Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-06, 21:29   #451
Kamyczek87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 28
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Najpierw poczytaj co nieco o wymaganiach danej rasy,ich charakterze,najczęstszych schorzeniach,wygląd to drugorzędna sprawa.
Kamyczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 21:36   #452
eredia
Raczkowanie
 
Avatar eredia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Wyślij wiadomość przez ICQ do eredia
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Przeczytałam już I nie wiem cz York byłby dobry do mieszkania z królikiem, bo to terriery...

Jeszcze chciałam sie zapytać czy owczarek szkocki (długowłosy) będzie dobry do agility?

Edytowane przez eredia
Czas edycji: 2008-01-06 o 22:28
eredia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:01   #453
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

jak nauczysz psa od małego żeby nie atakował króliczka to nic mu nie zrobi !! trzeba sobie wychowac psa
Ja mam sznaucera który niby jest do polowania na szczury w domu... też terier... a nigdy by nie skrzywdził żadnego zwierzaka
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:16   #454
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

widziałam sheltie na pokazie agility i świetnie sobie radził
swoją droga ciekawa rozbierzność- w końcu york to taki maluch a collie to kawał psa
weź też pod uwagę,że collie napewno potrzebuje więcej ruchu (i słyszałam, że jest raczej rasą krótkożyjącą )
http://collie.net.pl/rasa.htm www.collie.pl tu mozesz przeczytac więcej o collie
ja na twoim miejscu wybrałabym collie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:18   #455
lolly_girl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 3 722
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

a ja bym wzięła Yorka- nie wypada mu siersc, nie uczula, jest malutki, mniej je, mniej problemu
collie musi duzo biegac, czesac go trzeba codziennie, duzo je, duzo siersci i nie nadaje sie na pieska do dwupokojowego mieszkania
lolly_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 19:08   #456
eredia
Raczkowanie
 
Avatar eredia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Wyślij wiadomość przez ICQ do eredia
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Doszłam do wmiosku, że żadnej z psów wymienionych przezemnie nie wezmę, tylko shelti
eredia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 19:09   #457
eredia
Raczkowanie
 
Avatar eredia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Wyślij wiadomość przez ICQ do eredia
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Collie nie czesze się codziennie. Mają szorstką sierść, z którą nie ma takiego problemu jakby się wydawało.

Sorry za pisanie post pod postem.
eredia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 02:13   #458
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Cytat:
Napisane przez eredia Pokaż wiadomość
Przeczytałam już I nie wiem cz York byłby dobry do mieszkania z królikiem, bo to terriery...

Jeszcze chciałam sie zapytać czy owczarek szkocki (długowłosy) będzie dobry do agility?


Bedziesz miala yorczka od malutkiego szczeniaczka,wiec bedzie mniejszy od twojego krolika.Przyzwyczaja sie do siebie i na pewno nic mu nie zrobi
Moje sunie nawet nie znaja kota i jak spotkaja to chca wachac i sie bawic
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 13:07   #459
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Cytat:
Napisane przez eredia Pokaż wiadomość
Doszłam do wmiosku, że żadnej z psów wymienionych przezemnie nie wezmę, tylko shelti
sheltie są prześliczne
i rzadsze od yorków
(zakładam, że to ma jakieś znaczenie, bo jeśli decydujesz sie na rasowego pieska, to też nie po to, żeby pół osiedla miało takiego samego )
teraz tylko znaleźc dobrą hodowlę i szukac wymarzonego pieska
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 15:13   #460
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Sheltie są cudowne...

A swoją drogą zaskoczyła mnie duża rozbieżność : york-collie
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 15:55   #461
eredia
Raczkowanie
 
Avatar eredia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 261
Wyślij wiadomość przez ICQ do eredia
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Tak jakoś wyszło
eredia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 16:09   #462
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

no rozbierzność faktycznie spora
ale fajnie, że jednak wybrałaś sheltie: to jak kompromis między yorkiem a collie
no i do mieszkania w sam raz
do agallity też można sheltie wykorzystać, co najwyżej na mniejsze przeszkody niż collie.
Esfiro, święta racja. Też wybierając rasę kierowałam się tym, żeby omijać modne rasy szerokim łukiem i mieć psiaka przynajmiej żadszego w mojej okolicy, więc mój cairn terrier wpasował się idealnie
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 16:08   #463
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Pieski miniaturki

z tego co się orientuję jest post na temat psów z rodowodem i bez, a takimi kłótniami nie pomożemy Pamomie i innym osobą, które szukają małego pieska. Nie będę pisać ile mają psiaki wysokości, bo to już chyba można samemu znaleźć ;P z małych, długowłosych ras nasuwają mi się: szpic pomeranian, szpic mały, pekińczyk, maltańczyk, west, york, bolończyk, hawańczyk, pudel mianiatura chyba aż takim kolosem nie jest shitz -tzu i to chyba na tyle. Od bolończyka posłużyłam się internetem. Ale pierwsza moja myśl to szpic. Pamiętam jak byłam mała sąsiadka mojej babci miała chyba to był szpic mały biały. Śliczny. I zawsze miał taką czerwoną kokardkę na szyi. Chyba taki mały sentyment mi pozostał. Ponoć trochę dożarte Ktoś tutaj pisał o kundelku. U mnie na osiedlu jest taki malutki w typie chihuahua matko kto wymyślił tą nazwę tylko, że dużo ładniejszy malutki rudzielec, nazywa się Graham. Jak go spotykam, to mam ochotę mieć klona tego psiaka
Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 14:08   #464
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Wink Dot.: Pieski miniaturki

Witam!!!
Jestem zainteresowana kupnem małego pieska Maltańczyka miniaturki. Mam straszną alergię na sierść zwierząt ale moja znajoma kupiła sobie maltańczyka i powiedziała mi że psiak ten nie ma sierści tylko włosy i nie powoduje alergii. Powiem szczerze , że nie za bardzo w to wierzyłam ale okazało się , że po dłuższej zabawie z pieskiem nie miałam zaczerwienionych oczu, kataru, dusznosci , wysypki itp. Chciałam się więc zapytać czy znacie może jakieś hodowle Maltańczyków miniaturek?? Ile może kosztować taki piesek z rodowodem?? Pozrdrawiam
neroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 18:31   #465
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Pieski miniaturki

Neroza z tego co się orientuję, nie ma maltańczyka miniaturki, jest po prostu maltańczyk ja bym Ci radziła wyszukać przez google, lub wejść na stronę związku kynologicznego, tam są wszelkie informacje na temat wystaw (gdzie możesz pooglądać różne pieski z danej grupy, nie wiem jak jest w innych miastach, ale w Katowicach np 1 dnia są psy grupy I, IV i V (taki przykład:P) i upewnić się, że napewno to jest ten pies, którego chcesz mieć, porozmawiać z hodowcami ) http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=g9 tu masz link, poszukaj maltańczyk i masz telefony do osób, które mają szczenięta,widziałam tam tam też stonkę www u jednej osoby, to możesz wejść i pooglądać. Szukaj najwięcej informacji jak tylko się da, w internecie jest wiele stron o każdej rasie i hodowców i właścicieli psów. Są też inne psy, które też mają włosy zamiast sierści i ponoć nie uczulają. A poza tym alergię na sierść zwierząt można wyleczyć ja kiedyś miałam takowe uczulenie, łykałam jakieś tabletki, przeszło mi i od tego czasu przewinęło się u mnie już mnóstwo sierściuchów, które się baardzo leniły co do ceny, to w przypadku rasowych napewno trzeba liczyć około 2000. Niestety nawet te bez rodowodu są w granicach 1000, niektóre nawet ponad.
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 18:07   #466
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Pies w domu

mojego pierwszego psa dostałam 8 lat temu do rodziców jako szczeniaczka. Wszystko gryzł do tego stopnia, że kiedyś, gdy wróciłam ze szkoły, zastałam zjedzone łóżko! Miałam wtedy takie rozkładane, wszędzie leżało pełno powyciąganej z niego gąbki i poszarpanego materiału. By unikać kolejnych takich incydentów, przed wyjściem z domu zakładałam mu skórzany kaganiec, lecz niestety... została z niego sama sprzączka, bo jakimś cudem się go pozbył i... zjadł go... było z nim naprawdę wiele problemów.. wszystkie dywany wylądowały w śmietniku itd... taki niesforny mały śłodki psiaczek z niego był
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 10:15   #467
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: Pies w domu

Wiec tak zakup psa jest to rzecz ktora trzeba przemyslec. Zastanowic sie nad rasa ktora wchodzila by w gre(wielkosc) i zobaczyc czy podola sie tym wymaganiom. Jezeli juz zdecydujecie sie na psa jakiegokolwiek to napisz jaka rase wybralas lub nad jaka sie zastanawiasz.

PoZd_Ro włascicielka slodziutkiego goldenka
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 22:39   #468
herbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Cześć dziewczyny. Nie zgodzę się z tym że collie potrzebuje długich częstych spacerów i codziennego czesania. Czy je dużo? to zależy- bo jeśli się to porówna z tym ile zjada york to faktycznie ogromna różnica. Collie zjada dziennie około 3 szklanek suchej karmy.
herbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-10, 19:38   #469
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

Cytat:
Napisane przez Sandrunia Niepoń Pokaż wiadomość
Yorka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
Ja mam w domku 2 suczki miniaturki i jestem w nich zakochana.
Mame i coreczke,moje skarby jedyne


a podobno nie istnieje york miniaturka
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-10, 19:38   #470
Goldi13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków/Kokotów
Wiadomości: 616
Dot.: Yorkshire Terrier czy Owczarek Szkocki?

I faktycznie duza roznica w tych rasach ale sheltie sa kochaniutkie
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem."
-Gabriel Garcia Marquez

Goldi13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 22:05   #471
Aguusia89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 115
Dot.: Proszę o pomoc

odswieze troche watek

Cytat:
Napisane przez Vanessa176 Pokaż wiadomość
Hej.
Ja tez kiedys zastanawialam sie nad pekinczykiem.Zawsze wydawalo mi sie ze to takie malutkie,milutkie stworzonko!
Hmm....zmienilam troche zdanie kiedy kupili takiego pieska moi sasiedzi.Kiedy bym maly owszem slodziutki.A teraz hm.....podrosl,troche sie zmienil,nie jest juz taki puchaty i malutki(zawsze wydawalo mi sie,ze pieski z tej rasy sa malusie)i ciagle szczeka,na wszystko i wszystkich.Jeejku czasem az nie da sie z nim wytrzymac...
Mam pekinczyka juz ponad 2 lata, moja Sonia jest ulubiencem wszystkich sasiadow i znajomych. Pekinczyki maja charakterek ale sa naprawde slodkie. Co do szczekania i robienia halasu to sie nie zgodze, Sonia od malego byla uczona ze pol dnia jest sama w domu, rodzice w pracy ja z siostra w szkole i nie uwierzycie, psa jakby nie bylo w mieszkaniu. Wiecie co robi? Spi. Przyzwyczajona jest spac do godziny 15 jak nie ma nikogo w domu lub jest tylko jedna osoba. Sasiedzi nie narzekaja, szczeka tylko jak ktos sie glosno tlucze na korytarzu a glos ma znosny. Niski, az dziwne bo to taki maly piesek. Ale to dobrze bo go nie slychac pietro nizej Faktem jest ze lubi lezec na fotelach ale nie robi tego zaborczo tylko prosi. Stoi na 2 lapkach a gornymi macha jakby sie modlila, mama wymieka i jej ustepuje miejsca ;D Sonia kocha kazdego z innymi suczkami nie walczy i nie sprawia klopotow. Uwielbia zabawe, dlugie spacery i przytulanie (jak kot) ;P
Jeszcze odnosnie wygladu, suczki pekinczyka sa wielkosci duzego kota, pieski troche wieksze. Szczeniaki sa puchate pozniej jak juz dorosna to pieski maja dluzsza siersc od suczek. I moim zdaniem co jest wazne ich siersc nie 'smierdzi psem'.
Aguusia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 08:19   #472
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pieski miniaturki

a moze polecicie jakiegos malego pieska, krotkowlosego, nie-szczekliwegu, nie-ruchawego (tj lenia, kanapowca)?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 10:48   #473
Surimi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z pogranicza warmi i mazur:)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Pieski miniaturki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
a moze polecicie jakiegos malego pieska, krotkowlosego, nie-szczekliwegu, nie-ruchawego (tj lenia, kanapowca)?
ja polecam faceta-leniwy nie krzykliwy tylko je i spi je i spi i kanapa nie twoja
i wyprowadzac nie trzebasam tez spuszcza wode po sobie(czasami
__________________
mów mi Suri..

Zgniję czy nie zgniję..oto jest pytanie

nie pyskuj stary (czyt. mężu)
bo zrobię Ci z d.. surimimimidu

Surimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 11:45   #474
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pieski miniaturki

Cytat:
Napisane przez Surimi Pokaż wiadomość
ja polecam faceta-leniwy nie krzykliwy tylko je i spi je i spi i kanapa nie twoja
i wyprowadzac nie trzebasam tez spuszcza wode po sobie(czasami
tylko rozmiar nie ten
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:32   #475
Surimi
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z pogranicza warmi i mazur:)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Pieski miniaturki

rozmiar nie taki to trza skrocic a ja bym chciala i marze o malusim Yorku-przytulasku kochalabym go nad zycie
__________________
mów mi Suri..

Zgniję czy nie zgniję..oto jest pytanie

nie pyskuj stary (czyt. mężu)
bo zrobię Ci z d.. surimimimidu

Surimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 20:12   #476
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Pieski miniaturki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
a moze polecicie jakiegos malego pieska, krotkowlosego, nie-szczekliwegu, nie-ruchawego (tj lenia, kanapowca)?
buldożek francuski, buldog angielski, albo mops mopsy są cudowne podobno mają cudny charakter, są bardzo przywiązane do właścicieli, małe, nie wymagają zbyt wiele ruchu i są krótkowłose. Minusem jest jednak cena. Poczytaj o tych rasach w google, to napewno czegoś się dowiesz więcej.
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 07:45   #477
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pieski miniaturki

Cytat:
Napisane przez Makena Pokaż wiadomość
buldożek francuski, buldog angielski, albo mops mopsy są cudowne podobno mają cudny charakter, są bardzo przywiązane do właścicieli, małe, nie wymagają zbyt wiele ruchu i są krótkowłose. Minusem jest jednak cena. Poczytaj o tych rasach w google, to napewno czegoś się dowiesz więcej.
buldog francuski strasznie mi sie podoba ale on troche duzy jest (zdaje sie ze dochodzi do 14 kg). gdyby wyprodukowali jakas miniaturke to chetnie
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:00   #478
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Pieski miniaturki

moja kuzynka ma, nie pamiętam ile waży,ale nie jest duży...mały jest. A pamiętaj, że suczki są mniejsze.
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:42   #479
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Pieski miniaturki

Cytat:
Napisane przez Makena Pokaż wiadomość
moja kuzynka ma, nie pamiętam ile waży,ale nie jest duży...mały jest. A pamiętaj, że suczki są mniejsze.
znalazlam we wzorcu rasy ze 8-14 kg
moja kicia wazy 6 kg i ciezka strasznie jest
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 20:16   #480
Makena
Raczkowanie
 
Avatar Makena
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 357
Dot.: Pieski miniaturki

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
znalazlam we wzorcu rasy ze 8-14 kg
moja kicia wazy 6 kg i ciezka strasznie jest

ale z wymogów które podałaś to nic mi nie przychodzi, bo takie drobne, malutkie są z tych długowłosych.
no chyba że cziłała (nie będę się produkować z tą nazwą krótkowłosy...
__________________
Każdy dzień ma swój aromat
/Melchior Wańkowicz/

"..Bo ja przez Ciebie nawet nie wiem jak żyć, sto lat niech chociaż minie, nim spotkam Cię znów, proszę Cię, zostaw juz..."

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=247773 propozycje na wypady z naszymi psiakami, zapraszam do wpisów

Makena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 16:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.