* Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 08:34   #3061
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka tu masz link z warsztatów z naszego przedszkola z panią profesor Gruszczyk-Kolczyńską i panią Ewą Zielińską, na zdjęciach masz jak poprzez zabawę dzieci uczą sie dodawać, mnożyć i dzielić. Grunt to zrozumieć o co w tym rachowaniu chodzi.
http://www.przedszkole16.olsztyn.pl/...ewa-zielinska/

Do zrozumienia mnożenia używają trójkątów, kwadratów, pięciokątów itd. do boków których przyczepiają spinacze i mają na przykładzie że powiedzmy na przykładzie trójkąta do każdego boku przyczepiają po jednym spinaczu i mamy 3 (boki) x 1 (spinacz), dzieci liczą że to 3. Następnie przypinają po jeszcze jednym spinaczu do każdego boku i liczą że 3 (boki) x 2 (spinacze) to 6 itd. Uważam ze to fajna metoda i pozwala dziecku zrozumieć o co chodzi. To samo z dzieleniem, też w ten sposób można wytłumaczyć. U nas jest duży nacisk na matematykę, mnóstwo matematycznych zabaw. Ala dobrze sobie radzi z matematyką i lubi liczyć

Fajnie macie z tym sprzętem ubezpieczonym, kurcze u nas chyba nie ma takiej opcji ubezpieczenia A dużo wynosi składka bo moze to na jedno wychodzi?
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:01   #3062
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Yoo

More czubki wlasnie wyszli , cisza I spokój .

Doridee fajne te zabawy ale ni w ząb nie wiem co tam robią na niektórych , tylko sie domyslam .To ze spinaczami super.
Fajne to przedszkole . Od małego dzieciaki matematyki są uczonego i łatwiej im będzie w szkole , przeważnie z matma są największe problemy, widać to potem na zaliczeniach końcowych.

Za ubezpieczenie płacimy 7 f miesięcznie . Mała kwota a jak coś się stanie nic mnie nie interesuje. Dzwonię naprawiaja a jak nie ma części to wysyłają pieniądze. Wydaje mi się ze wysłali nam wiecej niż zapłaciliśmy za stara. Babka w sklepie mówiła ze chodzi o to abyśmy nie stracili na standardzie , żeby nowa pralka miała to co stara.
Czytałam trochę opini o tej firmie i niby nie polecają ze się sypie i drogie części albo trudno dostać , ale tym się nie martwię to nowa dadzą, chyba nie stracimy jak na promocji ja kupiliśmy hehe

Idę biegać.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 11:46   #3063
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Dori u nas też są takie ubezpieczenia sprzętu. My mamy lodówkę i telewizor ubezpieczony na 5 lat. I w sumie jak za TV te 3 lata temu płaciliśmy ok. 3 tys. to składka jednorazowa wyniosła 250zł więc, myślę ze warto, bo jest ta sama zasada, że jak się psuje to albo szybka naprawa (szybsza niż w standardzie) albo wymiana.
Fajnie te zajęcia wyglądają - ale o co chodzi z tym centymetrem to nie wiem

Myśmy dopiero półgodziny temu wróciły z zakończenia. Nomalnie szok ile to wszystko trwa. A że u nas jest też gimnazjum i było ich pożegnanie... odlot. 2 godziny apelu.

U nas dziś latara normalnie. Obiecałam Zosi basen w niedzielę i modlę się żeby wytrzymało do niedzieli z tym słońcem.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 19:17   #3064
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Upał co ? hehe u nas spokojnie. Nie lubię takiego skwaru. Dobrze ze mnie ominęło jak byłam w pl.

Edycia zalapiecie się na basen bo mowili w tv ze jeszcze z tydzień pogrzeje. Z czego u was to ubezpieczenie? My ubezpieczamy w sklepie w którym kupujemy , tz sklem z firma współpracuje albo to ich usługa nie wiem , mniejsza o to , ale świetna sprawa.


Mój pazdzioch kupił dziś piaskownice dla małego, takie bajoro mi narobili, bo pól jest na piasek a pól na wodę. Jak pogoda będzie to będzie się bawił. Tz tylko zgubił jedna cześć nie wiem jak on to zrobił, jutro go wysle do sklepu zeby mu wyciągnęli i dali a jak nie to wymyje , złożę oddam i wezmę nowa.

Doridee farbowalam dziś włosy na średni blond i mam ciemne hehe pojechane te farby, wiesz co mogę zrobić zeby chycilo na odcień jaki jest na pudełku? Poczekam jak kolezanka fryzjerka wróci z Turcji i jeszcze do niEj podbije albo do jakiegoś salonu. Wkurzylam się.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 19:44   #3065
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka my też ubezpieczamy w sklepie, w którym kupujemy, ale z tego co wiem to polisa jest z firmy Hestia.
Też raz farbowałam z raczej blondu na średni blond i wyszedł mi też coś a'la średni, ciemny brąz

Byliśmy dziś nad jeziorem na chwilę - super, aczkolwiek jeszcze syf w wodzie. Ale przy takim upale to i tak lepiej tam niż w domu.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 18:55   #3066
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia i co wyszlas z tego ciemnego koloru? Ja chyba wybiore sie przed wyjazdem , do fryzjera.
Czemu jeszcze syf? sprzataja te jezioro , to naturalne czy jakis sztuczny zbiornik? Woda wyplywa ? o to ci chodzi, ze splynie?

Meczyk finalowy dzie , oglada ktos?

Moj mlody ma teraz za zadanie dodanie dziesiatek i liczb pojedynczych do siebie ,ktore maja dac wynik , ma 20 przykladow np
14+ 13= 10+ 10+ 4+3=
15+ 11
16+12
17+10
11+12
19+10
22+16
27+12
29+20....
Dodatkowo ma podac swoich 10 przykladow ....
Niby latwe , ale duzo do ogarniecia chyba co? tak mi sie wydaje.

Kurcze to dopiero poczatek, a gdzie studia
Po wakacjach dojdzie literowanie , mnozenie itd . Wiecej dzieci nie robie bo to nie na moje nerwy , jeszcze z jednym siedzenie przed ksiazkami a tak sie cieszylam ,z e juz po szkole, studiach i zero nauki
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 20:17   #3067
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka tak, dokładnie zawsze na początku sezonu jest syf w takich zbiornikach, ale generalnie to jest taki lekko zamulone jezioro, więc to też jakaś forma naturalnego syfu
Zadania ma niezłe Kartal, u nas nie było nic takiego w zerówce, teraz się pewnie zacznie.
Mój kolor to coś ciągle w koło ciemnego blondu/jasnego brązu - raz w te raz wewte.


My dziś byliśmy na basenie. Zosia jeszcze przed kasami poznała się z jakąś dziewczynką i z nią potem urzędowała na basenie. Ja po 3 godzinach miałam dość upał taki, że szok Zosia iść do domu oczywiście nie chciała, no ale lody ją przekonały.


My oglądamy mecz - Forza Italia
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 20:40   #3068
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia ja mam serio dosc tej szkoly, jemu ciezko sie skupic, albo on za maly i go nosi albo sam w sobie nadpobudliwy jest , albo to jest za ciezkie dla niego. Jak mu mowie , zeby na liczydle pokazal 7 to odrazu odsuwa 3 i 7 zostaje, czyli cos kuma, ale takie rozbudowane rownania to raczej kosmieczne sa- tak mi sie wydaje .
Tak mysle ze ta szkola w Pl , a raczej wiek 7 lat byl super, chyba dziecko wtedy jest bardziej zrownowazone i potrafi sie skupic nad czyms co robi.

Nie lubie takich upalow, czlowiek spocony jak swinia .Jeszcze licze na cud ze do Turcji nie pojedziemy HEHE

Espaniole wygrywaja jak narazie hehe .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 20:53   #3069
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

monka wiesz co też mi się wydaje, że to jeszcze za bardzo rozbudowane dla takiego dziecka, ale jak rozmawiałam z naszą panią, czy puszczać Zosię wcześniej do szkoły, to mi mówiła, że jedyny "problem" jaki może mieć to to, że 6latki robią wszystko wolniej od 7latków. Więc to by się zgadzało z tym co napisałaś.

No tak szaleją Hiszpanie, ale przynajmniej jest na co popatrzeć.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 21:06   #3070
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Ja musze isc do mojej i zapytac o co chodzi z tymi zadaniami i jak mam mu to tlumaczyc , bo moze ja zle cos robie. Jakie sa jej oczekiwania.

Siedzialam wczoraj do pozna i szukalam jakiejs ala gry dla niego , gdzie moze pocwiczyc ta matematyke. Znalazlam. Jest tam dodaanie, odejmowanie, mnozenie, dzieleni i cos jeszcze . Sa 3 poziomy i kilka kategori gdzie moze dodawac do 8, 10 .... 24 . Lata sie ludzikiem, strzela w sruby ? czy co to, omija przeszkody a na koncu jet " maryska" . Pokazuje kilka rowani np 2+6 i ma do wyboru kilka cyfr i ma zgadnac ze to 8 . Dostaje punkty . Kilka takich rownan i jedzie dalej. Podoba mu sie. Mam nadzieje ze zakuma - chyba dobrze zrobilam , cos chyba mu zostanie w glowie.

Mialam go uczyc pisania czytania po polsku , ale to bedzie za duzo , co nie ? Ma swoje czytanki, ta matme jeszcze jak bym mu dowalila po PL to chyba bedzie za duzo. Nie wiem kiedy za to sie zabrac.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Tyy Edycia a widzialas tego bulgarskiego biegacza jak mu noga w kolanie poszla , podczas biegu ? brrrrrrrr az mnie telepie
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:01   #3071
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Też meczyk oglądałam, ale Hiszpania piękne gole wtłoczyła, spoko, im kibicowałam

Monka uważam, że takie zadania są odpowiednie dla dzieci wybitnie uzdolnionych matematycznie w tym wieku, naprawdę... Uważam że są dosyć trudne dla 6-latka, ciekawe jak im w szkole tłumaczą Podpytaj nauczycielkę
Co do włosów to możesz chyba zrobić dekoloryzację ale na bank równo Ci sie nie odbarwią, potem musisz zafarbować, to dość obciążające dla włosów. Sama farbuję na jasny brąz a wychodzą prawie czarne Farbuję Wellatonem a Ty czym?
Też nie lubie upałów, bleeee

Edycia macie chyba taki basen odkryty, co? Upał dzis był straszny ale rano u nas strasznie burzowo i ciemno jak o 22:00.

Monka kiedy w UK są wakacje? Chodzą wasze dzieci w lipcu do przedszkola? Ala chodzi Sierpień wolny.
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 22:22   #3072
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doridee nom zapytam , bo sama ciekawa jestem. Moj jest wybitnym wiercipieta - to wiem .
Nie bede ich juz odfarbiac , kiedys robilam, zjechalo mi wlosy , dodatkowo wlasnie farbowalam. Poczekam z miesiac i zrobie tak jak pisalam .Zabij mnie , ale nie pamietam jaka to byla farba, ale ktoras z dostepnych w sklepach - standard.
U nas wakacje sa pod koniec lipca - jeszcze z ok 3 tyg .

Masz jakis kuferek do polecenia, zeby mi sie nie rozklekotal, mam kosmetyki w koszykach wiklinowych i ciagle cos szukam, musze sobie jakis duzy kuferek kupic i poukladac , zeby nie grzebac . Potem przy remoncie gory moze jakas szuflade zrobie z przedzialkami , albo cos wysuwane z boku.
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 22:04   #3073
zancia03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 629
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Hej kobiety!

Monka ja to mam wrazenie, ze w tutejszych szkolach dzieci maja za duzo i nie adekwatnie do wieku zadawane prace domowe, nad wiekszoscia projektow siedze ja nie mlody. Po za tym dzieci maja byc grzeczne i nie maja sie zachowywac jak "dzieci" Ja juz nie zlicze ile razy interwniowalam w szkole aby troche wyluzowali i nie pisali mi listow ze skargami bo mlody cos zrobil nie tak. jak powiedzialam ze mi sie nie podoba ze maja niewykwalifikowanych (ciagle uczacych sie) pomocnikow dla nauczycieli i ze mysle nad zmiana szkoly to prosili aby tego nie robic, ze na pewno sie ulozy. Od tamtej pory narazie spokoj. Ale jak dlugo, tego nie wiem

Doridee dobrze, ze juz masz diagnoze i wiesz co Ci dolega, najwazniejsze to teraz odpowiednia terapia Bw jak czytalam o tych objawach to jak bym czytala o moich dolegliwosciach. Nic jak bede w pl to koniecznie zrobie badania. A piszesz o tym ze nie zawsze z badania krwi wyjdze podwyzszony poziom od razu, to jakie badanie jest skuteczniejsze?
usg?
U nas szkola konczy sie 20 lipca.

Edytcia zdjecia fantastiko, ja juz je widzialam na fb. Widoki i wrazenia ogromne, a co dopiero na zywo? Wiesz, e ja nigdy nie bylam w gorach Kiedys napewnoo pojade

My za nie cale 3 tyg jedziemy do pl i zostaniemy tez na 3 tyg Mamy troche do pozalatwiania, paszport mlodego we wrzesniu traci waznosc i chyba zlozymy wniosek w pl najwyzej ktores z nas wpadnie do pl na chwile i odbierze. W planach mamy jesze wyjazd nad morze do Litwy, ale czy sie uda? A po za tym odpoczynek

Edytowane przez zancia03
Czas edycji: 2012-07-02 o 22:06
zancia03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 22:38   #3074
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Zancia no co ty, az takie jazdy mialas ze szkola. Co ci pisali w tych listach , o co chodzi , co maly niby zle robil ?
Mnie wpieniaja te zadania z matmy pogrzalo ich totalnie .
Dzis z nim robilam i az mnie zdziwil bo dwa ostatni rownania sam rozpisal ale cieszylam sie jak glupia . Moze cos zalapie, ale oczywiscie w miedzy czasie polecial tam to tu , na dupie mu ciezko usiedziec.
Pytam sie go czy w szkole tez tak lata, mowi ze NIE , uffff.
Ja w srode sie przejde i zapytam. Moj ma tez mloda nauczycielke , fajna mila , a i mloda pomocnice , one chyba praktyki jakies maja z tymi mlodszymi.
Ja niedawno bylam w pl az dwa razy najadlam sie nagadalam, nabawilam .
Dalej pracujesz tam w tej firmie ?jaka to byla nazwa? u nas chyba go otworzyli , ale nie ejstem pewna , jak widze te rzeczy w skepie to chyba to cos w tym stylu.
Ja ci powiem ze jak czytalam podane objawy przez Doridee to tez co nieco pod siebie podpielam hehe

Wlasnie Doridee jak mi krew biora bo jestem dawca , moglo by cos wyjsc .
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 09:17   #3075
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Wink Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

hej
Co do badań, dobrze zrobić TSH, najlepiej z ft3 i ft4. Powody niedoczynności są generalnie dwa: niedobór jodu (w tym przypadku leczenie jest dosyć łatwe i najczęściej skuteczne), drugi to zapalenie tarczycy, najczęściej na podłożu autoimmunologicznym - w tym przypadku zazwyczaj leczenie polega na wyrównaniu poziomu TSH, aby objawy niedoczynności nie utrudniały życia i monitorowaniu poziomu przeciwciał i stanu tarczycy. Teoretycznie Hashimoto jest nieuleczalna, ale czytam wątki że dietą i suplementami można ją wyciszyć.
Aby stwierdzić czy to Hashimoto musicie zrobić badanie na przeciwciała antyTPO (u mnie 60,9 przy normie <8) i antyTG (tych nie miałam robionych). Znacznie podwyższone wskazują na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Dodatkowo oczywiście USG tarczycy.
Biorę teraz 50-tkę ale samopoczucie nadal do bani, prawdopodobnie to za mała dawka, chyba przejdę się do innego endo...
Jak nie czujecie się dobrze to pewnie, że warto zrobić te badania, im szybciej tym lepiej. Najlepiej zacząć od TSH bo problemy z hormonami dają takie objawy. Aaa Monka przy oddawaniu krwi na pewno nikt Ci nie bada hormonów czy przeciwciał.

Żancia ale numery z tą szkołą, warto być obiektywnym w takich sytuacjach ale znasz najlepiej swoje dziecko i wiesz na co go stać. Co do wymagań to też jestem w szoku. No właśnie pracujesz tam nadal?

Lunka już sie u nas super zaaklimatyzowała, ale jest bardzo czujna, ciągle nas pilnuje, chodzi krok w krok. Wybrała sobie mnie na panią, może dlatego, że spędzam z nią najwięcej czasu. Cudna jest
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lunka.jpg (85,5 KB, 8 załadowań)
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:05   #3076
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doridee pikna psinka , aj tez chce psa , moj mlody chce kota za kotami nie prrzepadam , chyba ze male .
Szkoda ze takich badan nie robia przy oddawaniu . Bylo by cacy, czyli nic nie wyjdzie trzeba specjalne badania robic, chyba spasuje narazie bo chyba nie jest tak zle. Na wszystko znajde teraz wymowkw chocby ze spaniem, chodze pozno o 8 wstaje - wiec mi nie starcza.
Wstalam dzis o 8 naszykowalam sniadanie , posiedzialam z nimi chcwile, pilnowlam zeby mlody sie ubieral bo zawiechy ma i majtki czasem przez 10 min zaklada .
Wyprawilam ich do szkoly myk cyk nura w wyrko i wstalam o 12 ale fajnieeee
Caly dzien pada , z domu nie wychodze . Tylko wyskocze na chwile do fizjo , wypelnic jakis formularz, bede szla na imgly- byl ktos? pietra mam z deka

Doridee, jak leki za slabe to lec do lekarza po mocniejsze.


Zancia a co was nalonilo na Litwe ? znajomi? byliscie juz? chybil trafil? okazja ....
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:28   #3077
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Dori tak, basen odkryty. Odnowiony 2 lata temu, czysto i fajnie zagospodarowany. Psina słodka.
Ja kiedyś robiłam te ft3 i ft 4 i miałam ok.

zancia co Ty do mnie mówisz, że nigdy w górach nie byłaś? Szok normalnie - wiem, że brzmi to głupio, ale szok
Pewnie, że musicie się wybrać. To jest mega-przeżycie, zwłaszcza dla dzieciaków. Jak mówię Zosi, że bardzo dużo dorosłych by tutaj nie wyszło, bo by nie dało rady, a ona wyszła. No i te widoki...
Mamy w planach teraz dwa miejsca (Trzy Korony i Dolinę 5 Stawów), ale już chyba pisałam o tym.
Muszę właśnie w związku z tym znaleźć dla Zosi jakiś "górski" plecak, bo się domaga, bo się jej przypinki nie mieszczą na tym malutkim co ma A poza tym to będzie miała w rezerwie do szkoły na wycieczki jakieś czy basen.
No właśnie kompletuję powoli zestaw szkolny. Szał normalnie, bo wybór jest ogromny.

A swoją drogą, to niezłe te panie u was zancia w szkole. Kurde tego się boję, że u nas też będzie niefajna pani

monk to brawo dla Kartala, że zajarzyl. Mądry chłopak, to co ma nie zajarzyć. Tata ma biznes, to przecież musi dobrze umieć liczyć

U nas dziś od 18tej burza. Jak jedna się kończy to z drugiej strony następna. Odlot normalnie, ale dobrze, bo się zrobiło trochę chłodniej.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:56   #3078
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Wlasnie polozylam mlodego ,niedawno skonczylam robic z nim nastepne zadania , 10 wymyslonych przykladow przez niego - mam dosc .

Edycia ja tez uwielbiam gory teeee widoki tez juz chyba to pisalam , ale az mnie sciska w srodku jak takie cos widze .
Ja z moimi tez sie wybiore na bank - no kiedys
Kiedy chcecie zaliczyc nowe atrakcje ? teraz w te wakacje? powiem ci ze wole takie wakacje niz wylegiwac sie nad woda.
Czytam wlasnie o tych burzach, co sie dzieje. Masakra . Burza za burza.

Doridee co z kuferkiem znalazlam taki http://www.ebay.co.uk/itm/2710071335...84.m1423.l2649 albo taki http://www.ebay.co.uk/itm/2708558925...84.m1423.l2649 albo ten http://www.ebay.co.uk/itm/1107312836...84.m1423.l2649 . Na co patrzec? Rozmiar to taki standardowy , sredni , nie mega duzy , i co jeszcze?
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 21:09   #3079
zancia03
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 629
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doride u nas w szkole panie sa bardzo dziwne, szkola nowa, swietnie wyposarzona a nauczyciele to jakby ze sredniowiecza. Wymagaja od dzieci aby zachowywaly sie jak dosrolsli - tak to ja odbieram.
Oskar jak to Oskar lobuzuje jak zawsze ale i nie ma problemu z nauka, speling zalicza rewelacyjnie, matme tez a i czyta ladnie.

Monka na Litwe jedziemy bo znajomi byli i mowia ze jest fajnie, chcemy sprawdzic tak pracuje caly czas w tym samym miejscu - http://www.cathkidston.co.uk/
Ale Wam fajnie z ta Turcja

Edytcia a no moje male marzenie to pojechac w nasze polskie gory narazie ciesze oko Twoimi fotkami Ale szok z tym cenami w pl wyprawka do szkoly to majatek. Kiedys mowili ze wychowanie dziecka w pl do 18 roku zycia rowna sie kosztom nowego mercedesa A klasy ciekawe czy dalej tak mowia?

AAA wspominalyscie quione ja ja kupuje w tesco lubie ja za jej wartosci odzywcze, i wydaje mi sie ze ja juz o niej tu pisalam kiedys. Pamietam, ze byla w diecie Oskara, ktora nam zalecil homeopata.
zancia03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-03, 21:55   #3080
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doridee napisze ci dwa przepisy narazie

Quinoa
- 1,5 szklanki guinoa
- pare calych szczypiorkow
- 2 male cukienie
- lyzeczka tymianku
-1 szklanka orzechow nerkowca ( kuwa drogie w pl u nas tansze )
- sol pieprz
- oliwa , lub olej kokosowy na oko

Do lekko rozgrzanej oliwy wrzucic posiekany caly szczypiorek wraz z tymi cebulakmi , wymieszac .
-dodac pokrojona w kostke cukienie.Niech cukinia sie poddusi i zmiekknie .
- dodac do niej , uprzednio uprazone orzechy ( 1-2 min na sucho na patelni) .
-dodac quionoe, wymieszac , dodac tymianek wymieszac.
-Zalaz ok 3 szklankami wody i ok 10-15 min dusic pod przykryciem na malym odniu. Doprawic sola pieprzem .WSIO
Ja mi cala woda nie wsiaknie to na sitko przecedzam bo czasem za duzo wody dam.
Jak dasz szklanke QUIONI to daj tylko 2 szklanki wody .

Mozna jesc na zimno i cieplo, ja mam zawsze w lodowce na 2-3 dni


W skrocie:
Rozdrzac olej, dodac szczypiorek i cukinie , poddusic, dodac quinoe i orzechy sprazone, dodac tymianek, sol i pieprz , zalac woda , ok 15 min i jest.

KASZA BULGRAL

yyyyy

- cebula
- por ( 1 mega duzy lub dwa , 3 male , 2 srednie ) rzecz gustu .
- Czerwona papryka
- 1-2 lyzki przecieru pomidorowego
- kasza bulgrul ( malo sie daje z 3-4 lyzki stolowe 4-5 ) wyczujesz
- oliwa albo olej kokosowy
- sol pieprz, czerwona slodka papryka

-pokrojic cebule i wrzucic na lekko rozgrzany tluszcz
- pokrojic cebule na cienkie paski i na pol , zeby takie dlugie nie bly, albo na 3 czesci dlugosci ( kumasz , nie wie jak to nazwac , cienkie prostokaty ?)
-podsmazyc razem
- por przekrojic na pol i pokrojic na cienkie paseczku ,
- wrzucic do cebuli i pora i dusic az zmieknie , mozesz dodac z ciartke szklanki wody albo mniej zeby sie nie przypalilo, a potem i tak sok pusci
- dusic,
- dodac kasze
- dodac wody , nie wiem szkalnke ?
- dodac przecier, przyprawy sol i pieprz i czerwona papryka slodka
- dusic az kasza napecznieje i wsio
Podawac z jogurtem greckim wymieszanym z czosnkiem .
Mozna jesc na zimno i cieplo .
Takie zielska potrawa, mi smakuje bardzo i tym ktorzy jedni . Dzis to jadlam.

W skrocie :
rozgrzac oliwe dodac cebule, papryke, por , poddusic, dodac kasze, przecier pomidorowy, sol pieprz , czerwona slodka papryke w proszku , zalac woda , poddusic i jest.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez zancia03 Pokaż wiadomość
Doride u nas w szkole panie sa bardzo dziwne, szkola nowa, swietnie wyposarzona a nauczyciele to jakby ze sredniowiecza. Wymagaja od dzieci aby zachowywaly sie jak dosrolsli - tak to ja odbieram.
Oskar jak to Oskar lobuzuje jak zawsze ale i nie ma problemu z nauka, speling zalicza rewelacyjnie, matme tez a i czyta ladnie.

Monka na Litwe jedziemy bo znajomi byli i mowia ze jest fajnie, chcemy sprawdzic tak pracuje caly czas w tym samym miejscu - http://www.cathkidston.co.uk/
Ale Wam fajnie z ta Turcja

Edytcia a no moje male marzenie to pojechac w nasze polskie gory narazie ciesze oko Twoimi fotkami Ale szok z tym cenami w pl wyprawka do szkoly to majatek. Kiedys mowili ze wychowanie dziecka w pl do 18 roku zycia rowna sie kosztom nowego mercedesa A klasy ciekawe czy dalej tak mowia?

AAA wspominalyscie quione ja ja kupuje w tesco lubie ja za jej wartosci odzywcze, i wydaje mi sie ze ja juz o niej tu pisalam kiedys. Pamietam, ze byla w diecie Oskara, ktora nam zalecil homeopata.

To on juz ma speling? a moj nie , do domu przynosci ci zadania ze spelingiem? Moj nic chyba ze w szkole robia a ja nie wiem .
Mojego to chwalila za zachowanie ze bardzo pomocny , a lobuzuje w normie , ale o dawno bylo .
No co ty gadasz ze quinoa wcinacie, dawaj przepisy , nie pamietma czy pisalas , ja to niedawno odkrylam .
A czemu mu to zalecil ?
Ja kupuje w holland & barrett, po ile w tesco jest? W sumie ona tania bo pare funtow, a teraz promo maja kup jedno a drugie za pol ceny .
Biegali u was w szkole teraz? moj przyniosl srebny medal ale zadowolony , odrazu wpakowal i drze sie ze ma medal


Dobrze ze u nas takiej wyprawki nie ma narazie hehe

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Gotuje sobie jajca bo mam ochote na cos slodkiego, to wole jajkami sie zapchac .

Jutro robie to http://pieprzczywanilia.blogspot.co....warzywami.html , wlasnie znalazlam i fajnie wyglada
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:21   #3081
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Ej baby gdzie jesteście?

Już na wakacjach jakichś, czy co..?

Ja jeszcze dziś i jutro i mam urlop, ale jeszcze nie wiem czy gdzieś pojedziemy

Mam już plecak dla Zosi do szkoły no i piórnik też, teraz czekam, aż mi potwierdza jakie książki i można kupować.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 12:51   #3082
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Monka sorki, jakoś mi umknęło z tym kuferkiem... Ale fajnie, że podałaś te linki, rewelacyjny i idealny jak dla mnie jest ten z 3 linku Nie wczytywałam sie jakie ma wymiary, ale to już Ty musisz wiedzieć czy sie zmieścisz, ale co najważniejsze ma super przegródki!!! Tego właśnie brakuje mi w moim kuferku. Mam podobny do tych z dwóch pierwszych linków i o ile w tych rozkładanych półeczkach można utrzymać porządek to w tej dolnej części wszystko jest poprzewalane i ciągle jest bałagan. W tym ostatnim nie dość że masz przegródki w górnych półkach to jeszcze w tej przestrzeni na dole - tego właśnie szukaj

Dzieki za przepisy ale jeszcze nie kupiłam ani quinoa ani bulgral. U nas w markecie tach produktów nie uświadczysz niestety a nie byłam jeszcze w żadnym sklepie ze zdrową żywnością.
Robiłaś quinoa z tego przepisu z linku? Smaczne?

Ala w zeszłym tygodniu złapała rumień zakaźny, na początku miała tylko czerwone poliki i juz sie przestraszyłam, że to jakś alergia, nie daj boze na psa albo mleko (bo uwielbia), ale okazało sie że to rumień, po paru dniach miała całe ciałko wysypane. Na szczęście nic z tym nie trzeba robić, dziecko czuje sie dobrze, czas spędzałyśmy głównie nad jeziorem Umieją wasze dzieciaczki juz pływać? Ala sie uczy

Edycia pokaż co kupiłaś Czym sie kierowałaś w wyborze plecaka, oczywiście poza wygladem

Przyszły wyniki Luny - masakryczna alergiczka, uczula ja niemal wszystko - wołowina, jagnięcina, pszenica, soja, jęczmień, ryż, kukurydza, owies, mleko, w troszke mniejszym stopniu kurczak, ziemniaki i ryby, bezkarnie może jeść tylko wieprzowine, kaczke, indyka i jajka, nieźle co? Mamy już karmę na bazie kaczki i ziemniaków, mam nadzieje ze będzie ok.
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 15:04   #3083
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Edycia a gdzie ty byłaś jak cię nie było hehe

Doridee dzięki za rady to wezmę ten z 3 linka tylko czarny kolor wyczaje
Robiłam to z tego przepisu i mi nie smakowalo , gryzly mi sie smaki , na sile jadłem i wyjadlam wybrane warzywa i resztę wywalilam.
Ale Czad z ta alergia a jak z tymi pokarmami łatwo dostępne? Drogie? Jajka dobre są nie Marudz haha a tak serio to szkoda psiny , bo jadłospis ubogi w smaki .
Będziesz jej dawać tylko pokarm gotowy kupny czy sama coś będziesz gotować np ziemniaczki z sosikiem i indyczkiem - mniam hehe

Sniezynka miała coś skrobnac ale chyba tz ja skrobie i jej za dobrze żeby wpaść bardzo bardzo zajęta jest

U nas za tydzień zakończenie roku , czwartek . Raatujjj sie kto może dwa czubki w domu , już sobie nie pospie , musimy coś wykabinowac bo mi dom rozniosa .

Doridee poszukaj w Tesco te produkty, może bedą. Ja wczoraj jadłam szpinak z kasza bulgral, tez mi mega smakuje. Robi sie podobnie jak por.


Doridee mój młody to chyba miał w tamtym roku, coś często rok temu jakieś świństwa łapał w tym odpukac , ale jest okey.
Mały mi coś kataru dostał, pewnie przez ta pogodę bo ciagle pada , zimno, czasem ogrzewanie zapodaje bo zimnica. Albo w sobotę sie załatwił jak sie zsikal w aucie, drogi zalane, tz z nimi jechał do miasta i daleko nie dojechał hehe 3 h spędzili na czekaniu na lawete.
Woda drogami płynęła ten wjechał i już nie wyjechał, koleś go wyciągał innym autem. Mały osikany, szmat na przebranie nie miał.
A jak twoje samopoczucie?

Edytowane przez monka23
Czas edycji: 2012-07-10 o 15:14
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 07:21   #3084
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

zdrówka dla Ali - aby ją nie męczyło - swędzi ta wysypka?
fakt psinka ma przechlapane

a u nas jest krok do przodu - Grzes zaczął wołac na nocnik i robic do niego
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:05   #3085
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

witam ,witam .
Wróciłąm z urlopu ,nie powiem ,żebym sie steskniła za pracą .
Byłam cały czas na miejscu ,ale jak sie ma dookoła tyle jezior to trudno marudzić ,tym bardziej ,ze była super pogoda.

Doridee-czytałam ,ze myslisz o innym endokrynologu. Frąckowiak ma też taka specjalizację.
Byłam u niego ,musze jednak sie połozyć do szpitala i usunąc to paskudztwo. umówiłam sie na sieprień ,bo chciał mnie z dnia na dzień kłaśc ,ale wcale mi to nie na rekę.

Alez mi sie dziś nic nie chce .Wczoraj przylecieli moi znajomi z Irlandii .
Chodzilismy razem do szkoły podstawowej gdzie zostali parą i tak juz razem przez 20 lat. Normalnie mistrzostwo świata . i Trzeba było sie spotkać i uczcic spotkanie idzis malutkie śmigiełko sie w głowie rano kręciło
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 09:32   #3086
Sniezynka21
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 373
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Hey dziewczyny, jestem i ja

Przepraszam, ze tak pozno sie odzywam, ale nie mialam naprawde czasu Ostatnio mam bardzo duzo pracy, sezon sie zaczal i chodze do pracy miedzy 4:00 a 5:00 a spac ide ok polnocy, wiec padam na twarz Kolezanka z pracy pojechala na urlop do PL, wiec wszystko bylo na mojej glowie, ale w piatek juz bedzie, wiec powinno byc nieco spokojniej W miedzy czasie mialam gosci z PL, pozniej EURO w tym czasie niczym innym nie zylam, hehe

Planowalam zawiezc dziewczyny do mamy do PL na wakacje, ale chyba zrezygnuje, bo nie oplaca mi sie 2 razy jechac do PL, w sumie tylko na weekend, bo urlopu nie dostane, nie wiem musze jeszcze przemyslec

Insanity nie skonczylam do konca, efekty bylyby lepsze gdybym nie chciala zrzucac kg tylko wyrzezbic cialo, nie nadaje sie na wieksze zbicie wagi Tak w ogole znowu jestem na diecie, dzisiaj idziemy biegac ( bo naturalnie TZet razem ze mna sie odchudza )

Tydzien temu swietowalismy Olivii urodziny, dostala od nas rower w prezencie i nie mamy nawet czasu jezdzic, bo caly czas jestesmy w pracy, a wieczorami TZet w szkole Dostala tez od chrzestnego dvd dla dzieci i jestem mega zadowolona, obie wracaja z przedszkola, jedza obiad i na bajki leca, wiec mam spokoj, musze poszukac dvd do nauki, jakies literki, cyferki itd...
Ogolnie w pierwszy dzien byla sama rodzina, babcia, dziadek, ciotki, wujki itd.. a na drugi dzien zaprosila pol przedszkola, w sumie mialam 16 dzieci NIGDY WIECEJ

16 wrzesnia mamy pierwszy dzien szkoly strasznie sie cieszy moje dziecko.

To chyba wszystko... ide jeszcze poczytac co Wy napisalyscie, bo przyznam tylko po lebkach przejechalam...

Pozdrawiam Was baardzo cieplusko :P

Edytowane przez Sniezynka21
Czas edycji: 2012-07-11 o 09:34
Sniezynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:31   #3087
monka23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 331
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Magda nooo na dzieci się pomarudzi a za chwile już robią hehe szybko poszło. A jak Iza? Grzeczna ? Hehe

Gosiula to u ciebie grubo ze na usuwanie idziesz. A z kim dzieciaki bedą? Długo zostaniesz w szpitalu? Ładnie w palnik dalas, ale raz na ruski rok można zwłaszcza ze spotkalas starych znajomych. Daj fotki małej bladi

Śnieżynka noo w końcu ty nie czytaj dokładnie bo ci dupę obrobilam hehe a tak serio to wpadaj częściej. Fajnie ze cię familia odwiedziła choć w sumie to bardziej jak inwazja hehe
Ja bym dziewczyny do pl zawiozła tym bardziej ze nie macie czasu, bo zabiegani jesteście, one odpoczna spędza miło czas i babcia się ucieszy.
Ja tyz biegam ale na bieżni hehe a tera na rowerku jadę, spocona jak świnia jeste hehe
monka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:39   #3088
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Śnieżynka nie wierzę własnym oczom w końcu sie odezwałaś Ale jesteś usprawiedliwiona, faktycznie zapracowana jesteś bidulko Ja nie pracuje ale czasu mi brakuje..
Najlepszego dla solenizantki Ależ ten czas leci, pokaż fotki

Monka patrzyłam w tesco i nie widziałam, w lidlu też nie Muszę popatrzeć w delikatesach bo tam często widuję różne rarytasy, niestety u nas te kasze nie popularne U was też takie ulewy? Tu w poprzednim tygodniu było potwornie burzowo, w zasadzie codziennie, duużo zniszczeń
Na razie dajemy Lunie gotową karmę, na bazie kaczki z ziemniakami, pewnie że mogę też jej gotować czasem, ale bardziej ciekawi mnie czy dostanę coś większego, twardego do gryzienia żeby ząbki sobie czyściła. Albo dam jej kość golonki i już A ceny za karmę to ok. 200-300zł za worek 10-15kg. Tak że tanio nie jest

Magda dzieki, Ala już chodzi do przedszkola, właśnie fajne w tym rumieniu jest to że poza wysypką nie ma innych objawów. Czasem zdarza sie stan podgorączkowy lub ból głowy, ale poza tym dziecko czuje sie dobrze, wysypka nie boli, nie swędzi, sama schodzi po ok. tygodniu. Po przechorowaniu dziecko sie uodparnia na całe życie. Najgorsze, że zaraziła córki mojej siostry, a dzis pojechały na kolonie... Czują się dobrze, w zasadzie chyba już nie zarażają bo zaraża sie tydzień przed wystąpieniem objawów i 2-3 dni po wystąpieniu objawów. Będą tylko straszyć wysypką

Gosiula to trzymamy kciuki, żeby wszystko było ok. Ta moja endo jest ponoć dobra ale kompletnie nie da sie z nią pogadać, jest wyniosła strasznie. Mam namiary na inną ale przyjmuje tylko prywatnie a póki co chcę wszystkie badania porobić sobie na nfz bo tak to wizyta 100zł i każde badanie też ok. 100zł, szkoda mi kasy skoro składki płacę a w zasadzie nie korzystam bo wszędzie prywatnie chodzimy.
__________________
Alicja

Edytowane przez Doridee
Czas edycji: 2012-07-11 o 10:42
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 10:59   #3089
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Doridee no to nie masz spokoju. Beznadziejnie z ta alergia psa, aż się wierzyć nie chce, ze na tyle rzeczy uczulony. No ale grunt, że macie już ta karmę, mam nadzieję że z nim już będzie ok.
Plecak mamy taki
Plecy i środek ma taki jak ten plecak.

Co brałam pod uwagę? Na pierwszym miejscu to, żeby jej na plecach leżał dobrze, tak że jak będzie biegać to jej nie będzie się zsuwał. I właśnie ten wygrał, bo zupełnie przypadkiem go u nas w sklepie znalazłam i zmierzyłyśmy. Leży idealnie, bo to usztywnienie na plecach jest świetne - sztywne ale bez przesady -i szelki są w kształcie litery s, więc fajnie jej zachodzą na ramiona.
Poza tym miał byc to plecak bez klapy z wierzchu, tylko z zamkiem. Jedna komora główna, bo wiem, że i tak wszystko będzie lądować w jednym miejscu. Fajna jest też ta przednia kieszeń ze śniadaniówką - wbrew pozorom jest dość spora - kajzerka spokojnie wejdzie

I jeszcze jedno - najpierw miałam kupić już prawie na 100% plecak z herlitza, ale gadałam ze znajomą (ona kupiła z tej firmy swojemu synowi rok temu taki plecak na zatrzask) i mówi ze beznadzieja... zatrzask się po 4 miesiącach rozwalił i jak to ona mówi, ze jest "za sztywny"

monka ale akcja z tą wodą u was. Tż to pewnie klął jak wrócił, a Ty pewnie się z niego śmiałaś

magda dla Grzesia.

gosiula fajne takie spotkania po latach, bo można odgrzebywać stare wspomnienia, zazwyczaj z perspektywy czasu pozytywne. Ty masz z jeziorami, tak jak ja z górami. Na Mazurach byłam dwa razy i jeszcze kiedyś pojadę - podoba mi sie tam.

Snieżynka a jaka dieta tym razem? Fajnie masz z tym bieganiem. A ja próbowałam zaczynać, ale trzy razy pobiegłam i wszedzie w okolicy psy mnie gonią, nosz ku... tak jakby nie można było bram zamykać
Sto lat dla Oliwki.
Przypuszczam, że Zosia też byłaby mega zadowolona z takiego DVD, choć chyba bardziej z nowego radia, bo w tym co ma coś się CD/MP3 zacina ostatnio i nie może słuchać płyt.
Chciało Ci się taką imprezę robić - masakra. Byliśmy w tym roku na jednej takiej - koszmar, jak dla mnie oczywiście
My robimy w tą niedzielę urodzinki, ale ostrzegałam, że nie będzie takiego szału jak na tamtej imprezie, tylko będzie normalnie - jak nie będzie padać to będziemy palić ognisko, a dzieciaki mogą gonić po polu.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 11:09   #3090
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: * Dzieciaczki Wiosna- Lato 2006 * cz. III

Cytat:
Napisane przez monka23 Pokaż wiadomość
Magda nooo na dzieci się pomarudzi a za chwile już robią hehe szybko poszło. A jak Iza? Grzeczna ? Hehe
chyba metoda marudzenia jest dobra, choc w przypadku Izy się nei sprawdza - ona z grzcznością sie mija i to o lata swietlne - taki łobuz z niej, temperuję ten charakterek ale nie wychodzi - bardzo butna jest i mega zazdrosna o Grześka


Sto latek dla wszystkich 6 latków
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-18 23:00:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.