Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-24, 21:15   #1381
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A o jakim ryzyku z dłutowaniem dolnych mówisz?
Chodziło mi ogólnie o dłutowanie, napisałam o dolnych, bo akurat ja mam zatrzymane tylko, albo aż dolne ósemki. Ale gdzieś mi się obiło o uszy, że ciężej się dłutuje dolne ósemki od górnych. Ale nie chcę nikogo wprowadzać w błąd jeśli ósemka Cie bolała to nie ma wyjścia, trzeba wyrwać. Przynajmniej będziesz mieć ją z głowy :P będzie dobrze
Jeśli chodzi o wyrywanie dwóch zębów na raz to słyszałam, ze można wyrwać jednocześnie dolną i górną, nie można np. dwóch dolnych.

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2015-01-24 o 21:22
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-24, 21:49   #1382
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ilu lekarzy tyle opinii. Moja orto zadecydowała o dłutowaniu dolnych 8 pod dziąsłem bo miałam je bardzo blisko 7. Dodam, że szczękę mam małą więc nie miały miejsca żeby wyjść. Druga sprawa była taka, że podczas prostowania zębów dolnych np. korzenie 7 mogły poplątać się z 8. Scenariuszy było wiele. Usunęłam je bo wolę zapobiegać. Nie były to przyjemne zabiegi. Powikłań nie miałam. Ból był znośny. Dawałam radę bez tabsów przeciwbólowych. Na początku zastanawiam się nad usuwaniem ich bo człowiek nie jest przychylny traceniu zębów. Ale w moim przypadku one nie miały znaczenia bo tak jak pisałam- więcej mogłoby być z nich kłopotów niż pożytku.

A co do wyrywania 8- słyszałam, że nie powinno się wyrywać na dwóch raz. Mój chirurg się na to nie zgodził- i całe szczęście.
Możliwe, że zupełnie inaczej przeżyłabyś ten czas po zabiegu gdybyś usuwała tylko jedną. Bo jednak pozbycie się zęba jest obciążeniem dla organizmu a co dopiero pozbycie się dwóch...

Edytowane przez dolceana
Czas edycji: 2015-01-24 o 21:52
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 00:45   #1383
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wyrywaja juz nawet po cztery 8. naraz, ale to tylko w szpitalu.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 11:48   #1384
carmelxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Moj znajomy taki ma i w ogóle się nie rzuca w oczy. Myślałam, że będzie widać te blaszki po bokach zamka ale nic nie widać. Ma też biały drut.
Moja orto mi go odradziła bo uważa, że wcale nie jest tak do końca, że leczenie trwa krócej. Fakt faktem wizyty są rzadsze. A ja wole chodzić częściej bo mam bzika na pkt zębów i wolę żeby pilnowała że nic złego (czyt. Próchnica itp) się nie dzieje U mnie różnica pomiędzy estetycznym a estetycznym samoligaturujacym to ok. 1300zł więc szczerze powiedziawszy nie zdecyduje się na niego bo mi szkoda kasy
I Twój kolega jest zadowolony? No właśnie, dużo droższe są te estetyczne i czy faktycznie warto..


Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Kosmetyczny samoligaturujący Clarity SL. Z daleka nie było go widać (mam zdjęcia ze ślubu kuzyna i jest tam bardzo mało widoczny)
Całkiem nieźle to wygląda
carmelxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 11:53   #1385
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez carmelxoxo Pokaż wiadomość
I Twój kolega jest zadowolony? No właśnie, dużo droższe są te estetyczne i czy faktycznie warto
Zadowolony jest. Jemu przede wszystkim zależało na rzadszych wizytach. Więc to zaważyło na jego decyzji mam też znajomą ze zwykłym estetycznym i jak dla mnie to różnicy w ogóle w kwestii wizualnej nie ma
Ja będę raczej brała ceramiczny (myślę jeszcze nad szafirowym ale podobno się lubi kruszyć) z białym drutem
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 13:00   #1386
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Chodziło mi ogólnie o dłutowanie, napisałam o dolnych, bo akurat ja mam zatrzymane tylko, albo aż dolne ósemki. Ale gdzieś mi się obiło o uszy, że ciężej się dłutuje dolne ósemki od górnych. Ale nie chcę nikogo wprowadzać w błąd jeśli ósemka Cie bolała to nie ma wyjścia, trzeba wyrwać. Przynajmniej będziesz mieć ją z głowy :P będzie dobrze
Jeśli chodzi o wyrywanie dwóch zębów na raz to słyszałam, ze można wyrwać jednocześnie dolną i górną, nie można np. dwóch dolnych.
No właśnie tą bolącą to już mam z głowy, dlatego też niezbyt chętna jestem na usuwanie tych które mnie nigdy nie bolały.
Tak wlasnie miałam wyrywane, górna i dolna z lewej strony.


Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ilu lekarzy tyle opinii. Moja orto zadecydowała o dłutowaniu dolnych 8 pod dziąsłem bo miałam je bardzo blisko 7. Dodam, że szczękę mam małą więc nie miały miejsca żeby wyjść. Druga sprawa była taka, że podczas prostowania zębów dolnych np. korzenie 7 mogły poplątać się z 8. Scenariuszy było wiele. Usunęłam je bo wolę zapobiegać. Nie były to przyjemne zabiegi. Powikłań nie miałam. Ból był znośny. Dawałam radę bez tabsów przeciwbólowych. Na początku zastanawiam się nad usuwaniem ich bo człowiek nie jest przychylny traceniu zębów. Ale w moim przypadku one nie miały znaczenia bo tak jak pisałam- więcej mogłoby być z nich kłopotów niż pożytku.

A co do wyrywania 8- słyszałam, że nie powinno się wyrywać na dwóch raz. Mój chirurg się na to nie zgodził- i całe szczęście.
Możliwe, że zupełnie inaczej przeżyłabyś ten czas po zabiegu gdybyś usuwała tylko jedną. Bo jednak pozbycie się zęba jest obciążeniem dla organizmu a co dopiero pozbycie się dwóch...
Pewnie szybciej bym dochodziła do siebie po wyrwaniu jednej, ale ta górna to była rwana pół minuty i bez szwów, więc tam dużych zniszczeń nie było. Na dodatek teraz się rozchorowałam na gardło o się fatalnie czuje, pewnie to tez nie wplywa dobrze na gojenie.

A i jeszcze cały czas mnie denerwuje ta rana na dole gdzie miałam rozcinane dziaslo. Mialam sciagane w pt szwy i od tego czasu, to miejsce mi się tak jakby rozlazło, jak byly szwy to sie trzymalo dziaslo 'kupy', wygladalo mniej wiecej jak przed rwaniem, ze troche nachodzilo od tylu na 7 i dalej było powiedzmy rowno z 7. A teraz za siódemką od tylu mam goło, tam gdzie było ciete się tak jak mowiłam rozciagnęło na boki. Z jednej strony to chyba normalne, bo wczesniej jak miałam szwy to nawet sie usmiechnac nie mogłam i wykonywac ruchów policzkiem, a z drugiej mnie to martwi troche czy aby na pewno tak powinno wygladac, poza tym wczoraj zaczela mi krew troche leciec, nawet nic nie jadlam, nie mowilam tylko sobie siedziałam nad ksiazka i poczulam krew. Pisałam koleżance która jest aystentką stomatologiczną o tym a ona "dziwne, to ci sie ejszcze nie zroslo?"
I teraz panikuje troche.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 14:04   #1387
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hmm. Kurcze mi jak po 12 dniach sciagano szwy to juz nic się nie rozlazło. Dziura była przykryta dziąsłem ale zasklepiła się od środka dopiero po ok mies. Dłużej czekałam żeby nie mieć takiego miękkiego dziąsła po rwaniu 7 gdzie właśnie obyło się bez szwów- ok. 1,5 mies. Nawet orto się dziwiła, że tak długo to trwa. Ale już jest ok
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 14:46   #1388
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witam się w nowym wątku . Trochę was ostatnio podczytuję, gdyż za jakiś bliżej nieokreślony czas chciałabym dołączyć do grona aparatek .


Minai ja również jestem za etapie usuwania ósemek. Poszłam do lekarza z jedną krzywo wyrośniętą w stronę policzka bo moje górne jedynki jeszcze się bardziej skrzywiły przez nią. Zrobiłam zdjęcie i chirurg mnie poinformował, że mam w sumie 4 ósemki, w tym 3 zatrzymane. Miejsca w szczęce na nie oczywiście nie ma.

I tak za pierwszym razem w kilka sekund mi wyrwał lewą górną, za drugim 4 tygodnie temu miałam usuwaną chirurgicznie lewą dolną i niedługo chcę już usunąć obie naraz po prawej stronie. Trochę mam obawy po ostatnim razie, gdyż znieczulenie nie dotarło tam gdzie trzeba na czas, a odczucie grzebania czymś ostrym w dziąśle zdecydowanie nie jest przyjemne . Jeszcze jak usłyszałam w międzyczasie tekst, że tu nic nie ma i gdzie jest ten ząb ... . No ale jeszcze ponowne zerknięcie na zdjęcie i jakoś szybko poszło, lekarz wyciągnął zęba w całości i zaszył ranę. Potem miałam kilka dni dyskomfortu ale bez bólu, do przeżycia. Brałam też antybiotyk. Po tygodniu zdjęcie szwów.


Co do Twojej rany to kurcze chyba po tym czasie nie powinno już być świeżej krwi. Może Ci tam jakiś resztki pokarmu wpadły i dlatego rana nie chce się goić? Albo może jadłaś/piłaś coś gorącego? Z tego co czytałam to miałaś chyba dłuższe cięcie, może to też przez to... Ja mam tak od połowy siódemki do policzka z tyłu zęba, więc od policzka z boku przy siódemce i za nią też mam teraz goło i to raczej normalne jest. Masło maślane mi wyszło .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 17:41   #1389
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

calliope86 witaj Obie na raz po prawej stronie - to tak samo ja będę mieć. Co do tego 'rozlezienia' się, to może trochę przesadzam. A Wy jak miałyscie szwy, to Was mocno ciagneły? Bo mnie strasznie, nie mogłam żadnej miny zrobić bo własnie trzymał mi ten szew za siódemką, wrecz naciągał policzek za siódemke, wiec to na zawsze na pewno nie mogło tak zostac. Bo przeciez jak nie ma ósemki, to siódemka od tylu powinna być odsłonięta chyba? Co do krwi to teraz jak mylam zeby to tez była odrobina, ale to taka odrobina, nie to ze jakos leciała ta krew. Wczoraj to tylko poczułam smak i spojrzałam w lusterku ze na siodemce jest jej trochę. I tuz za siodemka to chyba mam tak jeszcze nie wygojone do konca, ciemno czerwone. W sumie zrobiłabym zdjecie ale nie wiem czy chcecie ogladac i czy uda mi się
edit: chcialam zrobic zdjecie, ale nie zlapalam ostrosci i od tego otwierania szeroko buzi polecialo mi znow odrobine krwi

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2015-01-25 o 18:27
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 18:24   #1390
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja przez szwy miałam np problem z mówieniem, nie mogłam też normalnie jeść i buzi szeroko otworzyć. Minai ja jestem chętna na zdjęcie chociaż zdaję sobie sprawę, że może być ciężko z uchwyceniem sedna problemu . Przy myciu zębów na początku po zabiegu też miałam lekko zabarwioną pastę na czerwono.

Edit: Minai to lepiej się już nie nadwerężaj może skonsultuj się ze swoim chirurgiem
__________________


Edytowane przez calliope86
Czas edycji: 2015-01-26 o 09:26
calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 16:05   #1391
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Witam serdecznie wszystkie aparatki
Też należę do waszego grona od zeszłego czwartku (postanowiłam założyć aparat stały, bo kiedyś jako nastolatka nosiłam ruchomy i był do bani). Na razie mam założony aparat na górę + jakieś dwa podwyższenia na dolnych zębach żeby kieł się mógł wysunąć i niestety przez to szczęki mi się nie stykają i dość niewygodnie się je, w dodatku zęby trochę bolą więc wsuwam praktycznie cały czas jajecznicę, jogurty, bułki rozmoczone w mleku Niestety dostałam jakiejś nagłej choroby i ciągle chodzę do łazienki i czyszczę zęby, bo tyle się naoglądałam tych zdjęć na których ludzie po zdjęciu aparatów mają takie brzydkie ślady )
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 18:22   #1392
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie aparatki (...) Niestety dostałam jakiejś nagłej choroby i ciągle chodzę do łazienki i czyszczę zęby, bo tyle się naoglądałam tych zdjęć na których ludzie po zdjęciu aparatów mają takie brzydkie ślady )
Witaj
Tez miałam podwyższenie na trzonowcach, tyle że tylko z jednej strony, co sprawiło że zęby stykały mi się tylko w miejscu lewej szóstki po jakimś czasie wszystko się tak poustawiało, że mogłam normalnie jeść
Co do mani mycia zębów to chyba normalne na początku ale myślę, że nie ma się co przejmować. Ważne żeby po każdym posiłku je wyszorować. Dobrze się zaopatrzyć też w nici dentystyczne, szczoteczkę do czyszczenia mniej dostępnych miejsc (np. tę z Rossmanna) i płyn do płukania jamy ustnej
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 21:10   #1393
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Witaj
Tez miałam podwyższenie na trzonowcach, tyle że tylko z jednej strony, co sprawiło że zęby stykały mi się tylko w miejscu lewej szóstki po jakimś czasie wszystko się tak poustawiało, że mogłam normalnie jeść
Co do mani mycia zębów to chyba normalne na początku ale myślę, że nie ma się co przejmować. Ważne żeby po każdym posiłku je wyszorować. Dobrze się zaopatrzyć też w nici dentystyczne, szczoteczkę do czyszczenia mniej dostępnych miejsc (np. tę z Rossmanna) i płyn do płukania jamy ustnej
A jakie wyciorki polecacie? U mnie żaden nie wytrzymuje więcej niż tydzień, a najtrwalsze są chyba właśnie tez z Rossmana. Znacie jakieś lepsze?
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 21:27   #1394
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jakie wyciorki polecacie? U mnie żaden nie wytrzymuje więcej niż tydzień, a najtrwalsze są chyba właśnie tez z Rossmana. Znacie jakieś lepsze?
Zawsze się zastanawiam, czy "wyciorki" to są te szczoteczki jednopęczkowe?
Jeśli tak to ja używam tych z Rossmanna - ostatnio dokupiłam końcówki (te niebieskie, bo moim zdaniem są lepsze) u mnie wytrzymują ok. 3 tyg.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 21:42   #1395
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Ja przez szwy miałam np problem z mówieniem, nie mogłam też normalnie jeść i buzi szeroko otworzyć. Minai ja jestem chętna na zdjęcie chociaż zdaję sobie sprawę, że może być ciężko z uchwyceniem sedna problemu . Przy myciu zębów na początku po zabiegu też miałam lekko zabarwioną pastę na czerwono.

Edit: Minai to lepiej się już nie nadwerężaj może skonsultuj się ze swoim chirurgiem
Dzisiaj byłam u laryngologa, bo ból gardla mi sie nasilił i jeszcze zauwazylam czopy na gardle i myslalam, ze to angina, a laryngolog stwierdzil ze angina to by była tez na migdałkach i ze mam powiklania grzybiczne po antybiotyku. Ale jego zdaniem to ta rana po ósemkach sie pięknie wygoiła, z tym że to miejsce z którego leci mi krew, jest niezbyt widoczne, bo jest nisko, od tyłu siódemki. W ogole jakis nieogarniety troche ten lekarz był, jak mu powiedzialam jaki antybiotyk bralam to on nie wiedział co to za antybiotyk.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 22:19   #1396
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
W ogole jakis nieogarniety troche ten lekarz był, jak mu powiedzialam jaki antybiotyk bralam to on nie wiedział co to za antybiotyk.
A jak się nazywa ten antybiotyk co Chirurg Ci przepisal??
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 08:03   #1397
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam u laryngologa, bo ból gardla mi sie nasilił i jeszcze zauwazylam czopy na gardle i myslalam, ze to angina, a laryngolog stwierdzil ze angina to by była tez na migdałkach i ze mam powiklania grzybiczne po antybiotyku. Ale jego zdaniem to ta rana po ósemkach sie pięknie wygoiła, z tym że to miejsce z którego leci mi krew, jest niezbyt widoczne, bo jest nisko, od tyłu siódemki. W ogole jakis nieogarniety troche ten lekarz był, jak mu powiedzialam jaki antybiotyk bralam to on nie wiedział co to za antybiotyk.
Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
A jak się nazywa ten antybiotyk co Chirurg Ci przepisal??
No właśnie jaki masz antybiotyk? Jeśli to rzeczywiście powikłanie to współczuję .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 14:10   #1398
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jakie wyciorki polecacie? U mnie żaden nie wytrzymuje więcej niż tydzień, a najtrwalsze są chyba właśnie tez z Rossmana. Znacie jakieś lepsze?
O jakich z Rossmana mówisz? Ja używałam Prokudent takich niebieskich, a teraz już w 2 Rosmanach ich szukalam i nie było, czyżby je wycofali?
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 14:37   #1399
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Też ich używam. Ale strasznie szybko "łysieją" - u mnie jeden stcza na około 1.5 tygodnia 😐
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-27, 15:25   #1400
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
A jak się nazywa ten antybiotyk co Chirurg Ci przepisal??
Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
No właśnie jaki masz antybiotyk? Jeśli to rzeczywiście powikłanie to współczuję .
Forcid
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 15:35   #1401
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Forcid
Nie słyszałam o takim ja brałam Clindamycin MIP 600 i Nystatynę
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 16:15   #1402
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o takim ja brałam Clindamycin MIP 600 i Nystatynę

A ja Dalacin C
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 18:20   #1403
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o takim ja brałam Clindamycin MIP 600 i Nystatynę
A moi rodzice go znali A Nystatyne mam teraz, tojest właśnie przeciwgrzybiczne.

edit: jak przyjrzalam sie miejscu po ekstrakcji, to w jednym miejscu, na lini cięcia, mam taka malutka dziurke, moze milimetr poltora, pewnie to z niejmi krew leciala, etraz boje sie ze mi tam jakies ejdzenie bedzie wpadac a dziurka jest tak malutka ze nie ma opcji zeby tam jakos czyscic. czy to sie kiedys zagoi?!

Edytowane przez Minai
Czas edycji: 2015-01-27 o 21:20
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 18:42   #1404
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
O jakich z Rossmana mówisz? Ja używałam Prokudent takich niebieskich, a teraz już w 2 Rosmanach ich szukalam i nie było, czyżby je wycofali?
Prokudent właśnie kupuje się taką jakby szczoteczkę z dwoma końcówkami -niebieską i czerwoną (cieńszą), a później się dokupuje końcówki nie wiedziałam, że to są wyciorki u mnie w Rossmannie są dostępne
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 19:57   #1405
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Dobrze się zaopatrzyć też w nici dentystyczne, szczoteczkę do czyszczenia mniej dostępnych miejsc (np. tę z Rossmanna) i płyn do płukania jamy ustnej
Właśnie zamówiłam niedawno cały zestaw Oral-B dla aparatek, w którym była szczoteczka, pasta do zębów, wyciorki i dosyć fajne nitki dentystyczne (Super floss)

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jakie wyciorki polecacie? U mnie żaden nie wytrzymuje więcej niż tydzień, a najtrwalsze są chyba właśnie tez z Rossmana. Znacie jakieś lepsze?
Nie mam zbyt długiego stażu aparatowego, ale mam porównanie tych z Rossmanna i tych z Oral-B. Te z Oral-B są twardsze i to włosie jakby bardziej metalowe. Ale cenowo korzystniej wypadają Rossmannowe.
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 05:46   #1406
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wczoraj była kolejna wizyta to już 5 miesięcy ze złomkiem-nawet nie wiem kiedy to zleciało splot krzyżowy poszedł w ruch i wreszcie podpięłyśmy trójki W kwietniu kolejna wizyta i zakładanie dołu oj niewiele czasu będę miała przed ślubem co by przyzwyczaić jamę do kolejnego złomu: ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaż
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 08:46   #1407
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kreciorek85 Pokaż wiadomość
Wczoraj była kolejna wizyta to już 5 miesięcy ze złomkiem-nawet nie wiem kiedy to zleciało splot krzyżowy poszedł w ruch i wreszcie podpięłyśmy trójki W kwietniu kolejna wizyta i zakładanie dołu oj niewiele czasu będę miała przed ślubem co by przyzwyczaić jamę do kolejnego złomu: ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaż
A gdzie zdjęcia porównawcze. Czekamy!!!!

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam o takim ja brałam Clindamycin MIP 600 i Nystatynę
Ja brałam ten antybiotyk jak mi się szóstka kanałowa odezwała. Wzięłam cały i przestała mnie boleć. Ale i tak ją potem poprawiłam - co mnie drogo kosztowało .
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 10:45   #1408
kreciorek85
Zakorzenienie
 
Avatar kreciorek85
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: małopolska/świętokrzyskie
Wiadomości: 4 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Proszę bardzo
W zasadzie wizualnie to się niewiele zmieniło od ostatniej wizyty, bo skupienie było na zrobieniu jak najwięcej miejsca trójkom, żeby je w końcu wpiąć-co się udało
Jedyne co, to tak minimalnie jedynka mi się za bardzo wysunęła-ale teraz jest wszystko zatrzymane i mają, na ile dadzą radę, wejść trójki na swoje miejsce-na pewno by był szybszy efekt, gdyby je coś ciągnęło ku dołowi, ale to dopiero w kwietniu-do tego czasu muszą sobie radzić same Na pewno coś tam zejdą, bo bez podpięcia ładnie się ruszyły, to tym bardziej teraz

Aaa i orto mi 'sprzedała' pewien sposób Byłyśmy umówione na piaskowanie, ale z racji,że kolejne będę robiła w lipcu, to powiedziała, że tak często nie można, no i zostawiła mnie z osadem;/ Ale powiedziała, że jak mi któreś miejsce ewidentnie przeszkadza, to żeby wziąć patyczek taki do uszu, zamoczyc go w wodzie i taki mokry wsadzić do sody i przemywać tym dane miejsce i że to powinno (tymczasowo) trochę pomóc Zobaczymy-jeszcze nie testowałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aparatka.jpg (33,7 KB, 134 załadowań)
__________________
Zaręczyny: 19.10.2012r.
Ten dzień: 18.07. 2015r.
"Elegancja polega na zapomnieniu, co się na sobie ma."
Yves Saint Laurent

Unia Tarnów


Góra 26.08.14
Dół 14.04.15
http://czarnakretka.blogspot.com/

kreciorek85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:58   #1409
kapec22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Co można zrobić w przypadku gdzie ściągnie się aparat po prawie 4 latach i się nie jest zadowolonym z efektu ?
kapec22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:16   #1410
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kapec22 Pokaż wiadomość
Co można zrobić w przypadku gdzie ściągnie się aparat po prawie 4 latach i się nie jest zadowolonym z efektu ?
Nie dac go sciagnac? Porozmawiać z orto, a co Twoim zdaniem jest nie tak?
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.