Pigułka 'dzień po' bez recepty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-14, 14:04   #1
91mirabelka
Raczkowanie
 
Avatar 91mirabelka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 67
Question

Pigułka 'dzień po' bez recepty?


Dzisiaj w mediach ogłoszono, że tabletka 'dzień po' będzie dostępna bez recepty.

Tak się zastanawiam czy to faktycznie jest dobry pomysł. Fakt bywają problem z lekarzami, którzy recepty na nią nie chcą przepisać. Wielokrotnie słyszałam również od znajomego ginekologa, że część młodych kobiet zaczęła stosować tą formę antykoncepcji awaryjnej jako ich podstawową antykoncepcję. Myśląc szczególnie o młodych ludziach naprawdę głęboko się zastanawiam czy jest to aż tak dobry pomysł.

Chciałabym poznać Wasze zdanie w tym temacie.

Jeśli już był taki temat to przepraszam, ale nie znalazłam.
__________________
when love hurts it won't work
91mirabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:16   #2
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Tak jasne, mnóstwo lasek stosuje to jako metodę bo to przecież tanie jak barszcz jest i będzie...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:16   #3
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

moim zdaniem dobry ruch, nie będzie marnowania pieniędzy z NFZ na wypisywanie recept, ani nie będzie problemu z lekarzami od klauzuli sumienia.
problem może pojawi się gdy kobiety będą brały te tabletki niczym apap, dlatego też powinno się wprowadzić porządny program edukacji seksualnej w szkołach aby uczyć dzieciaki od małego że takie tabletki to nie tabletki na ból głowy czy rutinoscorpin a coś co powinno się używać naprawdę rzadko, no ale lepiej mieć kilka godzin religii w tygodniu zamiast zajmować się pierdołami.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Tak jasne, mnóstwo lasek stosuje to jako metodę bo to przecież tanie jak barszcz jest i będzie...
kto wie cenowo może teraz zacznie się bój o klienta?
a swoją drogą pamiętam kilka lat temu na Openerze stoisko z tymi tabletkami przeżywało oblężenie

Edytowane przez dominikmeller25
Czas edycji: 2015-01-14 o 14:18
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:19   #4
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Bój o klienta w tej kwestii? Nie w tym kraju
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:24   #5
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez 91mirabelka Pokaż wiadomość

Myśląc szczególnie o młodych ludziach naprawdę głęboko się zastanawiam czy jest to aż tak dobry pomysł.
Dlaczego w imię ochrony osób bez rozumu innym, myślącym osobom ma być utrudniony zakup tabletki?
Ja uważam, że to dobry pomysł.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:27   #6
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Będzie ostrzeżenie, będzie ulotka, wiadomo, że to duża dawna hormonów. Jak ktoś będzie brał tę pigułkę za często, jej sprawa. Aspiryną i ibuprofenem też się można nieźle zatruć, ale to nie powód, aby w przypadku bólu zęba iść za każdym razem do lekarza. Poza tym ja w te przewidywania, że "będą łykały jak witaminę C", nie wierzę.
To zdecydowanie lepsza sytuacja, niż zmuszanie kobiet do płacenia ginekologowi prywatnie. Bo rodzinny nie wypisze (choć może), a do ginekologa trzeba miesiąc poczekać. Poza tym zawsze jest zagrożenie klauzurą sumienia .
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:30   #7
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

ale to już pewne?

z jednej strony to dobrze bo skończy się zasłanianie klauzulą sumienia i branie grubej kasy za wypisanie recepty
z drugiej strony martwiąca jest głupota niektórych panieniek, łykających tabletki jak tiktaki
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 14:33   #8
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Kraje, które traktują obywatli jak normalnych, dorosłych ludzi sprzedają bez recepty. Nie można wszystkich traktować jak głupków. A jak są głupi to truno, ich sprawa.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:36   #9
DzikaWozkowa
Rozeznanie
 
Avatar DzikaWozkowa
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 552
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

I bardzo dobrze! Wątpie żeby kobiety nagle zaczęły łykać pigułkę po jak cukierki, przede wszystkim ona wcale nie jest tania, ma sporo nieprzyjemnych skutków ubocznych (a przynajmniej miała kilka lat temu).
Kontrola lekarza jest fikcją, bo większość wypisze receptę bez mrugnięcia okiem czy przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, oczywiście po skasowaniu odpowiedniej sumy.

Poszłabym krok dalej - pigułka antykoncepcyjna powinna również być dostępna bez recepty, chyba tylko nieliczni lekarze przeprowadzają jakiekolwiek badania przed zapisaniem pigułek. Przy wybieraniu konkretnej pigułki raczej kierują się profitami od firm niż faktycznymi potrzebami kobiety, przynajmniej tak wygląda sytuacja w mojej okolicy.
__________________
Instagram.
DzikaWozkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:37   #10
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Z tego co widziałam, to ta pigułka kosztuje ok. 130zł, więc wątpię że będzie "łykana jak antykoncepcja rutynowa" przez "małolaty" - a w większości to są argumenty przeciw.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:39   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Bez recepty antykoncepcji bym nie przepisywala, natomiast od 15 roku zycia dziewczyna powinna moc te sprawy zalatwiac bez zgody i wiedzy rodzica. NA seks sa gotowe tylko nie na zabezpieczenie, no paranoja.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 14:41   #12
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Rozsądna kobieta sięgnie po taką tabletkę tylko w ostateczności, a tych naprawdę nierozsądnych nie powstrzyma przed łykaniem ich w nadmiarze nawet konieczność zdobycia recepty. Osobiście nie jestem zwolenniczką chronienia za wszelką cenę tej drugiej grupy ze szkodą dla pierwszej.

Natomiast sądzę, ze w naszym kraju taki pomysł od razu spotka się z wielkim rabanem środowisk katolickich i raczej nic z tego nie będzie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:42   #13
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Trzeba bedzie w koncu stworzyc porzadny raban antykatolicki, bo to jest paranoja, nawet nie wolno sie topless opalac, nie wiem czemu nikt jeszcze karkow nie poukrecal za to. Te srdowiska feministyczne zajmuja sie glupotami, ktore nigdy nie przejda zamiast zajac sie komfortem zycia.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:45   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Takie prawo powinno być już dawno wprowadzone i tyle.
Nie jest to obowiązkowa tabletka wiec nie wiem o co ten krzyk przeciwników.

Jak kto katolik to jej nie weżmie, jak komus lezy na sercu dobro nastolatków to powinien wiedzieć, że wiele leków bez recepty szkodzi, o alkoholu/papierosach nie wspomnę, a i mysle, że lepsze skutki uboczne niz niechciana ciąża .

Naczelni bojownicy o światłość i prawość państwo Terlikowscy zaraz będą się awanturować w mediach, straszyć mordowaniem plemników i spadkiem ilości urodzeń

Z zwyklych pigułek anty tez można zrobić taka tabletkę, trzeba wziac określona ilość i tez zadziała jak pigulka po.

Fakt, że apteki moga się zaslaniać klauzula sumienia jest problematyczne, ale i tak teraz droga do pigulki będzie skrócona o szukanie lekarza, wizytę, dodatkowe koszty prywatnej wizyty.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
ale to już pewne?
Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość

Natomiast sądzę, ze w naszym kraju taki pomysł od razu spotka się z wielkim rabanem środowisk katolickich i raczej nic z tego nie będzie.
Ale to juz przeszło, od poniedziałku pigulki są dostepne bez recepty
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2015-01-14 o 14:45
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:47   #15
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ale to juz przeszło, od poniedziałku pigulki są dostepne bez recepty
O proszę. No i dobrze, bo kontrola lekarzy nad ich przyjmowaniem to była kompletna iluzja.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:53   #16
migotka_m
Rozeznanie
 
Avatar migotka_m
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 642
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Uważam, że w końcu za sprawą Uni stało się coś dobrego.

W Polsce te pigułki to służyły tylko do nabijania kasy lekarzom ginekologom. Bo w teorii taką receptę to nawet ogólny może wypisać. Powinna być dostępna na IP, a w praktyce gin nie ma na NFZ tych 5-ciu minut, z IP odsyłają do ginekologa, a u niego prywatnie.

Paranoja w wypadku tabletki, przy której kolosalne i podstawowe znaczenie ma CZAS jej przyjęcia.

I ogarnia mnie pusty śmiech jak ktoś mi próbuje udowodnić, że "antykoncepcję" kosztującą 130zł od numerka, będą stosowały małolaty taaa...
migotka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:59   #17
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

i bardzo dobrze. za duzo problemow ^ sumienia ^ bylo ze strony lekarzy i aptekarzy.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:00   #18
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

zapłaciłam 120 zł za wizytę lekarską + 69 zł za escapelle. Do tego paliwo, nerwy czy wypisze, czy nie wypisze. I strata czasu. Jestem jak najbardziej za tym, że będzie bez recepty.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:05   #19
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Jestem za.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 15:05   #20
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Będzie ostrzeżenie, będzie ulotka, wiadomo, że to duża dawna hormonów. Jak ktoś będzie brał tę pigułkę za często, jej sprawa. Aspiryną i ibuprofenem też się można nieźle zatruć, ale to nie powód, aby w przypadku bólu zęba iść za każdym razem do lekarza. Poza tym ja w te przewidywania, że "będą łykały jak witaminę C", nie wierzę.
To zdecydowanie lepsza sytuacja, niż zmuszanie kobiet do płacenia ginekologowi prywatnie. Bo rodzinny nie wypisze (choć może), a do ginekologa trzeba miesiąc poczekać. Poza tym zawsze jest zagrożenie klauzurą sumienia .
Zgadzam się. Wszystkim można sobie krzywdę zrobić i nawet się specjalnie starać nie trzeba. Choćby nożem do masła. Ale to nie powód, by zakazać sprzedaży noży.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:11   #21
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p7232-Ellaone
nie zawiera hormonów tylko octan uliprystalu. W instrukcji jest napisane że "Antykoncepcja w przypadkach nagłych za pomocą tabletki Ellaone jest metodą stosowaną w sporadycznych przypadkach. W żadnym razie nie powinna zastępować stałej metody antykoncepcji."

Nie wiem kogo byłoby stać na stosowanie tego jako stałej metody antykoncepcyjnej, pomijając cenę lista możliwych skutków ubocznych też nie zachęca

"Gazeta Wyborcza informuje, że polskie Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, że w naszym kraju tabletki po stosunku ellaOne również będą sprzedawane bez recepty. - Tabletka "dzień po" będzie w Polsce bez recepty. Taką decyzję podjęła Komisja Europejska, więc my musimy się do tego dostosować - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Bąk w rozmowie z Gazetą Wyborczą." Pisze SE, ciekawe czy to pewna informacja?

Edytowane przez hypnose22
Czas edycji: 2015-01-14 o 15:14
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:18   #22
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

A propos Państwa Terlikowskich materiał z wczoraj
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/184...epcja-awaryjna

dla osób o wyjątkowo mocnych nerwach
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:19   #23
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

.

Edytowane przez arachnea
Czas edycji: 2021-12-11 o 16:20 Powód: błąd ort.
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:22   #24
hypnose22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 452
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Jak zobaczyłam nagłówki na portalach, to najpierw musiałam upewnić się, że to nie ASZ Dziennik. Te tabletki powinny już dawno być wydawane bez recepty.
Miałam kilka lat temu "przyjemność" starania się o receptę na escapelle, takiego upokożenia nie przeżyłam chyba nigdy wcześniej.
Miałam tą samą "przyjemność".
hypnose22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:24   #25
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

.

Edytowane przez arachnea
Czas edycji: 2021-12-11 o 16:20
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:25   #26
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
zapłaciłam 120 zł za wizytę lekarską + 69 zł za escapelle. Do tego paliwo, nerwy czy wypisze, czy nie wypisze. I strata czasu. Jestem jak najbardziej za tym, że będzie bez recepty.
No nieźle. Ja szczęściem nie mam teraz faceta, bo w razie w nie byłoby mnie stać na taką wizytę. Siedem dych bym wybuliła, ale dwie stówy? Masakra.

Ja jestem jak najbardziej za wiekszym dostępem do antykoncepcji. Lepsze to niz aborcja, ktora i więcej kosztuje, i jest dla mnie niejednoznaczna z moralnego punktu widzenia. Słyszałam niestety, co na ten temat sądzi pani Terlikowska. Ja nie wiem, do tej pory miałam ją jednak za osobę inteligentną - o radykalnych poglądach, ale inteligentną. Niestety, ale mądrością to ona też nie grzeszy. Jakby mi ktoś przetłumaczył co ma wspólnego wolny dostęp do tabletki "po" ze zwiększeniem się liczby ludzi chorych wenerycznie to będę bardzo wdzięczna. Terlikowski jeszcze lepszy - walka o prawa zwierząt be, bo promuje aborcję. WTF?Kurczę, biedne te ich dzieci - nie dość że mamusia z tatusiem skrajnie konserwatywni, to jeszcze zwyczajnie głupi.

Trochę nie na temat, ale musiałam to napisać
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:25   #27
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez 91mirabelka Pokaż wiadomość
Dzisiaj w mediach ogłoszono, że tabletka 'dzień po' będzie dostępna bez recepty.

Tak się zastanawiam czy to faktycznie jest dobry pomysł. Fakt bywają problem z lekarzami, którzy recepty na nią nie chcą przepisać. Wielokrotnie słyszałam również od znajomego ginekologa, że część młodych kobiet zaczęła stosować tą formę antykoncepcji awaryjnej jako ich podstawową antykoncepcję. Myśląc szczególnie o młodych ludziach naprawdę głęboko się zastanawiam czy jest to aż tak dobry pomysł.

Chciałabym poznać Wasze zdanie w tym temacie.

Jeśli już był taki temat to przepraszam, ale nie znalazłam.
Moje zdanie jest takie, ze zarowno pigulka po, jak i aborcja powinny byc legalne..

Za 'z du.py' wyjete ywazam opinie, ze jak sie to zalegalizuje to te obie opcje beda traktowane jako srodek antykoncepcyjne. Otoz jesli ktos bardzo chce to i tabletke znajdzie i aborcje zrobi.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:27   #28
91mirabelka
Raczkowanie
 
Avatar 91mirabelka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 67
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Fakt, że ja brałam tą pigułkę 2 razy w życiu i nigdy nie miałam problemu z jej uzyskaniem, nie płaciłam na wypisanie recepty, koszt tabletki z tego co pamiętam wahał się w granicy 50-70 zł. Być może dlatego nie zauważyłam, żeby jej zdobycie wiązało się z większym wysiłkiem.

Podobno znajomy miał pacjentki, które potrafiły przyjść po taką antykoncepcję kilka razy w miesiącu.
__________________
when love hurts it won't work
91mirabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:27   #29
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
zapłaciłam 120 zł za wizytę lekarską + 69 zł za escapelle. Do tego paliwo, nerwy czy wypisze, czy nie wypisze. I strata czasu. Jestem jak najbardziej za tym, że będzie bez recepty.
właśnie dlatego nie będzie dostępna bez recepty
bo ile kasy stracą lekarze, którzy za 3 minuty kasują 120zł
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:28   #30
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pigułka 'dzień po' bez recepty?

Czy ktoś wie coś na temat tego, czy osoby niepełnoletnie mogą otrzymać taką tabletkę bez recepty, wiedzy i zgody rodzica itp.? Czy tabletkę mogą kupić tylko osoby pełnoletnie?

Cytat:
Napisane przez 91mirabelka Pokaż wiadomość
Dzisiaj w mediach ogłoszono, że tabletka 'dzień po' będzie dostępna bez recepty.

Tak się zastanawiam czy to faktycznie jest dobry pomysł. Fakt bywają problem z lekarzami, którzy recepty na nią nie chcą przepisać. Wielokrotnie słyszałam również od znajomego ginekologa, że część młodych kobiet zaczęła stosować tą formę antykoncepcji awaryjnej jako ich podstawową antykoncepcję. Myśląc szczególnie o młodych ludziach naprawdę głęboko się zastanawiam czy jest to aż tak dobry pomysł.

Chciałabym poznać Wasze zdanie w tym temacie.

Jeśli już był taki temat to przepraszam, ale nie znalazłam.
Według mnie jest ryzyko, że część osób będzie stosowało taką tabletkę często, co zdrowe dla organizmu nie będzie. Tylko to nie powód, by utrudniać innym osobom dostęp do takich środków.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Bez recepty antykoncepcji bym nie przepisywala, natomiast od 15 roku zycia dziewczyna powinna moc te sprawy zalatwiac bez zgody i wiedzy rodzica. NA seks sa gotowe tylko nie na zabezpieczenie, no paranoja.
Też uważam, że to dziwne – uprawiać seks można od 15. roku życia, a być prawnym opiekunem własnego dziecka dopiero od 18. roku życia Pytanie tylko, czy powinna być obniżona ta druga granica, czy raczej podwyższona ta pierwsza…
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-29 07:34:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.