nawilżanie - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 14:19   #91
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
Tak? A którego września? Bo ja mam na 6-go
no to sie miniemy, gdyz ja mam piatego .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 14:44   #92
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Ja sie gubię w tych xerialach...
Proszę o pomoc, bo nigdy tych kremów nie miałam.
In_ThE_ShAdOwS ja stosuje ten kremik - xerial 5 (mocznik 5%) na okres jesienno-zimowy http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12526

natomiast na lato kremik xerialine (o nizszym stezeniu mocznika 1,5%) http://www.svr.pl/index.php?id=48
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:07   #93
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: nawilżanie

Dziewczyny, czy nie zapychają Was te xeriale? Bo tego się najbardziej obawiam i jak z wchłanianiem i wydajnością tych kremów?

A co myślicie o balsamie do ciała xerialine? OOOgromna butla a również zawiera 1,5% mocznika:
http://www.svr.pl/index.php?id=46
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 19:15   #94
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

zapychać nie zapychają mnie, ale skladu specjalnie pod tym katem nie sprawdzalam. na początku było średnio z wchłanialnością tej mojej piątki. dopiero jak zaczęłam smarować tak cieniutko to było dobrze.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:14   #95
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez MoniaK
Dziewczyny, czy nie zapychają Was te xeriale? Bo tego się najbardziej obawiam i jak z wchłanianiem i wydajnością tych kremów?

A co myślicie o balsamie do ciała xerialine? OOOgromna butla a również zawiera 1,5% mocznika:
http://www.svr.pl/index.php?id=46
tez sie nad nim zastanawiam, ale chyba wezme mleczko do ciała i znowu kolejny wydatek
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 00:37   #96
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Gdyby łatwiej było o próbki tych preparatów, to każdy mogłby sobie spokojnie dobrać, co mu/jej najbardziej odpowiada. A tak, to za przeproszeniem d..., musimy się niestety uczyć na własnych błędach (ewentualnie na błędach innych wizażanek)
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 08:42   #97
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez MoniaK
Dziewczyny, czy nie zapychają Was te xeriale? Bo tego się najbardziej obawiam i jak z wchłanianiem i wydajnością tych kremów?

A co myślicie o balsamie do ciała xerialine? OOOgromna butla a również zawiera 1,5% mocznika:
http://www.svr.pl/index.php?id=46
nie zapychaja . im wieksze stezenie mocznika tym gorzej z wchlanianiem (w moim przypadku). ja mam cere mieszana, wiec dla mnie 5% jest wystarczajace. pamietajcie, malutka iloscia trzeba sie smarowac .

co do tego balsamu do ciala xerialine to nie wiem . wydaje mi sie, ze nie bedzie on tak "lekki" jak krem do twarzy xerialine. krem do twarzy ma ta zalete, ze bardzo fajny jest w konsystencji i jest lekki. jednak cena jest wyzsza . ja to zawsze radze spytac lekarza i on na pewno doradzi (a nie naciagnie ).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 13:41   #98
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: nawilżanie

I wylądowałam na wątku o nawilżaniu... ach te specyfiki na trądzik wszystkie wysuszą doszczętnie Jaki Xerial doradzicie na odwodnioną i wysuszoną w niektórych miejscach skórę na twarzy???
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 14:09   #99
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

piątkę. ewentualnie dziesiątkę balsam.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 14:11   #100
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
nie zapychaja . im wieksze stezenie mocznika tym gorzej z wchlanianiem (w moim przypadku). ja mam cere mieszana, wiec dla mnie 5% jest wystarczajace. pamietajcie, malutka iloscia trzeba sie smarowac .

co do tego balsamu do ciala xerialine to nie wiem . wydaje mi sie, ze nie bedzie on tak "lekki" jak krem do twarzy xerialine. krem do twarzy ma ta zalete, ze bardzo fajny jest w konsystencji i jest lekki. jednak cena jest wyzsza . ja to zawsze radze spytac lekarza i on na pewno doradzi (a nie naciagnie ).
Niedawno się dowiedziałam, że mocznik w stężeniu powyżej 5% ma właściwości nie nawilżające, ale tylko złuszczające. Dlatego być może bardziej pasują Ci kremy do 5%. Te powyżej mogą podrażniać skórę buzi.

Xerialine balsam jest bardzo lekki, miałam jego próbkę i jest polecany do twarzy. A czy będzie zatykał, wystarczy sprawdzić skład, jest w KWC.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-08-09 o 14:38
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 14:16   #101
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

O, a tego nie widziałam. Smoku, skąd wziełaś tę informacje o tym jakie stężenie mocznika co robi?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 14:35   #102
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

wklejam link do artykułu o Xerialach:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Xerial
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 14:45   #103
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez Smok
Niedawno się dowiedziałam, że mocznik w stężeniu powyżej 5% ma właściwości nie nawilżające, ale tylko złuszczające. Dlatego być może bardziej pasują Ci kremy do 5%. Te powyżej mogą podrażniać skórę buzi.
mi juz kwasow nie potrzeba w kremach . wystarczy mi izotrex, ktory zluszcza , a na to xerialik 5.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:15   #104
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: nawilżanie

A ja nie wiem co wybrać wacham się właśnie między Xerial 5 i 10 i bardziej skłanaiłabym sie do Xerial 10 bo jest bardziej ekonomiczny i jest o połowę tańszy o Xerial 5 a cena też się dla mnie bardzo liczy I do ciała też by mi się przydało poużywać takiego balsamiku bo mocznik mi bardzo służy... Mam jeszcze balsam Lirene mam mocznik na drugim miejscu w skladzie (po wodzie) i jest boooski
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:21   #105
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: nawilżanie

sluchajcie, ja Wam nie doradze, gdyz nie stosowalam xeriali z 10% stezeniem mocznika. nie wiem jak on sie spisuje na takich buziach jak nasze . kazda skora reaguje inaczej na kosmetyki i jak zwykle trzeba zaryzykowac .

powiem jedno, dla mnie xeriale w zwiazku z nawilzaniem sprawdzaja sie i jestem z nich bardzo zadowolona .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 15:54   #106
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Wydaje mi sie, że xeriale 10 akurat są w próbkach dostępne w aptekach. można spróbować poprosić babeczki. ja wciąż czekam na relację siostry z używania xerial 10-mleczko , ale do twarzy.

A ten balsam z mocznikiem lirene to ciekawostka - dasz pełną nazwę? i w miarę możliwości cenę?
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:20   #107
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
mi juz kwasow nie potrzeba w kremach . wystarczy mi izotrex, ktory zluszcza , a na to xerialik 5.

A o jakim Ty kwasie piszesz? Bo ja cały czas o moczniku, a nie o żadnym kwasie. Napisałam tylko, że mocznik w dużych stężeniach ma właściwości złuszczające.

Poza tym z tego, co widze to nie używasz żadnego kwasu, bo isotrex to nie kwas, tylko retinoid.

Pamiętaj, żeby po nałożeniu isotrexu, odczekać ok. godziny, zanim nałożysz następny preparat na skórę, czyli Twój xerial 5%, inaczej "neutralizujesz" działanie retinoidu. Takie były zalecania Basi. Albo używaj ich naprzemian 1 dzień retinoid, drugi xerial.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 16:22   #108
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Tu tez znalazłam ciekawe info o moczniku:
Mocznik
INCI:Urea
Mocznik jest naturalną substancją uboczną przemiany białek w organizmie. Ma postać bezbarwnych i bezwonnych kryształków, które rozpuszczają się w wodzie i alkoholu. Cząsteczka mocznika rozpada się w temperaturze 140°C. Używany w kosmetykach mocznik pochodzi z laboratorium lub fabryki chemicznej. Wydalamy z moczem w ciągu dnia około 30 g mocznika, skóra zawiera go około 1%. Mocznik działa na skóre keratolitycznie czyli rozmiękcza keratynę warstwy rogowej naskórka, działa zmiękczająco. Działa przeciwświądowo. Jest hygroskopijny czyli przyciąga wodę i nie pozwala jej wyparować, dzięki czemu działa intensywnie nawilżająco. Mocznik powoduje, że skóra jest gładka i jędrna. W koncentracjach do 2% przyspiesza podział komórek warstwy ziarnistej skóry, a tym samym jej regenerację. W wyższych koncentracjach 5-10% działanie nawilżające mocznika wykorzystuje się w leczeniu łuszczycy i dermatoz. Tonik z 10% mocznika działa przeciwbakteryjnie, co można wykorzystać przy cerze trądzikowej. Udowodniono eksperymentalnie, że myjąc się normalnymi mydłami czy żelami zawartość mocznika w skórze znacznie spada. Smarując skórę kremem zawierającym 5% mocznika jego koncentracja w skórze znacznie wzrosła. Jednak mimo, że wszyscy probanci myli się tym samym mydłem, a później smarowali tym samym kremem, to przyswajalność mocznika z kremu była u każdego inna.

http://www.jaworek.net/kosmetyki/chemia_natura.php

Z tego wynika, że 10% pomocne jest przy skórze trądzikowej, bo ma działanie antybakteryjne i złuszczające, pewnie dlatego dostałaś kicala1 takie zalecenie, aby stosować stęzenie 10%.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:00   #109
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

i nawilżające też
"W wyższych koncentracjach 5-10% działanie nawilżające mocznika wykorzystuje się w leczeniu łuszczycy i dermatoz".

Ja w pierwszym poście pisałam, że u mnie jest skóra odwodniona, ale i z zaburzeniami rogowacenia - więc pewno nie chodziło tylko o nawilżające działanie mocznika, ale też o keratoregulujące.

właśnie zerknęłam na rozpiskę doktora - mam tam dopisane jeszcze xerialine visage (to jest ten 1,5%) ale tylko jako ewentualnie, czyli bardziej mam sie kierowac w strone wyższych stezen.

W artykule który wkleiłaś jest napisane, że każdy inaczej przyswajał mocznik z kremu - z tego niestety płynie wniosek znów ten sam co zawsze - każdy sam musi sobie krem dobrać
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 17:07   #110
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez kicala1
i nawilżające też
"W wyższych koncentracjach 5-10% działanie nawilżające mocznika wykorzystuje się w leczeniu łuszczycy i dermatoz".


W artykule który wkleiłaś jest napisane, że każdy inaczej przyswajał mocznik z kremu - z tego niestety płynie wniosek znów ten sam co zawsze - każdy sam musi sobie krem dobrać

No właśnie, moja mama ma łuszczycę i testowała te xeriale, i niestety nie była zadowolona. Czyli jak zwykle pozostają testy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:27   #111
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Też mi się tak po cichu wydaje, że na porządną łuszczycę to sam krem nie pomoże, nawet jeśli na opakowaniu tak jest napisane.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:44   #112
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Ale moja mama tego xeriala używała jako kosmetyku, nie jako leku, czy maści, stosowała to obok swojej kuracji przepisanej przez dermatologa.

Ja mocznik+kwas salicylowy stosuję do stóp i łokci - nazywa się to Hasceral, 5% kwasu salicylowego i 10% mocznika. Ten krem ma działanie tylko keratolityczne, mnie nie nawilża, stosuję na przemian z kremem nawilżającym i nie za często, bo maceruje stopy.

W innym wątku dowiedziałam się, że do Polski wchodza kosmetyki marki Eucerin ( w aptekach), a one w składzie mają mocznik.

link do watku z mocznikiem:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...771#post526771
Smoczyca napisała tam:
To znakomity nawilżacz, jeden ze składników NMF (naturalny czynnik nawilżający), normalnie obecny w skórze, reguluje procesy rogowacenia, wiąże wodę w skórze. Dodaje się go do balsamów, kremów do twarzy. W dużych stężeniach złuszcza dlatego dodaje się go do kremu do zrogowaciałych nóg (tak jak we wspomnianym Xerialu). W kremach do twarzy też jest (np Xerial Visage).
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 17:59   #113
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

Mam hasceral. Spróbowałam go na stopy, ale pozostały właśnie suche. Za to xerial 5-tka świetnie na nie podziałał, tylko mi go strasznie szkoda
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 18:09   #114
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Skoro 5% mocznika Xerial nawilżał stopy, a Hasceral 10% wysuszał, to jednak dochodzimy wciąż do tego samego wniosku: najoptymalniejsze jest chyba 5%, bo 10% już może wysuszać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 18:21   #115
Anitka11
Zakorzenienie
 
Avatar Anitka11
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9 203
GG do Anitka11
Dot.: nawilżanie

Dziewczyny słyszałyście o kremie KERATOLAN 3. Podobno może zastąpić Xerial 10, a kosztuje ok 8zł. Tylko problem jest z kupnem, podobno ciężko go dostać. W necie za dużo informacj o nim nie ma.
__________________
Wymiana:
Zestaw kosmetyków
Anitka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 18:37   #116
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Cytat:
Napisane przez Anitka11
Dziewczyny słyszałyście o kremie KERATOLAN 3. Podobno może zastąpić Xerial 10, a kosztuje ok 8zł. Tylko problem jest z kupnem, podobno ciężko go dostać. W necie za dużo informacj o nim nie ma.

Tu na samym dole jest opis tego kremu:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Xerial

Krem KERATOLAN 3
Bardzo tani i dobry krem z mocznikiem. Idealny jako zastepstwo drogiego Xerialu 10. Stężenie mocznika raczej niewielkie, ale wystarczajace by dobrze nawilżyć i trochę złuszczyć. Koszt za zwykłe, typowe okrągłe pudełko - ok 8 zł!!! więc prawdopodobnie jest to najtańszy dostępny krem z mocznikiem (ostanio jednak nieosiągalny) Wiem, że istnieje też Keratolan 1 i 2 o innym składzie, niestety nie znam.
Skład: Emulsja W/O, 3% mocznika, 5% masła karite,
Skład wg.innego źródła: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Propylene Glycol, Vaseline White, Cetyl Alcohol, Urea, Salicylic Acid, Metyloparaben, Etyloparaben, Propyloparaben , Fragrance.
Pojemność 100 ml.

Tylko że ten krem zawiera tak jak Hasceral oprócz 10 % mocznika także kwas salicylowy, więc raczej krem do stóp, łokci, kolan itd.
Na twarz raczej nie - poz atym ma za dużo zapychaczy (parafina, isopropyl).
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 18:43   #117
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

Warto zajrzec do tego linka:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Xerial
bo tam jest spis kremów z mocznikiem, nie tylko xeriale.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 19:11   #118
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

No tak, ale hasceral ma tam też sporo kwasu salicylowego
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 19:23   #119
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: nawilżanie

hasceral ma 5 % kwasu salicylowego, co już powyżje napisałam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:03   #120
kicala1
Raczkowanie
 
Avatar kicala1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 168
GG do kicala1
Dot.: nawilżanie

No tak, ale ja mówię, że właśnie dodatek kwasu salicylowego może powodować to wysuszanie, a niekoniecznie 10% mocznika. Zresztą, chyba żonglujemy tu trochę niepotrzebnie, niczemu to nie służy. Jak już wcześniej żeśmy doszły do porozumienia - stężenie każdy musi wybrać sobie sam najodpowiedniejsze.A że dałaś cenne wskazówki co do działania określonych stężeń, to napewno wszystkim będzie łatwiej wyboru dokonać.
kicala1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.