PIES - jak się do niego przekonać? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 13:26   #211
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Wow super z tym szczeniaczkiem Chyba po wątpliwościach z tytułu wątku już nie ma śladu
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 13:32   #212
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

normalnie łezki wzruszenia mi się kręcą, fajowo jest u was co do siusiania w sekrecie to mój szczenior był po prostu pod stałym monitoringiem i jak tylko zaczynał się podejrzanie kręcić to był zabierany na trawniczek. Szczeniakowi możesz też przerwać w trakcie, wziąć na ręce, skarcić słownie odpowiednim tonem np"fee" i wynieść na trawkę, jak tam dokończy biznes to chwalisz, chwalisz, cieszysz się jak głupia dajesz smaczki. Podobno niektóre szczeniory sikają jednak w trakcie bycia na rękach, ale może akurat Twój egzemplarz tak nie ma
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 13:57   #213
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Pół biedy jakby u mnie szczeniak tak biegał - mały jest, to wiele nie uszkodzi Ale u mnie takiej głupawki dostaje prawie 40-kilogramowy pies Szczególnie jak się rozbawi z młodym. Trzeba go łapać i uspokajać bo mieszkanie roznosi i jeszcze krzywdę zrobi maluchowi.



Staram się z nim wychodzić jak najczęściej, ale przyznam, że on siusia tak błyskawicznie szybko, że czasem nawet nie zorientuję się kiedy to nastąpiło Tylko kałuża na podłodze świadczy o popełnionym przestępstwie

A Roki jest bardzo szczęśliwy, że ma towarzystwo. Ciągle zachęca go do zabawy, nie rozumie że taki mały szczeniak nie ma jeszcze siły bawić się w "wyrwij mi zabawkę!"

Haha, wiesz co, jak my zdecydowalismy się na drugiego psa (czyli na Zuzelkę ) to Bohun miał wtedy... hm, 7 miesięcy. Ważył jakieś 35kg już spokojnie, wiadomo - szczeniak dużej rasy jest szybko duży Zuza za to ważyła 8kg.
Pierwsze ich kontakty były totalnie zdominowane przez Zuzię - to ona decydowała, kiedy koniec zabawy, to ona - natychmiast - poszła do miski Bohuna (bo przecież musi jeść z tych wielkich (4,8l ), metalowych i wysoko na stojaku, a nie ze swoich małych i na ziemi, c'nie? ) Bohun był tym totalnie zaskoczony i w ogóle nie zareagował Dość szybko nauczył się, jak się z nią bawić - zostawiliśmy to do pewnego stopnia psom - Zuzia gdy Bohun bawił się za ostro piszczała, a wtedy on odpuszczał.... i po kilku razach było już wszystko jasne Oczywiście pilnowalismy, żeby sobie krzywdy nie zrobili, ale nie jakoś nadmiernie - psy są naprawdę mądre pod względem kontaktów z takimi maluchami, u Was będzie łatwiej niż u nas - u nas były 2 szczeniaki, którym pstro w głowach Chociaż i tak jestem z Bohuna dumna - on każde maluszki uwielbia wprost, im mniejsze tym lepsze, jest bardzo delikatny (ostatnio niańczył 5tyg bulterierki ) - jak Zuza była mała to tak sie z nią ciągał zabawką by czasem mogła wygrać
Było tak: KLIK
Jest tak : KLIK (Zuzia po lewej )

Co do tego siusiania - musisz nauczyc się sygnałów, które Ci maluch daje, gdy chce siku - pojawiają się one najczęściej po spaniu/jedzeniu/zabawie.... czyli u takiego szczylka praktycznie zawsze Wtedy błyskawicznie maly na ręce i na podwórko, a tam cieszysz się jak głupia z sikania na trawnik Proponuję też nie karcić za siusianie w domu - jak najmniej przykrych skojarzeń z tą czynnością, ja po prostu bez słowa sprzatałam. Zabierać go na dwór możesz również profilaktycznie, gdy nie widzisz kręcenia się - np. jak się obudzi, to od razu na rąsie i heja
Mały jest z hodowli? Jesli tak, to może był tam nauczony siusiać na podkłady higieniczne? W takim wypadku mogłabyś na pierwszy okres jego pobytu u Was taki podkład mu rozłożyć - w razie gdy nie zdążysz/w nocy będzie mógł nasiusiać tam. U nas to się bardzo sprawdziło



To co jeszcze mogę Ci poradzić - póki maluch jest maluchem (jak rozumiem ma teraz koło 2 miesiecy) ucz go przychodzenia na zawołanie. To najlepszy na to czas, najłatwiej nauka pójdzie i najdłużej zostanie - teraz ma naturalną potrzebę podążania za Tobą, wykorzystaj to
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2013-04-23 o 13:59
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 14:55   #214
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Kurde, wzruszyłam się, serio. Nie dość, że chciałaś się przekonać do psa, czyli zmienić swoje podejście, postąpić wbrew swoim dotychczasowym upodobaniom, a to już jest coś naprawdę niesamowitego to teraz masz dwa psy.
To tak jak patrzę na ojca, który zawsze mówił, że nie lubi kotów a teraz siada w specjalny sposób, żeby naszemu kotu było wygodnie i co chwila jakieś fotki mu strzela "bo tak ładnie leży/siedzi/stoi"

Ze szczeniakiem nie pomogę bo znam tylko teorię. Pierwszego psa wychowywali rodzice bo ja byłam za mała a obecnego wzięłam jak miał dwa lata.


Jeszcze wrócę do tematu "hipoalergicznej karmy", bo jak wiadomo chwilę mnie nie było
Skrobia kukurydziana, hydrolizowane białko sojowe, olej kokosowy, jednosiarczan wapnia, olej rzepakowy, celuloza, olej kukurydziany, chlorek potasu, chlorek choliny, tlenek magnezu, minerały, chlorek sodu.
Nie dość, że bardzo droga to jeszcze bardzo droga pasza dla gryzonia. Zero zwierza w tej karmie
Pisałam Ci, że ja jestem wyznawczynią BARFa i moim zdaniem najłatwiej sprawdzić czy jest alergia i jeśli jest to potem najłatwiej karmić właśnie BARFem. Bo wiesz co dokładnie podajesz psu, nie ma problemu z odstawieniem np. wołowiny i można to zrobić natychmiast, a nie szukając innej karmy, która 'coś tam coś tam' - a i tak może uczulić bo ma znów inny skład.



klempaa, cudowne te twoje psy
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 17:11   #215
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
klempaa, cudowne te twoje psy

A dziękuję Żeby jeszcze tylko młoda nie przechodziła aktualnie okresu buntu młodzieńczego to już w ogóle byłoby cudownie
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 17:15   #216
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Lexie ale super, ze masz 2 psy, jak tylko mały podrośnie zobaczysz ze z 2 jest mniej roboty niz z 1
Jako że mam 2 spaniele to czekam niecierpliwie na fotki obu psów razem, najlepiej w wersji do przytulania
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:42   #217
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Będę odpowiadać zbiorczo

No więc tak. Podkłady mu właśnie rozłożyliśmy bo TŻ kupił i zaprezentowaliśmy co to i do czego służy zobaczymy jak będzie w nocy. Nijak go nie karcę za załatwianie się w domu, sprzątam i już. Chwalę jak się uda go wytargać na dwór, niestety to 6 piętro i chwilę trwa zanim tam dotrę, winda mnie chyba nie lubi i wolno jeździ Na rękach chyba nie siusia, zaczyna zawsze dopiero jak go puszczę na ziemię. Staram się go zabierać jak się obudzi bo zawsze wtedy mu się chce Zaczynam też poznawać jak się kręci podejrzanie

Co do karmienia Rokiego - aktualnie, odpukać, jego żołądkowe sensacje się skończyły. Dostaje suchą karmę i wieczorem mięso z ryżem, dostaje też czasem smaki i gryzaki. Nic mu się nie dzieje. Więc liczę, że może kłopoty miał przez dokarmianie go przez babcię i po prostu kilka dni trwało zanim mu minęło, plus jeden epizod z obcą karmą Zamierzamy my kupić mięso i zobaczyć czy będzie się dobrze czuł na innych jego rodzajach, poza wołowiną.

Dołączam parę fotek Na jednej widać głównie Rokiego, chciałam pokazać jaka duża jest różnica między nimi.
Staramy się aż tak bardzo nie ingerować w ich zabawy, Roki nabrał trochę wyczucia i jest raczej delikatny, tylko czasem zaczyna się bardzo wściekać, a szczeniak chowa się wtedy pod stół albo wciska się pod szafki w kuchni, wystawia tylko głowę i łapki i patrzy czy już bezpiecznie

http://www.youtube.com/watch?v=Mak_eW3xcKE bonusowo, filmik z Rokim sprzed dwóch lat

Niedługo powinnam jeszcze mieć filmik z Elmo walczącym z gumową kaczką, tylko się jeszcze zrzuca

O, mam Elmo. TŻ dał jakąś strasznie dramatyczną muzykę, ale niech będzie
http://www.youtube.com/watch?v=iMyNy...ature=youtu.be
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1000302.jpg (65,9 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000303.jpg (54,9 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000306.jpg (58,5 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000307.jpg (41,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000308.jpg (64,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1000310.jpg (85,5 KB, 32 załadowań)

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2013-04-24 o 16:02
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 21:59   #218
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Chwile mnie nie było a tu takie zmiany, gratuluje
Rzeczywiście dwa psy to zupełnie co innego, musicie dalej zwracać uwagę na zachowanie Rokiego, bo szczeniaki lubią się uczyć od starszych kolegów Widzę że chyba psiaki się polubiły, więc większych problemów nie powinniście mieć.

Co do nauki czystości szczeniaka, to nie załamuj się jeśli to potrwa długo. Być może kilka dni i będzie wiedział o co chodzi, ale czasami nawet ponad pół roku się pies uczy.

Ktoś już wspomniał o przywoływaniu, za szczeniaka wyuczone komendy stają si takimi odruchami i później jest dużo łatwiej, wiec za każde podejście do Ciebie kiedy go wołasz to chwal, w ten sposób będzie Cię kojarzył z czymś super (pogłaskanie, zabawka czy cokolwiek innego). Można też użyć Rokigo, jeśli wiesz że on do Ciebie podejdzie a szczeniak pobiegnie za nim to wołaj i goldena i spanielka (u mnie suka nie chciała przychodzić na zawołanie, za to robiła wszystko tak jak pies, więc nauczyłam ją wracać przez wołanie równocześnie jej i psa).

Stajesz się już prawdziwą psiarą? Chyba pytanie jak się przekonać do psa jest już nieaktualne skoro tworzycie taką gromadkę

A co do filmików i zdjęć... boskie te Wasze stworki :tak: Jak Elmo podrośnie to różnica w wielkości już nie będzie tak widoczna, nabierze psisko masy to się już nie będzie taki mały przy Rokim wydawał

Edytowane przez inga21
Czas edycji: 2013-04-23 o 22:01
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 03:31   #219
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Jak na nie patrzę to wyrywa mi się niekontrolowanie to takie charakterystyczne "awww"
Za☠☠☠iste psiaki macie.

Z tym mięsem to tak tylko na wszelki wypadek przypomnę, że samo mięso i podroby są zue, trzeba dorzucać warzywa z owocami i żołądki i coś z kością (lub mączkę ze skorupek jaj). Ale myślę, że nie muszę tego mówić bo z tego co widzę to Ty zawsze wszystko dokładnie doczytujesz przed zrobieniem.
Chwali się, lubię ten styl
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:09   #220
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

No ładnie, w kilka tygodni od 'jak się przekonać do psa' do 'mam dwa psy, joł, pozdro'

Zabójczo uroczy ten blond kluseczek
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:15   #221
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

haha Lexie, uwielbiam Cię w trymiga pokonałaś drogę od " jak się przekonać do psa? " do posiadania dwóch kudłaczy

Moja Lilly ma prawie rok i niestety zdarzy jej się czasami wypadek w domu jeśli chodzi o załatwianie się. Ale odkąd jest Figa, widzę że mocno się od niej uczy i coraz rzadziej załatwia się w domu.

Ważne jest by nie karcić psa gdy się załatwi w domu tylko chwalić gdy zrobi to na dworze

Będzie super, zobaczysz jeden pies to coś wspaniałego ale dwa... nie do opisania

Trzymam kciuki
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 14:02   #222
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Lexie, jest po prostu wspaniały

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 14:06   #223
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

ucieszyłam się jak głupia na te zdjęcia, piękne, piękne stadko
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 16:07   #224
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Uroczy oni są we dwójkę Roki zaczepia małego, bawi się z nim, przynosi zabawki, spędza z nim dużo czasu i zrobił się w domu znacznie bardziej aktywny, niż wcześniej - jeśli tylko młody nie śpi, to Roki też nie. Chodzi za nim krok w krok Elmo też zaczepia i inicjuje zabawę, polubili się od pierwszego wejrzenia Chociaż tego się w sumie spodziewałam, widząc jak Roki reaguje na inne psy - zawsze przyjaźnie i z dużym entuzjazmem.

Jak z małym wychodzimy na czas to załatwia się na dworze. Nawet czujnie kazałam TŻtowi z nim iść na dół (ma dziś wolny dzień więc rodzinnie wszyscy siedzimy razem ) jak się dziwnie kręcił i faktycznie, prawidłowo oceniłam sytuację

Niestety, Roki ma większe problemy z przychodzeniem na zawołanie, niż Elmo Elmo praktycznie zawsze leci do mnie jak zawołam, reaguje na cmokanie i mam nadzieję że zaraz zacznie też na imię. Daję mu nagrody jak przybiega.
Za załatwienie się w domu nie jest karany, no i jak można by w ogóle takie słodkie stworzenie karać Żaden z nich nie jest karany, dziś tylko zbiorowo (wraz z Elmo ) wyszliśmy i zamknęliśmy się w sypialni jak Roki gwizdnął ścierkę z kuchni
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 16:25   #225
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

świetnie wyglądają razem
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 09:57   #226
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Słuchajcie, czy to normalne, że one się tak bawią... Hm... Wyglądają jakby się gryzły Momentami wygląda to niefajnie i groźnie dla mnie, bo Roki góruje nad małym bardzo, czasem go przyciśnie czy coś i młody piszczy. Powarkują na siebie i wydają jakieś niskie pomruki i turlają się po legowisku Aczkolwiek mały nie wygląda na przestraszonego, sam się pcha, a jak raz TŻ zabrał Rokiego w czasie takiej zabawy, młody go oszczekał Chyba dlatego, że im przeszkadzał
Przed chwilą mały odszedł od Rokiego i zabawa została przerwana, nie ścigał go ani nie męczył na siłę.

Trochę się niepokoję że duży coś zrobi małemu jak się za bardzo rozkręci w takiej zabawie.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 10:01   #227
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Słuchajcie, czy to normalne, że one się tak bawią... Hm... Wyglądają jakby się gryzły Momentami wygląda to niefajnie i groźnie dla mnie, bo Roki góruje nad małym bardzo, czasem go przyciśnie czy coś i młody piszczy. Powarkują na siebie i wydają jakieś niskie pomruki i turlają się po legowisku Aczkolwiek mały nie wygląda na przestraszonego, sam się pcha, a jak raz TŻ zabrał Rokiego w czasie takiej zabawy, młody go oszczekał Chyba dlatego, że im przeszkadzał
Przed chwilą mały odszedł od Rokiego i zabawa została przerwana, nie ścigał go ani nie męczył na siłę.

Trochę się niepokoję że duży coś zrobi małemu jak się za bardzo rozkręci w takiej zabawie.
jak dla mnie wszystko normalne, moje sobie wzajemnie dopadają do gardła gryzą sie, bawią, powarkują itp

dla pewności mogę Ci filmy na PW pokazać żebys sie uspokoila.

takie zabawy są u mnie na porządku dziennym, nic im nie przerywam, same konczą, albo jeden z nich, starszy nic młodszemu nie zrobil, raczej odwrotnie jak juz to sie mały zapomniał i ugryzł trochę za mocno, ale starszy mu pokazał ze tak sie nie robi
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 10:16   #228
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Jeśli masz filmik pod ręką to chętnie zobaczę Nie miałam nigdy psa, a co dopiero dwóch, więc mi się coś robi jak patrzę na taką zabawę
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 11:43   #229
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Lexie, spokojnie, normalka Póki nikt nie jest poszkodowany, to wszystko ok.
U mnie takie zabawy sa na porzadku dziennym.... zdarzają się strupy w uszach czasem od tego, raz Zuzel miał strupa na dupsku (ale nawet nie wiem kiedy go zarobiła, nie pisnęła nigdy), ale ogólnie wszystko jest w ich granicach Tylko ja między nich rąk wtedy nie pcham, lubię swoje ręce
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 12:25   #230
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Haha Postaram się pamiętać, że to zabawa Chociaż czasem mi ciężko się powstrzymać od interwencji, TŻ mówi żeby im czasem oferować zabawki zamiast tej rozrywki z gryzieniem.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 12:34   #231
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Haha Postaram się pamiętać, że to zabawa Chociaż czasem mi ciężko się powstrzymać od interwencji, TŻ mówi żeby im czasem oferować zabawki zamiast tej rozrywki z gryzieniem.

Próbuj Chociaż u mnie jak próbowałam odwracać uwagę od zapasów zabawka... to zabawka zostawała wypluwana
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 13:15   #232
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Zrobiłam im dziś wymianę zabawek (schowałam stare, dałam nowe, które dziś dotarły ze sklepu), więc aktualnie podbierają sobie co chwilę jakąś
http://www.karusek.com.pl/produkt.ph...d=4162&cat=204 ta chyba się najbardziej podoba
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:19   #233
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Wiesz co, tylko z piłkami tenisowymi to ja bym uważała - nie za dużo, bo bardzo niszczą szkliwo
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:37   #234
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

One właściwie nie interesują się piłką jako taką, ciągają za sznurki A jak taka piłka niszczy szkliwo? Jakieś felerne są takie tenisowe?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 15:43   #235
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
One właściwie nie interesują się piłką jako taką, ciągają za sznurki A jak taka piłka niszczy szkliwo? Jakieś felerne są takie tenisowe?
Próbowałaś już z dużymi piłkami? Super się sprawdzają żeby wybiegać psa, a poza tym w dwa psy mogą już mecz grać Piłka to kwestia 20zł a zabawy jest sporo (o ile będą zainteresowane), mój może wskoczyć w ogień za piłkami
A co do tenisowych to nic nie wiem o szkliwie, za to znam przypadek, gdzie pies połknął taką piłkę. Na szczęście dostała się do żołądka (nie wiem jakim cudem przez przełyk przeszła ) i usunęli chirurgicznie. Od tego momentu moje psy mają tylko większe piłki
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 16:00   #236
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
One właściwie nie interesują się piłką jako taką, ciągają za sznurki A jak taka piłka niszczy szkliwo? Jakieś felerne są takie tenisowe?
Te włoski na piłce tenisowej szkliwo ścierają po prostu.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 16:47   #237
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

A większa piłka to taka, hm, sportowa?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 16:57   #238
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Lexie, spokojnie, normalka Póki nikt nie jest poszkodowany, to wszystko ok.
U mnie takie zabawy sa na porzadku dziennym.... zdarzają się strupy w uszach czasem od tego, raz Zuzel miał strupa na dupsku (ale nawet nie wiem kiedy go zarobiła, nie pisnęła nigdy), ale ogólnie wszystko jest w ich granicach Tylko ja między nich rąk wtedy nie pcham, lubię swoje ręce
ja sie do swoich psów też nie wtrącam, same sobie ustaliły zasady i to jest najlepsze moim zdaniem
nigdy żadnej krzywdy sobie nie zrobiły
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 18:54   #239
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Słuchajcie, czy to normalne, że one się tak bawią... Hm... Wyglądają jakby się gryzły Momentami wygląda to niefajnie i groźnie dla mnie, bo Roki góruje nad małym bardzo, czasem go przyciśnie czy coś i młody piszczy. Powarkują na siebie i wydają jakieś niskie pomruki i turlają się po legowisku Aczkolwiek mały nie wygląda na przestraszonego, sam się pcha, a jak raz TŻ zabrał Rokiego w czasie takiej zabawy, młody go oszczekał Chyba dlatego, że im przeszkadzał
Przed chwilą mały odszedł od Rokiego i zabawa została przerwana, nie ścigał go ani nie męczył na siłę.

Trochę się niepokoję że duży coś zrobi małemu jak się za bardzo rozkręci w takiej zabawie.
Lexie, to normalne, moje też się tak bawią. Warczą jak małe perszingi, wiele razy gdy mam gości zerkają z niepokojem na Kluski czy się czasem nie zagryzają nawzajem. No i strupy, drobne rany a nawet opuchnięcia są na porządku dziennym.
o http://www.youtube.com/watch?v=JYOPiY-5M9Q a tu są nawet w miarę spokojne, zwykle jest znacznie większy armagedon
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 19:03   #240
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: PIES - jak się do niego przekonać?

normalne zabawy, jak już dziewczyny pisały. Mój labrador warczy jak szatan przy zabawie z człowiekiem i ktoś kto nie wie o co chodzi może uznać, że to jakiś pies morderca a jak się tłuką z suką to czasem wióry aż lecą, czasem suka się wkurzy jak zostanie podeptana i wtedy mu jazgocze do ucha i wygląda jakby miała go zaraz zeżreć . psy jak zakumają, że są razem w stadzie to raczej same się pilnują i nawet jak wybuchają aferki to są chwilowe. Ja bym trochę monitorowała te zabawy u ciebie, ale tylko ze względy na różnicę w rozmiarze pomiędzy psami
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-06 09:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.