Sony Alpha 450 czy Canon EOS 1000D + 18-55mm IS? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-28, 12:10   #31
serek
Raczkowanie
 
Avatar serek
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 208
Dot.: Sony Alpha 450 czy Canon EOS 1000D + 18-55mm IS?

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
lubisz marny, skrzypiący plastik
naprawdę nie wiem o jakim modelu piszecie?
zapewniam, że mój nie skrzypi, wszystko chodzi płynnie i bez zastrzeżeń

jeśli chodzi o N i C owszem miałam okazję potestować każdego z nich:
w N nie podoba mi się na przykład odwzorowanie kolorów, C mnie ogólnie nie zachwycił
wybrałam S ze względu na jakość (matryca CMOS, małe szumy na wysokim ISO, celny i szybki AF - kuzyn był w szoku porównując mój ze swoim canonem) - wystarczy poczytać o ostatnich nagrodach i osiągnięciach innowacyjnych S w dziedzinie fotografii a to dopiero początek

proszę uszanujcie nas jako użytkowników tego systemu i nie piszcie, że to szajs bo to tak jakbyście uważali nas za jakiś ignorantów jeśli chodzi o wybór systemu fotograficznego
__________________
carpe diem...
serek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 13:46   #32
Selene2203
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 764
Dot.: Sony Alpha 450 czy Canon EOS 1000D + 18-55mm IS?

Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
naprawdę nie wiem o jakim modelu piszecie?
zapewniam, że mój nie skrzypi, wszystko chodzi płynnie i bez zastrzeżeń
Gratuluję egzemplarza Co do modeli - wszystkie dostępne w kilku MM i Fotojokerach. Jak już mówiłam - nie wypowiadam się na jakiś temat nie mając o nim pojęcia, a skoro już jakieś mam - to będę swojego zdania bronić Nie miałam w rękach ŻADNEGO Soniacza, który byłby dobrze spasowany, pomijając już dyskwalifikujące - przynajmniej dla mnie - szpary, w które spokojnie można by włożyć monetę. O obsłudze się nie wypowiem - miałam okazję zrobić tylko kilka zdjęć, za mało, by wyrobić sobie opinię.

Cytat:
Napisane przez serek Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o N i C owszem miałam okazję potestować każdego z nich:
w N nie podoba mi się na przykład odwzorowanie kolorów, C mnie ogólnie nie zachwycił
wybrałam S ze względu na jakość (matryca CMOS, małe szumy na wysokim ISO, celny i szybki AF - kuzyn był w szoku porównując mój ze swoim canonem) - wystarczy poczytać o ostatnich nagrodach i osiągnięciach innowacyjnych S w dziedzinie fotografii a to dopiero początek

proszę uszanujcie nas jako użytkowników tego systemu i nie piszcie, że to szajs bo to tak jakbyście uważali nas za jakiś ignorantów jeśli chodzi o wybór systemu fotograficznego
Ja osobiście szanuję użytkowników Sony, ale mam też swoją opinię na temat tego systemu (mam prawo? ;>). Zresztą, nie bez powodu praktycznie żaden lepszy, zarabiający na swojej pracy i robiący faktycznie dobrą robotę fotograf nie używa Soniacza jako głównej puszki.
Co zresztą nie zmienia faktu, że jeżeli ktoś potrafi fotografować, będzie focił dobrze nie tylko S, C czy N, ale nawet aparatem w komórce

Ale jakkolwiek by nie było, pierwsze co nasuwa mi się na myśl po usłyszeniu Sony to komercja, Martyna, aparat wszystkorobiący i wszystkomający. Ogółem - nic pozytywnego
__________________
MAXMODELS

Żyję w przekonaniu, że...



"Everybody lies"

Dr House


Selene2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 22:08   #33
Karolcia944
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Rz
Wiadomości: 5
Dot.: Sony Alpha 450 czy Canon EOS 1000D + 18-55mm IS?

wszystko super, tylko jeśli ktoś bierze pod uwagę dalszą zabawę z fotografią to niech patrzy także na sprzęt w czym Canon i Nikon są mistrzami - co tu dużo gadać. Canon trochę tańszy, ale nie odbiega aż tak od Nikona. Sama na wakacjach miałam dylemat - no i Canon 1000d jest mój i szczerze mówiąc jestem zadowolona w 90%, bo mam kita. Kupię stałke 50mm i myślę że będzie 150% zadowolenia Nikon nie odpowiadał mi w łapie i tyle. Co do pani, która założyła wątek... No cóż, oby Ci śmigało. Sama chciałam soniaka ale a100 i do tego jakiś lepszą puszeczkę, ale, że nie ja kupowałam lustro, a mając dostać Canona 1000d, a soniaka bodajże a280 lub a200 wolałam to cacuszko (niestety na nic innego nie mogłam oczekiwać ) Pozdrawiam fotomaniacy

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

wszystko super, tylko jeśli ktoś bierze pod uwagę dalszą zabawę z fotografią to niech patrzy także na osprzęt w czym Canon i Nikon są mistrzami - co tu dużo gadać. Canon trochę tańszy, ale nie odbiega aż tak od Nikona. Sama na wakacjach miałam dylemat - no i Canon 1000d jest mój i szczerze mówiąc jestem zadowolona w 90%, bo mam kita. Kupię stałke 50mm i myślę że będzie 150% zadowolenia Nikon nie odpowiadał mi w łapie i tyle. Co do pani, która założyła wątek... No cóż, oby Ci śmigało. Sama chciałam soniaka ale a100 i do tego jakiś lepszą puszeczkę, ale, że nie ja kupowałam lustro, a mając dostać Canona 1000d, a soniaka bodajże a280 lub a200 wolałam to cacuszko (niestety na nic innego nie mogłam oczekiwać ) i zastanawiam się nad wymianą na 450d, pomóżcie. Pozdrawiam fotomaniacy
__________________
goł, goł end big kom bek! Kocham wizaż i znów się od niego uzależniam!
Karolcia944 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 09:13   #34
agaola89
Rozeznanie
 
Avatar agaola89
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 681
Dot.: Sony Alpha 450 czy Canon EOS 1000D + 18-55mm IS?

Oj, szkoda, że trafiłaś na taki model... Mój kupiłam w fotojokerze i jestem z niego bardzo zadowolona - żadnych szpar, trzaskania. Bardzo ładnie się sprawuje, jak tylko wolne dopisze, zabieram go w teren
__________________
http://www.wysoka-bloggerka.blogspot.com/ - Nie umiem nosić czerni
agaola89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.