Spa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-30, 10:46   #1
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186

Spa


Witam!
OStatnio coraz częściej używa sie określenia SPA. Słyszy sie je na każdym kroku, czy to oglądając reklamy kosmetyków, czy czytając informacje o odnowie biologicznej. Czym jest tajemniczy skrót SPA? I czy odnosi się również do masażu?
Kumi
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:20   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Spa

Cytat:
Napisane przez kumi
Witam!
OStatnio coraz częściej używa sie określenia SPA. Słyszy sie je na każdym kroku, czy to oglądając reklamy kosmetyków, czy czytając informacje o odnowie biologicznej. Czym jest tajemniczy skrót SPA? I czy odnosi się również do masażu?
Kumi
http://www.airclub.pl/specjalne/spa-informacje
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 23:20   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Spa

Sanitas per aquam - nie oznacza tyle leczenie dzieki wodzie ale poprzez wodę. W tym linku jest wiele informacji ale i niescisłości.

Dzisiaj SPA to bardziej rozległy temat, ale takze w SPA jest kilka trendów i tendencji. Jednym z podstawowych zabiegów w osrodkach SPA są także masaże i nie tylko te w środowisku wodnym.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 11:59   #4
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: Spa

Termin jest nadużywany, czy odnosze jedynie takie wrażenie? Skoro leczenie poprzez wodę, to chyba na stronkach czasem niesłusznie autorzy umieszczają określenie SPA? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Chyba jest to dość rozległy temat...
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 13:49   #5
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Spa

Cytat:
Napisane przez kumi
Termin jest nadużywany, czy odnosze jedynie takie wrażenie? Skoro leczenie poprzez wodę, to chyba na stronkach czasem niesłusznie autorzy umieszczają określenie SPA? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Chyba jest to dość rozległy temat...
Zależy co rozumiesz przed nadużywanie tego słowa.Chodzi Ci o preparaty kosmetyczne czy też o jakieś urządzenia?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 19:09   #6
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Spa

Faktem jest, iz jedne z najczęściej nadużywanych terminów z którymi sie spotykam to
1. SPA w odniesieniu nawet do jedynie bardziej rozbudowanych gabinetów kosmetycznych lub gabinetów odnowy.
2. Zbyt często stosuje sie pojęcie drenaż limfatyczny do zabiegów które z drenażem maja niewiele wspólnego, np do sprzetu typu mechaniczne massager 'y.

Co zrobic co kraj to obyczaj.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 13:32   #7
monique_sweet
Przyczajenie
 
Avatar monique_sweet
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
SPA - małopolskie - poszukuję :)

Witajcie,
poszukuję ośrodka SPA na terenie małopolski. Nie wspominam o Krakowie lub obrzeżach, bo z tego co się orientuję, to nie ma... Niestety te, które oferują się w internecie, jako rzekomo kategoryzowane na SPA (Krynica, Rytro, itp) są zwykłymi hotelami z dość wąską ofertą usług, nie wspominając o dość słabym przystosowaniu choćby wnętrza. Korzystam więc ze SPA w Zawierciu, bardzo bardzo fajne! W Krakowie poszukuję czekoladoterapii - może ktoś mi pomoże znaleźć gabinet, w którym robią takie masaże, a oprócz tego jest miła obsługa, ładne, czyste i przestrzenne wnętrza?
__________________
SHAR PEI - Piesek do kochania i szarpania !!!
monique_sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-13, 21:15   #8
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: SPA - małopolskie - poszukuję :)

Witam z jednej strony poszukiwanie fajnego SPA, a z drugiej pytanie o masaż i czekoladoterapię.Nie rozumie do końca?!

Jeśli SPA to przede wszystkim zabiegi z zastosowaniem wód. wysokiej jakości, mineralnych, itd.

Swoją drogą masaż a czekoladoterapia - nie ma większego znaczenia jaki to masaż. Czekoladoterapię nalezy traktywać jako zabieg li tylko pielęgnacyjn-zmysłowy, jeśli tak sie moge wyrazić.

Poza klasycznymi kierunkami podczas rozprowadzanie preparatu, jest zupełnie bez znaczenia jaki to bedzie masaż. Słowem bajer i tyle, choć bardzo przyjemny.
Nie powiem, przyjemny.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 00:03   #9
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: SPA - małopolskie - poszukuję :)

Czy ktos moze mi wyjasnic co to jest "czekoladoterapia"?
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 07:04   #10
monique_sweet
Przyczajenie
 
Avatar monique_sweet
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: SPA - małopolskie - poszukuję :)

Cześć Piotrze,
wspaniałe określenie z tym "bajerem" na czekoladoterapię i właśnie w pełni o to mi chodzi. Ale o wiele przyjemniej jest być jeszcze delikatnie wymasowanym (choć bez większego znaczenia zdrowotnego), aniżeli leżeć tylko w aromatycznych dobroczynnych masach białej i "mlecznej" czekolady. Z reguły zabieg czekoladowy polega głównie na peelingowaniu, odżywianiu i zrelaxowaniu ciała- to dla Roberta (taki znam), ale niektóre gabinety łączą go również z masażem. Koszt takiego zabiegu (biała czekolada, peeling ziarnami kakaowca, ciemna czekolada+kocyk) na całe ciało w Krakowie to 170 zł, ale warto!
Natomiast co do związku SPA z czekoladą, to chodziło mi tylko o zaliczenie obu kategorii do extra relaxu dla ciała i ducha, a ponieważ nie ma SPA w samym Krakowie, to przynajmniej jest równie dobroczynna czekoladoterapia szkoda tylko, że bez choćby minimalnego masażyku.
Trochę ten mój temat chaotycznie się układa, ale to jeszcze powakacyjna gorączka
__________________
SHAR PEI - Piesek do kochania i szarpania !!!
monique_sweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 05:49   #11
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Spa

Cytat:
Napisane przez Piotr
Sanitas per aquam - nie oznacza tyle leczenie dzieki wodzie ale poprzez wodę. W tym linku jest wiele informacji ale i niescisłości.
Obawiam sie Piotrze, ze na tej stronie, oprocz sloganow nie ma zadnych informacji, a o niescislosciach juz nie wspomne. Spa pochodzi nie od lacinskiego "Sanitas Per Aquam" ale od nazwy malej miejscowosci w Belgii, Spau. Akronimy to wymysl wspolczesnosci. Byla to (i ciagle jest) mekka XIX wiecznej Europy, gdzie wypoczywali i nabierali sil wielcy (i bogaci) owczesnej smietanki europejskiej. Powstaly tam nie tylko jedne z pierwszych kasyn gier, ale rowniez salony relaksacyjne, gdzie serwowano kapiele wodne i blotne, masaze, itp.
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 16:41   #12
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Spa

O belgijskim pochodzeniu tego terminu myslę że ci w temacie wiedzą. Moje odniesienie dotyczy w tym przypadku tylko jednej uwagi, iz nie chodzi raczej o leczenie dzieki wodzie ale poprzez wodę.

Obecnie te dwa terminy pokrywają sie, chyba już nie ma znaczenia aby tłumaczyć róznice i dokładne.

Moze i lepiej, iz bardziej kojarzymy termin z łacińskiego, bo przynajmniej jest on blizszy pojeciu także polskiemu - sanatorium, czytej przedwojenne leczenie/ jeżdżenie do wód, niz tradycji bogatych belgijskich osrodków.

Moze gdyby w powojennej histori było o nas wiecej, to teraz zamiast SPA - istniały by pojecia typu Krynicowanie, Cieplicowanie lub cos podobnego.

Warto rozdzielic nieco także główne trendy w obecnych SPA, jedne bardziej medyczne inne bardziej wypoczynkowe lub tez zmysłowe. No i dobrze. Kazdemy według potrzeb.

Jesli kient lubi zabieg to cel osiągnięty - tak czasem mówią marketingowcy SPA no i w sumie mają racje. Nie nam o tym rozsądzać.

Swoją drogą inna sprawa jeśli wciska sie kit tłumacząc że chodzi o działania medyczne, a to juz zupełnie inna kwestia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 13:02   #13
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: Spa

Piotrze bardzo mi się podoba pomysł z Krynicowaniem lub Cieplicowanie... To bardzo ciekawy pomysł naprawde
andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:05   #14
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Spa

Sanatorium i Spa to dwa rozne pojecia. Do sanatoriow jezdzono aby sie leczyc lub kontynuowac leczenie, a "leczono" tam wodami mineralnymi (stad jezdzenie do "wod"); leczono wodami niemalze wszelkie dolegliwosci: od gruzlicy po schizofrenie. Do Spau, europejska magnateria jezdzila aby odpoczac, nabrac sil, zrelaksowac. Czy widzisz roznice?
Sanitas per aquam odnosi sie bardziej do sanatorium, a nie do Spa.

Edytowane przez CMT
Czas edycji: 2005-10-26 o 12:09
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 16:55   #15
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Spa

A swoją drogą "jeżdżono do cieplic" Natomiast jesli chodzi o SPA, to słusznie czy niesłusznie przyjęło sie teraz na całym świecie (patrz internet)mianem tym określać ośrodki stosujące głównie wodolecznictwo - Sanitas Per Aquam. Inna sprawa, że "klasyczne" lecznictwo sanatoryjne jest na Zachodzie tu i tam rzeczywiście w zaniku - i własnie dlatego Niemcy, Francuzi itd. przyjeżdżaja teraz do naszych uzdrowisk.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 17:44   #16
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Spa

Oczywiscie, jezdzono rowniez do cieplic, jakkolwiek nie bylo to tak popularne, jak jezdzenie do wod.
Na calym swiecie mianen spa, okresla sie osrodki, gdzie oferuje sie wszelkie uslugi, z wyjatkiem hydroterapii. Byc moze jedna spa na 1000 oferuje wodolecznictwo.
Byc moze "klasyczne" lecznictwo sanatoryjne jest na Zachodzie tu i tam rzeczywiście w zaniku - i własnie dlatego Niemcy, Francuzi itd. przyjeżdżaja teraz do naszych uzdrowisk." Ale chyba powody tego sa nieco inne....
Obecnie rozroznia sie szereg rodzajow spa: day spa (dzienne), health spa (gdzie oprocz "rutynowych" zabiegow, mozna jeszcze pocwiczyc), amenity i destination spa (cos w rodzaju "sanatorium"), gdzie klienci zatrzymuja sie w hotelu, od czasu do czasu pograja w golfa jak rowniez maja do dyspozycji zabiegi w spa. A zabiegi te sa dalekie od wodolecznictwa...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 23:09   #17
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Spa

Oczywiscie wiemy jaka jest róznica pomiedzy tymi dwoma pojęciami. Osobiscie zdaje sobie także sprawy z róznic w kazdym względzie.

Chodziło raczej o pokazanie jak te dwa pojęcia zostały na przestrzeni czasu modyfikowane. Widziałem SPA w których więcej wykonuje sie zabiegów medycznych niz w niejednym klasycznym sanatorium. Osobiście z kolei pracowałem w sanatorium ze swietnie wykonywanymi zabiegami leczniczymi oraz sanatoryjnym leczeniu poszpitalnym. Wiele zalezy od organizacji.

Uważam jednak iz dzis te dwa terminy funkcjonuja inaczej przede wszystkim z powodów marketingowych. Taka jest prawda. Róznice natomiast i to w zaleznosci od państw polegają na tym, iz powstaje pytanie - kto płaci za tego typu atrakcje?
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 02:43   #18
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Spa

zobacz watek: masaz w ciazy
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 12:17   #19
różowiutka
Zakorzenienie
 
Avatar różowiutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 5 422
Dot.: Spa

.

Edytowane przez różowiutka
Czas edycji: 2007-06-14 o 11:14
różowiutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 01:33   #20
aga266
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Dot.: Spa

Spa to tez tlumaczac z angielskiego uzdrowiska ostatnio znalazlam spora liste sanatorii. Jesli ktos sie wybieram to polecam, do mnie nawet zadzwonili bo zapytalam ich i jakis osrodek. http://www.sanatoria.org
aga266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 20:26   #21
Daniel3xx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Spa

Dziendobry mieszkam w miescie 30tys mieszkancow niema u mnie zadnego takiego studia i wlasnie mysle zeby cos takiego otworzyc. Czy bylby ktos tak mily i nakierowal mnie co musialbym kupic na poczatek zeby to mialo jakies rece ii nogi , za wszystkie porady serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Daniel3xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 12:11   #22
abaco
Raczkowanie
 
Avatar abaco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Spa

Przede wszystkim urzadzenia kosmetyczne wszelkiej maci, wchodza glownie zabiEgi na cialo ale takze na twarz. Urzadzenia kosmetyczne czyli aparaty do wyszczuplania, redukcji celulitu, wszelkiego rodzaju masazery, lozka np do robienia zabiegow w polaczeniu kosmetykow, koloroterapii i np. sauny (bylam kiedys na kapitalnym zabiegu tego typu zabieg czekoladowy- czekolada na cale cialo, do tego masaz, pozniej sauna i koloroterapia) ale takze zestawy zabiegowe- kosmetyki przeznaczone do tego typu zabiegow, cale zestawy do wykonania wlasnie zabiegow na cialo sa rozne rodzaje: odzywiajace, regenerujace, oczyszczajace. Istnieja firmy ktore zajmuja sie wlasnie doradztwem w zakresie urzadzania tego typu gabinetow.Opcji jest multum, jesli chcialabys dowiedziec sie czegos wiecej to napisz mi na priva bo nie chce zasmiecac forum.
Pozdrawiam
abaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 12:13   #23
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: Spa

też marze o włąsnym SPA...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.