ciągle tyje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-21, 11:15   #1
nie wymysle nic lepszego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 120

ciągle tyje


Witam dziewczyny,
nie wiem czy w dobrym miejscu zakladam watek, ale tu wiecej dziewczyn zagląda niz na "krzywe zwierciadło". Przepraszam, ze nie podlaczyłam sie pod jakis watek ale chcialam obszernie opisac mój problem i tak by bylo chyba najłatwiej.

Chodzi o to, ze juz drugi raz mieszkam sama(ze wspóllokatorką) i sama sie zywie. Moim problemem jest to, ze chyba nie jem jakos bardzo duzo a wciąz tyje
mam 175cm wzrostu i aktualnie waze 60 kg, wiem ze to nie jest duzo ale nie chodzi mi o wage a o to ze caly zcas tyje ; oo (najlepiej sie czulam kiedy wazylam 55kg)

Postaram sie przedstawic moj jadłospis :
Sniadania:
-najczesciej sa to dwa kawalki chleba z serem zółtym, jakims serkiem topionym lub polędwicą z indyka
- czasem parówki (bradzo zadko) i do tego powiedzmy 2 kromki chleba
- czasem zdazy sie jajko na twardo+ 2 kawalki chelba
-owsianka najczesciej z serkiem waniliowym i jabłkiem

II Śniadanie:
- 2 kanapki (tzn takie podwojnie złozone czyli razem 4 kromki) z szynką, serem, lub serkiem topionym

Obiad:
- gołąbek + smażone na patelni ziemniaki (wiem tłuste ;o)
- piers z kurczaka+ gotowy sos chinski (taki w słoiku)
- kurczak usmażony + ziemniaki smazone na patelni lub warzywa na patelnie lub ryz biały (teraz zmienie na ciemny)
-spaghetti (najczesciej takie z proszku) makaron bialy ale teraz przerzucam się na ciemny; )

Kolacji najczesciej nie jjem poniewaz mam zajecia dosyc długo i poprostu nie jestem wieczorem głodna , bo obiad jjem kolo 16-17, a jesli jestem głodna to jjem serek wiejski lub owsianke lub jedna kromke chleba z czyms

Przyznam sie ze zdaza mi sie równiez w szkole podjadac batony, czekolade.

a Najgorsze sa weekendy, jako ze w tyg jjem dosc monotonnie (to co sie znajdzie w lodowce a na obiady to co przygotuja rodzice) wiec kiedy wracam do domu na weekend i widze pewlno lodowke róznych rzeczy nie moge się opanowac, mam cos takiego ze moge jesc jesc jesc i nie czuje nasycenia a dopiero kiedy sie oderwe od jedzenia czuje ze jestem taka pelna ze nie moge wytrzymac ; o
to jest chyba spowodowane skokami cukru?

Musze tez zaznaczyc, ze posilki przygotowuje ze wspollokatorka i nie moge jakos drastycznie zmienic zywienia, bo jest to tez uzaleznione od niej, ale juz dogadalysmy sie ze zmieniamy ryz i makaron na ciemny wiec male zmiany sa w porzadku

Aha i jeszcze jedna - przyznaje sie ze nie mam za duzo ruchu, ale po calym dniu na uczelni poprostu nie mam ochoty.
Chociaz teraz chce zaczac chodzic na basen

Wiec moglby mi ktos powiedziec dlaczego wciaz tyje? Czy moje jadlospisy sa az tak kaloryczne?
Jakby mi ktos mogl wyliczyc ile mniej wiecej kalorii spozywam dziennie bylbaym bardzo wdzieczna
no i co zmienic >


pozdrawiam ; )
nie wymysle nic lepszego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 11:31   #2
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: ciągle tyje

wydaje mi sie ze za pozno jesz troszkę obiad i organizm nie ma potem tego jak spalić w sumie to raczej jestes szczupla ja mam np. 168cm i waze 59/60 kg :/:/
samo to, że podjadasz tak jak ja w szkole xd batoni itp. to tez zdrowe nie jest. wydaje mi sie ze Twoje tycie moze tez byc spowodowane po prostu ze taka Twoja natura wiecej ruchu ! [latwo powiedziec ale trudno nawet na sobie zastosowa...]
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 11:37   #3
Larissis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 289
Dot.: ciągle tyje

Moim zdaniem powinnaś jeść kolację i jakiś mały podwieczorek, więcej warzyw i owoców!! No jakiś ruch, spacerek chociaż. A tycie na pewno jest spowodowane tymi napadami weekendowymi. Tego powinnaś się pozbyć....
No a kalorii to masz max 1500. No chyba, że porcje obiadu duuuze.
Larissis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 11:42   #4
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: ciągle tyje

na poczatku sprobuj jakies 1800kcal potem o 200-300 spadaj w dol wraz z dniami ile wytrzymasz np. co jakis tydzien 3mam kciuki ;d;]
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:32   #5
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: ciągle tyje

myślę, że problemem są te weekendy...przez nie tyjesz. A że wtedy nie możesz oderwać się od lodówki, to znak, że mimo, iż wydaje Ci się, że w dni powszednie nie potrzebujesz więcej kcal (zapominasz o jedzeniu itd), to w rzeczywistości organizm domaga się ich.
proponuję jeść regularne posiłki [często nawet, gdy nie czujesz głodu, lepiej zjeść. Tę kolację chociażby.] więcej spacerować, basen także jest świetnym pomysłem. A w weekendy odpocznij trochę, idź na spacer z mamą;-), na zakupy, do kina...zrelaksuj się, żeby nie zajadać napięcia i stresu.

__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 12:42   #6
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: ciągle tyje

Może i nic Ci nie poradzę, bo naprawdę nie wiem co, ale wtrącę coś od siebie.

Otóż wiele osób, które na studia wyprowadziły się z domu skarży się, że przytyło(a przecież minęły dopiero niecałe 2 miesiace). Bynajmniej moje współlokatorki. A widzę, co jedzą - wcale nie ma tego dużo, praktyczne wcale słodyczy itp...Nie jeżdżą co tydzień do domu więc to raczej nie wina weekendowego objadania sie).

I tak sobie myślę - czym to jest spowodowane Wiadomo, że wtedy je się więcej zupek z paczki, gotowych dań itp... czy one naprawdę tak bardzo sprzyjają tyciu?Bo przecież wartość kaloryczna zupy z paczki jest zazwyczaj mniejsza od kalorycznosci domowej, zabielanej zupy...

Eh. Nie wiem co mam o tym myśleć normalnie
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:19   #7
nie wymysle nic lepszego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 120
Dot.: ciągle tyje

dzięki dziewczyny ; )
no wlasnie niestety nie mam mozliwosci zjesc szybciej obiadu bo tak koncze zajecia. czasem nawet o 18 koncze i zanim dojade do domu i cos zjem to jest naprawde pozno
na kolacje postaram się jesc cos lekkiego np serek wiejski, tunczyk, jajko chyba tez jest dobre?

Karolcia - wydaje mi sie ze tycie nie jest spowodowane moja naturą bo zawsze bylam strasznie chuda, dopiero od jakiegos czasu zauwazam to przybieranie na wadze.

I jeszcze mam takie pytanie , bo czesto zauwazam ze po zjedzeniu czegos slodkiego robi mi sie mdło, niedobrze. np wczoraj zjadłam batona , niestety bylo juz pozno kolo godz 19:30 i tak mnie zemdlilo ; oo , dzis to samo po sniadaniu zjadłam ciastko (trudno sie opanowac kiedy mama to wciska ;p) no i caly czas czuje takie zmulenie, czym to moze byc spowodowane?

no i mysle zeby czyms II sniadanie na uczelni zamienic ale wiadomo ze jak sie wstaje o 6 to najlatwiej zrobic kanapke ; )
nie wymysle nic lepszego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 14:34   #8
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez nie wymysle nic lepszego Pokaż wiadomość
Postaram sie przedstawic moj jadłospis :
Sniadania:
-najczesciej sa to dwa kawalki chleba z serem zółtym, jakims serkiem topionym lub polędwicą z indyka serek topiony lepiej odstawić, dotrzucić do kanapek jakieś warzywa, sałate, ogórka, pomidora i zmienić biały chleb na razowy
- czasem parówki (bradzo zadko) i do tego powiedzmy 2 kromki chleba chleb zamienić na sałatka
- czasem zdazy sie jajko na twardo+ 2 kawalki chleba odpuścić chleb, ugotować 1-2 jajka wiecej
-owsianka najczesciej z serkiem waniliowym i jabłkiem tu w miarę ok , choć to dość kaloryczne, max.1-2 razy w tyg. takie śniadanie

II Śniadanie:
- 2 kanapki (tzn takie podwojnie złozone czyli razem 4 kromki) z szynką, serem, lub serkiem topionym po pierwsze rozbić na 2 posiłki, czyli pierwsza kanapka 2-3 h po śniadaniu, a kolejna po następnych 2-3 h, najlepiej by było jakbyś zastąpiła jedną kanapke np.serkiem wiejskim light bądź naturalnym serkiem homogenizowanym 0% + zamiana na razowy chleb i dodać warzywka

Obiad:
- gołąbek + smażone na patelni ziemniaki (wiem tłuste ;o) jak wiesz to czemu jesz? chociażby lepiej ugotować ziemnaki/ zamienić je na brązowy ryż
- piers z kurczaka+ gotowy sos chinski (taki w słoiku) pierś z kuraka w porządku, sos nie wiem jaki ma skłąd wiec sie nie wypowiadam
- kurczak usmażony + ziemniaki smazone na patelni lub warzywa na patelnie lub ryz biały (teraz zmienie na ciemny) ziemniaki jw.
-spaghetti (najczesciej takie z proszku) makaron bialy ale teraz przerzucam się na ciemny; ) tu ok.(po zamianie na razowy makaron) ale max.1-2 w tyg.

Kolacji najczesciej nie jjem poniewaz mam zajecia dosyc długo i poprostu nie jestem wieczorem głodna , bo obiad jjem kolo 16-17, a jesli jestem głodna to jjem serek wiejski lub owsianke lub jedna kromke chleba z czyms tak trzymać

Przyznam sie ze zdaza mi sie równiez w szkole podjadac batony, czekolade. posatraj sie nie podjadać, a jak już to jakiś baton z ziarnami

a Najgorsze sa weekendy, jako ze w tyg jjem dosc monotonnie (to co sie znajdzie w lodowce a na obiady to co przygotuja rodzice) wiec kiedy wracam do domu na weekend i widze pewlno lodowke róznych rzeczy nie moge się opanowac, mam cos takiego ze moge jesc jesc jesc i nie czuje nasycenia a dopiero kiedy sie oderwe od jedzenia czuje ze jestem taka pelna ze nie moge wytrzymac ; o
to jest chyba spowodowane skokami cukru?

wydaje mi sie że raczej monotonnością jadłospisu niż skokami cukru... to normalne ze jak na codzień jesz to samo, to jak dorwiesz sie do wyładowanej lodówki to masz ochote od razu "na wszystko"
Musze tez zaznaczyc, ze posilki przygotowuje ze wspollokatorka i nie moge jakos drastycznie zmienic zywienia, bo jest to tez uzaleznione od niej, ale juz dogadalysmy sie ze zmieniamy ryz i makaron na ciemny wiec male zmiany sa w porzadku

Aha i jeszcze jedna - przyznaje sie ze nie mam za duzo ruchu, ale po calym dniu na uczelni poprostu nie mam ochoty.
Chociaz teraz chce zaczac chodzic na basen

Wiec moglby mi ktos powiedziec dlaczego wciaz tyje? Czy moje jadlospisy sa az tak kaloryczne?
Jakby mi ktos mogl wyliczyc ile mniej wiecej kalorii spozywam dziennie bylbaym bardzo wdzieczna
no i co zmienic >


pozdrawiam ; )
Generalnie jesz prawi same węgle i tłuszcze, musisz wprowadzić do diety warzywa i białko, wtedy przestaniesz tyć moje sugestie są wyżej
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-11-21 o 14:37
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 14:42   #9
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Może i nic Ci nie poradzę, bo naprawdę nie wiem co, ale wtrącę coś od siebie.

Otóż wiele osób, które na studia wyprowadziły się z domu skarży się, że przytyło(a przecież minęły dopiero niecałe 2 miesiace). Bynajmniej moje współlokatorki. A widzę, co jedzą - wcale nie ma tego dużo, praktyczne wcale słodyczy itp...Nie jeżdżą co tydzień do domu więc to raczej nie wina weekendowego objadania sie).

I tak sobie myślę - czym to jest spowodowane Wiadomo, że wtedy je się więcej zupek z paczki, gotowych dań itp... czy one naprawdę tak bardzo sprzyjają tyciu?Bo przecież wartość kaloryczna zupy z paczki jest zazwyczaj mniejsza od kalorycznosci domowej, zabielanej zupy...

Eh. Nie wiem co mam o tym myśleć normalnie
piwo robi swje.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:16   #10
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
piwo robi swje.
Hm... myślisz? No dobra, przyznam, że student to istota pijąca (), ale w wakacje też się piło...hm
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 15:20   #11
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: ciągle tyje

aaaaaaaaa!
Vilki Jezus co to za komentarze?!
owsianka max 2 x w tygodniu?!
gołąbki je czemu? bo lubi? nie wystarczy?
"tak trzymać" że co? że nie je kolacji? albo je kromkę chleba czy owsiankę? Owsiankę na kolację może, ale na śniadanie nie?
nie podjadać, a jeśli już to bezwartościowy śmieciowy BATON Z ZIARNAMI?

dlaczego oceniasz jadłospis nie mając pojęcia o dietetyce? potem pójdzie w obieg mit, że batony fitness są super, najlepszy twaróg to zero % (jakbyś czytała 10 PŻ, to wiedziałabyś, że lepszy jest półtłusty, bo mniej przetworzony), a ziemniaki i białe pieczywo to totalne ZUO.
Autorce tłuszczów raczej brakuje w menu, a konkretnie nnkt.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 15:57   #12
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: ciągle tyje

Izuś, czy mogłabyś napisać, gdzie dokładniej jest o tym twarogu? Bo nie wiedziałam o tym, 10PŻ czytałam, i nie widziałam tego
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 16:09   #13
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
aaaaaaaaa!
Vilki Jezus co to za komentarze?!
owsianka max 2 x w tygodniu?!
gołąbki je czemu? bo lubi? nie wystarczy?
"tak trzymać" że co? że nie je kolacji? albo je kromkę chleba czy owsiankę? Owsiankę na kolację może, ale na śniadanie nie?
nie podjadać, a jeśli już to bezwartościowy śmieciowy BATON Z ZIARNAMI?

dlaczego oceniasz jadłospis nie mając pojęcia o dietetyce? potem pójdzie w obieg mit, że batony fitness są super, najlepszy twaróg to zero % (jakbyś czytała 10 PŻ, to wiedziałabyś, że lepszy jest półtłusty, bo mniej przetworzony), a ziemniaki i białe pieczywo to totalne ZUO.
Autorce tłuszczów raczej brakuje w menu, a konkretnie nnkt.
1) owsianka jest kaloryczna, wiec jeśli ktoś tyje to powinien ograniczyć takie dania
2) nie napisałam ze ma nie jeść gołąbków, chodziło mi o to ze skoro wie ze to tłuste to czemu nic z tym nie robi?
3) tak trzymać - w sensie nie próbuje wytrzymać na głodzie "bo ostatni posiłek o 18" tylko jak jest głodna to je, fakt - owsianka bądź chleb to nie najlepszy wybór
4) Wiesz , lepszy baton z ziarnami niż taki z samym cukrem nie mówie ze to dobry wybór ale prawa jest taka ze w czasie zajęć na uczelni czasem nie ma sie dostępu do czegoś innego wiec chyba lepiej wybrać "mniejsze zło"
5) nic o batonach fitness ani o tym ze ziemniaki to zło nie napisałam wiec nie wiem co to ma być za nadinterpretacja i wyobraź sobie ze 10 PŻ czytałam
6) poza tym mogłabyś być grzeczniejsza, ja jestem otwarta na KONSTRUKTYWNĄ krytykę
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-11-21 o 16:13
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 16:10   #14
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Hm... myślisz? No dobra, przyznam, że student to istota pijąca (), ale w wakacje też się piło...hm
ale nie grzalo sie krzesel sali wykladowej przez tyle godzin, a i po wykladach sie siedzi, ze zmeczenia.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 16:12   #15
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Izuś, czy mogłabyś napisać, gdzie dokładniej jest o tym twarogu? Bo nie wiedziałam o tym, 10PŻ czytałam, i nie widziałam tego
też nic tam na ten temat nie widziałam za to widziałam : nie łaczyć tłuszczy z węglami!
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 16:57   #16
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
1) owsianka jest kaloryczna, wiec jeśli ktoś tyje to powinien ograniczyć takie dania

owsianka wcale nie jest az tak kaloryczna!! a na pewno zdrowsza niz kanapki, zwlaszcza przed intensywna nauka...poza tym syci na dlugo wiec jest swietna na sniadanie!
2) nie napisałam ze ma nie jeść gołąbków, chodziło mi o to ze skoro wie ze to tłuste to czemu nic z tym nie robi?

golabki nie sa tluste...ryz , mieso mielone...jakos nie razi mnie tam tluszcz...
owszem...jak sie je odsmaza na oleju czy bog wie czym to co innegoale same w sobie sa niskokaloryczne
3) tak trzymać - w sensie nie próbuje wytrzymać na głodzie "bo ostatni posiłek o 18" tylko jak jest głodna to je, fakt - owsianka bądź chleb to nie najlepszy wybór

tu oczywiscie racja...
na kolacje bialko

4) Wiesz , lepszy baton z ziarnami niż taki z samym cukrem nie mówie ze to dobry wybór ale prawa jest taka ze w czasie zajęć na uczelni czasem nie ma sie dostępu do czegoś innego wiec chyba lepiej wybrać "mniejsze zło"

wszystko w umiarze jest oki
5) nic o batonach fitness ani o tym ze ziemniaki to zło nie napisałam wiec nie wiem co to ma być za nadinterpretacja i wyobraź sobie ze 10 PŻ czytałam
6) poza tym mogłabyś być grzeczniejsza, ja jestem otwarta na KONSTRUKTYWNĄ krytykę
iza nie jest niegrzeczna
po prostu..mowi co mysli...
a woiesz...!!!!!!!!!(wykrzy kniki wygladaja groznie...ale gdybyscie rozmawaialy to pewnie nie odnioslabys wrazenia krzyku
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 17:13   #17
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: ciągle tyje

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
ale nie grzalo sie krzesel sali wykladowej przez tyle godzin, a i po wykladach sie siedzi, ze zmeczenia.
No to w sumie racja
Ale z drugiej strony - w domu zawsze są jakieś słodkości, ciasta i jedzenia dostatek, a w akademiku/na stancji - nie...
Więc powinno się wyrównywać
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:05   #18
nie wymysle nic lepszego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 120
Dot.: ciągle tyje

dzieki dziewczyny za wszelkie sugestie ; )
postaram sie co nieco pozmieniac, niestety wszystkiego nie moge bo tak jak pisalam jestem uzalezniona od wspollokatorki.
postaram sie wprowadzic wiecej warzyw, lubie np papryke, pomidora na kanapke lub do serka wiejskiego
na kolacje bialko - wiec np dwa jajka? (i wtedy juz bez niczego, tzn chleba?) , czytałam tez cos o tunczyku, twaróg półtłusty, serek wiejski?

Chleb staram sie kupowac ciemny, tylko jak nie mam mozliwosci kupuje bialy.

postaram zamienic sie tez slodycze na owoce

Raz w tygodniu bedzie basen

no i pomysle nad tymi posilkami na uczelni ; )
aha i jeszcze mam pytanie odnosnie serków homogenizowanych ale waniliowych i jogurtach owocowych, duze zło?

Wasza pomoc jest naprawde nieoceniona ; )))
nie wymysle nic lepszego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-21, 21:22   #19
karolcia017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 225
Dot.: ciągle tyje

nie wieksze niz bialy chleb raz na jakis czas mozna zjesc serek wiejski tez a jajka dwa pasuja ;]
karolcia017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-21, 21:26   #20
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: ciągle tyje

wiesz, jakkolwiek to nie zabrzmi,jestes niedozywiona.pomimo tego,ze tyjesz.
warzywa-praktycznie brak, owoce -to samo; sladowe ilosci blonnika.
ogolnie bardzo marnie jakosciowo.
proponuje:
5 porcji warzyw
1-2 owocow
30g blonnika dziennie
nnkt - wprowadz siemie lniane, owsianka tez mile widziana
/nie wierze,ze nie masz problemow z ukladem pokarmowym/

i pij !! co najmniej 8 szklanek plynow obojetnych/czyli nie soki,kawa,mocna herbata,gazowane landryny/

takie moje sugestie
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 00:52   #21
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: ciągle tyje

moj sposob: raz w tygodniu aerobik i co 3-4 godziny posilki, rano duzy, wieczorem bialkowy ;d i urozmaicac. jakies salatki z tunczykiem np zamiast wiesniaka na kolacje, jajka w roznych postaciach, nowe smaki jogurtow... sama wiem ze jak jem monotonnie to najczesciej rzucam sie na slodycze- bo to odmiana.
w lodowce mam zawsze (studentom polecam biedronke;P) : jogurty nat i kilka smakowych, kefir, wiesniaki i twarog, serki fresek smakowe (mieszam z twarogiem zeby mial smak bo same za zdrowe nie sa ale lekkie), ta z tunczyka salatke slodko kwasna, np do tego makaron ciemny i jest obiad na szybko, warzywa na patelnie- do tego curry i jajko i tez jest obiad, mam kupe warzyw bo bez nich nie moge- na kanpaki, pieczywo- roznie- wasa, ryzowe, pumpernikiel, fitness pakowany lub swiezy zytni (ale to jak znajde gdzies maly bo nie lubie wyrzucac jak splesnieje), platki owsiane, musli otreby i siemie lniane, kotlety sojowe- blyskawicznie sie robia tez, hmm no nie wiem pewnie Ci nie podpasuje ale ja tak jem bo lubie nie wyobrazam sobie jesc czegos z proszku ;p ale sloiczkiem nie pogardze ;d
mam jeszcze zawsze pelno jablek i zapraw z domu hehe
no i alkohol to same wiecie ;d ale czesto przed impreza jest zbiorowe wcinanie wiesniaka ;D
jeny jestem jedzeniowo zboczona O.o

Edytowane przez Anarchia
Czas edycji: 2009-11-22 o 00:54
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 10:03   #22
nie wymysle nic lepszego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 120
Dot.: ciągle tyje

jesli chodzi o plyny to zapomnialam dodac ze pije mnostwo herbaty (tzn tak mi sie wydaje ze duzo;p)
kiedy nie mam zajec i jestem w domu to nawet 10kubków, jak mam zajecia to ok 5 kubków dziennie
i są to najrózniejsze herbaty : czerwnoa, zielona, czarna, owocowa. Przyznaje ze najwiecej czarnej ale inne tez sie pojawiają ; ))

Jesli chodzi o układ pokarmowy to wlasnie czesto miewam problemy, tak jak wspominałam po słodyczach mi nie dobrze , jak sie przejjem to tez
czasem nawet po zjedzeniu mniejszej porcji czuje ze mnie muli
nie wymysle nic lepszego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-22, 21:38   #23
Malgosia78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Oj różnie i tu i tam:)
Wiadomości: 5
Dot.: ciągle tyje

Hej,

Masz problemy z trawieniem. Zaopatrz się w yerba silueta. Spokojnie Ci polecam. Jak coś to napisz wiadomośc to Ci wkleje moją dietę.
Malgosia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.