wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-11, 19:19   #1
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670

wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??


hej... w lipcu wyjezdzam z narzeczonym do Anglii do pracy w hotelu na 4 miesiace, jak sie uda to i na dluzej i w zwiazku z tym mam kilka pytan:

-co zabrac ze soba
-co zalatwic w PL jeszcze przed wyjazdem
-czy praca w holetu jest trudna? --> nigdy nigdzie nie pracowalam i boje sie ze moge sobie nei poradzic;/
-czy orientuje sie ktos jak to jest z mieszkaniem tam, tzn pracodawca ma zagwarantowac, ale chodzi mi o to ze skoro jade z narzeczonym to chcialabym miec pokoik tylko dla nas, a nie ze okaze sie ze bedziemy dzielic pokoj z jakimis dziewczynami
-jakie tam sa mniej wiecej ceny, moze jakas strona www gdzie mozna to znalezc, bo szukalam ale kiepsko mi idzie
-jakie dokumenty najlepiej wziac
-jaka tam bywa pogoda w wakacje

ojj cokolwiek ktoras z was by wiedziala piszcie prosze... z gory dziekuje za pomoc
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:27   #2
aga21087
Zakorzenienie
 
Avatar aga21087
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 4 583
GG do aga21087
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Hmmm mój tŻecik w sobote tez jedzie do Angli na 3 miesiece i to co bierze przedewszystkim to funty
Pogoda w wakacje tam ponoc ładna
jakie dokumenty napewno dowód i ksiazeczke zdrowia
co załatwic napewno jak masz to jakies sprawy dentystczne tam ponoc dentysta drogi jak niewiem jedzenie tam w takich normalnych przecietnych cenach drogie tam tez sa papierosy i fryzjer
Mozna tam tez ponoc kupic jakas karty na telefon i za grosze rozmawiac na telefon stacjonarny
__________________
Spij słodko mały aniołku[*]
aga21087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:28   #3
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Nie zabierajcie za dużo, tylko najpotrzebniejsze rzeczy, resztę dokupicie na miejscu.
Ceny są w Anglii generalnie wysokie, zwłaszcza jedzenia i kosmetyków średniopółkowych, więc warto je wziąć ze sobą. Papierosy, jeśli palisz, są niezbędne.
Pogoda jest bardzo zmienna, 5 minut popada, 20 poświeci słońce i tak w kółko, ale generalnie jest dosyć ciepło.
Dokumenty...ja mam zawsze komplet - prawo jazdy, dowód osobisty, legitymację studencką, paszport, zawsze się coś przyda.
Nie wiem co będziesz robić w tym hotelu, ja pracowałam jako recepcjonistka, praca nie była trudna, jedynie trochę uciążliwa (zmiany).
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:45   #4
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

dziekuje za informacje najdluzszy moj wyjazd byl na miesiac i to na wakacje a nie gdzies do roboty, dlatego chce jakiekolwiek podpowiedzi ... i czekam na wiecej

dzieki za info z tymi kosmetykami, skoro sa drozsze to zakupie po 2 sztuki, fajek na szczescie nie pale

a jak jest z ta ksiazeczka zdrowia, to moze byc taka studencka?? czy taka z sanepidu czy cus takiego??
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:50   #5
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Jeśli lecisz samolotem, musisz wziąć pod uwagę to, że waga bagażu jest ograniczona
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:59   #6
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

no chyba samolot, a no i wiem ze waga ograniczona, a moze orientujesz sie do ilu kilo?? nie wiem tez ile ubran zabrac, butow, wole wiecej niz mniej, bo juz mialam tak ze wzielam mniej a poznij zalowalam, no i jak z przewozem jedzenia przez granice, co wolno czego nie wolno, bo na pierwssze dni wolalabym cos wziac z PL zeby od razu nie wydawac kasy na to

a i jak tam z jedzonkiem jest, bo slyszalam i czytalam ze tluste, ale chyba sa jakies leciutkie jogurciki w sklepach, itp

wybaczcie za dziecinne pytania, ale naprawde chce sie dowiedziec jak najwiecej
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 20:04   #7
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Co do wagi bagażu, najlepiej sprawdzić na stronie przewoźnika. Najczęściej jest to 20 kg głównego bagażu i 5 kg bagażu podręcznego. Poza tym, można mieć np. damską torebkę, do której też można co nieco spakować
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 20:12   #8
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Flofferek
no chyba samolot, a no i wiem ze waga ograniczona, a moze orientujesz sie do ilu kilo?? nie wiem tez ile ubran zabrac, butow, wole wiecej niz mniej, bo juz mialam tak ze wzielam mniej a poznij zalowalam, no i jak z przewozem jedzenia przez granice, co wolno czego nie wolno, bo na pierwssze dni wolalabym cos wziac z PL zeby od razu nie wydawac kasy na to

a i jak tam z jedzonkiem jest, bo slyszalam i czytalam ze tluste, ale chyba sa jakies leciutkie jogurciki w sklepach, itp

wybaczcie za dziecinne pytania, ale naprawde chce sie dowiedziec jak najwiecej
bagaż - 20 kg w tanich liniach, do 25 kg np. w Locie. Bagaż podręczny standartowo 5 kg.
W sklepach można trafić na dobre jedzonko, w końcu 4 miesiące to nie wieczność i jakoś przetrwacie. Masło jest wstrętne - okrutnie słone, zamiast tego używam tam zazwyczaj majonezu.
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 21:59   #9
agnieszkakrk
Raczkowanie
 
Avatar agnieszkakrk
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Jeżeli polecisz z ryanair to u nich można zabrać 20 kg + 10 kg podręcznego + torebka :P jeżeli jeszcze nie rezerwowałaś biletów radze się pośpieszyć, im póżniej tym ceny wyższe :/ a i miejsc może nie byc. A co do jedzenia to chleb jest ochydny
agnieszkakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:24   #10
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

ojj czuję, że się rozpiszę


Cytat:
-co zabrac ze soba
- funty - wg mnie min. 300 Ł, ale lepiej więcej - 400 Ł (na pierwszą wypłatę często czeka się 2 tygodnie, a za coś trzeba żyć i opłacić mieszkanie)
- jedzenie, zupy, przyprawy, jakąś patelnię, garnek - tego typu rzeczy - większość ludzi jedzie do pracy i myśli, że będą to mieli zapewnione - guzik prawda - trzeba potem kupować na miejscu, a to kosztuje
- kosmetyki, środki higieny os.
- ubrania
- dokumenty

oprócz tego może się przydać:
lusterko - takie do postawienia na stole, parasol, suszarka do włosów

Cytat:
-co zalatwic w PL jeszcze przed wyjazdem
- bilety lotnicze - im prędzej, tym taniej
- ubezpieczenie
- kartę do tel - z angielskiej sieci - polecam O2 (na PW moge dać namiary na allegro- niedawno kupowałam)

Cytat:
-czy praca w holetu jest trudna? --> nigdy nigdzie nie pracowalam i boje sie ze moge sobie nei poradzic;/
ja w tamtym roku pracowałam jako pokojówka w hotelu - praca dość ciężka- nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Pracuje się na czas - dostaje się określoną liczbę pokoi i trzeba je wysprzątać do godz. 15 - jeśli sie nie wyrobi, to ktoś inny przejmuje pokoje. W hotelu, gdzie pracowałam na każdej sekcji było 8 dziewczyn, każda miała (teoretycznie) 15 pokoi do wysprzątania. Za pokój płacili 2 Ł lub jeśli w pokoju były 3 łóżka do ścielenia - 2,30 Ł. oprócz tego są napiwki, ale z tym jest róznie w różnych hotelach. Przeważnie hauskiperzy kradną napiwki (Hauskiper - to taka osoba, która sprawdza, czy pokój jest dobrze wysprzątany, jeśli nie jest, musisz się do niego wrócić i poprawić). Z wypłaty odciągają podatek i opłatę za ubezpieczenie.

Do takiej pracy trzeba sobie kupić czarne, wygodne buty - na płaskim obcasie i czarne rajstopy albo podkolanówki, do tego pożądny antyperspirant - po wysprzątaniu jednego pokoju będziesz cała mokra

Cytat:
-czy orientuje sie ktos jak to jest z mieszkaniem tam, tzn pracodawca ma zagwarantowac, ale chodzi mi o to ze skoro jade z narzeczonym to chcialabym miec pokoik tylko dla nas, a nie ze okaze sie ze bedziemy dzielic pokoj z jakimis dziewczynami
z tym jest różnie - niektóre hotele udostępniają swoje pokoje, niektóre nie.
Koszt wynajęcia pokoju dwu-osobowego wynosi ok 100 Ł tygodniowo, do tego jedzenie(w tym się za bardzo nie orientuję), opłata za prąd, gaz itp (w zależności od mieszkania i ilości osób w nim mieszkających -pozostałych lokatorów- ok 5 Ł/tyg./os)

Cytat:
-jakie tam sa mniej wiecej ceny, moze jakas strona www gdzie mozna to znalezc, bo szukalam ale kiepsko mi idzie
ogólnie drożej niż w Polsce

link do sklepu:
http://www.sainsburys.co.uk/home.htm
http://www.sainsburystoyou.com/webco...=1150058776398

tam są chyba tylko ceny produktów w promocji

Cytat:
-jakie dokumenty najlepiej wziac
- paszport, dowód os.(legitka - jeśli np w Polsce jedziecie na lotnisko pociągiem - zniżka na bilet)

Cytat:
-jaka tam bywa pogoda w wakacje
ja miałam fajną pogodę, tylko 2 razy się zdarzyło, że ostro padało (lało jak z cebra), a tak poza tym, to od czasu do czasu trochę pokropiło - da się wytrzymać
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:54   #11
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Flofferek
a jak jest z ta ksiazeczka zdrowia, to moze byc taka studencka?? czy taka z sanepidu czy cus takiego??
nie miałam ze sobą książeczki - nawet nie potrzebowałam, ale na wszelki wypadek możecie wziąść, choć wątpię czy się przyda - w końcu jest po polsku

Cytat:
Napisane przez Flofferek
no i jak z przewozem jedzenia przez granice, co wolno czego nie wolno, bo na pierwssze dni wolalabym cos wziac z PL zeby od razu nie wydawac kasy na to

a i jak tam z jedzonkiem jest, bo slyszalam i czytalam ze tluste, ale chyba sa jakies leciutkie jogurciki w sklepach, itp
co wolno, a czego nie wolno – powinno to pisać na bilecie, można się popytać przy kupnie biletów. Ja przewoziłam zamrożoną kaczkę i nic mi nie mówili

Co do wagi bagaży - Ryanair:
15 kg torba + 10 kg plecak
lub 20 kg torba + 10 kg plecak

jeśli ma się za dużo kg - płaci się za nie kosmiczne kwoty - wiem, bo płaciłam

nie słyszałam, żeby jedzenie było tłuste, ja jakoś nie narzekałam


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - pytaj
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 23:53   #12
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

ooo, przydatny watek, wyjeżdżam za 3 tyg
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 13:27   #13
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Ja jade 4 lipca na miesiąc =) Na szczęście mam tam ciocie u której będe mieszkać i która z góry ma mi załatwić jakąs prae ) Ciesze sie,bo na czysto w zasadzie zarobie sobie pieniążki i zabiore w sierpniu TŻ-ta na super wakacje ))
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 13:30   #14
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

dziewczyny, a jak tam z kosmetykami ze średniej półki (np Bourjois, L'Oreal) oraz z zakupem filtrów (zwłaszcza Avene). Taniej czy raczej nie?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:33   #15
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
dziewczyny, a jak tam z kosmetykami ze średniej półki (np Bourjois, L'Oreal) oraz z zakupem filtrów (zwłaszcza Avene). Taniej czy raczej nie?
L'oreal i Bourjois to raczej niższa niż średnia półka u Anglików i powiem, że cena zależy - od drogerii, od części Londynu, ale generalnie są nieco tańsze niż tu, ale to niewielka różnica.
Filtry są tańsze.
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:38   #16
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

I jest wybór jeśli chodzi o filtry? Nie ma problemów z ich znalezieniem ?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 14:41   #17
króliczek
Zakorzenienie
 
Avatar króliczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 813
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
I jest wybór jeśli chodzi o filtry? Nie ma problemów z ich znalezieniem ?
nie jestem fanką filtrów, więc nie wiem co rozumiesz przez "wybór", ale ja nigdy nie miałam problemu z kupieniem kosmetyków Avene czy LRP
króliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 18:47   #18
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

dziewczyny dzieki wielkie za pomocne odpowiedzi przydadza sie.... myczek jest taki ze na te 4 miesiace jedziemy napewno a pozniej to zalezy od tego jak nam sie spodoba i czy prace znajdziemy (chcemy zostac na dluzej, a jak sie uda to i na stale), no i boje sie ze skoro jedziem na te 4 miesiace to musze wziac praktycznie wszystko co uzywam na codzien, bo tam nie chce wydawac zbytnio kasy (przynajmniej na poczatku), ani zalowac "kurde szkoda ze tego nie wzielam, przydaloby sie teraz" i jak ja "pol pokoju" zapakuje mieszczac sie w 20kg

a a jaka torbe/walizke radzilybyscie brac?? bo ja mam duza torbe a chcialam walizke taka na kolkach, ale mama mowi ze szkoda na to kase wydawac, moze i tak ale nie wiem ile tam w tej anglii na miejsce bedziemy musieli sie tarmosic z tymi tobolami...

mowicie ze maslo i chleb sa niedobre, na szczescie dla mnei to nie problem bo nei jadam tego, ale z wzieciem zupek, konserw to dobry pomysl...

jakby co to bede sie jeszcze pytac... dziekuje
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 19:08   #19
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez króliczek
nie jestem fanką filtrów, więc nie wiem co rozumiesz przez "wybór", ale ja nigdy nie miałam problemu z kupieniem kosmetyków Avene czy LRP
ok, dzieki
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-12, 19:43   #20
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

jeśli chodzi o torbę/walizkę to zdecydowanie polecam taką na kółkach-nie trzeba jej nosić

zapomniałam napisać o najważniejszej rzeczy!!!

nie zapomnijcie zabrać ze sobą słownika
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 19:47   #21
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Rosa-85
jeśli chodzi o torbę/walizkę to zdecydowanie polecam taką na kółkach-nie trzeba jej nosić

zapomniałam napisać o najważniejszej rzeczy!!!

nie zapomnijcie zabrać ze sobą słownika
slownik juz mam kurde tak licze i licze co trzeba kupic i sporo kasy na to pojdzie, mam nadzieje ze sie bedzie oplacalo

natomiast zdowolala mnie 1 rzecz - nie uznaja naszych studiow (no chyba ze te "genialne" uczelnie)
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 19:51   #22
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Flofferek
natomiast zdowolala mnie 1 rzecz - nie uznaja naszych studiow (no chyba ze te "genialne" uczelnie)
czemu nie uznają?! nie możesz nadrobić różnic programowych?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:00   #23
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
czemu nie uznają?! nie możesz nadrobić różnic programowych?

na razie i tak chce sobie popracowac, a pozniej sie zobaczy... niekoniecznie musze pracowac w swoim zawodzie (informaty-ekonomista ;/), bo go nie lubie, ale zeby wiedzieli ze cos sie juz uczylam

tak przy okazji moze orientujesz sie jak wygladac moze "rozmowa kwalifikacyjna", bo podobno z anglii ma zadzwonic do mnie pracodawca i mamy rozmawiac przez telefon, najbardziej boje sie ze bedzie to jakis "sepleniacy" (oczywiscie dla mnie) angol, ktorego moge nic a nic nie zrozumiec glownie przez to ze bedzie dzwonil + po angielsku + nerwy.. nie wiesz jakie pytania moze zadawac??

dzieki
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:11   #24
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

niestety, nigdy nie przechodziłam przez rozmowę kwalifikacyjna u Angoli, więc nie moge Ci pomóc

Ale może jest tu ktoś na forum, kto sie lepiej orientuje. Dziewczyny, pomóżcie!
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:14   #25
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
niestety, nigdy nie przechodziłam przez rozmowę kwalifikacyjna u Angoli, więc nie moge Ci pomóc

Ale może jest tu ktoś na forum, kto sie lepiej orientuje. Dziewczyny, pomóżcie!
no juz musze mykac do ksiazek ale chyba zaloze wlasnie drugi watek oddzielnie na tamte pytanie, ale dziekuje
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 20:41   #26
nobilistka
Raczkowanie
 
Avatar nobilistka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 225
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

ja ostatnio lecialam ryanair, a moj bagaz podreczny, mimo limitu 10kg wazył ok 20 :P z czego polowa to mieso :P, druga polowa to laptop z ksiazkami i plytami, no cóz bywa
jesli interesuja cie ceny pokoi i zarazem oferty pracy, w ogole fajna stronka www.gumtree.com ta jest londynska ale na dole masz rowniez linki do innych miast, nawet w pl.
Anglicy raczej zapraszaja na rozmowe, taka rozmowa nie jest trudna, zalezy, czasem każa wypelnic ankiete a potem po przeczytaniu rozmawiaja z toba, albo rozmawiajac z toba wypeniaja ankiete, albo tylko rozmawiaja. pamietej aby zawsze miec kopie cv ze soba. Anglicy rozumieja ze jestes obcokrajowcem i ze czegos mozesz nie rozumiec, wiec smialo pytaj o powtorzenie badz wytlumaczenie czegos.
Najgorzej bełkocza walijczycy, raz jednego poprosilam zeby mowil po angielsku bo go nie rozumiem.
przedewszystkim wez czarne wygodne buty, czarne spodnie czarna i biala bluzke i czarna gumke do wlosow. w hotelach bardzo tego przestrzegaja, tzn daja uniform, a o czarnych spodniach i bluzkach wspominam na wypadek pracy jako kelnerka.
jesli nie wiesz jak dlugo zostaniesz nie bierz za duzo, pozniej zawsze mozesz pojechac po reszte lub przysla ci rodzice.
jesli zajrzysz na watek emigranki tam znajdziesz troche wskazowek.
nobilistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 07:21   #27
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez nobilistka
ja ostatnio lecialam ryanair, a moj bagaz podreczny, mimo limitu 10kg wazył ok 20 :P z czego polowa to mieso :P, druga polowa to laptop z ksiazkami i plytami, no cóz bywa
jesli interesuja cie ceny pokoi i zarazem oferty pracy, w ogole fajna stronka www.gumtree.com ta jest londynska ale na dole masz rowniez linki do innych miast, nawet w pl.
Anglicy raczej zapraszaja na rozmowe, taka rozmowa nie jest trudna, zalezy, czasem każa wypelnic ankiete a potem po przeczytaniu rozmawiaja z toba, albo rozmawiajac z toba wypeniaja ankiete, albo tylko rozmawiaja. pamietej aby zawsze miec kopie cv ze soba. Anglicy rozumieja ze jestes obcokrajowcem i ze czegos mozesz nie rozumiec, wiec smialo pytaj o powtorzenie badz wytlumaczenie czegos.
Najgorzej bełkocza walijczycy, raz jednego poprosilam zeby mowil po angielsku bo go nie rozumiem.
przedewszystkim wez czarne wygodne buty, czarne spodnie czarna i biala bluzke i czarna gumke do wlosow. w hotelach bardzo tego przestrzegaja, tzn daja uniform, a o czarnych spodniach i bluzkach wspominam na wypadek pracy jako kelnerka.
jesli nie wiesz jak dlugo zostaniesz nie bierz za duzo, pozniej zawsze mozesz pojechac po reszte lub przysla ci rodzice.
jesli zajrzysz na watek emigranki tam znajdziesz troche wskazowek.

dziekuje slicznie wlasnie tez tak myslalam ze musze sobie stroj roobczy kupic bo nie mam ani bialej bluzeczki ani czarny portkow i butow, tzn butki mam ale na obcasie na okazje a na codzien to bym sobie chyba giry polamala

co do tej rozmowy z pracodawca to wlasnie ten bol jest ze to rozmowa telefoniczna, dla mnie to troche idiotyczne, bo bywaja przypadki (oby nie u mnie) ze to ten niby przyszly pracownik dzwonic do anglii do typa, ajajaj
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 23:34   #28
Rosa-85
Raczkowanie
 
Avatar Rosa-85
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 362
Dot.: wyjazd do Anglii, co zabrac ze soba, itd... ??

Cytat:
Napisane przez nobilistka
Najgorzej bełkocza walijczycy, raz jednego poprosilam zeby mowil po angielsku bo go nie rozumiem..


Cytat:
Napisane przez nobilistka
przedewszystkim wez czarne wygodne buty, czarne spodnie czarna i biala bluzke i czarna gumke do wlosow. w hotelach bardzo tego przestrzegaja,
święta prawda
__________________
...Rosa...
Rosa-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.