Święta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-07, 10:10   #1
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Unhappy

Święta


Czy cieszą Was nadchodzące Święta Bożego Narodzenia? Czy ktoś ma w tym roku doła tak jak ja?
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 10:59   #2
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Święta

Witaj,
nie mam może doła,ale święta mnie nie cieszą.Jak dla mnie to czas taki jak inny na co dzień. To smutne,wręcz żałosne wiem. Nie potrafię jednak przeżywać tych dni tak jak powinnam,częściowo na pewno dlatego,że nie ma juz wśród mnie bliskich mi osób, że dorosłość często wypacza obraz tego co najcudowniejsze
Ech tam.
Lipa.
Ale chociaż jestem szczera.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 15:13   #3
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: Święta

Borykam się naprawdę z wieloma poważnymi problemami ale Święta BN poprostu uwielbiam- ta atmosfera,ten wieczór wigilijny,śpiewanie kolend i urok migoczącej w kącie choinki zawsze wprawia mnie w pogodny nastrój.Wielkanocy jakoś nie lubię....
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 15:28   #4
dziewczyneczka89
Wtajemniczenie
 
Avatar dziewczyneczka89
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 559
Dot.: Święta

Ja tak samo jak kamila.bg nie przepadam za Wielkanocą a w Bożę Narodzenie czuć taką fajną , ciepłą atmosfere;p
__________________
Mąż i żona
They lived happily ever after ...
dziewczyneczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 19:43   #5
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Święta

Nasuwa się pytanie skąd ten dół?
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 17:59   #6
Prymulka55
Raczkowanie
 
Avatar Prymulka55
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 120
Dot.: Święta

Swieta moga byc przepiekneale to tylko zalezy od nas samych.Nie mozna sie utwierdzac w przekonaniu,ze to wszystko na nic,niepotrzebne itd.U kazdego z nas przy swiatecznym stole brakuje kogos bliskiego.Wspominajmy te osoby,ale tak z nutka melancholi ale i radosci .Przypominajmy sobie ,ile dobrego wniosly w nasze zycie.Nie popadajmy jednak w otepienie,niemoc,niechec. Ja dzisiaj zanioslam swoim Rodzicom na grob piekny stroik swiateczny wlasnorecznie wykonany i bylam szczesliwa ,ze to zrobilam.Na swieta bede przygotowywac potrawy .ktore robila moja mama i bede Ja wspominac.To jestesmy im winni.Podtrzymywac tradycje.Pozdrawiam.
__________________
Kazdemu Jego Raj - Christine Arnothy
Prymulka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 11:32   #7
starsza pani
Zadomowienie
 
Avatar starsza pani
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Święta

Backie jak zawsze-z pochyleniem się nad człowiekiem.
Prymulko.ładnie to napisałaś.Mam nadzieję,że i moje dzieci tak będą mysleć,kiedy mnie już nie będzie.
Ja pododobnie jak Kamila i Dziewczyneczka lubię nastroj Świąt Bozego Narodzenia;zapach przygotowywanych potraw,skwierczący karp na patelni,migajaca światłami choinka,biały obrus na stole, uśmiechniete twarze najbliższych. A Wielkanoc ? ...no cóż,nie robi na mnie wrażenia.Choć wiem,że dla nas,chrzescijan, powinno być odwrotnie
Green ,Ata
__________________
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

Edytowane przez starsza pani
Czas edycji: 2008-12-13 o 15:05
starsza pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-13, 12:06   #8
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Święta

Witajcie.

Bardzo lubie Swieta Bozego Narodzenia.
Nie wyroslam chyba jeszcze z tej calej, swiatecznej aury (choc ubolewam, ze coraz czesciej widuje ludzi (rowniez wsrod moich bliskich znajomych), dla ktorych Swieta Bozego Narodzenia zaczynaja sie juz na poczatku grudnia i do konca roku plyna pod szyldem "wystawnie". Wystawnie w ubiorze, wystawnie w portfelu, wystawnie na stole, wystawne prezenty, wystawny dom, i.t.p...

Swieta dla mnie to glownie Rodzina. Stol. Choinka. Dzieciaki.

Smutno mi jeno, ze tego roku jakos ciezkawo ze sniegiem. Trzeszczacy sniego pod butami byc musi, inaczej byc nie moze.
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 12:46   #9
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Święta

W bardzo ciężkich chwilach święta mogą przybijać, to prawda. Ja ten rok miałam najcięższy w życiu, zaczął się źle, potem było wręcz tragicznie, później dwa pogrzeby w rodzinie. Powoli staram się wracać do normalności... Może te święta nie zachwycają mnie tak dziko jak poprzednie, w tym roku utraciłam wiele z dziewczęcej naiwności, której (o czym nie wiedziałam) sporo jeszcze we mnie było, dorosłam, dojrzałam bardziej niż bym tego chciała, ale też sporo się nauczyłam. Te święta będą inne, ale cieszę się, że będą. Mam nadzieję, że będą miłe. Nastrój świąt robi na mnie wrażenie średnie, natomiast uwielbiam klimat przedświąteczny i nim się najbardziej cieszę.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:47   #10
ellefant
Raczkowanie
 
Avatar ellefant
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 360
Dot.: Święta

Atmosfery Świąt jeszcze nie czuję, choć najwyższy czas na kupno prezentów dla najmłodszych.

Święta spędzamy jak co roku u rodziców i teściów więc przygotowania raczej mnie ominą, tylko chyba wspólne ubieranie choinki wprowadza mnie w świąteczny nastrój, no i oczywiście oglądanie z dzieciakami prezentów po powrocie do domu z Wigilii u teściów
ellefant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 20:08   #11
frezja18
Zadomowienie
 
Avatar frezja18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 157
Dot.: Święta

Witam !
Mialam znajomego starszego pana , który już niestety nie żyje i on zawsze powtarzał , ze kiedyś gdy był młody , czyli ok 80 lat temu na święta faktycznie się czekało i ta atmosfera była inna poniewaz np tylko na święta w wielu rodzinach przygotowywano jakieś potrawy o których przez wiekszośc roku mozna było pomarzyc ,nie było też od połowy listopada dekoracji świątecznych tak że święta zanim przyjdą zdążą się znudzić .
Inaczej tez traktowano czas np adwentu , to był czas zadumy , przygotowania duchowego a teraz wyniki sprzedażowe i zyski przesłoniły wszystko .Na pewno nie wszystkim ale większości niestety tak .
__________________
frezja18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-13, 20:16   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Święta

kocham Boże Narodzenie, jestem osobą bardzo rodzinną i ta ciepła atmosfera jest dla mnie wspaniała. Lecz w tym roku jest inaczej, po raz pierwszy nie idziemy nigdzie, spędzimy całe Święta tylko we dwójkę, w domu. Koniec tego roku jest ciężki i bardzo nas doświadczył. Nasza kondycja psychiczna nie pozwala wyjść do rodziny, uśmiechać się i świętować. Teściowa mówi mi w kółko że tak nie można, że nie wypada ale chcemy po raz pierwszy pomyśleć o tym co my czujemy a nie co czują inni.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 14:15   #13
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Święta

nie znosze swiat! ze wzgledu na atmosfere w moim domu. po co wogole odprawiac ta cala szopke?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 13:29   #14
green-aria
Raczkowanie
 
Avatar green-aria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 126
Dot.: Święta

Niestety,były to najgorsze święta w moim życiu.Nie wszyscy rozumieją,że jest to czas pogodzenia się i wybaczania.
green-aria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.