Misja w Zambii - cz. IV - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-05, 09:50   #3391
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Jola jak ci seona wyśle ten worek to odeśśiesz te podpaski, przy takich cenach w Zambii - ciekawe jak z jakością to rzeczywiście chyba mozna wysłać
tylko sie zastanawiam czy sama wysłać czy sie dorzucić do Ciebie?
ale ekonomiczniej tyo jest duża - ale te 187 masakra

_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 13:19   #3392
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

PACZKI KTÓRE DOTARŁY W ROKU 2010 - od najnowszych do najstarszych
25.09.2010

* Paulina T.-Trzebnica
* Magdalena O.- Rzeszow
* Krzysztof R. Tychy x 2
* Renata M.- Przeworsk
* Maria B. - Bielsko- Biala
* Agnieszka R. - Krakow
* Alicja P -Opole x 2
* Wioletta J-Kamienna Gora
* Beata Z.-Krakow x 2
* dla Blessing Nakazwe ...imie nadawcy zmazalo sie
* Sylwia & Jakob -Bytom x 4
* Bernadetta M.- USA
* Magdalena G.- Zywiec x 2
* Wiktor G.-Zabrze
* Zofia Sz,-P.-Olsztyn
koperty bąbelkowe przyszly od:

* Sylwia & Jakub...z Bytomia
* Joanna S.-Sosnowiec
01.09.2010

* Stanislawa B.-Nisko
* Alicja P.-Opole
* Katarzyna Sz.-Smolnica
* Agnieszka R.-krakow


Moich paczek jeszcze nie ma
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2010-10-15 o 19:02 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 15:33   #3393
nastusia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Chyba lepiej jednak zrobić taką duża paczkę jak coś to dajcie znać kto organizuje taką To wyslę pieniążka A mam pytanko takie prywatne, ponieważ jest tu sporo osób znającyh się na projektowaniu strony tak mi się wydaje czy znacie może jakis prosty polski program do edytowania stron www oczywiscie jakiś darmowy, bo dostałam bojowe zadania na studiach żeby znaleźć strone jakiegos hotelu i edytować w niej to co mi się nie podoba. Może ktos zna taki program i się podzieli?
nastusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-05, 17:29   #3394
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
???
Jesli zdecydujemy się na wysyłkę,
ja ponieważ mam mało () zajęć mogę się tym zająć.,
Ktos chętny się dorzucić (każda forma odpowiada,rzeczowa i materialna)???
Jolu mogę się dorzucić - materialnie. Choć nie ukrywam, że skromnie, bo mnie wypłukało doszczętnie.
Pisz na priw gdzie słać pieniądze
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 05:22   #3395
Ażurek
Raczkowanie
 
Avatar Ażurek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
GG do Ażurek
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

znalazłam podkłady jeszcze tańsze http://allegro.pl/poporodowe-podklad...249789140.html
Ażurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 13:46   #3396
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Ażurek Pokaż wiadomość
znalazłam podkłady jeszcze tańsze http://allegro.pl/poporodowe-podklad...249789140.html
Dzieki Ażurek! Jest tylko problem przesylki, bo na Allegro chca dosc sporo. Wiem, ze sa dwaj sprzedawcy z wiekszych miast. Jeden z Krakowa, a drugi z Gorzowa. Czy jest tu ktos z tych miast, kto ewentualnie moglby odebrac osobiscie?

Rock pisal o maksymalnych wymiarach paczki. Mysle, ze 20kg podkladow czy podpasek nie wejdzie do paczki o maksymalnych wymiarach. Byc moze to, co sugeruje Siostra Jozefa, czyli koperty babelkowe, ma wiekszy sens. Czy ktos, kto ma troche czasu i zglosil sie jako ochotnik do wsparcia tej akcji moglby zorientowac sie w kosztach przeslania koperty babelkowej? Ile wchodzi wkladow/podpasek i ile kosztuje przesylka? Wtedy bedziemy miec jakis punkt wyjscia. Wiadomo, ze chcemy to zrobic jak najtaniej.

Raz jeszcze... Wielkie dzieki!

A teraz prywatnie (no prawie!)... Ludzie trzymajcie kciuki, bo caly kontener mojej firmy wysylkowej siedzi w Urzedzie Celnym. Jest tam 6 (!!!) paczek dla Misji, wiec juz bardzo sie denerwuje. Widze, ze Wasze kciuki skuteczne, wiec mam dla Was zadanie bojowe. Dzis prosze nic nie robic, tylko trzymac kciuki!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 14:27   #3397
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cena listu zależy od wagi - jeśli do pół kilo, to 11,50 zł, a jeśli ponad pól kilo do 1 kg, to 21,80 zł. Obie ekonomiczne.

Jeśli kupić od tego sprzedawcy z Allegro, i dodać jego koszt wysyłki, czyli 7 zł minimum, to zaczyna się to kompletnie nie opłacać (2,35 + 7 + 11,50 = 20,85 zł) - lepiej wysłać pieniądze do Zambii i Siostra kupi na miejscu za te pieniądze ze 2 i pół paczki.

Chyba, że w Zambii nie można takich łatwo dostać, to co innego.
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-06, 14:44   #3398
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
Jeśli kupić od tego sprzedawcy z Allegro, i dodać jego koszt wysyłki, czyli 7 zł minimum, to zaczyna się to kompletnie nie opłacać (2,35 + 7 + 11,50 = 20,85 zł) - lepiej wysłać pieniądze do Zambii i Siostra kupi na miejscu za te pieniądze ze 2 i pół paczki.
Wlasnie dlatego sadze, ze jesli nie mozna osobiscie odebrac, to lepiej po prostu kupic podpaski w sklepie (te na noc z duza wchlanialnoscia). Nie wiem, czy to prawda, ale moja siostra twierdzi, ze mozna dostac 28 podpasek za jakies 5zl. One malo waza. Moze nawet dwie takie paczki weszlyby do koperty do 0.5kg. Wtedy by sie oplacalo!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 19:28   #3399
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Słuchajcie, przelewy na podpaski można wpłacać na nasze stowarzyszenie SDA zamiast na prywatne konto Joli Tylko z tytułem odpowiednim
Stowarzyszenie Serce dla Afryki
ul. Kondratowicza 48/45 / 03-242 Warszawa
MultiBank:
Wpłaty w PLN / 14 1140 2017 0000 4902 1127 0388


Wpłaty w USD / IBAN: PL 42 1140 2017 0000 4812 0086 5873
Wpłaty w EUR / IBAN: PL 47 1140 2017 0000 4612 0086 5881
tytułem: na środki higieniczne

Gosia podliczy wpłaty i poda Joli ile się uzbierało i Jola kupi.
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2010-10-06 o 19:30 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 21:13   #3400
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Jesteście pewni, że nie lepiej kupić podpaski/podkłady w Zambii??
__________________

Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 08:37   #3401
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Też uważam, że lepiej wysłać pieniądze do Zambii i niech Siostra kupi na miejscu.

Jeśli nawet odbierze się osobiście, lub kupi w sklepie w Polsce, nadal zostaje koszt wysyłki - oraz czas, w jakim paczka dojdzie.

Szybko dochodzą koperty bąbelkowe, czyli wchodzi w nie jedna paczka, co kosztuje 2,35 + 7 + 11,50 = 20,85 zł (jeśli odebrać od sprzedawcy osobiście, to 2,35 + 11,50 = 13,85, dodajmy do tego koszt koperty bąbelkowej, powiedzmy 1 zł, co razem daje 15 zł. Za tę cenę Siostra dostałaby dwa opakowania w Zambii).

Jeśli wyślemy jedną dużą paczkę, ona dojdzie za kilka miesięcy - w międzyczasie kobiety Zambijskie będą nadal łapać te infekcje. Koszt wysyłki plus ewentualne cło, plus konieczność dzielenia się z pracownikami poczty (kiedyś była mowa, żeby nie wysyłać dużej ilości tego samego, bo wtedy chcą dostać część).

Night ma rację, ale coś mi się wydaje, że robicie jak Wam serce dyktuje (przekonajcie mnie, że to rozsądek), czyli żeby samemu mieć frajdę.

Chyba, że tych podkładów czy grubych podpasek nie można dostać w Zambii - to co innego, wtedy tylko wysyłka.
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 09:08   #3402
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

tak czy siak, każdy do jakiejkolwiek paczki, listu wkłada wkłady
a kto oblatany i znany na forumach świeżych mamusiek zakłada nowy wątek - "komu zostały podkłady wysyła je do Zambii "- itp. to moze jeszcze ubranka dorzucie, które ma po swoim dziecku albo dostał za małe w prezencie
świeże mamy bardzo wrażliwe na potrzeby innych

a dawno nie było art w gazecie - akcja podkłady, wkłady, podpaski dostała by zgode naczelnego ?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 12:46   #3403
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Nightwish, New_Rock faktycznie takie zakupy nie opłacają się Rzeczywiście będzie lepiej (Ava mi podpowiada), aby wpłacać na konto SDA a jak uzbiera się jakaś większa suma, to się zrobi Siostrze przelew, przeliczy się ile jest pieniędzy i ile można kupić i Siostra kupi na miejscu

Ale kto ma i może wysłać i bardzo chce, to niech wysyła A komu nie chce się kupować i chodzić na pocztę to niech wpłaci pieniądze.

MAMA, napiszę do Kate354, ale Ona jest na L4 bo... jest w ciąży!!! Ma mieć Synka, tp. na grudzień i myślimy nad imieniem

Tutaj wątek o samej Akcji Podpaska gdyby ktoś chciał sobie pogadać na ten temat. (Jak ja to nazywam) Myślicie, że jakbym dodała sobie taki opis, to zainspirowałoby to ludzi do działania?

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

A tutaj dział pomysłów, gdyby ktoś chciał się włączyć w jakąś akcję
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 13:32   #3404
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez New_Rock Pokaż wiadomość
Też uważam, że lepiej wysłać pieniądze do Zambii i niech Siostra kupi na miejscu.

Chyba, że tych podkładów czy grubych podpasek nie można dostać w Zambii - to co innego, wtedy tylko wysyłka.
Rock--czasem rozsadek idzie troche na bok i Ty nas nie win, bo my DOKLADNIE wiemy, o czym mowa i dlatego chcemy dzialac. Zgodze sie, ze trzeba dzialac madrze. Z tym, ze wyjsciowo, tak, jak ja sobie to wyobrazalam, mialo to wygladac w ten sposob, jaki opisuje Mama ponizej. Do kazdej paczki idacej do Zambii dorzucamy po paczce badz dwie podpasek. Nie zakladalam zadnych wielkich 20kg paczek, za ktore trzeba placic 187zl. Ani kosztow wysylki z Allegro.

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
tak czy siak, każdy do jakiejkolwiek paczki, listu wkłada wkłady
a kto oblatany i znany na forumach świeżych mamusiek zakłada nowy wątek - "komu zostały podkłady wysyła je do Zambii "- itp. to moze jeszcze ubranka dorzucie, które ma po swoim dziecku albo dostał za małe w prezencie
świeże mamy bardzo wrażliwe na potrzeby innych

a dawno nie było art w gazecie - akcja podkłady, wkłady, podpaski dostała by zgode naczelnego ?
Mama--pomysly super. Naprawde o to chodzi! Jak rozdmuchamy ta akcje i cos sie zacznie dziac, moze uda nam sie wciagnac nowych ludzi do pomocy.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Tutaj wątek o samej Akcji Podpaska gdyby ktoś chciał sobie pogadać na ten temat. (Jak ja to nazywam) Myślicie, że jakbym dodała sobie taki opis, to zainspirowałoby to ludzi do działania?
Seonko--poczekaj z ta akcja. Ja to pisalam na forum dla nas, ktorzy jestesmy zorientowani w temacie Misji. Juz koncze opis akcji, ktory ma przyblizyc sprawe ludziom zupelnie niezorientowanym. Wtedy bedziesz mogla ich latwiej odsylac. Dzieki za pomysl! Ja tez wrzuce to do podpisu! Choc ja tylko pisze tutaj...


Pomysl z kontem -- dla tych, ktorzy chcieli wysylac pieniadze Joli, jest dobry. Ale gwarantuje Wam, ze nie tyle samo osob przeleje cos na konto, ile kupi podpaski/wklady. Dlatego PROSZE, tak, jak pisala Seona, nie ograniczajmy sie do jednego stylu pomocy. Niech kazdy zrobi to, co moze i uwaza za stosowne i rozsadne dla siebie. Prosze, mowcie znajomym, szczegolnie innym mamom, ktore pewnie rzadko dadza Wam pieniadze na ten cel, ale byc moze przyniosa podpaski, ktore bedziecie mogli dorzucic do kolejnej paczki.

W imieniu Mam z Zambii, wielkie "Zikomo!"

Wyliczenia--te wszystkie wyliczenia moga ludzi odstraszac, ale jesli dolozyc 0.5kg podpasek do duzej paczki, to koszt wysylki to niecale 5zl. A 0.5kg podpasek to bardzo duzo! Takie bylo zalozenie akcji. Nikt nie chce nikogo naciagac na paczke podpasek powyzej 8zl z wysylka. Bo pamietajcie, ze przelewy tez kosztuja i jesli przeleje sie te 7 czy 8zl, to Siostra nie kupi za to nawet jednej paczki podpasek w Zambii (nie mowiac o podkladach).
--------------------------------------------------------------------------------------------


Odpowiedz od jednego sprzedawcy z Allegro:

"witam
jeżeli chodzi o zakup podkładów - to jeżeli ich wartość przekroczy 250zł - to nadamy gratis.
opakowanie zbiorcze podkładów to ilość 50szt - jest to jeden pełny karton - więc przy 100szt przesyłka byłaby gratis."

Mowa tu o paczce jako o sztuce. A cena u nich to 2.89zl za paczke.

Edytowane przez ChoosingHope
Czas edycji: 2010-10-07 o 14:31 Powód: Dopisek
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 16:09   #3405
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

To co teraz?

Chcemy zebrać pieniądze na podpaski i niech Siostra kupi na miejscu i ma ale Choosing każe się wstrzymywać z akcją i nie wysyłać na konto Stowarzyszenia tylko do Joli...

Może dogadajcie się (Ci którzy mają kontakt z Siostrą) i dajcie znać nam 'szarej masie' czy i jak możemy pomóc.

Choosing nie chodzi o akcje z wielkim rozmachem tylko dorzucenie do paczki jakichś tam wkładek itp. Co to ma za sens?? Wiadomo, coś można zawsze dorzucić ALE:
- będą dochodziły co jakiś czas 2 paczki tych podkładów (ile w ogóle tego trzeba po porodzie? Tak średnio?)
- część pewnie zapomni o tym a jakby nie brać to dodatkowa wyprawa do apteki (o zamówieniach z allegro nie mówię bo jak ktoś ma już uszykowana całą paczkę to po to żeby ją wysłać w konkretnym terminie a nie czekać tydzień na wkłady)
- tych paczek nie 'chodzi' aż tak dużo i może być za mało podkładów.

Niestety Choosing płacimy tutaj ogromne sumy za paczki (nie dostaniemy nawet pół wysyłki gratis) a chcemy pomagać skutecznie. Może i przesłanie pieniędzy nie jest tak fajne i emocjonujące jak wysłanie i kompletowanie paczki ale jest szybkie i skuteczne.

Promowanie akcji - jak najbardziej jestem za, ale uważam powinniśmy zrobić pewne zapasy wkładów, żeby potem dwie paczki były uzupełnieniem całości a nie jedynymi paczkami na które Siostra czeka z niecierpliwością a potem zastanawia się komu dać i kogo ratować.

Tu chodzi o ratowanie życia i zdrowia i w trakcie gdy wy się zastanawiacie co i jak ktoś tam umiera.

I już tak b. osobiście nie podoba mi się narzucanie formy pomocy. Będę chciała wysłać paczkę to wyśle, chce wpłacić pieniądze i CHCE (nie chciałabym mieć możliwość, tylko chce a wręcz żądam ) mieć taką możliwość.

I już kończąc, Choosing, Seona, Gosia, Ava, Markos, Krzysztof i inni mający bezpośredni kontakt z Siostrą, zacznijcie pracować razem i wybierzcie jedną osobę, która będzie przekazywać nam prośby od Siostry i sposoby ich rozwiązania.

Proszę się nie obrażać bo to wersja b. uprzejma tego co chce powiedzieć

Aaaa i jeszcze coś...

Choosing to że Rock nie ma macicy nie znaczy, że nie potrafi policzyć co się bardziej opłaca i pieniężnie i czasowo. A rozsądek lepiej żeby nie szedł na bok. Uwierz mi, Rock wie co robi, jest tu dłużej niż my i nie takie rzeczy organizował. gdy chodzi o życie i zdrowie to trzeba zebrać szybko dużą ilość tego co potrzebne a nie bawić się w ogłaszanie i wysyłanie 2 paczek jako dodatku o którym można zapomnieć
__________________


Edytowane przez Nightwish87
Czas edycji: 2010-10-07 o 16:19
Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 17:42   #3406
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dla ciebie J. Pokaż wiadomość
Suzi podaj cenę z Selgrosa ...
Melduję iż byłam, zobaczyłam i sprawę zbadałam

Podpaski grube i chłonne Bella 6 opakowań po 20 sztuk kosztuje 10 zł.

Im wynalazłam jeszcze jakies grubsze Linel opakowanie 20sztuk po 1,59 Dobre łowy co hehe
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 18:02   #3407
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość

Pomysl z kontem -- dla tych, ktorzy chcieli wysylac pieniadze Joli, jest dobry. Ale gwarantuje Wam, ze nie tyle samo osob przeleje cos na konto, ile kupi podpaski/wklady. Dlatego PROSZE, tak, jak pisala Seona, nie ograniczajmy sie do jednego stylu pomocy. Niech kazdy zrobi to, co moze i uwaza za stosowne i rozsadne dla siebie.
Night--dla Ciebie wytluszczenie, a dla innych wyjasnienie, bo moze faktycznie sie zle wyrazilam. Mialam na mysli, ze jesli ktos chcial wplacac na prywatne konto Joli, to oczywiscie moze w zamian na konto Stowarzyszenia. Chce ktos wplacac, niech wplaca. Seona opisala wyzej, w jaki sposob. Nie trzeba chodzic po aptekach czy czekac tydzien na podklady z Allegro.
Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
To co teraz?

Chcemy zebrać pieniądze na podpaski i niech Siostra kupi na miejscu i ma ale Choosing każe się wstrzymywać z akcją i nie wysyłać na konto Stowarzyszenia tylko do Joli...

Może dogadajcie się (Ci którzy mają kontakt z Siostrą) i dajcie znać nam 'szarej masie' czy i jak możemy pomóc.

Choosing nie chodzi o akcje z wielkim rozmachem tylko dorzucenie do paczki jakichś tam wkładek itp. Co to ma za sens?? I już tak b. osobiście nie podoba mi się narzucanie formy pomocy. Będę chciała wysłać paczkę to wyśle, chce wpłacić pieniądze i CHCE (nie chciałabym mieć możliwość, tylko chce a wręcz żądam ) mieć taką możliwość.

I już kończąc, Choosing, Seona, Gosia, Ava, Markos, Krzysztof i inni mający bezpośredni kontakt z Siostrą, zacznijcie pracować razem i wybierzcie jedną osobę, która będzie przekazywać nam prośby od Siostry i sposoby ich rozwiązania.

Proszę się nie obrażać bo to wersja b. uprzejma tego co chce powiedzieć

Aaaa i jeszcze coś...

Choosing to że Rock nie ma macicy nie znaczy, że nie potrafi policzyć co się bardziej opłaca i pieniężnie i czasowo. A rozsądek lepiej żeby nie szedł na bok. Uwierz mi, Rock wie co robi, jest tu dłużej niż my i nie takie rzeczy organizował. gdy chodzi o życie i zdrowie to trzeba zebrać szybko dużą ilość tego co potrzebne a nie bawić się w ogłaszanie i wysyłanie 2 paczek jako dodatku o którym można zapomnieć

W skrocie Ci odpowiem, bo w domu mam 2.5-letnie dziecko, ktorym musze sie zajac, ale zeby nie bylo niesmaku przez dluzszy czas i dziwnej atmosfery, to szybko wyjasniam.

1. Jesli wydaje Ci, ze cos komus narzucam, to po prostu nie czytasz ze zrozumieniem.
2. Siostra Jozefa sie wypowiadala na ten temat. Czytaj kilka postow wyzej.
3. Dwie paczki podpasek/podkladow w kazdej paczce to najlepsze rozwiazanie, bo mozna latwo policzyc, ile paczek dochodzi na miesiac, wiec pomimo macicy (i tytulu magistra, plus kilkudziesieciu przyzytych lat), rozsadek tez mam.
4. Sytuacja z podpaskami nie jest nowa. Ta akcja nie jest na tydzien ani dwa. Mamy w Zambii bedziemy wspierac przez dlugi czas--z Toba czy bez Ciebie.
5. Zeby dostac cos gratis, najpierw musialam wydac $300 za jednym razem na przesylke, wiec prosze bez aluzji. Jesli ktos daje mi status org. charytatywnej, zebym mogla to robic, to chyba zrobilam dosyc, zeby ich to poruszylo.
6. Bez znaczenia jest, ile ktos gdzies jest czy dziala. Mowimy o podpaskach, nie o ilosci miesiecy, lat czy dni. Zapraszam kazdego do udzialu w akcji czy jest tu jeden dzien czy 5 lat.

Cytat:
Napisane przez suzi82 Pokaż wiadomość
Melduję iż byłam, zobaczyłam i sprawę zbadałam

Podpaski grube i chłonne Bella 6 opakowań po 20 sztuk kosztuje 10 zł.

Im wynalazłam jeszcze jakies grubsze Linel opakowanie 20sztuk po 1,59 Dobre łowy co hehe
Suzi--super łowy! Dzieki!
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 18:14   #3408
nastusia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 17
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Po co to nieporozumienia... Przecież najważniejsza jest chęć i sama pomoc a nie jej forma wg mnie
nastusia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 18:15   #3409
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Informacja dla "Szarej masy"
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Rzeczywiście będzie lepiej (Ava mi podpowiada), aby wpłacać na konto SDA a jak uzbiera się jakaś większa suma, to się zrobi Siostrze przelew, przeliczy się ile jest pieniędzy i ile można kupić i Siostra kupi na miejscu

Ale kto ma i może wysłać i bardzo chce, to niech wysyła A komu nie chce się kupować i chodzić na pocztę to niech wpłaci pieniądze.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 18:42   #3410
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Seona & Ava mówią wysyłać pieniądze na konto Stowarzyszenia Choosing wysyłać paczki i ew. pieniądze do Joli... Dwie różne opinie od 3 innych osób...

"1. Jesli wydaje Ci, ze cos komus narzucam, to po prostu nie czytasz ze zrozumieniem."
słowna przepychanka więc nie komentuje.
'2. Siostra Jozefa sie wypowiadala na ten temat. Czytaj kilka postow wyzej. '
Siostra poprosila o pomoc ale osoby, ktore z nia wspolpracuja wymyslaja rozne rozwiazania a nawet rozne konta. Jedna wersje od kogos kompetentnego prosze
'3. Dwie paczki podpasek/podkladow w kazdej paczce to najlepsze rozwiazanie, bo mozna latwo policzyc, ile paczek dochodzi na miesiac, wiec pomimo macicy (i tytulu magistra, plus kilkudziesieciu przyzytych lat), rozsadek tez mam.'
Rock--czasem rozsadek idzie troche na bok'
paczek na miesiac jest mysle ok 30 (albo mniej)
30 x 2opakowania= 60opk.
60opk x 2zl= 120zł. Wydaje mi sie, ze na koncie uzbieralibysmy dwa razy tyle pieniedzy (dodajcie do tego koszt wysylki). Nie ma potrzeby chwalic sie magistrem...
'4. Sytuacja z podpaskami nie jest nowa. Ta akcja nie jest na tydzien ani dwa. Mamy w Zambii bedziemy wspierac przez dlugi czas--z Toba czy bez Ciebie.'
Chetnie pomoge ale poki co dostaje sprzeczne informacje co do opcji pomocy...
'5. Zeby dostac cos gratis, najpierw musialam wydac $300 za jednym razem na przesylke, wiec prosze bez aluzji. Jesli ktos daje mi status org. charytatywnej, zebym mogla to robic, to chyba zrobilam dosyc, zeby ich to poruszylo.'
Nie ma potrzeby chwalić się swoimi zasługami i ilością wydanych pieniędzy. Nic o tym nie mówilam... My możemy wydawać tu miliony a darmowej przesyłki nikt nam nie da. Myślę o polskich realiach po prostu
'6. Bez znaczenia jest, ile ktos gdzies jest czy dziala. Mowimy o podpaskach, nie o ilosci miesiecy, lat czy dni. Zapraszam kazdego do udzialu w akcji czy jest tu jeden dzien czy 5 lat.
' bo my DOKLADNIE wiemy, o czym mowa i dlatego chcemy dzialac'.

Ile ktos pomaga ma znaczenie bo dzieki temu zdobywa DOŚWIADCZENIE i nie trzeba nosić podpasek żeby wiedzieć jaka forma pomocy jest bardziej opłacalna
__________________

Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 18:55   #3411
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Oj! I znowu zrobiło się niemiło .
Potraktujmy te dyskusje jako różne formy pomocy i niech każdy wybiera co dla niego najkorzystniejsze.
Ja jako "Szara masa" wybieram opcję przelewu na konto stowarzyszenia , co niniejszym zaraz uczynię
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca


basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 19:24   #3412
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Kochani, ja na chwilę bo mam Bru rozłożonego totalnie i tylko z syropami, odciągaczami i maściami latam.

Kiedyś robiłam Akcja Podpaska wśród moich uczennic, trochę się uzbierało zarówno podpasek jak i innych środków higienicznych. Paczka poszła dzięki uprzejmości Redemptoris Missio. Zawiozłam wszystko, zapakowałam, wtedy je jeszcze zaszywałam w prześcieradła. Z tego co pamiętam zostało oficjalne wysłana prośba o środki higieniczne na rzecz naszej misji i wszystko się udało. Część moich uczennic wpłaciła bezpośrednio pieniądze na konto misji, a inne osoby czuły się pewniej dając produkt. Może to jest jakieś wyjście dla tych, którzy jednak zdecydują się na zakup, a nie wpłatę.

Zapomniałam dodać, że fundacja też dorzuciła trochę środków higienicznych i poszły trzy, albo cztery duże kartony
__________________
Pozdrawiam,
Kasia


Edytowane przez KateMwale
Czas edycji: 2010-10-07 o 19:26 Powód: podziękowania :)
KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 19:50   #3413
New_Rock
Rozeznanie
 
Avatar New_Rock
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 714
Talking Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Spadłem ze śmiechu, spokój tam! :P

Cytat:
Napisane przez suzi82 Pokaż wiadomość
Im wynalazłam jeszcze jakies grubsze Linel opakowanie 20sztuk po 1,59 Dobre łowy co hehe
http://hygienika.pl/oferta/podpaski-higieniczne/
Firma jest w Lublińcu - może tak telefon z ramienia Stowarzyszenia i wybadać sprawę.
Ile mm grubości, ile kosztuje w hurcie i czy wyślą karton do Zambii?
+48 (34) 35 15 701
__________________
poCZATuj z nami!
CENNIK POCZTY =>suwak na Afryka
(paczka ekonomiczna 20 kg [max] = 187 zł)
New_Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 19:55   #3414
KateMwale
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 430
GG do KateMwale
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Można byłoby się skontaktować z fundacją, czy nadal wysyłają środki higieniczne / akcesoria medyczne (odpada nam wtedy koszt wysyłki) i wtedy uderzać do producentów podpasek / podkładów itp. takich jak Bella, czy Medcom. Może podobnie jak ze Spinarolem, uda się, że producent przekazał, fundacja wysłała, a szpital miał produkt.
__________________
Pozdrawiam,
Kasia

KateMwale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 21:39   #3415
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Nightwish, kobieto, ręce i cyce mi więdną Dajże spokój Jakie sprzeczne informacje co do opcji pomocy? Jak chcesz to nawet pieniądze prosto na konto Zgromadzenia można wpłacać, one i tak DOJDĄ do Siostry!

KateMwale
pięknie napisała: że niektórzy wolą wysłać i czują się pewniej kupując i wysyłając, inni wolą wpłacić pieniądze.

Chodzi o to, że konto adopcyjne rozlicza Ava. Na nie przychodzą też wpłaty na dożywianie, studentów, kury, mleko, traktor itp. Więc zrodził się pomysł aby na środki higieniczne wpłacać na konto stowarzyszenia (tam mamy księgową, która liczy tylko to co wpływa na stowarzyszenie) i jak wpłynie większa kwota to hurtem zrobi się jeden duży przelew i Ava nie będzie księgować wpłat po 2 dolary na podpaski, ale zobaczy jedną dużą kwotę

Choosing, mam nadzieję, że nie obraziłaś się?

- kto chce niech wysyła podpaski (duże paki, dołącza opakowanie do koperty bąbelkowej, wysyła same koperty z podpaskami - dowolna twórczość paczek mile widziana), Suzi sprawdziła gdzie są najtańsze
- kto chce, niech wpłaca na konto SDA,
- kto chce, niech wpłaca na konto Zgromadzenia.



Jest specjalny wątek o Akcji Podpaska: http://www.sercedlaafryki.pl/forum/v...c.php?f=5&t=26
Zapraszam tam: niech ktoś napisze pismo do "firm podpaskowych" (), niech Gosia wyśle z oficjalnego meila lub opieczętuje i wyśle listem tradycyjnym, może przekażą, tak jak mówi KateMwale.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 07:28   #3416
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

No i zostałam na forum sama... Dzięki Nightwisch Przez takie zawirowania i tak wiele osób już odeszło przez takie zawirowania.


Cytat:
Napisane przez Nightwish87 Pokaż wiadomość
Ile ktos pomaga ma znaczenie bo dzieki temu zdobywa DOŚWIADCZENIE i nie trzeba nosić podpasek żeby wiedzieć jaka forma pomocy jest bardziej opłacalna
Zlinczujmy wszystkich, którzy wyślą paczki z podpaskami i zapłacą drożej niż w Zambii... Ehh, Nightwish.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 09:04   #3417
Nightwish87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 205
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Moi drodzy,

Jak widać moja moja prośba żeby ustalić sposób załatwienia podpasek spotkała się z wielkim oburzeniem. Miałam wpłacać do Joli na konto ale znalazły się bardziej opłacalne sposoby i w końcu nie wiedziałam co można i czego nie (skąd miałam wiedzieć, że mogę od tak sobie wpłacić na a konto zgromadzenia i to nie wywoła problemów skoro nie było oficjalnie ogłoszone, że można na podpaski tam wpłacać...?)

Szkoda, że nie można wyrazić tutaj własnego zdania i jakakolwiek krytyka jest przyjmowana z ogromnym oburzeniem. Polecam Wam trochę szczerości w kontaktach między sobą a nie obgadywanie 'po kątach' (wierzcie lub nie ale to miało miejsce nieraz).

Żeby uszczęśliwić wszystkich rezygnuje z jakiegokolwiek udzielania się na tym forum a także na forum Stowarzyszenia jak i jego samego.

Dziękuje i pozdrawiam
__________________

Nightwish87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 10:16   #3418
gosiakk7
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk7
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 546
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

ehh...
dawno mnie tu nie było, przeczytałam tylko posty z poprzedniej strony i na prawdę się załamałam...
Gdzie te czasy, kiedy to miejsce było oazą spokoju, źródłem pomysłów, inicjatyw i jakiejś takiej więzi pomiędzy osobami, które się nigdy w życiu nie widziały???

To forum nie jest zamknięte...czyta je wiele osób.
Ostatnio jedna osoba miała pretensję, że nikt ze Stowarzyszenia nie zainteresował się kiedyś-tam nową osobą, którą ktoś prawie w ostatniej chwili wyłapał i teraz jest z nami i pomaga znacznie... za to słowem nie było wspomniane, że chaos i przepychanki prawdopodobnie zniechęciły kolejne osoby, które też mogły być z nami i dołączyć się do pomocy w znaczący dla misji sposób!

Niepotrzebnie robimy problemy z niczego.

Nightwish - jeśli tu zajrzysz, to przemyśl proszę jedną rzecz - sama dla siebie.
Kłótnie, nieporozumienia i dziwna atmosfera zaczęły się od Twojego pojawienia....
Nie mówię, że wcześniej nie mieliśmy dyskusji i nie musieliśmy niczego wyjaśniać, bo takich rzeczy nie da się uniknąć, kiedy pracuje się w zespole. Ale jest olbrzymia różnica pomiędzy tym co było, a tym co jest...
Czy to znaczy, że wszyscy oprócz Ciebie siedzą cicho i "znoszą w milczeniu" fanaberie kilku osób???


Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Jest specjalny wątek o Akcji Podpaska: http://www.sercedlaafryki.pl/forum/v...c.php?f=5&t=26
Zapraszam tam: niech ktoś napisze pismo do "firm podpaskowych" (), niech Gosia wyśle z oficjalnego meila lub opieczętuje i wyśle listem tradycyjnym, może przekażą, tak jak mówi KateMwale.
Jak już pisałam - nie zaglądam tu zbyt często i nie czytuję się we wszystkie posty - czy ktoś mógłby mi dokładnie powiedzieć co mam zrobić? Seona - napiszesz mi w mailu?
W ten weekend nie mam szkoły, więc mogę to coś zrobić...tylko muszę wiedzieć co

Miłego piątku

Edytowane przez gosiakk7
Czas edycji: 2010-10-08 o 10:18
gosiakk7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 13:25   #3419
basiaczek11
Raczkowanie
 
Avatar basiaczek11
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 470
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Cytat:
Napisane przez KateMwale Pokaż wiadomość
Kochani, ja na chwilę bo mam Bru rozłożonego totalnie i tylko z syropami, odciągaczami i maściami latam.
Kasiu skrobnij więcej, jak tam Bruno, pisałaś kiedyś o konieczności jakiegoś zabiegu? Mam nadzieje, że już wszystko ok

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
No i zostałam na forum sama..
Seonka Nie zostałaś sama, nie zostałaś
Tak łatwo się Nas nie pozbędziesz

Cytat:
Napisane przez gosiakk7 Pokaż wiadomość
ehh...
dawno mnie tu nie było, przeczytałam tylko posty z poprzedniej strony i na prawdę się załamałam...
Gdzie te czasy, kiedy to miejsce było oazą spokoju, źródłem pomysłów, inicjatyw i jakiejś takiej więzi pomiędzy osobami, które się nigdy w życiu nie widziały???

Gosiu
nie jest tak źle Jakiś czas temu faktycznie się popsuło i ja też, szczerze mówiąc, przeczekałam ten okres poza forum, bo już nie chciałam uczestniczyć w tych sporach. Ale oprócz awantury z podpaskami już było fajnie
Poczytaj kilka stron wcześniej. Znalazłam tu na forum ludzi, którzy jak to już wcześniej bywało bez zbędnych pytań pomogli rozwiązać mojej koleżance wielki problem, za co jestem bardzo wdzięczna...Czyli można...
__________________
Pozdrawiam Basia


Adopcja Serca na facebooku:

Adopcja Serca



Edytowane przez basiaczek11
Czas edycji: 2010-10-08 o 13:26
basiaczek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 13:33   #3420
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. IV

Bravo Nightwish! Napsułaś krwi i poszłaś Nie mów, że nie wiedziałaś, że wszystkie pieniądze ze Stowarzyszenia zostają przelewane na konto Zgromadzenia. Przecież SDA nie bierze ich dla siebie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.