cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-26, 10:09   #241
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Talking Dot.: CerA Do WymiaNy?

Wydaje się, że całkiem dobrze dbasz o swoją cerę choć jeśli chodzi o avon, to nie jestem przekonana do kremów tej firmy... Zapychają często pory skóry.

Z tymi dermatologami tak jest... może jeszcze nie trafiłaś do tego właściwego. Nie polecam Ci leczenia się na własną rękę, ale może wypróbujesz sobie jakiś kwasik np. acne derm. Ostatnio został założony post na jego temat http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816

Mam podobną cerę do twojej, naczynkowo-mieszaną i właśnie najgorzej z nią było w wieku 16 lat. Opisałam moją historię w tym wątku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=68130 moze coś Ci to pomoże

Jeśli masz jakieś pytania, wal śmiało chętnie pomogę (jak będę wiedziała w jaki sposób )
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 10:47   #242
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: CerA Do WymiaNy?

Cytat:
Napisane przez Niaka89
Codziennie rano i wieczorem myję twarz żelem CLEARASIL TOTAL CONTROL.Następnie smaruję kremem pielęgnacyjnym z ekstraktami roślinnymi AVON a na krostki używam zazwyczaj :„Tormentiol”(wskazan ia: trudno gojące się rany,skaleczenia,otarcia naskórka, ropne choroby skóry),sztyft przeciwko wypryskom AVON lub żel punktowy na pryszcze CLEAN & CLEAR.Stosuję również płyn do przemywania twarzy zakupiony w aptece z cynkiem, siarkom i raz w tygodniu robię sobie maseczkę z zielonej glinki.Używam kosmetyków antybakteryjnych np. Fluid "Under 20" i korektor antybakteryjny.U dermatologa byłam 3 razy. Pierwszy raz poszłam po jakąś maść na wypryski na plecach i dekoldzie, bo twarz miałam " w miarę"...jednak zaczęłam stosować niektóre z przepisanych leków również na twarz.W sumie wydałam około 300zł na leki od dermatologa, które nie były warte swojej ceny.Jeśli chodzi o witaminy to codziennie rano po śniedaniu zażywam 3 tableteczki: Witamina B6, MGB6 i Witaminkę C...B6 zażywam 2 razy, ponieważ kiedyś zapodziała mi się witamina B6 i otworzyłam MGB6...i teraz zażywam dwa razy

A może zmieniłabyś ten żel Clerasila na jakis łagodniejszy?Np. Nivea Young z minerałami z Błocka Morza Martwego?Nio ale wybór zależy od Ciebie.Rozumiem Twoje odczucia wobec dermatologa.Ja też się kiedyś u jednej pani doktor leczyłam, ale w błoto poszło więcej kasy...Bo przepisała mi jakies leki doustne, chyba Unidox, po których ledwo stałam na nogach więc je odstawiłam.Mam pytanko, do tego dermatologa chodziłaś prywatnie czy do takiego w przychodni?Bo tutaj tez jest pewna różnica.
Pamiętaj, żeby nie wyciskać własnoręcznie żadnych krostek i jak najmniej dotykać buzie w ciągu dnia.Na rączkach zawsze są jakieś bakterie, które mogą spowodować wyskok jakiś syfków.Do wycierania buzi używaj papierowych ręczniczków - jest to najbardziej higieniczne, gdyż bakterie nie mnożą się i nie wcierasz ich spowrotem tak jak przy tradycyjnym ręczniku.Ja robie tak już od jakiegos miesiąca i da się zauważyć poprawę
Za maseczkę z zieloną glinką masz dużego plusa Bardzo dobrze, że ją stosujeszMożesz jesio wypróbować maseczki złuszczające typu peel off - jest ich teraz pełno w sklepach.Firma Nivea produkuje je w zaszetkach więc możesz sobie wypróbować bez ponoszenia większych kostzówpozdrawiam
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 14:08   #243
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: CerA Do WymiaNy?

Zgadzam się z Tobą destiny666. Tylko nie wiem czy stosowanie maseczek typu peel off przy cerze naczynkowej to dobry pomysł. Gdzieś wyczytałam, że nie jest to wskazane przy tego typu cerze. No chyba, że stosujesz je na miejsca nie dotknięte pajączkami np. czoło. Ja sama nie mam dobrych doswiadczeń zwiazanych z uzywaniem tego typu maseczek. Raz użyłam sobie z avonu i moja cera była po niej podrazniona. Może to wina akurat tej konkretnej maseczki...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 18:10   #244
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Cera i naczynkowa i mieszana

również jestem posiadaczką takiej cery. żel do mycia twarzy i tonik zwykle mam z serii do cery mieszanej, byle nie podrażniały. kremy gł. nawilżające, zaś pod krem miejscowo na naczynka jakiś specyfik do cery naczynkowej, na dzień bloker. żadnych rozgrzewających maseczek czy peelingów, peeling drobnoziarnisty, delikatny, a najlepiej enzymatyczny.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 23:07   #245
Niaka89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Płaza, mieszkanie prywatne
Wiadomości: 4
GG do Niaka89
Dot.: CerA Do WymiaNy?

Dziękuję za rady...a jeszcze jedno...Jakiego mam używać kremu do twarzy? Bo nie wiem jaki mam kupić.
Niaka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 06:31   #246
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: CerA Do WymiaNy?

No cóż jeśli chodzi o kremy to jest ich cała masa...więc trudno wybrać coś odpowiedniego. Na pewno musi to być krem, który nie będzie Ci porów zatykał, o lekkiej konsystencji, który szybko w skórę wniknie. Nie mam pojęcia co Ci doradzić Najlepiej przejrzy sobie KWC. Kremiki są tam ocenione, więc łatwiej będzie Ci coś odpowiedniego znaleźć dla Siebie.

Ja używam:
-Biodermine (na nos, czoło i brodę) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5327
-Erisa do cery naczynkowej (nawilżającego) na policzki http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7554

Oczywiście mam jeszcze masę innych kremów, ale smaruje się nimi okazjonalnie. A te dwa to moje faworyty...

Edytowane przez Milka19
Czas edycji: 2005-08-27 o 13:23
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 13:17   #247
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: CerA Do WymiaNy?

Cytat:
Napisane przez Milka19
Zgadzam się z Tobą destiny666. Tylko nie wiem czy stosowanie maseczek typu peel off przy cerze naczynkowej to dobry pomysł. Gdzieś wyczytałam, że nie jest to wskazane przy tego typu cerze. No chyba, że stosujesz je na miejsca nie dotknięte pajączkami np. czoło. Ja sama nie mam dobrych doswiadczeń zwiazanych z uzywaniem tego typu maseczek. Raz użyłam sobie z avonu i moja cera była po niej podrazniona. Może to wina akurat tej konkretnej maseczki...

Ja tez uzywałam maseczek peel off Avonu i podrazniały mi buzie dlatego kupowałam Nivee w saszetkachChodziło mi o stosowanie miejscowe na twarz.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 17:44   #248
mikrusik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 18
Post Czego sie wystrzegać?? Cera naczynkowa

Mam cerę naczynkową wiem,że nie powinnam korzystać z solarium.Nie wiem też jakich maseczek unikac czy też kremów.Proszę o radę.
mikrusik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 19:10   #249
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Czego sie wystrzegać??

Cytat:
Napisane przez mikrusik
Mam cerę naczynkową wiem,że nie powinnam korzystać z solarium.Nie wiem też jakich maseczek unikac czy też kremów.Proszę o radę.
http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny_naczynka.php
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 05:51   #250
kasia_kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 247
Exclamation cera naczynkowa

czy ktos wie jak pielegnowac cere naczynkową lecz bez widocznych naczynek??prosze terż o podanie nazw kosmetyków i ceny.może znacie ajkieś domowe zabiegi??prosze odp. to dla mnie ważne!!!

kasia_kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 11:11   #251
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: cera naczynkowa

Cytat:
Napisane przez kasia_kajtek
czy ktos wie jak pielegnowac cere naczynkową lecz bez widocznych naczynek??prosze terż o podanie nazw kosmetyków i ceny.może znacie ajkieś domowe zabiegi??prosze odp. to dla mnie ważne!!!
Cytat:
Napisane przez kasia_kajtek
co to są blokery??w jakim celu się ich uzywa?na forum wiele razy zetknełam się z tym stwierdzieniem ale nie wiem co ono oznacza.proze o odp.!!
Upartym ignorowaniem wyszukiwarki narażasz się na to, że Twoje posty również będą ignorowane.

Doniesienia prasowe o tym, że nasza wyszukiwarka obgryza palce i porywa dzieci są grubo przesadzone. by Zlosliwiec


A cerę naczynkową bez widocznych naczynek pielęgnuje się oczywiście tak samo, jak i tę z widocznymi naczynkami. Celem tej pielęgnacji jest przecież to, żeby naczynka się nie rozszerzały i nie pękały. Kiedy już się to stanie żadna pielęgnacja im nie pomoże, a jedynie specjalistyczne zabiegi u dermatologa.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 19:15   #252
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Popękane naczynka :(

Dzięki za pocieszenie Postanowiłam,że odwiedzę dermatologa Niestety,termin mam dopiero na 29.11
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 07:06   #253
aarriieellkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Popękane naczynka :(

ja mam 16 lat i popekane naczynka a termin mam na 22 .11
aarriieellkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 12:51   #254
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Zamykanie rozszerzonych naczynek

Witam! Zadałam sobie trochę trudu używając wyszukiwarki na tym forum ale nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mam na buzi kilka widocznych, dużych pajączków, których chciałabym się pozbyć. Chciałabym zapytać gdzie w Poznaniu udać się na taki zabieg, tzn. czy znacie jakiegoś dobrego, sprawdzonego lekarza oraz jaki jest mniej-więcej koszt takiego zabiegu. Nurtuje mnie również pytanie, czy jest to trwały zabieg, czy należy go co jakiś czas powtarzać? Z góry dziękuję za pomoc
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 14:35   #255
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

Nikt nie może mi pomóc??
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 17:15   #256
kofffaniutka
Zadomowienie
 
Avatar kofffaniutka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 559
Dot.: Zamykanie rozszerzonych naczynek

hmmm.... ja też mam taki sam problem... ale narazie próbuję zakryć je pudrem
kofffaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 22:26   #257
kasiek@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 104
Dot.: BÓL przy zamykaniu naczynek laserem - ktoś to przeżywał ???

Proszę przeczytajcie to co napisałam poniżej i uważąjcie na zabiegi laserowe! Z góry przepraszam,że się tak rozpisałam ale musiałam się tym z kimś podzielić.
Mój chłopak miał sporo popękanych naczyń na twarzy i poddał się zabiegowi w Skin Laser Studio w Katowicach( z tego co się orientuję to mogę tu wymienić nazwę kliniki i ostrzec wszystkie wizażanki). Został poważnie poparzony. Szczęście w nieszczęściu, że nie trafił do tego gabinetui na drugi zabieg bo akurat w tym czasie Skin Laser Studio się przeprowadzało. Gdyby miał jeszcze jeden tak nieumiejętnie przeprowadzony zabieg to prawdopodobnie zostały by mu po tym brzydkie głębokie blizny. A wszystko wyglądało tak...
Przyszliśmy do SkinLaserStudio na umówioną wizytę i niestety puściłam mojego biednego chłopa do gabinetu samego. Byłam pewna,że pani dr (podobno przyjmowała go jakaś szefowa tego gabinetu) tylko obejrzy te naczynka, spróbuje ustaliś przyczynę ich popękania(jak się później dowiedzieliśmy był to trądzik różowawy) zaleci jakieś przygotowanie do zabiegu itd... A okazało się, że mój chłopak był tam 20 minut i w tym czasie pani doktor obejrzała jego twarz pod lupą(a raczej zerknęła przez sekundę) i bez żadnego wywiadu przystąpiła do zabiegu. Podobno bolało nieziemsko. Biedaczek dostał takie kopułki oczronne na oczy i jak je zdjął to wypłynęły spod nich strumienie łez. Po zabiegu nie posmarowała buzi niczym co ochroniłoby skóre przed bakteriami kazała smarować twarz kremem antybakteryjnym z Bio Dermy(który jeszcze bardziej podrażniał skórę) i powiedziała żeby nie pił alkoholu. Zabieg kosztował 150 zł (zdziwiłam się, że tak mało). Twarz mojego chłopaka wyglądała po nim tragicznie. Popękało jeszcze więcej naczyń i na dodatek pojawiły się nieładne krostki, których mój chłopak pomimo trądziku nigdy wcześniej nie miał. Nie przyszło nam wtedy do głowy, że to pogorszenie nastąpiło w wyniku poparzenia. Ufaliśmy pani dr.Oczywiście pani kazała przyjść na nastepny zabieg. Ale całe szczęście szukając nowej siedziby Skin Laser Studio trafiliśmy do uczciwej kosmetyczki, która podleczyła skórę i zamknęła naczynka (nie laserem). Po paru zabiegach stwierdziliśmy, że najlepiej wyleczyć farmakologicznie przyczynę czyli trądzik. Dzisiaj buzia wygląda całkiem ładnie ale jestem wściekła, że ten babsztyl dalej parzy ludzi laserem i zgarnia za to sporą kasę. Do naszej kosmetyczki przychodziło wiele osób poparzonych przez tą panią laserem.
kasiek@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-31, 09:44   #258
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: BÓL przy zamykaniu naczynek laserem - ktoś to przeżywał ???

Witam. A jaka jest średnia cena takiego zabiegu? Ja mam popękane naczynka tylko na skrzydełkach nosa, ale przez to jest on czerwony, jakbym ciągle miała katar. Znacie jakieś dobre studia w okolicach Katowic?
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 04:10   #259
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: BÓL przy zamykaniu naczynek laserem - ktoś to przeżywał ???

Cytat:
Napisane przez kasiek@
Proszę przeczytajcie to co napisałam poniżej i uważąjcie na zabiegi laserowe! Z góry przepraszam,że się tak rozpisałam ale musiałam się tym z kimś podzielić.
Mój chłopak miał sporo popękanych naczyń na twarzy i poddał się zabiegowi w Skin Laser Studio w Katowicach( z tego co się orientuję to mogę tu wymienić nazwę kliniki i ostrzec wszystkie wizażanki). Został poważnie poparzony. Szczęście w nieszczęściu, że nie trafił do tego gabinetui na drugi zabieg bo akurat w tym czasie Skin Laser Studio się przeprowadzało. Gdyby miał jeszcze jeden tak nieumiejętnie przeprowadzony zabieg to prawdopodobnie zostały by mu po tym brzydkie głębokie blizny. A wszystko wyglądało tak...
Przyszliśmy do SkinLaserStudio na umówioną wizytę i niestety puściłam mojego biednego chłopa do gabinetu samego. Byłam pewna,że pani dr (podobno przyjmowała go jakaś szefowa tego gabinetu) tylko obejrzy te naczynka, spróbuje ustaliś przyczynę ich popękania(jak się później dowiedzieliśmy był to trądzik różowawy) zaleci jakieś przygotowanie do zabiegu itd... A okazało się, że mój chłopak był tam 20 minut i w tym czasie pani doktor obejrzała jego twarz pod lupą(a raczej zerknęła przez sekundę) i bez żadnego wywiadu przystąpiła do zabiegu. Podobno bolało nieziemsko. Biedaczek dostał takie kopułki oczronne na oczy i jak je zdjął to wypłynęły spod nich strumienie łez. Po zabiegu nie posmarowała buzi niczym co ochroniłoby skóre przed bakteriami kazała smarować twarz kremem antybakteryjnym z Bio Dermy(który jeszcze bardziej podrażniał skórę) i powiedziała żeby nie pił alkoholu. Zabieg kosztował 150 zł (zdziwiłam się, że tak mało). Twarz mojego chłopaka wyglądała po nim tragicznie. Popękało jeszcze więcej naczyń i na dodatek pojawiły się nieładne krostki, których mój chłopak pomimo trądziku nigdy wcześniej nie miał. Nie przyszło nam wtedy do głowy, że to pogorszenie nastąpiło w wyniku poparzenia. Ufaliśmy pani dr.Oczywiście pani kazała przyjść na nastepny zabieg. Ale całe szczęście szukając nowej siedziby Skin Laser Studio trafiliśmy do uczciwej kosmetyczki, która podleczyła skórę i zamknęła naczynka (nie laserem). Po paru zabiegach stwierdziliśmy, że najlepiej wyleczyć farmakologicznie przyczynę czyli trądzik. Dzisiaj buzia wygląda całkiem ładnie ale jestem wściekła, że ten babsztyl dalej parzy ludzi laserem i zgarnia za to sporą kasę. Do naszej kosmetyczki przychodziło wiele osób poparzonych przez tą panią laserem.
Wow.
Dobrze, że przeczytałam twoją wypowiedź bo właśnie się tam wybierałam na zamknięcie naczynek na skrzydełkach nosa, ale w tej sytuacji ....cóż.
Przyłączam się do pytania czy w okolicach Katowic jest jakiś gabinet któremu można powierzyć swoją twarz bez obaw.
A swoją drogą to co ci dermatolodzy robią w czasie studiów, balują tylko??
U mnie więcej złego niż dobrego zdziałali. Koszmar.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 13:22   #260
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Mam pytanie do osób, które wiedzą coś o zabiegach naświetlania lampą solux z niebieskim filtrem twarz naczynkowej. Raz w życiu miałam taki zabieg, gdy miałam problemy z silnym rumieniem i po 10 minutach skóra zbladła i przestała być tak gorąca. Wiem, że wykonuje się takie naświtlania dla osób z problemami naczynkowymi w celu złagodzenia. Czy wiecie coś na ten temat?
Ile takich zabiegów należy robić? Czy są jakieś przecwskazania?
Byłabym wdzięczna o jakiekolwiek informacje.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 18:06   #261
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

też mnie to interesuje, właściwie jestem zdecydowana na te zabiegi, bo chyba nie są drogie, z tego, co wiem, ale nie mogłam znaleźć nigdzie w pobliżu gabinetu, które je oferuje. najlepsza byłaby pewnie cała seria, czyli ok. 10 zabiegów. podobnie działa chyba jonoforeza z wapniem lub wit. C. - czytałam na jakimś forum, że jakaś dziewczyna wzięła ponad 20 tych zabiegów i była bardzo zadowolona.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-08, 16:45   #262
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

No właśnie, mało jest informacji o tego typu zabiegach. Mówi się o tym, że uspkaja naczynka, że są zalecane takie zabiegi, że jeden zabieg trwa około 10 -12 minut a takich zabiegów ma być conajmniej 10.
Wiem jeszcze tyle, że solux z niebieskim filtrem odbiera ciepło, czyli obkurcza naczynka krwionośne.
Mam zamiar zadzwonić do gabinetu kosmatycznego gdzie wykonują takie zabiegi i zapytać o szczegóły.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:26   #263
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Naswietlanie lampa sollux z niebieskim filtrem jest jak najbardziej polecane przy skorach naczynkowych, z tradzikiem rozowatym, wrazliwych. Jest to zabieg bardzo niedoceniany i malo stosowany w gabinetach. Najlepsze efekty daje stosowany w serii 10 zabiegow.
Przeciwwskazaniem sa: ostre stany zapalne skory i tkanek miekkich, sklonnosc do krwawien, goraczka, niewydolnosc krazenia, gruzlica pluc.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 21:47   #264
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Jak często należy powtarzać te zabiegi, bo chyba jedna seria nie likwiduje problemu na stałe. Jaka jest cena jednego zabiegu?
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 07:29   #265
catherinne24
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 591
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Ja miałam naświetlaną twarz i powiem szczerze,że mi pomogło,ale na zaczerwienienia, a nie na naczyńka. Jednocześnie miałam robiony zabieg krioterapi, a cała kuracja trwała ok 2,5 miesiąca.
Jeżeli zaś chodzi o zamykanie naczynek, to polecam laserowe zamykanie-troche boli, ale skóra po zabiegu jest gładka
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają...dopiero zakupy" M.Monroe
catherinne24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 14:25   #266
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Niestety nie udało mi sie znalezc nic konkretnego w googlach, raczej szczatkowe informacje.
Ale podbijam, bo tez jestem ciekawa
Naswietlane mialam tylko plecy w celu pozbycia sie krostek-rzeczywiscie zmniejszyly sie. Placilam chyba 1zl za 1 minute.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 14:41   #267
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

No uwazam ze najbardziej konkretnej informacji juz wam udzielila tutaj kosmetyczka Ja sama na pracowni kosmetycznej mam taka lampe i czasem jej uzywamy przy roznych zabiegach, ale tez nam mowila kosmetyczka ze jest ona b.dobra przy cerze naczynkowej. Sluchajta sie ludzi ktorzy sie na tym znaja (mam tu na mysli p. Agnieszke)
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 18:06   #268
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

ale co dokladnie powoduja te naswietlania? jak oddzialuja nasz organizm ze tak powiem powoduja zamykanie naczynek czy dzialaja na cos jeszcze? piszecie, ze na zaczerwienienia, ale zapewne jezeli czerwienie sie jak burak na twarzy np. przy zmianach temp, to rozumiem, ze ta lapma mi nie pomoze?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 18:59   #269
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake
ale co dokladnie powoduja te naswietlania? jak oddzialuja nasz organizm ze tak powiem powoduja zamykanie naczynek czy dzialaja na cos jeszcze? piszecie, ze na zaczerwienienia, ale zapewne jezeli czerwienie sie jak burak na twarzy np. przy zmianach temp, to rozumiem, ze ta lapma mi nie pomoze?
Są 2 rodzaje lampy Solux: czerwona i niebieska. Czerwona ogolnie pobudza skore zmeczona, poszarzala, gdy jestesmy zmeczeni, zaspani...Lampa niebieska wlasnie lagodzi rozne podraznienia skory (nawet np. do depilacji), naczynka, odpreza, wycisza, uspokaja... To tak ogolnie. Dokladnej analizy tej lapmy nie znam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 20:07   #270
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: cera naczynkowa-lampa solux (niebieski filtr)

Ja właśnie zakupiłam sobie soluxa na allegro. Mam zamiar wypróbować na moją naczynkową cerę
Mam jednak pytanie, skoro niebieski filtr tak uspakaja naczynka, jest doskonała dla wrażliwych cer, to dlaczego jednym z przeciwskazań do jej zastosowania są skłonności do krwawień (tak napisała Pani kosmetyczka).
Tak naprawdę bardzo mało jest informacji i zastosowaniu soluxa z niebiskim filtrem, częściej stosuje się na różne schorzenia z czerwonym filtrem, ale to dla naczynkowców zabójstwo.
Wydaje mi się, że zabigi naświetlania soluxem dla naczynkowców nie są tak doceniane, bo to zabiegi stosunkowo tanie. A przecież teraz niby tyle alternyw droższych czyli drogie lasery.
Może się myle ale zabiegi soluxem z niebieskim filtrem są chyba podobne w efektach do jonoforezy czy tak?
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.