Filtry UV a makijaż - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-27, 19:35   #301
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Jowisia dorzucę coś od siebie: u mnie jako jedyny matujący i niezapychający paszczy puder sprawdza się Double Matte EL.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=855
Co prawda, zawiera talk, ale na avenki się nadaje. Wtedy nie muszę maziać się brązerem, bo ten puder sam w sobie powoduje, że buzia wygląda przecudnie, nie świeci się blaskiem filtrzanym, tylko glow by J.Lo
Sandija przeczytałam Twoją recenzję na KWC pudru Double Matt EL i mam do Ciebie pytanie-jak go nakładasz, aby wyglądał naturalnie. Ja powiem szczerze jestem z niego tak średnio zadowolona, nawet myślałam aby go oddać mojej siostrze. W czasie zimy używałam kremu ochronnego (zawierał nawet filtr SPF 15 ) i po przypudrowaniu się EL rzeczywiście efekt był glow by J.Lo .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes

Edytowane przez Suri
Czas edycji: 2006-09-29 o 18:05
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 19:37   #302
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Contax
Fajnie, że podrzuciłaś prasowany EL, ja do tej pory znam tylko sypkie - stosowałaś je? Trzeba będzie rozeznać ten puderek. Ja do tej firmy mam sentyment, kupowałam pierwszą swoją kolorowkę u nich.
Ja mam sentyment do ich szminek
Jestem naprawdę zadowolona z tego puderku, a w zestawie z korektorem Disapear, też EL, to już naprawdę super. Z pięć razy już o nim pisałam, mój pierwszy post w tym wątku był na jego temat
Używałam wieki temu, ale ja nie lubię sypkich - od tego mam skrobię
Miałam ten So ingenious, oj, tak z 3 lata temu - pamiętam, że byłam zadowolona, ale później przestałam używać puderków sypkich - jakoś nie zgrywają mi się z filtrami.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 19:41   #303
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Suri broń Boże tym czymś załączonym do pudru!
Ja kupiłam sobie gąbeczkę w Rossmanie: wstyd, zeby taka za 5zł była lepsza niż EL. No ale do rzeczy: gąbeczką to ja stempluje filtr w ciągu dnia, po uprzednim odciśnięciu paszczy na chusteczce
Ale w domu, przed wyjściem, nakładam go obficie grubym pędzlem do pudru.
Po prostu traktuję jako puder sypki. I nakładany w ten sposób wygląda meganaturalnie,nie tworzy maski, a lekko matuje
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 19:48   #304
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Suri broń Boże tym czymś załączonym do pudru!
Ja kupiłam sobie gąbeczkę w Rossmanie: wstyd, zeby taka za 5zł była lepsza niż EL. No ale do rzeczy: gąbeczką to ja stempluje filtr w ciągu dnia, po uprzednim odciśnięciu paszczy na chusteczce
Ale w domu, przed wyjściem, nakładam go obficie grubym pędzlem do pudru.
Po prostu traktuję jako puder sypki. I nakładany w ten sposób wygląda meganaturalnie,nie tworzy maski, a lekko matuje
Dzięki Sandija . Ja też ostatnio wypróbowałam pędzel i muszę powiedzieć, że efekt był zadowalający. Teraz mam przerwę w stosowaniu EL(pogniewałam się za ten efekt maski), ale jak zakupię sobie filtr to do niego powrócę. Nie mogę wchodzić na WIZAŻ bo zbankrutuję .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes

Edytowane przez Suri
Czas edycji: 2006-09-29 o 18:09
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 19:48   #305
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kurcze, super Sandija, ze zarzucilas ten EL. Jutro ide do Sephory i bede roznych probowac. Jesli mowisz, ze on taki swietny, i ze glow J.lo...
Dzieki contax za wszystkie cenne rady. Moj znizkowy dzien jutro - wiec jedyna okazja, zeby sie obkupic, a zaplacic prawie 100zl mniej. Juz sie czaje na tusz i krem do oczu, wiec do tego puder bedzie caloscia zrealizowania bonu.
Dam znac, jak tylko mama na skypie sie odezwie
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 20:02   #306
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Suri wizaż pełen jest pokus, czają się w każdym wątku
Jowisia testuj żywo i nie przejmuj się początkowym wrażeniem, ten puder jakoś jest mało user-friendly, trzeba go oswoić. Ale jak juz się to zrobi, mazia sie go pędzlem, to efekt naprawdę świetny.
Mnie się on nie spodobał,to była miłość od piętnastego użycia
A na jaki tusz się czaisz? BTW, Ty wiesz, jaki efekt daje oprószenie rzęs skrobią przed malowaniem? 600 razy lepsze niż przypudrowanie ich
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 20:06   #307
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
BTW, Ty wiesz, jaki efekt daje oprószenie rzęs skrobią przed malowaniem? 600 razy lepsze niż przypudrowanie ich
Skrobia-kolejny produkt dopisać do listy zakupów .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 20:16   #308
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
A na jaki tusz się czaisz? BTW, Ty wiesz, jaki efekt daje oprószenie rzęs skrobią przed malowaniem? 600 razy lepsze niż przypudrowanie ich
Jezus kochany, na tym wizazu to ja juz nie moge siedziec, bo co rusz sie czegos dowiaduje i musze wyprobowac. A z ta skrobia to jej jest wszedzie pelno na kazdym watku!! chyba wyprobuje wiec.... Ale co obsypujesz nia rzesy, a potem tusz?*

Na jaki sie czaje..? Na ten wyprobowany i zrecenzowany przez ponad 100 wizazanek, a sama go nigdy nie mialam czyli legendarny YSL.

Ide stad, bo sie nie wyrwa dzisiaj, a juz powinnam wyjsc godzine temu!!!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 20:23   #309
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Mam nietypowe pytanie: czy ktoras z Wizazanek uzywa meteorytow na filtr? I jak sie ma sie wtedy jedno do drugiego? Mam chrapke na meteoryty i nie wiem, co o nich myslec
Ja używam na filtr już zmatowiony sypkim pudrem dla rozświetlenia.
Nie widzę przeszkód żeby się pomiziać meteorkami na Avenki, efekt to rozświetlenie i tyle. Szczerze mówiąc podobny uzyskuję kuleczkami Sensique za dychę z Natury (tylko skład mają koszmarny). Możesz śmiało sobie meteorki darować - ale to było tak szczerze mówiąc .
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 20:31   #310
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Katuniu kochana, Ty lepiej wymyśl coś fajnego na parsol Skoro tymczasowo zarzuciłaś avenki Z Hauschki to tylko jedwabny, co Ja bym chciała jakiś puder z kolorem... Chyba w zasięgu zostaje tylko Translucide... Dzisiaj chodziłam koło niego, ale 72 zł Fakt, że duże pudło, na długo wystarczy, jeszcze wymieszany z Dry Flo (jutro lecę na pocztę bo wreszcie paczka przyszła )
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 20:39   #311
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez jowisia
Jezus kochany, na tym wizazu to ja juz nie moge siedziec, bo co rusz sie czegos dowiaduje i musze wyprobowac. A z ta skrobia to jej jest wszedzie pelno na kazdym watku!! chyba wyprobuje wiec.... Ale co obsypujesz nia rzesy, a potem tusz?*

Na jaki sie czaje..? Na ten wyprobowany i zrecenzowany przez ponad 100 wizazanek, a sama go nigdy nie mialam czyli legendarny YSL.

Ide stad, bo sie nie wyrwa dzisiaj, a juz powinnam wyjsc godzine temu!!!
Grubo obsypujesz rzęsy skrobią, czekaś chwilę aż się przyklei, a potem lecisz z tuszem. Jak zobaczysz swoje orzęśienie, to padniesz
Ajaja, Faux Cills YSL? Dżizas, on jest stworzony do skrobii - padniesz podwójnie, ja padam za każdym razem, kiedy się nim pomaluję (i wyskrobiuję)
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 21:07   #312
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Erato
Katuniu kochana, Ty lepiej wymyśl coś fajnego na parsol Skoro tymczasowo zarzuciłaś avenki Z Hauschki to tylko jedwabny, co Ja bym chciała jakiś puder z kolorem... Chyba w zasięgu zostaje tylko Translucide... Dzisiaj chodziłam koło niego, ale 72 zł Fakt, że duże pudło, na długo wystarczy, jeszcze wymieszany z Dry Flo (jutro lecę na pocztę bo wreszcie paczka przyszła )
Erato- w Naturze Translucide kosztuje 65, 99 albo 69, 99...dokładnie nie pamiętam. Zawsze parę złotych do przodu.
koko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 21:12   #313
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Ja używam na filtr już zmatowiony sypkim pudrem dla rozświetlenia.
Nie widzę przeszkód żeby się pomiziać meteorkami na Avenki, efekt to rozświetlenie i tyle. Szczerze mówiąc podobny uzyskuję kuleczkami Sensique za dychę z Natury (tylko skład mają koszmarny). Możesz śmiało sobie meteorki darować - ale to było tak szczerze mówiąc .
Dzieki. Juz mi przeszlo. Zamowilam sobie za to Dry Flo za 7.50
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 21:14   #314
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez koko
Erato- w Naturze Translucide kosztuje 65, 99 albo 69, 99...dokładnie nie pamiętam. Zawsze parę złotych do przodu.
dzięki za cynk Ja byłam w Sephorze i Douglasie, czyli droższych miejsc nie mogłam wybrać
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 23:20   #315
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Grubo obsypujesz rzęsy skrobią, czekaś chwilę aż się przyklei, a potem lecisz z tuszem. Jak zobaczysz swoje orzęśienie, to padniesz
Ajaja, Faux Cills YSL? Dżizas, on jest stworzony do skrobii - padniesz podwójnie, ja padam za każdym razem, kiedy się nim pomaluję (i wyskrobiuję)
Dzizaz, a skad ta skrobie wziac kochaniutka...?? Gdzie sie takie cos kupuje?? Jak wroce do domu i powiem mamie, ze potrzebuje skrobii do obsypania rzes, to powie, ze jej dziecko w tej francji zglupialo
No tak kusisz, i kusisz, ze nie da rady nie wyprobowac..
a do oka to nie wpadnie..??
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 23:30   #316
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie wpadnie.
Absolutnie.
Ja mam bardzo wrażliwe oczka, soczewki po drodze, opary alkoholu w kosmetykach mi je podrażniają, a srobia nic a nic
Skrobia ziemniaczana to inaczej mąka ziemniaczana - do kupienia w sklepie z żywnością jakąkolwiek
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 00:12   #317
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Nie wpadnie.
Absolutnie.
Ja mam bardzo wrażliwe oczka, soczewki po drodze, opary alkoholu w kosmetykach mi je podrażniają, a srobia nic a nic
Skrobia ziemniaczana to inaczej mąka ziemniaczana - do kupienia w sklepie z żywnością jakąkolwiek
Czyli taka zwykla maka z domowej kuchni mam sie obsypac..???
Eeeej, to ja to mam w domu, nawet tu:!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 03:16   #318
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato kochana - właśnie przerażona jestem, bo choć spray biodermy mnie zachwycił, to co z moim zapasami pudrowymi? Mam oczywiście jedwabny Hauschki no i brązerek NuSkin. Zastanawiam się czy rozświetlającego H zaryzykować, bo zawiera mikę, ale uwielbiam efekt jaki daje. L'oreal dla mnie dopada - za żółty. Zresztą cenowo wychodzi jak H, jest go tylko 15g, choć pudło dla zmyły wielkie rzeczywiście - H ma 12g za 61zł.
Kończy mi się hydrolat fitomedowy (różany), zamówię sobie teraz dla odmiany z mazideł, to i przy okazji Dry Flo też - trzeba wypróbować, wychodzi znaaacznie taniej niż jedwabny H.
A tak wogóle to się chyba wysamoopalaczuję na weekend lekko i wtedy problem brązera odpada.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 09:26   #319
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Kate30
Kończy mi się hydrolat fitomedowy (różany), zamówię sobie teraz dla odmiany z mazideł, to i przy okazji Dry Flo też - trzeba wypróbować, wychodzi znaaacznie taniej niż jedwabny H.
Moim skromnym zdaniem solo Dry flo nie moża porównać do pudru jedwabnego do ciała Hauschki. Dry flo jest mega drobniutka, po prostu pyłek, trzeba bardzo uważać z nabieraniem na pędzel i kilkakrotnie strzepnąć nadmiar, bardzo łatwo można przesadzić z nadmiarem i narobić sobie placków. Poza tym ona używana solo może leciutko pobielać i na pewno podkreśla suche skórki. Podobno gorzej matuje od zwykłej kukurydzianki - tu się nie wypowiadam bo nie używałam. Ja Dry flo używam wymieszaną z tapioką, któta jest "grubsza" i ma lepszą przyczepność.

Limaria ma mieć też niebawem proszek jedwabny, który będzie dobry do mieszanek.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-28, 12:04   #320
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Filtry UV a makijaż

A ja nabrałam ochoty na jedwabny Hauschki i chyba w przyszłym tygodniu się na niego skuszę Ale muszę przyznać, że ze skrobii kukurydzianej jestem bardzo zadowolona. Ładnie matuje, a przy tym zupełnie jej nie widać na twarzy Efekt super!

Edytowane przez chocolatka
Czas edycji: 2006-04-28 o 12:52
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 12:49   #321
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Contax jaką masz strategię pudrowania biodermy. Rezygnujesz ze wszystkich talkowców? Kurcze ja narazie daję jedwabnego H, a na górę brązer, ale szkoda mi np rozświetlającego H, sama nie wiem - co myślisz?
Czytałam, że na avene najpierw nakładasz skrobię, a dopiero potem puder.
Chyba spróbuję twojego sposobu, strasznie dużo mi się pudru (np. Clarinsa) łapie na spray, brzydko to wygląda. To co najpierw skrobia czy jedwabny H, a sypki koloryzowany na to? Będzie lepiej?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 13:01   #322
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Ja nie Contax co prawda, ale też się wypowiem, a co Wydaje mi sie, że przy używaniu i skrobii, i pudru lepiej się sprawdza kolejność najpierw skrobia, a na to puder. Dzięki temu "na zewnątrz" jest ładna warstwa pudru, a nie skrobia. Ja póki co nie rezygnuję z podkładu, więc jeszcze pod to idzie podkład. Czyli na filtra podkład (City Matt albo Nature Matte Lirene, względnie dobre składy), to matowione skrobią, a na wierzch dla ujednolicenia koloru puder. Tyle że póki co się nie szczypię i nakładam puder talkowy, bo jakoś mam nadzieję, że jednak nie jest on bezposrednio na filtrze, tylko na podkładzie i skrobii.
Acha, i puder na skrobii maskuje ewentualne "ciasto" skrobiowe, jak się przydarzy Mam wielką nadzieję na to, że Dry Flo nie będzie robić takiegociasta jak ziemniaczanka
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 13:06   #323
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Erato kochana, ja wiem jaka kolejność, ale właśnie talkowców się na skrobii trochę obawiam, jednakże z wielkiej miłości do pudrów chyba się złamię i tak zrobię - najpierw przyskrobiuję, a na górę ulubiony puder.
Jeśli chodzi o ciasto to u mnie nie ma problemu, spray biodermy właściwie nie wymaga pudrowania, tyle że nie bardzo się sobie taka saute podobam (jako prawdziwa pudernica muszę się choćby musnąć pędzlem).
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 13:20   #324
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Sandija
Jowisia testuj żywo i nie przejmuj się początkowym wrażeniem, ten puder jakoś jest mało user-friendly, trzeba go oswoić. Ale jak juz się to zrobi, mazia sie go pędzlem, to efekt naprawdę świetny.
Mnie się on nie spodobał,to była miłość od piętnastego użycia
A na jaki tusz się czaisz? BTW, Ty wiesz, jaki efekt daje oprószenie rzęs skrobią przed malowaniem? 600 razy lepsze niż przypudrowanie ich
Dzis moj pierwszy makijaz na filtrze!!!

Najpierw obsypalam sie skrobia, ale cholera, to zupelnie nie dla mnie ta skrobia Ladnie matowi twarz, ale za to jaka ona jest szorstka, brrrrrrr... Nie wiem jak u was, ale tu sie wszystkich caluje na przywitanie i jak sobie wyobrazilam, ze ktos mialby sie otrzec o moj szorstki policzek i przejechac nim jak po zartoscie jednodniowym to... brrr! Okropnosc!

Przebolalam jakos do popoludnia i pobieglam do Sephory wykorzystac moj magiczny dzien znizek. Najpierw oczywiscie rozgladalam sie za puderm, oczywiscie testowalam tez twoj EL Sandijko, ale nie moglam go zakupic z innego powodu. WYdalam 250zl () na magiczne cudo pod oczy Kenzoki. Juz sie palilam na niego od dawna czytajac recenzje wychwalajace go w nieboglosy na francuskim odpowiedniku wizazu, a dzis konsultantka przekonala mnie po prostu. Mialam zakupic tanszego Decleora na moje oczeta, ale jak juz padlo na Kenzoki, a do tego legendarny ('stworzony do skrobii') tusz YSL, to musialam zamknac sie w jakims tanim pudrze matujacym.

Probowalam kilka 'nizszych' polek i padlo na nowy puder Sephory (nie wiem czy jest na KWC) taki trick - puder zamkniety w pedzelku, ktory sie wysuwa. Czyli dwa w jednym - puder i pedzelek, a nazywa sie to 'delikatny puder matujacy, ujednolicajacy kolor'. Mysle, ze zmatowi ladnie twarz po filtrze. Na to bede musiala dodac jakis rozswietlacz albo roz, zeby ta buzke ozywic, ale o tym pomysle juz pozniej, narazie zadowalajac sie tym, co mam.
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 13:28   #325
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jowisiu - nie chcę cię zmartwić, ale.
Puder w pędzlu jest na KWC - i to obydwie odmiany, brązujący również.
Sam puder jest nienajgorszy, czy zmatuje filtr nie wiem, ale pomysł z pędzlem jest zły - a w zestawieniu z filtrem nawet bardzo zły. Otóż chodzi o to, że w tym produkcie nie ma jak umyć pędzla, co zwłaszcza przy codziennym dotykaniu nim tłusych avenek może się źle skończyć dla twojej cery, oraz dla pudru w pędzlu zamkniętym. Mogą się na pędzlu tworzyć kluchy pudrowo-filtrowe i nic z tym nie zrobisz. No poza oczywiście przesypaniem pudru z pędzla do pudełeczka i nakładania go innym pędzlem.
Sam pomysł jest szalenie praktyczny, ale niestety niehigieniczny.
Miałam obydwa pudry - i obydwa są już w innych pudełeczkach a pędzle w śmietniku. Zresztą i tak były syntetyczne.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 14:22   #326
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Jak ustaliłyśmy tak zrobiłam - reaplikowałam spray biodermy - kurcze paszcza naprawdę wygląda jakby śladu filtra na niej nie było - potem kukurydzianka jako warstwa izolująca, a na górę amber bronze EL sypki. Efekt piękny i to zarówno dzięki cudownemu AB jak i sprayowi B.

Na marginesie - po kilku miesiącach z bebe słoneczną, nakładaną co chwila - bo wiadomo jak z jakością jej filtrów, mam najbardziej gładkie i odżywione usta w życiu. I do tego prześlicznie różowe. Świetna ta bebe, uwielbiam ją - choć w upale lubi się nieco nadtopić.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 15:04   #327
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate, sorry za łopatologię , ale miałam wrażenie, że pytałaś Contax o kolejność Ty i tak zawsze jesteś o krok przede mną Ale jeśli chodzi o bebe, to zużywam je w ilościach hurtowych już od dawna Fantastyczna pomadka
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 15:09   #328
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate30

Na filtr nakładam Dry flo dla zmatowienia, dalej w zakleżności od czasu i humoru - dla koloru sypki, brązer, róż.

Na Biodermę nakładam tylko Dry flo. Niestety. Dlatego gimnasytkując się z filtrami, nie chcę ich destabilizować, a co za tym idzie nie osiągnąć zamierzonego i oczekiwanego przez nas skutku.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 18:19   #329
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Filtry UV a makijaż

Kate, Erato mam pytanie o bebe słoneczną. Czy Wasze egzemplarze też zawierały/zawierają takie drobinki? Bo ja miałam raz tą pomadkę i zawierała coś na wzór ostrych drobinek , które bardzo podrażniały usta. W ogóle nie nadawała się do użytku . Jaka ja byłam wściekła!
Ale teraz po Waszych zachwytach nie wiem czy ta moja sztuka była felerna, czy też wszystkie tak mają?
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 20:44   #330
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Filtry UV a makijaż

Contax - dzięki.
Choco - nie wszystkie, ale niektóre. Zdarzają się najczęściej już pod koniec pomadki, która zresztą jest raczej niewydajna.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.