ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-13, 15:02   #1261
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Też dostaję tylko creme fondante - a pytałam już w wielu miejscach o lait veloute (i w końcu chyba kupię w ciemno, ach, to filtromaniactwo!). Ostatnio w aptece na rogu Świętokrzyskiej i Jasnej pani dała mi 30 ml (trzydzieści mililitrów!!!) próbek creme fondante - co akurat wcale mnie nie zmartwiło - noszę sobie zawsze dwie w torebce "na wypadek wszelki".

Madziorko, czy mogłabyś jakoś porównać LV do DP lub CF? AL też mi nie podeszło, może mamy podobną skórę?
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 20:56   #1262
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez isa666 Pokaż wiadomość
mimo iż ciało mam już opalone od słońca, to twarz nadal jasna i podkłady do buźki, któe kupiłam w zimie, gdy byłam właściwie biała teraz też są dobre
Tylko trochę dziwnie pewnie wyglądam z białą twarzą, opalonymi ramionami i dekoldem

Mam to samo. Twarz biała a ręce, kark i stopy lekko opalone. Co dziwne, dekolt został oszczędzony. Może nie jest tak blady jak twarz, ale w ogóle nie opalił się. Nosiłam zdecydowanie mało bluzek z dekoltem
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 01:39   #1263
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Też dostaję tylko creme fondante - a pytałam już w wielu miejscach o lait veloute (i w końcu chyba kupię w ciemno, ach, to filtromaniactwo!). Ostatnio w aptece na rogu Świętokrzyskiej i Jasnej pani dała mi 30 ml (trzydzieści mililitrów!!!) próbek creme fondante - co akurat wcale mnie nie zmartwiło - noszę sobie zawsze dwie w torebce "na wypadek wszelki".

Madziorko, czy mogłabyś jakoś porównać LV do DP lub CF? AL też mi nie podeszło, może mamy podobną skórę?
no pewnie, LV nie pobiela tak mocno jak DP ,generalnie pobielenie LV jest prawie niewidoczne, nie zawiera alkoholu i jest treściwy, w zasadzie jest jak krem do twarzy, wchłania się ok, tylko buzia po nim jest jakby mokra i to jest jego mały minus, ale odrobina LU robi swoje i moge iść do ludzi, to co bardzo podoba mi sie w LV to to ze moge nałożyc go bez problemu 2ml, mam taki patent, nakładam na kazdy policzek, czoło i nos dużą ilość filtra nie rozsmarowując go , odczekuje 3-4 minuty i dopiero rozsmarowuje wszystko wsiąka wtedy idealnie. Właśnie wykończyłam dzisiaj pierwsze opakowanie LV i od jutra rozpoczynam nowe
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 07:11   #1264
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Mam to samo. Twarz biała a ręce, kark i stopy lekko opalone. Co dziwne, dekolt został oszczędzony. Może nie jest tak blady jak twarz, ale w ogóle nie opalił się. Nosiłam zdecydowanie mało bluzek z dekoltem
Eh a ja mam ten problem, że lubię bluzki z dekoldem(takie typowe longi, ale dekold mają spory ) i tam słońce najbardziej atakuje
Pierwszy raz mnie złapało na uczelni chyba w maju jakoś jak były te ciepłe dni i zrobił się cały czerwony, teraz już się kolor zrobił brązowy, ale ilekrość wyjdę na słońce, to zawsze czuję jak mi w dekold promienie uderzają
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 07:52   #1265
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Madziorko, dziękuję w poniedziałek idę do apteki, albo może i dzisiaj Kusi mnie bardzo ten brak alkoholu, niepokoi konsystencja - CF też jest z tych treściwych, ciężko mi go wsmarować 2 ml, a z DP nie mam tego problemu... tylko on ma z kolei alkohol, który niezbyt mi służy... Zobaczymy.
A tak poza tym, to najbardziej pod względem nawilżenia/pielęgnacji lubiłam emulsję avene - tylko dlaczego mam po niej gule???
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 13:57   #1266
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

A czy może ktoś porównać krem Avene, CF, DP i LV? Krem Avene ma fajną konsystencje, ale nie ważne jak go rozsmaruję (wolno czy szybko) pozostawia białe smugi i robią się kluseczki CF natomiast to błysk nad błyski, mokra i biała tłustość, ale w przeciwieństwie do Avene ladnie się rozprowadza. Tak więc moja tłusta, trądzikowa, podrazniona retinoidami i odwodniona, jednym słowem dziwolągowata cera potrzebuje właśnie czegoś w podobie do kremu avene, ale nie bielącego aż tak i nie wałkującego się, a z tego co czytałam własnie DP i LV byłyby najlepszymi kandydatami.
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 14:50   #1267
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Czekoladko,

LV właśnie kupiłam - od jutra rozpoczynam testowanie Co do pozostałych filtrów moje wrażenia są takie:
- avene (miałam i krem i emulsję) - nawilżanie na 5+, niestety wyczuwalny na twarzy - nie wiem jak to opisać, ale czułam na skórze taką dziwną warstwę - była ona też niestety widoczna (z pudrem robiła coś takiego jakbym dała na twarz za dużo podkładu, no, stara pudernica). No i robiły mi się gule po nich...
- CF - ciężko mi go nałożyć przepisową ilość, ale daje się (choć potrzebuję na wchłonięcie więcej czasu niż przy DP). Czasami (gdy niedokładnie rozsmaruję) w połączeniu z pudrem tworzy "tynk" - takie placki widoczne np. na nosie pod skrzydełkami okularów - ale to wina niedokładnego rozsmarowania i zbyt szybkiego przypudrowania. Zalety: nie wysusza paszczy, dobry będzie na zimę, to taki "kołderkowy" krem.
- DP niestety alkoholowy... co mnie wysusza, ale poza tym bardzo go lubię. Nie mam najmniejszych problemów z nałożeniem 2 ml (owszem, świecę się, ale bez problemu matuje to puder ze skrobią). No ale ze względu na ten alkohol często czuję ściągnięcie skóry po nim...

Żaden z tych kremów nie wałkuje mi się (a wałkował się np. AL) ani nie bieli (bieli mnie bioderma mleczko)

LV nakładam jutro i zdam relację Acha, mam skórę mieszaną, odwodnioną.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-14, 15:28   #1268
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Madziorko, dziękuję w poniedziałek idę do apteki, albo może i dzisiaj Kusi mnie bardzo ten brak alkoholu, niepokoi konsystencja - CF też jest z tych treściwych, ciężko mi go wsmarować 2 ml, a z DP nie mam tego problemu... tylko on ma z kolei alkohol, który niezbyt mi służy... Zobaczymy.
A tak poza tym, to najbardziej pod względem nawilżenia/pielęgnacji lubiłam emulsję avene - tylko dlaczego mam po niej gule???
Ja Avenek nie mogę uzywać w ogóle, dostaje od nich mega uczulenia które potem lecze przez miesiąc u dermatologa, natomiast wszystkie inne marki moge uzywać (oprócz Iwostinu).

W LV podoba mi sie jeszcze że nie zapycha tylko pielęgnuje buzie.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 15:31   #1269
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Czekoladko,

LV właśnie kupiłam - od jutra rozpoczynam testowanie Co do pozostałych filtrów moje wrażenia są takie:
- avene (miałam i krem i emulsję) - nawilżanie na 5+, niestety wyczuwalny na twarzy - nie wiem jak to opisać, ale czułam na skórze taką dziwną warstwę - była ona też niestety widoczna (z pudrem robiła coś takiego jakbym dała na twarz za dużo podkładu, no, stara pudernica). No i robiły mi się gule po nich...
- CF - ciężko mi go nałożyć przepisową ilość, ale daje się (choć potrzebuję na wchłonięcie więcej czasu niż przy DP). Czasami (gdy niedokładnie rozsmaruję) w połączeniu z pudrem tworzy "tynk" - takie placki widoczne np. na nosie pod skrzydełkami okularów - ale to wina niedokładnego rozsmarowania i zbyt szybkiego przypudrowania. Zalety: nie wysusza paszczy, dobry będzie na zimę, to taki "kołderkowy" krem.
- DP niestety alkoholowy... co mnie wysusza, ale poza tym bardzo go lubię. Nie mam najmniejszych problemów z nałożeniem 2 ml (owszem, świecę się, ale bez problemu matuje to puder ze skrobią). No ale ze względu na ten alkohol często czuję ściągnięcie skóry po nim...

Żaden z tych kremów nie wałkuje mi się (a wałkował się np. AL) ani nie bieli (bieli mnie bioderma mleczko)

LV nakładam jutro i zdam relację Acha, mam skórę mieszaną, odwodnioną.

no to z niecierpliwoscią czekam na twoja opinię, mam nadzieje ze tobie też bedzie odpowiadał
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 16:00   #1270
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Bardzo Ci dziękuję za dokładny opis i czekam na wrażenia z testowania LV
Zastanawiam się jeszcze nad mleczkiem Avene, ale tez nigdzie nie ma próbek, a ja podłamana tyloma nieudanymi próbami nie mam odwagi kupić filtra w ciemno, z resztą jako nastolatke nie za bardzo mnie stać na nieudane zakupy. W działanie filtrów nie zwątpie, ale mocno wątpie czy znajde kiedykolwiek taki w którym będę mogla pokazać się ludziom Chyba nie pozostaje mi nic innego tylko zrobić poraz kolejny rajd po apekach w poszukiwaniu próbek, a potem ogłosić się na wymiankowym wątku (bo na pewno nie będzie wszystkiego co chce za to uzbieram spora kolekcje avene, vichy i CF :/ ) i czekać na dobre duszyczki, które zrobią odleweczki albo mają próbki tego czego nie znajde w aptekach
Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 16:07   #1271
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Też dostaję tylko creme fondante - a pytałam już w wielu miejscach o lait veloute (i w końcu chyba kupię w ciemno, ach, to filtromaniactwo!). Ostatnio w aptece na rogu Świętokrzyskiej i Jasnej pani dała mi 30 ml (trzydzieści mililitrów!!!) próbek creme fondante - co akurat wcale mnie nie zmartwiło - noszę sobie zawsze dwie w torebce "na wypadek wszelki".

Madziorko, czy mogłabyś jakoś porównać LV do DP lub CF? AL też mi nie podeszło, może mamy podobną skórę?
oj, ale Ci zazdroszczę!
pytałam we wszystkich aptekach w moim mieście o jakiekolwiek filtry LRP, Avene i Biodermy, ale nie ma. dostałam tylko kilka próbek Iwostinu.

eh.

pewnie pozostanie mi kupić jakiś filtr w ciemno. odpukać, kupiłam już tak dwa razy i z obu filtrów byłam bardzo zadowolona (emulsja Iwostin SPF40 i Vichy Capital Soleil SPF50+ przeciw reakcjom alergicznym), więc może tym razem też trafię?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-14, 19:39   #1272
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Fuksja, a chciałabys trochę próbek? Bo moge Ci oddać kilka CF, poza tym mam 5 ml DP (dostałam dziś do LV) - ale wysłać mogłabym to dopiero koło piątku, jutro wyjezdżam na parę dni... Daj znać.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 20:38   #1273
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Fuksja, a chciałabys trochę próbek? Bo moge Ci oddać kilka CF, poza tym mam 5 ml DP (dostałam dziś do LV) - ale wysłać mogłabym to dopiero koło piątku, jutro wyjezdżam na parę dni... Daj znać.
o mamuniu, naprawdę mogłabyś?
byłabym baaardzo wdzięczna. tylko co ja miałabym dać Ci w zamian? obecnie na stanie mam tylko Iwostin SPF40

edit: przesłać Ci później adres na PW czy maila?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-14, 21:22   #1274
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Prześlij mi PW z adresem - ale tak jak pisałam, próbek spodziewaj się w przyszłym tygodniu (znaczy tym po następnej niedzieli). A w zamian nic nie chcę, przecież pisałam ze mogę Ci te kremy oddać
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-15, 09:45   #1275
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Prześlij mi PW z adresem - ale tak jak pisałam, próbek spodziewaj się w przyszłym tygodniu (znaczy tym po następnej niedzieli). A w zamian nic nie chcę, przecież pisałam ze mogę Ci te kremy oddać
PW poleciało, bardzo Ci dziękuję
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 08:12   #1276
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Już nie mam siły. Odstawiam wszystkie filtry. Moj portfel świeci pustkami, w łazience juz sie nic nie mieści, maż nie chce iść więcej ze mną do apteki, a ja wygladam jak bym miała 15 lat i tradzik w pelni.
Moja cera jest mega tłusta, zaskórnikowa. Prze dłuzsza chwile nie używalam żadnych kremów, nawet najlżejszych, bo wszystkie mnie zatykały. Łącznie z Humektanem. Ale zaczęłam kurację Atredermem no i trzeba sie i filtrować. Tylko czym? Po filtrach wysypuje mnie okropnie, cale czolo i policzki pozapychane na maxa. Pelno grud, grudek, zaskórników podskornych. Nie ma sensu tak katować mojej buzi więcej.
Ja już nie mam pomysłu więc rzucam to wszystko. Niech się dzieje co chce
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 09:50   #1277
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Koniec z filtrami -akt desperacji

najważniejsze to się nei załamywać!!! głowa do góry.

Jeśli wyglądasz na trądzikową młódkę polecam wizyte u dermatologa aby ja troche podleczyc, zagoic wypryski i ja ustabilizowac. Mozesz sie udac do apteki moze sprzedadza ci bez recepty roztwor ZINERYT ( ma w skladzie wysoka ilosc erytromycyny a ona dosyc dobrze leczy) albo masc metronizadol, a na ropne wypryski aknemycin ( nic lepszego do tej pory nie znalazlam)

Moze to nie kwestia kosmetykow ktore uzywalas a dieta niewłasciwa albo stresy, albo jakis cykl miesiaczkowy?? Albo uzywalas pilingu jak mialas ropne wypryski i roznioslas je po twarzy??
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 10:44   #1278
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: Koniec z filtrami -akt desperacji

Tylko, że ja wygladam jak pryszczata nastolatka, tylko wtedy jak uzywam filtrów. Jak je odstawiam to cera powraca to normalności. I w tym tkwi mój problem
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-17, 10:49   #1279
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Koniec z filtrami -akt desperacji

no więc moze przeanalizuj skład tych kosmetykow i ewentualnie sprobuj stwierdzic co cie moze zapychac. Nic sie nie dzieje bez przyczyny...
A jakich filtrow dokladnie uzywasz?? Moze gryza sie one z innymi kosmetykami ktorych uzywasz??
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-17, 11:29   #1280
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Koniec z filtrami -akt desperacji

Watek przesuwam do "Zwatpienia filtrowego..." temat podobny i wydaje mi sie,ze szybciej tam znajdziesz dla siebie wiecej info.

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-19, 10:37   #1281
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Koniec z filtrami -akt desperacji

przegladam ten watek i postanawiam sie 'udzielic'
jesli chodzi o filtry, to jestem laikiem. owszem, uzywalam z probek LRP (dobry, twarz dlugo sie nie swieci) i avene (troche tepy), a ostatnio kupilam sobie emulsje iwostinu 50+ i bardzo sobie chwale (w dodatku jest dosc tania, jak na filtr apteczny).

mam pytanie: czy ten fluid 50+ z LRP to takie mleczko z filtrem, o bardzo lekkiej konsystencji, czy ma jakis kolor i zabarwia lekko twarz?

i tak oto przylacza sie (na razie teoretycznie ) prawdopodobnie przyszla filtromaniaczka.
na razie jestem zadowolona, bo twarz mi sie uspokaja (rumieniec na policzkach tez!), nawet nie swieci sie tak mocno.

dobra, koncze, napisalam takiego posta bez ladu i skladu, ale sie "uwywnetrznilam"





aaaa, cholera! wlasnei zdalam soibe sprawe, ze nie napisalam w tym watku, co trzeba, co teraz?))))
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 19:02   #1282
ivana
Raczkowanie
 
Avatar ivana
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 227
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Po męczarni z LV LRP zakupiłam sobie Klorane mleczko dla dzieci spf 50+ zachęcona przede wszystkim niską ceną (jak na filtry apteczne). No i jestem nim zachwycona: spokojnie można wetrzeć ilość przepisową, ładnie się wchłania, świecenie w normie, nie pozostawia mokro-tłustej warstwy jak LV, bardzo łatwo da się zmatowić i dobrze się trzyma się na twarzy, nawet podczas obecnych upałów. Aha, pudry świetnie na nim wyglądają, po zakończeniu pudrowania twarz wygląda jak pokryta lekkim podkładem, nawet pory mam mniej widoczne, co dla mnie jest ogromnym plusem. Nie zapchał mnie jeszcze (stosuje go od ok. 10 dni), nie podrażnił.
No jak na razie rewelka, nie przypuszczałam, że jakiś filtr mi tak przypasuje w takie upały
ivana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 16:47   #1283
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Mam pytanie, czy może się zdarzyć, że to nie filtr mnie zapycha, ale niedokładnie oczyszczenie buzi wieczorem?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 17:29   #1284
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy może się zdarzyć, że to nie filtr mnie zapycha, ale niedokładnie oczyszczenie buzi wieczorem?
Sądzę, że tak. Zwłaszcza, że w pierwszej fazie zmywania, wciera się mechanicznie część mazidła dziennego głębiej w pory skóry.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 17:30   #1285
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Jak najbardziej - niezależnie od tego, czy został na skórze makijaż czy przypudrowany filtr. Ja kiedyś zafundowałam sobie kilka wyprysków, bo zmywałam makijaż tylko żelem-kremem Tołpy i nie miałam na ślepych oczach soczewek; dopiero następnego dnia gdy po tym żelu przetarłam jeszcze skórę tonikiem, odkryłam ile tam tego zostało.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 17:58   #1286
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Agnieska - tośmy się zgadały.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 18:20   #1287
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

dzięki Schaetzchen mam możliwość testowania masy filtrów
mam nadzieję, że teraz znajdę swój ideał
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 18:42   #1288
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Agnieska - tośmy się zgadały.
Jak zwykle ostatnio
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-27, 19:07   #1289
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Dzięki dziewczyny To stąd te wypryski
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 05:22   #1290
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
Bardzo Ci dziękuję za dokładny opis i czekam na wrażenia z testowania LV
Zastanawiam się jeszcze nad mleczkiem Avene, ale tez nigdzie nie ma próbek, a ja podłamana tyloma nieudanymi próbami nie mam odwagi kupić filtra w ciemno, z resztą jako nastolatke nie za bardzo mnie stać na nieudane zakupy. W działanie filtrów nie zwątpie, ale mocno wątpie czy znajde kiedykolwiek taki w którym będę mogla pokazać się ludziom Chyba nie pozostaje mi nic innego tylko zrobić poraz kolejny rajd po apekach w poszukiwaniu próbek, a potem ogłosić się na wymiankowym wątku (bo na pewno nie będzie wszystkiego co chce za to uzbieram spora kolekcje avene, vichy i CF :/ ) i czekać na dobre duszyczki, które zrobią odleweczki albo mają próbki tego czego nie znajde w aptekach
Pozdrawiam
Zdobadz probke tego mleczka avene jak masz mozliwosc-moze Ci przypasuje-ja mam najwybredniejsza cere pod sloncem-wrazliwa prawie na wszystko(nie moge uzywac zbyt ciezkich kremow,myc twarzy woda itp) a to mleczko mi przypasowalo-uzywam juz od ponad miesiaca i jestem b zadowolona-nawilza ale jest w miare lekkie-ladnie sie rozprowadza-i co najwazniejsze -wogole nie wypryszca mnie po nim(jak po innych filtrach a probowalam juz wiele).


Sovilo-ja tak mam jak nie oczyszcze dokladnie twarzy albo nie zrobie regularnie peelingu.Wczoraj w pospiechu przemylam twarz wieczorem tylko woda( a nie jak zawsze mleczkiem) i juz rano maly wyprysk mialam...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.