Problemy z cerą :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 22:00   #1
SandriXx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 24
Angry

Problemy z cerą :(


Witam Drogie Wizażanki

Mam straszny problem

Moja cera jest okropna, aż wstydzę się przed ludźmi ..
A mianowicie mam peeeełnoo pryszczy, które w ogóle nie chcą schodzić, wręcz przeciwnie co chwilę wychodzą nowe.. A na dodatek ja nie mogę się powstrzymać przed ich wyduszaniem..

Błagam piszcie mi wszystkie jak najbardziej skuteczne kremy, maści, domowe sposoby na pozbycie się tego
I jeszcze,, jak mogę powstrzymać się od wyciskania .>?
SandriXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 23:23   #2
justitia
Wtajemniczenie
 
Avatar justitia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 977
Dot.: Problemy z cerą :(

proponuje sie wybrac do lekarza ktory wybierze dla Ciebie odpowiednia kuracje przeciwtradzikowa albo dobrego kosmetologa
sama nic nie zdzialasz kosmetykami dostepnymi na rynku jedynie moszesz pogorszyc stan skory
justitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 23:33   #3
dreamnes
Raczkowanie
 
Avatar dreamnes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 401
Dot.: Problemy z cerą :(

moze za bardzo natłuszczasz cere własnie jakimis różnymi kremami...
dreamnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 11:38   #4
Sylvia0404
Przyczajenie
 
Avatar Sylvia0404
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 24
GG do Sylvia0404
Dot.: Problemy z cerą :(

Nie możesz tego wyduszać, bo właśnie to powoduje, że krost jest coraz więcej. Wyduszać może jedynie kosmetyczka. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa. On wybierze dla Ciebie odpowiednią kurację, przepisze leki i poleci jakieś kosmetyki. Im prędzej się do niego wybierzesz tym lepiej, bo u wielu osób po nieleczonym trądziku pozostają blizny.
Sylvia0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 14:31   #5
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Problemy z cerą :(

Cytat:
Napisane przez Sylvia0404 Pokaż wiadomość
Nie możesz tego wyduszać, bo właśnie to powoduje, że krost jest coraz więcej. Wyduszać może jedynie kosmetyczka. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa. On wybierze dla Ciebie odpowiednią kurację, przepisze leki i poleci jakieś kosmetyki. Im prędzej się do niego wybierzesz tym lepiej, bo u wielu osób po nieleczonym trądziku pozostają blizny.

właśnie u kosmetyczki też nie powinno się wyciskać wyciśnięcie pryszcze powoduje to, że bakterie rozlewają się na jeszcze większą powierzchnię i zarażają zdrową skórę wokoło, poza tym po wyciskaniu, NAWET przez kosmetyczkę, mogą zostać blizny, lepiej jest użyć jakiś żel, który niszczy bakterie w gruczołach łojowych, bez wydostawania ich na zewnątrz, np. benzacne tak działa, a poza tym związać łapki i nie dotykać twarzy, choćby nie wiem jak cię kusiło wierz mi, przerabiałam to i nie ma innego wyjścia
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 14:40   #6
Sylvia0404
Przyczajenie
 
Avatar Sylvia0404
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 24
GG do Sylvia0404
Dot.: Problemy z cerą :(

elekti nie wiem skąd masz takie informacje. Mnie kosmetyczkę zaleciła co miesiąc lub dwa właśnie dermatolog. Oczywiście nie powiedziała idź do pierwszej lepszej, bo kilka lat temu tak właśnie zrobiłam, a potem nie pokazywałam się na oczy przez tydzień. Dermatolog poleciła mi kosmetyczkę która przechodziła szkolenia przez dermatologów i muszę powiedzieć, że nie wiem, jak ona to robi, ale jak od niej wychodzę na mojej twarzy zostają zaledwie czerwone kropki, które pod wieczór całkowicie przygasają. A na drugi dzień na mojej twarzy nie ma ani sladu po oczyszczaniu w postaci opuchlizny i zaczerwoienień ani żadnego pryszcza. Używałam maść Benzacne i muszę powiedzieć, że tak mi wysuszyło skórę, że schodziła płatami i to dopiero wyglądało strasznie...
Sylvia0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 16:14   #7
Cute
Przyczajenie
 
Avatar Cute
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z różnych stron.
Wiadomości: 17
GG do Cute Send a message via Skype™ to Cute
Dot.: Problemy z cerą :(

... Jeszcze dodam, że nie dotykaj za żadną cenę palcami swojej cery.
Cute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 06:50   #8
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Problemy z cerą :(

Cytat:
Napisane przez Sylvia0404 Pokaż wiadomość
elekti nie wiem skąd masz takie informacje. Mnie kosmetyczkę zaleciła co miesiąc lub dwa właśnie dermatolog.
Dermatolog zaleciła Ci MECHANICZNE oczyszczanie twarzy?
Sformułowanie "dermatolog zaleciła mi kosmetyczkę" może kryć w sobie wszystko
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 15:37   #9
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Problemy z cerą :(

Cytat:
Napisane przez Sylvia0404 Pokaż wiadomość
elekti nie wiem skąd masz takie informacje. Mnie kosmetyczkę zaleciła co miesiąc lub dwa właśnie dermatolog. Oczywiście nie powiedziała idź do pierwszej lepszej, bo kilka lat temu tak właśnie zrobiłam, a potem nie pokazywałam się na oczy przez tydzień.
nawet znajoma - właścicielka profesjonalnego zakładu kosmetycznego powiedziała mi, że zabieg mechanicznego oczyszczania twarzy mają w swojej ofercie dlatego, że klientki sie tego domagają... sama nigdy by tego nie poleciła, dermatolog też mówił to samo, poza tym takie oczyszczanie usuwa tylko (względnie) objawy, a nie leczy przyczyn

Cytat:
Napisane przez Sylvia0404 Pokaż wiadomość
Używałam maść Benzacne i muszę powiedzieć, że tak mi wysuszyło skórę, że schodziła płatami i to dopiero wyglądało strasznie...
a czego używałaś do nawilżania twarzy przy stosowaniu benzacne? ten żel własnie działa wysuszająco na miejsce gdzie masz syfa, żeby go zaleczyć, dlatego trzeba jakiś dobry krem nawilżający stosować i wtedy skóra nie schodzi płatami
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:32   #10
Sylvia0404
Przyczajenie
 
Avatar Sylvia0404
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 24
GG do Sylvia0404
Dot.: Problemy z cerą :(

sabona89 tak mechaniczne
elekti stosowałam krem nawilżający z Iwostinu, ale co najgorsze po Benzacne miałam wysyp krost, cała twarz, gorzej niż było... A co się tyczy oczyszczania to jestem zadowolona, bo pozbyłam sie zarówno trądziku jak i wągrów. Każdy dermatolog mówi, co innego
Sylvia0404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 20:15   #11
Gizi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 405
GG do Gizi
Dot.: Problemy z cerą :(

Cytat:
Napisane przez SandriXx Pokaż wiadomość
Witam Drogie Wizażanki

Mam straszny problem

Moja cera jest okropna, aż wstydzę się przed ludźmi ..
A mianowicie mam peeeełnoo pryszczy, które w ogóle nie chcą schodzić, wręcz przeciwnie co chwilę wychodzą nowe.. A na dodatek ja nie mogę się powstrzymać przed ich wyduszaniem..

Błagam piszcie mi wszystkie jak najbardziej skuteczne kremy, maści, domowe sposoby na pozbycie się tego
I jeszcze,, jak mogę powstrzymać się od wyciskania .>?
Proponuję użyć wyszukiwarki-wątek o domowych sposobach jest już na forum. Znajduje się tam cała masa różnych porad. A co do reszty - żadna filozofia - iść do dermatologa, bo lecząc się na własną rękę możesz sobie zrobić najzwyczajniej w świecie krzywdę
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
(
Paulo Coelho)

W awatarze moja ukochana Luna
Gizi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-11, 21:44   #12
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Problemy z cerą :(

ja po używaniu benzacne, czy zinerytu to miałam bardzo wysuszoną cerę, wręcz odwodnioną. Na początku używałam zwykłych kremików nawilżających, ale skóra i tak schodziła. No i pani w aptece poleciła mi dobry farmaceutyk Nanobase. kilka dni i skóra wróciła do normy. teraz wystarczy mi tylko raz na jakiś czas, bo bardzo mocno nawilża.
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:15   #13
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Problemy z cerą :(

Ja pozbyłam się wszystkich pryszczy zasypką Alantan, buzia mi się już praktycznie wcale nie świeci - no chyba że troszeczkę rano na czole. A przetłuszczała mi się raczej mocno
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 22:47   #14
elekti
Raczkowanie
 
Avatar elekti
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 50
Dot.: Problemy z cerą :(

Sylvia0404 może miałaś jakieś uczulenie, dziwna reakcja w każdym razie wystąpiła u ciebie, a jak byłaś uczulona na jakieś składniki z żelu, to rzeczywiście, nawet krem nawilżający nie pomoże, ale to jak przy każdym uczuleniu
pozdrawiam cię
elekti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 00:21   #15
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: Problemy z cerą :(

no na takie coś to zwykły krem nawilzający raczej nie pomoże. Radze wybrać się do kosmetyczki albo zacząć od porządnego nawodnienia skóry, bo po kuracjach przecitrądzikowych to skóra zazwyczaj się łuszczy. Pij dużo wody i nawilżaj skórę. Ja mam kremik nanobase, teraz stosuję go teraz pod oczy. Nadaje się na najwieksze wysuszenie.
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:07   #16
aliah85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 59
Dot.: Problemy z cerą :(

Cześć wszystkim Dermatolog przepisał mi ostatnio:witaminum PP, wit. B6, żel Klindacin T. (na poprawę stanu skóry). Poza tym,od jakiś 7dni biorę Lindaxa15. I tak się właśnie zastanawiam czy te tabletki ze sobą nie kolidują Orientuje się może ktoś?? zapomniałam spytać lekarza.. Konkretnie chodzi mi o to czy te wit mogą być stosowane razem z Lindaxą..? pozdr!
aliah85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 10:11   #17
Natala21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 37
Dot.: Problemy z cerą :(

Ja bym poradzila ci krem cicialfate ... zawiera on wode termalna ktora koi i lagodzi podraznienia a od tego wyciskania pewnie masz podrazniona skore zawiera takze siarczan cynku oraz miedzi ktore maja dzialanie antybakteryjne bardzo dobrze goi ranki , leczy tradzik nie zapycha . Duzo osob sobie chwali ten krem . mysle ze ci pomoze Masc ta kupisz tylko w aptece
Natala21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 07:44   #18
sorkwit
Przyczajenie
 
Avatar sorkwit
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Problemy z cerą :(

Cytat:
Napisane przez Sylvia0404 Pokaż wiadomość
elekti nie wiem skąd masz takie informacje. Mnie kosmetyczkę zaleciła co miesiąc lub dwa właśnie dermatolog. Oczywiście nie powiedziała idź do pierwszej lepszej, bo kilka lat temu tak właśnie zrobiłam, a potem nie pokazywałam się na oczy przez tydzień. Dermatolog poleciła mi kosmetyczkę która przechodziła szkolenia przez dermatologów i muszę powiedzieć, że nie wiem, jak ona to robi, ale jak od niej wychodzę na mojej twarzy zostają zaledwie czerwone kropki, które pod wieczór całkowicie przygasają. A na drugi dzień na mojej twarzy nie ma ani sladu po oczyszczaniu w postaci opuchlizny i zaczerwoienień ani żadnego pryszcza. Używałam maść Benzacne i muszę powiedzieć, że tak mi wysuszyło skórę, że schodziła płatami i to dopiero wyglądało strasznie...
TO maszszczęście. Generalnie kosmetyczki opierają swoją działalność o powtarzalnosc. Nawet maść benzacne nest maścią silnie uczulającą. Więc pozazdrościć, ale Twój przypadek należy raczej do mniejszościowych��
sorkwit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-28 08:44:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.