obiad na upał - co jecie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-30, 11:47   #31
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: obiad na upał - co jecie?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47513293]Ja jem, najczęściej z ziemniakami i np. kalafiorem albo fasolka szparagowa.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[/QUOTE]


U nas to hit wiosenny: młode ziemniaczki, kalafiorek z bułką tartą, jajka sadzone.


Dziś pół na pół- zimne+ gorące.
Schłodzona sałatka (?)tabbouleh z kuskus + schab z grilla + sam anie wiem jeszcze co? Mozę fasolka szparagowa, moze pomidory?

Wczoraj w ataku rozpaczy znów było gazpacho, ale żeby jakoś się najeść, mąż obsmażył w ostrych przyprawach piersi z kurczaka, pociełam i położyłam na schłodzone gazpacho.
Fajne wyszło i nawet się najedliśmy.


Na jutro kombinuję znów mix - zimne+ gorące: sałatkę śledziową + pieczone ziemniaki


U nas niestety słabo bardzo wchodzą potrawy na słodko i mączne. Ryż na słodko, makarony, pierogi z owocami czy serem, zupy owocowe- rodzina by mnie wyśmiała a potem mi wyżarła z lodówki chyba nawet półki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2014-07-30 o 11:56
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 11:58   #32
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: obiad na upał - co jecie?

mizeria i grillowana pierś z kurczaka

makaron z suszonymi pomidorami, czerwoną cebulą i mozarellą

sałatki z grilowanym kurczakiem

pieczarki z kurczakiem zapiekane w cieście francuskim (idealne i na zimno i ciepło)

czasami zamiast obiadu owoce w jogurcie greckim
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 12:30   #33
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U nas to hit wiosenny: młode ziemniaczki, kalafiorek z bułką tartą, jajka sadzone.


Dziś pół na pół- zimne+ gorące.
Schłodzona sałatka (?)tabbouleh z kuskus + schab z grilla + sam anie wiem jeszcze co? Mozę fasolka szparagowa, moze pomidory?

Wczoraj w ataku rozpaczy znów było gazpacho, ale żeby jakoś się najeść, mąż obsmażył w ostrych przyprawach piersi z kurczaka, pociełam i położyłam na schłodzone gazpacho.
Fajne wyszło i nawet się najedliśmy.


Na jutro kombinuję znów mix - zimne+ gorące: sałatkę śledziową + pieczone ziemniaki


U nas niestety słabo bardzo wchodzą potrawy na słodko i mączne. Ryż na słodko, makarony, pierogi z owocami czy serem, zupy owocowe- rodzina by mnie wyśmiała a potem mi wyżarła z lodówki chyba nawet półki.

U nas jajko zarezerwowane jest na sniadanko, na obiad to zawsze mieso, bez niego nasi domownicy zaraz sa glodni no i jakos... zawsze mama mowila, ze bez miecha to nie obiad, ale ja tez bym mogla jesc ugotowana szparagowa i potem podsmazona na maselku i opruszona bulka 24/7
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 12:33   #34
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Mnie się teraz z kolei w ogóle nie chce jeść mięsa.
Robię raz, dwa razy na tydzień. Na szczęście TŻ nie narzeka, bo też specjalnie nie przepada, rekompensuje sobie wędlinami.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 07:36   #35
panna chichotka
Raczkowanie
 
Avatar panna chichotka
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 155
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Chłodnik z ogórka zielonego
panna chichotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 08:59   #36
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: obiad na upał - co jecie?



Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Jajka sadzone na obiad?
a nie?? to taki komunistyczny klasyk ze szpinakiem i ziemniakami, czy ktoś tu jeszcze je jajka sadzone na obiad, czy tylko ja? :P

---------- Dopisano o 08:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
U nas jajko zarezerwowane jest na sniadanko, na obiad to zawsze mieso, bez niego nasi domownicy zaraz sa glodni no i jakos... zawsze mama mowila, ze bez miecha to nie obiad, ale ja tez bym mogla jesc ugotowana szparagowa i potem podsmazona na maselku i opruszona bulka 24/7
od kiedy mieszkam z TŻ jajka sadzone na obiad jadam sama, on spozywa mieso dnia każdego. Ale jajko jest produktem pelnowartosciowym, rownie, jak nie lepszym niż mieso. Chinczycy tradycyjnie jadaja obiad - zupy i sałatki z dodatkiem jajka w koszulce.
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 09:30   #37
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Ooo właśnie, ze szpinakiem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 10:44   #38
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Francuzi tez jadaja jajka sadzone, omlety etc. Takze nie tylko polska klasyka.

Z zimnych dan miesnych to galaretka drobiowa i carpaccio.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2014-07-31 o 10:46
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 11:15   #39
BlueDecoria
Rozeznanie
 
Avatar BlueDecoria
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 756
Dot.: obiad na upał - co jecie?

U mnie jajko sadzone + ziemniaki z koperkiem + fasolka szparagowa lub kalafior + maślanka lub kefir to jedyne danie lubiane przez wszystkich domowników Z resztą bywa bardzo różnie.
BlueDecoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 11:35   #40
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: obiad na upał - co jecie?

No nie wiem, dla mnie jajeczko zarezerwowane jest na sniadanie i jeszcze jakbym miala je jesc na obiad...

Ale to dlatego ze nie lubie jogurtowych, czy mlecznych sniadan, wiec jajko pojawia sie bardzo czesto w roznych kombinacjach.

No i tak jak mowie, jajkiem nikt u nas by sie nie najadl. Inni jedza szybka zupke chinska bo nie maja czasu zrobic czegos pracochlonnego, wiec co kto lubi

Nie mowie, ze u nas sie codziennie 5 kilowego indyka piecze, ale nawet w leczo musi plywac to mieso mielone, czy podsmazona kielbasa.
Co dom to inne tradycje
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 12:48   #41
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: obiad na upał - co jecie?

no u mnie tez w sumie tylko mieso i ryby na obiad i jajka baaaardzo często na sniadanie, ale to sadzone z ziemniakami z koperkiem to po prostu wspomnienie każdego lata z dzieciństwa, może to taki pic w rodzaju chleb z cukrem i woda czy tez blok czekoladowy, zupa owocowa czyli tanio, z niczego ale melancholijnie :P
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 13:16   #42
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez Black_Rose Pokaż wiadomość
no u mnie tez w sumie tylko mieso i ryby na obiad i jajka baaaardzo często na sniadanie, ale to sadzone z ziemniakami z koperkiem to po prostu wspomnienie każdego lata z dzieciństwa, może to taki pic w rodzaju chleb z cukrem i woda czy tez blok czekoladowy, zupa owocowa czyli tanio, z niczego ale melancholijnie :P

a spotkalyscie sie z tym zestawieniem, czyli jajko ziemniaki z kalafiorem i kefir/maslanka w jakies restauracji w porze obiadowej? Widze, ze sporo osob to lubi, a nigdy nie widzialam, zeby ktos to obok jadl, albo zeby bylo w menu

Dobra juz nie draze, bo zaraz wybuchnie jajeczna obsesja

Podobno picie goracej herbaty w upal sprawia, ze odczuwamy mniej upal, ale jakbym miala zjesc takie na maxa gorace jedzenie, i popic to na maxa goracym kompotem, to chyba musialabym siedziec w jakies misce, tak by sie ze mnie lalo
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 13:32   #43
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: obiad na upał - co jecie?

U mnie nie ma problemu z posiłkami bezmięsnymi.
Mamy za sobą kilka lat wegetarianizmu co wypleniło z moich domowników przekonanie, ze najeść sie można tylko mięsem.


Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Podobno picie goracej herbaty w upal sprawia, ze odczuwamy mniej upal
Tak, czarna herbata z cukrem + cytryna lub liście mięty, to chyba najbardziej wychładzający napój z istniejących.
Dlatego właśnie pijają ją nomadzi na pustyniach.
U nas ludzie to piją zimą "na rozgrzanie" i sobie tym robią kuku na dłuższą mete.

Bo nie jest istotne czy jemy coś zimne czy gorące- pokarmy mają swoje właściwości ogrzewające, lub wychładzające.

W Rosji jest zwyczaj jedzenia zimą lodów kupowanych w budkach- tyle ze te ich lody to bomba słodzonego tłuszczu- taka dawka kalorii, ze mimo ze zimna- rozgrzewa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 13:56   #44
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
U mnie nie ma problemu z posiłkami bezmięsnymi.
Mamy za sobą kilka lat wegetarianizmu co wypleniło z moich domowników przekonanie, ze najeść sie można tylko mięsem.




Tak, czarna herbata z cukrem + cytryna lub liście mięty, to chyba najbardziej wychładzający napój z istniejących.
Dlatego właśnie pijają ją nomadzi na pustyniach.
U nas ludzie to piją zimą "na rozgrzanie" i sobie tym robią kuku na dłuższą mete.

Bo nie jest istotne czy jemy coś zimne czy gorące- pokarmy mają swoje właściwości ogrzewające, lub wychładzające.

W Rosji jest zwyczaj jedzenia zimą lodów kupowanych w budkach- tyle ze te ich lody to bomba słodzonego tłuszczu- taka dawka kalorii, ze mimo ze zimna- rozgrzewa.

No z tymi lodami to mnie zaskoczylas, wiedzialam tylko, ze jedzenie lodow zima jest dla organizmu lepsze niz latem, bo jest mniejszy szok temperaturowy i dlatego mamy latem chrype po lodach
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 17:32   #45
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Ziemniaki z kefirem i jajkiem
Ziemniaki z chłodnikiem z botwinki lub barszczem czerwonym
Twaróg z warzywami z bułką
Wszelakie zupy
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 18:36   #46
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Dla mnie nie ma aż takiej różnicy czy upał czy mróz- głód odczuwam w każdej temperaturze Sama sałatka to dla mnie nie obiad. Raczej nie chce mi się stać w kuchni godzinami przy klejeniu pierogów bo wtedy upał przeszkadza- w jedzenie? Nigdy
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 18:53   #47
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
a spotkalyscie sie z tym zestawieniem, czyli jajko ziemniaki z kalafiorem i kefir/maslanka w jakies restauracji w porze obiadowej? Widze, ze sporo osob to lubi, a nigdy nie widzialam, zeby ktos to obok jadl, albo zeby bylo w menu (...)
Akurat dzisiaj widziałam taki zestaw do wyboru (na samym dole):
http://restauracjaradiowa.pl/menu-dnia/
Cytat:
Polecamy
cena - 12,00 zł
– Jajka sadzone, ziemniaki, fasolka szparagowa,kefir
To jest raczej taki zestaw z jadłodajni/baru mlecznego. W restauracji chyba rzadko można spotkać.

A co jem w upał:
kalafior/fasola z bułką tartą plus jajko
hot dog domowy
chłodnik z jajkiem
zupa w stylu szczawiowej ogórkowej, a na drugie kanapki
wszelkie pierogi
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 12:10   #48
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Taki obiad ziemniaki jajko sadzone i kefir to glownie bar mleczny mi sie kojarzy. Ew. szkolna stolowka. Ale powiedzmy sobie szczerze kto w Polsce na codzien jada w restauracji? Wiadomo ze to tak na okazje jest wiec i menu wykwitne.

Z kolei w Paryzu w restauracji normalnie sa omlety i jajka sadzone choc te ostatnie czesciej jako dekoracja do steku czy w ogole na surowo na tatarze.

I mam kolejne danie miesne na zimno tatar. Prosto z lodowki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 12:20   #49
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: obiad na upał - co jecie?

A propos restauracji i tatara

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...17601518_n.jpg
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 14:43   #50
zaneciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 139
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Taki obiad ziemniaki jajko sadzone i kefir to glownie bar mleczny mi sie kojarzy. Ew. szkolna stolowka. Ale powiedzmy sobie szczerze kto w Polsce na codzien jada w restauracji? Wiadomo ze to tak na okazje jest wiec i menu wykwitne.

Z kolei w Paryzu w restauracji normalnie sa omlety i jajka sadzone choc te ostatnie czesciej jako dekoracja do steku czy w ogole na surowo na tatarze.

I mam kolejne danie miesne na zimno tatar. Prosto z lodowki.
Jajka sadzone z ziemniaczkami i kefirem to najlepszy obiad!

---------- Dopisano o 15:43 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47543607]A propos restauracji i tatara

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...17601518_n.jpg[/QUOTE]


No tym to mnie zabiłaś;p
zaneciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 17:55   #51
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Gaspacho, paella, kalmary a la romaine z zielona salata, kalmary pieczone w piekarniku w ziolach prowansalskich nadziewane serkiem feta i pomidorami, malze po prowansalsku z frytkami i rozne inne owoce morza na rozne sposoby z ryzem lub makaronem. Samoussa z zielona salata, nems z zielona salata, ryby najlepiej grillowane lub pieczone w piekarniku razem z fenouil, salatka nicejska, tatar, roznego rodzaju tarty podane z zielona salata, roznego rodzaju omlety z dodatkiem warzyw, np. fasolki szparagowej. Nalesniki na slodko i slono. Top nalesnikowy, to slodkie nalesniki z podsmazonymi na masle platkami migdalowymi, podane z chantilly i z galkami lodow waniliowych. Grillowane margezy, chipolatas, zeberka wieprzowe, skrzydelka kurczaka, grillowana w fenouil ryba. Na przystawki roznego rodzaju salatki lub tabulé, a na deser owoce, najlepiej te mocno soczyste typu melony lub arbuzy, ewentualnie brzoskwinie, morele lub lody, z lodow to najlepiej w upaly ida sorbety i najlepiej te mniej slodkie bardziej orzezwiajace typu cytryna, limonka. Zjadlabym chetnie chlodnik z ogorkiem i mlodymi ziemniakami posypanymi duza iloscia koperku lub usmazone talarki ziemniakow posypane natka pietruszki z kwasnym mlekiem, niestety reszta rodziny nie lubi chlodnikow, kwasnego mleka i koperku, wiec takie rzeczy jadam samotnie raz na rok.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2014-08-01 o 17:58
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 08:54   #52
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez zaneciaaa Pokaż wiadomość
Jajka sadzone z ziemniaczkami i kefirem to najlepszy obiad!
przypomniało mi się również jak jadlam w niemieckim domu latem na obiad jajka na twardo w zielonym sosie z ziemniakami. Gdy bylam w przedszkolu chodzil taki hit: jajka w sosie chrzanowym. musztardowym... :P
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 09:15   #53
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: obiad na upał - co jecie?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;47514348]Mnie się teraz z kolei w ogóle nie chce jeść mięsa.
Robię raz, dwa razy na tydzień. Na szczęście TŻ nie narzeka, bo też specjalnie nie przepada, rekompensuje sobie wędlinami.[/QUOTE]
mi się też nie chce w upaly jeśc miesa


generalnie jak jest taki skwar jak ostatnio to jadamy w porze obiadowej lekką sałatkę a dopiero wiecorem obiado-kolacje
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:36   #54
zaneciaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 139
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Dzisiaj lekka sałatka z arbuzem
zaneciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 20:11   #55
cookingforemily
Przyczajenie
 
Avatar cookingforemily
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 28
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Gazpacho mi życie teraz ratuje!

Edytowane przez AshtrayGirl86
Czas edycji: 2014-09-05 o 09:24 Powód: reklama bloga
cookingforemily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 21:05   #56
kryssska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 84
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Sałatki, chłodniki
kryssska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 08:56   #57
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez cookingforemily Pokaż wiadomość
Gazpacho mi życie teraz ratuje!
polecam gorąco ten przepis z dodatkiem pieczonej papryki i arbuza
Bardzo pracochlonny przepis mnie by sie nie chcialo wyciagac pestek z ogorka czy obierac skorki z papryki. Poza tym pomidory daje surowe, papryke tylko robie na parze 10 min, bo inaczej nie chce mi sie zmiksowac w blenderze jest za twarda. Sprobuje dodac melona i arbuza.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk

Edytowane przez AshtrayGirl86
Czas edycji: 2014-09-05 o 09:24 Powód: reklama bloga
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 11:16   #58
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez cookingforemily Pokaż wiadomość
już wrzucałam ten przepis w temacie co dziś na obiad ale dodam i tu bo naprawdę idealne danie na taką pogodę, lekkie i orzeźwiające dzięki cytrynowej nutce, czyli zapiekanka z ziemniaczków, cukinii i fety

do tego mocno schłodzona sałatka z pomidorów
Zrobilam w niedziele i faktycznie dzieki skorce z cytryny danie bardzo orzezwiajace ale robiac wg Twojego przepisu (jedynie zamiast 3 jajek dodalam dwa) dodajac mase do przestudzonej cukini zrobila mi sie jajecznica z warzywami .
Czy to normalne???

Edytowane przez AshtrayGirl86
Czas edycji: 2014-09-05 o 09:24 Powód: reklama bloga
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:19   #59
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Zrobilam w niedziele i faktycznie dzieki skorce z cytryny danie bardzo orzezwiajace ale robiac wg Twojego przepisu (jedynie zamiast 3 jajek dodalam dwa) dodajac mase do przestudzonej cukini zrobila mi sie jajecznica z warzywami .
Czy to normalne???
A dalas az 150 ml smietany?

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 14:52   #60
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: obiad na upał - co jecie?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A dalas az 150 ml smietany?

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Tak bo wychodzi cale naczynie do zapiekania warzyw...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-20 01:34:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.