Format dysku- instalacja systemu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-16, 19:34   #1
MalaPau
Raczkowanie
 
Avatar MalaPau
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 261

Format dysku- instalacja systemu


Hej, może ktoś mi tu pomoze
Mam zamiar robić ogolnego formata, bo niestety tylko to uratuje mojego biednego lapka i tu jest problem. Sama nie dostałam plyty z systemem niestety po zakupie laptopa, moj kolega ma WIn7 Ultimate. Ja mam obecnie Win7 Home Premium. STąd pytanie: czy majac klucz produktu na WIn 7 Home premium, moge instalowac Ultimate? Czy zadziała i wgl, bo jesli nei to zastanowie sie nad innym zrodlem plyty z systemem bo narazie nie chce sobie go do konca rozwalic.
__________________
Matura 2014 : zdane!
Cel : studia w poznaniu, zrobic reszte tatuazy.
Marzenia: zobaczyc Prypeć i Czarnobyl, podróż koleją transsyberyjska
MalaPau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 20:09   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez MalaPau Pokaż wiadomość
Hej, może ktoś mi tu pomoze
Mam zamiar robić ogolnego formata, bo niestety tylko to uratuje mojego biednego lapka i tu jest problem. Sama nie dostałam plyty z systemem niestety po zakupie laptopa, moj kolega ma WIn7 Ultimate. Ja mam obecnie Win7 Home Premium. STąd pytanie: czy majac klucz produktu na WIn 7 Home premium, moge instalowac Ultimate? Czy zadziała i wgl, bo jesli nei to zastanowie sie nad innym zrodlem plyty z systemem bo narazie nie chce sobie go do konca rozwalic.
niestety klucz Ci nie zadziała. 7 Home premium możesz pobrać z internetu i zainstalować bo klucz masz na spodzie lapka i płyty mieć nie musisz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 13:42   #3
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez MalaPau Pokaż wiadomość
Hej, może ktoś mi tu pomoze
Mam zamiar robić ogolnego formata, bo niestety tylko to uratuje mojego biednego lapka i tu jest problem. Sama nie dostałam plyty z systemem niestety po zakupie laptopa, moj kolega ma WIn7 Ultimate. Ja mam obecnie Win7 Home Premium. STąd pytanie: czy majac klucz produktu na WIn 7 Home premium, moge instalowac Ultimate? Czy zadziała i wgl, bo jesli nei to zastanowie sie nad innym zrodlem plyty z systemem bo narazie nie chce sobie go do konca rozwalic.
może zamiast robić format odinstaluj niepotrzebne programy, zainstaluj antywirusa i usuń wszystkie wirusy, może to pomoże
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 15:11   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
może zamiast robić format odinstaluj niepotrzebne programy, zainstaluj antywirusa i usuń wszystkie wirusy, może to pomoże
niestety ale raz na jakiś czas trzeba zrobić format. Usuwanie wirusów nie jest tak proste jak Ci się wydaje, głupi antywirus nie usunie wszystkich a nawet nie większość. czasem trzeba pojechać z linuxa z live cd bo tylko on usunie wirusy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 19:27   #5
tolez
Przyczajenie
 
Avatar tolez
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 14
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Od kilku lat do laptopów nie są dodawane płyty z systemem, natomiast jest zainstalowany program z "recovery" w nazwie (każdy producent nazywa to inaczej), który umożliwia nagranie płyt z systemem w celu późniejszej ponownej instalacji. Jest to możliwe oczywiście, o ile do tej pory na komputerze nie był robiony całkowity format i ukryta przestrzeń na dysku zwana partycją recovery nie została usunięta.

Płyta z Windows 7 Ultimate będzie działać, ponieważ wszystkie płyty z Windowsem 7 są identyczne, różnią się tylko kluczem produktu. W zależności jaki klucz się wpisze podczas instalacji, zostanie udostępnionych więcej lub mniej funkcji w systemie.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie kopia systemu ukryta na dysku (miejmy nadzieję, że wciąż) a jeśli nie, to te płyty od kolegi też się sprawdzą.
tolez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 19:31   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez tolez Pokaż wiadomość
Od kilku lat do laptopów nie są dodawane płyty z systemem, natomiast jest zainstalowany program z "recovery" w nazwie (każdy producent nazywa to inaczej), który umożliwia nagranie płyt z systemem w celu późniejszej ponownej instalacji. Jest to możliwe oczywiście, o ile do tej pory na komputerze nie był robiony całkowity format i ukryta przestrzeń na dysku zwana partycją recovery nie została usunięta.

Płyta z Windows 7 Ultimate będzie działać, ponieważ wszystkie płyty z Windowsem 7 są identyczne, różnią się tylko kluczem produktu. W zależności jaki klucz się wpisze podczas instalacji, zostanie udostępnionych więcej lub mniej funkcji w systemie.

Tak więc najlepszym rozwiązaniem będzie kopia systemu ukryta na dysku (miejmy nadzieję, że wciąż) a jeśli nie, to te płyty od kolegi też się sprawdzą.
chyba sobie jaja robisz z tym, że wszystkie 7 są jednakowe. Jak masz wersję z wyborem systemu to musisz wybrać ten od którego masz klucz, przy innym nie zadziała, wywali błąd, że klucz jest niepoprawny i owszem zainstalujesz system, ale po jakimś czasie będzie trzeba wpisać klucz. Chyba nie instalowałeś 7 skoro takie pierdoły wypisujesz
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 22:48   #7
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
niestety ale raz na jakiś czas trzeba zrobić format. Usuwanie wirusów nie jest tak proste jak Ci się wydaje, głupi antywirus nie usunie wszystkich a nawet nie większość. czasem trzeba pojechać z linuxa z live cd bo tylko on usunie wirusy.
nie każdy antywirus jest głupi, są fajne antywirusy, które robią szczegółowy skan dysku w windowsie i nawet podczas uruchamiania kompa, ja miałem ostatnio taki problem z notebookiem do którego nie mam wejścia na cd ani płyty systemu tylko zostaje przywracanie systemu albo ostatniej dobrej konfiguacji co robiłem wcześniej kiedy miałem problem, a ostatnio zrobiłem skan antywirusem i pomógł skan podczas uruchamiania systemu, znalazło wirusa, usunęło i od tej pory nie mam żadnych problemów,

format nie zawsze załatwia sprawe bo podobno jest tak, że wirusy mogą siedzieć ukryte w sektorach dysku nawet po ponownej instalacji systemu jeśli się tego wirusa wcześniej stamtąd nie usunęło i coś w tym jest bo dawniej na zwykłym kompie też najszybciej było zrobić format i to trzeba było powtarzać, może właśnie dlatego, że na początku nie usunąłem wszystkich wirusów,

weź na początek puść jakiegoś dobrego antywirusa szczegółowo skan, usuwaj każdego wirusa jaki jest bez względu na to czy to plik systemowy czy nie, wszystkie wirusy usuń, skan podczas uruchamiania kompa, może pomoże i nie trzeba będzie od nowa wszystkiego instalować
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 17:23   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
nie każdy antywirus jest głupi, są fajne antywirusy, które robią szczegółowy skan dysku w windowsie i nawet podczas uruchamiania kompa, ja miałem ostatnio taki problem z notebookiem do którego nie mam wejścia na cd ani płyty systemu tylko zostaje przywracanie systemu albo ostatniej dobrej konfiguacji co robiłem wcześniej kiedy miałem problem, a ostatnio zrobiłem skan antywirusem i pomógł skan podczas uruchamiania systemu, znalazło wirusa, usunęło i od tej pory nie mam żadnych problemów,

format nie zawsze załatwia sprawe bo podobno jest tak, że wirusy mogą siedzieć ukryte w sektorach dysku nawet po ponownej instalacji systemu jeśli się tego wirusa wcześniej stamtąd nie usunęło i coś w tym jest bo dawniej na zwykłym kompie też najszybciej było zrobić format i to trzeba było powtarzać, może właśnie dlatego, że na początku nie usunąłem wszystkich wirusów,

weź na początek puść jakiegoś dobrego antywirusa szczegółowo skan, usuwaj każdego wirusa jaki jest bez względu na to czy to plik systemowy czy nie, wszystkie wirusy usuń, skan podczas uruchamiania kompa, może pomoże i nie trzeba będzie od nowa wszystkiego instalować
boże, chłopie.

po pierwsze to, że nie masz napędu cię nie ogranicza, teraz większość systemów instaluje się z nośnika usb. Przywracanie systemu owszem, ale do ostatniej działającej konfiguracji nie ma sensu bo i tak nie pozbędziesz się problemu.

i nie usuwa się plików systemowych tylko wrzuca w kwarantannę zaraz będziesz miał problem z systemem jak będziesz tak wywalał co popadnie, nawet nie patrząc co wywalasz, odrobinę pomyślunku.

I powtórzę, raz na jakiś czas format jest wskazany a swoje ważne pliki można wrzucić na pendrive i przeskanować pendrive po reinstalacji, nieważne czy przywracaniu do recovery czy pełnego formatu.

I są wirusy, które Twój antywirus "usunie" ale nadal będą i mogą kiedyś robić problemy. Antywirus jest po to żeby nie wpuścić wirusa do komputera np. z neta , pendrive etc. a nie po to żeby je usuwać, bo one usuwają jak leci pliki, które są dla nich podejrzane.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 02:37   #9
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

to nie do końca prawda, mój antywirus nie wywala dobrych plików tylko właśnie wirusy i o dziwo po usunięciu takich plików działanie kompa zawsze się poprawia,

a jak to zrobić, żeby instalować system z pendrive - skopiować jakoś system czy co ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 03:43   #10
tolez
Przyczajenie
 
Avatar tolez
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 14
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

pffe, w takim razie tutaj masz instruktaż jak to zrobić http://tweaks.com/windows/40135/inst...windows-7-dvd/

Edytowane przez tolez
Czas edycji: 2014-05-31 o 20:10
tolez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 07:54   #11
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
to nie do końca prawda, mój antywirus nie wywala dobrych plików tylko właśnie wirusy i o dziwo po usunięciu takich plików działanie kompa zawsze się poprawia,

a jak to zrobić, żeby instalować system z pendrive - skopiować jakoś system czy co ?
matko, nawet tego nie wiesz?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 22:18   #12
Slub123
Przyczajenie
 
Avatar Slub123
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Smile Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Nie wiem jakich programów używasz, ale ja od jakiegoś czasu z powodzeniem używam linuxa. Kolega zainstalował mi Feodrę, Internet działa, do pisania używam openoffice. Wszystko zależy od tego jakie programy potrzebujesz.
Slub123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 23:58   #13
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

a jest jakiś program który sam rozpoznaje sprzęt i sam dobiera sterowniki i je instaluje jeśli nie mamy odpowiednich sterowników ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 10:17   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
a jest jakiś program który sam rozpoznaje sprzęt i sam dobiera sterowniki i je instaluje jeśli nie mamy odpowiednich sterowników ?
everest home edition - wyświetli Ci wszystko o Twoim sprzęcie i tylko wpisujesz w neta i ściągasz pod konkretny sprzęt.

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Slub123 Pokaż wiadomość
Nie wiem jakich programów używasz, ale ja od jakiegoś czasu z powodzeniem używam linuxa. Kolega zainstalował mi Feodrę, Internet działa, do pisania używam openoffice. Wszystko zależy od tego jakie programy potrzebujesz.
linux jest fajny ale dla osób które go ogarną albo nie potrzebują od kompa nic oprócz neta. na linuxie też nie zagrasz bo nie jest on przystosowany do gier i zawsze na nim będą gry chodziły gorzej niż na windzie. A openoffice jest o tyle fajny, że jest darmowy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 23:09   #15
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

znaczy everest home edition jest do diagnostyki kompa ale sterowniki trzeba samemu pobrać z netu ?

a nie ma programu który sam wykryje sprzęt i sam zainstaluje sterowniki ?

a linux, kiedyś sam chciałem się przerzućić na linuxa no i nawet dużo dystrybucji sciągałem ale ograniczony ten linux albo ja się nie znam bo go nie studiowałem godzinami i latmi i okazało się, że najlepiej kupić legalny windows na który jest więcej programów i którego się szybciej obsługuje, nikomu nie polecam linuxa bo działa na nerwy, chyba, że ktoś ma dużo czasu to linux jest ok, ja już dałem sobie spokój z linuxem dawno temu, nie mam nerwów i czasu do linuxa

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2014-06-03 o 23:11
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 23:25   #16
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
chyba sobie jaja robisz z tym, że wszystkie 7 są jednakowe. Jak masz wersję z wyborem systemu to musisz wybrać ten od którego masz klucz, przy innym nie zadziała, wywali błąd, że klucz jest niepoprawny i owszem zainstalujesz system, ale po jakimś czasie będzie trzeba wpisać klucz. Chyba nie instalowałeś 7 skoro takie pierdoły wypisujesz
Wersje ultimate zawierają też te okrojone wersje, ultimate jest wersja rozszerzona i zazwyczaj po wpisaniu klucza instalator będzie wiedział do jakiej wersji to klucz. Mówię z doświadczenia bo sama nieraz instalowałam hp z płyty ultimate.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2014-06-03 o 23:30
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 15:31   #17
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;46742107]Wersje ultimate zawierają też te okrojone wersje, ultimate jest wersja rozszerzona i zazwyczaj po wpisaniu klucza instalator będzie wiedział do jakiej wersji to klucz. Mówię z doświadczenia bo sama nieraz instalowałam hp z płyty ultimate.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[/QUOTE]
tak, ale to zależy od wersji, są często okrojone o wyszukiwanie do której wersji jest klucz. A jak już się i tak ściąga i tak to lepiej konkretną.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
znaczy everest home edition jest do diagnostyki kompa ale sterowniki trzeba samemu pobrać z netu ?

a nie ma programu który sam wykryje sprzęt i sam zainstaluje sterowniki ?

a linux, kiedyś sam chciałem się przerzućić na linuxa no i nawet dużo dystrybucji sciągałem ale ograniczony ten linux albo ja się nie znam bo go nie studiowałem godzinami i latmi i okazało się, że najlepiej kupić legalny windows na który jest więcej programów i którego się szybciej obsługuje, nikomu nie polecam linuxa bo działa na nerwy, chyba, że ktoś ma dużo czasu to linux jest ok, ja już dałem sobie spokój z linuxem dawno temu, nie mam nerwów i czasu do linuxa
do jakiej diagnostyki on tylko wyświetla jaki masz sprzęt z dokładnymi modelami itp. sprawami.

a na linuxie działają te same programy co i na windowsie i nie działa on na nerwy jak się go umie używać, wiadomo, że pierwszy laik z ulicy go nie ogarnie a winda jest od zawsze, od zawsze tak samo wygląda i jest bardziej rozpowszechniona i nie, nie jest lepiej kupić, bo to, ze się płaci nie znaczy o NICZYM.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 15:41   #18
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
tak, ale to zależy od wersji, są często okrojone o wyszukiwanie do której wersji jest klucz. A jak już się i tak ściąga i tak to lepiej konkretną.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------


do jakiej diagnostyki on tylko wyświetla jaki masz sprzęt z dokładnymi modelami itp. sprawami.

a na linuxie działają te same programy co i na windowsie i nie działa on na nerwy jak się go umie używać, wiadomo, że pierwszy laik z ulicy go nie ogarnie a winda jest od zawsze, od zawsze tak samo wygląda i jest bardziej rozpowszechniona i nie, nie jest lepiej kupić, bo to, ze się płaci nie znaczy o NICZYM.
W sumie można ściągnąć instalkę windowsa, dużo przecież nie zajmuje.

Linuks jest dobry, ale nie każdy umie się do niego przekonać
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 15:45   #19
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;46751874]W sumie można ściągnąć instalkę windowsa, dużo przecież nie zajmuje.

Linuks jest dobry, ale nie każdy umie się do niego przekonać [/QUOTE]
w tej chwili już nie dają płyt przy zakupie tylko klucz i możesz ściągnąć z neta. Ja od uczelni mam pełen dostęp do dreamsparka i tam mam opisane, z której wersji, które można instalować ale jak się ściąga z innych stron niż microsoftu to tego nie ma rozpisanego.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 15:53   #20
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
w tej chwili już nie dają płyt przy zakupie tylko klucz i możesz ściągnąć z neta. Ja od uczelni mam pełen dostęp do dreamsparka i tam mam opisane, z której wersji, które można instalować ale jak się ściąga z innych stron niż microsoftu to tego nie ma rozpisanego.
Wiem, dają jedynie recovery. A instalacja waży bardzo mało, szczególnie wersja hp, więc nie widzę problemu ze ściągnięciem
Ja też mam system z MSDNAA, jednak nie korzystam bo mam dołączony do lapka.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 16:07   #21
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

instalke windowsa można ściągnąć z torrenta czy chomika i zainstalować z własnym kluczem. Odradzam instalowania systemu z recorvery Bo instalują się różne programy których i tak się nie używa a zaśmiecają system.
Podobnie też odradzam korzystanie z programów które niby oczyszczają system
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 17:11   #22
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
instalke windowsa można ściągnąć z torrenta czy chomika i zainstalować z własnym kluczem. Odradzam instalowania systemu z recorvery Bo instalują się różne programy których i tak się nie używa a zaśmiecają system.
Podobnie też odradzam korzystanie z programów które niby oczyszczają system
gratuluję głupoty
jedna pogania drugą. po pierwsze system ściągamy ze strony MICROSOFTU a nie torrentów (nielegalnych swoją drogą).
Po drugie recovery tworzymy sami właśnie po to żeby nie było programów od producentów, które swoja drogą można odinstalować w 3 minuty.
Po trzecie jak się używa bóg wie jakich "programów" do oczyszczania systemu to się wypisuje takie pierdoły jak Ty. Jak się nie znasz, to w ogóle nie doradzaj bo pierdołę pierdołą poganiasz, dosłownie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 17:45   #23
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
gratuluję głupoty
jedna pogania drugą. po pierwsze system ściągamy ze strony MICROSOFTU a nie torrentów (nielegalnych swoją drogą).
Po drugie recovery tworzymy sami właśnie po to żeby nie było programów od producentów, które swoja drogą można odinstalować w 3 minuty.
Po trzecie jak się używa bóg wie jakich "programów" do oczyszczania systemu to się wypisuje takie pierdoły jak Ty. Jak się nie znasz, to w ogóle nie doradzaj bo pierdołę pierdołą poganiasz, dosłownie.
Dokładnie
Windows z torrentów Może nasz specjalista nie wie, że można za darmo ściągnąć system ze strony Microsoftu
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 17:48   #24
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
gratuluję głupoty
jedna pogania drugą. po pierwsze system ściągamy ze strony MICROSOFTU a nie torrentów (nielegalnych swoją drogą).
Po drugie recovery tworzymy sami właśnie po to żeby nie było programów od producentów, które swoja drogą można odinstalować w 3 minuty.
Po trzecie jak się używa bóg wie jakich "programów" do oczyszczania systemu to się wypisuje takie pierdoły jak Ty. Jak się nie znasz, to w ogóle nie doradzaj bo pierdołę pierdołą poganiasz, dosłownie.
Po pierwsze system ściągnięty z torrentu, warezu czy innych stron nie jest nielegalny, nielegalne jest użycie aktywatora do systemu. (I tutaj są pewne wyjątki)
Po drugie recorvery nie tworzymy sami tylko jest na ukrytej partycji. Fakt zbędne programy można usunąć ale ślad po nich zostaje w rejestrze systemu.
Po trzecie pochwal się jakich to super "programów" używasz. Ja nie korzystam z żadnych programów do oczyszczania, po prostu dbam o system nie instaluje żadnych przyśpieszaczy, toolbarów itp.
Pracuje w serwisie komputerowym i często widzę jak ludzie potrafią komputer doprowadzić do takiego stanu.
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:07   #25
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
Po pierwsze system ściągnięty z torrentu, warezu czy innych stron nie jest nielegalny, nielegalne jest użycie aktywatora do systemu. (I tutaj są pewne wyjątki)
Po drugie recorvery nie tworzymy sami tylko jest na ukrytej partycji. Fakt zbędne programy można usunąć ale ślad po nich zostaje w rejestrze systemu.
Po trzecie pochwal się jakich to super "programów" używasz. Ja nie korzystam z żadnych programów do oczyszczania, po prostu dbam o system nie instaluje żadnych przyśpieszaczy, toolbarów itp.
Pracuje w serwisie komputerowym i często widzę jak ludzie potrafią komputer doprowadzić do takiego stanu.
a ja często widzę jaką wiedzę maja Panowie w serwisach: zainstalować od zera system
nie wiem czy wiesz ale system z torrentów jest bardziej zasyfiony niż ten z recovery a po kupieniu laptopa można sobie zainstalować czyściutki windows ze strony microsoftu i z niego zrobić recovery a ukrytą partycję to nie problem usunąć, wiesz? bo zdaje się, że nie masz bladego pojęcia.
I wierz mi, 99% społeczeństwa nie instaluje sobie toolbarów itp. pierdół i systemu nie czyści się programami!!! to na prawdę tak ciężko pojąć? bo kolejne głupoty wypisujesz.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

a jeszcze co do recovery to może zauważyłeś, że lenovo w niektórych laptopach wprowadził opcję tworzenia jej po pierwszym uruchomieniu nowo zakupionego laptopa zamiast wciskać swoją?i wtedy najpierw możesz wywalić zbędne rzeczy, te od producenta, internet explorera i mieć czystego windowsa na recovery. tego też pewnie nie wiesz.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

i pochwal się nazwą serwisu, w którym pracujesz, będzie wiadomo gdzie ludzi nie wysyłać z problemami z komputerem.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:11   #26
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
Pracuje w serwisie komputerowym i często widzę jak ludzie potrafią komputer doprowadzić do takiego stanu.

Miałam kilka lat temu praktykę w serwisie komputerowym i wiem jak tam radzi się z wszelkimi problemami - format C W serwisie nie pracują informatycy, ale byle kto, byleby umiał system od nowa postawić i wymienić kilka części.

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2014-06-22 o 18:13
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:16   #27
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;46991633]
Miałam kilka lat temu praktykę w serwisie komputerowym i wiem jak tam radzi się z wszelkimi problemami - format C W serwisie nie pracują informatycy, ale byle kto, byleby umiał system od nowa postawić i wymienić kilka części. [/QUOTE]
no dokładnie. też miałam praktyki w takim miejscu i szczerze? tam nawet technika nie potrzebują, nie mówiąc o osobie po studiach więc bez jaj, czym się szczycić, że się tam pracuje? że się umie dysk twardy wykręcić i wkręcić nowy? nic więcej.

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;46991633]
Miałam kilka lat temu praktykę w serwisie komputerowym i wiem jak tam radzi się z wszelkimi problemami - format C W serwisie nie pracują informatycy, ale byle kto, byleby umiał system od nowa postawić i wymienić kilka części. [/QUOTE]
off: widzisz mój podpis? klikasz na pieski? jak nie to już już, biegusiem
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:23   #28
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no dokładnie. też miałam praktyki w takim miejscu i szczerze? tam nawet technika nie potrzebują, nie mówiąc o osobie po studiach więc bez jaj, czym się szczycić, że się tam pracuje? że się umie dysk twardy wykręcić i wkręcić nowy? nic więcej.
Nikt nigdy tam nie naprawił systemu Jedyne co robili to właśnie format i instalowanie nowego systemu

Done! Zmień pas na psa

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2014-06-22 o 18:24
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:36   #29
pyton1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Nisko
Wiadomości: 58
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;46991633]
Miałam kilka lat temu praktykę w serwisie komputerowym i wiem jak tam radzi się z wszelkimi problemami - format C W serwisie nie pracują informatycy, ale byle kto, byleby umiał system od nowa postawić i wymienić kilka części. [/QUOTE]

Jeśli tak uwarzasz to daj byle komu wymienić grafike, gniazdo zasilania albo dane odzyskać
pyton1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 18:42   #30
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Format dysku- instalacja systemu

Cytat:
Napisane przez pyton1990 Pokaż wiadomość
Jeśli tak uwarzasz to daj byle komu wymienić grafike, gniazdo zasilania albo dane odzyskać
Nie daję, bo wiem, że w serwisie mogą mi to spieprzyć, sama zrobiłabym to lepiej.(chociaż jaka filozofia w wymianie grafiki, gniazda, czy procesora a do odzyskiwania danych też nie trzeba być geniuszem ) Kiedyś zepsuł mi się dysk a w serwisie spalili mi grafikę Dodatkowo przez rok nie umieli znajomej wykryć awarii zasilacza Po drugie to mam laptopa, więc w razie czego dam go kumplowi, który wiem, że zrobi to tak jak się należy

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2014-06-22 o 18:43
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-07 11:45:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.