Tunezja, Egipt , Czarnogóra??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-09, 22:39   #1
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Question

Tunezja, Egipt , Czarnogóra???


Witam!!

Proszę!! doradźcie gdzie na wakacje?? Marzę o turkusowej wodzie, piaszczystej plaży (najlepiej z białym piaskiem), hotel mniejszy - minimum 4*, nie interesują mnie żadne zabytki, rozrywki, wycieczki, animatorzy!! Chcę wylegiwać się na pieknej plaży z palmami. Co mam wybrać? Mam bardzo mało czasu na wybór.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 08:28   #2
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

nie byłam w Tunezji ani Czarnogórze za to byłam w Egipcie i w tym roku znowu tam wracam jest tam fantastycznie, tylko przed wyborem hotelu poczytaj opinie na innych forach o hotelach żebyś nie wpakowała się na mine
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 10:57   #3
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Madziorka, dziękuję. Czytam i czytam i nic nie wiem. Opinie i o hotelach i państwach są strasznie sprzeczne. Nie wiem komu zaufać. Mylą mnie osoby, które jadą nad morze, a są zawiedzeni, bo za mało atrakcji i nie ma co zwiedzać. Mnie interesują wczasy, a nie wycieczka!!. Dla mnie to dziwne. Ja lecę nad morze, żeby poleniuchować i liczy się dla mnie opinia hotelu. Co mnie interesują jakieś zabytki, jakby w Polsce było ich mało.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 06:53   #4
kasiaberlin
Rozeznanie
 
Avatar kasiaberlin
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 777
GG do kasiaberlin
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Ja bylam w tym roku Tunezji w Port el Kantoui, bylo pieknie, naprawde poziom b.dobry o ile wybierzesz hotel 4*
kasiaberlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 14:59   #5
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Wink Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Cytat:
Napisane przez kasiaberlin Pokaż wiadomość
Ja bylam w tym roku Tunezji w Port el Kantoui, bylo pieknie, naprawde poziom b.dobry o ile wybierzesz hotel 4*
Popieram Co prawda ja już nigdy nie mam ochoty jechać do Tunazji, ale samo miasteczko Port El Kanaui było ładne.

Ja byłam w tym roku w Tunezji w Skanes obok Monastiru. Plaża byla okropna, bo leżały na piasku wodorosty, których nikt nie sprzątał, a woda okropnie zmącona, że dna nie widać. W ogóle wokoło okropny brud.

Pojechaliśmy któregoś dnia do Port El Kantaui i mogę to miasteczko z czystym sumieniem polecić.
Przepiękna piaszczysta, czysta plaża, piękna, ciepła woda. Aż nie mogłam uwierzyć, że tak mała odległość, a tak wielka różnica (jechaliśmy jakieś 15 minut taksówką).

Miasteczko jest bardzo czyste, zadbane. Wszędzie przepiękne widoki.
Ceny wysokie, ale jest duży sklep z normalnymi cenami, w którym można wszystko kupić np. wodę 4 razy taniej niż przy plaży.

W Tunezji trzeba brać hotel minimum 4 gwiazdki. Ja byłam w 3*** i wyglądało mi jak bez gwiazdek

A tu kilka zdjęć z Port El Kanaui.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kantaui01a.jpg (109,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kantaui02a.jpg (97,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kantaui03_plaza_a.jpg (107,7 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kantaui_brama.jpg (101,1 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kantaui_plaza.jpg (76,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kantaui_plaza2.jpg (56,3 KB, 36 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 21:39   #6
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

egipt polecam sama lece za trzy tygodnie odliczam dni
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 07:28   #7
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Madziorka, dziękuję. Czytam i czytam i nic nie wiem. Opinie i o hotelach i państwach są strasznie sprzeczne. Nie wiem komu zaufać. Mylą mnie osoby, które jadą nad morze, a są zawiedzeni, bo za mało atrakcji i nie ma co zwiedzać. Mnie interesują wczasy, a nie wycieczka!!. Dla mnie to dziwne. Ja lecę nad morze, żeby poleniuchować i liczy się dla mnie opinia hotelu. Co mnie interesują jakieś zabytki, jakby w Polsce było ich mało.
ja tym razem lece do Egiptu też na wczasy (total wypoczyn) a nie na zwiedzanie, hotel który wybrałam na kazdym portalu ma wyśmienite oceny (sea life 5*) do tego zamówiłam sobie opcje All , teraz tylko czekamy do wylotu i bedziemy leniuchować ile wlezie
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-12, 14:58   #8
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Weronisia, czy możesz sprecyzować swoją wypowiedź? Czyli gdzie czysta plaża (Port El Kantaui ) ? Dlaczego więcej nie pojedziesz do Tunezjii? Czyli nie wybierać Skanes?
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 23:09   #9
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Jeśli wybierasz się na wakacje w celach, nazwijmy to, leniuchowo - plażowych to chyba nie ma większego znaczenia który z tych krajów wybierzesz Selekcję wyznacza tylko pogoda(pewnie w tym wypadku troszeńkę pewniej Tunezja i Egipt) i ludzie - tu raczej Czarnogóra, na którą sama mam smaczka
Ogólnie w Czarnogórze wybrzeże jest rewelacyjne widokowo, taką najbardziej luksusową miejscowością - czarnogórskim kurortem - jest ponoć Budva, więc jeśli zdecydujesz się na CG to celuj w nią
Miłego wypoczynku
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 18:22   #10
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Weronisia, czy możesz sprecyzować swoją wypowiedź? Czyli gdzie czysta plaża (Port El Kantaui ) ? Dlaczego więcej nie pojedziesz do Tunezjii? Czyli nie wybierać Skanes?
OK, precyzuję

Piękna plaża i piękne miasteczko to Port El Kantaui

Paskudne jest Skanes, Suza i Monastir. Wszędzie brudno i natrętni Arabowie i nieciekawe, zarośnięte plaże.
Skanes to dziura zabita dechami - to tylko hotele, żadnych sklepów itp.
Suza i Monastir to miasta ze sklepami, bazarami, bankami itp.
Już pisałam, że do Tunezji nie pojadę nigdy więcej, bo po1) już tam byłam, więc po co drugi raz jechać.
Po 2) zraziłam się do Tunezji przez ogólny brud, niedbalstwo i natręctwo ludzi. No i nie smakowało mi jedzenie
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 19:52   #11
>Angel<
Rozeznanie
 
Avatar >Angel<
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Wiadomości: 656
GG do >Angel<
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

W tym roku wypoczywałam w Egipcie... mieszkałam sobie w hotelu Aladdin miałam dostęp do 3 plaż i każda z nich miała grubo ziarnisty, troszkę ciemny piasek. Woda była czysta ale nie ślicznie błękitna.

<Mi to w niczym nie przeszkadzało. Ale jeśli chcesz mieć bajkową plaże to nie wiem czy Egipskie spełnią Twoje oczekiwania. Możliwe też że w innych hotelach jest ładniej >

Przepięknie było między wyspami i na samej "Giftun" Tam faktycznie bajkowo. Jasny piasek, turkusowa, czyściutka woda, niesamowite rybki i rafy ale to był tylko jeden rejs. Wykupiona wycieczka.
__________________
or

>Angel< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-14, 19:54   #12
>Angel<
Rozeznanie
 
Avatar >Angel<
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Między Piekłem a Niebem
Wiadomości: 656
GG do >Angel<
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

dubel czasem sie przydaje. Wklejam fotki

1,2,3 - Plaża Aladdin
4,5,6 - śliczna woda pomiędzy wysepkami < + rafka >
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Aladdin.jpg (56,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg plaża Aladdin.jpg (46,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg piasek.jpg (62,7 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Schowek01.jpg (58,7 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Schowek02.jpg (51,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Schowek03.jpg (52,0 KB, 26 załadowań)
__________________
or


Edytowane przez >Angel<
Czas edycji: 2007-08-14 o 20:30
>Angel< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 09:03   #13
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Angel, fotki super, byłam 8 lat temu w Hurghadzie a dokładnie w Jasminie byłam zadowolona z wyjazdu głównie byliśmy nastawieni na zwiedzanie a z tamtąd jest wspaniała baza wycieczkwa, wszędzie w miarę blisko no może po za Kairem (700km ), za 13 dni też lecimy do Egiptu z tym ze na leniuchowanie dlatego wybraliśmy Sharm, Egipcjanie duzo pozytywów opowiadali nam o tym mieście, dlatego zdecydowalismy się tam lecieć mam nadzieje ze bedzie tam tak wspaniale jak nam opowiadali .
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 15:31   #14
sr.johanna
Zadomowienie
 
Avatar sr.johanna
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lüdenscheid
Wiadomości: 1 204
GG do sr.johanna
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Ja tak jak Madziorka polecam z czystym sumieniem Egipt...Piekna plaza,niebiesciutenkie morze i niebo bez chmurki,wspaniali ludzie.....
Polecam
Ja bylam w Sharm el Sheikh...
sr.johanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-16, 10:01   #15
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

No i wybrałam... Tunezja. Przekonała mnie plaża tzn. drobniutki piasek. Chciałam do Portu E Kantaui, ale niestety nie znalazłam tam fajnego hotelu. Padło na Sousse, 4 km od Portu. Teraz mam nadzieję na jak najmniejszy kontakt z rzeczywistym otoczeniem i tubylcami. Może uda mi się, bo nie interesują mnie, żadne wycieczki fakultatywne i mam opcję All i w hotelu jest wszystko co trzeba.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 14:26   #16
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Smirkly Sousse tez jest fajne jesli sie siedzi tylko w hotelu
Z tego co widzialam, to zaden tamtejszy hotel nie ma bezposredniego dojscia do plazy, bo przy plazy wzdloz biegnie ulica, dosc ruchliwa zreszta, a wiec zeby pojsc na plaze to trzeba przejsc przez jezdnie.
Ale sama plaza nie jest zla, nawet ladna bym powiedziala Bardzo duzo ludzi jest na plazy, ale i tak nie jest zle.

A skoro juz bedziesz w Sousse, to do Portu El Kantaui i tak koniecznie sie wybierz, bo to jest blisko, nawet plaza mozesz dojsc na piechote jesli ci sie bedzie chcialo Taksowka moze Cie tam kosztowac jakies 4 Dinary, wiec na prawde warto!


Mam kilka fotek z Sousse
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Suza01a.jpg (82,0 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Suza03plaza2.jpg (112,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Suza02_bazar.jpg (92,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Suza04_dorozki.jpg (69,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Suza08.jpg (73,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Suza12_bazar.jpg (93,5 KB, 14 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 06:00   #17
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Smile Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Hotel mam przy wąskiej plaży, ale za 15 m jest już szersza. Wybiorę się na pieszo do Portu. Może to przeżyję.
smirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 01:09   #18
majka versace
Zadomowienie
 
Avatar majka versace
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 1 316
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Byłam w Czarnogórze 3 lata temu. Było cudownie. Ale wiem że to zalezy od miejscowości w której się spędza czas. My bylismy w miejscowości Meljine (niedaleko Herceg Novi), mieszkalismy w małym pensjonacie. Cisza, spokój. Pyszne, domowe wrecz jedzenie. Tym samym autokarem jechała tez grupa mieszkająca w hotelu kilka kilometrów dalej. Podczas gdy my wylegiwalismy sie każdego dnia na żwirowej plaży i upajalismy sie wspaniałym słońcem, oni od godziny 16 nie mieli juz słońca (bo zasłaniała góra) a zamiast plaży mieli betonowy plac przy hotelu.

Pogoda (a bylismy na przełomie sierpnia i września) była cudowna! Każdego dnia czyściutkie niebo bez jednej chmurki. Woda turkusowa i ciepła, a wokoło góry. Widoki piękne. Pozatym zaliczylismy kilka wycieczek.

No i co bardzo przemawia za tym miejscem to cena. 3 lata temu zapłacilismy za 10-dniowy pobyt tam (z wyzywieniem i dojazdem) około 700zł. Podejrzewam że teraz ceny sa juz wyzsze, ale pewnie nieporównywalne do innych tego typu miejsc. Na miejscu tez było bardzo tanio. Z szelenstwami (imprezy, pamiatki, wycieczki, alkohol) koszt wyniósł około 1100zł./na osobe.

Gdybym mogła to chciałabym jeszcze kiedys tam pojechac.
__________________

majka versace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 10:49   #19
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Smirkly Sousse tez jest fajne jesli sie siedzi tylko w hotelu
Z tego co widzialam, to zaden tamtejszy hotel nie ma bezposredniego dojscia do plazy, bo przy plazy wzdloz biegnie ulica, dosc ruchliwa zreszta, a wiec zeby pojsc na plaze to trzeba przejsc przez jezdnie.
Ale sama plaza nie jest zla, nawet ladna bym powiedziala Bardzo duzo ludzi jest na plazy, ale i tak nie jest zle.

A skoro juz bedziesz w Sousse, to do Portu El Kantaui i tak koniecznie sie wybierz, bo to jest blisko, nawet plaza mozesz dojsc na piechote jesli ci sie bedzie chcialo Taksowka moze Cie tam kosztowac jakies 4 Dinary, wiec na prawde warto!


Mam kilka fotek z Sousse
W sousse jeden hotel ma bezpośrednie dojście do plaży (nie musisz przechodzic przez ulice. Jest to 4*riadh palms, wiem bo byłam w nim .
Ale nie polecam .
Tak jak weronisia , uwazam , że Tunezja to jedna wielka pomyłka . To były moje najgorsze wakacje. Tam nawet plaża i woda nie jest czysta. O arabach nie wspominam .
Polecam Czarnogóre , piękna , ale nie wszystkie miejscowosci.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-01, 12:42   #20
stucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5
Dot.: Tunezja, Egipt , Czarnogóra???

A DLACZEGO NIE MASZ OCHOTY JECHAĆ DO tUNEZJI, JA SIĘ WYBIERAM W PAŹDZIERNIKU I PO TYM CO NAPISAŁAŚ TO JUZ SAMA NIE WIEM CZY NIE WYBRAĆ CZEGOŚ INNEGO
stucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:39.