problemy ze snem.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 16:13   #1
Lavatia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 245

problemy ze snem..


Drogie wizażanki. Mam ogromny problem ze snem ;/

Mam 16 lat i potrafię spać przez całe dni.. Bywa, że przychodzę ze szkoły i idę spać.. Budzę się około 21-22, idę się umyć i znów się kładę.. Wstaje po 12 - 13 godzinach snu i znowu jestem zmęczona.. Nie kontroluje tego.. Myślałam nad unormowaniem tego tylko jak to zrobić, aby nie być zmęczonym? Kiedyś w podstawówce miałam ustawiony zegar biologiczny.. Godzina 7 najpóźniej 8 i jestem na nogach 7 dni w tygodniu.. A teraz? ;/ Po prostu nie chcę przesypiać życia a jeśli nic z tym nie zrobię to niestety tak się stanie ;/ Proszę o pomoc =(

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-12-03 o 09:51 Powód: Przywrócenie treści.
Lavatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 17:58   #2
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: problemy ze snem..

Wg mnie powinnas sie zglosic do lekarza To jest niezdrowe dla organizmu, a pozatym moze to swiadczyc o chorobie
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:05   #3
raspberry
Raczkowanie
 
Avatar raspberry
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 175
Dot.: problemy ze snem..

ja też tak czasem mam potrafię przespać cały dzień ale zauważyłam że to się zmienia... zależy od diety (dużo warzyw i owoców) i jeśli ćwiczę to wszystko ok, faktycznie powinnaś się zgłosić do lekarza a jeśli wszystko ok to zmień dietę i dużo ruchu na powietrzu, może jest też tak ponieważ Twój organizm jest za mało dotleniony przez to zmęczony i dlatego się oszczędza...
raspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:08   #4
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problemy ze snem..

Cytat:
Napisane przez Lavatia Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki. Mam ogromny problem ze snem ;/

Mam 16 lat i potrafię spać przez całe dni.. Bywa, że przychodzę ze szkoły i idę spać.. Budzę się około 21-22, idę się umyć i znów się kładę.. Wstaje po 12 - 13 godzinach snu i znowu jestem zmęczona.. Nie kontroluje tego.. Myślałam nad unormowaniem tego tylko jak to zrobić, aby nie być zmęczonym? Kiedyś w podstawówce miałam ustawiony zegar biologiczny.. Godzina 7 najpóźniej 8 i jestem na nogach 7 dni w tygodniu.. A teraz? ;/ Po prostu nie chcę przesypiać życia a jeśli nic z tym nie zrobię to niestety tak się stanie ;/ Proszę o pomoc =(
Nie jest to zbyt odpowiedni wątek w Wizażowych Społecznościach, ale może dołączą się inni...

Jeśli jesteś zdrowa (a tego nie powie Ci forum, tylko lekarz, zacznij od podstawowych badań krwi), zegar biologiczny możesz pomóc unormować sobie sama. W okresie dojrzewania takie rzeczy się zdarzają Miałam identycznie aż do połowy studiów - pomogło podjęcie pracy, aktywność, kawa o odpowiednich porach, ruch, hobby.

Trochę się zastanawiam, jak chodzisz do szkoły, skoro kładziesz się po 22 na 12 godzin... wstajesz o 10 do szkoły?
Po pierwsze: przestań spać w dzień! Jeśli musisz drzemać, to krótko (poniżej godziny).
Ustal godziny wstawania, których nie przekraczaj. Jeśli się obudzisz i jesteś w stanie otworzyć dwoje oczu, wstań, nie dosypiaj, bo tylko Cię to wymęczy. Rób coś w godzinach, w których robisz się senna (lub jak wstaniesz po drzemce), wysil się fizycznie, to pobudza organizm nawet lepiej niż medykamenty.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:18   #5
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: problemy ze snem..

ja w gimnazjum mialam dokladnie to samo. nie wiem co bylo tego powodem ale wiem ze samo mi przeszlo moze powodem jest jakies przemeczenie w szkole..
Fame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:53   #6
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: problemy ze snem..

Ja mam tak od dawna,zaczelo sie w liceum,na szczescie teraz wyklady mam zazwyczaj od 14 Wstawałam po 7-8 godz snu, a od godz.12-13 spiaca ponownie.Czesto spalam w dzien. Kawe pijam rano, zdrowa dieta, w ciagu dnia duzo wody i dalej to samo. Zaczynam prace za tydz i nie wyobrazam sobie wstawac o 6 i pracowac 8h na pelnych obrotach. Robilam badania pod kątem anemii,cukrzycy i jeszcze jednej choroby, ale nic nie wyszlo. Najlepiej dziala poki co na przebudzenie jazda na rowerze i stepper. I napewno plan dnia, sprawdzilam przed sesja Pisalam na kartce co mam zrobic-godz 15 i 19 relax, a reszta wiadomo,robilam co musialam,a jak nie bylo co to wciskalam sprzatnie,zeby sie z rytmu nie wybic. Bo jak sie zacznie folgowac,to potem nie chce mi sie i powtorka z rozrywki-spanie i spanie. Wiec po 1 badania, a potem drogą eliminacja,probuj i ocen co dziala choc troche
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:58   #7
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: problemy ze snem..

Dokładnie - spanie wciąga jak zaczniesz, to nie skończysz przez cały dzień...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 19:10   #8
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: problemy ze snem..

Jezeli chcesz spac popoludniu, to z godzine, bo gdy dluzej spisz to jestes bardziej spiaca, niz gdybys spala godzine
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 20:38   #9
magda0145
Raczkowanie
 
Avatar magda0145
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: problemy ze snem..

Zrób koniecznie morfologię!!! nie zrzucaj wszystkie na zwykłe zmęczenie. Ja przez 2 tygodnie przesypialam całe nie. Spałam po 14 godzin dzienie i ciągle bylam zmęczona. Zrobiłam badnie krwi i nie wyszło dobrze...
magda0145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:04   #10
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: problemy ze snem..

Cytat:
Napisane przez magda0145 Pokaż wiadomość
Zrób koniecznie morfologię!!! nie zrzucaj wszystkie na zwykłe zmęczenie. Ja przez 2 tygodnie przesypialam całe nie. Spałam po 14 godzin dzienie i ciągle bylam zmęczona. Zrobiłam badnie krwi i nie wyszło dobrze...
Koniecznie zrob sobie morfologie.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 21:51   #11
zielonka88
Raczkowanie
 
Avatar zielonka88
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 462
Dot.: problemy ze snem..

ja miałam podobnie dokładnie rok temu- teraz wiem, że byłam po prostu przemęczona. Skończyła sesje (wcale nie prostą!), przeprowadziłam się, podjęłam pracę.... i po prostu byłam non stop zmęczona. Wracałam z pracy, szlam spać, wstawałam na mycie i kolecje i znow do łóżka! Nie mogłam sobie z tym poradzić przez 2 tygodnie i potem wszystko wróciło do normy. Zastanów sięwięc, czy nie jesteś po prostu przemeczona...
zielonka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 22:17   #12
muchahahaha
Zakorzenienie
 
Avatar muchahahaha
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 319
GG do muchahahaha
Dot.: problemy ze snem..

moze masz za malo magnezu...
moja siostra tez byla ciagle spiaca i miala niedobor magnezu zaczela brac i wszystko jest w porzadku
__________________
It's a beautiful day to save lives. Let's have some fun.

muchahahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 22:39   #13
Wertka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: blisko monitorka:)
Wiadomości: 213
Dot.: problemy ze snem..

Ja mam taki sam problem, cały dzień jestem senna
Byłam u lekarza, pierwsze co to zmierzyli mi ciśnienie-okazało się za mam strasznie niskie
Lekarz kazał mi jeść cokolwiek słodkiego np. czekoladę oczywiście nie w nadmiarze czy wypić kawę, poruszać się- pomogło
Wertka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 18:51   #14
manuszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 25
Dot.: problemy ze snem..

Właśnie nie jestem przekonana, że magnez pomaga w stanach takiej permanentnej senności - ja mam na odwrót - jak mam problemy z bezsennością to łykam magnez i pomaga!!! To chyba raczej niedobór żelaza, ale najlepiej z takim objawem udać się do lekarza. Mi pomagał jogging, ale ja w ogóle nie jestem okazem zdrowia, bo palę na potęgę i stąd ta senność u mnie czasem
__________________
http://manu-zin.blogspot.com/ -mój blog

manuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 18:11   #15
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: problemy ze snem..

Wzmożona senność może być np. objawem cukrzycy. Najpierw udałabym się do lekarza, żeby wykonać wszystkie podstawowe badania. Oczywiście możliwe, że jesteś przemęczona ale lepiej chuchać na zimne
Wyjście na świeże powietrze, jakieś ćwiczonka też może pomóc.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 07:32   #16
buziaczka3
Raczkowanie
 
Avatar buziaczka3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 237
Dot.: problemy ze snem..

To raczej nie jest normalne,a nawet napiszę,że napewno.Stres stresem ale nie "odchorowujesz " go przez kilka dni.Zbadaj poziom cukru bo czasami też to bywa przyczyną.
Badanie krwi jest tu konieczne.Pozdrawiam.
__________________
Jak się dba-tak się ma
buziaczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 10:11   #17
Lavatia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 245
Dot.: problemy ze snem..

Dziękuje wszystkim W tym tygodniu na badania idę
Lavatia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:53.