Domowy tonik z kwasem salicylowym BHA - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-21, 17:59   #121
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
No to się sprężyłam i jutro będę miała swój tonik

Na razie planuję użycie na lico, ale kto wie... może i



Głupi post, ale nie mogłam się powstrzymać

Myszi - hi, hi
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 18:52   #122
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: domowy tonik z BHA

HELP!! totalna załamkę mam! zaniosłam ten przepis do apteki:
http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2 pani cos tam mówiła że mało tego alkoholu jest ale ja nie chcialam wiecej zeby nie wysuszyc za bardzo sobie buźki. I dziś tam idę a tu nie wyszło pani powidziala ze ten kwas nie jest w stanie sie rozpuscic w tak malej ilosci alkoholu, a w wodzie się on nie rozpuszcza i zamiast plynnego toniku wyszło cos dziwnego, kwas sie chyba nie rozpuscił (wytracił się??) same białe gluty plywaja mi w butelce i co mam teraz zrobic??
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 19:16   #123
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: domowy tonik z BHA

Jako, ze zawsze bylam w goracej wodzie kapana, zrobilam sobie przed chwila tonik 2% BHA + 8% kwas mlekowy:

najpierw rozpuscilam za rada thanatosa w wodzie destylowanej glikol propylenowy, potem dodalam kwas salicylowy (odmierzam go w ml w menzurce), potem kwas L-mlekowy i polysorbate. Niecaly kwas salicylowy sie rozpuscil na poczatku, ale przelalam go do buteleczki i widzialam, ze plyn nabral bialej barwy (wiec chyba caly sie rozpuscil po chwili). Sprawdzilam papierkiem ph - wyszedl ciemnopomaranczowy, a wiec pewnie ma jakies 3-3,5

Ciekawe czy zadziala, dzisiaj wieczorem go wyprobuje

Edytowane przez Ivvonka
Czas edycji: 2006-09-21 o 21:35
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 20:09   #124
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: domowy tonik z BHA

Kaola,skoro alkohol Ci przeszkadza,kup glikol.Będziesz mogła więcej dołożyć glikolu,który nie wysusza tak jak alkohol i jednoczesnie lepiej rozpusci sie kwas
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 20:54   #125
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: domowy tonik z BHA

Dobra, pytanie za 100 punktów.
Zrobiłam tonik z BHA wg przepisu Thanatosa (wódeczka, kwas, woda, no i jeszcze ciut gliceryny).
Zamieszałam, zabełtałam i się zrobiło coś dziwnego - rozwarstwiło się na dwie części, jedna wygląda jak woda, a druga to biała pianka. Oczywiście w tej piance jest kwas, no a jakżeby inaczej. Teraz to opada takimi małymi farfoclami na dno.

Co zrobiłam ŹLE?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:03   #126
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Dobra, pytanie za 100 punktów.
Zrobiłam tonik z BHA wg przepisu Thanatosa (wódeczka, kwas, woda, no i jeszcze ciut gliceryny).
Zamieszałam, zabełtałam i się zrobiło coś dziwnego - rozwarstwiło się na dwie części, jedna wygląda jak woda, a druga to biała pianka. Oczywiście w tej piance jest kwas, no a jakżeby inaczej. Teraz to opada takimi małymi farfoclami na dno.

Co zrobiłam ŹLE?
Justyce a jaka kolejność bełtania?
Dobrze by było namieszać wódkę z wodą i gliceryną przed kwasem - tj. tak zrobiłam z PG i polysorbate - kwas na końcu - i wysztko cacy.
Uzupełnić wodą i tyle.

Zresztą z pomidorową jest tak samo, jogurt naturalny trzeba rozbełtać z odrobiną zupki i wodą - wtedy się na bank nie zwarzy.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:09   #127
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Czytałam, że ten tonik z 10% kwasu mlekowego i kwasem hialuronowym jest rewelacyjny, super nawilża skórę, nawet bardzo suchą. Myślę, że to dobra propozycja dla bardziej suchych i wrażliwych cer, ponoć nie szczypie, tak jak kwas glikolowy. Trzeba tylko uważać na ph, jak będzie za niskie, to tonik zedrze skórę, wtedy używa się sody oczyszczonej. Pomaga wygładzić skórę, można na niego kłaść krem nawilżający/odżywwczy, wówczas tonik zwiększa penetrację składników kosmetycznych.
A czy jest odpowiedni dla naczynek? Bo tak czytam i nie widzę na ten temat wyjaśnień, chyba że w innym wątku...

Edit - czy jeśli tonik z kwasami zastosuję tylko na noc, to na dzien potrzebny jest wysoki filtr?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...

Edytowane przez anciaahk
Czas edycji: 2006-09-21 o 21:10 Powód: dopisek
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-21, 21:13   #128
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Edit - czy jeśli tonik z kwasami zastosuję tylko na noc, to na dzien potrzebny jest wysoki filtr?

Filtr jest konieczny. Na dzień nie stosujemy kwasów
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:18   #129
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Justyce a jaka kolejność bełtania?
Dobrze by było namieszać wódkę z wodą i gliceryną przed kwasem - tj. tak zrobiłam z PG i polysorbate - kwas na końcu - i wysztko cacy.
Uzupełnić wodą i tyle.

Zresztą z pomidorową jest tak samo, jogurt naturalny trzeba rozbełtać z odrobiną zupki i wodą - wtedy się na bank nie zwarzy.
Daaa. Przepis był "w 20 ml wódki rozpuścić kwas....." itd.. itd....
Czy to tałatajstwo nadaje się do użycia, jeśli za każdym razem nim wstrząsnę??
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:18   #130
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A czy jest odpowiedni dla naczynek? Bo tak czytam i nie widzę na ten temat wyjaśnień, chyba że w innym wątku...
Kwas mlekowy nalezy do AHA (kwasów alfa - hydroksylowych) nie jest wskazany dla cer naczynkowych.
Lepiej zrob sobie tonik z BHA => http://mazidla.com/index.php?option=...d=104&Itemid=2
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:21   #131
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A czy jest odpowiedni dla naczynek? Bo tak czytam i nie widzę na ten temat wyjaśnień, chyba że w innym wątku...
Tonik odrobinę szczypie przy aplikacji, ale rzeczywiście świetnie nawilża i jest doskonałym podłożem dla innych maziajek.
Kwas mlekowy jest najmniej agresywnym AHA, naczynkom teoretycznie nie powienin szkodzić.
Nie mam problemów z naczynkami, jedynie przy skrzydełkach nosa mam trudne tereny - tonik nie czyni mi tam szkody.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:24   #132
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Filtr jest konieczny. Na dzień nie stosujemy kwasów
A serum z wit C stosowane na dzień - wymaga filtrów, wit C to nie jest jakiś kwas? (nie smiać się, ciemna z tego jestem)
Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kwas mlekowy nalezy do AHA (kwasów alfa - hydroksylowych) nie jest wskazany dla cer naczynkowych.
Lepiej zrob sobie tonik z BHA => http://mazidla.com/index.php?option=...d=104&Itemid=2
Tych kwasów jeszcze nie rozróżniam, ale czytam i staram się poznać. Lista kolejnych zakupów na mazidłach będzie długa.
Dziękuję za pomoc!
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:30   #133
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: domowy tonik z BHA

Witamina c to kwas askorbinowy; zawsze warto uzywac filtrow
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:32   #134
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A serum z wit C stosowane na dzień - wymaga filtrów, wit C to nie jest jakiś kwas? (nie smiać się, ciemna z tego jestem)

Tych kwasów jeszcze nie rozróżniam, ale czytam i staram się poznać. Lista kolejnych zakupów na mazidłach będzie długa.
Dziękuję za pomoc!

Witamina C to kwas L (+)-askorbinowy
wiecej informacji => http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:39   #135
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Kwas mlekowy nalezy do AHA (kwasów alfa - hydroksylowych) nie jest wskazany dla cer naczynkowych.
Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Tonik odrobinę szczypie przy aplikacji, ale rzeczywiście świetnie nawilża i jest doskonałym podłożem dla innych maziajek.
Kwas mlekowy jest najmniej agresywnym AHA, naczynkom teoretycznie nie powienin szkodzić.
To w końcu szkodzi czy nie ?

A co do wit C - dziękuję za wyjaśnienie, tak mi coś po głowie chodziło, że to kwas, ale bałam się, że głupotę strzeliłam. Czyli niektóre kwasy można na dzień, a inne nie?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...

Edytowane przez anciaahk
Czas edycji: 2006-09-21 o 21:41 Powód: dopisek
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:44   #136
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Kaola,skoro alkohol Ci przeszkadza,kup glikol.Będziesz mogła więcej dołożyć glikolu,który nie wysusza tak jak alkohol i jednoczesnie lepiej rozpusci sie kwas
dzięki Thanatos! tak naprawdę to alkohol mi aż tak nie przeszkadza (bo ja z tych gruboskórnych jestem) tylko stwierdziłam że jak przepis taki to inaczej nie może być w mieszaniu jestem bardzo poczatkujaca wiec wybaczcie a teraz jeżeli tak się już stało z tym tonikiem to mogę dodać do niego tego alkoholu? i czy wogole mogę go użyć?
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:46   #137
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
To w końcu szkodzi czy nie ?
Jak masz cere plytko unaczyniona, nadreaktywna to podstawowa zasada pielegnacji powinno byc jej nie podraznianie, a wg mnie wszystkie kwasy AHA sa za mocne dla takiej cery. Zreszta sama taka mam i jak ognia unikam AHA, z bardzo dobrym skutkiem. Jak chcesz to zawsze mozesz sprobowac, tylko ja nie chcialabym robic z siebie krolika doswiadczalnego i po eksperymentach miec popekane naczynka. Kazda cera jest inna i inaczej na takie same kosmetyki reaguje i dlatego trudno jest przewidziec, czy cos Ci zaszkodzi czy pomoze.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:47   #138
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Dobra, pytanie za 100 punktów.
Zrobiłam tonik z BHA wg przepisu Thanatosa (wódeczka, kwas, woda, no i jeszcze ciut gliceryny).
Zamieszałam, zabełtałam i się zrobiło coś dziwnego - rozwarstwiło się na dwie części, jedna wygląda jak woda, a druga to biała pianka. Oczywiście w tej piance jest kwas, no a jakżeby inaczej. Teraz to opada takimi małymi farfoclami na dno.

Co zrobiłam ŹLE?
Mi się zrobiło identycznie z tym tonikiem!!! rozdzielone dwie warstwy, przezroczysta i to białe COŚ, z tym że moj robiony byl w aptece stricte wg przepisu z tego wątku wg pani w aptece za mało alkoholu tam było ale jak widać innym to wychodzi...już sama nie wiem
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:50   #139
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: domowy tonik z BHA

Dlatego przy tak małej ilości rozpuszczalnika,rozpuszcz alnik najlepiej dodać najpierw do wody,a potem na samym koncu kwas i mieszac
A do tego roztworu,który sie wytrącił,dolej alkoholu albo glikolu i mieszaj.A czy przypadkiem alkohol nie był trzymany w lodówce ??
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 21:56   #140
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Jak masz cere plytko unaczyniona, nadreaktywna to podstawowa zasada pielegnacji powinno byc jej nie podraznianie, a wg mnie wszystkie kwasy AHA sa za mocne dla takiej cery. Zreszta sama taka mam i jak ognia unikam AHA, z bardzo dobrym skutkiem. Jak chcesz to zawsze mozesz sprobowac, tylko ja nie chcialabym robic z siebie krolika doswiadczalnego i po eksperymentach miec popekane naczynka. Kazda cera jest inna i inaczej na takie same kosmetyki reaguje i dlatego trudno jest przewidziec, czy cos Ci zaszkodzi czy pomoze.
W zasadzie nie wiem czy mam płytko czy nie, bo się nie znam. Naczynek jest naprawdę kilka - na policzkach bliżej nosa, nigdy ich nie miałam, zauważyłam je jakieś 2 tygodnie temu. Masz rację, lepiej uważać, żeby nie pogorszyć i nie powiększyć stanu. Dziękuję za wyjaśnienie.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 22:00   #141
K.o.l.a.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: southern PL
Wiadomości: 227
GG do K.o.l.a. Send a message via Skype™ to K.o.l.a.
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Dlatego przy tak małej ilości rozpuszczalnika,rozpuszcz alnik najlepiej dodać najpierw do wody,a potem na samym koncu kwas i mieszac
A do tego roztworu,który sie wytrącił,dolej alkoholu albo glikolu i mieszaj.A czy przypadkiem alkohol nie był trzymany w lodówce ??
Oki, to jutro się z tym pobawię-doleję alkoholu i będę mieszać i mieszać a co do lodówki, to na pewno nie było tam alkoholu, był cały czas w barku
__________________
"...i temu jednemu mężczyźnie byłabym oczywiście absolutnie wierna. W ten sposób, w ten chyba jedyny sposób byłabym też sobie wierna. Byłabym taka, jaka chcę być i jaka naprawdę jestem. Ja to wiem. Ja to czuję..."
K.o.l.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 22:03   #142
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
W zasadzie nie wiem czy mam płytko czy nie, bo się nie znam. Naczynek jest naprawdę kilka - na policzkach bliżej nosa, nigdy ich nie miałam, zauważyłam je jakieś 2 tygodnie temu. Masz rację, lepiej uważać, żeby nie pogorszyć i nie powiększyć stanu. Dziękuję za wyjaśnienie.
Plytko unaczyniona i nadreaktywna skora reaguje zaczerwienieniem, pieczeniem na zmiany temperatur otoczenia, suche powietrze, gorace napoje, ostre przyprawy itp. Jak masz juz popekane naczynka tzn. ze masz kruche naczynka i tendencje do ich pekania. Dlatego raczej nie powinnas ich traktowac drazniacymi kosmetykami.

tu jest troche do poczytania o cerze naczynkowej
=> http://www.resmedica.pl/ffxart12996.html
=> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...era+naczynkowa
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 22:42   #143
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: domowy tonik z BHA

Zaaplikowalam sobie przed chwila moj tonik z BHA i kwasem l-mlekowym. Buzia w ogole sie nie zaczerwienila (a mam plytko unaczyniona, choc gruba)! Odczuwalam delikatne szczypanie, takie igielki, ale zadnego dyskomfortu ani sciagniecia Zobaczymy jak zadziala przez noc
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 03:00   #144
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Daaa. Przepis był "w 20 ml wódki rozpuścić kwas....." itd.. itd....
Czy to tałatajstwo nadaje się do użycia, jeśli za każdym razem nim wstrząsnę??
Spróbuj dodać glikolu jak radzi thanatos.
Jeśli dasz radę rozprowadzić go na skórze to czemu nie .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 06:41   #145
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Plytko unaczyniona i nadreaktywna skora reaguje zaczerwienieniem, pieczeniem na zmiany temperatur otoczenia, suche powietrze, gorace napoje, ostre przyprawy itp. Jak masz juz popekane naczynka tzn. ze masz kruche naczynka i tendencje do ich pekania. Dlatego raczej nie powinnas ich traktowac drazniacymi kosmetykami.

tu jest troche do poczytania o cerze naczynkowej
=> http://www.resmedica.pl/ffxart12996.html
=> http://www.wizaz.pl/forum/showthread...era+naczynkowa
Dziękuję za linki . Okazało się - na szczęście - że nie mam cery naczynkowej. Jedno czy dwa pęknięte naczynka to jeszcze nie cera naczynkowa .
Ale i tak najpierw wypróbuję tonik bez kwasów AHA.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 09:55   #146
_Lunka_
Raczkowanie
 
Avatar _Lunka_
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 484
Dot.: domowy tonik z BHA

Mój tonik też się rozwarstwił, na wierzchu zrobiła się biała pianka. Przecedziłam przez filtr do kawy i używam, następny juz zrobię: woda z alkoholem i dopiero kwas. Może będzie lepiej
_Lunka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 10:44   #147
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: domowy tonik z BHA

ja juz zrobiłam chyba trzecią czy czwartą buteleczkę tego toniku i nic się nie rozwarstwia
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 10:50   #148
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ja juz zrobiłam chyba trzecią czy czwartą buteleczkę tego toniku i nic się nie rozwarstwia
Wprawiona ręka laborantki robi swoje .
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 10:57   #149
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: domowy tonik z BHA

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
Wprawiona ręka laborantki robi swoje .
czy ja wiem
Najpierw rozpuszczam kwas salicylowy w alkoholu (mieszam składniki by kwas się całkowicie rozpuścił) dodaję trochę kwasu mlekowego i wodę destylowaną-dokładnie mieszam bagietką i gotowe
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 11:07   #150
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: domowy tonik z BHA

ja robię tak jak Agabil: najpierw rozpuszczam kwas w alkoholu- dosypuję go stopniowo do alkoholu i dokładnie mieszam. wszystko się pięknie rozpuszcza . potem dodaję wodę destylowaną.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 22:42:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:52.