Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-18, 10:21   #241
nimrodel
Rozeznanie
 
Avatar nimrodel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 895
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Optyczka powiedziała mi, że te Johnsony które mi lekarka teraz zapisała są tylko w opakowaniach po 6 sztuk. Nie można podobno kupić pary tylko

To są jakieś Johnsony 2-tygodniowe. Nie zapisała mi nazwy. Może jakieś Advance? Cholera wie, może przejde się do niej dzisiaj.

Możliwe że to te:

http://www.twojesoczewki.com/soczewk...products_id/67
nimrodel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:24   #242
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Oczywiscie ze mozna kupic jedna pare, np w Contempo Optyk. Z jakiego jestes miasta? Najnowsze są Oasys 2 tygodniowe, maja jakis skladnik nawilzajacy ktory sie ponoc uaktywnia w trakcie noszenia, ja nic takiego nie czulam. I one maja w Polsce atest jako 2 tygodniowe i jako miesieczne wiec podobno mozna je nosic miesiac jak sie ma oczy w dobrym stanie.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 15:53   #243
honej
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

tak tak, można nawet po 1 sztuce kupić.
na allegro sama niedawno Oasysy kupiłam. Za parę załaciłam 25zł + przesyłka
honej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-19, 08:50   #244
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez honej Pokaż wiadomość
tak tak, można nawet po 1 sztuce kupić.
na allegro sama niedawno Oasysy kupiłam. Za parę załaciłam 25zł + przesyłka
u kogo kupowałaś?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 17:12   #245
honej
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

u użytkownika soczewki22. jak zwykle zresztą

dziewczynki mam pytanie. dlaczego na all jest AŻ taka przebitka w cenach soczewek? np takie toryczne J&J w sklepie 180zł, a tam 105zł?? słyszałam coś o podróbach, jednak sama kupowałam na allegro i nie czuję żadnej różnicy..
honej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 17:16   #246
honej
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

a dokładniej na tej aukcji
http://www.allegro.pl/item218274589_...2szt_para.html
honej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 09:15   #247
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez honej Pokaż wiadomość
dzięki za link
Myślę, że przebitka jest związana z tym (podobnie jak np. w przypadku perfum), iż sklepy mają dodatkowe koszty, wynajem, pracowników itd.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 13:17   #248
honej
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 49
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

a proszę bardzo
honej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 16:00   #249
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

oni sprowadzają soczewki z zagranicy gdzie są DUŻO tańsze niż u nas. W Stanach soczewki kosztują grosze. Nie bój się że to podróby, bo gdyby faktycznie nimi były od razu byś to poznała
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 10:48   #250
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja też kupuję na allegro i bardzo sobie chwalę

wg mnie najlepsze są Night&Day, z przebitka na paczce jest ogromna (w porównaniu z gabinetami), żadnych różnic w noszeniu nie zauważyłam
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 07:50   #251
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Pytałam kiedys sprzedawce z ALL dlaczego jest taka roznica w cenach,,odpowiedział,ze oni sprzedaja soczewki na setki,,,dlatego mogą byc lepsi od sklepow .Dostaja w związku z tym rozne gratisy od firm ,,ktore moga nam czasami tez dolaczac.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-12, 14:25   #252
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Zdecydowałam się na soczewki z allegro i także polecam, nie widzę żadnej różnicy
Noszę J&J with Hydraclear.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 12:55   #253
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja ostatnio kupiłam (aczywiście przez all) jakieś bio i nawet nieźle się nosi, ale jednak n&d lepsze, choć droższe
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:03   #254
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

czy można gdzieś na allegro albo w ogóle w necie kupić soczewki na sztuki? Chodzi mi o sprzedawcę który ma wszystkie "moce" soczewek a nie kogoś kto przypadkowo spredaje soczewki, których nie wykorzystał?
JAkoś nie mogę znaleźć a chcę wypróbować soczewki J&J i przecież nie kupię 6 szt na jedno oko i 6 na drugie
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:43   #255
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Musicman moze sproboj u optyka -okulisty w czasie wizyty prosic o bezpłatna pare soczewek na probe,,ja tak robiłam i zawsze udawało mi się dostac.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 08:59   #256
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

dzięki ale jeszcze mi się to nie udało, no chyba że zapłacę za wizytę u okulisty a to wychodzi niestety drożej
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 09:27   #257
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

jakies pol roku temu w sklepach optycznych byla promocja ,,bez kosztow wizyty u okulisty ,,,
dawali na probe szkła jednodniowe J&J , od pani sprzedawczyni dostałam 6 sztuk.Na opakowaniu bylo napisane nie na sprzedarz,,probki...popyt aj w takich mniejszych sklepach nie w tych wielkich sieciowych,,,,tam nic za darmo nie dają..Zycze powodzenia ,,,jesli jestes z 3miasta to moge ci jakby co napisac na pw gdzie ja dostałam.

Kupuje u tego sprzedawcy z neta,,mam nadzieje,ze nie zostane to potraktowane jako reklamę,mozna po 1 sztuce kupowac...
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=258445904
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 17:48   #258
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
czy można gdzieś na allegro albo w ogóle w necie kupić soczewki na sztuki? Chodzi mi o sprzedawcę który ma wszystkie "moce" soczewek a nie kogoś kto przypadkowo spredaje soczewki, których nie wykorzystał?
JAkoś nie mogę znaleźć a chcę wypróbować soczewki J&J i przecież nie kupię 6 szt na jedno oko i 6 na drugie
No pewnie że można, bez problemu na allegro i w większości sklepów internetowych! Wystarczy poszukać!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-31, 19:31   #259
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
No pewnie że można, bez problemu na allegro i w większości sklepów internetowych! Wystarczy poszukać!
przyłożyłam się i znalazłam, dzięki.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-31, 22:08   #260
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
przyłożyłam się i znalazłam, dzięki.
nie ma za co
w fielmanie i contempo optic też można kupić na sztuki, ale bardziej się opłaca przez internet!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 17:05   #261
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dziewczyny, a z innej beczki: Czy któraś z Was leczyla sie ISOTREXINEM albo stosowała jakieś inne retinoidy? I czy to miało wpływ na komfort noszenia soczewek?
Bo ja wlasnie zaczynam kuracje i jestem pełna obaw.. Szczerze mówiąc wole miec pryszcze niż nosić okulary, jakby sie nie daj Boże coś miało dziać
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 19:26   #262
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a z innej beczki: Czy któraś z Was leczyla sie ISOTREXINEM albo stosowała jakieś inne retinoidy? I czy to miało wpływ na komfort noszenia soczewek?
Bo ja wlasnie zaczynam kuracje i jestem pełna obaw.. Szczerze mówiąc wole miec pryszcze niż nosić okulary, jakby sie nie daj Boże coś miało dziać
Niestety nie mam doswiadczenia w tym temacie,,,moze popytaj na Biochemii tak są mądre dziewczyny
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 08:54   #263
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Toogra Pokaż wiadomość
Niestety nie mam doswiadczenia w tym temacie,,,moze popytaj na Biochemii tak są mądre dziewczyny
No właśnie spytałam i mi pomogły, dzięki
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 20:27   #264
Asiaczek1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 46
GG do Asiaczek1985
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Dziewczyny mam totalny mętlik w głowie może Wy coś doradzicie. Od trzech lat noszę Focus Visitint Ciby ALE mam krzywiznę 8,9 - do dzisiaj nie sądziłam że to jest tak wielki problem. Kończą mi się soczewki 10.11 muszę założyć nową parę bo mam miesięczne i staram się nie przedłużać miesiąca. Gość z Allegro u którego kupuję nie ma obecnie mojej mocy, więc stwierdziłam, że pójdę do optyka i może spróbuję jakieś nowe soczewki. No i poszłam...miły Pan powiedział, że skoro mam krzywiznę 8,9 to on mi z Bausch&Lamb nic nie może dobrać a innych nie ma. Poszłam do salonu w Galerii Paris coś tam, a tam mało kompetentna kobieta próbowała mi wcisnąć ich soczewki, bez badania, bez niczego w ciemno miałam brać. Wyszłam zostawiając to bez komentarza...Po drodze miałam jeszcze jeden salon optyczny - tam też weszłam. I tu zgłupiałam całkiem. Dowiedziałam się, że moje Focusy są przestarzałe i już je wycofują, a teraz nie ma różnych krzywizn bo teraz wszystkie firmy robią zuniwersalizowane. Pan bardzo polecał mi Johnsony Acuave(chyba źle to napisałam ale wiecie o co chodzi ) mimo że mają krzywiznę 8,4 to dopasowują się do każdego oka i tak ma być teraz ze wszystkimi soczewkai. Miałam już totalnie dość za dużo tego wszystkiego. Pojechałam do Vision Express ( mimo że nie mam zaufania do tych salonów) tam potwierdzili że wycofują Visitinty i w ich miejsce są Optixy. umówiłam się na dobieranie soczewek w poniedziałek i mam nadzieję że okulista będzie prawdziwym okulistą :P Zdecydowałam się na dobranie soczewek właśnie tam bo mają Bausch&Lamb, Focusy, Johnsony i jeszcze jakieś inne. Zaden optyk w moim mieście nie ma takiego wyboru. Dziewczyny co sądzicie o tych krzywiznach? Skoro przez trzy lata noszę 8,9 to teraz nagle bedzie mi dobra 8,4? I jak mogą takie coś standaryzować? Załamałam się normalnie... Czułam się w każdym z tych salonów jakby próbowali mnie oszukać.
Asiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 09:42   #265
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Asiaczek1985 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam totalny mętlik w głowie może Wy coś doradzicie. Od trzech lat noszę Focus Visitint Ciby ALE mam krzywiznę 8,9 - do dzisiaj nie sądziłam że to jest tak wielki problem. Kończą mi się soczewki 10.11 muszę założyć nową parę bo mam miesięczne i staram się nie przedłużać miesiąca. Gość z Allegro u którego kupuję nie ma obecnie mojej mocy, więc stwierdziłam, że pójdę do optyka i może spróbuję jakieś nowe soczewki. No i poszłam...miły Pan powiedział, że skoro mam krzywiznę 8,9 to on mi z Bausch&Lamb nic nie może dobrać a innych nie ma. Poszłam do salonu w Galerii Paris coś tam, a tam mało kompetentna kobieta próbowała mi wcisnąć ich soczewki, bez badania, bez niczego w ciemno miałam brać. Wyszłam zostawiając to bez komentarza...Po drodze miałam jeszcze jeden salon optyczny - tam też weszłam. I tu zgłupiałam całkiem. Dowiedziałam się, że moje Focusy są przestarzałe i już je wycofują, a teraz nie ma różnych krzywizn bo teraz wszystkie firmy robią zuniwersalizowane. Pan bardzo polecał mi Johnsony Acuave(chyba źle to napisałam ale wiecie o co chodzi ) mimo że mają krzywiznę 8,4 to dopasowują się do każdego oka i tak ma być teraz ze wszystkimi soczewkai. Miałam już totalnie dość za dużo tego wszystkiego. Pojechałam do Vision Express ( mimo że nie mam zaufania do tych salonów) tam potwierdzili że wycofują Visitinty i w ich miejsce są Optixy. umówiłam się na dobieranie soczewek w poniedziałek i mam nadzieję że okulista będzie prawdziwym okulistą :P Zdecydowałam się na dobranie soczewek właśnie tam bo mają Bausch&Lamb, Focusy, Johnsony i jeszcze jakieś inne. Zaden optyk w moim mieście nie ma takiego wyboru. Dziewczyny co sądzicie o tych krzywiznach? Skoro przez trzy lata noszę 8,9 to teraz nagle bedzie mi dobra 8,4? I jak mogą takie coś standaryzować? Załamałam się normalnie... Czułam się w każdym z tych salonów jakby próbowali mnie oszukać.
Nie załamuj się, okulista Cię przecież zbada i napewno nie da Ci nic co by było dla Ciebie nieodpowiednie (przynajmniej pod względem krzywizny, bo wiadomo że się może okazać że jakieś soczewki będą dla Ciebie mniej komfortowe od tych które nosiłaś teraz).
8.9 to nie jest standardowa krzywizna oka i szczerze mówiąc to wątpię żeby te super nowoczesne soczewki, które u mnie np się zupełnie nie sprawdziły, dopasowywały się faktycznie do każdego oka, to raczej taki chwyt reklamowy. Ja tam noszę "przestarzałe" soczewki i zupełnie się tym nie przejmuje, bo w żadnych nowoczesnych nie było mi wygodnie.
A nie szukałaś na Allegro u innych sprzedawców, albo w sklepach internetowych czy nie mają gdzieś Focusów o Twojej krzywiźnie, myślę że gdzieś powinni mieć..

Np tutaj, ja u tego użytkownika już kupowałam inne soczewki i wszystko było ok, tylko mogą nie mieć Twoich mocy na stanie to wtedy się czeka 10 dni:
http://www.allegro.pl/item260676311_...i_bc_8_6_.html, ich sklep to www.hamerlik.pl
Albo popatrz tutaj : http://www.allegro.pl/search.php?str...category=12934.
A jak nic nie znajdziesz to po prostu wpisz w wyszukiwarkę soczewki 8.9 i powinno Ci poznajdywać.
Wydaje mi się że miesięczne Johnsony (jakoś na S się nazywają) też posiadają taką krzywiznę. Głowa do góry!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 09:15   #266
Asiaczek1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 46
GG do Asiaczek1985
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

lalaith dziekuje jednak wybiore sie do okulisty i moze dobierze mi jakies z tych "nowoczesnych" przynajmniej spróbuję - może mi akurat podpasują. A jak nie to zamówię ponownie na Allegro moje Focusy. Ale skoro je wycofują to prędzej czy później i tak będę musiała znaleźć inne soczewki, więc lepiej szybciej tylko kurcze naprawdę nie mam zaufania do Vision Express...ale mają tam bardzo duży wybór soczewek...trudno raz kozie śmierć. Tylko obawiam się że w Vision wydoją ze mnie dużo kasy. Jak dobierałam szkła za pierwszym razem to dostałam od mojej okulistki soczewki dwutygodniowe i mały płyn gratis tak na próbę, żeby sprawdzić czy soczewki będą dobre na dłuższą metę. W Vision pewnie tak nie ma Szkoda, że moja okulistka przyjmuje we Wrocławiu, wolałabym jechać do niej.
Asiaczek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 13:42   #267
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Ja też bardzo nie lubię Vision Expressu :/
Pamiętaj że jak Ci będą chcieli wcisnąć ich soczewki, IWeary to sie nie gódź! Są okropne
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 15:30   #268
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

A ja na VE nie dam złego słowa powiedzieć, zbadali mnie solidnie, dobrali mi odpowiednie soczewki, i to taniej niż w innych zakładach optycznych u mnie w mieście
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 08:28   #269
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Vibeska Pokaż wiadomość
A ja na VE nie dam złego słowa powiedzieć, zbadali mnie solidnie, dobrali mi odpowiednie soczewki, i to taniej niż w innych zakładach optycznych u mnie w mieście
No to mialas wielkie szczescie. Mi nawet okularow nie potrafili dobrze dobrac i zaplacilam 650zl za cos w czym nie widze. A potem wszystko zwalili na to ze nie kupowalam u nich tylko w innym optyku bo u nich musialabym zaplacic min 1,5 tys. Nigdy więcej!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 08:33   #270
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

soczewki noszę już wiele lat
pamiętam pierwsze soczewki, przemywane NaCl, gotowanie pojemniczka na soczewki, to były czasy...
niestety wieloletnie noszenie soczewek, spanie w nich i nie zawsze przestrzeganie zasad użycia doprowadziło do wrastania naczyń krwionośnych w rogówkę

teraz chodzę tylko w soczewkach jednodniowych, co jest cholernie drogie ponad 200 za miesiąc, chyba bardziej opłaciłoby mi sie zrobić laserową korekcję wady wzroku
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.