Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-23, 20:01   #2161
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Wbrew pozorom na allegro nie ma tylu próbek, zwł. że czasem to chyba strach kupować, bo pieron wie jak były przechowywane. I wcale tanio nie wychodzi. Relatywnie tanio. Myślę tu np. o próbkach avene, które nie ma chyba próbek, a miniprodukty. No i nie ma szans kupić próbki Physiogelu, Cetaphilu itp.
A ja siedzę dobita. W ramach pocieszenia się, zanim zdobędę najpierw próbki, potem krem, polazłam do sklepu po kolejne "cudo". Hexxana zachwalała, że nawet udany skład - Pollena Ewa Krem z melisą, ten intensywnie nawilżający. Wczoraj szczypał. Dziś mniej nawet. Ale skóra mi się tak przetłuszcza, że szok. Chodzę i przemywam naparem z szałwi. Wiem, chyba nie powinnam, bo to wcale nie nawilża, ale nawet nie wiem jaki tonik sobie kupić. Poradzcie jakis tani, fajny wynalazek! Coś, co nie uczula i po czym skóra nie produkuje w ciągu 10 min. tyle łoju, bo juz odpadam. Czuję się jak chodząca frytka
Może zastanów się nad tym AA nawilżającym? Przez te kilka dni używania ładnie wygładził mi wysyp przed okresem, przyjemnie nawilża, no ale jak dla mnie to za mało, szczególnie na zimę. Mam zamiar stosować go co 2 noc i zobaczę jakie będzie jego działanie na wypryski. Sam krem jest przyjemny, ma gęstszą konsystencję, nie wchłania się do matu, czuć że twarz jest nawilżona, ale nie za mocno. Ja wolę silniejsze, typu calma czy himalaya.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-23, 23:09   #2162
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

aante_e, nie przekonał mnie ten AA, chyba, ze na zimę. Szukam czegoś lekkiego na lato. Tak, żeby nałożyć krem i puder. Przecież ja jeszcze tydzien temu szukałam kremu matującego, ale dziewczyny mi napisały, że to błędne koło, taki krem. Że skóra będzie wysuszona i będzie produkować więcej sebum. Skłaniam się ku Aven HOL, bo podobno zbawiennie wpływa na podraznienia nawet. No, a dziś przechodzę szkołę zycia. Cloche pisała o pudru propolisowym, ze fajnie matuje. Ale wiadomo, że propolis czesto uczula. Kiedyś robiła próbę uczuleniową na ramieniu i nic. Wczoraj walnęłam taką maścią propolisową na żuchwę i dziś... czerwony placek, piecze i swędzi. Ratuje się alantanem, maścią z wiesiołkiem i wapnem Chyba porobię zakupy na BU ( oleje, hydrolat jakis i puder bambusowy).
Jik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 10:18   #2163
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
aante_e, nie przekonał mnie ten AA, chyba, ze na zimę. Szukam czegoś lekkiego na lato. Tak, żeby nałożyć krem i puder. Przecież ja jeszcze tydzien temu szukałam kremu matującego, ale dziewczyny mi napisały, że to błędne koło, taki krem. Że skóra będzie wysuszona i będzie produkować więcej sebum. Skłaniam się ku Aven HOL, bo podobno zbawiennie wpływa na podraznienia nawet. No, a dziś przechodzę szkołę zycia. Cloche pisała o pudru propolisowym, ze fajnie matuje. Ale wiadomo, że propolis czesto uczula. Kiedyś robiła próbę uczuleniową na ramieniu i nic. Wczoraj walnęłam taką maścią propolisową na żuchwę i dziś... czerwony placek, piecze i swędzi. Ratuje się alantanem, maścią z wiesiołkiem i wapnem Chyba porobię zakupy na BU ( oleje, hydrolat jakis i puder bambusowy).
o propolisowym pudrze to ktoś inny pisał, sama już też nie pamiętam, ale wygląda na to, że propolis nie dla ciebie. bambusowy powinien też się fajnie spisać - daj koniecznie znać, jak wypadną testy, jak już się w niego zaopatrzysz
co do kremów, to z tego AA therapy to jest mowa o tym "trądzik" czy "intensywne nawilżanie"? bo już się gubię i jeśli chodzi o "trądzik", to na dzień krem jest matujący (oceny dość różne: raz, że świetny, raz, że nabłyszcza) i na noc nawilżający (tutaj oceny z reguły pozytywne). jeśli miałabym kombinować, to bym wzięła ten na noc oczywiście, ale na dzień i tak trzeba by czegoś szukać...
i tutaj oferują się lekkie kremy (nie muszą być super-ekstra-ultra-nawilżające, bo tym się zajmujemy w nocy). taka Avenka HOL na pewno jest warta wypróbowania - może nawet, jako że lato nas czeka, to ta z filtrem 15? na KWC z tych z filtrem nie ma rozróżnienia między legere i riche, ale na niemieckiej stronie avene w ofercie są już dwie różne konsystencje z filtrem. hmmm, właśnie zajrzałam na stronę polską, tam dalej jest tylko jedna wersja z filtrem... no nic to z innych, to jeszcze LRP - ten z filtrem też chwalony, ja sobie chwalę hydreane (niestety, dalej nie wymyślili wersji z filtrem jak tak dalej pójdzie, to się postarzeję, zanim to wprowadzą, i wówczas będę potrzebowała już przynajmniej active c - ten z resztą w wersji z filtrem też się nieźle prezentuje).
ja na dzień w dalszym ciągu stosuję vichy aqualia thermal UV i jestem zadowolona, ale lekki to on tak do końca nie jest. i absolutnie nie matuje. uważam jednak, że pod puder się świetnie nadaje, bo nawet jak mam jakąś suchą skórkę, którą puder by ewentualnie podkreślił, to aqualia ją nie tylko zamaskuje, ale i zlikwiduje
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 10:35   #2164
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
aante_e, nie przekonał mnie ten AA, chyba, ze na zimę. Szukam czegoś lekkiego na lato. Tak, żeby nałożyć krem i puder. Przecież ja jeszcze tydzien temu szukałam kremu matującego, ale dziewczyny mi napisały, że to błędne koło, taki krem. Że skóra będzie wysuszona i będzie produkować więcej sebum. Skłaniam się ku Aven HOL, bo podobno zbawiennie wpływa na podraznienia nawet. No, a dziś przechodzę szkołę zycia. Cloche pisała o pudru propolisowym, ze fajnie matuje. Ale wiadomo, że propolis czesto uczula. Kiedyś robiła próbę uczuleniową na ramieniu i nic. Wczoraj walnęłam taką maścią propolisową na żuchwę i dziś... czerwony placek, piecze i swędzi. Ratuje się alantanem, maścią z wiesiołkiem i wapnem Chyba porobię zakupy na BU ( oleje, hydrolat jakis i puder bambusowy).
O propolisie ja pisałam. Szkoda, że u Ciebie się nie sprawdził.

Cloche ten krem to AA seria trądzik, krem nawilżający na noc:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-na-noc.html
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 11:22   #2165
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jik to w takim razie sprobuj HOL lub Pour peaux intolerance, oba sa lekkie. A z probkami to zalezy od apteki, w moich bez problemu dostalam i Cetaphil i Phisiogel. MIalam tez Eucerin, ale nie polecam, za tlusty i sie nie wchlania.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 12:55   #2166
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
O propolisie ja pisałam. Szkoda, że u Ciebie się nie sprawdził.

Cloche ten krem to AA seria trądzik, krem nawilżający na noc:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cy-na-noc.html
o, to mój faworyt tylko ja oczywiście nie mam jak zakupów w polsce zrobić... no ale co by nie było, póki co kremów mam po uszy. poza tym bez zerknięcia na skład nie kupuję już absolutnie niczego! takie zboczenie, panie w drogeriach i aptekach patrzą na mnie jak na ufoludka i nie dowierzają, że coś z tego rozumiem (oczywiście czasem, jak czegoś nie rozumiem, to i tak zgrywam mądralę )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 14:05   #2167
kasia79a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Przepraszam, że tu się wtrącę i proszę o pokierowanie mnie we właściwe miejsce o ile to nim nie jest... poczytuję od jakiegoś czasu i postanowiłam sie wziąć za moją cerę i zapytać Was o radę. Mam 30 lat, od zawsze problemy z cerą- kiedyś trądzik, wyciskanie, teraz tylko (?) rozszerzone pory, zapchane zaskórniki (zwłaszcza nos i broda), wiecznie świecący się nos i czoło, prosaki i cienie pod oczami, zmeczona szara cera z licznymi plamkami-bliznami po krostkach. Naczytałam się tu o diacnealu, effeklarze K, lysanelu i wielu innych specyfikach i chciałam od czegoś zacząć, tylko nie wiem od czego... Pomożecie?
kasia79a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 15:16   #2168
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Czy używała któraś z Was tego najnowszego kremu matującego Vichy (https://polki.pl/uroda_kosmetyczneno...,10013505.html),
Normaderm Pro Mat? Wygląda ciekawie, ale nie wiadomo jak z działaniem...

Szukam kremu lekkiego, na dzień. bo na noc już swój znalazłam - AA Therapy Trądzik, nawilżający na noc

Edytowane przez Nicole
Czas edycji: 2009-05-24 o 15:17
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 16:30   #2169
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Czy używała któraś z Was tego najnowszego kremu matującego Vichy (https://polki.pl/uroda_kosmetyczneno...,10013505.html),
Normaderm Pro Mat? Wygląda ciekawie, ale nie wiadomo jak z działaniem...

Szukam kremu lekkiego, na dzień. bo na noc już swój znalazłam - AA Therapy Trądzik, nawilżający na noc
Kochana jak Ty wynalazłaś ten kremik ? Dawno nie robiłam nalotu na apteki - rzeczywiście zapowiada się ciekawie Musze upolować próbki. Ale fajnie by było jakby ktoś z mądrą głową powiedział coś na temat jego składu
Ja obecnie na noc używam Ystheal+ zamiennie z Olay Total Effects. A na dzień "męczę" Effaclar M. I jeśli mam być szczera to Normaderm Vichy (co niby taki zły w składzie) jest od Effa o niebo lepszy Mi na pewno krzywdy nie robił a pory widocznie zmniejszał Ale widocznie dla każdego co innego. Dlatego na pewno skuszę się na tą nowość. Nicole zaszczepiłaś mnie ciekawością

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Och no tak.. Gdzie moje czytanie ze zrozumieniem Ten kremik będzie w aptekach dopiero od czerwca ......
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 17:05   #2170
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Kochana jak Ty wynalazłaś ten kremik ? Dawno nie robiłam nalotu na apteki - rzeczywiście zapowiada się ciekawie Musze upolować próbki. Ale fajnie by było jakby ktoś z mądrą głową powiedział coś na temat jego składu
Dlatego na pewno skuszę się na tą nowość. Nicole zaszczepiłaś mnie ciekawością

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Och no tak.. Gdzie moje czytanie ze zrozumieniem Ten kremik będzie w aptekach dopiero od czerwca ......
Znalazłam go tutaj http://allegro.pl/item633877377_vich...ml_nowosc.html Straaasznie mnie zaciekawił no.. ale zanim w aptekach będą próbki to.. lepiej nie myśleć kiedy to będzie Właśnie ciekawe jaki ma skład..
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-24, 18:21   #2171
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nicole Pokaż wiadomość
Znalazłam go tutaj http://allegro.pl/item633877377_vich...ml_nowosc.html Straaasznie mnie zaciekawił no.. ale zanim w aptekach będą próbki to.. lepiej nie myśleć kiedy to będzie Właśnie ciekawe jaki ma skład..
właśnie też oglądałam niedawno nowości m.in. vichy i ten krem rzucił mi się w oczy, ale w aptekach go jeszcze nie ma (w niemczech). do czerwca jednak niedaleko - ciekawe, czy w niemczech też planują od czerwca go rzucić na półki ale nie wiem, czy bym się skusiła bez próbki... a bez składu to już w ogóle. a składu nawet na francuskiej stronie vichy nie ma jaki SPF to ma, też nie podają... jak ktoś dorwie skład, niech wrzuca - postaramy się sprawdzić wspólnymi siłami, co to to warte
ja chciałam przetestować RoC hydra+ bio active SPF15 (wersję do cery mieszanej lub normalnej), bo podobno taki boski jest, więc sprawdzałam, czy mogę go gdzieś dorwać... i cholera nie da się no! dlaczego w niemczech tego nie sprzedają? oczywiście w polsce go pełno... no nic to, chyba nie jest mi dane kupić teraz jakikolwiek krem. może to i dobrze, wykończę najpierw wszystko inne
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-24, 21:12   #2172
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
o, to mój faworyt tylko ja oczywiście nie mam jak zakupów w polsce zrobić... no ale co by nie było, póki co kremów mam po uszy. poza tym bez zerknięcia na skład nie kupuję już absolutnie niczego! takie zboczenie, panie w drogeriach i aptekach patrzą na mnie jak na ufoludka i nie dowierzają, że coś z tego rozumiem (oczywiście czasem, jak czegoś nie rozumiem, to i tak zgrywam mądralę )
Szkoda, że wcześniej nie napisałaś, bo bym Ci wrzuciła skład. A teraz już wywaliłam pudełko
Co do zapasów to nad nimi pracuję. Kremów mi się namnożyło, a przecież za szybko nie schodzą i stosuje 2 na zmianę, a 3 ekstra nawilżający na sytuację awaryjne.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 00:32   #2173
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia79a Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tu się wtrącę i proszę o pokierowanie mnie we właściwe miejsce o ile to nim nie jest... poczytuję od jakiegoś czasu i postanowiłam sie wziąć za moją cerę i zapytać Was o radę. Mam 30 lat, od zawsze problemy z cerą- kiedyś trądzik, wyciskanie, teraz tylko (?) rozszerzone pory, zapchane zaskórniki (zwłaszcza nos i broda), wiecznie świecący się nos i czoło, prosaki i cienie pod oczami, zmeczona szara cera z licznymi plamkami-bliznami po krostkach. Naczytałam się tu o diacnealu, effeklarze K, lysanelu i wielu innych specyfikach i chciałam od czegoś zacząć, tylko nie wiem od czego... Pomożecie?
dwie strony:
http://www.biochemiaurody.fora.pl/
http://biochemiaurody.com/index.html

Absolutne kompendium wiedzy o swiadomej pielegnacji. Zalecałabym sprobowac osławionegoo serum z vit. E i C (informacje na biochemii urody), oczywiscie filtry, do twojej cery dobre powinny byc tez kosmetyki ystheal od avene.
a reszta to juz wg uznania... moze retinoidy?
Polecam zaczac od tych watków:

http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...atach,605.html

http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...ejsze,301.html
powinnas dalej już sie wkrecic W razie co, pytaj. Pozdrawiam
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 09:23   #2174
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewczyny kochane pogrzebałam w internecie i znalazłam skład Normadermu Pro mat I co Wy na to? Mi się nie podoba alkohol na samym początku ze względu na moje naczynka... Ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy
Wklejam
formule INCI : Aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, alcohol denat, cyclohexasiloxane, glycerin, butylene glycol, nylon-12, ethylene/acrylic acid copolymer, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, phenylbenzimidazole sulfonic acid, triethanolamine, titanium dioxide, kaolin, glycolic acid, dimethicone, arginine PCA, sodium citrate, cholesterol, alumina, tocopheryl acetate, ascorbyl glucoside, poloxamer 338, tocopherol, capryl glycol, caprylyl glycol, capryloyl salicylic acid, tetrasodium EDTA, biosaccharide gum-1, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, CI 42090.

I dodatkowo link do strony, na której go znalazłam http://www.paraprice.fr/visage-et-co...m-pro-mat.html
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 11:00   #2175
Nicole
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane pogrzebałam w internecie i znalazłam skład Normadermu Pro mat I co Wy na to? Mi się nie podoba alkohol na samym początku ze względu na moje naczynka... Ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy
Wklejam
formule INCI : Aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, alcohol denat, cyclohexasiloxane, glycerin, butylene glycol, nylon-12, ethylene/acrylic acid copolymer, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, phenylbenzimidazole sulfonic acid, triethanolamine, titanium dioxide, kaolin, glycolic acid, dimethicone, arginine PCA, sodium citrate, cholesterol, alumina, tocopheryl acetate, ascorbyl glucoside, poloxamer 338, tocopherol, capryl glycol, caprylyl glycol, capryloyl salicylic acid, tetrasodium EDTA, biosaccharide gum-1, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, CI 42090.

I dodatkowo link do strony, na której go znalazłam http://www.paraprice.fr/visage-et-co...m-pro-mat.html
Ja niestety nie umiem analizować składów, może wrzuć skład do wątku analiz..? Mi alkohol nie przeszkadza, bo kremów matujących używam tylko w strefie T (a rumień/naczyńka mam tylko na policzkach).
Podnoszę prośbę o analizę składu
Nicole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 14:19   #2176
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, alcohol denat, cyclohexasiloxane, glycerin, butylene glycol, nylon-12, ethylene/acrylic acid copolymer, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, phenylbenzimidazole sulfonic acid, triethanolamine, titanium dioxide, kaolin, glycolic acid, dimethicone, arginine PCA, sodium citrate, cholesterol, alumina, tocopheryl acetate, ascorbyl glucoside, poloxamer 338, tocopherol, capryl glycol, caprylyl glycol, capryloyl salicylic acid, tetrasodium EDTA, biosaccharide gum-1, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, CI 42090
Czemu Vichy musi dawać ten cholerny denat do swoich kremów...

Na drugim miejscu, po wodzie, filtrzyk UVB.
Później sławny alkohol (3 miejsce w składzie!!), silikon, gliceryna, glikol, silikon, (później nic nie znam...), dwutlenek tytanu (filtrzyk), glinka, kwas glikolowy, silikon. Dalej też witamina E.
Dalej widzę jeszcze kwas LHA i parabeny.

Nie jest to dokładna analiza, dużo związków nie znam (głównie silikonów).

Bez próbki na pewno w ciemno bym nie kupił.
Odstrasza mnie denat i kwas glikolowy (mimo, że daleko) - naczynka.
Za to podoba mi się jedynie glinka i cyclohexasiloxane bo mnie fajnie matuje (filtr Anthelios LRP).
Trzeba spróbować
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności

Edytowane przez mosutatsu
Czas edycji: 2009-05-25 o 14:21
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 17:32   #2177
marta301
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 632
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie dziewczyny
Jestem już po 30 i postanowiłam zadbać we właściwy sposób o swoją skórę twarzy . Znalazłam ten wątek, przejrzałam go pobieżnie ale nie mam za bardzo czasu na dokładne wczytanie się. Mam nadzieję że dacie mi kilka wskazówek jak mam postepować ze swoją cerą .

Skórę mam tłustą, czasami mieszną. Po umyciu pojawia się krótkotrwałe odświeżenie, szybko jednak na skóra znów robi się błyszcząca. Rano w dotyku jest miękka, nie mam problemów z krostami, czasem wyskoczy jakiś pojedyńczy pryszczyk . Nie mam problemu z przesuszonymi policzkami czy łuszczeniem się skóry. Mam natomiast skłonność do zaczerwienionych policzków (naczynka ) i niewielkie zmarszczki mimiczne wokół oczu.

Do tej pory moja pielęgnacja była bardzo przypadkowa i raczej niedostowana do potrzeb skóry. Uzywałam głównie kremów przeciwzmarszczkowych, płynów miceralnych i toników. Z regularnymi peelingami było kiepsko, tak samo ze stosowanie maseczek- za rzadko .

Dziewczyny, zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w doborze odpowiedniej pielęgnacji, zarówno do wieku jak i rodzaju cery . Nie chcę o tej porze roku wchodzić w kwasy, to mam zamiar zrobić jesienią. Nie mam też czasu na samodzielne przygotowywanie kosmetyków, także gotowce są jak najbardziej wskazane .
Pozdrawiam
__________________
62,7.........53-52-51,3-51
- 11,4 kg
marta301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 18:47   #2178
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziś zakupiłam znany i polecany tu krem babydream z rumiankiem zielony
po pierwszym uzyciu- fajnie cera wyglada, troche sie blyszczy- to znak ze nie na dzien ale na noc jak najbardziej
zobaczymy dalejj czy sie polubimy

odradzam:
eveline, http://dolinakremowa.pl/pl/product/view?id=312746
miałam dziś próbkę, umyłam buźkę, wydawała się mi sie fajnie oczyszczona po czym przejezdzam wacikiem z tonikiem i mleczkiem i jeszxze musiałam kilka razu przejechac, po innych żelach do mycia nie było takiego problemu

mam pytanko:
czy można myć buźkę żelem do higieny intymnej, np ziaja?
czy zdecydowanie lepiej żelami typowo do buzi?
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 19:03   #2179
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marta301 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Jestem już po 30 i postanowiłam zadbać we właściwy sposób o swoją skórę twarzy . Znalazłam ten wątek, przejrzałam go pobieżnie ale nie mam za bardzo czasu na dokładne wczytanie się. Mam nadzieję że dacie mi kilka wskazówek jak mam postepować ze swoją cerą .

Skórę mam tłustą, czasami mieszną. Po umyciu pojawia się krótkotrwałe odświeżenie, szybko jednak na skóra znów robi się błyszcząca. Rano w dotyku jest miękka, nie mam problemów z krostami, czasem wyskoczy jakiś pojedyńczy pryszczyk . Nie mam problemu z przesuszonymi policzkami czy łuszczeniem się skóry. Mam natomiast skłonność do zaczerwienionych policzków (naczynka ) i niewielkie zmarszczki mimiczne wokół oczu.

Do tej pory moja pielęgnacja była bardzo przypadkowa i raczej niedostowana do potrzeb skóry. Uzywałam głównie kremów przeciwzmarszczkowych, płynów miceralnych i toników. Z regularnymi peelingami było kiepsko, tak samo ze stosowanie maseczek- za rzadko .

Dziewczyny, zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w doborze odpowiedniej pielęgnacji, zarówno do wieku jak i rodzaju cery . Nie chcę o tej porze roku wchodzić w kwasy, to mam zamiar zrobić jesienią. Nie mam też czasu na samodzielne przygotowywanie kosmetyków, także gotowce są jak najbardziej wskazane .
Pozdrawiam
Witaj
Płyn micelarny do demakijażu i tonik (oby bez alkoholu!) to bardzo dobry wybór
Kremy przeciwzmarszczkowe też jak najbardziej o.k. Np z witaminą C lub retinaldehydem (dodatkowo wzmacniają naczynka). Poproś o próbki w aptece Active C La Roche Posay lub Avene Ystheal+ (emulsję do cery mieszanej). Nie musisz ich używać co wieczór - co drugi dzień wieczorkem możesz nawilżać twarzyczkę lekkim kremem. Wszystko zależy od tego jak reaguje Twoja skóra Ale o nawilżaniu nie można zapominać
Proponuję zakupić dobry peeling enzymatyczny (mechaniczny podrażnia naczynka) i maseczkę nawilżającą i w takiej kolejności stosować 1 lub 2 razy w tygodniu. Troszkę systematyczności
A na dzień .... Hmm ciężko mi doradzić konkretny krem. Kiedyś używałam Vichy Normaderm (dla mnie był na prawde dobry, ale ma niepochlebne opinie dotyczące składu). Obecnie smaruję buźkę La Roche Posay Effaclar M i nakładam filtr Biodermy 40 (do cery tłustej, mieszanej). Moja twarz bez matowienia w ciągu dnia pudrem się nie obejdzie - nie znam idealnego sposobu na super mat..
Nie jestem ekspertem, dużo Ci napisałam na podstawie swojej lektury "wizażowej" i obecnie przeze mnie stosowanej pielęgnacji. Ale mam nadzieję, ze chociaż trochę pomogłam

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

EDIT:

Nie zapominaj o pielęgnacji skóry wokół oczu - ja mam oddzielny kremik ale dziewczyny pisały nieraz, że ze względu na podobny skład kremów do twarzy to niepotrzebna inwestycja. Najlepiej doczytać na opakowaniu - czy przypadkiem nie jest napisane "należy omijać okolice oczu". Ja się na tym do końca nie znam, ale wolę coś typowo pod oczy, bo skóra wokół nich jest zbyt delikatna
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 19:37   #2180
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez masaki Pokaż wiadomość
mam pytanko:
czy można myć buźkę żelem do higieny intymnej, np ziaja?
czy zdecydowanie lepiej żelami typowo do buzi?
Próbowałam myć żelem do h. intymnej, ale mi nie podszedł ten sposób. Skórę miałam ściągniętą, po tygodniu mi się jeszcze bardziej wysuszyła, wysypało mnie. Spróbuj kilka dni z rzędu i zobacz jaki będzie efekt, bo każdemu pasuje co innego.

Teraz myję buzię żelem Ziaja Med kuracja antybakteryjna, wymieszanym z olejkiem Babydream i jestem w siódmym niebie. Skóra miękka, bez podrażnień,a dokładnie oczyszczona. Planuję wymieszać żel Babydream i olejek, jak skończę moje obecne 2 żele.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 20:50   #2181
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Próbowałam myć żelem do h. intymnej, ale mi nie podszedł ten sposób. Skórę miałam ściągniętą, po tygodniu mi się jeszcze bardziej wysuszyła, wysypało mnie. Spróbuj kilka dni z rzędu i zobacz jaki będzie efekt, bo każdemu pasuje co innego.

Teraz myję buzię żelem Ziaja Med kuracja antybakteryjna, wymieszanym z olejkiem Babydream i jestem w siódmym niebie. Skóra miękka, bez podrażnień,a dokładnie oczyszczona. Planuję wymieszać żel Babydream i olejek, jak skończę moje obecne 2 żele.
ja tam roznie jesli chodzi o zele do mycia... milusi do twarzy wg mnie jest LRP z serii physiological, ale absolutny hit cenowo-efektowy to zel hipp. jest dla dzieci, ja go uzywam pod prysznicem praktycznie do wszystkiego, na basenie to nawet do wlosow (ale to raczej sporadycznie, bo trudniej wlosy potem rozczesac bez odzywki). do twarzy jest genialny, zmywa super i nie wysusza. a butla starcza na dluuuugo!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 20:54   #2182
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ale absolutny hit cenowo-efektowy to zel hipp. jest dla dzieci, ja go uzywam pod prysznicem praktycznie do wszystkiego, na basenie to nawet do wlosow (ale to raczej sporadycznie, bo trudniej wlosy potem rozczesac bez odzywki). do twarzy jest genialny, zmywa super i nie wysusza. a butla starcza na dluuuugo!
zgadzam się - żel Hipp jest do mycia twarzy cudowny. Tradycyjny balsam do ciała też zastąpiłam balsamem z tej serii, swietny solo jak i z dodatkiem żelu HA
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:10   #2183
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez justysd Pokaż wiadomość
Witaj
Płyn micelarny do demakijażu i tonik (oby bez alkoholu!) to bardzo dobry wybór
Kremy przeciwzmarszczkowe też jak najbardziej o.k. Np z witaminą C lub retinaldehydem (dodatkowo wzmacniają naczynka). Poproś o próbki w aptece Active C La Roche Posay lub Avene Ystheal+ (emulsję do cery mieszanej). Nie musisz ich używać co wieczór - co drugi dzień wieczorkem możesz nawilżać twarzyczkę lekkim kremem. Wszystko zależy od tego jak reaguje Twoja skóra Ale o nawilżaniu nie można zapominać
Proponuję zakupić dobry peeling enzymatyczny (mechaniczny podrażnia naczynka) i maseczkę nawilżającą i w takiej kolejności stosować 1 lub 2 razy w tygodniu. Troszkę systematyczności
A na dzień .... Hmm ciężko mi doradzić konkretny krem. Kiedyś używałam Vichy Normaderm (dla mnie był na prawde dobry, ale ma niepochlebne opinie dotyczące składu). Obecnie smaruję buźkę La Roche Posay Effaclar M i nakładam filtr Biodermy 40 (do cery tłustej, mieszanej). Moja twarz bez matowienia w ciągu dnia pudrem się nie obejdzie - nie znam idealnego sposobu na super mat..
Nie jestem ekspertem, dużo Ci napisałam na podstawie swojej lektury "wizażowej" i obecnie przeze mnie stosowanej pielęgnacji. Ale mam nadzieję, ze chociaż trochę pomogłam

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

EDIT:

Nie zapominaj o pielęgnacji skóry wokół oczu - ja mam oddzielny kremik ale dziewczyny pisały nieraz, że ze względu na podobny skład kremów do twarzy to niepotrzebna inwestycja. Najlepiej doczytać na opakowaniu - czy przypadkiem nie jest napisane "należy omijać okolice oczu". Ja się na tym do końca nie znam, ale wolę coś typowo pod oczy, bo skóra wokół nich jest zbyt delikatna
justysd juz calkiem niezle propozycje zgromadzila z kremami na dzien to jest ogolna tragedia, bo nie wiadomo co brac... ale jesli stosujemy filtr, to moze lepiej jakies serum z wit c, podobno dobrze wspolgra z filtrami... sama jednak nie probowalam
co do kremow vichy to ja nie jestem tak negatywnie nastawiona jak wiekszosc wystawiajacych mu opinii na KWC. za wiele nie probowalam, ale mialam kilka probek i moja cera poki co dobrze tolerowala wszystko, a to juz dla mnie sukces.
jesli chodzi o kremy pod oczy, to ja smaruje tym co do twarzy, ale jak nakladam effaclar k lub cos niekoniecznie nawilzajacego, to pod oczy wykorzystuje zapasy - i z tych zapasow najbardziej mi pasi o dziwo yves rocher bio culture czy cos takiego... niestety ale z aptecznych nic mi nie podeszlo, a mam bardzo wrazliwa okolice oczu

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Czemu Vichy musi dawać ten cholerny denat do swoich kremów...

Na drugim miejscu, po wodzie, filtrzyk UVB.
Później sławny alkohol (3 miejsce w składzie!!), silikon, gliceryna, glikol, silikon, (później nic nie znam...), dwutlenek tytanu (filtrzyk), glinka, kwas glikolowy, silikon. Dalej też witamina E.
Dalej widzę jeszcze kwas LHA i parabeny.

Nie jest to dokładna analiza, dużo związków nie znam (głównie silikonów).

Bez próbki na pewno w ciemno bym nie kupił.
Odstrasza mnie denat i kwas glikolowy (mimo, że daleko) - naczynka.
Za to podoba mi się jedynie glinka i cyclohexasiloxane bo mnie fajnie matuje (filtr Anthelios LRP).
Trzeba spróbować
fajnie, ze jakas analiza jest. do naczynkowej cery faktycznie niebardzo.... przyjrze sie temu dokladniej - ale najwczesniej jutro, a najpozniej w czwartek (od czw. mam urlop ). mnie alkohol by nie przeszkadzal, ale dobor filtrow mnie nie zadowala
justysd - wielkie dzieki za sklad!!!!!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:22   #2184
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja tam roznie jesli chodzi o zele do mycia... milusi do twarzy wg mnie jest LRP z serii physiological, ale absolutny hit cenowo-efektowy to zel hipp. jest dla dzieci, ja go uzywam pod prysznicem praktycznie do wszystkiego, na basenie to nawet do wlosow (ale to raczej sporadycznie, bo trudniej wlosy potem rozczesac bez odzywki). do twarzy jest genialny, zmywa super i nie wysusza. a butla starcza na dluuuugo!
Czyli serie dla dzieciaczków górą. Mi hipp tak średnio pasuje, wolę serie rosmana.
Żele wybieram tańsze, Ziaja bardzo mi odpowiada, a na żel LRP trochę szkoda mi pieniędzy, wolę już krem kupić, bo działanie będzie bardziej zauważalne.

Posiedziałam dzisiaj na BU i zamówię hydrolaty zamiast toniku, spróbuję mieszać oleje z HA. Jak będzie efekt jako taki to zastanowię się nad serum pod filtr, olejkiem i maceratem do mycia. Na razie zdecydowałam się na hydrolat aloesowy, geraniowy i z zielonej herbaty. Olej tamanu ekologiczny, z pestek czereśni i z róży rdzawej ekologoczny. Plus HA 1% i masło mango. Złożę zamówienie w połowie czerwca.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:25   #2185
kinga2210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 31
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Pozbierałam do kupki oszczędności i zakupiłam LRP Hydreane Legere;stosuję od tygodnia i jestem baaardzo zadowolona. Wchłania się szybciutko i do tego nawilża, gdyby miał filtry to zupełny ideał
A teraz mam pytanie... czy możliwe jest kupienie w Polsce podkładu/pudru mineralnego? Bo w moim przypadku zakup z wysyłką nie wchodzi w grę... Nie chodzi mi o pseudo, ale o 100% mineralne.
kinga2210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:44   #2186
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-prysznic.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html

o który żel Hipp chodzi?
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:52   #2187
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

formule INCI : Aqua woda, ethylhexyl methoxycinnamate filtr UVB, problem: podejrzany o dzialanie zblizone do hormonow, jenen z filtrow "przenikajacych", ale avene tez go stosuje, alcohol denat procenty - dla naczynkowcow niet ale dla reszty - trzeba testowac, cyclohexasiloxane olej silikonowy, odpowiada za uczucie "miekkosci" - oczywiscie dzialanie dorazne, ale w kremie na dzien - czemu nie, glycerin gliceryna wiadomo , butylene glycol dziala nawilzajaco, moze jednak co wrazliwszych podrazniac; dosc powszechny, przy okazji konserwuje, nylon-12 zmetnia konsystencje, ethylene/acrylic acid copolymer wiaze skladniki, moze tworzyc lekki film na skorze, ammonium polyacryloyldimethyl taurate , phenylbenzimidazole sulfonic acid filtr UV, ale nic konkretnego mi na jego temat nie wiadomo, triethanolamine stabilizator odczynu pH, titanium dioxide tlenek tytanu, filtr mineralny, kaolin biala glinka, pozytywna dla cer tlustych, glycolic acid kwas glikolowy (AHA) - dla naczynek moze niezbyt, ale w tej koncentracji nie powinien raczej szkodzic, dimethicone silikonowy olej, jak to kazdy silikon efekt daje podobny, arginine PCA nawilzacz, sodium citrate stabilizator, cholesterol cholesterol na skorze to chyba pielegnujace wlasciwosci ma , alumina tlenek glinu, tez jako filtr UV, tocopheryl acetate dobrej jakosci witaminka E, ascorbyl glucoside , poloxamer 338 krotko mowiac - pomaga zwiazac emulsje, tocopherol jeszcze raz witamina E, capryl glycol hmm, caprylyl glycol to nawilzacz, capryloyl salicylic acid "pielegnuje skore" - wiecej nie znalazlam i nie wiem, ile to ma z salicylowym kwasem wspolnego, tetrasodium EDTA, biosaccharide gum-1, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, CI 42090. - reszta to juz konserwanty - nie ma tych super-drazniacych i nie sa wysoko w skladzie, na samym koncu barwnik. ogolnie mysle, ze moglabym wyprobowac, tylko te filtry takie slabo wyciagaja do mnie rece

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

ten drugi, zel do ciala i wlosow uwazam, ze jest delikatniejszy od rossmannowego babydream'a, ale babydream tez fajny
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:53   #2188
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cloche, dzięki
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 21:54   #2189
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kinga2210 Pokaż wiadomość
Pozbierałam do kupki oszczędności i zakupiłam LRP Hydreane Legere;stosuję od tygodnia i jestem baaardzo zadowolona. Wchłania się szybciutko i do tego nawilża, gdyby miał filtry to zupełny ideał
A teraz mam pytanie... czy możliwe jest kupienie w Polsce podkładu/pudru mineralnego? Bo w moim przypadku zakup z wysyłką nie wchodzi w grę... Nie chodzi mi o pseudo, ale o 100% mineralne.
ja ci chetnie oddam moj, jesli masz bardzo jasna, nierozowa cere, to kolor ci bedzie pasowal. ale to sie slabo trzyma na skorze... tzn probowalam juz naprawde rozne, i jakos wcale mnie do tego nie ciagnie wiecej. mam taki za 25-30 euro, wiec nie jakas taniocha, i nie mam co z nim zrobic
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-25, 22:05   #2190
justysd
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 159
GG do justysd
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche baaardzo Ci dziękuję za analizę Normadermu Co prawda rzeczywiście ten denat jest niepokojący tak na początku składu, ale chyba się skuszę na ten krem pomimo naczynek
justysd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.