje pierwsze tez bylo mi ciezej zakladac niz te ktore mam obecnie (zmianilam po 3 miesiacach na wlasna reke - wiem ze zle i niedobrze bez konsultacji ze specjalista ale obecne mi bardziej sluza )
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

<--------Moja kreskówkowa idolka.
Ladzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 14:57   #1513
ladybug
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 7
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

A propos tego noszenia soczewek podczas choroby- ja od okulisty wiem, że nie jest to wskazane. Przy jakimkolwiek stanie zapalnym może dojść do infekcji oka. Jestem tego żywym przykładem, bo kiedyś zignorowałam to ostrzeżenie i do zapalenia gardła doszło bolesne zapalenie spojówek...
ladybug jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 15:54   #1514
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Ladzia - mam Ciba Vision.
Ale założyłam Po 20 minutach męczenia i przeklinania, jakoś tak samo wyszło Trochę pochodziłam, zdjęłam w sumie bez większych problemów. Z większymi za to założyłam na lewe oko (bo mam próbnie tylko 1 soczewkę), potem zdjęłam. Ależ jestem zadowolona, mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 16:12   #1515
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewa_20 Pokaż wiadomość
Ladzia - mam Ciba Vision.
Ale założyłam Po 20 minutach męczenia i przeklinania, jakoś tak samo wyszło Trochę pochodziłam, zdjęłam w sumie bez większych problemów. Z większymi za to założyłam na lewe oko (bo mam próbnie tylko 1 soczewkę), potem zdjęłam. Ależ jestem zadowolona, mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej
super teraz będzie już tylko łatwiej
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 17:04   #1516
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

misiapisia - ciężko dobrać dobrze toryczne...

yes - czuję coś na oku, gdy zakładam, dlatego staram się to robić szybko, zdecydowanym ruchem, nie dociskając w ogóle do oka. Pamiętam jak płakałam na tym forum, a teraz zakładam błyskawicznie Nietolerancja płynu czasem się zdarza, nie mozna tego wykluczyć, spróbuj zmienić na łagodniejszy, np. OptiFreeExpress (jest tani) lub AOSept+ (droższy). Moja współlokatorka twierdzi, że przy Renu czuła czasem piasek w oczach, przy SoloCare (lub jeden z serii iWear, który ma identyczny skład, ale jest tańszy i dostępny tylko w VE) nie.

Milka19 - oficjalnie zalecamy wizytę u lekarza, nawet jeśli nie będzie to badanie, tylko zapytanie, czy możesz, ponieważ 8,3 jednej firmy to niekoniecznie to samo co 8,3 drugiej, ważny jest jeszcze materiał i średnica. Nieoficjalnie - większość z nas pozwoliłaby sobie na samowolkę. Po założeniu nowych absolutnie należy je obejrzeć pod lampą szczelinową, tylko wtedy widać ewentualne niedopasowanie i niekorzystne, aczkolwiek niewidoczne gołym okiem działanie! Zmiana z 8,3 na 8,4 nie powinna być odczuwalna, ale z 8,3 na 8,7 tak. Ja zmieniałam z 8,7 na 8,4. 8,7 były zdecydowanie za duże, uciekały pod górną powiekę. Lekarka mówiła mi, że nawet między 8,3 a 8,7 nie ma większej różnicy, ale jakoś jej nie wierzę. Czytałam w Contact Lens Spectrum, że Oasysy mają tylko jedną krzywiznę, bo ich materiał łatwiej niż inne dostosowuje się do kształtu rogówek. Z drugiej strony one często podrażniają.

Ineso - ja byłam u bardzo sympatycznej lekarki przy Placu Bieńczyckim, przyjmuje 2 popołudnia w tygodniu, koszt 30zł. O bezpłatną wizytę kontrolną upomniałam się sama, jak wyczytałam w necie, że to powinno być w standardzie. Ostrzegam tylko, że jeśli tam pójdziesz, dostaniesz na 90% Johnsony. Mnie akurat przypasowały. Plusem jest, że ona sama nosi soczewki, w przeciwieństwie do pigułek antykoncepcyjnych, których nie bierze żadna z prywatnych ginekolożek, u których byłam Lalaith pod względem krakowskich lekarzy jest bardziej doświadczona.
Dzięki za wytłumaczenie dylematu z infekcjami! Wierzę, że to właśnie jest powód niezalecania w okresie choroby.
Jeśli bolą Cię oczy w soczewkach, to może oznaczać np. zły dobór soczewki lub płynu (nietolerancja materiału), czy wcześniejsze starzenie soczewki. Płynu nie można używać dłużej niż przez 3 miesiące. Można to porównać do picia mleka po otwarciu. Po takim czasie bym nie próbowała Noszę soczewki tylko 1-3x w tygodniu, mały płyn (120ml, 23zł) starczył mi na jakieś 2 miesiące, nie oszczędzając.

Lalaith - nie wiedziałam, że Procleary są tak ciężko dostępne! Sprawdzałam w necie, można nosić 2 różne soczewki, różnych firm i z różnych materiałów Często robią tak osoby, które mają różne wady (na jednym oku brak wady lub tak jak ja astygmatyzm) lub różne kolory oczu (moja przyjaciółka ma jedno zielone, drugie niebieskie). Nieopłaceni przez konkretną firmę lekarze dobierając odpowiednie szkła nieraz stosują taką technikę, o tym już tu dyskutowałyśmy w przypadku jednej z Wizażanek, która nie wiedziała co nosiła, a potem się już nie odezwała :/

Milky_quartz - może dlatego, że Acuvue Advance for Astigmatism są soczewkami 2-tygodniowymi? J&J szybko wycofali się z miesięcznych i zapewniają najwyższą jakość swoich produktów do 2 tygodni. Lekarze przepisują je jako miesięczne, ale pacjenci nieraz już po 2 tygodniach "czują" je na oku i nie można winić za to firmy. Jeśli próbowałaś kiedyś Optixów, które są stricte miesięczne, mogłaś poczuć różnicę - są nieco grubsze, nieco inaczej w nich widać, a Advance są cieniutke jak folijki, takie "glutowate", zapewne też szybciej ulegają uszkodzeniom i biodegradacji. Masz soczewki toryczne, oś jest bardzo ważna, w innej będziesz gorzej widzieć i wyrzucisz kasę w błoto!!!

Ewa_20 - metody zakładania różnią się tylko użytym palcem (wskazujący czy środkowy, ja w lewym oku preferuję środkowy), rozchyloną powieką (u mnie górne bardzo ciężko rozchylić, więc prawie tego nie robię, tylko by nieco powstrzymać je przed mruganiem), miejscem nakładania soczewki (na środeczek, na część białą). Ja wybałuszam oczy, wtedy mniej mrugają. Palce mam suche, soczewkę mokrą, łatwiej jej przykleić się do oka. Nakładam na białą część, dolny brzeg się przykleja i wtedy palcem robię delikatny ruch do góry (jak malowanie cienkim pędzlem wąsów, np. w "Vinci"), przykleja się reszta. Na lewym oku miałam na początku bardzo silny odruch mrugania, powieka opadała jak kurtyna i mocno się zaciskała. Teraz już ją nieco przyzwyczaiłam, ćwiczenie czyni mistrza
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 20:10   #1517
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Byłam w końcu na wizycie w VE i doznałam szoku po prostu. Lekarka przemiła i bardzo dokładna. Nie wiem czy to dlatego, że powiedziałam że moja pierwsza wizyta była krótka i nie miałam żadnej kontroli, ale całe badanie trwało aż 45 minut! Nie wiedziałam nawet, że jest tyle sposobów badania oczu. Super! Jestem bardzo zadowolona z wizyty i zakupów. Troche sie wystraszyłam, bo mam jakies trzy małe ubytki w siatkowce (albo cos pomyliłam) - ale to wynik albo podrażnienia, albo płynu i to sie regeneruje. Niestety z powodu kiepskiego pierwszego badania, nie wiemy teraz czy wygląd mojego oka (mam jakąś porowatośc-pokazano mi to na zdjęciu) jest spowodowany noszeniem soczewek czy po prostu tak mam naturalnie. Zobaczymy na następnym badaniu czy to się rozwija. Postanowiłam sie tak badac, co trzy msc, przy każdym zakupie pakietu soczewkowego
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-29, 21:45   #1518
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Milky_quartz - może dlatego, że Acuvue Advance for Astigmatism są soczewkami 2-tygodniowymi? J&J szybko wycofali się z miesięcznych i zapewniają najwyższą jakość swoich produktów do 2 tygodni. Lekarze przepisują je jako miesięczne, ale pacjenci nieraz już po 2 tygodniach "czują" je na oku i nie można winić za to firmy. Jeśli próbowałaś kiedyś Optixów, które są stricte miesięczne, mogłaś poczuć różnicę - są nieco grubsze, nieco inaczej w nich widać, a Advance są cieniutke jak folijki, takie "glutowate", zapewne też szybciej ulegają uszkodzeniom i biodegradacji. Masz soczewki toryczne, oś jest bardzo ważna, w innej będziesz gorzej widzieć i wyrzucisz kasę w błoto!!!

ooo dziękuję Ci za odpowiedź myślałam , że już nikt się nie zlituje nade mną!! Hmmm a więc będę musiała kupować 2 opakowania na 3 miesiące. To się wiąże z dużymi kosztami ale co zrobić Optixów nigdy nie nosiłam, a znasz może jeszcze inne soczewki toryczne które cieszą się dobrą opinią? Bo Acuvue Advance baaardzo mi odpowiadają ale szczerze liczyłam, że wystarczy mi para na miesiąc
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 00:18   #1519
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Milky_quartz - a jakiego płynu używasz? Spróbuj zmienić. Stosujesz tabletki hormonalne, palisz?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 11:08   #1520
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

używam opti free , nie palę i nie stosuję hormonów. O soczewki bardzo dbam, zawsze zmieniam płyn. Widocznie takie już mam oko... Co do płynu spróbuję zmienić, ale mam jeszcze cały duży opti free..
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 12:57   #1521
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Opti Free jest dość łagodnym płynem, czyli to faktycznie może być kwestia szybszego zużywania soczewek. Jesteś jedną z tych osób, których doświadczenia spowodowały, że szkła nie są już oficjalnie miesięczne. Żartuję oczywiście
Czy soczewki toryczne ściągają się tak samo (chciałabym powiedzieć "tak samo łatwo") jak zwykłe?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 16:21   #1522
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Czy Optiree to mniej wiecej to samo co Aosept? mozecie podac jego cene i gdzie go mozna dostac? Mnie okulistka doradzila Aosept zamiast IWear Premium (czyli Solo care) ale powiem szczerze przerazila mnie jego cena i znow zakupilam Iweara.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 20:03   #1523
Milky_quartz
Zadomowienie
 
Avatar Milky_quartz
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z roznych miejsc:)
Wiadomości: 1 950
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Opti Free jest dość łagodnym płynem, czyli to faktycznie może być kwestia szybszego zużywania soczewek. Jesteś jedną z tych osób, których doświadczenia spowodowały, że szkła nie są już oficjalnie miesięczne. Żartuję oczywiście
Czy soczewki toryczne ściągają się tak samo (chciałabym powiedzieć "tak samo łatwo") jak zwykłe?

dlaczego jaaaaaaaaa?



Jak dla mnie zakładanie soczewek jest o wiele prostsze niż ich zdejmowanie. Często nie mogę ich w ogóle uchwycić, wyślizgują mi się, nie potrafię ich szczypnąć. Szczególnie miewam problemy z lewym okiem, bo lewa rączka mniej sprawna Ale coraz lepiej mi idzie jednak gorzej po imprezie
Milky_quartz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-30, 23:32   #1524
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Mnie po imprezie idzie o niebo sprawniej. Nie bez powodu na 2 zdejmowanie wybrałam wieczór babskiego spotkania przy drinku (niejednym). Wszystko leży w głowie

OptiFree jest najtańszym z lepszych, szeroko dostępnych płynów, AOSept jest najdroższym.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 10:48   #1525
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Milka19 - oficjalnie zalecamy wizytę u lekarza, nawet jeśli nie będzie to badanie, tylko zapytanie, czy możesz, ponieważ 8,3 jednej firmy to niekoniecznie to samo co 8,3 drugiej, ważny jest jeszcze materiał i średnica. Nieoficjalnie - większość z nas pozwoliłaby sobie na samowolkę. Po założeniu nowych absolutnie należy je obejrzeć pod lampą szczelinową, tylko wtedy widać ewentualne niedopasowanie i niekorzystne, aczkolwiek niewidoczne gołym okiem działanie! Zmiana z 8,3 na 8,4 nie powinna być odczuwalna, ale z 8,3 na 8,7 tak. Ja zmieniałam z 8,7 na 8,4. 8,7 były zdecydowanie za duże, uciekały pod górną powiekę. Lekarka mówiła mi, że nawet między 8,3 a 8,7 nie ma większej różnicy, ale jakoś jej nie wierzę. Czytałam w Contact Lens Spectrum, że Oasysy mają tylko jedną krzywiznę, bo ich materiał łatwiej niż inne dostosowuje się do kształtu rogówek. Z drugiej strony one często podrażniają.
Ja mam nieco inne zdanie na ten temat. Gdyby za każdym razem chodzić z wizytą do okulisty zapłaciło by się za to fortunę! Najlepiej za pierwszym razem spytać o wszystko - co można a czego nie - a chodzić już później z wizytami co pół roku albo gdy coś jest nie tak. Nie dajmy się zwariować!

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ineso Płynu nie można używać dłużej niż przez 3 miesiące. Można to porównać do picia mleka po otwarciu. Po takim czasie bym nie próbowała Noszę soczewki tylko 1-3x w tygodniu, mały płyn (120ml, 23zł) starczył mi na jakieś 2 miesiące, nie oszczędzając.
Z tym też się nie zgodzę, na moim obecnym płynie B&L pisze, że można go używać 6 miesięcy po otwarciu, więc to zależy od płynu. Należy tylko przestrzegać terminu wskazanego na opakowaniu.

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Lalaith - nie wiedziałam, że Procleary są tak ciężko dostępne! Sprawdzałam w necie, można nosić 2 różne soczewki, różnych firm i z różnych materiałów Często robią tak osoby, które mają różne wady (na jednym oku brak wady lub tak jak ja astygmatyzm) lub różne kolory oczu (moja przyjaciółka ma jedno zielone, drugie niebieskie). Nieopłaceni przez konkretną firmę lekarze dobierając odpowiednie szkła nieraz stosują taką technikę, o tym już tu dyskutowałyśmy w przypadku jednej z Wizażanek, która nie wiedziała co nosiła, a potem się już nie odezwała :/
Dzięki!
A co do Twojej koleżanki to podejrzewam że jej soczewki rózniły się tylko kolorem, a nie firmą. Ja przy mojej wadzie niestety o kolorowych soczewkach mogę sobie jedynie pomarzyć

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ewa_20 - metody zakładania różnią się tylko użytym palcem (wskazujący czy środkowy, ja w lewym oku preferuję środkowy), rozchyloną powieką (u mnie górne bardzo ciężko rozchylić, więc prawie tego nie robię, tylko by nieco powstrzymać je przed mruganiem), miejscem nakładania soczewki (na środeczek, na część białą). Ja wybałuszam oczy, wtedy mniej mrugają. Palce mam suche, soczewkę mokrą, łatwiej jej przykleić się do oka. Nakładam na białą część, dolny brzeg się przykleja i wtedy palcem robię delikatny ruch do góry (jak malowanie cienkim pędzlem wąsów, np. w "Vinci"), przykleja się reszta. Na lewym oku miałam na początku bardzo silny odruch mrugania, powieka opadała jak kurtyna i mocno się zaciskała. Teraz już ją nieco przyzwyczaiłam, ćwiczenie czyni mistrza
Mam wrażenie że strasznie to zakładanie i ściąganie soczewek komplikujecie. Ewa pisała że pierwsze zakładanie soczewek, w gabinecie (!) trwało u niej 1,5 godz, to przecież jakaś masakra! Mnie w gabinecie soczewki założyła okulistka i dostałam książeczkę do domu z instrukcją. Ta instrukcja napewno nie była tak skomplikowana jak to co Wy tutaj opisujecie! Z tego bym się w życiu nie nauczyła ;p A tak od samego początku zdejmowanie i zakładanie zajmuje mi kilka sekund. Raz tylko gdy miałam sztuczne paznokcie na jakiejś imprezie męczyłam się z tym pół godziny, żeby sobie ich do oczu nie powbijać
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 13:58   #1526
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

lalaith - Też jestem zdania, że najlepiej zapytać o wszystko na początku. Tylko kto o tym wtedy myśli? Następnym razem przygotuję masę pytań. Chciałabym wypróbować też inne soczewki, Proclear lub Biofinity.
Wiem, że to kwestia indywidualna, ale mnie instrukcje kompletnie nic nie dały Na obrazku i filmiku wszystko wyglądało pięknie, ale jak przyszło co do czego... "Chwyć soczewkę i zdejmij z oka" :/ Teraz już nie mam problemów.
Tak, Twojego płynu można używać dłużej, należy patrzeć na termin podany na opakowaniu. Moje niedopatrzenie. Sugerowałam się tym, że standardowe są 3-miesięczne.
Kumpela nie ma kolorowych soczewek, tylko ma naturalnie jedno oko zielone, a drugie niebieskie, czasem jej ludzie zwracają uwagę, że to dziwnie wygląda, choć ja bym chciała być w ten sposób inna Takie osoby mogą ubierając jedną soczewkę lub parę kolorowych wyrównywać ich odcień. Mam też kolegę, który ma brązowe oczy, ale połowa jednego jest niebieska. Lekarze mówią, że jest hybrydą, tzn. w życiu płodowym wchłonął swojego niedoszłego brata bliźniaka i to jest pozostałość po nim. Mroczne historie z łona wzięte
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-03-31, 14:02   #1527
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy





__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 15:25   #1528
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że strasznie to zakładanie i ściąganie soczewek komplikujecie. Ewa pisała że pierwsze zakładanie soczewek, w gabinecie (!) trwało u niej 1,5 godz, to przecież jakaś masakra!
No niestety, jeśli ktoś ma wrażliwe oczy, to na początku zakładanie soczewek jest skomplikowane. Każdy ma swój własny indywidualny czas, metodę - nie ma sie co tak dziwić
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 17:30   #1529
ewka206
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

Hey!
Mnie czeka teraz kolejna wizyta u okulistki. Bardzo chcialabym nosić soczewki i gadam narazie z mamą... Jedną z rzeczy o które jej chodzi koszty i to że ja bylam na poprzedniej wizycie to okulistka mi powiedziala coś typu że jak bede miala 16 lat to pogadamy;/ Wtedy mialam 14,5 teraz mam ponad 15. A co ma wiek do soczewek... 13-stolatki już je noszą... Bardzo mi zależy na szkielkach bo primo: tańcze i przy wyskokach i gwiazdach i innych jest to niewygodne i niebezpieczne, po sekundo to mam dużo wade(lewe oko -4,75, a prawe -4,5) a tak wogóle to już nie wymieniając to chce skończyć z wizerunkiem pryszczatej okularnicy z aparatem na zebach.... trądzik lecze i juest już lepiej a aparat jeszcze troche ponosze... Tak wpgóle to myśle że mame da sie przekonać i to choćby na próbe żebym sie przekonala jak to jest...
Myśle że okulistka bedzie sie czepiala, a jak nie uzasadni tego przekonująco to ją najzwyczajniej zmienie... Chcialabym sie dowiedzieć czegoś wiecej o szoczewkach które macie i jak was to wszystko wychodzi oraz o płynach i które są najlepsze:płyny i szkła?
ewka206 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-01, 18:52   #1530
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy

ja zaczelam nosic soczewki w wieku 13 lat i mi bez zbędnych kazan okulistka pozwoliła- gdyz nie chcialam nosic okularow, a soczewki to wiekszy komfort, sa niewidoczne i bla bla bla.

z moich doswiadczen najlepszy plyn:
solo care aqua

-najlepsze soczewki:
focus night&day
optix 2
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.