czy nosicie obrączkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-19, 02:12   #1
zofija66
Raczkowanie
 
Avatar zofija66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: czechowice-dziedzice
Wiadomości: 54
Wink

czy nosicie obrączkę?


ja nie, bo nie mam (jakoś nie czułam potrzeby wydania paru stówek na biżuterię, której nie noszę), ale wiele moich koleżanek nie wyobraża sobie, żeby nie nosić i zmuszają do tego swoich mężów. A podobno noszenie obrączki jest seksowne...
__________________
Z fija
zofija66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 06:43   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: czy nosicie obrączkę?

heh moja siostra ze swoim męzem-Francuzem kupili dwie obraczki za 15 Euro, bo stwierdzili, ze po co drozsze jak i tak nie beda ich nosic
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 08:16   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez zofija66
ja nie, bo nie mam (jakoś nie czułam potrzeby wydania paru stówek na biżuterię, której nie noszę), ale wiele moich koleżanek nie wyobraża sobie, żeby nie nosić i zmuszają do tego swoich mężów. A podobno noszenie obrączki jest seksowne...
Jak ktoś nie chce nosić obrączki,to niech nie zawiera związku małżeńskiego.
Ależ "biedni" Ci mężowie "muszą" być zaobrączkowani. Dla mnie i mojego męża noszenie obrączki jest całkiem normalne.Nawet nam do głowy nie przyszło,że można ją zdjąć.
A nosi ją się nie dlatego,że jest seksowna.Obrączka jest symbolem miłości i małżeństwa.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 08:54   #4
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez Momo
Jak ktoś nie chce nosić obrączki,to niech nie zawiera związku małżeńskiego.
Ależ "biedni" Ci mężowie "muszą" być zaobrączkowani. Dla mnie i mojego męża noszenie obrączki jest całkiem normalne.Nawet nam do głowy nie przyszło,że można ją zdjąć.
Zgadzam się. Mój mąż jednak ściąga ją do pracy, bo akurat mogłaby ona być tam niebezpieczna.

Cytat:
Napisane przez Momo
A nosi ją się nie dlatego,że jest seksowna.Obrączka jest symbolem miłości i małżeństwa.
Właśnie!

Edytowane przez edytcia
Czas edycji: 2005-11-19 o 09:46
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 09:07   #5
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Tak
Nawet zdarza nam się nimi chwalić, bo jesteśmy jakieś 2 miesiące po ślubie
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 10:34   #6
Izus86
Raczkowanie
 
Avatar Izus86
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 482
GG do Izus86
Dot.: czy nosicie obrączkę?

A ja pomimo tego ze mężatka nie jestem jeszcze ale za to jestem w zwiazku juz 5 lat....i ja z moim TŻ kupilismy sobie w tamtym roku sebrne obrączki z wzorem a w srodku obrączki jest grawer choc na poczatku wyśmiał mnie gdy mu zaproponowałam taki zakup ale teraz nie moze sie z nia rozstać....
Izus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 10:54   #7
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: czy nosicie obrączkę?

noszę obrączkę, mój mąż również i nikt nikogo do tego nie zmusza. Na początku strasznie uwierała mnie w palec, bo nie byłam przyzwyczajona nosić bizuterii na serdecznym u prawej ręki, ale teraz dziwnie sie bez niej czuję. Zawsze mam ją na palcu, ściagam jedynie przy sprzątaniu, kiedy wkładam ręce w gumowe rękawice, ale to już chyba taki odruch, bo zawsze sciagałam pierścionek zareczynowy, zeby nie potargał rękawic (jest dosć duży) i teraz to samo robię z obrączką. A czy jest seksowna? Nie wiem, w ogóle nie rozumiem tego twierdzenia. Może chodzi o to, ze ktoś ma większe powodzenie bo ma obrączkę? Nie wiem, mój TŻ zawsze miał powodzenie a nosząc obrączkę nieraz pokazał serdeczny palec natrętnej dziewusze, która zaczynała sie do niego za bardzo przymilać, a były takie sytuacje, były. I jakoś obrączka nie miała tutaj nic z seksem wspólnego.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 11:07   #8
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Ja również noszę obrączkę, mąż także. Chociaż przyznam, że na początku nie mogłam się przyzwyczaić, bo jakoś nie przepadam za noszeniem biżuterii. Najgorsze było jednak jak mąż chciał, żebym nosiła i pierścionek zaręczynowy i obrączkę...a tego już było jak dla mnie o wiele za dużo. Osobiście uważam noszenie obrączki za zupełnie normalną rzecz i nie widzę w tym nic seksownego. Noszę bo się po prostu przyzwyczaiłam, mąż chyba też i nawet on rzadziej ją ściąga niż ja...
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:18   #9
dziunia3105
Raczkowanie
 
Avatar dziunia3105
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Krosno:-)
Wiadomości: 342
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Noszę obrączkę i również zdarza mi się jeszcze ją pokazywać, bo jesteśmy 5 miesięcy po ślubie. Nie ściągam jej nigdy, przyzwyczaiłam się i w niczym mi nie przeszkadza.
dziunia3105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:25   #10
zofija66
Raczkowanie
 
Avatar zofija66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: czechowice-dziedzice
Wiadomości: 54
Dot.: czy nosicie obrączkę?

[QUOTE=Momo]Jak ktoś nie chce nosić obrączki,to niech nie zawiera związku małżeńskiego.

Zawarłam i nie noszę, ale dzięki za dobrą radę! Kto chce niech nosi, ale dla mnie to jest jak znaczenie zwierząt. Małżeństwo to moja prywatna, osobista sprawa i nie mam potrzeby manifestować tego faktu. Kojarzy mi się ze szkarłatną literą.... I jest to jakieś prowincjonalne: patrzcie, sąsiadki, nie jestem starą panną! Zaobserwowałam też, że obrączki z lubością noszą osoby mniej atrakcyjne i mało pewne siebie (oczywiście nie mówię, że wszyscy zaobrączkowani tacy są, ale wg mnie często to się zdarza).
__________________
Z fija
zofija66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:35   #11
justyskaa
BAN stały
 
Avatar justyskaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 740
Dot.: czy nosicie obrączkę?

zofija66, czy Twoim zdaniem obrączka jest dowodem na to, że ktoś jest atrakcyjny i komuś się spodobał? Przy zakładaniu obrączek wyraźnie mówi się "mężu/żono przyjmij te obrączkę jako ZNAK MOJEJ MIŁOŚCI I WIERNOŚCI(...)" a nie "przyjmij te obrączke bo mi sie podobasz". Nie zauważyłam, żeby obrączki nosiły tylko nieatrakcyjne osoby, ja np. dziwię się, kiedy wiem, że kobieta jest mężatką, a zamiast obrączki na prawej ręce nosi mnóstwo innej biżuterii. Obrączkę noszę i nie przestanę. Miłość to nie tylko podobanie sie komuś od strony fizycznej, wiec nie wiem dlaczego obrączka ma potwierdzać naszą atrakcyjność.
justyskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 11:46   #12
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Ojoj, również nie zgadzam się z twierdzeniem, że obrączki noszą osoby mniej atrakcyjne, przecież to by było bez sensu zupełnie! Nie po to się nosi obrączkę, aby zademonstrować, że się nie jest starą panną, prawdę mówiąc nie przyszło mi to nigdy nawet do głowy i szczerze nie rozumiem takiego myślenia. Może i jestem staromodna, na początku sama miałam problemy z przyzwyczajeniem się do noszenia obrączki, ale generalnie zawsze będą stała w jej obronie. Ale też każdy jest wolmym człowiek i sam decyduje o tym, czy nosić czy nie. Ja tam nikogo nie potępiam za nienoszenie, ale tego nie rozumiem.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 11:58   #13
IZKA30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 70
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Ja bardzo szanuję osoby z obrączką zwłaszcza u facetów, ponieważ oprócz symbolu obrączki demonstrują, że są zajęci i poważnie traktują swoje małżeństwo. Kiedy widzę, że ktoś celowo chowa do kieszeni obrączkę jest u mnie spalony do końca i niczym nie naprawi u mnie tego błędu. Takiego mam pier.....Może dlatego tak mam, ponieważ potrafię cieszyć się czyjąś miłością jak własną. Uwielbiam kochające i szanujące się pary.
IZKA30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:29   #14
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez zofija66
I jest to jakieś prowincjonalne: patrzcie, sąsiadki, nie jestem starą panną! Zaobserwowałam też, że obrączki z lubością noszą osoby mniej atrakcyjne i mało pewne siebie (oczywiście nie mówię, że wszyscy zaobrączkowani tacy są, ale wg mnie często to się zdarza).


Rozumiem więc, że jesteś chodzącą seksbombą i nie musisz nosić obrączki, aby "potwierdzać swoją wartość"?

Musisz być też strasznie "światowa" - skoro noszenie obrączki jest prowincjonalne.

Nie rozumiem, czy to nie jest oczywiste, po co nosi się obrączkę? Dokładnie tak, jak napisała Justyśka, to symbol zawarcia związku małżeńskiego, złożenia przysięgi wierności i miłości.

Czy to wstyd być mężatką?

Czy to choroba, że nie można się z nią publicznie pokazać?

A obrączka jest zwykłą "biżuterią", jak łańcuszek albo kolczyk w pępku?

anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:39   #15
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Conajmniej dziwne wydaje mi się stwierdzenie, że jak ktoś nie chce nosić obrączki to niech nie zawiera związku małżeńskiego, chyba tak Momo nie myślisz na serio???? Owszem to piękny symbol - ale zauważ nie każdemu 'symbole' są potrzebne. Kiedyś były rozpuszczone włosy albo upięte, inne kiecki dla mężatych i panien, obrączka z całą pewnością jest najlepszym z symboli - bo można ją dowolnie modyfikować, dostosować do mody, w kształcie obrączek można wyrazić swoją indywidualność. Ale pozostaje tylko symbolem i często jest noszona także przez tych, którzy już dawno się nie kochają....Nadużyciem i jakimś potwornym uproszczeniem jest też stwierdzanie że noszą ją osoby mniej atrakcyjne. Kurcze może się tak zdarzyć, że małżeństwo podniesie komuś samoocenę i się nim chwalić będzie, żeby dalej się dowartościować - ale tworzyć z tego regułę??? To wmawiać ludziom, że nie o miłość wzajemną chodzi a o miłość własną. Ja obrączkę pewnie nosić będę (pewnie bo do czasu zamążpójścia daleko mi), bo ja jestem z tych co symbole lubią, a do tego będę się mogła wyżyć artystycznie projektując ją. Ale nie będę oceniać ani tych co noszą ani tych co zostawiają w domu - to jest indywidualna sprawa, że wygłaszania ogólnych sądów raczej nie ma racji bytu :-]
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:41   #16
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Noszę obrączkę, mój mąż także. Kompletnie nie jestem w stanie pojąć argumentacji ani sposobu myślenia Zofiji: "szkarłatna litera"? naznaczenie? mniejsza atrakcyjność? prowincjonalność? Niewiarygodne
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:42   #17
zofija66
Raczkowanie
 
Avatar zofija66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: czechowice-dziedzice
Wiadomości: 54
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez anita_w


Rozumiem więc, że jesteś chodzącą seksbombą i nie musisz nosić obrączki, aby "potwierdzać swoją wartość"?

Musisz być też strasznie "światowa" - skoro noszenie obrączki jest prowincjonalne.

Nie rozumiem, czy to nie jest oczywiste, po co nosi się obrączkę? Dokładnie tak, jak napisała Justyśka, to symbol zawarcia związku małżeńskiego, złożenia przysięgi wierności i miłości.

Czy to wstyd być mężatką?

Czy to choroba, że nie można się z nią publicznie pokazać?

A obrączka jest zwykłą "biżuterią", jak łańcuszek albo kolczyk w pępku?

Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, że ktoś chce, lubi i nosi, ale ja tego nie rozumiem i byłam ciekawa, czy są dziewczyny, które też nie chcą.
Oczywiście, że być mężatką to żaden wstyd, i żadna choroba, ale obrączka w moim przekonaniu jest staromodna. Kiedyś mężatki musiały zakrywać włosy i wkładać czepek (stąd weselny obrzęd oczepin), teraz jest to tylko obrączka, ale i tak nie podoba mi się ten pomysł.
Nie jestem "światowa", a nawet wręcz naprzeciwko, i ta małomiasteczkowa obyczajowość doprowadza mnie do pasji, bo ten symbol nie gwarantuje miłości i wierności. Do niczego nie jest mi potrzebny i wnerwia mnie parcie mojej rodzinki pt. Jak można nie nosić obrączki?!
__________________
Z fija
zofija66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:44   #18
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez pluszynka
Ale nie będę oceniać ani tych co noszą ani tych co zostawiają w domu - to jest indywidualna sprawa, że wygłaszania ogólnych sądów raczej nie ma racji bytu :-]
Pluszynko, ja się z Tobą absolutnie zgadzam. Rozumiem, że można zrezygnować z noszenia obrączki i szanuję to. Po prostu argumentacja Zofii jest dla mnie pozbawiona sensu.
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:49   #19
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez zofija66
Nie jestem "światowa", a nawet wręcz naprzeciwko, i ta małomiasteczkowa obyczajowość doprowadza mnie do pasji, bo ten symbol nie gwarantuje miłości i wierności.
Ooo to ciekawe, nigdy nie podejrzewałam, że noszenie obrączki w jakiś magiczny sposób gwarantuje miłość i wierność. Kurcze, ciekawe, może ktoś to już opatentował?

No, ale nie odzywam się, muszę być przecież strasznie starmodna, małmiasteczkowa i mało atrakcyjna. W ogóle, nadaję się tylko do odstrzału.

anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 12:54   #20
zofija66
Raczkowanie
 
Avatar zofija66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: czechowice-dziedzice
Wiadomości: 54
Dot.: czy nosicie obrączkę?

[QUOTE=pluszynka]Nadużyciem i jakimś potwornym uproszczeniem jest też stwierdzanie że noszą ją osoby mniej atrakcyjne. Kurcze może się tak zdarzyć, że małżeństwo podniesie komuś samoocenę i się nim chwalić będzie, żeby dalej się dowartościować - ale tworzyć z tego regułę??? To wmawiać ludziom, że nie o miłość wzajemną chodzi a o miłość własną.
Oczywiscie, że takie stwierdzenie BYŁOBY nadużyciem i właśnie dlatego zaznaczyłam,że nie uogólniam.Jednak w moim środowisku często widać, jak dziewczyny w panice "łapią" męża i ostentacyjnie demonstrują obrączki niezamężnym koleżankom, z wyraźną wyższością "tych lepszych". Jeśli wam się to nigdy nie zdarzyło, to się cieszę.
__________________
Z fija
zofija66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:55   #21
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Symbole są wszechobecne w naszym życiu i odgrywają ważną rolę: po obrączce wiesz że facet zajęty, po krzyżyku że katolik, ubranie na czarno - żałoba itd. Ta funkcja informacyjna oszczędza nieporozumień, jest też zakorzeniona w naszej historii, obyczajach, wierze. Ale najistotniejsze jest to, że oprócz norm panujących w społeczeństwie (norm wymuszających czasem 'zasymbolowanie' siebie), i całem pięknej otoczki treściowej która z danym symbolem sie wiąże, za symbolem idzie też Twoje podejście do tego, co on sobą wyraża. Jeśli dla Ciebie noszenie obrączki nie wiąże się z jakimś przeżyciem emocjonalnym, a jest ona dla Ciebie tylko staromodnym zwyczajem - to się nie zmuszaj i tyle. Niektórzy lubią na nią spojrzeć, coś sobie przypomnieć, innym to niej jest potrzebne, wspomnienia budzi w nich co innego. Jedni kultywują wszystkie zwyczaje z dziada pradziada, innych to śmieszy. Ale szczerze - wątpię, że znajdziesz zrozumienie, bo człowiek istota społeczna lubi czuć się związany z tradycją, obrzędem, to jest nam potrzebne i do tego bywa przyjemne
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:57   #22
anita_w
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 856
GG do anita_w
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez pluszynka
Jeśli dla Ciebie noszenie obrączki nie wiąże się z jakimś przeżyciem emocjonalnym, a jest ona dla Ciebie tylko staromodnym zwyczajem - to się nie zmuszaj i tyle. Niektórzy lubią na nią spojrzeć, coś sobie przypomnieć, innym to niej jest potrzebne, wspomnienia budzi w nich co innego. Jedni kultywują wszystkie zwyczaje z dziada pradziada, innych to śmieszy. Ale szczerze - wątpię, że znajdziesz zrozumienie, bo człowiek istota społeczna lubi czuć się związany z tradycją, obrzędem, to jest nam potrzebne i do tego bywa przyjemne
Dokładnie tak.

Bardzo mądre słowa pluszynko
anita_w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 12:59   #23
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: czy nosicie obrączkę?

No ja az taka brzydka nie jestem
Uwielbiam nosic i obraczke i pierscionek zareczynowy. TZ nie musze zmuszac, on sam chce, bo jest romantykiem i to bardzo wazne dla niego.
Pochwale sie, a co?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0050.JPG (38,3 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0054.JPG (41,2 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0055.JPG (57,7 KB, 116 załadowań)
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:11   #24
pluszynka
Rozeznanie
 
Avatar pluszynka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: mazowieckie/ czasem Warszawa
Wiadomości: 716
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Mam trochę zwaloną kartę graficzną i kiepsko fotki mi czyta - ale z tego co wypatrzyłam - ekkkstra pierścionek. Bunny - pie Ty się chwalisz, a ja zazdroszczę
pluszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:22   #25
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Ja lubię biżuterię ale tylko srebrną lub ewentualnie z białego złota, dlatego jeśli kiedykolwiek wyjdę za mąż to obrączke i pierścionek zaręczynowy będę nosić. Nie lubię się obwieszać i na pewno mam w nosie to czy starą panną zostanę. Jeśli kogoś bardzo mocno pokocham i będę pewna że chcę z tym człowiekiem spędzić resztę życua to będę jego żoną. Mnie denerwuje tylko jedno że często kobiety właśnie biorą sobie byle kogo bo nadszedł ten czas i dziecko teżby chciały, a jak dziecko to i ojciec. Ja nie wyobrażam sobie małżeństwa bez miłości i wielkiej przyjaźni.
Moj TZ dostał kiedys ode mnie na Walentynki srebrną obrączkę z wygrawerowaną dedykacją, bardzo mu się podoba ale denerwuje go, bo ma taką małą fobię że nie będzie jej mogl zdjąć jak mu palec spuchnie. (w koncu kaby co mozna rozciac). Jesli moim mezem będzie on to nie wiem czy bedzie chcial nosic obraczke, wprawdzie wybral juz dla siebie taka ascetyczna tytanowa ale chyba musialaby byc nie do konca zamknieta.
Uwazam że jak ktos nie chce to nie trzeba go do tego zmuszać, może kiedyś sam dojdzie do tego że chce ten symbol nosić. Bo uważam że to piękny symbol.
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:32   #26
Trinity
Raczkowanie
 
Avatar Trinity
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 256
GG do Trinity
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Bunny-pie, czy obraczki i pierscionka nie nosi sie na prawej rece??? Bo tu wyglada na lewa u Ciebie... Ale pierscionek sliczny
__________________
... Angel Of Darkness...
Trinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:39   #27
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Ja co prawda nie mam męża i w najbliższym czasie nie planuje mieć, ale nie wyobrażam sobie, po ślubie nie noszenia obrączki. Jak się powiedziało a, to trzeba powiedzieć też b.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:44   #28
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez Trinity
Bunny-pie, czy obraczki i pierscionka nie nosi sie na prawej rece??? Bo tu wyglada na lewa u Ciebie... Ale pierscionek sliczny
Dziekuje, chyba w PL sie tak nosi, w ameryce sie nosi na lewej i ona jest od serca
__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:46   #29
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Cytat:
Napisane przez anita_w
Pluszynko, ja się z Tobą absolutnie zgadzam. Rozumiem, że można zrezygnować z noszenia obrączki i szanuję to. Po prostu argumentacja Zofii jest dla mnie pozbawiona sensu.
A Zofija napisała (miedzy innymi): Zaobserwowałam też, że obrączki z lubością noszą osoby mniej atrakcyjne i mało pewne siebie (oczywiście nie mówię, że wszyscy zaobrączkowani tacy są, ale wg mnie często to się zdarza).

Wiem, że pisząc argumentacja odniosłaś się także do "prowincjonalności", ale sarkazm Twojej wcześniejszej wypowiedzi zasugerował mi, że poczułaś się dotknięta przyporządkowaniem (być może) Twojej osoby do mężatek = pasztetów. Że jedno ma równać się drugiemu.

Ależ Z. nie napisała, że obrączki noszą brzydale a ładne mężatki nie.
I - ja niestety też zauważam - że wiele z moich koleżanek nosi obrączkę, aby pochwalić się światu, że ma męża, żeby się dowartościować.
Niestety - lęk przed staropanieństwem jest tak ogromny - że wiele dziewczyn chce pokazać światu nie jestem sama. Ktoś mnie chciał.

Nie wiem jeszcze, czy będę nosić. Nie zdecydowałam.
Też mi się kojarzy ze znakowaniem zwierząt, ale i także - z miłością - i tym, że ma się kogoś kochanego - wyłącznie () dla siebie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 13:47   #30
Trinity
Raczkowanie
 
Avatar Trinity
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 256
GG do Trinity
Dot.: czy nosicie obrączkę?

Aaaaa, tego to nie wiedzialam Chyba nie jestem z tych "światowych"...

__________________
... Angel Of Darkness...
Trinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.