Brwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-29, 10:14   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

brwi


jak pozbyc sie "czarnych kropek" czyli wyrastajacych brwi,prosze o szybka odpowiedz
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 14:46   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: brwi

Cześć
A co się dzieje, ze Ci wrastają ?! Czy przypadkiem ich nie goliłaś ?! Epilowane lub golone brwi czasami odrastają w nieregularny sposób i "rosną we wszystkich kierunkach". Możesz spróbować codziennie "czesać" je wyczyszczoną spiralką po zużytym tuszu do rzęs, lub szczoteczką do zębów (nową, nie używaną,)przeznaczoną jedynie do tego celu, jednocześnie smarując brwi olejkiem rycynowym lub wit A.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-15, 17:00   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
BRWI

wyglada jakbym miala łupież na brwiach!! Skóra pod włoskami bardzo często mi się łuszczy! Próbowałam często nakładać na brwi nawilżające lub tłuste kremy . Skóra nie byla już tak sucha ale nadal się łuszczyła! Czasem schodziła większymi płatkami zostawiając ranki! Co mogę zrobić!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-17, 18:36   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: BRWI

Musisz jak najszybciej pujść do dermatologa on ci zapewne przepisze specialna maśc lub krem który ci pomoze! musisz pic dużo wody i często nakładać na twarz krem nawilżajaćy najlepiej z witaminami tym bardziej ze teraz jest lato to kup z filtrem krem są też odżywki to rzęs ale mozna stosowac je równiez do brwi wyglada jak tusz tylko ze ejst w postaci przezroczystego żelu i kosztuje do 15 zł pozdrawiam!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-17, 20:54   #5
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: BRWI

rany boskie, na razie zadnych masci, kremow!!! skoro sa ranki, sprawa moze byc powazna (wirusek). WYLACZNIE marsz do dermatologa!
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-25, 14:09   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: BRWI

Dokładnie, do lekarza marsz !!! łuszczenie sugeruje alergię lub inny stan zapalny (czasmi alergia na np. lakier do paznokci daje znać w niespodziewanych rejonach....)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-25, 21:00   #7
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: BRWI

Ja również uważam ,że powinnaś wybrać się do dermatologa . Podejrzewam ,że to zmiany alergiczne.Może to także być łojotokowe zapalenie skóry. Leczeniem musi zająć się dermatolog.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-06-25, 22:10   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: BRWI

Dziekuje za odpowiedzi na pewno niedługo wybiore sie do dermatologa!!! Troszke sie przestraszyłam!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-27, 23:19   #9
didda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: lublin/radom
Wiadomości: 24
GG do didda
brwi

mam pytanko,troche glupawe i blahe,ale nurtuje mnie czy przyciete brwi(nozyczkami) odrastaja?
w jakiejs gazecie,chyba w Twoim stylu wyczytalam "madra" rade zeby wystajace poza linie wloski skrocic i ja naiwna oczywiscie posluchalam i ..przesadzilam,i wygladam teraz smiesznie
odrosna??
didda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 08:02   #10
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Re: brwi

Odrosna

JUz po 2 tygodniach bedzie lepiej
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 09:39   #11
Abigail
Przyczajenie
 
Avatar Abigail
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14
Re: brwi

spokojnie - brwi i rzęsy na szczęście mają w zwyczaju odrastać
ja, w wieku chyba 13 lat, nieumiejętnie bawiąc się zalotką, przycięłam końcowki rzęs....
po ok. 2-3 tygodniach juz nic nie było widać
możesz spróbować podratować brwi, smarując je olejkiem rycynowym, choc nie jestem pewna, czy w krótkim czasie da to efekty...
pozdrawiam
Abigail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-28, 10:15   #12
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: brwi

Czesc didda! Ja tez gdzies kilka miesiecy temu przycielam te moje lokersy hehe tzn. brwi bo uwazalam ze mam za dlugie. Wygladalam pewnie tak smiesznie jak Ty ale juz mam ten klopot z glowy bo wloski odrosly. Ale mam powazniejszy problem, gdzies z 4 miesiace temu zbyt mozno wydepilowalam sobie brwi, nieladnie bylo mi z nimi byly za cienkie i postanowilam je zapuscic hehe :P. Ladnie mi odrosly owszem mocniejsze ciemniejsze, ale mam pewien problem w niektorych czesciach brwi mam puste male place na ktorych brew nie chce odrosnac coz mam zrobic?! najgorsze jest to ze ostatnio czytalam ze pod wplywem mocnego oslabienia cebulki brwi moga nie odrosnac!! <beczy> czy zabieg z henna cos pomoze?? czy bedzie jeszcze gorzej?? Dziewczyny pomozcie!!
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 10:30   #13
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Re: brwi

Ja mam ten sam problem. Kiedyś bardzo wydepilowałam sobie je, było to jakieś 6 miesięcy temu i niestety w niektórych miejscach nie odrosły, a wniektórych są teraz bardzo jaśniutkie smaruje je olejkiem ryceynowym, ale w moim przypadku to niestety niezbyt pomaga
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 10:31   #14
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Re: brwi

Henna tylko na jakiś czas(około 5 dni)zapełni te miejsca, a faktycznie niektóre włoski mogą nie odrosnąć
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 11:55   #15
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
A moze Pani Beatka pomoze??

UUU dziewczyny no to mamy problem. To co zostaje nam tylko zamalowywanie tych miejsc kredka?? Nie bedzie to sztucznie wygladalo?? MOze Pani Beatka nam pomoze??!! Jak By ktos inny mial pomysly to piszcie piszcie ludziska w koncu trzeba sobie pomagac Pozdrawiam i czekam na informacje
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 18:29   #16
didda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: lublin/radom
Wiadomości: 24
GG do didda
Re: A moze Pani Beatka pomoze??

dzieki za pocieszenie,pozostaje mi tylko czekac,pewnie odrosna jeszcze bardziej pokrecone,ale coz,za glupote sie placi)
wielki buziak dla Was
Maju,sprobuj z kredka,ja mam z Avonu,mozesz poszukac tez w drogeriach,inne firmy tez pewnie cos maja
zeby je ujarzmic,uzywam tez zelu do brwi z Isadory,mozesz sprobowac tez cieni,tez chyba Isadora ma cos w ofercie!zatuszowac sie da,a odrosnac tez moze odrosna,badzmy dobrej mysli
didda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-28, 20:55   #17
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: A moze Pani Beatka pomoze??

Może zdarzyć się tak ,że brwi zostaną uszkodzone przez zbyt intensywne ich wyrywanie.Jeśli po kilku miesiącach włoski nie chcą rosnąć to pozostaje :
- henna - (a raczej farba do brwi i rzęs (ale to tylko na krótko , zwykle bardzo szybko wymywa się ze skóry
- henna prawdziwa (taka jak tatuaże z henny ) -kosmetyczka może namalować "włoski" na skórze i utrzyma się to ok.tygodnia do 2 tygodni
-makjaż permanentny - dobrze wykonany wystarczy na 3 - 5 lat i może sprawić ,że nie będziesz pamiętała o problemie,
-malowanie brwi kredką (ale nie może być twarda gdyż może to spowodować wycieranie się włosków).
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-29, 07:01   #18
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: A moze Pani Beatka pomoze??

Dziekuje wszystkim za informacje, bardzo sie przydaly papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 19:15   #19
senta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
Question Brwi

Witam )

Mam brwi..a wlasciwie sa a jakoby ich nie bylo
Jasne,rzadkie,kazda inna-rozpacz!
Chcialaby zrobic sobie makijaz trwaly-ale nie permanentny.
Chcialabym,ale bardzo sie boje
A co jesli dostane uczulenia lub nie bedzie mi sie podobalo? Jak sie wycofam?

Z drugiej strony,bardzo by mi taki makijaz pomogl.Nosze okulary i nieraz,wczesnym rankiem,tak je umaluje,ze pozal sie Boze

Prosze o rade.Czy ktos robil taki makijaz?
senta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-11, 19:28   #20
Karolcia1015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 15
Dot.: Brwi

spróbuj sobie wyregulowac je u kosmetyczki i zafarbuj henna efekt rewelacyjny!!!
Karolcia1015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 21:04   #21
Emi1234
Zadomowienie
 
Avatar Emi1234
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 769
GG do Emi1234
Dot.: Brwi

olejek rycynowy wmacnia i przyspiesza wrost włosków,radzę troszke je "pozapuszczać" i wybrać się do kosmetyczki
Emi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 08:11   #22
senta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
Dot.: Brwi

Zeby uzyc henny,trzeba ja miec na co polozyc,a ja jak juz pisalam,nie mam na co
Brwi mi sie "wybielily" m.in od uzywania henny.

Olejek rycynowy i tym podobne rzeczy,nie wchodza w gre.Na mnie nie dzialaja bo slabe brwi to specyfika mojej urody.

Nikt z Was nie robil makijazu trwalego?
Dziwne.Widze mnostwo klientek w gabinecie kosmetycznym, robiacych sobie kreski na powiekach,obrys ust no i brwi wlasnie.
Nie moge ich o nic zapytac bo dopiero sa w trakcie zabiegu.

Nic,czekam cierpliwie na dobra rade
senta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 08:47   #23
fresca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Brwi

Witam,
ja robilam ok. miesiąca temu. Jeżeli chodzi o brwi, to:
1 - nie bój się o efekt, najpierw linergistka rysuje ksztalt i kolor, uzgadniacie to razem, poza tym potrzebne są 2 zabiegi: pierwszy, delikatny i "korekta" ( w cenie)
2 - pocieszające - brwi NIE BOLĄ! (usta strasznie)
3 - szybko się goją - 2, 3 dni
Efekt super!!! Brwi nadają twarzy "charakteru". nie są to chamskie, czarne kreski, tylko setki mini kreseczek, wygląda naturalnie.
Serdecznie plecam, wygoda ogromna, znajomi nawet nie zauważyli, tylko mówili: "ale fajnie dziś wyglądasz..."
Jakbyś miala pytania, chętnie odpowiem. Pozdrawiam
fresca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 08:56   #24
Santababala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: czarny Stawek
Wiadomości: 308
Dot.: Brwi

A ile to kosztowało? I na ile taki makijaż starcza ?
Santababala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 09:36   #25
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Brwi

ja sobie przyciemnialam henna tylko nie rozpuszczona w wodzie utlenionej( bo po zejsciu henny bym miala biale) tylko na bazie zwylkej wody. efekt moze niejest taki fantastyczny jak z woda utlenionoa ale o wiele bezpieczniejszy dla brwi] a olejel rycynowy przyciemnia włoski cos slyszalam o wlasnorecznie robionej odrzywce do brwi chyba bylo tam piwo ciemne, olejek rytcynowy i wit. B 5 lub 6. ale nie pamietam
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:25   #26
fresca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Brwi

Cytat:
Napisane przez Santababala
A ile to kosztowało? I na ile taki makijaż starcza ?
ok. 380-400 zl, (dwa zabiegi),ale to zależy od miasta, gabinetu, zakresu uslug itp
Utrzymuje się ok. 3-5 lat, ale można zrobić poprawkę za pól ceny, jak zacznie schodzić.
Ja jestem baardzo zadowolona, bo choć wydatek niemaly, oszczedność czasu i wygoda wielka. Pomyślcie sobie: lato, woda... czy pośpiech poranny, a przede wszystkim naturalny wygląd, bez poprawek.
fresca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 10:38   #27
senta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 12
Dot.: Brwi

Och,freska,dziekuje Ci serdecznie))

Mam podobne zdanie do Twojego ale chcialabym sie upewnic!
Mialabym pewnie troche oporow jesli chodzi o usta..ale przeciez czasami chodzi nie tylko o makijaz ale takze o naturalne niedociagniecia natury.
Ja na swoje brwi moglabym wylac tone rycyny-bez rezultatu.

Powiedz mi, jak dlugo trwa taki zabieg?
Czy wczesniej mialas jakis test alergiczny? Ja sie tego troche boje bo wczesniej mialam uczulenie na henne.
Czy od razu brwi "wyszly" Ci dobre,czy tez musialas sobie rozjasniac czy przyciemniac?
Co to znaczy ,ze one sie goja 2 do 3 dni?

I zdecydowanie zla wiadomosc..w moim miescie kosztuja 800 zl!!!!
Czy swoje brewki robilas w zarejestrowanym gabinecie kosmetycznym? Kurcze,dlaczego u mnie to tak duzo kosztuje.?

Pozdrawiam Cie serdecznie!
senta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 11:11   #28
fresca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Brwi

Cieszę się, że mogę pomóc.
Ja zaczęlam od ust, ze względu na okripne blizny, ślady po opryszczkach. Zrobilam delikatny kontur, tzw. "brudnym różem" w kolorze ust i nie muszę się męczyć...
Przed zabiegiem kosmetyczka pytala o alergie, ja nigdy na nic nie mialam, więc testu nie zrobila, ale myślę, że nie ma problemu z wykonaniem takowego.
Już po pierwszym razie "wyszly" ok, ale postanowilam troszke poszerzyć i zagęścić.
Gojenie się polega na tym, że tą malutką igielką (brzmi strasznie...) ona robi "ranki", wdrapuje jakby barwnik pod skórę i dlatego parę dni to trwa, zanim się to zluszczy. Ale nawet zaraz po można trochę przypudrować i nie widać, wygląda jak zaraz po hennie.
Cena u Ciebie okropna! Gdzie Ty mieszkasz? Ja jestem z Poznania, u nas niektóre gabinety też są droższe, ale poszukalam. Gabinet oczywiście zarejestrowany, najlepsze jest to, że to kosmetyzka-linergistka musi być dyplomowana, a ta moja pracuje w różnych (różne ceny) i nawet wyjeżdża poza miasto.
Dobrym pomyslem ( ja nie skorzystalam) jest zrobienie sobie tego na targach, pokazach w suuuper promocyjnej cenie. Na targach w Poznaniu to kosztowalo 200 zl!!! Poryczalam się prawie, jak zobaczylam, bylo już za późno... Chyba by się oplacalo pojechać i nawet mieszkac w hotelu niż zaplacić 800!
Pzdr, jakby co, to pisz!
fresca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 11:14   #29
fresca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 8
Dot.: Brwi

Acha, calość, z omówieniem ksztaltu, znieczuleniem - maść Emla - i wykonaniem trwa ok 45 min do godzinki max
fresca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 11:21   #30
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Dot.: Brwi

a jak to wygląda dokładniej te włoski są ciemne czy kontur wokół brwi chodzi mi o to że jak robię hennę to tylko na włoski a nie taką grubszą co zostaje też na skórze jak to wygląda?ale zakręciłam mam nadzieje że można mnie jakoś zrozumieć
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:51.