strajk nauczycieli - Wasze opinie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-29, 17:40   #91
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Edwina2111... nie wypominam!!!!!! napisalam tylko to w odpowiedzi do Fresy ale tu nie chodzi o wypominamie...akurat uwazam ze ten prezent sie nalezal naszej wychowawczyni bo byla dla nas jak matka..jak sie z nia rozstawalismy z nia wszyscy plakalismy...(wlacznie z nia) ...to byla jedyna taka nauczycielka w mojej karierze edukacyjnej... reszcie bym zlamanego kwiatka nie dala!!!

__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:43   #92
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez i_n_e_s Pokaż wiadomość
Dostali podwyżki w grudniu, największe spośród tych, które tych w ostatnich latach. (Nie wiem ile dokładnie, ale tak powiedziała nam nauczycielka).
Poza tym o ile się nie myle to przestrzeni lat, zarobki nauczycieli poszły szybciej w górę niż w służbie zdrowia.

Ale rozumiem,że strajkują, jest to ciężka praca, sama bym jej nie chciała wykonywać, tylko moim zdaniem małe są szanse, że znowu dostaną.
Lekarze też na początku roku, o ile się nie mylę, bo nie sprawdzałam, dostali już chyba 30 % podwyżki.

Powiem Ci, skoro nie wiesz, o ile wzrosła moja pensja po odjęciu wszystkich tam brutto, podatków, składek i innych obowiązkowych danin dla państwa: 15 zł z groszami.
Fakt, w skali roku daje to 150 zł. O mamciu, czego to ja za to nie kupię. Mam taaaaakie możliwości.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:43   #93
strzyga77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 477
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

aha co do emerytur...........nie wyobrażam sobie 65 letniego pana z wf czy pani........albo 70 letniej babci uczącej w gimnazjum gdzie jest co tu kryć piekło na ziemi..............emeryt ury wcześniejsze tak tak tak
strzyga77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:45   #94
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
o Broń Panie Boze hehe... mam "ambitniejsze" marzenia...oczywiscie z pelnym szacunkiem dla nauczycieli
Dziwne,dziwne .
Bo cały czas nas usiłujesz przekonać,jaka to lekka,łatwa i przyjemna praca no i za duże pieniądze,bo podwyżki im się nie należą .
I nie chcesz być nauczycielką?
Dziwne .

---------
Atuty pracy na stanowisku -nauczyciel -wytłuszczone .

Twoje słowa ,jesteś pewna,że nie zmienisz zdania ?:

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
zgadzam sie w 100%.... chba zbyt duzo by chcieli nauczyciele

gronicy-ok maja prawo do wczesniejszej emerytury bo jest to praca fizyczna...ale nauczyciele?? ciekawe z jakiej racji...az tak to sie chyba nie namecza...
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
eh... no nie oszukujmy sie..

tak na prawde malo ktory nauczyciel przygotwuje do matury.. u mnie na zdawanych przeze mnie 5 przedmiotow...przygotowal mnie tylko 1!! reszte musialam sama siedziec i nadrabiac..bo nauczyciele zadawali nam zadania do robienia przez cala godzine bysmy sie tlko czyms zajeli.. a w tym czasie oni siedzieli i nie robili nic !!!!!

a ilez razy slyszelismy teksty:

"robcie co chcecie byle by bylo cicho"...

moim zdaniem to latwo zarobione pieniadze!!
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
ja nie mowie ze jej wina

ale nauczyciele dostaja takie prezenciki

poza tym wiedzieli co ich czeka gdy decydowali sie na zawod nauczyciela...wiec po co te narzekania??
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
nie jestem nauczycielka... sama wiem sprawdzajac grafiki kiedys nauczycieli w szkole..gdy probowalam sie z nimi umowic czy oddac im jakies prace...

o zgrozo!! nic tylko zostac nauczycielem...caly dzien wolny do tego na zakonczenie roku...PREZENTY!! haha.. i to nie bagatelne jakies sreberko...
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
dla mnie to jest jedna wielka farsa heh... lekarze maja o co strajkowac..ale oni?? paranoja... tym bardziej ze wiekszosc nauczycieli nie wypelnia swego obowiazku nalezycie




smiesznie malo?? niekiedy nauczyciele zarabiaja wiecej od lekarzy!! a zawod zawodowi nierowny...
Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
hm...ile oni pacuja?? no nie powiedzialabym ze tak duzo... kartkowki?? owszem...ale kazdy niezaleznie od zawodu przynosi swoja prace do domu a tak na prawde nauczyciele pracuja zaledwie kilka godzin dziennie!!! czasami nawet nie ma ich caly dzien w szkole...wiec nie przesadzajmy ze tak haruja!!!
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:48   #95
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
nie kazdy sie na nauczyciela nadaje i tu powinna byc ostra selekcja.
(...)
Nie kazdy ma predyspozycje do tego zawodu.
To samo dotyczy wszystkich innych zawodów. Ekspedientki nie powinny być mrukliwe i opryskliwe, taksówkarze nie powinni naciągać klientów i zawyżać rachunków - a lekarze powinni być rzetelni, dokładnie badać, pytać o wszystko, zanim zapiszą lekarstwa, itp (czego baaardzo często nie robią).
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:49   #96
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
A można wiedzieć jakie?

alez oczywiscie najpierw ukonczenie kosmetologii-->myslalam o farmacjii ale mnie to nie kreci heh...

kosmetologia- nie myslic z zawodem kosmetyczki to nie jest zupelnie to samo.. kosmetyczka mozna zostac po kursie...a kosmetologia to studia wyzsze...

potem zalozenie salonu (lokum juz jest)... no i dalsza nauka by miec dwa kierunki...zarzadzanie badz socjologia..nie wiem jeszcze
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:49   #97
i_n_e_s
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 823
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
Lekarze też na początku roku, o ile się nie mylę, bo nie sprawdzałam, dostali już chyba 30 % podwyżki.

Powiem Ci, skoro nie wiesz, o ile wzrosła moja pensja po odjęciu wszystkich tam brutto, podatków, składek i innych obowiązkowych danin dla państwa: 15 zł z groszami.
Fakt, w skali roku daje to 150 zł. O mamciu, czego to ja za to nie kupię. Mam taaaaakie możliwości.
Być może, nie śledzę dokładnie zarobków ani lekarzy ani nauczycieli.
A raczej chodziło mi o pielęgniarki niż o lekarzy.

Wiadomo, że każdy chce dla siebie więcej nie ma nic dziwnego, tylko ani tu ani tu pensje nie są moim zdaniem wystarczające.
i_n_e_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 17:51   #98
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Edit
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:53   #99
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dziwne,dziwne .
Bo cały czas nas usiłujesz przekonać,jaka to lekka,łatwa i przyjemna praca no i za duże pieniądze,bo podwyżki im się nie należą .
I nie chcesz być nauczycielką?
Dziwne .

---------
Atuty pracy na stanowisku -nauczyciel -wytłuszczone .

Twoje słowa ,jesteś pewna,że nie zmienisz zdania ?:
nie czuje powolania heh
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:53   #100
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
to byl zart z tym prezentem... no ale jak juz napisalas ze srebro jest tanie...
moja wychowawczyni dawna dostala ... bursztyn wilekosci kolosalnej..za 800...to malo??? no nie wiem..
Przepraszam, a czy kazał Wam ktoś go kupować? Z kwiatka też by się ucieszyła..

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to moze wszystkim obnizmy wiek emerytalny, zeby mlodzi mogli znalezc prace! paranoja jakas...


juz pisalam, ze emerytow jest tak duzo, ze za niedlugo bedzie wielki problem zeby ich wszystkich utrzymac... i kto za to bedzie placil? ja bede placila, pan bedzie placil, pani bedzie placila... a niestety mlodych, pracujacych jest coraz mniej... takie rozdawanie przywilejow emerytalnych moze sie dla nas skonczyc tragicznie...

aha, uczennica nie jestem jakby kto pytal
I tu się z Tobą zgodzę, bo masz rację Ale chodzi mi o to, że 60latek często nie nadaje się do wykonywania tego zawodu, po prostu nie poradzi sobie np z gimnazjalistami.



Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
No co Ty, nie upadną tak nisko
Ej no, przecież ta grupa zawodowa zostanie zlikwidowana jak już wcześniej napisałaś
organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:57   #101
syntagma
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 509
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
To samo dotyczy wszystkich innych zawodów. Ekspedientki nie powinny być mrukliwe i opryskliwe, taksówkarze nie powinni naciągać klientów i zawyżać rachunków - a lekarze powinni być rzetelni, dokładnie badać, pytać o wszystko, zanim zapiszą lekarstwa, itp (czego baaardzo często nie robią).
tak wiadomo, ale do pracy z dziecmi moim zdaniem trzeba miec szczegolne predyspozycje. Mrukliwa sprzedawczyni to tam kij jej w oko ale gdy nauczyciel psychicznie nie wyrabia to zle sie konczy i dla niego, i czasem dla uczniow. To jest wyjatkowo odpowiedzialna praca pod tym wzgledem moim zdaniem.
__________________
.................
syntagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 17:57   #102
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez alaneczka Pokaż wiadomość
nie rozumiem jak można napisac, ze
+ wg.mnie spore wynagrodzenie (zważywszy na nikłą ilość przepracowanych w tygodniu godzin)
+ możliwość rozładowania swoich emocji na uczniach (nie ukrywajmy, że wielu tak robi)

a wiesz ile oni pracuja? wiesz ile zajmuje i9m sprawdzanie kartkówek, sprawdzianów?
a co do wyżywanie sie na uczniach to... sama jestem uczennica i wiem ze to raczej uczniowie moga robić co chca, a nie nauczyciele... taka prawda, czasy gdy szacunek dla nauczyciela był "na codzień" juz minąl... i tylko od niego samego zalezy czy uczniowie będą go szanowali...

chyba w minuach dodałam co nieco o kartkówkach więc doczytaj sobie
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 17:59   #103
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Rzekomo zorientowanym w zarobkach nauczycieli radzę zapoznać się z aktualną tabelą płac brutto, po 5% podwyżce:
http://www.men.gov.pl/nauczyciele/wy..._placowe_1.php

Uprzedzam pytanie:
- Tak, jestem nauczycielem.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:03   #104
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość



No pewnie, ale o tym że uczniowie wyzywają nauczycieli od k.. i ch.. nie wspomnisz, prawda? Bo to tylko nauczyciele gnoją uczniów A jeśli nie odpowiada Ci system szkolnictwa polskiego, to proponuję się wyprowadzić, bo to nie wymysł nauczycieli ale ministrów. Nauczyciel jest od tego żeby wyciągać konsekwencje, jeśli uczniowie nie robią tego co do powinni. Tak samo jak policjant jest od wlepiania mandatów i innych takich tam.

wspominałam o patologii wśród uczniów to raz a dwa: może się powiesze z tego powodu że nie podoba mi się system oświaty i 100 innych rzeczy... bo to teraz takie modne... BTW. ile wg Was powinien zarabiac nauczyciel?? bardzo mnie to ciekawi
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:05   #105
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez syntagma Pokaż wiadomość
Nie kazdy ma predyspozycje do tego zawodu.
I to są święte słowa. Przekleństwem naszego zawodu jest to, że nie ma żadnej selekcji, a raczej jest selekcja negatywna.
Nauczycielami zostają często ci, którym się nie powiodło, albo ci, którzy kochają swoją pracę i uważają ją za swoje powołanie (i tu siebie zaliczę, przynajmniej tak myślę, że mogę ).

Ci pierwsi powodują, że prestiż naszego zawodu cierpi, czego przykładem są historie, które tu wymieniacie. Owszem, są nauczyciele zupełnie nie przystosowani do uczenia. Są i się w tym zawodzie utrzymują. I ci zawsze będą rzucać cień na naszą pracę.

Ci drudzy są w mniejszości i chyba pasja rekompensuje im niską pensję. I będą uczyć, choćby nic się nie zmieniło.

Pozostała większość nauczycieli to ci, którzy bywają świetnymi nauczycielami, ale frustracja wynikająca ze zmagania się z szarą finansową rzeczywistością odebrała im radość zawodu. Jeszcze im się chce, ale z czasem coraz mniej.

Bo tak naprawdę nie ma żadnego jasnego systemu, który by nas motywował do lepszej pracy. I według mnie to jest główny problem szkoły.

Kiedy dojdę już do pułapu nauczyciela dyplomowanego, nie mam już szans na żadną podwyżkę do emerytury, choćbym sobie w szkole żyły wypruła. Nikt mnie nie doceni, nie mam co liczyć na premię za dobrą pracę (jak w prywatnych przedsiębiorstwach), nie awansuję, wyżej już nie zajdę. Starać się dla idei? Niewielu potrafi i nie dajmy na to przez 20 lat.

Czy będzie mi zależeć, czy nie, moja pensja będzie taka sama. Zatem wielu z nas dochodzi do wniosku, że nie ma po co się starać. Całkiem to ludzkie.


A tak na marginesie: właśnie sprawdzam kartkówki, potem sprawdzę testy jednej klasy, a potem jeszcze 5 wypracowań. Ot, tak tylko, a' propos tego, że tylko nic nie robimy.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:07   #106
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
wspominałam o patologii wśród uczniów to raz a dwa: może się powiesze z tego powodu że nie podoba mi się system oświaty i 100 innych rzeczy... bo to teraz takie modne... BTW. ile wg Was powinien zarabiac nauczyciel?? bardzo mnie to ciekawi

ostro ostro...ale po co sie wieszac od razu?
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:08   #107
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Zgadzam się z faktem, że niektórzy na nauczycieli się nie nadają. Często nauczycielami zostają osoby, które kończyły swoje studia z myślą o pracy naukowej, albo karierze, ale byli do tego zbyt przeciętni, więc w ostateczności decydowali się na kursy pedagogiczne i kończyli w szkołach. Znam wielu takich nauczycieli, są to osoby bez powołania, z ambicjami większymi niż własne możliwości przez co wiecznie mają o coś focha do uczniów i innych nauczycieli, zaznaczają wyższość swojej dziedziny nad innymi i ogólnie są napompowane. To takie osoby jadą z notatek zrobionych sobie na początku kariery, od lat prowadzą identyczne lekcje, nudzą i mają dzieciaki gdzieś, byle by odbębnić te 45 minut, bo w końcu coś trzeba robić. Miałam też takich nauczycieli, nigdy nawet kwiatka im nie dałam, bo nie było za co. Czasem zastanawiam się, co oni robią w szkole, skoro są tacy wielce nieszczęśliwi, no ale co innego mają robić, skoro do tego mają kwalifikacje. Zgadzam się, że kwalifikacje to nie wszystko i do tego zawodu powinny być testy psychologiczne powtarzane najlepiej co roku. Nauczyciel z depresją to nie jest dobry nauczyciel.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:09   #108
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
I to są święte słowa. Przekleństwem naszego zawodu jest to, że nie ma żadnej selekcji, a raczej jest selekcja negatywna.
Nauczycielami zostają często ci, którym się nie powiodło, albo ci, którzy kochają swoją pracę i uważają ją za swoje powołanie (i tu siebie zaliczę, przynajmniej tak myślę, że mogę ).

Ci pierwsi powodują, że prestiż naszego zawodu cierpi, czego przykładem są historie, które tu wymieniacie. Owszem, są nauczyciele zupełnie nie przystosowani do uczenia. Są i się w tym zawodzie utrzymują. I ci zawsze będą rzucać cień na naszą pracę.

Ci drudzy są w mniejszości i chyba pasja rekompensuje im niską pensję. I będą uczyć, choćby nic się nie zmieniło.

Pozostała większość nauczycieli to ci, którzy bywają świetnymi nauczycielami, ale frustracja wynikająca ze zmagania się z szarą finansową rzeczywistością odebrała im radość zawodu. Jeszcze im się chce, ale z czasem coraz mniej.

Bo tak naprawdę nie ma żadnego jasnego systemu, który by nas motywował do lepszej pracy. I według mnie to jest główny problem szkoły.

Kiedy dojdę już do pułapu nauczyciela dyplomowanego, nie mam już szans na żadną podwyżkę do emerytury, choćbym sobie w szkole żyły wypruła. Nikt mnie nie doceni, nie mam co liczyć na premię za dobrą pracę (jak w prywatnych przedsiębiorstwach), nie awansuję, wyżej już nie zajdę. Starać się dla idei? Niewielu potrafi i nie dajmy na to przez 20 lat.

Czy będzie mi zależeć, czy nie, moja pensja będzie taka sama. Zatem wielu z nas dochodzi do wniosku, że nie ma po co się starać. Całkiem to ludzkie.


A tak na marginesie: właśnie sprawdzam kartkówki, potem sprawdzę testy jednej klasy, a potem jeszcze 5 wypracowań. Ot, tak tylko, a' propos tego, że tylko nic nie robimy.
i z tym sie zgadzam w 100% !! mam nieodparte wrazenie jednak ze tych "dobrych" jest znacznie mniej niz tych "zlych"

wiele nauczycieli nie ma szacunku do uczniow gdyz uwazaja sie za wszelkie bóstwo...tym czasem sa oni niejako zalezni od uczniow..gdyby nie uczniowie-nie bylo by nauczycieli !!!
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:10   #109
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

popieram strajk nauczycieli
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-29, 18:18   #110
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
wiele nauczycieli nie ma szacunku do uczniow gdyz uwazaja sie za wszelkie bóstwo...tym czasem sa oni niejako zalezni od uczniow..gdyby nie uczniowie-nie bylo by nauczycieli !!!
Zaś wielu uczniów nie ma żadnego szacunku dla nauczycieli. Jeśli domagasz się szacunku dla siebie, najpierw sama go okazuj. To jest transakcja wiązana.

A idąc Twoją drogą dedukcji, to gdyby nie nauczyciele, nie byłoby żadnych zawodów, bo ktos tym pracownikom musiał dać choćby elementarną wiedzę.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:22   #111
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
Zaś wielu uczniów nie ma żadnego szacunku dla nauczycieli. Jeśli domagasz się szacunku dla siebie, najpierw sama go okazuj. To jest transakcja wiązana.
Dokładnie .
A w wypowiedziach Truskaffki ,jako przedstawicielki polskiej młodzieży, szacunku nie widać niestety.
Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
A idąc Twoją drogą dedukcji, to gdyby nie nauczyciele, nie byłoby żadnych zawodów, bo ktos tym pracownikom musiał dać choćby elementarną wiedzę.
Na nic Edwino nasze tłumaczenia .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:27   #112
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dokładnie .
A w wypowiedziach Truskaffki ,jako przedstawicielki polskiej młodzieży, szacunku nie widać niestety.

Na nic Edwino nasze tłumaczenia .
o przepraszam bardzo nie wydaje mi sie zebym nie miala szacunku do nauczycieli wychowana jestem tak ze okazuje szacunek starszym osobom i tego sie trzymam zawsze zostawalam z boku i nie wdawalam sie w konflikty z nauczycielami...wiec nie wiem co ja napisalam ze Was sklonilo do takich czy innych refleksji

kazdy z nas mial (lub ma) do czynienia z innymi nauczycielami...wiekosc tym uczacych mnie nie zasluzylo na szacunek nie tylko moj..ale wiekszosci spolecznosci szkolnej glownie swooim zachowaniem i spodejsciem do uczniow
nie wydaje mi sie ze wyzywanie na lekcji uczniow od "debili" lub obrazanie naszych rodzicow jest na miejscu
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:31   #113
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
o przepraszam bardzo nie wydaje mi sie zebym nie miala szacunku do nauczycieli wychowana jestem tak ze okazuje szacunek starszym osobom i tego sie trzymam zawsze zostawalam z boku i nie wdawalam sie w konflikty z nauczycielami...wiec nie wiem co ja napisalam ze Was sklonilo do takich czy innych refleksji

kazdy z nas mial (lub ma) do czynienia z innymi nauczycielami...wiekosc tym uczacych mnie nie zasluzylo na szacunek nie tylko moj..ale wiekszosci spolecznosci szkolnej glownie swooim zachowaniem i spodejsciem do uczniow
nie wydaje mi sie ze wyzywanie na lekcji uczniow od "debili" lub obrazanie naszych rodzicow jest na miejscu
No bo uczniowie to takie niewiniątka .

I dlatego nie dziwi mnie,że nauczycielowi mogą puścić nerwy .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:35   #114
Edwina2111
Raczkowanie
 
Avatar Edwina2111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 499
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez truskaffka Pokaż wiadomość
kazdy z nas mial (lub ma) do czynienia z innymi nauczycielami...wiekosc tym uczacych mnie nie zasluzylo na szacunek nie tylko moj..ale wiekszosci spolecznosci szkolnej glownie swooim zachowaniem i spodejsciem do uczniow
nie wydaje mi sie ze wyzywanie na lekcji uczniow od "debili" lub obrazanie naszych rodzicow jest na miejscu
To samo mogłabym powiedzieć o bez przesady 75 procentach populacji uczniów, która nienawidzi nauczycieli tylko za to, że coś od nich wymagają i chcą (patrz: przytoczone tu pretensje o fizykę i noszenie podręczników ), nie cierpi szkoły, bo trzeba do niej chodzić, nie znosi się uczyć i szkolny próg przekracza z nastawieniem: NAUCZYCIEL- TWÓJ NAJWIĘKSZY WRÓG.

NEGATYWNE WIBRACJE WYZWALAJĄ NEGATYWNE WIBRACJE.

Edit: Kocham te żądania uczniów, aby nauczyciele tworzyli im raj na ziemi, sielankę i cud, miód, orzeszki, a sami niestety nic w zamian nie dają. Nie ma to jak postawa roszczeniowa.
__________________
Trudności są stanem normalnym, ale przemijającym.

Czasem łatwiej zgasić w sobie światło niż rozjaśnić ciemność.

Mój wirtualny psiurek - Mundek http://dajmudom.pl/futro.php?id=1210
Edwina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:46   #115
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

ja jestem za podwyzkami dla nauczycieli.
faktycznie, pracuja ciezko (niektorzy nauczyciele w moim LO nawet w dwoch szkolach), uzeraja co bardziej wrednymi przypadkami, a zarabiaja malo.
i to na pewno nie jest tak, ze pracuja sobie po 18 godzin.
a kartkowki, sprawdziany, matury?
przeciez ktos to musi przygotowac i ocenic!

mialam w gimnazjum matematyczke. musze powiedziec jedno-to byla zlota kobieta
po lekcjach organizowala kolka i lekcje wyrownujace dla tych, co nie radzili sobie z matma.oczywiscie, nikt jej za to nie placil, a pomogla w ten sposob wielu uczniom.
rownie dobrze mogla po swoich lekcjach wracac do domu i zajac sie czyms innym, prawda?

teraz, w LO, rowniez trafilam na swietnych nauczycieli.owszem, zdarza sie, ze pokrzycza, ale potrafia nauczyc.

sama mysle nad tym, by uczyc w szkole.
ale mam jeszcze czas.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:47   #116
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez strzyga77 Pokaż wiadomość
aha co do emerytur...........nie wyobrażam sobie 65 letniego pana z wf czy pani........albo 70 letniej babci uczącej w gimnazjum gdzie jest co tu kryć piekło na ziemi..............emeryt ury wcześniejsze tak tak tak
Ja akurat w LO mialam w 1 i 2 klasie wlasnie strasza pania od Wf-u. była niesamowita - w duzo lepszej kondycji niz my, cwiczyla razem z nami, i zawsze opieprzala, ze mlode dziewczyny, a wiecznie zgarbione i zmeczone.

Co do tematu.
Hm. Nie wiem, czy popieram strajk.
Strajk mnie sie zle kojarzy, i w ogole nie uwazam go za dobra metoda, by zarabiac wiecej.
Bo to tak jakby: macie mi wiecej placic, albo sami sobie pracujcie.

Natomiast uwazam, ze nauczyciele zarabiają za mało.
Ok, znam takich co zarabiaja i 3 000 zlotych... ale maja 2 etaty plus udzielaja korepetycji.
Natomiast nawet wspomniane 1500 zlotych.
Nie oszukujmy sie. To sa smiesznie male pieniadze w kazdym zawodzie wymagajacym wyzszego wyksztalcenia.
U nas zupelnie sie wszystko pozamienialo, i np robotnik po podstawowce zarabia czasem 2x wiecej niz lekarz czy nauczyciel z minimalna stawka.

Natomiast praca nauczyciela...
Pomine totalnie wydumane wypowiedzi nastolatek wypowiadajacych sie w tym watku.
Sama nigdy nie myslalam, ze zostane nauczycielem, jednak losy ukladaja sie roznie, i po skonczeniu obecnych studiow bede miala prawo uczyc w szkole.
Dzieki temu troche inaczej na to patrze.
Nauczyciel to ktos, kto was ksztaltowal lub ksztaltuje, uczy wasze dzieci.
To od nich zalezy praktycznie przyszlosc kazdego czlowieka.
Zły nauczyciel potrafi zniechęcić do "najfajniejszego" przedmiotu.
Dobry potrafi zarazic pasja, ugruntowac wiedze.
Wiekszosc nauczycieli jest dostateczna - sami posiadaja wiedze, potrafia ją przekazywac, mają wymagania.
Mlody nauczyciel zawsze mysli, ze on to bedzie fajny. Ze nie bedzie takim nadetym belfrem, tylko ze bedzie mial dobry kontakt z uczniami, ze bedzie lubiany. I tak jest. Rok, dwa, piec.
Jednak wbrew pozorom, ta praca jest strasznie.. powtarzalna. Z kazda klasa rok w rok trzeba przerobic ten sam podrecznik, ten sam material.
Ile mozna? W dodatku ok, maja te platne wakacje, ferie.
Ale jak widac w tej pracy nie mozna miec gorszego dnia, waznych problemow osobistych, bo bedzie, ze nauczyciel jest wredny, wyzywa sie a w ogole, to sie uwzial.
Do tego brak szacunku - jak widac po wypowiedziach.
90% nauczycieli chcialo zmieniac swiat. I bylo uwielbianych przez wielu uczniow przez kilka pierwszych lat swojej praktyki.
Jednak z czasem czlowiek sie uczy, ze dzieci nie sa takie fajne, a jeszcze gorsi sa ich rodzice. Ze uczniowie maja szkole gleboko w powazaniu, i tylko patrza jak tu sciagnac, i oszukac
Praca nauczyciela jest wyjatkowa. Polega na codziennej pracy z tymi samymi grupami mlodych ludzi.
Problem w tym, ze ci wszyscy mlodzi ludzie uwazaja, ze im sie nalezy.
Ze nauczyciel powinien go nauczyc, przygotowac do egzaminu, do matury.
Ja widzialam wielu potem takich maturzystow, ktorzy na studiach ze zdzwieniem odkrywaja, ze moga nie dostac zaliczenia na koniec roku, mimo, ze tylko raz sie poprawiali, i ze wiekszosc sesji maja we wrzesniu.
Albo ze jest trwarda skala punktow, i ze sie testu nie zaliczy ponizej 65%, chocby do wykladowcy przyszedl caly korowód rodziny i znajomych królika.

Ale do rzeczy.
Nauczyciele powinni zarabiac wiecej. Tyle, zeby mogli miec tylko ten jeden etat i z niego bez problemu wyzyc. Wtedy i sprawdziany beda szybciej sprawdzone, i nauczyciele beda bardziej "student friendly".
Bo na "student friendly" uczniow, jak widac, nie ma co liczyc.
Uczniowie, jak widac, uwazaja, ze praca nauczyciela jest banalnie łatwa,lekka i przyjemna, a zarazem do dupy, malo ambitna, i w ogole bee.
Okropne, nadete, zazdrosne spoleczenstwo.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:49   #117
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Edwina2111 Pokaż wiadomość
To samo mogłabym powiedzieć o bez przesady 75 procentach populacji uczniów, która nienawidzi nauczycieli tylko za to, że coś od nich wymagają i chcą (patrz: przytoczone tu pretensje o fizykę i noszenie podręczników ), nie cierpi szkoły, bo trzeba do niej chodzić, nie znosi się uczyć i szkolny próg przekracza z nastawieniem: NAUCZYCIEL- TWÓJ NAJWIĘKSZY WRÓG.

NEGATYWNE WIBRACJE WYZWALAJĄ NEGATYWNE WIBRACJE.

Edit: Kocham te żądania uczniów, aby nauczyciele tworzyli im raj na ziemi, sielankę i cud, miód, orzeszki, a sami niestety nic w zamian nie dają. Nie ma to jak postawa roszczeniowa.
nie generalizumy... ja wcale nie uważam nauczycieli za nierobów, wrogów i najgorszych... nie uważam też, że bezstresowe naucznie wychodzi na dobre. grunt to mobilizacja. ja poprostu nie rozumiem tego strajku. i proszę przeczytac jeszcze raz mój pierwszy post, gdzie wyrażnie podkreślam, jak bardzo musicie użerać się z uczniami, jak zdzieracie sobie gardło i jak siedzicie po nocach sprawdzając kartkóweczki.

a kwestia podręczników: zdał by się strajk że pierwszaczki mają stanowczo za cięzkie placaki. Wy walczcie o większe pensje a ja o szafki dla nauczania początkowego. kto wygra??
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:50   #118
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

popieram strajk ( i to nie dlatego , ze zamierzam zostac nauczycielka )

Zawod nauczycila jest niezwykle trudny i odpowiedzialny ( jezeli nauczyciel przyklada sie do nauczania. Przyklady nauczycieli olewaczy nie biore pod uwage ). I czemu ma zarabiac tak malo?
Kiedys bycie nauczycielem to byl zaszczyt. Teraz?
Ech..

Mam juz za soba pierwsze praktyki i powiem, ze tym ktorym naprawde zalezy i przykladaja sie do lekcji, sama robota papierkowa( konspekty) zajmuje sporo czasu. Staralam sie aby moje pierwsze lekcje, byly ciekawe i wnosily cos nowego, angazujac w lekcje uczniow.
Sporo nerwow, sporo pracy, ale jaka satysfakcja, gdy uczniowie docenili moj trud niezapomniana chwila

Lekarze tez jak najbardziej powinni dostac podwyzki, ale nie atakujmy nauczycieli, tylko dlatego ,ze ich praca jest moze mniej "prestizowa"
jakkolwiek to rozumiec..



ps:.. widze pewien dysonans.. Uczniowie narzekaja na nauczycieli, ze Ci czesto ich zlewaja, i mowia " robcie co chcecie, byle cicho bylo", ale gdy nauczyciel zaczyna sie angazowac- zadaje prace domowe, robi lekcje, w ktorej uczniowie musza sie troche napracowac- wtedy narzekaja ze, mecza ich zadaniami, wymagaja wysilku intelektualnego
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 18:58   #119
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
Mam juz za soba pierwsze praktyki i powiem, ze tym ktorym naprawde zalezy i przykladaja sie do lekcji, sama robota papierkowa( konspekty) zajmuje sporo czasu. Staralam sie aby moje pierwsze le
ps:.. widze pewien dysonans.. Uczniowie narzekaja na nauczycieli, ze Ci czesto ich zlewaja, i mowia " robcie co chcecie, byle cicho bylo", ale gdy nauczyciel zaczyna sie angazowac- zadaje prace domowe, robi lekcje, w ktorej uczniowie musza sie troche napracowac- wtedy narzekaja ze, mecza ich zadaniami, wymagaja wysilku intelektualnego
niestety. znam to z mojej klasy wiekszosc caly rok sie obijala, a teraz licza na cud- "a moze trojeczke,a moze czworeczke, a moge cos zdawac?".
gdy mamy lekture, zadania domowe, wypracowania-zle; na angielskim nie mamy sprawdzianow, tylko banalne kartkowki-zle.

ech...tak mysle troche inaczej, niz wiekszosc ludzi w moim wieku
ale...ja naprawde SZANUJE nauczycieli za ich trud.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-29, 19:00   #120
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: strak nauczycieli - Wasze opinie

Heh, słyszałam teorię, że prestiż zawodu nauczyciela spadł tak nisko z tego powodu, że....tak dużo w tym zawodzie zrobiło się kobiet. A zawody wykonywane przez kobiety ogólnie w społeczeństwie cieszą się przeważnie niższym prestiżem niż "męskie" zawody.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:02.