Synuś mamusi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-17, 14:28   #31
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez aaabojawiem Pokaż wiadomość
Wydzwania codziennie ..wiec jest to raczej regularna czynność.
Zalezy jakie ma sie kontakty z rodzicami.
Moja mama ma 44 lata i u swojej mamy jest codziennie rano na kawie przed pracą. Odwozi mojego brata do szkoły, jednak najpierw do babci bo jest bliżej.
Ja tez u mojej babci jestem codziennie.
Jest sama dziadek zmarł i nie wyobrażam sobie abyśmy nie zadzwonili do niej choćby raz na dwa dni. Pomijając wizyty codziennie.
dlatego też uważam że wszystko zależy od tego jak bardzo uciążliwa jest ta relacja, bo jeżeli autorce TO przeszkadza to ma 3 wyjścia -
1 albo porozmawiac i poprosić Tż o zmniejszenie wpływu matki w życiu,
2 przywyknąc do tego i liczyć że mamusia nie długo pożyje
3. odejść.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 14:33   #32
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez aaabojawiem Pokaż wiadomość
Wiem z kim jestem i w jakiej jest sytuacji finansowej. Jak pisałam wcześniej sytuacja jest odwrotna ..to ona od niego wyciąga pieniądze.
Cytat:
Napisane przez aaabojawiem Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie zrobiłam nikomu awantury. Po drugie uważam, że to on powinien tą sprawę załatwić, gdyż to jest jego matka, a nie ja powinnam wdawać się z nią w niepotrzebną dyskusje, która do niczego nie będzie prowadziła.
No to nie wygląda za ciekawie. Z tym, że iż ty byś chciała żeby on załatwił sprawę a to czy on tę sprawę załatwi... to chyba 2 różne rzeczy. A co facet mówi na ten temat, poza tym, że jego zdaniem przesadzasz? Jemu w ogóle to codzienne dzwonienie, wypytywanie i wizyty u matki przeszkadza czy to dla niego normalne? Bo zaczynam nie rozumieć już tego. Jeśli facet się nie zabiera za uporządkowanie sytuacji z matką, która tobie przeszkadza, a ty sama nie chcesz się angażować w żadne konflikt to faktycznie niewiele możesz zrobić ...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-05-17 o 14:34
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 14:33   #33
aaabojawiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 27
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez nicka01 Pokaż wiadomość
Zalezy jakie ma sie kontakty z rodzicami.
Moja mama ma 44 lata i u swojej mamy jest codziennie rano na kawie przed pracą. Odwozi mojego brata do szkoły, jednak najpierw do babci bo jest bliżej.
Ja tez u mojej babci jestem codziennie.
Jest sama dziadek zmarł i nie wyobrażam sobie abyśmy nie zadzwonili do niej choćby raz na dwa dni. Pomijając wizyty codziennie.
dlatego też uważam że wszystko zależy od tego jak bardzo uciążliwa jest ta relacja, bo jeżeli autorce TO przeszkadza to ma 3 wyjścia -
1 albo porozmawiac i poprosić Tż o zmniejszenie wpływu matki w życiu,
2 przywyknąc do tego i liczyć że mamusia nie długo pożyje
3. odejść.
Widocznie relacje Twojej mamy ze swoją nie maja wpływu na jej związek ..jeżeli w takowym jest. Pisałam wcześniej, że nie mamy takiego problemu z moim rodzicami. Wszystko zależy jakiego typu jest się człowiekiem i czy szanuje się innych i ich prywatność.
aaabojawiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 15:13   #34
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez aaabojawiem Pokaż wiadomość
Witam! Chciałam opisać pewną sytuację, która wywołała/wywołuje w naszym związku napięte sytuacje. Otóż ostatnio jadąc samochodem z moim 42 letnim facetem odebrałam telefon od jego matki z pytaniem czy mamy opłacony czynsz. Przyznam szczerze, że zdębiałam nie jestem przyzwyczajona by ktoś wtrącała się do mojego życia w jakiejkolwiek sferze. Powiedziałam więc mojemu facetowi by uregulował tą sprawę z matką tzn. wyrażnie dał jej do zrozumienia by zajeła się własnymi sprawami , no chyba, że chce płacić rachunki za nas. Co najciekawsze on uważa, że robię z igły widły..tam gdzie nie ma problemu. Ja jestem odmiennego zdania, uważam, że w wieku 42 lat takie sprawa już dawno powinno się mieć załatwione. Zresztą temat jego matki, która jest hipochondryczką i cierpiętnicą jest tematem tabu w naszym związku. Jego mama wydzwania do niego codziennie i chce by on odwiedzał ja codziennie, a mnie zaczynają opadać nie tylko ręce.
Widocznie jemu jest tak dobrze i matka jest dla niego ważniejsza od ciebie. Innego wytłumaczenia nie ma
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 18:22   #35
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: Synuś mamusi

Autorko wątku, jak się wiązałaś ze swoim facetem to chyba wiedziałaś z kim? Widziały gały, co brały..

Dlatego ja nie wiązałabym się mamisynkiem. Z tego z reguły się nie wyrasta. Facet ma 42 lata. Sorry, dorosły chłop, gdyby miało się coś w tym temacie (jego relacji z matką) zmienic to już dawno nastąpił by przełom. Wcześniej sam mieszkał? Był już w poważnym związku wcześniej? Był ten sam problem wcześniej?

Widocznie on nie widzi problemu.
Masz rację on powinien tę sprawę załatwic ze swoją matką, ale to nie jest prosta sprawa. Nie przekreślisz nagle tych 42 lat z ich życia. Takjak dziewczyny piszą, jeśli on nie widzi problemu to nic nie zdziałasz. Albo to zaakceptujesz i jakoś pogodzisz się albo rozstaniecie się. Myśle, że zawsze będzie to jakoś rzutowac na Wasz związek.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 19:40   #36
Kasia***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 144
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez MissMiss Pokaż wiadomość
Autorko wątku, jak się wiązałaś ze swoim facetem to chyba wiedziałaś z kim? Widziały gały, co brały..
Nie zawsze wiążąc się z kimś od razu znamy jego relacje z rodziną. Musi minąć troche czasu zanim się w tym wszytskim zorientujemy. U mnie minął rok zanim zorientowalam sie co w trawie piszczy. Rozumiem jak bywaja irytujący wtrącający rodzice, tym bardziej gdy dla nas jest to obca osoba. Mam na mysli jak w Twoim przypadku matke chlopaka, przeciez dla Ciebie jest obca.
Kasia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 19:54   #37
aaabojawiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 27
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez Kasia*** Pokaż wiadomość
Nie zawsze wiążąc się z kimś od razu znamy jego relacje z rodziną. Musi minąć troche czasu zanim się w tym wszytskim zorientujemy. U mnie minął rok zanim zorientowalam sie co w trawie piszczy. Rozumiem jak bywaja irytujący wtrącający rodzice, tym bardziej gdy dla nas jest to obca osoba. Mam na mysli jak w Twoim przypadku matke chlopaka, przeciez dla Ciebie jest obca.
Dokładnie ....przez pierwszy rok tak bardzo był na mnie skoncentrowany, że nawet nie wiedziałam, że ma matke. Zaczełam się niepokojić przy pierwszym długim wyjeżdzie, gdzie ona non stop dzwoniła. Na pytanie czy jest maminsynkiem odpowiedział (bardzo sie zdenerwowal) ze nim nie jest...od razu mu powiedziałam, że mnie związek z taka osobą absolutnie nie interesuję i oznajmiłam, że jest dobry czas by ewentualnie się wycofać. Uwierzylam w jego slowa. Po czym drugą taka rozmowe odbyliśmy w momencie gdy mielismy razem zamieszkać. Minely dwa miesiące wspolnego mieszkania i okazalo się, że jednak jest problem, a jego mamusia domaga sie stalej uwagi synka, a jej swiat toczy sie wylacznie wokol jego osoby. On co prawda caly czas stara sie to w miare mozliwosci ograniczyc jej ingerencje w nwsze zycie ...jednak z miernym skutkiem. Po telefonie z pytaniem o rachunek od razu do niej zadzwonil z pytaniem po co do mnie wydzwania. Jednka kiedy nastepnego dnia poprosilam go by powiedzial swojej matce zeby do mnie nie dzwonila, oskarzyl mnie, ze chce go sklocic z nia. Co absolutnie nie jest moim celem ..po prostu chce spokojnie zyc...nic wiecej.
aaabojawiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-17, 20:37   #38
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez aaabojawiem Pokaż wiadomość
Jednka kiedy nastepnego dnia poprosilam go by powiedzial swojej matce zeby do mnie nie dzwonila, oskarzyl mnie, ze chce go sklocic z nia. Co absolutnie nie jest moim celem ..po prostu chce spokojnie zyc...nic wiecej.
TAK więc mu to powiedz.....a jesli on nie widzi nadal problemu to może nie odpowiadaj na żadne takie próby wtrącania się jej w wasze życie i np rozłaczaj się gdy taki telefon ma miejsce

Edytowane przez d0lcevita
Czas edycji: 2010-05-17 o 20:38
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 20:46   #39
aaabojawiem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 27
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez d0lcevita Pokaż wiadomość
TAK więc mu to powiedz.....a jesli on nie widzi nadal problemu to może nie odpowiadaj na żadne takie próby wtrącania się jej w wasze życie i np rozłaczaj się gdy taki telefon ma miejsce
Powiedziałam ....wlasnie mam zamiar nie odbierać od niej telefonow. Przy ostatnim byłam strasznie zaskoczona i nie widzialam co mam powiedziec. Rodzice mnie nauczyli kultury wobec starszych i teraz strasznie przez to pokutuje.
aaabojawiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 22:17   #40
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez aaabojawiem Pokaż wiadomość
Powiedziałam ....wlasnie mam zamiar nie odbierać od niej telefonow. Przy ostatnim byłam strasznie zaskoczona i nie widzialam co mam powiedziec. Rodzice mnie nauczyli kultury wobec starszych i teraz strasznie przez to pokutuje.
ja tęz jestem nauczona kultury ....ale jednak jak ktoś narusza moją prywatność to myślę ze najlepiej wtedy dbać już tylko o siebie i odcinać się ....to już kwestia higieny psychicznej ....inaczej wszyscy weszliby nam na głowe
powodzenia
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 00:59   #41
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Synuś mamusi

Cytat:
Napisane przez aaabojawiem Pokaż wiadomość
Dokładnie ....przez pierwszy rok tak bardzo był na mnie skoncentrowany, że nawet nie wiedziałam, że ma matke. Zaczełam się niepokojić przy pierwszym długim wyjeżdzie, gdzie ona non stop dzwoniła. Na pytanie czy jest maminsynkiem odpowiedział (bardzo sie zdenerwowal) ze nim nie jest...od razu mu powiedziałam, że mnie związek z taka osobą absolutnie nie interesuję i oznajmiłam, że jest dobry czas by ewentualnie się wycofać. Uwierzylam w jego slowa.
Wiesz co, ale ja nie wyobrażam sobie nawet sytuacji, w której facet spytany "słuchaj, czy ty jesteś maminsynkiem??" odpowiada, że jest. Oczywiste, że zaprzeczył, chociaż jego zdenerwowanie może świadczyć o tym, że wiedział, że masz podstawy do takiego pytania...

Cytat:
Jednka kiedy nastepnego dnia poprosilam go by powiedzial swojej matce zeby do mnie nie dzwonila, oskarzyl mnie, ze chce go sklocic z nia. Co absolutnie nie jest moim celem ..po prostu chce spokojnie zyc...nic wiecej.
Chyba sama musisz ukrócić jakoś takie telefony jeśli chcesz by się skończyły, nie sądzę by on zrozumiał o co Ci chodzi skoro sam nie widzi tu wielkiego problemu i mówi, że przesadzasz. Może po prostu nie odbieraj, albo jemu oddawaj telefon jeśli zadzwoni w jego obecności
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-18, 08:20   #42
Yumitori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 29
Dot.: Synuś mamusi

Odnosząc się do Twojego problemu to Cię rozumiem, ktoś wtrąca się w Twoje prywatne sprawy. Może niekoniecznie robi to w złych intencjach, ale jednak jest to irytujące. Jeszcze jak na wiek Twojego mężczyzny.. Jego matka musi też juz byc osobą podeszłego wieku, a takie mają swoje dziwactwa i trzeba je znosić... Albo porozmawiać w 4 oczy, chociaż to zazwyczaj skutkuje jedynie wielką obrazą.. Życzę cierpliwości. Pozdrawiam
Yumitori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.