Koty część II - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-28, 16:25   #2671
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: Koty część II

Cześć dziewczyny

Nie wiem czy to dobry temat na zadanie tego pytania, ale ... skoro rasowe kociary tutaj są, to mam nadzieje że mi pomożecie
Dziewczyny otóż mój kot zwymiotował dzisiaj żarełkiem z glistami...pojechał do weta, dostał pastę odrobaczającą, wszystko spoko git majonez, ale...no właśnie ale...boję się, czy to na mnie nie przejdzie, że jakimś cudem i ja załapię larwy?.... albo się nakręcam, albo faktycznie przydałoby się pójść do lekarza bo tabletki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że coś chwycę?

Wiadomo kot siedział mi na rękach, czasem włazi mi na pościel gdy śpię. Higienę utrzymuję, myję ręce dosyć często (zawsze po każdym czyszczeniu kuwety). Miała któraś z tym problem?
__________________
trolololo
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 17:43   #2672
kiciulka23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 123
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Sumigra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Nie wiem czy to dobry temat na zadanie tego pytania, ale ... skoro rasowe kociary tutaj są, to mam nadzieje że mi pomożecie
Dziewczyny otóż mój kot zwymiotował dzisiaj żarełkiem z glistami...pojechał do weta, dostał pastę odrobaczającą, wszystko spoko git majonez, ale...no właśnie ale...boję się, czy to na mnie nie przejdzie, że jakimś cudem i ja załapię larwy?.... albo się nakręcam, albo faktycznie przydałoby się pójść do lekarza bo tabletki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że coś chwycę?

Wiadomo kot siedział mi na rękach, czasem włazi mi na pościel gdy śpię. Higienę utrzymuję, myję ręce dosyć często (zawsze po każdym czyszczeniu kuwety). Miała któraś z tym problem?

Moja Kicia była tak zarobaczona że aż ją wyginało na wszystkie strony (dosłownie!) kiedy ją wzięłam do domu. Odrobaczałam ją i było okej.
Nie złapałam niczego od kociaka a też spała i do dzisiaj śpi ze mną na łóżku, siedzi mi na kolanach itd. Może się nie znam ale wg mnie nie powinnaś się tak martwić.
Od zarobaczonego kota podobno można złapać tasiemca ale szczerze to jeszcze nie słyszałam żeby coś takiego się zdarzyło moim znajomym, rodzinie itd a wśród nich jest wielu kociarzy i nie wszyscy z nich odrobaczają zwierzęta, chociaż powinni
kiciulka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 18:32   #2673
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez martynkaa_m Pokaż wiadomość
Hej, mam problem z moją grubcią. Ostatnio moja kotka jak przychodzi do mnie (bardzo lubi leżeć na kolanach), to czasem czuję, że brzydko pachnie. Nie zawsze, ale dosyć często. Zastanawiam się, czy może to mieć coś wspólnego z drogami rodnymi itp... Kotka ma 3 lata, rok temu urodziła i została wysterylizowana. Jaka może byc przyczyna tego niemiłego zapachu i jak to zwalczyć?
Skoro kotka jest wysterylizowana to zapewne problem innego rodzaju. Może zatoki przyodbytowe ma pozapychane? Wtedy zapach faktycznie jest niemiły... Dobrze, by lekarz rzucił na to okiem.
Cytat:
Napisane przez Sumigra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Nie wiem czy to dobry temat na zadanie tego pytania, ale ... skoro rasowe kociary tutaj są, to mam nadzieje że mi pomożecie
Dziewczyny otóż mój kot zwymiotował dzisiaj żarełkiem z glistami...pojechał do weta, dostał pastę odrobaczającą, wszystko spoko git majonez, ale...no właśnie ale...boję się, czy to na mnie nie przejdzie, że jakimś cudem i ja załapię larwy?.... albo się nakręcam, albo faktycznie przydałoby się pójść do lekarza bo tabletki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że coś chwycę?

Wiadomo kot siedział mi na rękach, czasem włazi mi na pościel gdy śpię. Higienę utrzymuję, myję ręce dosyć często (zawsze po każdym czyszczeniu kuwety). Miała któraś z tym problem?
Jeżeli zachowujesz podstawowe zasady higieny, nie całujesz kota po tyłku , myjesz ręce po czyszczeniu kuwety to prawdopodobieństwo jest raczej niewielkie. W moim domu zawsze były zwierzęta i nikt nigdy niczego od nich nie złapał. Oczywiście odrobaczać trzeba regularnie.
A co do tabletek na odrobaczenie dla ludzi to nie wiem dokładnie, ale zdaje się są na receptę od lekarza rodzinnego.
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 18:38   #2674
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Jeżeli zachowujesz podstawowe zasady higieny, nie całujesz kota po tyłku , myjesz ręce po czyszczeniu kuwety to prawdopodobieństwo jest raczej niewielkie. W moim domu zawsze były zwierzęta i nikt nigdy niczego od nich nie złapał. Oczywiście odrobaczać trzeba regularnie.
A co do tabletek na odrobaczenie dla ludzi to nie wiem dokładnie, ale zdaje się są na receptę od lekarza rodzinnego.
Dzięki za odpowiedź, uspokoiłyście mnie troszkę O to, czy są leki na odrobaczenie dla ludzi to wiem, ale boję się, że np. trzymając mojego sierściucha na rękach (gdzie bądź co bądź był trzymany za tylne łapcie) coś przeszło na mnie.

Ale czytałam na necie, że postać dorosła glisty z kota nie może znaleźć żywiciela ostatecznego u ludzi (uffff).

Dziewczyny, kota domowego (a takimi jest mój kot) powinno się odrobaczać również co 3 miesiące...dowiedziałam się dzisiaj tego od innego weterynarza. Moje nie wychodzą, a ten od tej glisty był odrobaczany 5 miesięcy temu i patrzcie jak mu te paskustwa zatkały przewód pokarmowy....nie wiem nawet co było tego przyczyną
__________________
trolololo
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-28, 20:35   #2675
agatri
Rozeznanie
 
Avatar agatri
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 545
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Sumigra Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, uspokoiłyście mnie troszkę O to, czy są leki na odrobaczenie dla ludzi to wiem, ale boję się, że np. trzymając mojego sierściucha na rękach (gdzie bądź co bądź był trzymany za tylne łapcie) coś przeszło na mnie.

Ale czytałam na necie, że postać dorosła glisty z kota nie może znaleźć żywiciela ostatecznego u ludzi (uffff).

Dziewczyny, kota domowego (a takimi jest mój kot) powinno się odrobaczać również co 3 miesiące...dowiedziałam się dzisiaj tego od innego weterynarza. Moje nie wychodzą, a ten od tej glisty był odrobaczany 5 miesięcy temu i patrzcie jak mu te paskustwa zatkały przewód pokarmowy....nie wiem nawet co było tego przyczyną
dziwne bo mi weci mówili , że raz na rok
agatri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 09:14   #2676
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty część II

He,he Wpadło mu Jak mi przykro...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg t (4).jpg (41,6 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2011-05-01 o 09:52
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-29, 12:52   #2677
spacja_
Raczkowanie
 
Avatar spacja_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 297
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Sumigra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Nie wiem czy to dobry temat na zadanie tego pytania, ale ... skoro rasowe kociary tutaj są, to mam nadzieje że mi pomożecie
Dziewczyny otóż mój kot zwymiotował dzisiaj żarełkiem z glistami...pojechał do weta, dostał pastę odrobaczającą, wszystko spoko git majonez, ale...no właśnie ale...boję się, czy to na mnie nie przejdzie, że jakimś cudem i ja załapię larwy?.... albo się nakręcam, albo faktycznie przydałoby się pójść do lekarza bo tabletki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że coś chwycę?

Wiadomo kot siedział mi na rękach, czasem włazi mi na pościel gdy śpię. Higienę utrzymuję, myję ręce dosyć często (zawsze po każdym czyszczeniu kuwety). Miała któraś z tym problem?
Ja miałam ogromne problemy z odrobaczaniem kota, wymiotował glistami, były w kale itd. Też z nami śpi, ma zwyczaj wskakiwać na stół i szafki (trudno go upilnować jak nie widzimy ) baliśmy się, że jakieś jajka przeniósł z kuwety jakoś tam na stół, do łóżka i też wzieliśmy coś na robaki (lekarz rodzinny przepisał). Ponoć glista kocia jest niebezpieczna dla ludzi, usadawia się w mózgu - nie zaszkodzi połknąć coś i na odrobaczenie siebie choć oczywiście prawdopodobieństwo zarażenia się jest b. małe. Nasz kociak ciągle wymiotował, glisty były wielkie, wijące się - taki widok, sprawia, że ma się ochotę połknąć odrobaczających tabletek kilka na raz
spacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-29, 13:37   #2678
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
He,he Wpadło mu Jak mi przykro...
Moja czasem celowo wpycha sobie różne drobiazgi pod szafkę, pralkę, kanapę, żeby później móc je "łowić" na pazurek Upodobała sobie moje spinki i gumki do włosów, więc ze sporej kolekcji zostały mi 4 sztuki, których teraz pilnuję jak oka w głowie
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 07:20   #2679
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Moja czasem celowo wpycha sobie różne drobiazgi pod szafkę, pralkę, kanapę, żeby później móc je "łowić" na pazurek Upodobała sobie moje spinki i gumki do włosów, więc ze sporej kolekcji zostały mi 4 sztuki, których teraz pilnuję jak oka w głowie
Moja dokładnie tak samo
Upodobała sobie moją opaskę i długopis, który namiętnie wpycha pod wagę, a potem przez pół godziny go stamtąd wyciąga. Sprytna bestia

Dziewczyny, może wy mi podpowiecie jak Come oduczyć gryźć i drapać Moje dłonie wyglądają okropnie, a dzisiaj obudziła mnie ugryzieniem w nos
Ma 2,5 miesiąca, chce się bawić, ale na litość boską czemu gryzie mnie, a tżta nie
Mnie ciągle zaczepia, a do niego idzie się przytulić
Drapak rozwiąże sprawę czy nie bardzo? Wasze kociaki też tak drapią i gryzą? Sorry, że tyle pytań, ale ja w kocim temacie to nie bardzo


spacja ślicznego kotka masz w avie
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba

Edytowane przez deser czekoladowy
Czas edycji: 2011-04-30 o 07:22
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 12:11   #2680
spacja_
Raczkowanie
 
Avatar spacja_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 297
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość


spacja ślicznego kotka masz w avie
Świetny jest niestety nie mój, ale mój równie fajny, wkleję jakieś fotki potem

Wasze koty też uwielbiają chować się we wszelkich dostępnych torbach, reklamówkach, plecakach? Mój ma na ich punkcie bzika zostawię torbę otwartą, kilka sek. i siedzi w niej kot, kocha noszenie w plecaku, tz otwiera plecak, liczy max do 4 i kot w środku się układa i chce żeby go tak nosić po mieszkaniu
spacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 12:35   #2681
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez spacja_ Pokaż wiadomość
Świetny jest niestety nie mój, ale mój równie fajny, wkleję jakieś fotki potem

Wasze koty też uwielbiają chować się we wszelkich dostępnych torbach, reklamówkach, plecakach? Mój ma na ich punkcie bzika zostawię torbę otwartą, kilka sek. i siedzi w niej kot, kocha noszenie w plecaku, tz otwiera plecak, liczy max do 4 i kot w środku się układa i chce żeby go tak nosić po mieszkaniu
oj mój też najwięcej śmiechu jest wtedy gdy ładuje się do zbyt małęgo pudełka lub nie może wyjść z reklamówki

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Moja dokładnie tak samo
Upodobała sobie moją opaskę i długopis, który namiętnie wpycha pod wagę, a potem przez pół godziny go stamtąd wyciąga. Sprytna bestia

Dziewczyny, może wy mi podpowiecie jak Come oduczyć gryźć i drapać Moje dłonie wyglądają okropnie, a dzisiaj obudziła mnie ugryzieniem w nos
Ma 2,5 miesiąca, chce się bawić, ale na litość boską czemu gryzie mnie, a tżta nie
Mnie ciągle zaczepia, a do niego idzie się przytulić
Drapak rozwiąże sprawę czy nie bardzo? Wasze kociaki też tak drapią i gryzą? Sorry, że tyle pytań, ale ja w kocim temacie to nie bardzo


spacja ślicznego kotka masz w avie
drapak może pomóc (polecam kupienie na allegro, jest taniej niż w zoologach) ale nie licz na to że całkiem przestanie ja też mam podrapane ręce, a Rysiek śpi wtulony w TŻ
teraz jest mega nieznośny... chyba dlatego, że cały czas jest ktoś w domu
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 14:04   #2682
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość

Dziewczyny, może wy mi podpowiecie jak Come oduczyć gryźć i drapać Moje dłonie wyglądają okropnie, a dzisiaj obudziła mnie ugryzieniem w nos
Ma 2,5 miesiąca, chce się bawić, ale na litość boską czemu gryzie mnie, a tżta nie
Mnie ciągle zaczepia, a do niego idzie się przytulić
Drapak rozwiąże sprawę czy nie bardzo? Wasze kociaki też tak drapią i gryzą? Sorry, że tyle pytań, ale ja w kocim temacie to nie bardzo

Mój Cham zawsze rano ( hmm...3,4,5 rano - uściślijmy ) miauczy, łazi po mnie, i jak go pogłaszczę to najpierw się łasi, a za chwilę znienacka gryzie mnie w brodę, czy gdzie tam trafi . Też nie wiem dlaczego . Ale tak jest niemal codziennie- gryzie albo mnie, albo moją mamę.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

A mój zawsze jak mu coś wpadnie pod szafkę czy gdzieś to biegnie z drugiej strony i czeka aż to wyleci

Nauczył się tak, jak mu wpadła np. piłka pod łóżko, to wylatywała z drugiej strony, a ten myśli, że z wszystkim tak będzie
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 14:48   #2683
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Moja dokładnie tak samo
Upodobała sobie moją opaskę i długopis, który namiętnie wpycha pod wagę, a potem przez pół godziny go stamtąd wyciąga. Sprytna bestia

Dziewczyny, może wy mi podpowiecie jak Come oduczyć gryźć i drapać Moje dłonie wyglądają okropnie, a dzisiaj obudziła mnie ugryzieniem w nos
Ma 2,5 miesiąca, chce się bawić, ale na litość boską czemu gryzie mnie, a tżta nie
Mnie ciągle zaczepia, a do niego idzie się przytulić
Drapak rozwiąże sprawę czy nie bardzo? Wasze kociaki też tak drapią i gryzą? Sorry, że tyle pytań, ale ja w kocim temacie to nie bardzo
wyrośnie z tego ja też byłam nieźle pokaleczona, nogi też bo lubił się po nich wspinać drapie tego kogo bardziej kocha
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 15:28   #2684
lady opium
Zadomowienie
 
Avatar lady opium
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 513
Dot.: Koty część II

Moja też mnie lubi chapsnąć z rana w brodę lub policzek - może to taki koci buziak?
__________________

08.06.2012
, 17.08.2013, 06.11.2013, 03.02.2014

lady opium jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 17:10   #2685
spacja_
Raczkowanie
 
Avatar spacja_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 297
Dot.: Koty część II

Mój kot przychodzi nad ranem, cały rozmruczany i kładzie się na tż, najczęściej na szyję, głowę i tak się w niego wtula. Raz może się zdarzyło, że przytulał się do mnie, ale to tylko chwilkę Mi ma zwyczaj wskakiwać na głowę z rozbiegu śpię sobie a tu 2,5 kg cielsko ląduje mi na głowie i nie mogę go tego oduczyć, a moja wściekłość gdy to wyprawia jest wielka. Na tż nigdy tak nie wskoczył
spacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 18:35   #2686
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Ma 2,5 miesiąca, chce się bawić, ale na litość boską czemu gryzie mnie, a tżta nie
Mnie ciągle zaczepia, a do niego idzie się przytulić
Drapak rozwiąże sprawę czy nie bardzo? Wasze kociaki też tak drapią i gryzą? Sorry, że tyle pytań, ale ja w kocim temacie to nie bardzo
2,5 misiąca to mały kociak, jeszcze ci pokaże, co potrafi ale około roku zacznie się uspokajać. Nie wydaje mi sie, żeby drapak czy coś innego pomogło, bo kociak chce się bawić z żywą, interaktywną zabawką- czyli z wami a ząbki i pazurki niestety są u kota w wyposażeniu standardowym. Poczekajcie, aż wyrosną jej stałe zęby, wtedy dopiero da czadu... Spróbuj standardowych metod wychowawczych- klaskania, tupania, krzyczenia NIE! prychania na kociaka, jak zaczyna gryźć i przede wszystkim natychmiast go zostawić w spokoju, bo w takim momencie każde tarmoszenie czy dotykanie będzie go bardziej nakręcać, najlepiej zamknąć go na chwilę w łazience, żeby 'przemyślał swoje postępowanie' Powodzenia
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 19:08   #2687
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Koty część II

Mam pytanko (bo szukałam na miau, ale z małym skutkiem) . Czy ma ktoś z Was kota z usuniętym płatem wątroby???
Pirat miał 15 dni temu usuwany płat wątroby, ponieważ okazało się że na żyle do lewego płata wątroby znajdował się tętniak, a sam lewy płat był marski i niewykształcony więc go usunięto (najprawdopodobniej wada wrodzona).
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 19:52   #2688
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
Mam pytanko (bo szukałam na miau, ale z małym skutkiem) . Czy ma ktoś z Was kota z usuniętym płatem wątroby???
Pirat miał 15 dni temu usuwany płat wątroby, ponieważ okazało się że na żyle do lewego płata wątroby znajdował się tętniak, a sam lewy płat był marski i niewykształcony więc go usunięto (najprawdopodobniej wada wrodzona).
mam nadzieję, że kociak dobrze się czuje, to bardzo ciekawy przypadek, nie słyszałam, żeby u jakiegoś kota ktoś robił taką operację, bo ciężko zdiagnozować taką chorobę a jakie objawy miał kotek?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 20:17   #2689
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez spacja_ Pokaż wiadomość
Mój kot przychodzi nad ranem, cały rozmruczany i kładzie się na tż, najczęściej na szyję, głowę i tak się w niego wtula. Raz może się zdarzyło, że przytulał się do mnie, ale to tylko chwilkę Mi ma zwyczaj wskakiwać na głowę z rozbiegu śpię sobie a tu 2,5 kg cielsko ląduje mi na głowie i nie mogę go tego oduczyć, a moja wściekłość gdy to wyprawia jest wielka. Na tż nigdy tak nie wskoczył
może twoja fryzura tak na niego działa

od siebie dodam, że mojego Rysia nie ma już 22 dni... chyba już czas pożegnać się z nadzieją, że wróci. Ogłoszenia wiszą ale nikt nie dzwonił
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-30, 20:36   #2690
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
mam nadzieję, że kociak dobrze się czuje, to bardzo ciekawy przypadek, nie słyszałam, żeby u jakiegoś kota ktoś robił taką operację, bo ciężko zdiagnozować taką chorobę a jakie objawy miał kotek?
Ogólnie z narzeczonym wydawało nam się ,żę kociak nagle przytył (miał bardzo wzdęty brzuszek na boki, a on raczej chudzinka),zaczął spać w dziwacznych miejscach i miał problemy z wydalaniem(zatwardzenie ,gubił boobki)Pierwszy wet pomacał i powiedział że tak przytył.... poszliśmy na drugi dzień do innego bo nadal to mi nie pasowało. Pani weterynarz próbowała zrobić usg ,ale nic nie mogła zobaczyć przez płyn . Więc ściągnięto go (0,9 litra przy kocie ważącym 4,5 !). Oczywiście jak usłyszałam ,że płyn to od razu pomyślałam o najgorszym (FIP) ale płyn okazał się wodnisty (a FIP-owy jest żółty i ciągliwy) .Po ściągnięciu płynu zrobiono usg ,okazało się ,że na wątrobie coś jest(na początku spekulowano o krwiaku/ropieniu). Wysłano zdjęcia i film z usg do specjalisty z Wrocławia w usg dr.Atamaniuk. Niestety on też nie wiedział co dokładnie jest (w międzyczasie sciągaliśmy co tydzień płyn ok. 0,5 l) . W końcu postanowiono ,że trzeba otworzyć i zobaczyć co to jest . Weterynarz powiedział ,że raczej mało operacji jest przeprowadzanych na wątrobie ,ale się podjeli się ryzyka no i właśnie w trakcie jej okazało się że na żyle jest tętniak a płąt marski i niewykształcony . Drugi płat i śledziona jest lekko zmieniona .Przy czy wyniki wątrobowe wyszły w miarę dobrze (nie wykazywały niewydolności...).
Teraz kot wkońcu odżył jak dawniej lata z braciszkiem po domu,aż miło (wcześniej jadł-spał-kuweta) .
Ogólnie weterynarze mówili ,że mozliwe że kot będzie żył krócej niż normalny . Szukam podobnego przypadku ,aby móc więcej się dowiedzieć o tym jak kotku się żyje z jednym płątem.

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
(...)od siebie dodam, że mojego Rysia nie ma już 22 dni... chyba już czas pożegnać się z nadzieją, że wróci. Ogłoszenia wiszą ale nikt nie dzwonił
szukaj kotka w nocy i nad ranem ,kiedy jest spokojnie . Ostatnio na miau był wątek z pozytywnym zakończeniem - kotka odnalazła się po 3 tygodniach .
Cytat:
Przede wszystkim kiedy tylko zorientujesz się, że Twój zwierzak zaginął rozpocznij niezwłocznie poszukiwania. Jeśli poszukiwania w dzień nie przyniosą żadnych rezultatów - nie rezygnuj - późnym wieczorem chodź po okolicy i nawołuj. Zwierzak w dzień może się chować (strach), a w nocy szukać jedzenia. Jest wówczas znacznie ciszej, więc lepiej będzie słyszeć i pozna Twój głos.

Przygotuj ogłoszenie ze zdjęciem o zaginięciu podając w nim niezbędne informacje takie jak miejsce i datę zaginięcia, płeć, wiek, umaszczenie, rozmiar zwierzęcia, znaki szczególne, numer tatuażu lub numer chipa (jeśli go posiada). Podaj numer telefonu kontaktowego do siebie.

Odwiedzaj schronisko do którego trafiają psy z twojego miasta/gminy. Informacje, które to jest schronisko uzyskasz w gminie/mieście. Postaraj się to robić co najmniej trzy razy w tygodniu i szukaj pupila wśród przebywających tam zwierząt. Zostaw przygotowane wcześniej ogłoszenie i poproś pracowników schroniska, aby skontaktowali się z Tobą, gdy znajdą lub ktoś przywiezie do schroniska podobne zwierzę. Wpisz również zgłoszenie o zaginięciu w zeszycie „zwierzęta zagubione”. Pobyt w schronisku dla każdego zwierzaka to traumatyczne przeżycie. Nie pozwól więc, aby tam długo czekał na Ciebie.
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 20:45   #2691
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez lady opium Pokaż wiadomość
Moja też mnie lubi chapsnąć z rana w brodę lub policzek - może to taki koci buziak?
Taa... To ja dziękuję za takie buziaki Obejdzie się bez

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2011-05-01 o 09:52
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 20:53   #2692
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: Koty część II

To coś dla kociarzy i upierdliwych porannych kotów. Koniecznie z włączonymi głośnikami
http://www.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q

Ja na szczęście mam spokój. Kotka jak zadzwoni budzik to grzecznie przychodzi i siada przy łóżku i czeka aż się obudzę i dopiero przychodzi sie miziać. Kocur to samo.
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 20:55   #2693
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Koty część II

Del, ogłoszenie jest takie jak napisałaś, wszystko jest w nim zawarte, tylko na wsi raczej mało kto zwróci na nie uwagę. Szukałam w ok. kilku kilometrów i nadal nic, wszyscy sąsiedzi wiedzą....
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-30, 21:00   #2694
Del
Wtajemniczenie
 
Avatar Del
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wreszcie Gdańsk :)
Wiadomości: 2 365
GG do Del
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Del, ogłoszenie jest takie jak napisałaś, wszystko jest w nim zawarte, tylko na wsi raczej mało kto zwróci na nie uwagę. Szukałam w ok. kilku kilometrów i nadal nic, wszyscy sąsiedzi wiedzą....
No to musisz się uzbroić w cierpliwość i szukać . Trzymam kcikuki ,aby się odnalazł
__________________
Adoptuj ślicznego Kota

Del jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 10:15   #2695
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty część II

Kot sąsiadki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kkuba.jpg (91,3 KB, 19 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 14:57   #2696
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
2,5 misiąca to mały kociak, jeszcze ci pokaże, co potrafi ale około roku zacznie się uspokajać. Nie wydaje mi sie, żeby drapak czy coś innego pomogło, bo kociak chce się bawić z żywą, interaktywną zabawką- czyli z wami a ząbki i pazurki niestety są u kota w wyposażeniu standardowym. Poczekajcie, aż wyrosną jej stałe zęby, wtedy dopiero da czadu... Spróbuj standardowych metod wychowawczych- klaskania, tupania, krzyczenia NIE! prychania na kociaka, jak zaczyna gryźć i przede wszystkim natychmiast go zostawić w spokoju, bo w takim momencie każde tarmoszenie czy dotykanie będzie go bardziej nakręcać, najlepiej zamknąć go na chwilę w łazience, żeby 'przemyślał swoje postępowanie' Powodzenia
popieram, nasz probowal drapania i gryzienia krotko, syczenie, mowienie NIE, pare razy lekko pacniety miedzy uszy i mamy grzeczniutkiego kotka, rano budzi nas buziakami a jak nadal spimy to siada i czeka

wczoraj odebralismy Cycka po jego tygodniowym pobycie w hotelu dla kotow i wiecie mam wrazenie ze byl czyms naszprycowany, wiem ze to nie pies i nie wita sie tak samo (choc zawsze jak wracalismy do domu to przychodzli do drzwi sie przywitac) ale byl taki jakby wlasnie nacpany, nie reagowal na glos w ogole, niby nie uciekal od nas ale wygladal jakby bylo mu wsio rawno, od powrotu do domu ok. 18 chodzil po domu do polnocy i nawet nie wachal niczego, chodzil i chodzil, nie reagowal na zadne bodzce, dopiero przed polnoca zaczal przypominac siebie, wlazl pod koldre na pol godziny, potem spal na koldrze i rano powital nas buziaczkami, potem lasil sie i dzisiaj reaguje znow na glos i co najwazniejsze na swoje imie, dla proby siedzac przed telewizorem powiedzialam glosno jego imie i kot odezwal sie z kuchni jak zawsze

nie wiem co mam myslec, w lipcu znow moze bede musiala mu znalezc miejsce na 3-4 dni i jestem w kropce, wszystko inne jest ok, to znaczy sika i robi kupe jak zwykle ale jest ewidentnie przejedzony, wyglada ze pani nie przestrzegala moich zalecen jedzeniowych podajac mu wiecej niz prosilam (moze chciala miec spokoj, jednak ten brak reakcji na otoczenie mnie bardzo zaniepokoil)

czy ktos wie cos na temat prowadzenia hoteli dla kotow? jak uspakajaja je? podaja leki/ziola? mam watpliwosci czy znow tam go zostawic, a moze przesadzam?
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 15:39   #2697
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość

czy ktos wie cos na temat prowadzenia hoteli dla kotow? jak uspakajaja je? podaja leki/ziola? mam watpliwosci czy znow tam go zostawic, a moze przesadzam?
Nie wiem...

A może masz możliwość pogadania z osobami, które zostawiały tam swoje koty? Może poszukaj opinii w necie na temat tego hotelu.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 18:36   #2698
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Nie wiem...

A może masz możliwość pogadania z osobami, które zostawiały tam swoje koty? Może poszukaj opinii w necie na temat tego hotelu.

probowalam, ciezko cos znalezc

dzisiaj Cycek jest juz naszym Cyckiem ale zabawa z wedka kiedy to maz i Cycek lataja po calym domu do upadlego trwala tylko 5 minut i kot mial dosc, zdecydowanie mial tam malo ruchu a przede wszystkim za duzo jedzenia, szukam innych miejsc i sprobuje potem znalezc jakies opinie na necie (w razie czego zeby potem nie szukac na szybko) bo choc rozumiem ze pani chce jakos zapanowac nad kotami to takie uspokojenie ze kot nic nie rozpoznaje i nie reaguje na zewnetrzne bodzce kompletnie nie podoba mi sie

no ale sumujac Cycek po tygodniu bez nas nie zapomnial nas, dzisiaj lazi za nami jak zawsze i jak wrocilismy z zakupow przyszedl do przedpokoju sie przywitac, ale to wszystko tylko mnie utwierdza ze wczoraj byl 'na haju'
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-01, 20:29   #2699
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty część II

Cytat:
Napisane przez Del Pokaż wiadomość
...
Ogólnie weterynarze mówili ,że mozliwe że kot będzie żył krócej niż normalny . Szukam podobnego przypadku ,aby móc więcej się dowiedzieć o tym jak kotku się żyje z jednym płątem.
wątroba może się regenerować, więc usunięcie jednego płata wątroby nie powinno być dla kota wielkim problemem, zwłaszcza, że prawdopodobnie od urodzenia jeden płat nie funkcjonował. Jeśli oprócz tej wady nie ma żadnych innych współistniejących chorób, to pewnie będzie żył długo i szcześliwie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-02, 12:32   #2700
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: Koty część II

Rybiorku a nie masz kogos zaufanego kto by pod waszą kilkudniową nieobecność przychodził do kota? Chociażby by sprawdzić czy w miskach niczego mu nie brakuje, sprzątnąć w kuwecie, pobawić się.

Ja tak zrobiłam jak wyjechałam na 2 tyg urlopu. Dla mnie to najlepsze wyjście było. Koty się nie stresowały nowymi miejscami, ja się nie stresowałam czy aby tam gdzie oddaję moje koty nie ma jakiś chorób (chociażby kocia białaczka). Tym bardziej, że moja kotka jest dość specyficzna... Przez tydzień jak znajomi byli to mieszkała praktycznie pod łóżkiem. Wychodziła tylko do kuwety i jeść. Dopiero w drugim tygodniu pokazała swój prawdziwy charakter, zaczęła gadać i nie dawała im spokoju bo chciała by ją głaskać. I z kocurem zaczęła szaleć.

Dlatego ze względu na kotkę nie wyobrażam sobie by je oddawać w miejsce którego nie zna bo zapewne wcale by nie wyszła z ukrycia.... A w domu przynajmniej znała swoje kąty.
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.