kawa - mielona czy rozpuszczalna? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-09, 14:52   #61
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

jak kawa to tylko pół na pół rozpuszczalna z mleczkiem 2% mniam!
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 15:21   #62
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Ja w ogóle mało kawy piję ale jak już się skuszę to tylko Nescafe Creme z cukrem i śmietanką bo z mlekiem mi tak nie smakuje
Po parzonej jest mi niedobrze i śmierdzi mi

Ale i tak najbardziej lubię frappe, latte itp. w kawiarni
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 11:59   #63
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

kawa rozpuszczalna - ble! przecie to nawet nie smakuje jak kawa i mi się zawsze wydaje, że jest bardzo "kwaśna".

Jak dla mnie tylko mielona - a najlepiej ugotowana w garnuszku z kardamonem albo wiórkami kokosowymi, mmm....
albo parzona z mlekiem sojowym
Ostatnio cierpiałam bo w Peru nie ma dobrej kawy w ogóle, trzy miesiące posuchy... w ostatnim tygodniu otworzyliśmy Tchibo przywiezione z Polski. I było to najlepsza kawa jaką piłam w Ameryce Południowej, hehe
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 15:23   #64
Caarroolliinnee
Raczkowanie
 
Avatar Caarroolliinnee
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 467
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

ja zawsze piłam tylko sypaną czarną z cukrem, jednak od pewnego czasu od takiej kawy jest mi niedobrze. Nie wiem dlaczego, dlatego zaczęłam pić rozpuszczalną z mlekiem mimo, że kiedyś od niej bolał mnie brzuch. Teraz jest ok, kawy ostatnio piję baaardzo mało, ale jak już niestety muszę unikać sypanej bo źle się po niej czuję
__________________
PM 2016 <3



Caarroolliinnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 11:57   #65
leana1
Zakorzenienie
 
Avatar leana1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 827
Wyślij wiadomość przez ICQ do leana1 GG do leana1
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

ja jestem kawoholikiem jeśli nie ma takiej nazwy kawy to powinna pojawić

Edytowane przez leana1
Czas edycji: 2013-06-20 o 09:00
leana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 08:31   #66
Kolczatkowa
Raczkowanie
 
Avatar Kolczatkowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 195
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez Caarroolliinnee Pokaż wiadomość
ja zawsze piłam tylko sypaną czarną z cukrem, jednak od pewnego czasu od takiej kawy jest mi niedobrze. Nie wiem dlaczego, dlatego zaczęłam pić rozpuszczalną z mlekiem mimo, że kiedyś od niej bolał mnie brzuch. Teraz jest ok, kawy ostatnio piję baaardzo mało, ale jak już niestety muszę unikać sypanej bo źle się po niej czuję
Mam podobnie. Kiedyś byłam wielką fanką sypanej, wszystko inne było profanacją - do czasu, kiedy od mojego ukochanego napoju zaczęłam doznawać nieprzyjemnych rewolucji żołądkowych. Z racji tego znalazłam sobie kawę rozpuszczalną, która mi smakuje i taką się raczę regularnie, a na prawdziwą pozwalam sobie raz na kilka miesięcy w kawiarni lub będąc w gościach.
Kolczatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 09:11   #67
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Czy ma ktoś porównanie ekspresu ciśnieniowego do kawiarki takiej na gaz (niby też ciśnieniowa)?
Czy kawa smakuje podobnie?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 12:13   #68
wenka78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Tez o tym słyszałam już dawno od kolegi, który ma świra na tym punkcie, tzn. kofeiny
Podobno to "sprawka" wapnia
Ale ja zawsze piję kawę białą i mimo tego miałam drżenie powiek przy kawie parzonej, więc może neutralizuje ale w małym stopniu
Ostatnio przerzuciłam się z mleka UHTego 3,2 % na mleko pasteryzowane 2% we woreczkach z dobrej, pobliskiej mleczarni i stwierdzam, że kawa z takim mlekiem smakuje lepiej, mimo, że jest mniej tłuste, bo ile mleka w mleku UHTym jest tak naprawdę, to tylko producenci wiedzą

Przepis na pyszną Frappe:
2 łyżeczki kawy (mielonej lub rozpuszczalnej)
2 łyżeczki cukru
5 łyżek gorącej wody
150ml mleka
100ml wody zimnej
6-8kostek lodu (opcjonalnie ulubione lody)
W dużej szklance rozpuścić kawę i cukier w 5 łyżkach gorącej wody (jak mielona, to zaparzyć w tej ilości wody i odcedzić z fusów). Spienić spieniaczem. Dodać wodę, mleko i lód/lody. Pić przez słomkę (obowiązkowo) Można dodać wanilię zmieloną lub kardamon
Smacznego
o dzięki za przepis, myslę że moja uluibona oqunedo się nada. choć dzisiejsza pogoda raczej zachęca do wypicia gorącej kawy a z tym mlekiem w woreczkach, to w pełni się zgadzam, to chyba chodzi o to, że nie jest takie pasteryzowane, no i na pewno ma krótszą datę przydatności. jest takie bardziej mleczne
wenka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 13:35   #69
romka_ma
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 30
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez wenka78 Pokaż wiadomość
o dzięki za przepis, myslę że moja uluibona oqunedo się nada. choć dzisiejsza pogoda raczej zachęca do wypicia gorącej kawy a z tym mlekiem w woreczkach, to w pełni się zgadzam, to chyba chodzi o to, że nie jest takie pasteryzowane, no i na pewno ma krótszą datę przydatności. jest takie bardziej mleczne

naprawdę rodzaj mleka ma aż taki wpływ na smak kawy? ja udrożniam tylko kawę z mlekiem od kawy bez mleka :P a czy to "lepsze: mleko jest powszechnie dostępne czy trzeba je kupować w jakichś firmowych sklepach mleczarni? bo szczerze mówiąc nigdy takiego mleka nie widziałam...
romka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 21:48   #70
LoveForever18
Raczkowanie
 
Avatar LoveForever18
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 109
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

rozpuszczalna Nescafe Creme z mlekiem i 2 łyżeczkami cukru
LoveForever18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:20   #71
wenka78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez romka_ma Pokaż wiadomość
naprawdę rodzaj mleka ma aż taki wpływ na smak kawy? ja udrożniam tylko kawę z mlekiem od kawy bez mleka :P a czy to "lepsze: mleko jest powszechnie dostępne czy trzeba je kupować w jakichś firmowych sklepach mleczarni? bo szczerze mówiąc nigdy takiego mleka nie widziałam...
w zasadzie mleko mleku nierówne :P jak dla mnie to jakie mleko dajemy do kawy też ma wpływ. kiedys w każdym sklepie można było kupić takie mleko w foliowych woreczkach, które po 3 dniach się zsiadało. teraz mleka mają ważność z pół roku więc to już nie jest takie prawdziwe mleko po chemicznej czy jakiej to tam obróbce.
wenka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 19:05   #72
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś porównanie ekspresu ciśnieniowego do kawiarki takiej na gaz (niby też ciśnieniowa)?
Czy kawa smakuje podobnie?
Podobno smakuje podobnie, ale nie tak smacznie jak z ciśnieniowego
Za kilka dni zdam relację, bo mąż zamówił mi w prezencie[/QUOTE]

No to zdaję relację
Kawka wyśmienita
Może nie tak dobra jak z ciśnieniowego (brak cremy), ale w smaku baaardzo podobnie smakuje

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-07-08 o 09:17
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 21:54   #73
romka_ma
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 30
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Podobno smakuje podobnie, ale nie tak smacznie jak z ciśnieniowego
Za kilka dni zdam relację, bo mąż zamówił mi w prezencie

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------



U mnie w mieście jest dostępne, np. w Intermarche, bo właściciel (z Poznania) zaopatruje nasz market w produkty regionalne.
Akurat w Strzałkowie, wiosce niedaleko mojego miasta (jest to jedna z największych wiosek w Wielkopolsce) jest mleczarnia tzw. Udziałowców, która produkuje mleko właśnie w woreczkach, 2% i 3,2%, w Poznaniu bardzo często można spotkać te produkty w sklepach tzw. "Społem", czy w osiedlowych sklepikach.
Moja babcia, która mieszka w Poznaniu, kupuje produkty mleczne, nabiał i masło tylko z tej spółdzielni mleczarskiej, a daleko szukać nie musiała
Ale takie rzeczy tylko w lokalnych mleczarniach, których akurat w Wielkopolsce nie brakuje

Dzięki Ramona, już chyba kojarzę o jakie mleko chodzi, ale niestety u siebie nigdzie go nie widziałam... może faktycznie łatwiej je spotkać w jakichś mniejszych miejscowościach i lokalnych sklepikach... generalnie poszukam, bo tak jak mówi Wenka, co to za mleko które ma pół roku ważności... hm, ciekawe ile mleka w mleku???
romka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 08:36   #74
wenka78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 29
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś porównanie ekspresu ciśnieniowego do kawiarki takiej na gaz (niby też ciśnieniowa)?
Czy kawa smakuje podobnie?
jak dla mnie porównywalnie, tylko w kawiarce mozna kawę przypalic, trzeba pilnować żeby kawa się nie spaliła i nie wykipiała. jak dla mnie kawiarka ma swój trochę taki niepowtarzalno studencki klimat, przypominają mi się piękne czasy
wenka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 14:20   #75
aga0329
Raczkowanie
 
Avatar aga0329
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Espresso z kafeterki! ewentualnie świeżo zmielona kawa!
Rozpuszczalna kawa jest niezdrowa i w smaku moim zdaniem nie dorównuje prawdziwej kawie.
aga0329 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 16:04   #76
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez aga0329 Pokaż wiadomość
Espresso z kafeterki! ewentualnie świeżo zmielona kawa!
Rozpuszczalna kawa jest niezdrowa i w smaku moim zdaniem nie dorównuje prawdziwej kawie.
ba, nawet nie smakuje jak kawa. Powinno się to nazywać "rozpuszczalny napój kawowy".

Ktoś mi niedawno opowiadał o procesie robienia kawy rozpuszczalnej i niestety nie pamiętam szczegółów, ale coś mną tam naprawdę wstrząsnęło, tak że pomyślałam "o boże, nigdy w życiu tego nie wypiję" chociaż i tak nie pijam :P ale pamiętam, że kawa rozpuszczalna jest pierwotnie biała i muszą ją barwić, żeby wyglądało bardziej jak kawa. więc z kawą to wspólnego nie ma nic.

i w ogóle to kawa rozpuszczalna jest kwaśna.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 17:13   #77
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

dziś zrobiłam kawę mrożoną - tak jak Magdalena Różczka w reklamie
To jest kawa, mleko trochę ciepłej wody (do rozpuszczenia kawy), cukier, lód i bita śmietana.
Ta śmietana jeszcze była dobra, ale ta kawa masakra, nie do upicia, oprócz tego, że gorzka, to bez smaku
Rozpuszczalka lepiej smakuje mi na gorąco, tradycyjnie, choć mojemu TŻ smakowało, a on nie cierpi takiej kawy
Ale już nie długo, bo czekam na kawiarkę i będę się mogła cieszyć kawą świeżo mieloną

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Ktoś mi niedawno opowiadał o procesie robienia kawy rozpuszczalnej i niestety nie pamiętam szczegółów, ale coś mną tam naprawdę wstrząsnęło, tak że pomyślałam "o boże, nigdy w życiu tego nie wypiję"
Pewnie chodzi o ochrotoksynę A, która jest rakotwórcza i kumuluje się w naszym organizmie
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 17:56   #78
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
dziś zrobiłam kawę mrożoną - tak jak Magdalena Różczka w reklamie
To jest kawa, mleko trochę ciepłej wody (do rozpuszczenia kawy), cukier, lód i bita śmietana.
Ta śmietana jeszcze była dobra, ale ta kawa masakra, nie do upicia, oprócz tego, że gorzka, to bez smaku
Rozpuszczalka lepiej smakuje mi na gorąco, tradycyjnie, choć mojemu TŻ smakowało, a on nie cierpi takiej kawy
Ale już nie długo, bo czekam na kawiarkę i będę się mogła cieszyć kawą świeżo mieloną
Ja nie widziałam tej reklamy ale też dziś zrobiłam sobie mrożoną kawę Lodowata woda, zimne mleko, 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej i lody dodałam 2 łyżeczki brązowego cukru bo była gorzka
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 08:19   #79
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej i lody dodałam 2 łyżeczki brązowego cukru bo była gorzka
Ja właśnie miałam tak samo
Może dlatego była gorzka, bo normalnie do kubka sypię 1 łyżeczkę kawy, 2 lub więcej to dla mnie za dużo, kawa jest za mocna, i mogłabym ją osłodzić pół kg cukru, a i tak będzie miała gorzki posmak.
Następnym razem zrobię z 1 łyżeczki i dam 2 łyżeczki cukru, czyli tak, jak piję na co dzień

A wyżej podany przeze mnie przepis miałam z www.mrozonakawa.pl
Mnie zaciekawiła Mrożona Odwrócona. Zafunduję dziś taki deser mężowi

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-06-30 o 08:30
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-08, 09:18   #80
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Podobno smakuje podobnie, ale nie tak smacznie jak z ciśnieniowego
Za kilka dni zdam relację, bo mąż zamówił mi w prezencie
No to zdaję relację
Kawka wyśmienita
Może nie tak dobra jak z ciśnieniowego (brak cremy), ale w smaku baaardzo podobnie smakuje[/QUOTE]
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 21:38   #81
marshmallows
Raczkowanie
 
Avatar marshmallows
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez wenka78 Pokaż wiadomość
Wizażanki! Jaką kawę pijecie? Czy sięgacie po rozpuszczalną, czy parzycie w ekspresach lub kafeterkach a może lubicie gotowe saszetki 3 w 1?
,,kawa" rozpuszczalna nie zasługuje na miano kawy lecz co najwyzej napoju kawowego.Ani to smaku ani zapachu prawdziwj kawy nie ma.

U mnie w rodzinie, Rodzice lubuja sie w kawie i piłam juz kawy z 3 róznych expresow cisnieniowych, teraz maja expres z wbudowanym młynkiem i kawa ziarnista nie ma sobie równych

Ja mam cisnieniowy bez młynka ale robie tak,ze kawa ziarnista sypie do oddzielnego młynka, miele i taka swiezo zmieloną kawke nakładam do formy do expresu i puszczam,
Zapach unoszacy si po kuchni jest obłędny.

moja ulubiona kawa ziarnista; Arabica oczywiscie, nie kupujci robusty jest kwasna.

Dallmayar, Davidoff i w okresach cienkigo portfla Jacobs
__________________
szczęśliwa żonka, jeszcze szczęśliwszy mąż

WŁOSOMANIA;

Blondowy schizolec
marshmallows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 21:52   #82
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez marshmallows Pokaż wiadomość
,,kawa" rozpuszczalna nie zasługuje na miano kawy lecz co najwyzej napoju kawowego.Ani to smaku ani zapachu prawdziwj kawy nie ma.
Alleluja! Kropka w kropkę mówię zawsze to samo
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 18:51   #83
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

A czy ktoś poleci dobrą bezkofeinową?

Niestety nie mogę pić takiej normalnej więcej niż 1 na dobę,a bez kawy po południu żyć nie mogę.

Próbowałam już Jacobs Kronung oraz Mk Cafe Mildano, znacie jeszcze jakieś inne bezkofeinowe dostępne w Polsce?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 19:38   #84
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
znacie jeszcze jakieś inne bezkofeinowe dostępne w Polsce?
polecam Primę bezkofeinową, mieloną, naprawdę bardzo łagodna i smaczna, tylko droższa od tej z kofeiną Finezja - chyba 10zł 250g.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg prima_bezkofeinowa_1.jpg (16,2 KB, 4 załadowań)
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 20:52   #85
BeataLuk
Zadomowienie
 
Avatar BeataLuk
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 774
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Ja uwielbiam kawe parzoną Maxwel House w ekspresie ( kupionym za genialne 5 zł na giełdzie ! ) z mlekiem - od razu mnie pobudza. Na drugim miejscu jest u mnie tradycyjna rozpuszczalna Nescafe z mlekiem. A jeżeli mam ochote na kawe wieczorem Inka ( również z mlekiem ), lub na kawe i coś słodkiego wtedy wybieram Inke czekoladową
No i oczywiście na wakacjach zapijam się kawą mrożoną, więc z chęcią poczytałabym o Waszych przepisach na nią
__________________

KOSMETYKI
BeataLuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:52   #86
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Cytat:
Napisane przez BeataLuk Pokaż wiadomość
No i oczywiście na wakacjach zapijam się kawą mrożoną, więc z chęcią poczytałabym o Waszych przepisach na nią
ja robię tak:
łyżeczka kawy rozpuszczalnej
100ml wody
150ml mleka
5-6 kostek lodu
2 łyżeczki cukru

Kawę rozpuszczam w około 50ml (może być mniej) wrzątku, słodzę, dolewam trochę zimnej wody do objętości 100ml (czyli około 1/3 szklanki), przelewam do wysokiej szklanki lub pokala (napój nie może być za gorący w przypadku pokala, bo nie jest ze szkła hartowanego, dlatego dolewam chłodnej wody), dolewam schłodzonego mleka (dopełniam do objętości około 250ml), dodaję kostki lodu. Na wierzch może być jeszcze kremówka ubita lub gotowa śmietana w spray'u

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2012-08-09 o 07:55
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:57   #87
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Uwielbiam kawe parzoną Maxwel House w ekspresie z dużą ilością mleka
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 11:50   #88
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

dla mnie najlepsza kawa to pita z ekspresu , czarna primka
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 18:43   #89
SarahJasmin
Raczkowanie
 
Avatar SarahJasmin
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 370
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

Jak kawa to mielona z duuzą ilościa mleka.
Rozpuszczalnych nie lubie, maja jakis dziwny posmak.
SarahJasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:50   #90
badumi
Raczkowanie
 
Avatar badumi
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 80
Dot.: kawa - mielona czy rozpuszczalna?

I u mnie rozpuszczałka nie wchodzi w grę. Sztuczna, chemiczna, niesmaczna. Mam to szczęście, że w prezencie ślubnym dostaliśmy ekspres do kawy Saeco Syntia, który zastąpił już mocno zdezelowany Via Veneto. Zimą robię rozgrzewającą kawę z odrobiną gorzkiej czekolady i szczyptą chili. Latem dodaję lody i bitą śmietanę.
Polecam.
__________________
Jesteśmy razem od 2017 <3

KC M


nasz corgi jest z nami od 2020
badumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-09 15:22:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.