Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;). - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 19:48   #1
nemshar
Raczkowanie
 
Avatar nemshar
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60

Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).


Witam wizażanki . Chciałabym pochwalić się swoimi niedawnymi wyczynami na sesji zdjęciowej. Stylizacje wymyślałam wspólnie z modelką, makijaż mojej roboty i moje zdjęcia. Fotografuję tak naprawdę od... 3 miesięcy?
Pozdrawiam serdecznie .








__________________
Zapraszam na nemshar.blogspot.com - lifestyle x music x travel
nemshar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 07:11   #2
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

no muszę Ci powiedzieć, że jak na trzy miesiące to zdjęcia cąłkiem dobre, przynajmniej tak mi się wydaje:P Mnie urzekły przede wszystkim trzy z nich 2,5,8 zreszta 7 tez. Pierwsze pomysł fajny ale wydaje mi sie trochę za ciemne. 3 i 4 tak sobie Ogólnie fajnie, ćwicz dalej!
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 10:52   #3
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

podobaja mi się Obrabiasz je jeszcze w programach graficznych ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 20:56   #4
Slodka_Marzycielka
Zakorzenienie
 
Avatar Slodka_Marzycielka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: tam gdzie nie ma jutra...
Wiadomości: 3 071
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

mnie najbardziej 2 się podoba a jakim aparatem i obiektywem robisz zdjęcia
__________________
Najpiękniejszym prezentem, jaki mozemy dostać, jest człowiek, który jest.
Który daje obecność.
Który odbiera telefony.
Który dotrzymuje słowa.
Każda miłość zaczyna się od obecności i do obecności się sprowadza.
Slodka_Marzycielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 10:36   #5
Selene2203
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 764
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

No, nareszcie portrety zamiast wszędobylskich kwiatków!

Jest dobrze. Widać, że masz oko i jak jeszcze trochę poćwiczysz to może być świetnie.
Co mnie drażni, to podpis. Strasznie duży i rzucający się w oczy, wręcz trochę przytłaczający.
1. Fajny pomysł i kolorystyka, ale tutaj modelka się nie wykazała - mimika do poprawki.
2. Skadrowałabym to tak, żeby oczy znalazły się w mocnym punkcie, czyli kadr nieco w lewo i w górę.
3. Ciekawy kontrast. Szkoda, że nie jest zrobione centralnie z góry, bo widać po lewej stronie ścianę.
4. Nie widzi mi się. Przede wszystkim - za ciemno. Nie podoba mi się też poza modelki tutaj. Gdyby trzymała jedną rękę we włosach byłoby ciekawiej.
5. Całkiem nieźle, chociaż przesunęłabym nieco kadr, żeby znów wrzucić oko w mocny punkt.
6. Fajne, ale nie podoba mi się kadr- ucięta paczka papierosów i bardzo ciasno przy czubku głowy modelki.
7. Schody, ciemny pasek u góry i kawałek uda na dole rozpraszają.
8. Dałabym tu jeszcze mniejszą głębię ostrości i bliższy kadr - dosłownie na same papierosy i zapalniczkę.

Ogólnie - jest naprawdę dobrze. Poćwicz trochę nad kadrowaniem a będzie super Powodzenia!
__________________
MAXMODELS

Żyję w przekonaniu, że...



"Everybody lies"

Dr House


Selene2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 21:46   #6
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

mi sie 2,5 nie podoba bez ładu i składu,reszta spoko pierwsza fajna bardzo z ta teksturka klimat extra
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:49   #7
nemshar
Raczkowanie
 
Avatar nemshar
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

Cześć dziewczyny. Dzięki bardzo, no cóż, mnie po prostu nie kręcą kwiatki, to dlatego ich tu nie ma. Moja pasja to ludzie i zwierzęta, szczególnie konie. Co do modelki - moja koleżanka, amatorka, także tutaj niezbyt mogę poprawiać i oceniać bo zgłaszam na sesji swoje sugestie, które czasem jedni wykorzystują, inni nie, ale i tak super nam się pracowało. Haha, widzę, że jest tendencja do punktowania każdego zdjęcia . Madaa - tak, obrabiam. Mój sprzęt to jak na razie to samo co w temacie, czyli amatorszczyzna - Nikon d3100 i niestety obiektyw podstawowy .
__________________
Zapraszam na nemshar.blogspot.com - lifestyle x music x travel
nemshar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 10:31   #8
lilyann22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

Mnie urzekło pierwsze zdjęcie - według mnie nie jest za ciemne, jak gdzieś tu przeczytałam. Ma klimat, jest z pomysłem i pokazuje kawałek jakiejś historii, a to wszystko się składa na duży plus Jedyne, co mi na tym zdjęciu nie pasuje, to jakaś mała czarna plamka przy dolnej krawędzi, pod prawą ręką modelki - można to bez problemu usunąć w Photoshopie, jeśli takowego używasz

Poza tym podoba mi się fotka numer 4 - typowe fashion, nie wiem czy takie miałaś zamierzenie, czy tak wyszło po prostu, ale zdjęcie cuudne Bardzo takie lubię. Kadr dobry, poprawny, nic się bez potrzeby nie wcina - bardzo na tak! ;D Poza modelki też jest dobra. No i ten wzrok

I jeszcze to ostatnie. Kocham zdjęcia w tym stylu. Ogólny wyraz genialny, ale tak w sprawach bardziej technicznych, to lewa część zdjęcia nie jest okej - chodzi mi o to, co tam niepotrzebnie się wkradło - kawałek ręki, tak? Jestem jak najbardziej za przemyślanym łamaniem zasad i nowymi konwencjami, ale jednak na fotce nie powinno być rzeczy "z przypadku", nie uzasadnionych, trochę to psuje obraz. Mimo to zdjęcie i tak jest przeze mnie uwielbiane :P


Wklejaj więcej, jak na 3 miesiące to masz ogromny potencjał! Rób i eksperymentuj, szukaj konstruktywnych opinii i z takim wsparciem szybko zajdziesz bardzo daleko
lilyann22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 21:45   #9
xKryzysowaxNarzeczonax
Przyczajenie
 
Avatar xKryzysowaxNarzeczonax
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 17
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

Śpieszę z oceną, może się przyda.

Zdjęcie nr. 1- fajny pomysł, ale zdjęcie jest zbyt ciemne, wygląda to tak, jakbyś to robiła przy burdelowej żarówce. Dodatkowo modelka robi wrażenie jakby nie wiedziała co ona tu robi. tragiczna mina a Ty jako fotograf powinnaś zwrócić na to uwagę przed zrobieniem zdjęcia. Plusem i tym co tak naprawdę wszystkim podoba się w tym zdjęciu jest przeróbka.

Zdjęcie nr. 2- Dla modelki zdecydowanie najkorzystniejsze zdjęcie. Ktoś już coś tu pisał o kadrze, nad tym musisz popracować. Przy niektórych zdjęciach (przy tym również) mam wrażenie, że robisz zdjęcia nie myśląc o tym co robisz, co i jak fotografujesz. Nim zrobisz zdjęcie musisz wiedzieć jak ono ma wyglądać już na finiszu.

Zdjęcie nr. 3- Złe ujęcie co utwierdza mnie w przekonaniu, że nie myślisz. Bez obrazy oczywiście, nie będę się produkowała, bo masz to napisane wyżej. A poza tym- czy to jest konieczne, żeby na każdym zdjęciu opadały jej ramiączka?

Zdjęcie nr. 4- Jak dla mnie nieudane. Mówiąc szczerze ta modelka mi nie pasuje. Lubię kiedy na zdjęciach jest jakiś przekaz, emocja, uczucie. Tutaj widzę niezbyt ciekawą modelkę z wypiętym tyłkiem i znowu dziwną miną.

Zdjęcie nr. 5- Jestem skłonna zaliczyć do czołówki prac, które wrzuciłaś. Modelka wyszła jak nie ta sama dziewczyna i to jestem w stanie przełknąć.

Zdjęcie nr. 6- Znowu zmieniłabym kadr, fajny pomysł, słabe wykonanie. No cóż.

Zdjęcie nr. 7- jest po prostu okropne. I tyle mam w tym temacie do powiedzenia. Nie rób nigdy czegoś takiego.

Zdjęcie nr. 8- Kolejny walor modelki, zaraz po oczach to jak mniemam ładne, zgrabne nogi a przynajmniej uda (nie wiem jak z łydkami).


I to tyle.
Ogólnie. Popracuj nad kadrem, pilnuj modelki i tego co pokazuje swoją mową ciała, bo na fotografiach to dużo znaczy. Przy takich minach nawet Tyszka by cudu nad Wisłą nie stworzył.

A na koniec, jakiego aparatu używasz?

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Aha, i oczywiście plus że chociaż Ty jedna nie maltretujesz biednych biedronek, kotów i wszystkiego czego zaplącze się między nogami.
__________________
- Co byś zrobiła gdyby ktoś, kogo kochasz poprosił Cię o rzecz niemożliwą do zdobycia?
- Zdobyłabym ją.
xKryzysowaxNarzeczonax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 11:59   #10
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

Jak na 3 miesiące to zdjęcia są świetne.
Mam zastrzeżenia do 6, nie podoba mi się, że paczka jest ucięta i papierosy z zapalniczką powinny być bardziej ostre.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 22:54   #11
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 532
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

MI tam się podoba, zwłaszcza jak an 3 miesiące doświadczenia.
1 to mój faworyt

Jedyne zdjęcie, które do mnie kompletnie nie przemawia to przedostatnie. Pozycja dłoni jest mało naturalna i widać ze celem było pokazanie nadruku/reklamy na zapalniczce
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 17:47   #12
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

Cytat:
Napisane przez Ekstrema Pokaż wiadomość
ja bym je zabarwiła większą metaforycznością, bo nie wnoszę nic. No chyba , że miały takie być- dosłowne i przyjemne dla oka. Miło się je ogląda, są ładne, modelka jest ładna, aparat jest ładny, ale gdzie w tym idea?
Już bez przesady. Dziewczyna dopiero 3 miesiące zdjęcia robi. Nie wymagajmy od niej tego by zdjęcia od razu miały jakiś głęboki przekaz lub ideę. Niech najpierw nauczy się podstaw czyli robienia odpowiedniej ekspozycji.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 18:07   #13
nemshar
Raczkowanie
 
Avatar nemshar
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 60
Kolejne tup tup

Witam serdecznie Mój poprzedni wątek z Basią znajdziecie tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=531043 natomiast nowszymi zdjęciami chcę się teraz podzielić


__________________
Zapraszam na nemshar.blogspot.com - lifestyle x music x travel
nemshar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 07:29   #14
haiiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 63
Dot.: Moja totalna amatorszczyzna... ale z pasją ;).

co do pierwszego i ostatniego zdjęcia w wątku: zdecyduj się, albo fotografia, albo fotomanipulacja.

Mam pewne wątpliwości. Jest trochę ciemno, trochę nijako. Portret to cholernie trudny kawałek chleba i trzeba na prawdę dużo pracy żeby to dobrze wyglądało.
haiiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.