Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-16, 13:56   #121
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez ..::anvastra::.. Pokaż wiadomość
ale to moje zdanie, ty mozesz poglaskac ją po główce, powiedziec 'dziewczynko bardzo brzydko zrobiłaś', ofiarowac ksiązkę historyczną i współczuć złych rodziców i złych nauczycieli
i jako kare zaproponowac uwage z zachowania i 1 z histori
Tak, masz całkowita racje.
Wole jej współczuć złych rodziców niż sugerować kary typu plucie w twarz i powiadamianie o jej personaliach "odpowiednich środowisk".
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 13:59   #122
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Można nie wiedzieć, gdzie leżą Seszele. Można nie znać nazwisk prezydentów USA, ale żeby nie znać historii własnego narodu?
Bo tylko w taki sposób tłumaczę jej zachowanie - nieznajomość historii. Tak bezdenny brak szacunku dla makabrycznych zbrodni nie mieć... aż się wierzyć nie chce.
Literatura wojenna nt. obozów zagłady jest pod ręką, a w pewnych klasach nawet obowiązkowa. Łzy płynęły nam na lekcjach, gdy czytaliśmy fragmenty, a po odwiedzinach w obozach, ktoś szepnął słowo dopiero w drodze do domu, bo wcześniej cisło w gardle...
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:07   #123
Morte
Raczkowanie
 
Avatar Morte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 194
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Swoją drogą... myślę, że dziewczynę już spotkała kara, ten cały szum i rozgłos no lincz po prostu, ja naprawdę jej wspólczuję, domyślam się, jak się teraz może czuć...
Jesli jest tak bezmyślna jak przypuszczam, to raczej czuje się okrutnie skrzywdzona i śmiertelnie oburzona, bo banda marudnych zgredów czepia się jej bez powodu, a ona tylko zrobiła słitaśną fotkę żeby jej słitaśne przyjaciółeczki mogły ją skomentowac (słitaśnie).
Morte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:18   #124
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
Jesli jest tak bezmyślna jak przypuszczam, to raczej czuje się okrutnie skrzywdzona i śmiertelnie oburzona, bo banda marudnych zgredów czepia się jej bez powodu, a ona tylko zrobiła słitaśną fotkę żeby jej słitaśne przyjaciółeczki mogły ją skomentowac (słitaśnie).
Dziewczyna popełniła błąd.
Każdy człowiek ma prawo się kiedyś pomylić i wykonać nieodpowiedni krok, bo błądzić jest rzeczą ludzką.
Pytanie tylko czy trzeba tego kogoś kopać do upadłego?
To daje komuś satysfakcję?
Czy ci kopiący nie pokazują gorszego oblicza niż osoba, która zbłądziła?

Niech każdy sam sobie odpowie na ostatnie pytanie
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:19   #125
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
Jesli jest tak bezmyślna jak przypuszczam, to raczej czuje się okrutnie skrzywdzona i śmiertelnie oburzona, bo banda marudnych zgredów czepia się jej bez powodu, a ona tylko zrobiła słitaśną fotkę żeby jej słitaśne przyjaciółeczki mogły ją skomentowac (słitaśnie).

O matko mam nadzieję,że to nie ten typ....to byłoby przerażające.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:21   #126
ola_spy
Raczkowanie
 
Avatar ola_spy
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Wiadomości: 47
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

jakie to żałosne...!
__________________
...A że to właśnie jest everest moich marzeń...




ola_spy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:26   #127
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Współczesna młodzież ma po prostu za dobrze i stąd się wszystko bierze.
Zero szacunku do ludzi starszych, zero szacunku do własnych rodziców, zero szacunku do nauki, zero szacunku do pieniędzy, zero szacunku do pracy... za to w domu króluje komputer i internet
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 14:27   #128
Morte
Raczkowanie
 
Avatar Morte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 194
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dziewczyna popełniła błąd.
Każdy człowiek ma prawo się kiedyś pomylić i wykonać nieodpowiedni krok, bo błądzić jest rzeczą ludzką.
Pytanie tylko czy trzeba tego kogoś kopać do upadłego?
To daje komuś satysfakcję?
Czy ci kopiący nie pokazują gorszego oblicza niż osoba, która zbłądziła?

Niech każdy sam sobie odpowie na ostatnie pytanie
Racja, ale ja szczerze watpię, czy tę pannicę stać na jakąkolwiek refleksję ( albo przesadzam i tylko pogoda nastraja mnie dziś tak pesymistycznie )
Morte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:40   #129
*MaYa*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 454
GG do *MaYa*
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Jak to przeczytałam, przypomniało mi się jak byłam kiedyś z rodzicami w Oświęcimiu. Było to może z 7 lat temu. I pamiętam, że byłam strasznie zaskoczona i zszokowana tym, że ludzie robili sobie tam zdjęcia. I byli to dorośli ludzie, którzy stawali uśmiechnięci przy piecach krematoryjnych i cykali sobie fotki. Zastanawiało mnie wtedy po co to robią? Po to żeby pokazać znajomym "cudne" zdjęcia z "cudownego" miejsca? Wg mnie obozy zagłady to nie Wawel żeby sobie popodziwiać i porobić fotki. Tam jedzie się po to żeby poznać historię, zrozumieć ile ci ludzie kiedyś wycierpieli. Ale wracając do tej dziewczyny... Nie chcę jej oceniać, ale... gdy ja byłam z rodzicami w Oświęcimiu miałam 12 lat i jakoś nawet do głowy by mi nie przyszło robić sobie tam zdjęcia. Byłby to dla mnie brak szacunku dla ludzi, którzy tam zginęli. Nie wiem, może teraz młodzież jest inna (chociaż czy aż tak dużo mogło się zmienić od kiedy skończyłam gimnazjum?) a może to poprostu ona jest takim wyjątkiem. Wolałabym wierzyć w to drugie...
__________________
2013--> dietetyk

Z pasji do gotowania http://dietetycznie-fantastycznie.blogspot.com/
*MaYa* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:43   #130
Nati femme fatale
Zadomowienie
 
Avatar Nati femme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 449
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
Jesli jest tak bezmyślna jak przypuszczam, to raczej czuje się okrutnie skrzywdzona i śmiertelnie oburzona, bo banda marudnych zgredów czepia się jej bez powodu, a ona tylko zrobiła słitaśną fotkę żeby jej słitaśne przyjaciółeczki mogły ją skomentowac (słitaśnie).

a ja się z tym zgadzam, inna sprawa, że ta dziewczyna faktycznie może być niewrażliwa i nic ją to, co się tam działo może nie obchodzić, tak jak niewierzący zwiedzając jakiś zabytkowy kościół się nie przeżegna, nie uklęknie a i może się uśmiechnie na tle Jezusa na krzyżu do pamiątkowego albumu itp. wiem, że mowa tu o wyjątkowym przypadku, ale nie podobają mi się tu dwie rzeczy, po pierwsze : dzieciaki nie powinny być puszczane samopas i niezależnie od tego czy posiadają potrzebną wiedzę czy też nie, powinny być w takim miejscu "oświecane" i pilnowane, a po drugie - najważniejsze, powinien być tam absolutny zakaz robienia fotografii i włażenia tam gdzie nie brak, i powinien on być bezwzględnie przestrzegany
__________________
"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."
G.B.Shaw

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 14:46   #131
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
Jesli jest tak bezmyślna jak przypuszczam, to raczej czuje się okrutnie skrzywdzona i śmiertelnie oburzona, bo banda marudnych zgredów czepia się jej bez powodu, a ona tylko zrobiła słitaśną fotkę żeby jej słitaśne przyjaciółeczki mogły ją skomentowac (słitaśnie).
Świete słowa!
Przypomniało mi się inne zdarzenie, które miało miejsce w moim rodzinnym mieście: durny filmik w internecie, afera na całą Polskę, rodzice w szoku i na leczeniu u psychologa, a winowajcy? Szczerze zdziwieni i oburzeni rozgłosem. Przeciez nic takiego się nie stało i czego ci ludzie od nich chcą? Absolutnie nie odczuwali, że zrobili cos złego czy nagannego.

__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 15:18   #132
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ona miała tez ciche pozwolenie innych na takie "pozowanie". Ktos jej pstryknal fotke =nikt nie zareagowal. Nie wierze ze wszyscy sa tacy Nie wiadomo czy inne slitasne dziewuuushki nie wskoczyly tam po niej.
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 15:25   #133
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

wydaje mi sie, że trochę wyolbrzymiają sprawę, ale też bez przesady - kto robi sobie zdjęcia z uśmiechem w piecu krematoryjnym?;| niesmaczne. Powinna zostać ukarana, ale nie za surowo. Niech ma nauczkę.
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 16:59   #134
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Nigdy nie byłam za takimi wycieczkami.Kogo to interesuje,ten pojedzie.
To co gówniarze robią w obozach przechodzi ludzkie pojęcie.
Nauczmy ich w szkołach podstaw i starczy.
Nie tylko Polacy odwiedzają te miejsca.
Co sobie myślą obcokrajowcy widząc śmiejące się małolaty ?

No cóż, ja mam dosyć przykre doświadczenia z wycieczki do Auschwitz (za pierwszym razem byłam tam mając lat. ok 14 i nie mogłam powstrzymać łez).
Podczas moich dwukrotnych wizyt, spotykałam się z naprawdę strasznym zachowaniem - o dziwo ludzi starszych.
Pewien pan szczerzący się do aparatu i krzyczący do osoby robiącej mu fotkę pod Ścianą Śmierci, tłum turystów ubranych jak na wycieczkę na Hawaje (japonki, króciutkie spodenki i sobie pomykają po obozie ), wycieczka emerytowanych Niemców, którzy w krematorium głośno dzielą się komentarzami, mimo, że przewodnicy i tabliczki przed wejściem wyraźnie sugerują zachowanie ciszy i spokoju w ramach szacunku.
Nie rozumiem takich ludzi, często zastanawiam się jak oni traktują Auschwitz?!

Po prostu żal. Myślę, że tej dziewczynie ze zdjęcia przydałaby się kara i na pewno poważny wykład na temat historii oraz uświadomienie jej, w jakim miejscu zrobiła swoją idiotyczną fotkę.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 17:12   #135
natka88
Raczkowanie
 
Avatar natka88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 232
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

ostatnio mam wrażenie że z naszym społeczeństwem dzieje się coś strasznego, a mianowicie: zaczyna głupieć. nie chcę tutaj generalizować i przez to obrażać niektórych wizażanek i wizażanków ale patrząc na niektóre nastolatki mam niestety wrażenie że są mniej inteligentni i wychowani niż np ja i moi koledzy w ich wieku.

a czyja to wina? wszystkich po trochu: szkoły, bo pozwala uczniom na więcxej niż powinna, może nawet nauczycieli, którzy nie zawsze nadają się do 'wpuszczenia' między młodzież, media, które kreują nowe trendy w społeczeństwie, nowy styl życia itp.
aż boję się myśleć że też kiedyś będę miała dzieci i nie chcę żeby zachowywały się tak jak np dziewczynka robiąca sobie zdjęcia w piecu krematoryjnym.
__________________

natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 17:26   #136
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Widziałam to i chciałam założyć wątek 2 dni temu,ale narzucałabym takimi przekleństwami,że już bym miała bana stałego.
Pasjonuję się historią i mimo,że nie znam jej świetnie wiem pewne ELEMENTARNE rzeczy które po prostu trzeba wiedzieć zarówno w wieku 13 jak i 60 lat.Choćby to,co działo się w obozach zagłady.

Liczę,że gówniara poniesie tak ogromne konsekwencje,że mózg jej stanie.
Całej reszcie motłochu i plebsu,który nie umie zachować się podczas zwiedzania Auschwitz i innych obozów proponuję zostać przed obiektem z książką od historii w łapskach.
gdy zobaczylam to zdjecie, na usta cisnely mi sie tylko slowa z dnia 'swira': "raz przez druty, nieuki j...ne".
zdecydowanie powinna zostac ukarana za swoj czyn.
az wlosy na glowie staja mi deba, gdy pomysle, ze moi rowiesnicy, lub niewiele mlodsi ludzie, potrafia byc tak cholernie glupi, pozbawieni empatii, po prostu...bezmozgi.
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 17:48   #137
vogelek
Raczkowanie
 
Avatar vogelek
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 339
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ktoś tu napisał, że krematorium jest podczas wycieczek pokazywane jako ostatnie. Tak więc obstawiam, że ta słiitaśna dziewuszka zwiedzanie Majdanka spędziła z mp3 na uszach bądź robiąc sobie jaja z równymi jej intelektem psssyjaciułeczkami.
I ja też wątpię aby panna wyciągneła wnioski. Przypuszczam, że raczej jest obrażona na cały świat, że ktoś śmie krytykować jej 'cudną foteczkę"
__________________
Jestem "dys" nie zwalnia mnie to jednak z poprawności językowej. Jeżeli zobaczysz błąd ortograficzny/gramatyczny/logiczny zwróć mi na niego uwagę. Będę bardzo wdzięczna.
vogelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:14   #138
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Myślę, że tej dziewczynie ze zdjęcia przydałaby się kara i na pewno poważny wykład na temat historii oraz uświadomienie jej, w jakim miejscu zrobiła swoją idiotyczną fotkę.
dokładnie. Moze po prostu ona nie była świadoma tego co to za 'zabytek' ? Pragnę również zauważyć fakt, że wycieczki do takich miejsc jak Majdanek lub załóżmy Auschwitz powinny być organizowane młodzieży starszej (LO), a nie dla młodych, niepoukładanych nastolatków, którzy mają 'fziu bziu' w głowie... dlaczego? Ponieważ takie 'dzieciaki' jeżdżą na wycieczki tylko dlatego, żeby się rozerwać, pocykać fotki itd, a starsi chcą pozwiedzać, poznać trochę historii .

No, to tylko takie moje skromne zdanie, moim zdaniem może i ta dziewczyna popełniła głupotę, ale do cholery gdzie byli opiekunowie wycieczki?! Oni są odpowiedzialni za zachowanie swoich podopiecznych lub wyrządzone przez nich szkody...
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:41   #139
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Wg mnie, ta dziewczyna jest po prostu głupia. Strasznie głupia.
Winy na nauczycieli nie można zrzucać, przecież każdy chyba wie, do czego służyły takie obozy. A jeśli w szkole/w domu się tego nie nauczyła, to zapewne usłyszała o tym od przewodnika w obozie.

Konsekwencji prawnych bym nie wyciągała. Tylko obniżyć zachowanie do minimum i dać 1 z historii. Myślę, że popularność jaką zdobyły te zdjęcia będzie dla niej największą karą.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-16, 18:43   #140
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

nie zwalałabym winy na rodziców, nauczycieli itp., że niby nikt jej nie uświadomił.

nie wierzę
, że dziewczyna z gimnazjum - bo na tyle wygląda - nie wie, co to piec krematoryjny i nie wie, jak zachować się w obozie koncentracyjnym.
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:52   #141
sunny belle
Rozeznanie
 
Avatar sunny belle
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 906
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Może i źle zrobila, ale w końcu przecież zobaczcie ile ona ma lat.
Pewnie nawet nie ma świadomości z tego co robi, sądzę że ktoś powinien jej przemówić do rozumu, a kara myślę, że nie bylaby potrzebna. Myślę, że rozmowa wystarczylaby.
__________________
"To by była droga ich miłości gdyby wiedzieli jakie nieszczęście pokochało mnie"

sunny belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:02   #142
sinka84
Raczkowanie
 
Avatar sinka84
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 251
GG do sinka84
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Nie potrafię zrozumieć takiej niewrażliwości. Dla szpanu i dla lansu ta dziewczyna zbeszcześciła miejsce, w którym umierały tysiące ludzi. A komentarze pod zdjęciem mnie dobiły. Tak jest taka słitaśna i ma super japonki ;/
Wcale się nie dziwie że ta Polska jest jaka jest skoro wychowujemy TAKICH polaków. Szczerze powiedziawszy to wydaję mi się że za czasów starego systemu edukacyjnego było lepiej. Było 8 klas i czasu starczyło na dokładne omówienie wszystkiego. Nikt na zwiedzanie obozu nie jechał nieuświadomiony.
Jednak nie wierzę w to, że puścili ich tak samopas po obozie, na pewno wycieczkę oprowadzał przewodnik i mówił gdzie się znajdują i jaką krzywdę wyrządzano tam ludziom. Panienka wykazała się więc ogromnym brakiem współczucia, szacunku i zrozumienia. Najgorsze jest to że to nie tylko ona taka jest, bo ktoś jej przecież to zdjęcie zrobił. Nie skupiajmy się więc tylko na słitaśnej "modelce" ale oceńmy także "fotografa"
__________________
. . . jest we mnie miłość. . . cale mnóstwo. . . ale jest i gniew. . . nie uwierzyłbyś, gdybym ci powiedział ile gniewu. . . daj mi miłość, albo nie będę dłużej tłumił tego gniewu. . .
sinka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:49   #143
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie wiem czy najgłupsza, mnie też to zastanawia...
Nie znajduję wytłumaczenia na niektóre ludzkie zachowania.
Ano. Nie daje mi to spokoju. Ta ciekawość - po co.

Cytat:
Napisane przez miss no nick Pokaż wiadomość
...boze , co za idiotka! szkoda, ze nie rozpalila tego pieca... bylaby bardziej wiarygodna " focia " .....
Dobre. Zaśmiałabym się, gdyby to chodziło o co innego. Mocne.

Cytat:
Napisane przez attiaa Pokaż wiadomość
pamietam taką sytuację z wycieczki do Oświęcimia.

Myslę że wszyscy z mojej klasy byli w miarę skupieni, nikt nie płakał ale też nikomu nie było do śmiechu. W pewnym momencie podszedł do mnie kolega( oczywiście nauczyciele nic nie widzieli albo nie chcieli widziec) i zaczął robić żenująco głupie miny, udawać że płacze, jest smutny i rozpacza. Myslał że mnie sprowokuje do jakiejś agresywnej reakcji. Zniesmaczyło mnie to. Kolega zaczął się zachowywać jak ostatni idiota, jak małpa.
Zawsze znajdzie się taki egzemplarz Czasami myślę, że to zwyczajnie sytuacja przytłacza taką osobę i ponieważ nie wie jak się odpowiednio zachować, woli głupio zarżeć albo zrobić minę...Brzmi niewiarygodnie, ale chyba coś w tym jest.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:15   #144
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

A mnie zastanawia kto: rodzic/nauczyciel/pracownik muzeum sprawował kontrolę nad tym dzieckiem, a może i nad całą wycieczką? Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na to co ta dziewczynka robi? Dlaczego nikt nie zaprotestował do wchodziła do pieca? Nie rozumiem tego. Ja i współtowarzysze będąc na 'wycieczce' szkolnej na Majdanku, byliśmy pilnowani przez nauczyciela i oprowadzani przez przewodnika.

A co do kary? Według mnie ma żadnej kary która by była odpowiednia pod względem moralnym.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:20   #145
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
No ba. A stan wojenny ? A obrady Okrągłego Stołu?
Niestety, ale stan wiedzy o tych wydarzeniach też jest przerażająco niski.

Nieśmiało wtrącę,że u mnie na lekcji odpowiedź na pytanie "Na co rozpadł się ZSRR" dziewczyna rozpoczęła od Polski.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:21   #146
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ja również jestem całym wydarzeniem mocno zniesmaczona, jednak daleka jestem od wydawania tak jednoznacznych sądów na temat tej dziewczyny. Szczerze mówiąc współczuję jej po pierwsze tego, że jakiś szmatławy serwis szuka taniej sensacji (bo nie sądzę, żeby w trakcie publikowania tego materiału przyświecała im światła idea moralizowania młodzieży polskiej), a po drugie bardzo płytkiego myślenia i braku elementarnej wiedzy i wyobraźni.

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby dziewczyna wlazła do tego pieca, żeby sobie kpić z ludzi, którzy zostali zamordowani w obozach zagłady. Pomimo tego, że jej zachowanie było skrajnie niedojrzałe, nie sądzę, żeby miała jakieś złe intencje. I tu, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że zdanie to jest niczym wyrwane z komentarzy na onecie, mogę się jedynie zapytać, gdzie byli jej opiekunowie/rodzice. Bo szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak można zabrać/puścić dziecko na wycieczkę w takie miejsce i nie przekazać mu podstawowej wiedzy na temat historii obozów koncentracyjnych.
Zgadzam się z powyższym i z tym, co stwierdził socjolog, którego słowa są cytowane w artykule. Szkoda, że polskie dzieci są chowane a nie WYCHOWYWANE. Poza tym zamiast uczyc je żywej historii (pokazując filmy, zdjęcia, przedstawiając los poszczególnych ludzi), uczy się je tylko na zasadzie wkuwania dat, miejsc, suchych, często nudnych faktów.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:37   #147
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Będąc gdzieś w jej wieku(12-13) zrobiłam coś bardzo głupiego.
Do dzisiaj się tego bardzo wstydzę.
Chcę wierzyć ,ze jej intencje nie byly złe a była to tylko /tak tylko/ głupota

Nie usprawiedliwiam jej ani tym bardziej siebie
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:46   #148
Agula 88
Zakorzenienie
 
Avatar Agula 88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malinowa chatka
Wiadomości: 3 890
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Ja gdy odwiedzałam obozy zachowałam w cisze zwiedzałam go z chłopakiem i nawet nie było nam w głowach wszelkie rozmowy czy śmiechy.Jestem oburzona jaki ona ma szacunek do historii do tego co się stało a także można powiedzieć że zakpiła ze swoich dziadków pewnie nie celowo to zrobiła z głupoty ale jednak.Powinna ponieść konsekwencje ale poco to rozgłaszać.
Agula 88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 20:51   #149
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

przesada :/
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 21:09   #150
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Takie zachowanie jest wynikiem bezdennej głupoty. I braku empatii.

Nauczanie historii leży i kwiczy, tak jak napisała Doris, to tylko suche fakty, liczby. A gdyby nauczyciel/rodzic pokusił się o przedstawienie losów poszczeglnych osób, opisaniem emocji, bólu, cierpienia zaszczepieniem szacunku dla innych, może byłoby lepiej.

Jak nie umiałam czytać, w domu opowiadano mi o książce "Dzieciństwo w pasiakach", jak nauczyłam się czytać, wypożyczyłam ją z biblioteki. Moim bliskim zależało, żebym potrafiła empatycznie współczuć dzieciom, ich rodzicom, dziadkom, tym ludziom, którym wojna pogmatwała życie. I dlatego wizyta w Majdanku była dla mnie silnym przeżyciem.

Bo nie widziałam sterty grzebieni, tylko oczami duszy widziałam właścicieli tych przedmiotów i ich losy, ogrom butów przypomninał mi, że te osoby chodziły po ziemi, realnie stąpały po tym samym gruncie, na którym w danej chwili stałam, a piec nie był dla mnie tylko przedmiotem, ale miejscem, gdzie życie ludzkie zamieniano w popiół.

Mnie tego nauczono, ta dziewczyna nie chciała się nauczyć niczego, dosłownie niczego, ja chyba nabyta wiedza boli...
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.