Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-17, 17:38   #1591
gosienkaa
Raczkowanie
 
Avatar gosienkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 184
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Nathalia88 Pokaż wiadomość
Dziekuje za ocene skoro almette jest ''niedozwolone'' na redukcji, to czym zastepujecie maslo? serkiem homo?
masło jest również potrzebne, nie wykluczaj go zupełnie
__________________
keeps getting better


gosienkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 17:41   #1592
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez moniczkaaSnk Pokaż wiadomość
a wspomagam się jakimiś tabletkami oczywiście, a i masło orzechowe mi wpadło, zapomniałam..
a co do warzyw, to jakoś taka pora, że właśnie pomidory tylko jakoś toleruję.

no cóż... tak to bywa czasem się je gorzej, a czasem lepiej...
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:03   #1593
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Znów pokazuję się z moim jadło
U, choć niedługo chyba wskoczę na lekkie R. [coś mi się przytyło troszku po ostatnich imprezach ]

1. gorzka herbata z cytryną, serek homo z 3 łyżkami płatków owsianych (suchych, nie gotowanych), 2 łyżkami otrębów jabłkowych, zgniecionym bananem, łyżeczką słonecznika i miodu. Papka wyszła, ale jaka pysznaa
2. kupna kanapka w pracy - podwójny razowiec, margaryna, sałata, ser żółty, rzodkiewka, papryka czerwona, plaster jajka ;p, troszkę później 2 mandarynki
3. duży gołąbek wegetariański (biały ryż, pieczarki, marchewka, cebula i kapusta rzecz jasna) w pomidorowym sosie słodko-kwaśnym. Niestety tez kupny... Jeden, ale bardzo duży i pożywny, więcej nie dałabym rady
4. miseczka orzeszków w miodzie, kubek mięty
5. wielka miska pasty z makreli (jajka, makrela wędzona, szczypiorek, cebula, sok z cytryny, przyprawy) - kochaaam ! bez żadnych węgli, na noc nie jadam.

będzie jeszcze pewnie jabłucho

może ilością ni grzeszę, ale najadam się tym i utrzymuję wagę.
chociaż jak już wspomniałam, trzeba się będzie troszkę zredukować w najbliższym czasie. Choćby z boczków ładnie proszę o ocenę
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:15   #1594
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

To ja się dzisiaj również "wyspowiadam" :P
R

Ś: 50 g płatków owsianych, na mlekowodzie, 250 g turkawek (ahh smak lata) i w cholere cynamonów, kardamonów i skórka pomarańczowa wpadła i cytrynowa, generalnie poszłam na całość

Po treningu: odżywka białkowa ok 30g białka

II ś : 100 g tunczyka i 150 g papryki żótej

O: spagetti razowe (50 g na sucho) z granulatem sojowym (40 g na sucho) w 0,5 kg pomidorów (taki sosik pomidorowo- sojowy)

P: 80 g homo nat. z 2 łyżeczkami siemienia, błonnik kakaowy i standardowe przyprawy z poranka

K: 100 g tunczyka plus 100g wiesniaka i jakies 200 g ogóraaa. oczywiscie na ciepło i masa bazylii, oregano, czochuu i co mi tam wpadnie Kocham przyprawy.
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:28   #1595
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
Znów pokazuję się z moim jadło
U, choć niedługo chyba wskoczę na lekkie R. [coś mi się przytyło troszku po ostatnich imprezach ]

1. gorzka herbata z cytryną, serek homo z 3 łyżkami płatków owsianych (suchych, nie gotowanych), 2 łyżkami otrębów jabłkowych, zgniecionym bananem, łyżeczką słonecznika i miodu. Papka wyszła, ale jaka pysznaa

no..ja tez lubie papkowate rzeczy ;p
2. kupna kanapka w pracy - podwójny razowiec, margaryna, sałata, ser żółty, rzodkiewka, papryka czerwona, plaster jajka ;p, troszkę później 2 mandarynki

taki trojkat??chybsa lapiej sobie w domu taka zrobic cio??jakas szyneczka tam wtedy..piers kurczaka, tunczyk...
bedzie lepsza bo samodzielna i tansza;p

3. duży gołąbek wegetariański (biały ryż, pieczarki, marchewka, cebula i kapusta rzecz jasna) w pomidorowym sosie słodko-kwaśnym. Niestety tez kupny... Jeden, ale bardzo duży i pożywny, więcej nie dałabym rady

no..troche malo jak tylko jeden..ale mam nadzieje ze byl big;p
(gdzie ty pracujesz ze takie cuda tam macie?)
a deserek?

4. miseczka orzeszków w miodzie, kubek mięty
a moze jakis jogurcik jeszcze do orzeszkow;p

5. wielka miska pasty z makreli (jajka, makrela wędzona, szczypiorek, cebula, sok z cytryny, przyprawy) - kochaaam ! bez żadnych węgli, na noc nie jadam.

sliczna kolacyjkabialko i nnkt...
ale warzywka jeszcze jakies mogly byc
(ja jeszcze lubie twarozek bialy dac do takiej pasty)

będzie jeszcze pewnie jabłucho

może ilością ni grzeszę, ale najadam się tym i utrzymuję wagę.
chociaż jak już wspomniałam, trzeba się będzie troszkę zredukować w najbliższym czasie. Choćby z boczków ładnie proszę o ocenę
ładne U
chyba wege tak?

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
To ja się dzisiaj również "wyspowiadam" :P
R

Ś: 50 g płatków owsianych, na mlekowodzie, 250 g turkawek (ahh smak lata) i w cholere cynamonów, kardamonów i skórka pomarańczowa wpadła i cytrynowa, generalnie poszłam na całość

i cool
aaaaaa...truskawki...mroz one>>??

Po treningu: odżywka białkowa ok 30g białka
jaka masz te odzywke??w proszku??

II ś : 100 g tunczyka i 150 g papryki żótej
a jakas kromeczka ciemna do tego ?

O: spagetti razowe (50 g na sucho) z granulatem sojowym (40 g na sucho) w 0,5 kg pomidorów (taki sosik pomidorowo- sojowy)
wege??
super obiad
nie ma miesa a za to jaka ilosc bialka
i wegle sa zdrowe i warzywka :} slicznie

PS.czy kostka sojowa to podobne cos do tego granulatu?

P: 80 g homo nat. z 2 łyżeczkami siemienia, błonnik kakaowy i standardowe przyprawy z poranka
witam maniaczke cynamonu ;p( a juz sie balam ze sama jestem;p)

K: 100 g tunczyka plus 100g wiesniaka i jakies 200 g ogóraaa. oczywiscie na ciepło i masa bazylii, oregano, czochuu i co mi tam wpadnie Kocham przyprawy.

mhm...jak zawsze pysznie
tez lubie czosnekale nie moge
masz zej.... jadlospisy
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:41   #1596
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Tapetka22 - wielkie dzieki za ocene
No to lecimy z koksem. Odżywka jest białkowa, tzn zawiera b. mało węgli i b. mało tłuszczy odpowiednio 2 i 3 g na 100 g- dlatego jak dla mnie bomba, jest to mieszanka roznych białek- dla wege również super wyjscie. Nazywa sie PROLONGATUM i poleciła mi je jedna z dziewczyn z wizazu i sprawdza sie w 100 %. Polecam poszukać na allegro. Cena przystępna.
Granulat sojowy jest drobniejszy a kostka jak nazwa wskazuje to taka kostka :P troszke wieksze od granulatu ale jakby to powiedzieć ... jedna ryba i to i to, w 100g jest 50 g białka!! JOŁ JOŁ!!

A co do II ś- wiesz ja nie jem pieczywa... cholera fakt nie przepadam, ale druga sprawa jest taka ze po pieczywie jestem za szybko głodna, ono sie dla mnie nie nadaje zupełnie... moze jestem dziwna ale musiałabym zjesc cały bochenek chleba zeby sie najeść a taki tunczyk to co innego, od razu czuje sie syta. Cóż, czysta matematyka nie opłaca mi sie go jeść.

A truskawki- bron boze nie mrożone- polskie! spod folii
A czemu czochu nie mozesz ?
__________________


Edytowane przez upgirl
Czas edycji: 2009-09-17 o 18:42
upgirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:43   #1597
stoookroootkaaa
Raczkowanie
 
Avatar stoookroootkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wroc. ;)
Wiadomości: 162
GG do stoookroootkaaa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Mojee dzisiejsze owocowe chyba U :

I. owsianka z 4 łyżek ze śliwkami, orzeszkami w karmelu i kawałkiem rozgniecionego banan, pół szklanki mleka 1,5% grzanka zapieczona z polędwicą, pomidorem i serem żółtym z keczupem

w szkole :

II. kanapka złożona z orkiszowego z masłem, piersią z indyka i sałatą

III. nektarynka, jabłko

po szkole :

IV. pulpet w sosie grzybowym, 2 spore zieniaki, surówka z kiszonej kapusty i marchewki

V. wieśniak z orzeszkami w karmelu 2 kromki orkiszowego z masłem orzechowym, harbatka

jabłko

iiiiiii ? ujdzie ?
__________________
M. 08.08.09 <3... ja liczę każdą chwilę, ja liczę każdy dzień ! ...


Lubię siebie.
Tak, mogę to powiedzieć.
Lubię siebie właśnie taką.
Niezależnie od tego ile mam
w biodrach, w udach.
Mam piórnik z misiem
i kocham masło orzechowe, o!


...życie choć piękne tak kruche jest...
stoookroootkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 18:54   #1598
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ładne U
chyba wege tak?
ślicznie dziękuję ;*
Nie, nie jestem wege... dzisiaj jakoś tak wyszło, normalnie mięso zajadam.
Kanapki zazwyczaj robię w domu, ale dziś pieczywka nie miałam, a lenistwo nie pozwoliło mi lecieć do sklepu. Ale te z pracy tez dobre
Fakt, pyszności mamy w 'stołówce', a i koleżanki dokarmiają Gdzie pracuje ? Mam staż w jednym z urzędów
Deserku nie było, fakt... ograniczam słodkie tylko do miodu do śniadania.
No i do kolacji wpadły ogórki kiszone
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:03   #1599
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Tapetka22 - wielkie dzieki za ocene
No to lecimy z koksem. Odżywka jest białkowa, tzn zawiera b. mało węgli i b. mało tłuszczy odpowiednio 2 i 3 g na 100 g- dlatego jak dla mnie bomba, jest to mieszanka roznych białek- dla wege również super wyjscie. Nazywa sie PROLONGATUM i poleciła mi je jedna z dziewczyn z wizazu i sprawdza sie w 100 %. Polecam poszukać na allegro. Cena przystępna.

pytalam o ta odzywke bo ja tez mam . tylko ze moja na recepte byla od lekarza..
ponad 80gr bialka na 100gr
Granulat sojowy jest drobniejszy a kostka jak nazwa wskazuje to taka kostka :P troszke wieksze od granulatu ale jakby to powiedzieć ... jedna ryba i to i to, w 100g jest 50 g białka!! JOŁ JOŁ!!
kostke jadlam i mi smakowala to i granulat bedzie;p

kiedys kuoilam sobie zurek sojowy taki w pudeleczku, tez byl pychota

A co do II ś- wiesz ja nie jem pieczywa... cholera fakt nie przepadam, ale druga sprawa jest taka ze po pieczywie jestem za szybko głodna, ono sie dla mnie nie nadaje zupełnie... moze jestem dziwna ale musiałabym zjesc cały bochenek chleba zeby sie najeść a taki tunczyk to co innego, od razu czuje sie syta. Cóż, czysta matematyka nie opłaca mi sie go jeść.
mnie tez syci bialko;p
rybke lubie najbardziej w galarecie;p;p
dzis jadlam makrelke
mniam

A truskawki- bron boze nie mrożone- polskie! spod folii
aa..ale drogie pewnie...
A czemu czochu nie mozesz ?
wrzody...
i po czosnku i cebuli normalnie umieram
jw

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:02 ----------

Cytat:
Napisane przez pyskatka89 Pokaż wiadomość
ślicznie dziękuję ;*
Nie, nie jestem wege... dzisiaj jakoś tak wyszło, normalnie mięso zajadam.
Kanapki zazwyczaj robię w domu, ale dziś pieczywka nie miałam, a lenistwo nie pozwoliło mi lecieć do sklepu. Ale te z pracy tez dobre
Fakt, pyszności mamy w 'stołówce', a i koleżanki dokarmiają Gdzie pracuje ? Mam staż w jednym z urzędów
Deserku nie było, fakt... ograniczam słodkie tylko do miodu do śniadania.
No i do kolacji wpadły ogórki kiszone
tak pomyslslam ze jakis urzad albo wiekszy market ;p
bo tam maja stolowki i rozne pyszoty w nich
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:16   #1600
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U (niestety...):

Ś: owsianka (mleko kozie, płatki ok.60g, crunchy, amarantus, otręby granulowane, kilka łyżek wieśniaka, banan)

IIŚ: dwie kromki wieloziarnistego (jedna: ser żółty, ketchup; druga: polędwica, sałata)

O: 200g piersi z kurczaka gotowanej z przyprawami i brokułami+ pół woreczka ryżu brązowego+ sos chiński pudliszki (+ oliwki zielone, olej z win.)
d: nektarynka

P: pół wieśniaka+ masło orzechowe, płatki migdałowe, śliwki suszone

K: jajko+ kromka wieloziarnistego z polędwicą i sałatą+ sporo buraczków z cebulką
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:23   #1601
Jorelia
Rozeznanie
 
Avatar Jorelia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 565
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

U:

I. Placuszki owsiane z bananem i konfiturą jagodową, kawa z mlekiem.

II. Grahamka z masłem, jajkiem na twardo, pomidorem i cebulką, gruszka.

III. Łosoś pieczony ze szpinakiem i mozarellą, ryż brązowy, kilka pomidorków koktajlowych.

IV. Serek homo waniliowy z malinami, migdałami, daktylami i kawałeczkami wkruszonej chałwy, cappuccino.

V. Dwie kromki chleba orkiszowego: jedna z serkiem wiejskim i szczypiorkiem, druga z masłem orzechowym i miodem;
sałatka z pomidorem, papryką, oliwkami i cebulą.

Proszę o ocenę
__________________

Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Jorelia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 19:32   #1602
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez stoookroootkaaa Pokaż wiadomość
Mojee dzisiejsze owocowe chyba U :

I. owsianka z 4 łyżek ze śliwkami, orzeszkami w karmelu i kawałkiem rozgniecionego banan, pół szklanki mleka 1,5% grzanka zapieczona z polędwicą, pomidorem i serem żółtym z keczupem

super

w szkole :

II. kanapka złożona z orkiszowego z masłem, piersią z indyka i sałatą

III. nektarynka, jabłko
a ile mialas lekcji dzis?moze dwie kanapeczki?i jakis jogurcik do tego albo soczek?

po szkole :

IV. pulpet w sosie grzybowym, 2 spore zieniaki, surówka z kiszonej kapusty i marchewki
hmmm...a moze dwa pulpety?po nauce trzeba sil nabrac

a gdzie deserek?podwieczorek?

V. wieśniak z orzeszkami w karmelu 2 kromki orkiszowego z masłem orzechowym, harbatka

no tu ladnie, bialko i nnkt

jabłko

iiiiiii ? ujdzie ?
troche skromne to uu;p

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
U (niestety...):
czemu niestety?
Ś: owsianka (mleko kozie, płatki ok.60g, crunchy, amarantus, otręby granulowane, kilka łyżek wieśniaka, banan)
masz pycha owsianki;p(tylko to mleko mi nie pasi, ale to tylko mi;p)
IIŚ: dwie kromki wieloziarnistego (jedna: ser żółty, ketchup; druga: polędwica, sałata)
no i slicznie

O: 200g piersi z kurczaka gotowanej z przyprawami i brokułami+ pół woreczka ryżu brązowego+ sos chiński pudliszki (+ oliwki zielone, olej z win.)
d: nektarynka
i znow jest wszystko!
swiecisz przykladem

P: pół wieśniaka+ masło orzechowe, płatki migdałowe, śliwki suszone
mógl caly wpasc ale ogolnie bradzo ladnie

K: jajko+ kromka wieloziarnistego z polędwicą i sałatą+ sporo buraczków z cebulką
jak dla mnie wszytsko jest slicznie
nie wiem czemu niestety jak to na 5+

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Jorelia Pokaż wiadomość
U:

I. Placuszki owsiane z bananem i konfiturą jagodową, kawa z mlekiem.
musze w koncu zrobic te placuszki

II. Grahamka z masłem, jajkiem na twardo, pomidorem i cebulką, gruszka.
a moze serek jakis jeszcze?albo szyneczka?

III. Łosoś pieczony ze szpinakiem i mozarellą, ryż brązowy, kilka pomidorków koktajlowych.
super obiad...taki krolewski

IV. Serek homo waniliowy z malinami, migdałami, daktylami i kawałeczkami wkruszonej chałwy, cappuccino.
ojeju......ale to musial byc pycha miks

V. Dwie kromki chleba orkiszowego: jedna z serkiem wiejskim i szczypiorkiem, druga z masłem orzechowym i miodem;
sałatka z pomidorem, papryką, oliwkami i cebulą.

ślicznie

Proszę o ocenę
kolejny cudowny jadlospisk
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:33   #1603
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
U (niestety...): a co się stało? wczoraj było P

Ś: owsianka (mleko kozie, płatki ok.60g, crunchy, amarantus, otręby granulowane, kilka łyżek wieśniaka, banan) bardzo fajnie i smacznie

IIŚ: dwie kromki wieloziarnistego (jedna: ser żółty, ketchup; druga: polędwica, sałata) i są 2 kromki, nice

O: 200g piersi z kurczaka gotowanej z przyprawami i brokułami+ pół woreczka ryżu brązowego+ sos chiński pudliszki (+ oliwki zielone, olej z win.) mniammmmm, b.ładnie
d: nektarynka

P: pół wieśniaka+ masło orzechowe, płatki migdałowe, śliwki suszone szkoda, że tylko pół

K: jajko+ kromka wieloziarnistego z polędwicą i sałatą+ sporo buraczków z cebulką ok, ale może skusisz się na 2 kromeczki następnym razem
jw, ładne U, ale dlaczego już nie P?

Cytat:
Napisane przez stoookroootkaaa Pokaż wiadomość
Mojee dzisiejsze owocowe chyba U :

I. owsianka z 4 łyżek ze śliwkami, orzeszkami w karmelu i kawałkiem rozgniecionego banan, pół szklanki mleka 1,5% grzanka zapieczona z polędwicą, pomidorem i serem żółtym z keczupem fajnie, że jest kanapeczka

w szkole :

II. kanapka złożona z orkiszowego z masłem, piersią z indyka i sałatą ok, smacznie

III. nektarynka, jabłko a gdzie bułeczka słodka z serem?:P

po szkole :

IV. pulpet w sosie grzybowym, 2 spore zieniaki, surówka z kiszonej kapusty i marchewki tylko 1 pulpet i tylko 2 ziemniaki? mało...

a gdzie deser i podw?

V. wieśniak z orzeszkami w karmelu 2 kromki orkiszowego z masłem orzechowym, harbatka jeśli to kolacja to ok, ładnie

jabłko

iiiiiii ? ujdzie ?
kurcze niomm ostatnio bywało więcej...

Cytat:
Napisane przez Anianiani Pokaż wiadomość
Moje U wczorajsze... Dzisiejszego nie dam bo to jeden wielki kompuls

U:

Śn: Owsianka z czterech łyżek płatków z malinami, nerkowcami i 100g jogurtu naturalnego. na wodzie? jeśli tak to mało

IIśn: Kromka chleba razowego z pastą jajeczną, cały duży pomidor, marchewka. mało taka 1 kromeczka

Ob: Ziemniaki z koperkiem, pieczarki podsmażane na oliwie, brokuły z sosem czosnkowym. a jakieś mięsko?

P: Serek wiejski lekki ze startym jabłkiem i przyprawą korzenną, zbożówka z mlekiem. powiedzmy, że ok, ale też mało

K: Kromka chleba razowego z twarożkiem, sałatka z pomidora, sałaty, ogórka, oliwek i mozarelli, kilka śliwek.
2 kromki
skromne to U

Tapetko czy my czytamy w swoich myślach?:P
małe ot
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"

Edytowane przez kika171
Czas edycji: 2009-09-17 o 19:36 Powód: dopisek:P
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:39   #1604
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Stokrotka co jest? z każdym jadłospisem jakby mniej...:/ dwa ziemniaki na obiad? naprawdę niewiele...
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:50   #1605
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
nie wiem czemu niestety jak to na 5+
niestety, bo miało wyjść P...
Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
jw, ładne U, ale dlaczego już nie P?
no właśnie jakoś tak wyszło... tzn. jest wiecej niż wcześniej, ale wiem, że za mało jak na porządne P. nawet niektóre U (m.in. Twoje) są większe, więc nie nazwę tak swojego jadło.
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:51   #1606
stoookroootkaaa
Raczkowanie
 
Avatar stoookroootkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wroc. ;)
Wiadomości: 162
GG do stoookroootkaaa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
Stokrotka co jest? z każdym jadłospisem jakby mniej...:/ dwa ziemniaki na obiad? naprawdę niewiele...
Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
kurcze niomm ostatnio bywało więcej...
no bywało więcej, wiem. Ale dziś jakoś nie miałam zbyt wielkiego apetytu, w ogóle to chyba się przeziębiłam i niezbyt dobrze się czuję... katar mam i głowa boli jak nie wiem co.. jutro mam nadzieję, że bedę się leiej czuła i lepiej bedzie z jado
__________________
M. 08.08.09 <3... ja liczę każdą chwilę, ja liczę każdy dzień ! ...


Lubię siebie.
Tak, mogę to powiedzieć.
Lubię siebie właśnie taką.
Niezależnie od tego ile mam
w biodrach, w udach.
Mam piórnik z misiem
i kocham masło orzechowe, o!


...życie choć piękne tak kruche jest...
stoookroootkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 19:58   #1607
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez beaufyf00l Pokaż wiadomość
niestety, bo miało wyjść P...

no właśnie jakoś tak wyszło... tzn. jest wiecej niż wcześniej, ale wiem, że za mało jak na porządne P. nawet niektóre U (m.in. Twoje) są większe, więc nie nazwę tak swojego jadło.

glowa do gory
jutro bedzie lepiej cio nie ?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 20:18   #1608
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

u
  • serek wiejski ze szczypioprem 150 g,kanapka razowca z sałatą,szynką,pomidorem,c ebulką
  • bułka z pestkami dyni z salami,jajkiem,majonezem, ciastko typu "gniazdko"
  • pół kubka żurku z torebki
  • 2 filety morszczuka w panierce,na ostro-z sosem sambal,chińskie warzywa na patelnię -ok 200 g,surówka pekińska,mnóstwo chili,papryki ostrej itp.

potem 3 lampki wina czerwonego wytrawnego...



ocenicie??????
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 20:58   #1609
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje ambitne P

1. Zaczełam od 40 g owsianku z garscią orzechów, rodzynek łychą cukru + mały jogurt aktivia owocowy

2. ok 80 g miesznki studenckiej, poł bułki z masłem orzechowym + serek wiejski , jabłko ( mięta bo po tych orzechach strasznie mnie brzuch bolał ) dlaczego ??

3. Pstrąg + kubełek sałatki meksykańskiej czyli 350 g

4. 4 srednie nalesniki : 2 z rozpuszczonymi 4 kostakmi czekolady truskawkowej , 2 z masłem orzechowym

5. bułka z polędwicą z indyka i ketchupem , serek aktivia z płatkami, rządek czekolady, chałwa orzechowa

Nie za mało ?? jak oceniacie a przedewszystkim w miare zdrowo ??
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 21:30   #1610
Queen Of The Damned
Zadomowienie
 
Avatar Queen Of The Damned
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 888
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moje dzisiejsze R: wczoraj nawet nie wstawiałam bo totalna porażka była, strasznie żołądek mnie bolał ale dzisiaj jest już ok. tak więc:
Ś: 50g płatków owsianych z mlekiem na gęsto, starkowana gruszka, cynamon, pół(25g) croissanta.
II: grahamka z sałatą, pomidorem, dwa plastry wędliny drobiowej z masełkiem, jabłko
O: ok. 400g warzyw na patelnię(w tym były plasterki ziemniaka), pół piersi z kurczaka gotowanej z wegetą,zielem ang . i liściem laurowym.
P: 10 orzechów laskowych
K:200g wieśniaka z pomidorkiem i czosnkiem.
__________________
Osiągnięcie szczęścia to kwestia motywacji

09.05.2003 - cukrzyca t.1
26.06.2012 - sarkoidoza
172cm- 53 kg
Queen Of The Damned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 22:10   #1611
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
jw,

Tapetko czy my czytamy w swoich myślach?:P
małe ot
hehehhe..chyba tak
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 22:12   #1612
Rozzz
Zakorzenienie
 
Avatar Rozzz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 896
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

sub.
__________________
Pokaż na co się stać, niech inni patrzą, nic nie mówią, a zazdroszczą....!
Zdobyć świata szczyt to jest najważniejszy cel..

Rozzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 00:31   #1613
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Cytat:
cwiczac rano popalisz miesnie.moze sprobuj interwaly na skakance ,pocwiczysz krocej a efektywniej dla spalania tluszczu
nnkt sa wiec fajnie,bialka malo,widze ze jestes wege(ja tez) ale jajka chyba jadasz?no i wiecej ww zlozonych zamiast prostych
czajee teraz codziennie cwicze po sniadanku, sama w domu, jakies 2godz do obiadu i sie nudze i moge swobodnie skakac przed lustrem jak debill ;d robie sobie wf ktorego niestety nie mam
jajka jadam -od dwoch dni nosze sie z zamiarem ugotowania kilku na twardo ale mi sie niee chcee

daje do ocenki dwa jadlospisy oki?
wczoraj:
R
1. o 10 - platki owsiane, otreby, nasionka, jogurt,kefir i serek homo- pol kubka tego by bylo i do tego brzoskwinka i kawalek jablka skrojone, wiec taki kubal czubaty
2. o 14- wafel ryzowy z pasta pomidorowo- twarogowa (zrobilam cos na wzor dania warzywnego bo nie ma juz nigdzie w sklepach go- u was jest?) (jakies 100g twarogu poltlustego uzylam, do tego warzywka sos paprykowo ziolowy i pestki dyni i siemie) i dwie filizanki musli nestle z mlekiem zeby nie bylo tak kolacyjnie ;p sliwki of kors (zdziwilam sie ze maja 50 kalorii myslalam ze ze 200- 300 O.o)
3. o 17- jajecznica z pieczarkami i otrebami z dwoch bialek i zoltka, pomidor z kefirem, ogorek malosony
4. o 20- w knajpie salatka grecka (zawsze biore sos osobno i daje tylko troche go) piwo z sokiem gin z tonikiem a potem jeszcze dwa piwa w domu ;d

dzisiaj:
1. o 13- jogobella light ananasowa z serekiem wiejskim, brzoskwinka, otrebami siemieniem i odrobina owsianych platkow i polowa wafla ryzowego, wafel ryzowy z wiesniakiem i warzywami
2. gesty barszczyk z buraczkami, klops sojowy (z granulatu i dosc tlusty) buraczki i grzybki marynowane, na deser winogronko i rura w maliny wiec i maliny. duzo ;d
3. "domalinic" sie musze- zjem platki ryzowe na rozwodnionym mleku z otrebami (zeby byly bardziej zlozone ww) (dorzucilam troche owsianych bo w ryzowych zobaczylam mole) i malinami i serkiem wiejskim mmm, marchewka surowa, kilka sliwek
4, salatka z tunczyka slodko- kwasna z biedronki, z przewaga tunczyka w sosie wlasnym ktorego dorzuce (jednak nie mialam wsw), do tego warzywka i moze pol jakies wasy (pol ryzowego bylo z homo i maslem orzechowym) na zagryche, fasolka szparagowa (nie bylo za to malinki i sliwek kilka bylo )

i teraz tak mysle ze tego serka homo tak podorzucalam wszedzie ze caly zjadlam dzisiaj hy

baardzo prosze o ocenke, staram sie
apapap up;d

Edytowane przez Anarchia
Czas edycji: 2009-09-18 o 00:34
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 06:31   #1614
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
Moje ambitne P

1. Zaczełam od 40 g owsianku z garscią orzechów, rodzynek łychą cukru + mały jogurt aktivia owocowy i dodałam kanapusię z masełkiem i miodkiem

2. ok 80 g miesznki studenckiej, poł bułki z masłem orzechowym + serek wiejski , jabłko ( mięta bo po tych orzechach strasznie mnie brzuch bolał ) dlaczego ?? ojjj nie wiem ładnie, ale buła cała

3. Pstrąg + kubełek sałatki meksykańskiej czyli 350 g pstrąg panierowany? a jakieś ziemniaczki?

4. 4 srednie nalesniki : 2 z rozpuszczonymi 4 kostakmi czekolady truskawkowej , 2 z masłem orzechowym mhm, pyyyysznie i b.ładnie

5. bułka z polędwicą z indyka i ketchupem , serek aktivia z płatkami, rządek czekolady, chałwa orzechowa no super!

Nie za mało ?? jak oceniacie a przedewszystkim w miare zdrowo ??
jeśli zwiększysz śniadanie i troszkę obiad to będzie elegancko zdrowo jest a tyjesz na tym?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 07:25   #1615
renol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 82
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dziewczynki mialam kryzys wczoraj, jestem ostatnio w ciągłym biegu dużo pracuję i czasami nie mam czasu zrobić sobie czegoś dobrego i wiecie jak wygladało moje rrrr?

SI jajecznica z 2 jaj z cebulka, 1,5 kromki chleba graham z sałata, pomidorem , ogórkiem, serem light, kawa z mlekiem i łyżką miodu

SII 2 kromki chleba graham z wędlina, serkiem light,ogórek, pomidor, sałata
i tu miałam kryzys zrobiłam sobie na obiad sałatkę z warzyw z jogurtem naturalnym, ryż brązowy i kurczaka na parze i nie mogłam tego przełknąć mijam taki wstręt przejadlo mi sie zjadlam dosłownie 2 łyzki a bylam glodna nie wiem juz nie moge tej kaszy i ryzu czym ja mam to zastapic?
W efekcie zjadlam 2 kromi chleba graham z tym kurczamiem

K 4 lyzki serka białego z ogorkiem i szypiorkiem i dołozylam kromke chleba graham z wędlina i serem light

zobaczcie ile ja zjadłam tego chleba wyrzuty mam jak nie wiem co juz jestem na tym jedzonku ponad miesiac i takie załamanie i nie wiem co ja zjem dzisiaj na obiad. TROCHE SIE PODŁAMALAM przepraszam za moje ot ale moze dodam sobie otuchy a i jeszcze bardzo mnie ciagnie do słodyczy. poradzcie mi cos proszę
renol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 07:40   #1616
mzai25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

wczorajsze P:
6:00 Śn.Płatki justfit z rodzynkami ananasem morelami kokosem miesznką hawajską i Bóg wi czyzm na pół szkl.mlaka 3,25 potem zalane 230ml jogurtem morelowym, banan szkl,Vitaminki
nutridrink
przed9:00 IIŚn.3naleśniki
-twaróg tłusty,homo stracitella rodzyny
-taróg tłusty,,miód
-twaróg,homo,starte jabłko,cynamon
kakłko na 3,2%,2brzoskwinie,grucha
ok11:00IIIŚn.świzutka bagietka pół z sezamem pół z makiem;obie grubo z masłem
-cammembertem ziołowym,drobiową,papryką pomidorem i ogórem
-almette czosnkowym,indykiem,pekiń ską pomiderem ipapryką
0,5l Vitaminki, 3gruchy
14:30.O.2 duże pulpety z mielonego w panierce sezamowej i serem żółtym i pieczarkami w środku, makaron świderki w gęstym sosie serowo-brokułowym z brokułami (góra) miseczka buraczków o,5l soku grepfrutowgo
nutridrinka (tabletki i 2nospy)
17:40Muller milch,ryż na mleku i 2łychavh masła z jabłkami i cynamonem Lu-go z nadzieniem mlacznym, miseczka lodów tiramisu z sosem
po 20:40 omlet (na teflonie z masłem szynką trojkącikeim topionego pieczrkami papryka ik łycha majonezu) bułka z sezamem maśłem serkiem topionym szczypiorkawym i kabanoskiem i pomidorem o,5l kubusia
nutridrink

przed snem kakłko i 2cynamonowe serducha
rady oceny mile widziane
pozdrawiam
__________________
żadna mzai mów mi Iza
mzai25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 07:44   #1617
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
wczorajsze P:
6:00 Śn.Płatki justfit z rodzynkami ananasem morelami kokosem miesznką hawajską i Bóg wi czyzm na pół szkl.mlaka 3,25 potem zalane 230ml jogurtem morelowym, banan szkl,Vitaminki
nutridrink
przed9:00 IIŚn.3naleśniki
-twaróg tłusty,homo stracitella rodzyny
-taróg tłusty,,miód
-twaróg,homo,starte jabłko,cynamon
kakłko na 3,2%,2brzoskwinie,grucha
ok11:00IIIŚn.świzutka bagietka pół z sezamem pół z makiem;obie grubo z masłem
-cammembertem ziołowym,drobiową,papryką pomidorem i ogórem
-almette czosnkowym,indykiem,pekiń ską pomiderem ipapryką
0,5l Vitaminki, 3gruchy
14:30.O.2 duże pulpety z mielonego w panierce sezamowej i serem żółtym i pieczarkami w środku, makaron świderki w gęstym sosie serowo-brokułowym z brokułami (góra) miseczka buraczków o,5l soku grepfrutowgo
nutridrinka (tabletki i 2nospy)
17:40Muller milch,ryż na mleku i 2łychavh masła z jabłkami i cynamonem Lu-go z nadzieniem mlacznym, miseczka lodów tiramisu z sosem
po 20:40 omlet (na teflonie z masłem szynką trojkącikeim topionego pieczrkami papryka ik łycha majonezu) bułka z sezamem maśłem serkiem topionym szczypiorkawym i kabanoskiem i pomidorem o,5l kubusia
nutridrink

przed snem kakłko i 2cynamonowe serducha
rady oceny mile widziane
pozdrawiam
jejjj no co tu dużo gadać... jak już milion osób pisało- supe super super P! Również mocno trzymam kciuki za Ciebie! Trzymaj się cieplutko, mam nadzieje, że niedługo przybędzie kg!
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 09:07   #1618
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
jeśli zwiększysz śniadanie i troszkę obiad to będzie elegancko zdrowo jest a tyjesz na tym?
nie wiem bo wczoraj był pierwszy dzień, ale jest na wadze 0,5 więcej to może
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 10:35   #1619
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R

Sniadnie; owsianka na mleku z danio bananowym, gruszką, malinami, mini nektarynką, mini śliwka
40 min hula hop
IISniadanie; 2 kromki razowego z poledwica, serkiem kanapkowym, pomidorem, cebulka, koktalj owocowy (mleko, gruszka, garstka malin) zastępuje mi słodycze
godzinny syzbki spacer
Obiad; Zupa warzywna z kaszą gryczaną
Podwieczorek; serek homo naturalny, orzechy laskowe
Kolacja; Kalafior gotowany
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:38   #1620
GummyKammy
Zakorzenienie
 
Avatar GummyKammy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19 100
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
wczorajsze P:
6:00 Śn.Płatki justfit z rodzynkami ananasem morelami kokosem miesznką hawajską i Bóg wi czyzm na pół szkl.mlaka 3,25 potem zalane 230ml jogurtem morelowym, banan szkl,Vitaminki
nutridrink
przed9:00 IIŚn.3naleśniki
-twaróg tłusty,homo stracitella rodzyny
-taróg tłusty,,miód
-twaróg,homo,starte jabłko,cynamon
kakłko na 3,2%,2brzoskwinie,grucha
ok11:00IIIŚn.świzutka bagietka pół z sezamem pół z makiem;obie grubo z masłem
-cammembertem ziołowym,drobiową,papryką pomidorem i ogórem
-almette czosnkowym,indykiem,pekiń ską pomiderem ipapryką
0,5l Vitaminki, 3gruchy
14:30.O.2 duże pulpety z mielonego w panierce sezamowej i serem żółtym i pieczarkami w środku, makaron świderki w gęstym sosie serowo-brokułowym z brokułami (góra) miseczka buraczków o,5l soku grepfrutowgo
nutridrinka (tabletki i 2nospy)
17:40Muller milch,ryż na mleku i 2łychavh masła z jabłkami i cynamonem Lu-go z nadzieniem mlacznym, miseczka lodów tiramisu z sosem
po 20:40 omlet (na teflonie z masłem szynką trojkącikeim topionego pieczrkami papryka ik łycha majonezu) bułka z sezamem maśłem serkiem topionym szczypiorkawym i kabanoskiem i pomidorem o,5l kubusia
nutridrink

przed snem kakłko i 2cynamonowe serducha
rady oceny mile widziane
pozdrawiam
Pięknie, ślicznie i w ogóle naj naj tyle pyszności
__________________
A dziś już nie pamiętam nic, czas uspokoić sny,
Uwolniłam się by żyć, by nie otruć świata smutkiem łez,
Więc nie pytaj mnie...


GummyKammy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.