Chłodne/neutralne cienie na codzień - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-18, 15:43   #1
Halisstra
Przyczajenie
 
Avatar Halisstra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Miasto Jeża
Wiadomości: 19
GG do Halisstra

Chłodne/neutralne cienie na codzień


Witajcie dziewczyny!

Mam pewien problem, otóż moja cera jest zdecydowanie chłodna w swej kolorystyce (rumiano-porcelanowa, czy też jak czule twierdzi mój TŻ "pszenno-buraczana", co choć mniej ładnie brzmi jest zdecydowanie bliższe prawdy) i mam spory problem z dobraniem cieni do codziennego stosowania.

Mianowicie większość kolorów cieni, na jakie natrafiam, to ciepłe odcienie brązów, które, choć ogólnie ładne, niestety, nie wyglądają dobrze na mojej twarzy. Mam kilka cieni z Inglota, które działają jako-tako, ostatnio zaś skusiłam się na paletkę Sleeka "Au Naturele", która szczerze mówiąc trochę mnie zawiodła - środkowe cztery cienie z jasnego rzędu są praktycznie w ogóle nie widoczne, w tym Nubuck i Cappuccino, w których pokładałam spore nadzieje.

Stąd moje pytanie - czy znacie może jakieś palety, które zawierałyby cienie w chłodnej tonacji, jednocześnie nadające się do codziennego makijażu? I jaki kolor poradziłybyście mi na całą powiekę zamiast bladego złota ("Taupe" ze Sleeka), które niestety nie do końca się sprawdza.

Liczę na Waszą pomoc

Edytowane przez Halisstra
Czas edycji: 2012-09-19 o 16:46
Halisstra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 01:07   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Chłodne/neutralne cienie na codzień

Cytat:
Napisane przez Halisstra Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!

Mam pewien problem, otóż moja cera jest zdecydowanie chłodna w swej kolorystyce (rumiano-porcelanowa, czy też jak czule twierdzi mój TŻ "pszenno-buraczana", co choć mniej ładnie brzmi jest zdecydowanie bliższe prawdy) i mam spory problem z dobraniem cieni do codziennego stosowania.

Mianowicie większość kolorów cieni, na jakie natrafiam, to ciepłe odcienie brązów, które, choć ogólnie ładne, niestety, nie wyglądają dobrze na mojej twarzy. Mam kilka cieni z Inglota, które działają jako-tako, ostatnio zaś skusiłam się na paletkę Sleeka "Au Naturele", która szczerze mówiąc trochę mnie zawiodła - środkowe cztery cienie z jasnego rzędu są praktycznie w ogóle nie widoczne, w tym Nubuck i Cappuccino, w których pokładałam spore nadzieje.

Stąd moje pytanie - czy znacie może jakieś palety, które zawierałyby cienie w chłodnej tonacji, jednocześnie nadające się do codziennego makijażu? I jaki kolor poradziłybyście mi na całą powiekę zamiast bladego złota, które niestety nie do końca się sprawdza.

Liczę na Waszą pomoc
Hm, to w sumie jest to cera mocno chłodna i różowa czy złocista? Poza tym, weź pod uwagę, że skóra wokół oczu może się różnić kolorem od skóry na reszcie twarzy, i to mocno. Sporo osób ma powieki ciemniejsze niz resztę twarzy, a niektórzy odwortnie - mają jasniejsza, wręcz białą skórę wokoł oczu i ciemniejsza, zwykle różowawą, na reszcie twarzy.

Jeśli chodzi o cienie to musisz je wypróbowac na powiece, nie na ręce. Właśnie dlatego że skóra powiek moze ise róznić kolorem, poza tym trudno sobie wyobrazić jak konkretnie będzie cień wyglądał przy oku, jaki efekt dawał (chyba ze ktoś ma ogromne doświadczenie w makijażu)

Jeśłi szukasz kolorów chłodniejszych to jest sporo kolorów, np. cienie beżowe metaliczne, albo wręcz srebro i szarości. Sa też kolory pośrednie między srebrnym a złotym.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 16:45   #3
Halisstra
Przyczajenie
 
Avatar Halisstra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Miasto Jeża
Wiadomości: 19
GG do Halisstra
Dot.: Chłodne/neutralne cienie na codzień

Cera chłodna i różowawa, złocisty cień do powiek "Taupe" z paletki Sleeka.
Ogólnie teoretycznie wiem, jakich kolorów powinnam używać, chodzi mi bardziej o konkretne przykłady paletek/firm które takie cienie oferują, bo co chodzę po drogeriach, to wszystkie są w ciepłym odcieniu. A przynajmniej znakomita większość. A nie wierzę, że jestem jakimś "wybrykiem natury" i z pewnością wiele z was też potrzebuje takich cieni, albo ma jakieś, które mogłybyście mi polecić.
Halisstra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 19:06   #4
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: Chłodne/neutralne cienie na codzień

Moja paletka do dzienniaków z inglota to:
1 353 jako cielisty bazowy, dla mnie jest jednak trochę za ciemny, kolor bym powiedziała że neutralny beż (352 lub 351 są jaśniejsze) - daje rade na całą powiekę, jako wyrównanie koloru
2 ciemniejszy 358 dziwny szary definitywnie chłodny i delikatny, też się nadaje na całą powieke
3 363 ostatni średni brąz, dosyć chłodny.
Swatche wszystkich google powinno znaleźć Służą mi dobrze, a uwierz mi ja w ciepłych cieniach najlepiej nie wyglądam

Edytowane przez rotten_lilly
Czas edycji: 2012-09-19 o 19:09
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.