Brzydze sie swoja matka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-24, 00:16   #1
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003

Brzydze sie swoja matka...


.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."

Edytowane przez blue2003
Czas edycji: 2010-03-09 o 10:45
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 00:39   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Brzydze sie swoja matka...




dziwna sytuacja, bardzo dziwna

ja Cie rozumiem, i pewnie tez bardzo dziwnie bym sie czula
a co do oplat... moza znajdz jakas prace, nie zostalo Ci nic kasy z zagranicy? [zwykle sie tam jedzie zbey oszczedzac ]

no nie wiem.. :|

na ich romans nic nie poradzisz, co najwyzej mzoesz sobie jakos z tym mieszkaniem poradzic..
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 06:16   #3
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Wg mnie to że Twoja mama związała się z Twoim byłym facetem (z którym byłaś bardzo krótko) to nie jest problem.

Natomiast problemem jest że nie poinformowała Cię o swoich planach wyjazdowych.


Myślę że Twoja mama bardzo cieszy się ze związku z dużo młodszym partnerem i troszkę ją zaślepiło.

Spróbuj z nią pogadać.
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 06:42   #4
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

a moim zdaniem ten ich romans skończy się dużo szybciej niż myślisz i Twoja mama wróci do domu bardzo szybko. wątpię, żeby tak młody facet chciał się wiązać z o tyle starszą kobieta na dłużej.

nie wiem, czy umiałabym na Twoim miejscu normalnie rozmawiać z matką. nie dosć, że ma romans z Twoim byłym to nawet Ci o tym nie powiedziała i jeszcze dochodzi zostawianie wszystkiego na Twojej głowie...
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 06:44   #5
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Gdyby tak pominąć fakt, ze to Twoja matka i że z mężczyzną, który ma romans byłaś w związku to nie ma się czemu dziwić. Bardzo często doznajemy pewnego szoku jak widzimy naszą mamę w roli kobiety i to jeszcze z innym mężczyzną niż nasz ojciec.
I gdyby nie inne okoliczności nie zdziwiłabym się.

Jednak to co zastanawia to fakt dość sporej różnicy wieku miedzy nimi (20 lat to jednak nie mała różnica). Choć nie jestem przeciwniczką związków ludzi których dzielą spore różnice wiekowe to w tym przypadku nie jestem taka spokojna. Wyglada to trochę jak wiele innych romansów gdzie młody chłopak pragnie związku (romansu) ze starszą od niego kobietą. Dość powszechne pragnienie wielu mężczyzn. Gorzej jednak jeśli kobieta wchodzi w taką relację nieświadoma tego co rzeczywiście może dostać od takiego młodego mężczyzny. Przecież nie dojrzałe relacje których potrzebuje. Seks owszem, młodość owszem jednak skoro zrobił coś co przekreśliło relacje z 20 paro latka nie można spodziewać się ze tak nagle się zmienił. Jednak z tego co piszesz można domniemać, że mama chyba raczej nie była i nie jest ani obiektywna ani świadoma tego jaki jest ten mężczyzna. A to niestety wróży jej przede wszystkim niebyt miłe chwile.

Dodatkowo niepokojący jest fakt, że mama rzuca wszystko - pracę, życie tutaj i wyjeżdża do niego. Gdyby to był w jej odczuciu romans to chyba nie podejmuje się w takim wypadku tak poważnych kroków (jak roczny urlop zdrowotny).

Ja mimo wszystko powiedziałabym mamie, że wiem gdzie jedzie na wakacje i zapytałabym wprost po co jej roczny urlop. Staraj się nie rzucać potępiających słów w jej stronę bo wtedy zamkniesz sobie i jej możliwość do jakiegokolwiek kontaktu. Bądź szczera ale po prostu powstrzymaj sie od oceny tej sytuacji. Może to co między nimi powstało to wynik samotności jaką czuła. Może pogubiła się w tym wszystkim.
Wiem że Cię to wkurza, czujesz się oszukana a jak wyobrażasz sobie mamę z innym mężczyzną (Twoim ex) to Cie mdli ale pamiętaj że ona nadal jest Twoją matką. Ty pewnie tez czasem popełniałaś jakieś błędy i wtedy ona była przy Tobie. Czasami ciężko to zaakceptować ale wtedy przypomnij sobie te chwile kiedy ona była z Toba jak jej potrzebowałaś. Może ona właśnie teraz potrzebuje Ciebie?
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 06:47   #6
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Wg mnie to że Twoja mama związała się z Twoim byłym facetem (z którym byłaś bardzo krótko) to nie jest problem.
NIE WIERZE, to chyba jakies kpiny!!! Oczywiscie, ze jest to problem i to wcale nie maly ... niczym zywcem wziety z jakiegos szwabskiego talk-show

Nie wiem jak Ci doradzic, uwazam, ze sytuacja jest conajmniej nienormalna, jesli nie patologiczna, nawet nie wiem, czy jest sens z taka mamuska rozmawiac, bo o czym?! Potraktowala Cie jakbys byla jej zupelnie obojetna, az mi sie wierzyc nie chce, ze matka potrafi zrobic wlasnemu dziecku takie swinstwa

Wspolczuje Ci z calego serca, choc wiem, ze to zadna pomoc ...
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 06:52   #7
bAndzik
Raczkowanie
 
Avatar bAndzik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław / Sopot
Wiadomości: 226
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Obrzydliwe to wszystko! Nie chce byc niemila ale mi sie wydaje ze Twoja matka miala na niego ochote juz wczesniej... W ogole co to za zwyczaje zeby matka pisala smsy do Twojego (ex)chlopaka?! W glowie mi sie to nie miesci.
Wiem ze Cie to nie pocieszy ale badz pewna ze on ja zostawi. Znudzi mu sie "starsza pani" i poszuka sobie mlodki (tak dla odmiany).
Jesli chodzi o mieszkanie na Twoim miejscu zazadalabym od matki pieniedzy na oplaty. Dlaczego Ty masz placic jej rachunki? Powiedz jej ze ich nie zaplacisz. I zeby nie byla zdziwiona po powrocie jak zobaczy ze wszystkie media sa odciete .
__________________
I'm in love and always will be...
bAndzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 06:54   #8
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Dziwna sytuacja
Co do rachunków? Na kogo jest mieszkanie, na kogo przychodzą rachunki? Bo ja szczerze bym się jak najszybciej wyprowadziła [ bo jakoś nie wyobrażam sobie Waszego wspólnego życia po jej powrócie pod jednym dachem :/ ], no chyba, ze naprawde ciężko u Ciebie z kasą a ten cały bajzel rachunkowy zostawiłabym mamusi...może oprzytomnieje jak ją zacznie scigać komornik
Pozatym czemu masz płacic? Przez wakacje sobie oszczędzaj a rachunki niech przychodzą, oszczedz szybko troche grosza i uciekaj jak najdalej, przesyłając mamiepieniądze za to za co zużyłaś...
A na poważnie to nie wiem trudna sytuacja i nie wyobrażam sobie, zeby własna matka tak mogła własnej córce zrobic, przeciez już to, że to Twój facet, ze spałaś z Nim powinno go skreślać :/ Trudno coś doradzić mądrego w tak niemądrej sytuacji :/
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 06:56   #9
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
NIE WIERZE, to chyba jakies kpiny!!! Oczywiscie, ze jest to problem i to wcale nie maly ... niczym zywcem wziety z jakiegos szwabskiego talk-show

Dlaczego kpiny? Każdy ma prawo do szczęścia. Mama autorki nie odbiła jej faceta (to by było)związała się z nim jak już nie byli razem . A tak krótki związek raczej nie były poważnym związkiem. Ja rozumiem że ona czuje się z tym zle , każdy by się czuł. Ale uważam że nie ma co dramatyzować. Trzeba spokojnie porozmawiać.


Cytuje autorke:

Cytat:
Ostatnie osiem miesiecy spedzilam za granica. Wrocilam niecale dwa tygodnie temu i bardzo szybko odkrylam, ze moja matka (dawno rozwiedziona)... ma romans z moim bylym facetem. Ja bylam z nim zaledwie miesiac (choc znalam go dwa lata), traktowalam to jako baaardzo luzny zwiazek
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 07:00   #10
bAndzik
Raczkowanie
 
Avatar bAndzik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław / Sopot
Wiadomości: 226
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Zanim one porozmawiaja to jej matka bedzie juz sama...
__________________
I'm in love and always will be...
bAndzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 07:04   #11
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez bAndzik Pokaż wiadomość
Zanim one porozmawiaja to jej matka bedzie juz sama...

Bardzo możliwe ale tego nie wiemy. Różnie w życiu bywa.


Tak czy inaczej powinny porozmawiać bo chociażby sprawa z wyjazdem i rachunkami pozostaje moccccccno problematyczna.
__________________

architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 07:10   #12
bAndzik
Raczkowanie
 
Avatar bAndzik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław / Sopot
Wiadomości: 226
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Niech matka wyskakuje z pieniedzy i zaplaci za siebie. To przeciez ona narobila tych oplat. Proste.
__________________
I'm in love and always will be...
bAndzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 07:16   #13
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Dziwna sytuacja
Co do rachunków? Na kogo jest mieszkanie, na kogo przychodzą rachunki? Bo ja szczerze bym się jak najszybciej wyprowadziła [ bo jakoś nie wyobrażam sobie Waszego wspólnego życia po jej powrócie pod jednym dachem :/ ], no chyba, ze naprawde ciężko u Ciebie z kasą a ten cały bajzel rachunkowy zostawiłabym mamusi...może oprzytomnieje jak ją zacznie scigać komornik
Pozatym czemu masz płacic? Przez wakacje sobie oszczędzaj a rachunki niech przychodzą, oszczedz szybko troche grosza i uciekaj jak najdalej, przesyłając mamiepieniądze za to za co zużyłaś...
A na poważnie to nie wiem trudna sytuacja i nie wyobrażam sobie, zeby własna matka tak mogła własnej córce zrobic, przeciez już to, że to Twój facet, ze spałaś z Nim powinno go skreślać :/ Trudno coś doradzić mądrego w tak niemądrej sytuacji :/
Dokładnie.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 07:40   #14
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
nawet nie wiem, czy jest sens z taka mamuska rozmawiac, bo o czym?! Potraktowala Cie jakbys byla jej zupelnie obojetna, az mi sie wierzyc nie chce, ze matka potrafi zrobic wlasnemu dziecku takie swinstwa
Może o tym, że mimo wszystko nadal jest jej matką? A ta sytuacja jest jedną na miliony jakie przeżyły razem. Gdyby tak matki od razu przekreślały kontakt z dzieckiem po pierwszym ich błędzie to mielibyśmy bardzo dużo dzieci bez matek.

Cytat:
Napisane przez bAndzik Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o mieszkanie na Twoim miejscu zazadalabym od matki pieniedzy na oplaty. Dlaczego Ty masz placic jej rachunki? Powiedz jej ze ich nie zaplacisz. I zeby nie byla zdziwiona po powrocie jak zobaczy ze wszystkie media sa odciete .
Ano dlatego ma płacić bo mieszka w tym mieszkaniu i korzysta z wszystkich mediów. Więc nawet pomijając fakt, ze jest córką powinna płacić rachunki.

Cytat:
Napisane przez bAndzik Pokaż wiadomość
Niech matka wyskakuje z pieniedzy i zaplaci za siebie. To przeciez ona narobila tych oplat. Proste.
A córka mieszkając i korzystając z mediów nie jest odpowiedzialna za rachunki?

Zawsze mozna porozmawiać z matką o rachunkach. Pamiętajmy też że autorka wspomniała o tym, że 8 miesiecy była za granicą - więc gdzie są pieniądze z tego wyjazdu? Chyba że nie miał on na celu zarobienie pieniędzy. Jednak w takiej sytuacji gdzie córka nie ma środków do zycia (czego matka musi być świadoma) zawsze można jakoś uzgodnić płacenie rachunków, przynajmniej do czasu kiedy bedzie w stanie sie utrzymać. A nie wyskakiwać z tekstami "niech matka wyskakuje z pieniędzy" - bo to brak szacunku nie tylko do niej jak do matki ale jako do osoby. Tym bardziej że autorka ma juz 20 parę lat więc mozna oczekiwać od niej jakiejś samodzielności.
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 07:51   #15
wredny_krasnal
Raczkowanie
 
Avatar wredny_krasnal
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 261
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

abstrahując od wszystkiego - skąd wiesz co Twoja matka wypisuje do niego? szpiegujesz? nie ładnie...

PS. ogólnie sytuacja nie do pozazdroszczenia, porozmawiaj z mamą na spokojnie
__________________
srutu-tutu
wredny_krasnal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 10:58   #16
bAndzik
Raczkowanie
 
Avatar bAndzik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław / Sopot
Wiadomości: 226
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

caelum => Zachowanie matki co najmniej niepowazne. Gdyby poprosila lub zapytala sie corki czy ona moglaby zaplacic te rachunki to co innego.
Ale ona pakuje manatki i hajda z domu majac najwidoczniej gdzies oplaty i to czy corke na nie stac. Przykre.
Moim zdaniem jej matka powinna oplacic wszystko. Corki nie bylo 8 miesiecy wiec nie korzystala z niczego.
Gdzie sa pieniadze z wyjazdu? - to mysle autorki watku sprawa.
__________________
I'm in love and always will be...
bAndzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:29   #17
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez bAndzik Pokaż wiadomość
caelum => Zachowanie matki co najmniej niepowazne. Gdyby poprosila lub zapytala sie corki czy ona moglaby zaplacic te rachunki to co innego.
Ale ona pakuje manatki i hajda z domu majac najwidoczniej gdzies oplaty i to czy corke na nie stac. Przykre.
Moim zdaniem jej matka powinna oplacic wszystko. Corki nie bylo 8 miesiecy wiec nie korzystala z niczego.
Gdzie sa pieniadze z wyjazdu? - to mysle autorki watku sprawa.
To jak oceniamy zachowanie matki to jedna sprawa a druga to kwestia rachunków i tego kto i jak ma płacić.

Po pierwsze autorka wróciła niecałe 2 tygodnie temu - więc trochę już mieszka i jednak korzysta. Dlaczego wobec tego miałaby nie płacić?
Po drugie mieszka w mieszkaniu matki jak mniemam.
Po trzecie pieniądze z wyjazdu to sprawa córki ale opłaty to już matki sprawa? No chyba jakaś niekonsekwencja.
Gdybyśmy szły dalej Twoim tokiem myślenia to skoro matka ma płacić cały miesiąc (choć przynajmniej przez część tego okresu mieszkały razem) to może córka powinna zapłacić za wynajem mieszkania?

Tworzy się w ten sposób chora sytuacja, która nie służy ani córce ani matce a ich wzajemnej relacji to już na pewno.

I żeby było jasne - wcale nie uważam, że to córka powinna zapłacić za wszystko - tym bardziej że jak twierdzi nie ma pieniędzy. Jestem po prostu zdania, ze powinny ustalić to ze sobą w jaki sposób obie zapłacą (mogą się złożyć, może zapłacić matka a potem córka po znalezieniu pracy odda jej część).
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 11:46   #18
bAndzik
Raczkowanie
 
Avatar bAndzik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław / Sopot
Wiadomości: 226
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Zgadzam sie z Toba. Nie chodzi przeciez o to zeby skakaly sobie do oczu .
Im szybciej wyjasni sie te stuacje tym lepiej. Zwlaszcza ze matka znika za 3 dni.
__________________
I'm in love and always will be...
bAndzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 12:18   #19
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez caelum Pokaż wiadomość
Może o tym, że mimo wszystko nadal jest jej matką? A ta sytuacja jest jedną na miliony jakie przeżyły razem. Gdyby tak matki od razu przekreślały kontakt z dzieckiem po pierwszym ich błędzie to mielibyśmy bardzo dużo dzieci bez matek.
Wybacz, ale naprawde istnieja pewne granice przyzwoitosci, ktorych sie NIE przekracza. Fakt, sytuacja jedna na milion, ale dla mnie niewybaczalna, OBRZYDLIWA. I to nie matka powinna tu przekreslic kontakt (zauwaz, ze ona to poniekad chyba nieswiadomie robi zostawiajac corke bez slowa wyjasnien i oczekujac od niej pelnego zrozumienia) tylko wlasnie corka powinna dac mamusi do zrozumienia, ze zadala jej cios ponizej pasa, ze nie ma zamiaru czegos takiego akceptowac!!! W zyciu nie dalabym sie tak NIKOMU traktowac. Moim zdaniem zero szacunku i upadek moralny. Az sie przykro robi.

W ramach wyjasnien - cala ta wypowiedz dotyczy zwiazku mamusi z bylym chlopakiem autorki. Kwestie finansowe zostaly pominiete, bo to to juz w ogole jest szydera ...
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-24, 12:57   #20
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Wybacz, ale naprawde istnieja pewne granice przyzwoitosci, ktorych sie NIE przekracza. Fakt, sytuacja jedna na milion, ale dla mnie niewybaczalna, OBRZYDLIWA. I to nie matka powinna tu przekreslic kontakt (zauwaz, ze ona to poniekad chyba nieswiadomie robi zostawiajac corke bez slowa wyjasnien i oczekujac od niej pelnego zrozumienia) tylko wlasnie corka powinna dac mamusi do zrozumienia, ze zadala jej cios ponizej pasa, ze nie ma zamiaru czegos takiego akceptowac!!! W zyciu nie dalabym sie tak NIKOMU traktowac. Moim zdaniem zero szacunku i upadek moralny. Az sie przykro robi.

W ramach wyjasnien - cala ta wypowiedz dotyczy zwiazku mamusi z bylym chlopakiem autorki. Kwestie finansowe zostaly pominiete, bo to to juz w ogole jest szydera ...
Wprawdzie sytuacja jest dość niespotykana i zapewne budzi krytykę jednak powstrzymałabym sie przed ostrymi i kategorycznymi stwierdzeniami.
Ludzie przekraczają wiele granic i zapewniam Cię, ze potrafią wiele wybaczyć.
Matka wcale nie oczekuje od córki pełnego zrozumienia bo gdyby tak było to o wszystkim szczerze by jej powiedziała i wymagałaby zrozumienia. Jednak ona to ukrywa. Nie twierdzę również, że córka powinna zrozumieć mamę i zapomnieć o swoich uczuciach związanych z ta sytuacją. W końcu zachęcam córkę do szczerej rozmowy z matką. Jednak dla mnie mimo wszystko ważne jest to by nie straciły ze sobą kontaktu. Niech wyjaśnia sobie co czują ale szczerze i bez kategorycznych stwierdzeń. Mam w świadomości to, że nie wiem jakie były ich relacje i nie wiem co czuje matka. A to jak mi sie wydaje dość ważne informacje w związku z całą sytuacją.
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 13:05   #21
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Wybacz, ale naprawde istnieja pewne granice przyzwoitosci, ktorych sie NIE przekracza. Fakt, sytuacja jedna na milion, ale dla mnie niewybaczalna, OBRZYDLIWA. I to nie matka powinna tu przekreslic kontakt (zauwaz, ze ona to poniekad chyba nieswiadomie robi zostawiajac corke bez slowa wyjasnien i oczekujac od niej pelnego zrozumienia) tylko wlasnie corka powinna dac mamusi do zrozumienia, ze zadala jej cios ponizej pasa, ze nie ma zamiaru czegos takiego akceptowac!!! W zyciu nie dalabym sie tak NIKOMU traktowac. Moim zdaniem zero szacunku i upadek moralny. Az sie przykro robi.

W ramach wyjasnien - cala ta wypowiedz dotyczy zwiazku mamusi z bylym chlopakiem autorki. Kwestie finansowe zostaly pominiete, bo to to juz w ogole jest szydera ...
Zgadzam sie wlasciwie ze wszystkim niestety. Co do kwestii finansowych, zostawiłam je matce, jesli nie masz kasy,ani pracy,oszczedzaj i zapalc potem to co zuzylas.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 14:19   #22
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

!. Dlaczego nas nie brzydzi, gdy czytamy, ze Demi Moore związała się z młodszym o kilkanaście lat mężczyzną?
Matka przezywa drugą młodość, kryzys wieku średniego, gdzie szuka potwierdzenia własnej atrakcyjnosci u mężczyzn. Zwłaszcza jak była po rozwodzie, gdzie były maż bardzo musiał zachwiać jej poczuciem kobiecości. Zainteresowanie młodszego faceta z pewnoscia schlebia jej ego i wywołuje zazdrość w oczach koleżanek.

2. Nie wiem jaka jest forma własności lokalu matki.
Zgodnie z polskim prawem za zobowiązania mieszkaniowe odpowiadają wszyscy pełnoletni najemcy mieszkania wynajmowanego (czyli m.in. komunalnego) - a wiec równiez dzieci.
Jesli to mieszkanie własnościowe spółdzielcze czy własne we wspólnocie, to tylko właściciel wykazany w akcie notarialnym jest zobowiązany do płacenia.

Oczywiście pełnoletnie dziecko nie powinno robić problemów ze współuczestniczeniem w kosztach utrzymania.
Jednakże jeśli matka chce przerzucic na córkę cały obowiązek, powinna to mieszkanie podarować lub przepisać na nią umowę najmu. Wtedy można np. wynając pokój sublokatorce.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 15:05   #23
agi145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

bardzo niecodzienna sytuacja.... po prostu Ci współczuje.... Eh życie...
agi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 15:11   #24
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
!. Dlaczego nas nie brzydzi, gdy czytamy, ze Demi Moore związała się z młodszym o kilkanaście lat mężczyzną?
Matka przezywa drugą młodość, kryzys wieku średniego, gdzie szuka potwierdzenia własnej atrakcyjnosci u mężczyzn. Zwłaszcza jak była po rozwodzie, gdzie były maż bardzo musiał zachwiać jej poczuciem kobiecości. Zainteresowanie młodszego faceta z pewnoscia schlebia jej ego i wywołuje zazdrość w oczach koleżanek.
Nie interesuje sie zyciem Demi Moore, tak wiec nie wiem w jakich okolicznosciach poznala i pokochala (?) Kutschera. Nie sadze jednak, ze jest on eks chlopakiem jej corki.
Tu nie chodzi o oburzenie roznica wieku pomiedzy mamusia a jej nowym lowelasem, tylko o fakt, ze uprzednio owy mezczyzna sypial (i nie tylko) z jej corka. I to mnie brzydzi. Na sama mysl robi mi sie niedobrze ...
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 15:17   #25
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez caelum Pokaż wiadomość
Wprawdzie sytuacja jest dość niespotykana i zapewne budzi krytykę jednak powstrzymałabym sie przed ostrymi i kategorycznymi stwierdzeniami.
Ludzie przekraczają wiele granic i zapewniam Cię, ze potrafią wiele wybaczyć.
Matka wcale nie oczekuje od córki pełnego zrozumienia bo gdyby tak było to o wszystkim szczerze by jej powiedziała i wymagałaby zrozumienia. Jednak ona to ukrywa. Nie twierdzę również, że córka powinna zrozumieć mamę i zapomnieć o swoich uczuciach związanych z ta sytuacją. W końcu zachęcam córkę do szczerej rozmowy z matką. Jednak dla mnie mimo wszystko ważne jest to by nie straciły ze sobą kontaktu. Niech wyjaśnia sobie co czują ale szczerze i bez kategorycznych stwierdzeń. Mam w świadomości to, że nie wiem jakie były ich relacje i nie wiem co czuje matka. A to jak mi sie wydaje dość ważne informacje w związku z całą sytuacją.
Twoja szlachetnosc, zrozumienie oraz "patrzenie do przodu" az robia na mnie wrazenie... szkoda tylko, ze bardzo mieszane. Gdyby to przytrafilo sie Tobie, gdyby nagle Twoja mama zaczela sypiac z Twoim "bylym", naprawde potrafilabys zachowac spokoj, rownowage i bylabys zdolna "szczerze z nia porozmawiac" ??? Naprawde ??? Bo we mnie na sama mysl az sie wszystko gotuje ...
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 16:33   #26
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Doskonale cie rozumiem choć nie przeżyłam takiej sytuacji,jednak wyobrażam sobie,jejku nawet nie wiem co ci doradzić.Jednak raczej nic poważnego z tego związku nie będzie,jest raczej pewne że to tylko przelotna przygoda.Jeśli chodzi natomiast o tą kwestie finansową to bardzo nieodpowiedzialnie twoja mama postąpiła,postaraj się z nią pogadać,powiedz jej co czujesz
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 17:39   #27
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
Twoja szlachetnosc, zrozumienie oraz "patrzenie do przodu" az robia na mnie wrazenie... szkoda tylko, ze bardzo mieszane. Gdyby to przytrafilo sie Tobie, gdyby nagle Twoja mama zaczela sypiac z Twoim "bylym", naprawde potrafilabys zachowac spokoj, rownowage i bylabys zdolna "szczerze z nia porozmawiac" ??? Naprawde ??? Bo we mnie na sama mysl az sie wszystko gotuje ...
A czy ja powiedziałam, że taka sytuacja jest łatwą, prosta i nie ma czym się denerwować? Nie.
Naturalnie gdybym ja była w takiej sytuacji tez czułabym się oszukana, może zniesmaczona, wściekła na mamę ze tak sie zachowuje ale w końcu bym sie uspokoiła. W końcu dotarłoby do mnie że to przecież moja matka - jedyna jaką mam i będę miała.

Jak tak patrzę na Twoje i moje wypowiedzi to myślę sobie ze przemawiają przez nas poniekąd rózne doświadczenia związane właśnie z relacją matka- córka.
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 18:07   #28
eres
Rozeznanie
 
Avatar eres
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 938
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez caelum Pokaż wiadomość
Jak tak patrzę na Twoje i moje wypowiedzi to myślę sobie ze przemawiają przez nas poniekąd rózne doświadczenia związane właśnie z relacją matka- córka.
No no no ... to mnie zaintrygowalas ... Ciekawa jestem bardzo jakie JA wedlug Ciebie mam/mialam relacje z moja mama ???
__________________
And if I am a number, I'm infinity plus one ...
eres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 18:18   #29
caelum
Rozeznanie
 
Avatar caelum
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

Cytat:
Napisane przez eres Pokaż wiadomość
No no no ... to mnie zaintrygowalas ... Ciekawa jestem bardzo jakie JA wedlug Ciebie mam/mialam relacje z moja mama ???
Nie wiem i nie mam zamiaru opisywać tu swoich domysłów, które jak każde domysły mogą być mylne. To była po prostu moja refleksja.
__________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

G.G. Márquez
caelum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 18:22   #30
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Brzydze sie swoja matka...

No coz ,zdarzaja sie takie sytuacje.

Bylas z facetem krotko i luzno ,wyjchalas i tyle.
mama twoja ma prawo do szczescia ,nie odbila ci chlopaka ,ona wolna ,on wolny i tyle ,co doroznicy wieku nie bede sie wypowiadac bo chyba to nie jest tutaj najwiekszym problemem.

Skad sie dowiedzialas o romansie ?skad wiesz co do niego pisze?

dlaczego jej nie powiesz ,ze wiesz ?

duze jestscie obie wiec zachowujcie sie jak dorosli ludzie.

Byc moze mama wroci szybciej niz sie wydaje a moze nie ,moze twoj byly facet bedzie twoim oczymem ? bo i tak sie moze przeciez zdarzyc .

pogadaj z nia i tyle.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:55.