Coś nie tak z moim zębem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-07, 15:16   #1
lena098
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 22

Coś nie tak z moim zębem?


Witam,
Od wczoraj, zaraz po umyciu zebów zaczęła boleć mnie górna jedynka. Ale tak dziwnie boleć. Ząb jest wrazliwy na dotyk i czuje jak pulsuje. Jak ból jest mniej intensywny to czuje jak boli tylko jedynka, jak bardziej to przerzuca mi sie na dolne jedynki. Kilka lat temu (chyba 5) wypełniałam w nim ubytek- w tej jedynce. Do tej pory było dobrze, oprócz tego,że czasami przy szczotkowaniu zebów krwawiły mi dziąsła i tak jakby odsuwały sie od zębów. Pytałam swojego stomatologa co mam z tym zrobic ale zadnej konkretnej odpowiedzi nie dostałam. Kupiłam po prostu paste, która zapobiega krwawieniu i nawet pomogło. Ale ta pasta mi sie skonczyła i na szybko kupiłam inna, moze to dlatego..? Ale chociaż wątpie. Dodam tez ze jestem w ciązy, jest to 8 tydzień. Chciałam wstrzymac sie z wizyta az do 3 miesiaca ale chyba jednak bede musiała pojsc szybciej.. Ale wracając do zęba, to może byc coś poważnego?
lena098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 13:24   #2
agatabudnicka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 47
Dot.: Coś nie tak z moim zębem?

Myślę, że jeśli jesteś w ciąży, to tym bardziej powinnaś się skontaktować z dentystą... Bo różne infekcje zębów mogą być teraz groźne.
agatabudnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 19:54   #3
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Coś nie tak z moim zębem?

Ja jak miałam tak wrażliwą jedynkę (na dotyk, nawet jak wciągałam powietrze) też po leczeniu, to okazało się, że to poważny stan zapalny. Najlepiej zrobić zdjęcie i zobaczyć, czy coś się nie dzieje, bo na zębie ani dziąśle może nic nie widać, a na zdjęciu przepiękne rozlane zapalenie.

Jak najszybciej zrób zdjęcie i skonsultuj się u stomatologa
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 19:53   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Coś nie tak z moim zębem?

No ja niestety to samo miałam z jedynką. Od miesięcy wrażliwa na ciepłe i zimne, na dworze bolała jak zawiało, parę dni temu taki dziwny ból, pulsowanie właśnie. Teraz już chyba jest martwa, w przyszłym tygodniu idę ją leczyć kanałowo.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:51   #5
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: Coś nie tak z moim zębem?

To sa po prostu nadwrazliwe zeby. Nieodpowiednia pasta i dziasla zaczynaja bolec i krwawic. Pozniej pojawia sie bol zebow.
Zacznij stosowac paste Blanx. Najlepsza, jaka kiedykolwiek mialam na nadwrazliwosc. Nie sensodyne, nie parodontax czy inne takie.
Kupuje na allegro.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-10 18:51:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.