Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Który tytuł IIcz. wątku "Mamuś Majowo-Czerwcowych 2012" podoba Wam się najbardziej?
Zimę z brzuszkiem przechodzimy, w maju-czerwcu urodzimy 29 54,72%
Nasze brzuszki szybko rosną, urodzimy późną wiosną 20 37,74%
Majowo-czerwcowe mamy, na nasze dzieci jeszcze trochę poczekam 1 1,89%
Na święta czekamy i po brzuszkach się głaskamy 3 5,66%
Głosujący: 53. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-04, 11:12   #121
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Położna miała tam niewiele do powiedzenia ... smutne ale prawdziwe ...

Zgadzam się z Tobą że każdy powinien być traktowany równo, tyle że moje przekonania nijak się mają to małomiasteczkowej mentalności mieścinki w której ciągle tkwimy(oby już nie długo). Na prawdę wolałabym nie mieć takich rozterek, dokonywać obiektywnych wyborów i nie zamartwiać się czy wybór lekarza będzie miał wpływ na jakość porodu i późniejsze dochodzenie do siebie, w taki sposób w jaki ma. A jednak nie mam na tyle odwagi żeby powiedziec sobie co bedzie to będzie - nie tym razem.

Ale kończmy już temat trudnych porodów, bo to stanowczo za wcześnie na takie rozmowy.


Cieszmy się ciążami
__________________

Edytowane przez Wiktorynka
Czas edycji: 2011-09-04 o 11:27
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 15:57   #122
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Ale kończmy już temat trudnych porodów, bo to stanowczo za wcześnie na takie rozmowy.
Też o tym pomyślałam Masz rację, nie straszmy dziewczyn, które pierwszy raz są w ciąży, może to my po prostu trafiłyśmy na cięższe porody ale następnym razem będzie lepiej

A propos gdzie się podziewacie? Ja to w weekend mam tylko więcej czasu na wizaż, w tygodniu jest gorzej, więc pewnie będę miała problem z nadążeniem czytania tego, co naskrobiecie - mam nadzieję
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 19:35   #123
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
ale następnym razem będzie lepiej
Czego i Tobie i sobie życzę
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 21:06   #124
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Czy Wy dziewczyny, które już macie dzieci, macie też wrażenie, że coś się Wam brzuch powiększył? Podobno w drugiej ciąży szybciej rośnie Ja wiem, że to dziwne, ale ja od kilku dni (zanim jeszcze test zrobiłam) mam już wrażenie takiego jakby wzdęcia w dole brzucha
Też mam podobne wrażenie, ale to raczej niemożliwe, żeby tak szybko brzuch rósł. Chociaż podobno w kolejnej ciąży szybciej się przybiera.

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Ja o ciąży dowiedziałam się wczoraj. Zrobiłam badanie krwi i wyszło, że to drugi tydzień. W poniedziałek idę do lekarza to napiszę coś więcej.
Witamy

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
To fantastyczne słyszeć informację, że takie rzeczy się zdarzają Muszę to przekazać moim koleżankom z klubiku staraczek A jak im się udało naturalnie czy z pomocą in vitro czy innych metod? Przepraszam, jeśli uznasz to pytanie za wścibskie, przyznaję pytam z ciekawości
Nie mam pojęcia, w tej rodzinie to jest temat tabu. Mocno trzymam za nich kciuki.

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Staram się pić 2litry wody dziennie, nie zawsze to wychodzi. Ale po wizycie u lekarza mam zagadkę - lekarz zalecił że mam pić NIE WIĘCEJ :conf used: niż litr wody dziennie i to lepiej żeby nie była woda a raczej owoce :conf used: ... gdyby nie fakt że moja siostra w obydwu swoich ciążach miała takie zalecenie (od zupełnie innego lekarza) to pomyślałabym że się pomylił :/
Dziwne, pierwsze słyszę Jak będziesz wiedziała coś więcej, daj proszę znać, ciekawa jestem bardzo.
A u mnie bólu brzucha ciąg dalszy do tego opasujący ból krzyża. Martwię się dziewczynki
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 21:18   #125
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez SELKA* Pokaż wiadomość
A u mnie bólu brzucha ciąg dalszy do tego opasujący ból krzyża. Martwię się dziewczynki
A kiedy masz wizytę u gina?
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 22:06   #126
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez SELKA* Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, w tej rodzinie to jest temat tabu. Mocno trzymam za nich kciuki.

A u mnie bólu brzucha ciąg dalszy do tego opasujący ból krzyża. Martwię się dziewczynki
A to już nie drążę, przepraszam. Ja też życzę szwagierce wszystkiego dobrego

Ja też praktycznie prawie cały czas czuję mniejsze lub większe pobolewanie, ale wydaję mi się, że u mnie jest na tyle małe, że niegroźne. Ale, kurcze, skąd my mamy wiedzieć, gdzie jest ta granica, do której to jest normalne, a powyżej tej granicy jest już groźne Nie wiem, co Ci powiedzieć. Mnie też lekko martwi mój ból, ale staram się o tym nie myśleć. Ale u Ciebie jeszcze ten krzyż... A w tej pierwszej przelażanej ciąży też tak miałaś?
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-04, 22:22   #127
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
A kiedy masz wizytę u gina?
Pod koniec przyszłego tygodnia.

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
A to już nie drążę, przepraszam. Ja też życzę szwagierce wszystkiego dobrego

A w tej pierwszej przelażanej ciąży też tak miałaś?
Nie ma za co przepraszać Taka specyficzna rodzina a szczególnie moja kochana teściowa
No właśnie w poprzedniej ciąży nie miałam takich bólów, w 8t pojawiały się skurcze, ale ból był zupełnie inny i w innym miejscu.
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 22:26   #128
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez SELKA* Pokaż wiadomość
Pod koniec przyszłego tygodnia.
Trochę długo. Może spróbuj umówić się wcześniej? ... szkoda nerwów na takie długie wyczekiwanie.
__________________

Edytowane przez Wiktorynka
Czas edycji: 2011-09-04 o 22:28
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 07:42   #129
SoundofScotland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Wróciliśmy z pełnej wizyty u doktora. Wszystko tak jak być powinno. 4 tydzień ciąży. Wstępny termin porodu 17 maja 2012 Dostałam witaminki, dużo witaminek i sto tysięcy przykazań. Z racji iż jestem okropną pracoholiczką muszę pilnować zaleceń żywieniowych i tabletkowych. Nie mam czasu na gotowanie, czasami nie mam czasu na nic, ale staram się zamawiać obiady lepszej konstrukcji . Weekend przesiedziałam z moim chłopem na projektowaniu pokoiku dla dziecka. Omawialiśmy troszkę wydatki, potrzeby i wszystko inne. Stwierdziłam, że póki nie jestem znerwicowana jakimiś objawami ciąży mogę śmiało się tym zająć, bo później może być różnie. Aktualnie czuje się świetnie! Siedzę sobie w swoim centrum dowodzenia i przeglądam akcesoria dla dzieci. Szczęśliwa!
SoundofScotland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 08:42   #130
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Wróciliśmy z pełnej wizyty u doktora. Wszystko tak jak być powinno. 4 tydzień ciąży. Wstępny termin porodu 17 maja 2012 Dostałam witaminki, dużo witaminek i sto tysięcy przykazań. Z racji iż jestem okropną pracoholiczką muszę pilnować zaleceń żywieniowych i tabletkowych. Nie mam czasu na gotowanie, czasami nie mam czasu na nic, ale staram się zamawiać obiady lepszej konstrukcji . Weekend przesiedziałam z moim chłopem na projektowaniu pokoiku dla dziecka. Omawialiśmy troszkę wydatki, potrzeby i wszystko inne. Stwierdziłam, że póki nie jestem znerwicowana jakimiś objawami ciąży mogę śmiało się tym zająć, bo później może być różnie. Aktualnie czuje się świetnie! Siedzę sobie w swoim centrum dowodzenia i przeglądam akcesoria dla dzieci. Szczęśliwa!
Gratuluję Bardzo podoba mi się Twoje podejście
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 09:13   #131
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

No dobra, to i ja juz dołączę

W sobotę byłam u lekarza, ciąża potwierdzona, termin jakoś na początku maja pewnie

Cieszę się strasznie, bo miałam stwierdzone PCO i cykle bezowulacyjne i udało się (po półtora roku starań) - i to bez wywoływania owulacji, bez hormonów praktycznie (tylko progesteron w kremie w drugiej fazie), za to z dietą, ziołami, akupunkturą
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 09:24   #132
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Witajcie

Nie straszcie tu porodami
A co do lekarzy w małych miejscowościach, u mnie parę lat temu była afera, bo w szpitalu z powodu jakiejś bakterii zmarło kilka noworodków I ekipa lekarzy wrobiła jedną panią dr, a ta straciła prawo do wykonywania zawodu na kilka lat. Brak słów.
mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 09:37   #133
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Pola, Witaj dopisałam Cie do listy

Mar2sia, jak tam objawy? Ja ciągle nie mam żadnych ... poza sennością, ale tego nie będę zwalała na ciążę - zwyczajnie nie mogę się zabrać do pracy


Zaraz zasnę na siedząco ...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 09:41   #134
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
No dobra, to i ja juz dołączę

W sobotę byłam u lekarza, ciąża potwierdzona, termin jakoś na początku maja pewnie

Cieszę się strasznie, bo miałam stwierdzone PCO i cykle bezowulacyjne i udało się (po półtora roku starań) - i to bez wywoływania owulacji, bez hormonów praktycznie (tylko progesteron w kremie w drugiej fazie), za to z dietą, ziołami, akupunkturą
Oooooo kolejna z naszego klubu w tym wątku
Pola cieszę się bardzo
I gratuluję bardzo serdecznie, wiem, jak długo czekaliście na takie wiadomości
__________________





Edytowane przez miss.hot
Czas edycji: 2011-09-05 o 09:44
miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 09:46   #135
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość

jak tam objawy? Ja ciągle nie mam żadnych ... poza sennością, ale tego nie będę zwalała na ciążę - zwyczajnie nie mogę się zabrać do pracy

Zaraz zasnę na siedząco ...
Zazdroszczę braku objawów ... U mnie mdłości, cofki, wpychanie w siebie jedzenia, piersi bolą, ale to przy szalejącym żołądku przyjemny objaw Do tego dopadło mnie przeziębienie, nie wiem czym się leczyć i czy mogę się owinąć w kołdrę i wypocić, bo lekarz nie kazał mi się przegrzewać.

TŻ mnie nie rozumie, mówi, że mam się wziąć za siebie i nie marudzić, jakby mu tak na 2 godziny (dobra jestem dla niego) oddać te mdłości może coś by do niego dotarło...
mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 09:57   #136
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez mar2sia Pokaż wiadomość
Do tego dopadło mnie przeziębienie, nie wiem czym się leczyć i czy mogę się owinąć w kołdrę i wypocić, bo lekarz nie kazał mi się przegrzewać.

TŻ mnie nie rozumie, mówi, że mam się wziąć za siebie i nie marudzić, jakby mu tak na 2 godziny (dobra jestem dla niego) oddać te mdłości może coś by do niego dotarło...

Może herbatka z lipy i do tego miodek?

Dla TŻ
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 10:02   #137
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Może herbatka z lipy i do tego miodek?
Malinowa z miodkiem mniam Wypita

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Dla TŻ
Oj jeszcze by mu się spodobało I na dodatek psikał na mnie w nocy, zła na niego jestem
mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 10:02   #138
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

A tak odchodząc od tematu ... Macie jakieś pomysły na przetwory z cukinii? Mam 4kg cukinek (kolejne 8kg czeka w ogrodzie) i zero pomysłów ... wszelkie przetwory octowe odpadają bo nie lubię.
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 10:03   #139
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
Oooooo kolejna z naszego klubu w tym wątku
Pola cieszę się bardzo
I gratuluję bardzo serdecznie, wiem, jak długo czekaliście na takie wiadomości
hehe dziękuję bardzo.

Właśnie widziałam Selkę też czeeeeeść
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-05, 10:39   #140
SoundofScotland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ja tam na senność nie narzekam! Wstaje o 5 rano każdego dnia. Pracuje do czasu aż padnę. Praca naprzemiennie z oglądaniem rzeczy dla dzieci. Dziś mam zamiar wyrobić się z dokumentami do 16;00 później wezmę się za robotę w domu, Chyba od miesiąca nie sprzątałam... Czas choć troszkę ogarnąć. Wie może, któraś z was jak to jest z kawą w trakcie ciąży? Pijam strasznie dużo kawy.... Wstyd się przyznać jak dużo.

Objawów nie mam żadnych. Ani mdłości, ani złości. Nawet nie mam szczególnych napadów "chcicy". Zauważyłam delikatny wzrost libido.. ale w sumie to dobrze . Chyba mam więcej energii niż przed ciążą. Jakoś tak więcej chęci do życia, radość wstawania, robienia czegoś konstruktywnego, bo czuję, że mam dla kogo.

Zrobiłam się teraz "rasowa" kobieta.

Pozdrawiasz wszystkie szczęśliwe przyszłe mamusie. Życzę wam dużo, dużo zdrówka, żadnych męczących objawów. Cieszcie się każdą sekundą bycia w ciąży. To tak wspaniałe uczucie!

Będę odwiedzać wątek tak często jak się da. Mam nadzieję, że się szybko nasze grono powiększy i będziemy miały super odskocznię. Miło jest poplotkować sobie i powspierać się

Ściskam mocno!
SoundofScotland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 10:45   #141
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Wie może, któraś z was jak to jest z kawą w trakcie ciąży? Pijam strasznie dużo kawy.... Wstyd się przyznać jak dużo.
Ja się przerzuciłam na Ricore.
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 12:46   #142
kaskaderka
Rozeznanie
 
Avatar kaskaderka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 908
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Hej wam, podczytuje was, bo może uda się do was dołączyć i będe czerwcowa Gratuluje wam upragnionych II kreseczek
Chciałam jednak napisać, bo się pytałyście apropos picia kawy, że kofeina w większej ilości powoduje skurcze macicy(dlatego nie zalecana jest podczas bolesnych @ to samo dotyczy coca coli )
Życzę wszystkim szczęśliwym mamom spokojnej ciąży i terminowych porodów
__________________
Konto nieaktywne-wtajemniczeni wiedzą

kaskaderka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 13:12   #143
SoundofScotland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Właśnie odwiedziłam mojego mężczyznę w pracy. Porozmawialiśmy chwilę, napiliśmy się kawki. Jedna z pracownic mojego męża nazwała mnie jego córką. Jest między nami różnica wieku, ale nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak to widać hehe.
SoundofScotland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 15:41   #144
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez kaskaderka Pokaż wiadomość
Hej wam, podczytuje was, bo może uda się do was dołączyć i będe czerwcowa
Trzymam i czekam niecierpliwie
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-05, 22:14   #145
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Witajcie!
Zaglądałam już do Was po południu, ale byłam taka wkurzona i zmęczona po pracy, że nawet nie chciało mi się nic pisać Przeczytałam sobie tylko, co naskrobałyście, zamknęłam lapka i usnęłam

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Wróciliśmy z pełnej wizyty u doktora. Wszystko tak jak być powinno. 4 tydzień ciąży. Wstępny termin porodu 17 maja 2012 ... Weekend przesiedziałam z moim chłopem na projektowaniu pokoiku dla dziecka. Omawialiśmy troszkę wydatki, potrzeby i wszystko inne.
Uuu, Sound, szalejesz kobieto Myślę, że jak masz taki temperament na codzień, to i rosnący brzuchol nie przeszkodzi Ci w urządzaniu pokoju dla Bąbelka
Cieszę się, że u lekarza wszystko dobrze. Mówisz, że to 4 tc To kiedy zrobiłaś teściora, że tak szybko wiesz o ciąży? Pewnie miałaś krótkie cykle? I czy miałaś usg, było coś widać?
Ja idę jutro o 20 na wizytę, to będzie 4t5d, liczę na to, że będzie widać pęcherzyk. Sprawdziłam pierwsze usg z ciąży z Maksem: 5t7d (czyli aż 9 dni później!) i tam pęcherzyk miał 18 mm, a w nim Maksiutek 2 mm więc nie spodziewam się jeszcze jutro zobaczyć Okruszka

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
No dobra, to i ja juz dołączę
Witaj, pola_m Gratulacje

Cytat:
Napisane przez mar2sia Pokaż wiadomość
Do tego dopadło mnie przeziębienie, nie wiem czym się leczyć i czy mogę się owinąć w kołdrę i wypocić, bo lekarz nie kazał mi się przegrzewać.
TŻ mnie nie rozumie, mówi, że mam się wziąć za siebie i nie marudzić, jakby mu tak na 2 godziny (dobra jestem dla niego) oddać te mdłości może coś by do niego dotarło...
mar2sia, mleko z czosnkiem i miodem (ja jeszcze daję łyżeczkę masła) koniecznie sobie zaaplikuj Wiem, że smak okropny - nawet dla mnie, co każdy z tych smaków z osobna bardzo lubię - ale pomaga, naprawdę! Ja do niedawna zwykle jak byłam przeziębiona, to od razu ładowałam w siebie tabletki, ale raz w czasie starań, jak termin @ już się zbliżał i nie chciałam brać leków, to sobie zaaplikowałam przez dwa wieczory z rzędu tą miksturę pierwszy raz od lat i byłam w szoku jak mi szybko pomogła
Przykro mi, że tż taki nieczuły Faktycznie jak nic przydałoby mu się na chwilę oddać te Twoje mdłości

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
A tak odchodząc od tematu ... Macie jakieś pomysły na przetwory z cukinii? Mam 4kg cukinek (kolejne 8kg czeka w ogrodzie) i zero pomysłów ... wszelkie przetwory octowe odpadają bo nie lubię.
Podpinam się
Mama mnie obdarowuje ciągle cukiniami z działki, bo rosną jak szalone w tym roku i już mam ich trochę dość
Wiktorynko, ja mam 2 przepisy - na zupę i placek. Wiem, placek z cukini to dziwnie brzmi, ale naprawdę jest bardzo dobry Postaram się je odkopać. Póki co moje przepisy gdzieś w pudłach jeszcze leżą, bo miesiąc temu przeprowadziłam się do swojego mieszkania i niestety część dobytku jeszcze spoczywa w pudłach

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Wie może, któraś z was jak to jest z kawą w trakcie ciąży? Pijam strasznie dużo kawy.... Wstyd się przyznać jak dużo.
Objawów nie mam żadnych. Ani mdłości, ani złości. Nawet nie mam szczególnych napadów "chcicy". Zauważyłam delikatny wzrost libido.. ale w sumie to dobrze . Chyba mam więcej energii niż przed ciążą. Jakoś tak więcej chęci do życia, radość wstawania, robienia czegoś konstruktywnego, bo czuję, że mam dla kogo.
Sound, niestety nie pamiętam dlaczego dokładnie, ale też potwierdzam, że nie powinno się jej zbyt dużo w ciąży pić Ja zwykle piłam 2-3 dziennie. Teraz jak już bardzo mi się chce, a jak mam I zmianę w pracy, to raczej codziennie bardzo mi się chce to piję rozpuszczalną z płaskiej łyżeczki i pół na pół z mlekiem - jak zawsze zresztą. Mam też bezkofeinową Nescafe, żeby napić się tak dla smaku - wg mnie bardzo dobra, nie czuję różnicy między tą a normalną.
Życzę, żebyś przez całą ciążę miała takie dobre samopoczucie

Cytat:
Napisane przez kaskaderka Pokaż wiadomość
Hej wam, podczytuje was, bo może uda się do was dołączyć i będe czerwcowa Gratuluje wam upragnionych II kreseczek
Hej kaskaderko Dziękuję i czekamy na Ciebie

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Właśnie odwiedziłam mojego mężczyznę w pracy. Porozmawialiśmy chwilę, napiliśmy się kawki. Jedna z pracownic mojego męża nazwała mnie jego córką. Jest między nami różnica wieku, ale nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak to widać hehe.
To jaka jest różnica między Wami, że tak pozwolę sobie zapytać?
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 07:49   #146
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

witam Was dziewczyny..... nie wiem od czego by tu zacząć,,,może od tego, że bardzo chciałabym do Was dołączyć, ale nie potrafię... Jestem mamą dwóch aniołków. I jestem teraz w trzeciej ciąży wg OM jest to 4t, 5d. I oczywiście już miałam pierwsze komplikacje-plamienia. Ale jest już niby ok. Wczoraj byłam u lekarza jest pęcherzyk w macicy. Mam brać końską dawkę luteiny i się oszczędzać... Kolejna wizyta za dwa tyg.... i właśnie za te dwa tyg jak Bóg da i zobaczę serduszko chciałabym do Was dołączyć. Wszystkim życzę wszystkiego dobrego i pięknych serduszek na USG!!!!!
__________________
Aniołki mam dwa :15.12.2009 [*] i 26.01.2011 [*]
i wyczekany najkochańszy cud
MIKOŁAJ MIESZKO

Edytowane przez Ania ania23
Czas edycji: 2011-09-06 o 07:50
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 08:05   #147
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Witam słonecznie
Piękny wrzesień za oknem ... achhh

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
ja mam 2 przepisy - na zupę i placek. Wiem, placek z cukini to dziwnie brzmi, ale naprawdę jest bardzo dobry Postaram się je odkopać. Póki co moje przepisy gdzieś w pudłach...
Jak się dokopiesz to ja poproszę Bo szkoda mi tej cukini na zmarnowanie, tym bardziej że to z rejonu gdzie powietrze jest na prawdę czyściutkie. Do tego bez żadnych sztucznych wspomagaczy, bo mój tato bawi się w uprawy biodynamiczne (hobbystycznie).

Myślałam o tym czy nie zrobić z niej przetworów na zimę... no ale nigdy się u nas tego nie praktykowało, a nie chciałabym zepsuć swoją niewiedzą

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
bo miesiąc temu przeprowadziłam się do swojego mieszkania i niestety część dobytku jeszcze spoczywa w pudłach
Przed remontem mieszkania spakowaliśmy wszystko w kartony. Po remoncie cześć rzeczy odzyskała swoje dawne miejsce migiem, a cześć jeszcze do niedawna tkwiła w kartonach. Ostatnio zebrałam się i przeglądnęłam większość tego co zaległo w kartonach. Zastawiałam się co z tym zrobić, szybko doszłam do wniosku, że skoro 2 lata byłam się w stanie bez tego obejść i nie brakowało mi tego szczególnie, to może ja po prostu tego nie potrzebuję? tm własnie sposobem uwolniłam sie od wielu, jak sie okazało, zupełnie zbędnych rzeczy

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Ania ania23, czekamy na Ciebie

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kism Pokaż wiadomość
Ja idę jutro o 20 na wizytę, to będzie 4t5d, liczę na to, że będzie widać pęcherzyk. Sprawdziłam pierwsze usg z ciąży z Maksem: 5t7d (czyli aż 9 dni później!) i tam pęcherzyk miał 18 mm, a w nim Maksiutek 2 mm więc nie spodziewam się jeszcze jutro zobaczyć Okruszka
A ja od wczoraj łażę i myślę : iść - nie iść - iść - nie iść - iść - nie iść - iść - nie iść - iść - nie iść - iść ...
4t6d było widać tylko 5mm kropka (i ten nieszczęsny zagadkowy "płyn"), a jutro będzie 6t2d... z jednej strony wolałabym nie niepokoić kropka, z drugiej nie umiem przestać o tym myśleć, wiec i tak go niepokoję ... do tego jeszcze właściwie całkowity brak objawów (w poprzedniej ciąży o tej porze nie rozstawiałam się z toaletą, a piersi trzeszczały).
I dogódź tu babie ...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 08:24   #148
mar2sia
Raczkowanie
 
Avatar mar2sia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 249
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Dzień dobry pięknie dzisiaj

Ale naskrobałyście, aż miło. Jak będę miała chwilkę to Was nadrobię, teraz jadę walczyć o pracę na następne 4 lata (doktorat)... Paranoja. Najpierw się niby nie dostałam (brakował 1 pkt), teraz piszą, że mam donieść jakieś dokumenty, bo się nadaję i muszą obsadzić miejsce. Wrrr.
mar2sia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 08:30   #149
kism
Wtajemniczenie
 
Avatar kism
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 179
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Cytat:
Napisane przez Ania ania23 Pokaż wiadomość
witam Was dziewczyny..... nie wiem od czego by tu zacząć,,,może od tego, że bardzo chciałabym do Was dołączyć, ale nie potrafię... Jestem mamą dwóch aniołków. I jestem teraz w trzeciej ciąży wg OM jest to 4t, 5d. I oczywiście już miałam pierwsze komplikacje-plamienia. Ale jest już niby ok. Wczoraj byłam u lekarza jest pęcherzyk w macicy. Mam brać końską dawkę luteiny i się oszczędzać... Kolejna wizyta za dwa tyg.... i właśnie za te dwa tyg jak Bóg da i zobaczę serduszko chciałabym do Was dołączyć. Wszystkim życzę wszystkiego dobrego i pięknych serduszek na USG!!!!!
Witaj, Aniu Już Ci gratulowałam na Aniołkowych Mamach, nie wiem, czy doczytałaś. Poza tym znamy się z wątku staraczkowego, ja też miałam dwa #, pamiętasz? A teraz mamy ten sam dzień ciąży Gratuluję jeszcze raz i czekam bardzo na Ciebie

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Przed remontem mieszkania spakowaliśmy wszystko w kartony. Po remoncie cześć rzeczy odzyskała swoje dawne miejsce migiem, a cześć jeszcze do niedawna tkwiła w kartonach. Ostatnio zebrałam się i przeglądnęłam większość tego co zaległo w kartonach. Zastawiałam się co z tym zrobić, szybko doszłam do wniosku, że skoro 2 lata byłam się w stanie bez tego obejść i nie brakowało mi tego szczególnie, to może ja po prostu tego nie potrzebuję? tm własnie sposobem uwolniłam sie od wielu, jak sie okazało, zupełnie zbędnych rzeczy
A ja od wczoraj łażę i myślę : iść - nie iść - iść - nie iść - iść - nie iść - iść - nie iść - iść - nie iść - iść ...
4t6d było widać tylko 5mm kropka (i ten nieszczęsny zagadkowy "płyn"), a jutro będzie 6t2d... z jednej strony wolałabym nie niepokoić kropka, z drugiej nie umiem przestać o tym myśleć, wiec i tak go niepokoję ... do tego jeszcze właściwie całkowity brak objawów (w poprzedniej ciąży o tej porze nie rozstawiałam się z toaletą, a piersi trzeszczały).
I dogódź tu babie ...
Wiktorynko, rozumiem Cię doskonale bo to była moja 4 przeprowadzka w ciągu sześciu lat małżeństwa Na szczęście ta już pewnie ostatnia na długi czas, bo wreszcie na swoje. Przy każdej kolejnej oczywiście przybywało nam rzeczy tak ogólnie (np. sprzęt agd, rzeczy syna), ale jeśli chodzi o różne papiery, drobiazgi, ubrania "może kiedyś będę w tym chodzić", to od drugiej przeprowadzki stwierdziliśmy, że nie ma sentymentów i wyrzucamy nieużywane rzeczy jak leci Więc i tak moim zdaniem stosunkowo mało było teraz rzeczy, choć małż uważa inaczej Teraz głównie książki zostały mi w pudłach, bo mam ich trochę, a poluję na jakąś fajną duuużą półkę na książki
Właśnie, a Ty wybierałaś się do tego lekarza od poprzedniej ciąży, prawda? I nie byłaś jeszcze, dobrze kojarzę? I co, jakbyś nie poszła do niego, to dopiero ta wizyta 20.09? Ech... Powinnam zalecać Ci cierpliwość, ale wiem, że pewnie sama bym nie wytrzymał Dziś wieczorem powiem Ci, co u mnie i pewnie następną wizytę też mi lekarz zaleci nie wcześniej niż za 2 tyg., więc będziemy odliczać razem
I pamiętaj, że nawet u jednej kobiety każda ciąża może być inna, nie zamartwiaj się brakiem objawów - wiesz o tym na pewno
__________________
2006.03.28 ur. Maksymilian
2012.05.15 ur. Kajetan
tp 2016.12.31 Kruszynka
kism jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-06, 08:32   #150
SoundofScotland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie Majowo-Czerwcowe 2012

Ach między nami jest różnica 10 lat. Spora, ale nie wiedziałam, że ludzie odbierają mnie aż tak "dziecięco". Wychodzi na to, że albo ja wyglądam tak młodo (co jest pozytywne i mnie cieszy) albo mój mąż wygląda tak staro . Było wesoło. Dziewczyna się bardzo zdziwiła jak powiedziałam jej, że jestem żoną hehe

Dziś cały dzień dla mnie. Postanowiłam troszkę odpocząć i nacieszyć się stanem błogości. Mam braki w kosmetyczce, braki w szafie (w przeciągu miesiąca wykończyłam dwie garsonki) i potrzebuję nowy telefon, a w sumie umowa mi się kończy. Podjadę też do sklepu wybrać farbę i deski na podłogę do pokoiku dziecka. Musimy zrobić remont kapitalny całego piętra. My mieszkamy tylko na dole, więc cacy wygląda parter i przedpokój z schodami na górę. Dalej... tragedia. Nie pamiętam kiedy tam byłam na górze ostatni raz

Ogólnie nadal nie mam objawów. Wczoraj zjadłam podwójną porcję lodów. Kupiłam kawę Ricore, więc staram się zdrowiej odżywiać. Na prawdę kobietki promienieję! Niech ten stan trwa jak najdłużej!
SoundofScotland jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.