Moje życie jest puste :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-29, 11:03   #1
Szkolna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13

Moje życie jest puste :(


Dziewczyny, przyszłam się wyżalić... Smutno mi w tym życiu jakoś Czuję się osamotniona, bez perspektyw na przyszłość. Mam 30 lat, a w życiu nic mi się nie zgadza Jak widzę zdjęcia koleżanek z mężami, dziećmi to serce mi normalnie pęka Pragnienie posiadania własnej rodziny to jedno, a świadomość, że gdy odejdą moi rodzice to drugie. W zasadzie mam w życiu tylko rodziców, żadnej bliższej, ani nawet dalszej rodziny (moi rodzice są jedynakami). Coraz częściej nawiedzają mnie myśli, że gdy umrę to nawet nie będzie miał mnie kto pochować Mam niby TŻ-ta, ale w zasadzie jestem z nim tylko dlatego by nie być sama, nie kocham go i coraz częściej mnie denerwuje. A faceci, w których się zakochuję są zajęci, a każde takie zauroczenie jest dla mnie bardzo bolesne i coraz bardziej spycha mnie na dno. Bardzo bym chciała mieć już własną rodzinę, męża, dziecko, by mieć dla kogo żyć, by mieć sens życia Wiem, że z moim TŻ-tem to raczej nie wyjdzie, bo on nie szuka samodzielności ani stabilizacji. Niby twierdzi, że mnie kocha, ale nie robi nic by nasz związek miał jakikolwiek sens. Może gdybym widziała, że on się stara, że robi coś w kierunku by założyć rodzinę, to może wtedy bym zmieniła stosunek do niego. A tak to jest dla mnie bez sensu Do tego jeszcze dochodzi to, że mieszkam sama, ta pustka jest dobijająca i coraz częściej odechciewa mi się wszystkiego
Szkolna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:15   #2
CandyShopGirl
Raczkowanie
 
Avatar CandyShopGirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 312
Dot.: Moje życie jest puste :(

Jedno mnie uderzyło - gdyby Twój TŻ zaczął 'robić coś w kierunku, żeby założyć rodzinę' (namawiać, na przykład, żebyś odstawiła tabletki), to byś go pokochała i żylibyście długo i szczęśliwie? O co w ogóle kaman?

Po pierwsze - z tego, co napisałaś, wynika, że nie kochasz mężczyzny z którym jesteś (zakochujesz się w innych i takie tam) - więc najlepiej zrobisz, jeśli się rozstaniecie i dacie sobie szansę na ułożenie sobie życia osobno.
Po drugie - myślę, że jeśli jedynym Twoim celem jest życie dla 'rodziców, faceta, dzieci', to jest bez sensu. Skup się na sobie, zacznij się rozwijać, znajdź swoje pasje, zmieniaj coś, zacznij czuć się dobrze sama ze sobą.
A tak to co - nieszczęśliwa kobieta, którą uzdrowią dzieciaczki i zabawa w dom z facetem, którego nie kocha?
A gdzie w Twoim życiu przyjaciele?
Zainteresowania?
Marzenia?

Dzieci i małżeństwo z kimkolwiek, byle tylko był, to nie marzenia, tylko jakaś totalna desperacja...
CandyShopGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:16   #3
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Moje życie jest puste :(

Spróbuj się zaprzyjaźnić ze swoim chłopakiem. Nawet jeśli go nie kochasz- może zyskasz przyjaciela. Nie ma co traktować go jak wroga tylko dlatego, że ma inne cele w zyciu. Powiedz mu o tym co napisałaś na forum. Może on tego nie wie i dlatego nie rozumie. Wyjdź do ludzi. Wokół jest mnóstwo takich samotnych osób jak ty. Chociażby ja.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:16   #4
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Moje życie jest puste :(

Skoro nie masz przekonania do tego związku i nie widzisz przekonania u swojego partnera, to zakończcie ten związek. Nie ma gorszej motywacji do bycia z kimś niż strach przed byciem samemu. A tkwiąc w tym układzie nie dajesz sobie szansy na ułożenie sobie życia z kimś innym. Nie traktuj swojego partnera jako "wyjście awaryjne", w razie gdyby nikt lepszy się nie trafił. I skoro go nie kochasz, to chyba całe szczęście, że on nie myśli o założeniu rodziny, bo swoim zachowaniem zrobiłabyś mu wielką krzywdę.
Na jednym mężczyźnie świat się nie kończy. Poza tym, naprawdę bycie z kimś w związku nie jest niezbędne do tego, aby się czuć szczęśliwym i spełnionym.
Nie piszesz nic o pracy, o swoich zainteresowaniach, o znajomych. Nie skupiaj się tylko na mało szczęśliwym związku, bo na tym życie się nie kończy.

Edytowane przez red high heels
Czas edycji: 2010-10-29 o 11:20
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:21   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez Szkolna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłam się wyżalić... Smutno mi w tym życiu jakoś Czuję się osamotniona, bez perspektyw na przyszłość. Mam 30 lat, a w życiu nic mi się nie zgadza Jak widzę zdjęcia koleżanek z mężami, dziećmi to serce mi normalnie pęka Pragnienie posiadania własnej rodziny to jedno, a świadomość, że gdy odejdą moi rodzice to drugie. W zasadzie mam w życiu tylko rodziców, żadnej bliższej, ani nawet dalszej rodziny (moi rodzice są jedynakami). Coraz częściej nawiedzają mnie myśli, że gdy umrę to nawet nie będzie miał mnie kto pochować Mam niby TŻ-ta, ale w zasadzie jestem z nim tylko dlatego by nie być sama, nie kocham go i coraz częściej mnie denerwuje. A faceci, w których się zakochuję są zajęci, a każde takie zauroczenie jest dla mnie bardzo bolesne i coraz bardziej spycha mnie na dno. Bardzo bym chciała mieć już własną rodzinę, męża, dziecko, by mieć dla kogo żyć, by mieć sens życia Wiem, że z moim TŻ-tem to raczej nie wyjdzie, bo on nie szuka samodzielności ani stabilizacji. Niby twierdzi, że mnie kocha, ale nie robi nic by nasz związek miał jakikolwiek sens. Może gdybym widziała, że on się stara, że robi coś w kierunku by założyć rodzinę, to może wtedy bym zmieniła stosunek do niego. A tak to jest dla mnie bez sensu Do tego jeszcze dochodzi to, że mieszkam sama, ta pustka jest dobijająca i coraz częściej odechciewa mi się wszystkiego
Zostaw faceta, po co macie się męczyć.

Znajdz sobie jakieś hobby, zapisz się na jakiś kurs, wyjdz do ludzi. I nie szukaj na siłę męża bo nic z tego nie wyjdzie.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:33   #6
ancill
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 178
Dot.: Moje życie jest puste :(

moim zdaniem to wina tych naszych utartych sposobow na zycie, przyjeło sie, ze kobieta po 30 bez meza i dziecka to stara panna, której sie nie ułozyło zycie.
ja wolałabym byc sama do konca zycia, niz byc z kim, kto mi nie odpowiada.
zajmij sie soba! znajdz jakas pasje, spedzaj miło czas.
sa rozne sposoby na zycie, ja jestem z moim chlopakiem od 3 lat, mieszkamy razem, ale wcale nie mam ochoty na slub ani dziecko (przynajmniej narazie). bardzo mozliwe, ze nigdy nie wiezmiemy slubu, albo wezmiemy go ze wzgledow praktycznych (wpsolne konto, zabezpieczenie majatkowe, wspolny kredyt itd.), mieszkam we wroclawiu, ale jestem z malego miasteczka i gdy przyjezdzam, zdaje sobie sprawe z tego, ze dziecwyzny mi wpsolczuja, ze moj chlopak wciaz mi sie nie oswiadczyl i pewnie mysla, ze go sobie zmyslilam, skoro wciaz nie mam pierscionka hehe, powaznie!
mam to gdzies!
ale odbiegłam troche od tematu. Kochana! Moze szczerze porozmawiaj o tym wsyztskim ze swoim partnerem?
__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=17250305 #post17250305

ancill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 11:40   #7
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Moje życie jest puste :(

Rozejść się z chłopakiem na początek. Zainwestować w siebie. W międzyczasie poznać kogoś właściwego.
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 11:51   #8
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez Szkolna Pokaż wiadomość
Mam 30 lat, a w życiu nic mi się nie zgadza Jak widzę zdjęcia koleżanek z mężami, dziećmi to serce mi normalnie pęka

Mam niby TŻ-ta, ale w zasadzie jestem z nim tylko dlatego by nie być sama, nie kocham go i coraz częściej mnie denerwuje. A faceci, w których się zakochuję są zajęci, a każde takie zauroczenie jest dla mnie bardzo bolesne i coraz bardziej spycha mnie na dno. Bardzo bym chciała mieć już własną rodzinę, męża, dziecko, by mieć dla kogo żyć, by mieć sens życia Wiem, że z moim TŻ-tem to raczej nie wyjdzie, bo on nie szuka samodzielności ani stabilizacji.
Po raz kolejny nie rozumiem tej zbiorowej histerii: jak przekroczę magiczną datę 30 lat i nie złapię chłopa/nie wyjdę za mąż/ nie urodzę dziecka/ nie założę rodziny to jestem zgubiona, jestem skazana na samotność po wsze i pchle czasy

Poza tym - jeśli jesteś z TŻ z lęku przed samotnością i sama przyznajesz, że go nie kochasz - rozstań się, zakończ tą farsę, bo inaczej będziecie żyć długo i nieszczęśliwie. Uwierz, nie ma nic gorszego niż samotność we dwoje. Już lepiej był przez krótszy czy dłuższy czas singlem, zająć się sobą, wyciszyć się, pomyśleć o rozwoju własnym, hobby, zawierać nowe znajomości bez ciśnień i gorączkowego myślenia, czy dany facet zechce mnie na żonę i matkę swoich dzieci. Wyluzuj i nie daj się zwariować! 30 lat to całkiem młody wiek, w którym wiele pozytywnych rzeczy jeszcze przed tobą. Tylko nie możesz się skazywać na dobrowolne ugrzęźniecie w związku bez przyszłości. Rozstańcie się, będzie to korzystne dla was obojga
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 12:01   #9
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez Ninlil Pokaż wiadomość
Spróbuj się zaprzyjaźnić ze swoim chłopakiem. Nawet jeśli go nie kochasz- może zyskasz przyjaciela. Nie ma co traktować go jak wroga tylko dlatego, że ma inne cele w zyciu. Powiedz mu o tym co napisałaś na forum. Może on tego nie wie i dlatego nie rozumie. Wyjdź do ludzi. Wokół jest mnóstwo takich samotnych osób jak ty. Chociażby ja.
Tez tak mysle sprobuj zaprzyjaznic sie ze swoim chlopakiem a Tz'ta zacznij szukac. Wiem ze samotnosc jest okropna. Ale pewnie przez to jestes bardziej otwarta na ludzi i bardziej cenisz przyjazn to wykorzystaj i wyjdz do ludzi

Edytowane przez KarolinaK
Czas edycji: 2010-10-29 o 12:02
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 12:02   #10
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Moje życie jest puste :(

Na pocieszenie jeszcze dodam, że mam znajomego (lat 35), który jeszcze 2 lata temu żalił mi się, że nawet kobiety nie ma i nadal mieszka z mamą.

W ciągu 1,5 roku ożenił się, urodził mu się syn, wzięli kredyt, znaleźli piękny dom poza miastem, wyremontowali go i są najszczęśliwszymi ludźmi pod słońcem
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 12:06   #11
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Moje życie jest puste :(

A czy jak się ma 30 lat to już nie ma się szansy żeby kogoś poznać?
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 12:15   #12
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez Szkolna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłam się wyżalić... Smutno mi w tym życiu jakoś Czuję się osamotniona, bez perspektyw na przyszłość. Mam 30 lat, a w życiu nic mi się nie zgadza Jak widzę zdjęcia koleżanek z mężami, dziećmi to serce mi normalnie pęka Pragnienie posiadania własnej rodziny to jedno, a świadomość, że gdy odejdą moi rodzice to drugie. W zasadzie mam w życiu tylko rodziców, żadnej bliższej, ani nawet dalszej rodziny (moi rodzice są jedynakami). Coraz częściej nawiedzają mnie myśli, że gdy umrę to nawet nie będzie miał mnie kto pochować Mam niby TŻ-ta, ale w zasadzie jestem z nim tylko dlatego by nie być sama, nie kocham go i coraz częściej mnie denerwuje. A faceci, w których się zakochuję są zajęci, a każde takie zauroczenie jest dla mnie bardzo bolesne i coraz bardziej spycha mnie na dno. Bardzo bym chciała mieć już własną rodzinę, męża, dziecko, by mieć dla kogo żyć, by mieć sens życia Wiem, że z moim TŻ-tem to raczej nie wyjdzie, bo on nie szuka samodzielności ani stabilizacji. Niby twierdzi, że mnie kocha, ale nie robi nic by nasz związek miał jakikolwiek sens. Może gdybym widziała, że on się stara, że robi coś w kierunku by założyć rodzinę, to może wtedy bym zmieniła stosunek do niego. A tak to jest dla mnie bez sensu Do tego jeszcze dochodzi to, że mieszkam sama, ta pustka jest dobijająca i coraz częściej odechciewa mi się wszystkiego
Jeśli szukasz księcia z bajki .... kobieto masz tyle lat i zrzędzisz jak 80 letnia kobieta! Z tą różnicą, że 80 latka jest najczęściej schorowana a Ty zdrowa! Nie mieszkasz na bezludnej wyspie tylko na ziemi pełnej ludzi. Najpierw musisz przestać zazdrościć innym życia - rodziny, dzieci ... Zacznij żyć i szukaj mężczyzn wolnych, bo z nimi nie będziesz szczęśliwa.
Z twoim Tż nie wyjdzie - bo tak zakładasz i go nie kochasz więc przestań go oszukiwać i być z nim tylko z "braku laku to i kit dobry". Marnujesz sama swoje życie. A z Tż może traktuj jak dobrego przyjaciela? Warto byście porozmawiali ze sobą szczerze - o swoich planach i oczekiwaniach.


Cytat:
Napisane przez CandyShopGirl Pokaż wiadomość
Jedno mnie uderzyło - gdyby Twój TŻ zaczął 'robić coś w kierunku, żeby założyć rodzinę' (namawiać, na przykład, żebyś odstawiła tabletki), to byś go pokochała i żylibyście długo i szczęśliwie? O co w ogóle kaman?

Po pierwsze - z tego, co napisałaś, wynika, że nie kochasz mężczyzny z którym jesteś (zakochujesz się w innych i takie tam) - więc najlepiej zrobisz, jeśli się rozstaniecie i dacie sobie szansę na ułożenie sobie życia osobno.
Po drugie - myślę, że jeśli jedynym Twoim celem jest życie dla 'rodziców, faceta, dzieci', to jest bez sensu. Skup się na sobie, zacznij się rozwijać, znajdź swoje pasje, zmieniaj coś, zacznij czuć się dobrze sama ze sobą.
A tak to co - nieszczęśliwa kobieta, którą uzdrowią dzieciaczki i zabawa w dom z facetem, którego nie kocha?
A gdzie w Twoim życiu przyjaciele?
Zainteresowania?
Marzenia?

Dzieci i małżeństwo z kimkolwiek, byle tylko był, to nie marzenia, tylko jakaś totalna desperacja...
Dokładnie każdy, nawet już małe dziecko ma marzenie i stara się by je spełnić a tu widzę, że dziewczyna siedzi i czeka aż ktoś się zakocha i poprowadzi za rączkę przez życie.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 12:16   #13
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Moje życie jest puste :(

I niestety jest tak, że największy problem z wiekiem kobiet i ich stanem cywilnym mają nie one same, tylko jakieś ciotki, babki, sfrustrowane koleżanki itd.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 13:53   #14
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez Szkolna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłam się wyżalić... Smutno mi w tym życiu jakoś Czuję się osamotniona, bez perspektyw na przyszłość. Mam 30 lat, a w życiu nic mi się nie zgadza Jak widzę zdjęcia koleżanek z mężami, dziećmi to serce mi normalnie pęka Pragnienie posiadania własnej rodziny to jedno, a świadomość, że gdy odejdą moi rodzice to drugie. W zasadzie mam w życiu tylko rodziców, żadnej bliższej, ani nawet dalszej rodziny (moi rodzice są jedynakami). Coraz częściej nawiedzają mnie myśli, że gdy umrę to nawet nie będzie miał mnie kto pochować Mam niby TŻ-ta, ale w zasadzie jestem z nim tylko dlatego by nie być sama, nie kocham go i coraz częściej mnie denerwuje. A faceci, w których się zakochuję są zajęci, a każde takie zauroczenie jest dla mnie bardzo bolesne i coraz bardziej spycha mnie na dno. Bardzo bym chciała mieć już własną rodzinę, męża, dziecko, by mieć dla kogo żyć, by mieć sens życia Wiem, że z moim TŻ-tem to raczej nie wyjdzie, bo on nie szuka samodzielności ani stabilizacji. Niby twierdzi, że mnie kocha, ale nie robi nic by nasz związek miał jakikolwiek sens. Może gdybym widziała, że on się stara, że robi coś w kierunku by założyć rodzinę, to może wtedy bym zmieniła stosunek do niego. A tak to jest dla mnie bez sensu Do tego jeszcze dochodzi to, że mieszkam sama, ta pustka jest dobijająca i coraz częściej odechciewa mi się wszystkiego
Po pierwsze- nie martw sie pogrzebem, w razie czego, chyba jest cos takiego jak pogrzeb socjalny.
a tak na serio:
chcesz założyć rodzinę, by mieć sens życia, jak to opisujesz. A teraz Twoje życie nie ma sensu? Czym je wypełniłaś przez te lata- masz jakaś pasję (nie wiem, lubisz może chodzic po górach, szydełkować, kochasz zwierzęta?...), masz pracę, przyjaciół??
Czemu z założenia rodziny zrobiłaś sobie jedyny gwarant szczęścia?
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 15:43   #15
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Moje życie jest puste :(

A Ty co robisz w tym kierunku, żeby wasz związek miał sens? Może to karma za niszczenie życia facetowi, którego nie kochasz
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 16:43   #16
karolinkamalinka
Zadomowienie
 
Avatar karolinkamalinka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 065
Dot.: Moje życie jest puste :(

Posiadanie dzieci i męża wcale nie gwarantuje Ci,że już nigdy nie będziesz czuła się samotna Jeśli będziesz kobietą żyjącą tylko dla dzieci, uwieszoną na nich, nie mającą swojego życia to one bardzo szybko od Ciebie uciekną. Podobnie z mężem.
Jeśli chcesz coś zmienić to na początek rozstań się z obecnym chłopakiem i zajmij sobą zamiast rozmyślać o pogrzebie. W ten sposób dasz sobie szansę na coś nowego.
__________________
"Zaznać paru chwil słodyczy, z tortu szczęścia choćby okruch zjeść, zaznać paru chwil słodyczy i nie przyzwyczajać się."
karolinkamalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 17:30   #17
ariadna90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 464
Dot.: Moje życie jest puste :(

ludzie pobierają się nawet w wieku 50 lat, w naszym społeczeństwie panuje dziwny stereotyp.
ariadna90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 17:51   #18
preetamsingh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z pępka świata
Wiadomości: 1 427
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez ariadna90 Pokaż wiadomość
ludzie pobierają się nawet w wieku 50 lat, w naszym społeczeństwie panuje dziwny stereotyp.
Właśnie- panuje przekonanie, że kobieta po 30 która nie jest w związku, nie ma męża, coś straciła, albo nikt jej nie chciał. To smutne, że zamiast cieszyć się życiem, młodością, robić jakieś fajne rzeczy, autorka zadręcza się tym, że nie założyła jeszcze rodziny. całe zycie przed nią!
preetamsingh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 18:28   #19
asia9891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 71
Dot.: Moje życie jest puste :(

Na pocieszenie przedstawię Ci historię mojego wujka: przez kilka lat był z dziewczyną na podobnej zasadzie co Ty ze swoim facetem - tak po prostu, bo się przyzwyczaili, bo tak było wygodnie. Ale rozpadło się, popadł w lekką depresję... A później w pracy (przedstawiciel handlowy) poznał kobietę (miała 38, on wtedy 43), zakochali się w sobie, szybko pobrali i mają teraz cudowną dwuletnią córeczkę.
Ludzie, którym bliżej do 50 mówią do siebie 'Miśku' i 'Słoneczko'.

Także nie zamykaj się, daj sobie szansę a na pewno spotka Cię szczęście!
asia9891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 18:37   #20
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez ariadna90 Pokaż wiadomość
ludzie pobierają się nawet w wieku 50 lat, w naszym społeczeństwie panuje dziwny stereotyp.
Ale mi sie wydaje ze tutaj wcale nie chodzi o meza i dzieci ale o akceptacje o rodzine i bliskosc . Wydaje mi sie ze autorka potrzebuje kogos z kim moglaby porozmawiac, wyzalic sie i dlatego mysli o zalozeniu rodziny gdzie wiek rowniez pospiesza .
No a 30 lat to taki wlasnie dobry czas na pierwsze dziecko. Pozniej moze to byc troszke bardziej skopmlikowane
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 18:42   #21
kenio26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 892
Dot.: Moje życie jest puste :(

Jestem młodsza,ale nie rozumiem naprawdę nie rozumiem.....Jak można mieć w wieku 30lat doła z racji, że nie ma się męża i dzieci....Mam wiele koleżanek w Twoim wieku i one to samo,jak same to dół,jakby nie daj Boże ktoś chory śmiertelnie był...Bez przesady jest wiele szczęśliwych małżeństw,ale jest też wiele nieszczęśliwych....Wolę być całe życie sama niż męczyć się z jakimś dupkiem....
Poza tym skończ związek ze swoim facetem,co to za związek z braku laku? Może tak naprawdę tamci faceci Ciebie odrzucają,bo wiedzą,że jesteś z nim?A jak nawet sama nie mówiłaś to widzieli Ciebie z nim na ulicy itp.
Glowa do góry,zapisz się na jakiś język,taniec,aerobik poznasz nowych ludzi.
__________________
Jestem kobietą,a w nicku nie jest podany mój wiek()

Odwyk kosmetyczny od jutra
kenio26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 18:57   #22
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Moje życie jest puste :(

A ja w przeciwieństwie do Kenio26 rozumiem, że można mieć doła z tego powodu, no może nie z powodu braku męża i dzieci, ale z braku bliskich osób, a w szczególności partnera, którego sie kocha z wzajemnością. Ja sama mam 28 l. i męża, którego kocham, wiec nie znam tego uczucia. Ale wokól mnie jest sporo młodych ludzi, którzy owszem mają znajomych, przyjaciół, ale brakuje im chlopaka/dziewczyny, męża/żony i często czują sie samotne.

Ale autorko, wszystko przed Tobą. Po pierwsze radziłabym Ci jednak powiedzieć o stanie swoich uczuc swojemu facetowi. Będzie lepiej jesli się rozstaniecie. W ten sposób dacie sobie wzajemnie szanę na coś lepszego. Po drugie: zainwestuj w swój wygląd, rozrywke, szukaj styczności z ludźmi w Twoim wieku. Może w pracy jest ktoś interesujący?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 19:12   #23
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Moje życie jest puste :(

w moich rejonach to juz przekroczenie 26 roku zycia jest ponoć podejrzane ;] także rozumiem to parcie na... niestety nie szkło )

A do Autorki watku, taki związek będzie tylko was oboje ranił - nie zbudujesz na nim prawdziwej miłości, bo zakładam wciąż że taka istnieje

buziaki i pozdrawiam cieplutko
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 17:56   #24
karolasek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: zaw
Wiadomości: 1 151
GG do karolasek
Dot.: Moje życie jest puste :(

Spróbuj się zaprzyjaźnić ze swoim TŻ. Nawet jeśli go nie kochasz- może zyskasz przyjaciela.
Ninlil moim zdaniem ma racje. Wydaje mi się, że gdy cały czas jesteś ze swoim TŻ-em, to ten pusty związek zamiast podtrzymywac na duchu to Cię dołuje.
karolasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:06   #25
einen magd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 122
Dot.: Moje życie jest puste :(

jesli ty go nie kochasz , to nawet gdyby on sie staral, stawal na rzesach ,zabiegal o wasz zwiazek nic nie da!
Autorko nie rozpaczaj nad zyciem tylko bierz je w garsc! I jesli nie planujesz przyszlosci z tym chlopakiem, lepiej mu to powiedziec teraz, bo oszukujesz go i siebie przy okazji. Spytasz pewnie dlaczego uwazam, ze oszukujesz siebie? A no wiec dlatego, ze zagluszasz swoja samotnosc bogu ducha winnym zakochanym chlopakiem.
einen magd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 22:54   #26
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Moje życie jest puste :(

Cytat:
Napisane przez Szkolna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłam się wyżalić... Smutno mi w tym życiu jakoś Czuję się osamotniona, bez perspektyw na przyszłość. Mam 30 lat, a w życiu nic mi się nie zgadza Jak widzę zdjęcia koleżanek z mężami, dziećmi to serce mi normalnie pęka Pragnienie posiadania własnej rodziny to jedno, a świadomość, że gdy odejdą moi rodzice to drugie. W zasadzie mam w życiu tylko rodziców, żadnej bliższej, ani nawet dalszej rodziny (moi rodzice są jedynakami). Coraz częściej nawiedzają mnie myśli, że gdy umrę to nawet nie będzie miał mnie kto pochować Mam niby TŻ-ta, ale w zasadzie jestem z nim tylko dlatego by nie być sama, nie kocham go i coraz częściej mnie denerwuje. A faceci, w których się zakochuję są zajęci, a każde takie zauroczenie jest dla mnie bardzo bolesne i coraz bardziej spycha mnie na dno. Bardzo bym chciała mieć już własną rodzinę, męża, dziecko, by mieć dla kogo żyć, by mieć sens życia Wiem, że z moim TŻ-tem to raczej nie wyjdzie, bo on nie szuka samodzielności ani stabilizacji. Niby twierdzi, że mnie kocha, ale nie robi nic by nasz związek miał jakikolwiek sens. Może gdybym widziała, że on się stara, że robi coś w kierunku by założyć rodzinę, to może wtedy bym zmieniła stosunek do niego. A tak to jest dla mnie bez sensu Do tego jeszcze dochodzi to, że mieszkam sama, ta pustka jest dobijająca i coraz częściej odechciewa mi się wszystkiego
Jak ma Ci się ułożyć, skoro jesteś z facetem, którego nie kochasz..? Wszyscy potencjalni kandydaci z góry odpuszczają, bo widzą, że jesteś zajęta.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 08:29   #27
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Moje życie jest puste :(

Porozmawiać z facetem i rozstać się z nim na stopie przyjecielskiej.
Zapisać się do biura matrymonialnego, ewentualnie poznać nowych ludzi na portalach np. na gazecie pl. jest chyba taki dział, połazić na randki. Mozna też zapoznać tak jakieś samotne koleżanki
Znaleść hobby - nie wiem co lubisz - może fotografia ( stworzenie swojego bloga) albo o gotowaniu, robienie kolczyków.
Zadbanie o siebie, moze mała metamorfoza?
Wszystko to da Ci powód do rozruchu, masz tylko 30 lat! Na znajomych sie nie oglądaj, nie zawsze muszą to być szczęśliwe związki itp. Trawnik sąsiada jest zawsze bardziej zielony.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 09:06   #28
kasha64
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 107
Dot.: Moje życie jest puste :(

Nie można być w związku z powodu lęku przed samotnością, bo to nie ma przyszłości. Będzie Cię coraz bardziej unieszczęśliwiać. Może zamiast tkwić w takim czymś, zakończ związek i zacznij robić coś o czym zawsze marzyłaś? Może właśnie wtedy stanie na Twojej drodze TEN mężczyzna. Życie bywa zaskakujące.
kasha64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 19:44   #29
elincia
Przyczajenie
 
Avatar elincia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11
Dot.: Moje życie jest puste :(

Witam

Jak ja dobrze rozumiem jak się czujesz Szkolna. Znalazłam to forum bo wpisałam w google "czuję pustkę" bo tak właśnie się czuję. Moje życie to tylko praca i dom, praca już stała się nudna, monotonna a dom to niestety jeszcze nie mój własny. Mam znajomych ale oni mają swoje życie i nie zawsze mają czas, brakuje mi kogoś do kogo mogłabym się odezwać po pracy, z kim spotkać się kiedy nikt nie ma dla mnie czasu. Nie mam żadnego hobby, nie wiem co by mogło nim być, chyba nie mam odwagi spróbować czegoś nowego bo boję się kompromitacji. Ja nie mogę się pogodzić ze zwyczajnością mojego życia, chciałabym aby się coś działo ale sama nic nie potrafię zrobić. Też czuję, się jak stara panna a mam prawie 27 lat. Moje koleżanki już w drugiej ciąży, po ślubie, w ciąży itp. a ja ciągle sama. Nie uważam, że jestem nieatrakcyjna, mogę powiedzieć, ze przeszłam już metamorfozę i czuję się dobrze ze sobą ale chyba coś jeszcze jest nie tak skoro nie potrafię zatrzymać przy sobie żadnego mężczyzny. Oni raczej zainteresowani są krótkotrwałymi znajomościami a ja naprawdę chciałabym być z kimś już tak na zawsze. ehh też się Wam wyżaliłam bo już mam dość, już jest mi ciężko...
Pozdrawiam
elincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.