co kupujecie w Polsce? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-26, 09:28   #181
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: co kupujecie w Polsce?

z polski przywoze jeszcze masc cynkowa,tormentiol i najzwyklejsza masc z witamina A oraz skinoren, ktory tutaj jest niestety na recepte,poza tym zel delikatnie zluszczajacy z lagodnymi mikrogranulkami clean&clear johnsona-nie ma niestety tego zelu w drogeriach.
dziewczyny piszecie ze owoce, warzywa kupowane tutaj nie pachna,nie maja takiego samego smaku, warzywa i owoce kupowane w polsce w supermarketach (np. wspomniany koperek) tez nie pachna! wystarczy robic zakupy na targu, a smaki i zapachy gwarantowane!pozdrawiam
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 10:08   #182
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez keythh26 Pokaż wiadomość
wiem ze budyn to pudding, nie musisz mi o tym mowic,zreszta jest to nazwa miedzynarodowa, ale te puddingi niemieckie nie pasuja mi w smaku-probowalam i aldikowskich i dr.oetkera, ale moim zdaniem smaku budyniu smietankowego winiary nic nie jest w stanie zastapic! a co do gelatine, nie kupuj i nie probuj bo wyrzucisz do kosza! pozdrawiam

wiec czemu piszesz ze tutaj nie ma? Myslalam, ze nie wiesz ze tutaj jest budyn, skoro napisalas ze tego sie tutaj nie uswiadczy i dlatego napisalam ze jest i jak sie nazywa.Kwestia smaku to juz inna sprawa, mi one smakuja, chodz na poczatku byly troche za slodkie, mimo ze daje mniej cukru.

Ja tez na poczatku duzo wozilam z Pl (pisalam to wczesniej), ale jak poznalam jezyk okazalo sie ze wszystko jest
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 12:45   #183
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
wiec czemu piszesz ze tutaj nie ma? Myslalam, ze nie wiesz ze tutaj jest budyn, skoro napisalas ze tego sie tutaj nie uswiadczy i dlatego napisalam ze jest i jak sie nazywa.Kwestia smaku to juz inna sprawa, mi one smakuja, chodz na poczatku byly troche za slodkie, mimo ze daje mniej cukru.

Ja tez na poczatku duzo wozilam z Pl (pisalam to wczesniej), ale jak poznalam jezyk okazalo sie ze wszystko jest
jezeli zabierasz glos na temat mojej wypowiedzi to prosze, abys przeczytala ja jeszcze raz ,uwaznie, bo jak widze nie zrozumialas tego ,co napisalam,a mianowicie ze kupuje budynie i kisiele"ktorych tu niestety nie sposob znalezc w tak duzym wyborze smakowym" - mam nadzieje ze zrozumialas teraz co napisalam i nie bedziesz mi przypisywc slow ktorych nie napisalam, nigdy nie naüpisalam ze tu nie ma budyniu! wiec zachowaj prosze swoja nazbyt daleko idaca interpretacje mojej wypowiedzi dla siebie
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 13:00   #184
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Keythh,nie za czesto uzywasz wykrzyknikow?...
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 13:07   #185
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Wróciłam z Polski z kosmetykami Bielendy, Daxa, Soraya, a do tego szynka, kabanosy i pasztety
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 13:12   #186
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: co kupujecie w Polsce?

cos ty!? to tylko tak, ale wcale nie krzycze, tylko irytuje mnie jesli ktos przeinacza moje wypowiedzi
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 14:33   #187
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: co kupujecie w Polsce?

nie wiem czemu sie irytujesz. Zobacz stronke wczesniej gdzie zacytowalam twoja wypowiedz i udzielilam odpowiedzi ze budyn to pudding. Napisalas tam ze kupujesz budynie, kisiele i galaretki ktorych tutaj nie sposob znalesc, zaraz za tym wymienilas buty i inne rzeczy. Patrzac teraz widze, ze zmienilas wypowiedz i dopisalas ze niesposob znalesc w takiej ilosci samkowej. Robisz ze mnie balona ? "ktorych tutaj niesposob znalesc w tak duzym wyborze smakowym " nie bylo wczesniej w twojej wypowiedz. Wiec kto sie powinien irytowac? ja czy ty?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-26, 15:39   #188
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Dziewczyny nie kłóćcie się o budynie i pudingi .
W Hiszpanii można kupić namiastkę budyniu zwaną -flan.Ktoś powie,że dla niego samkuje jak budyń,a dla mnie osobiście on wogóle nie smakuje,chociaż rzeczywiście przypomina w smaku budyń .Ale ,gdyby ktoś zapytał,czy w Hiszp. jest budyń-powiem,że nie ma ,bo dla mnie flan to nie budyń ,a dla kogoś może być,że flan to budyń.
Ale namieszałam ,ale na pewno wiecie o co mi chodzi .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-26, 16:16   #189
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
nie wiem czemu sie irytujesz. Zobacz stronke wczesniej gdzie zacytowalam twoja wypowiedz i udzielilam odpowiedzi ze budyn to pudding. Napisalas tam ze kupujesz budynie, kisiele i galaretki ktorych tutaj nie sposob znalesc, zaraz za tym wymienilas buty i inne rzeczy. Patrzac teraz widze, ze zmienilas wypowiedz i dopisalas ze niesposob znalesc w takiej ilosci samkowej. Robisz ze mnie balona ? "ktorych tutaj niesposob znalesc w tak duzym wyborze smakowym " nie bylo wczesniej w twojej wypowiedz. Wiec kto sie powinien irytowac? ja czy ty?
wlasnie widze,ale wypowiedz uzupelnilam moze minute pozniej, bo wiem ze puddingi w niemczech oczywiscie sa dostepne,i byloby to klamstwo z mojej strony. przepraszam monikapogrzeba poniewaz nie wiedzialam ktora moja wypowiedz cytujesz

Edytowane przez keythh26
Czas edycji: 2006-09-27 o 12:54
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 16:41   #190
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Hey, a czy wiecie co można obecnie przewieźć w bagażu podręcznym do Anglii? Czy nadal tylko dokumenty i niezbędne leki?Jest możliwość przewiezienia kiełbaski, wędlinki, jakiegoś mięska w bagażu głównym? Bo już całkiem sie zakręciłam z tymi przepisami
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 14:38   #191
agas
Raczkowanie
 
Avatar agas
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 337
GG do agas
Dot.: co kupujecie w Polsce?

w normalnym bagazu mozesz przewiezc co chcesz oczywiscie mowie tu o jedzonku a ogranczenia dotycza jedynie bagazu podrecznego w ktorym nie mozesz miec niczego liquid czyli plynnego np pomadek podkladow blyszczykow czyli wiekszosci damskich akcesorii i niczego do picia ale w to mozesz sie zaopatrzec w sklepach bezclowych po odprawie no i nie mozna miec zapalniczek i zadnych ostrych narzedzi jak nozyczki itp pelna lista wisi zawsze na lotnisku i jest na kazdej stronie linii lotniczych.
agas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-09, 15:18   #192
megi b
Wtajemniczenie
 
Avatar megi b
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 706
Dot.: co kupujecie w Polsce?

agas dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
__________________
Pomóżmy Maciusiowi!



Amelka 23.06.2009

Lilianka 19.07.2014



megi b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 14:56   #193
agas
Raczkowanie
 
Avatar agas
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: konin
Wiadomości: 337
GG do agas
Dot.: co kupujecie w Polsce?

nie ma sprawy
agas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 06:38   #194
Triskell
Przyczajenie
 
Avatar Triskell
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Washington State, USA
Wiadomości: 26
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Przede wszystkim rajstopy. W Stanach jeśli już są czarne rajstopy w jakiś wzorek to tylko kabaretki, innych raczej nie widuję, a jeśli już są to niezbyt ładne, więc zwożę z Polski zapas na jedną czy dwie zimy (i potem wszyscy mnie tu pytają, gdzie kupiłam ). Poza tym herbaty Pu-Erh, tutaj praktycznie nie znane (w sklepach nie ma, przez internet można kupić jedynie te zwykłe, ale już smakowych żadnych nie), krupnik (alkohol, nie zupę) i polskie słodycze z alkoholem (np. wedlowskie baryłki). No i płyny do higieny intymnej, bo tutejsze są okropne.

W tym roku planuję przywieźć trochę polskich kosmetyków, a ponieważ będę przez kilka dni w Warszawie, myślę o zakupie tych chwalonych tu na forum pędzli do makijażu We-Ma.
Triskell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 06:42   #195
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Dot.: co kupujecie w Polsce?

czy to nie jest ciekawe, ze tutaj w stanach taki maly jest wybor plynow do higieny intymnej? A wlasciwie, to wlasciwie zaden.. jest Eva..czy jakos tak ale to wlasciwie niby sluzy do mycia calego ciala.. sa tez takie, ktore sluza do irygacji.. ale takich typowych raczej nie uswiadczysz. Jak bylam w Polsce i poszlam do Rosmana, to wybor byl ogromny, ogromny..a tu? Dlaczego tak jest?
No i co mnie wkurza, ta innosc produktow na rynek europejski i amerykanski..np przywiozlam sobie z Polski zel do mycia Nivea, cashmir.. cudowny zapach ale oczywiscie tutaj mimo, ze Nivea jest, tego nie ma..
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 06:56   #196
Triskell
Przyczajenie
 
Avatar Triskell
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Washington State, USA
Wiadomości: 26
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Dokładnie, ja na przykład w Polsce lubię też płyny do mycia ciała Nivea, ale te o zapachu 4 żywiołów. Tu ich nie ma (pewnie sobie znowu wszystkie cztery z Polski przywiozę). Podobnie z herbatami: niby ta sama firma, Lipton, a herbat Pu-Erh (np. melonowo-jabłkowej czy ananasowej) tu nie ma (sprawdzałam nawet na amerykańskiej stronce Liptona).

Ten płyn, o którym piszesz, to Summer's Eve i moim zdaniem pachnie jak jakiś środek do czyszczenia. Widziałam raz gdzieś jakiś inny - pachnie identycznie. Gdzie im na przykład do macierzankowej czy rumiankowej Ziai?
Triskell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 21:48   #197
bilika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 72
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Mam pytanko do Doni 79 czy jezdzisz do Gronau moja siostra mieszkala w Enschede i teraz przeprowadzila sie do Niemiec.
A Ja tez kupuje wafelki Princesa sok Tymbarg (jablkowo mietowy) chleb kosmetyk Ziaja , kasztanki i chalwe .
bilika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 12:48   #198
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: co kupujecie w Polsce?

w niemczech tez trudno dostac lipton pu-ehr smakowe, nie rozumiem dlaczego
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 23:08   #199
0mariolka0
Raczkowanie
 
Avatar 0mariolka0
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 37
Talking Dot.: co kupujecie w Polsce?

A ja właśnie kupiłam kuchenke gaz-elektr. do zabudowy. Właśnie kupiliśmy mieszkanie i jesteśmy w trakcie remontu a tekie rzeczy w olsca są duuużżżoooo tańsze(różnica to ok. 800euro)
__________________
Pozdrowionka
0mariolka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-20, 23:09   #200
0mariolka0
Raczkowanie
 
Avatar 0mariolka0
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 37
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez 0mariolka0 Pokaż wiadomość
A ja właśnie kupiłam kuchenke gaz-elektr. do zabudowy. Właśnie kupiliśmy mieszkanie i jesteśmy w trakcie remontu a tekie rzeczy w olsca są duuużżżoooo tańsze(różnica to ok. 800euro)
Sorki za bład(Polsce)
__________________
Pozdrowionka
0mariolka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 23:02   #201
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Wystarczylo edytowac swoj post. I wtedy bys nie powtarzala swojej wiadomosci. Taka mala wskazowka na przyszlosc zeby sie moderatorzy nie denerwowali Pozdrawiam.

Co do sprzetu to racja w Polsce jest duzo tanszy
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 23:16   #202
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: co kupujecie w Polsce?

ehm, my tzn-ja i mój mąż przy remoncie domu sprowadzaliśmy wszystko z PL - kafelki,kleje, meble, farby,tapety,ocieplenia, wanny, umywalki, kibelki rury, meble kuchenne na zamówienie, łazienkowe no prawie wszystko. Kuchenke też kupiliśmy w PL - gazowo elektryczną do zabudowy - ale okazało się, że jest problem z rurkami. W Anglii stosuje się inne standardy i trzeba było przerabiać. Dlatego już piecyk gazowy do centralnego ( w PL najwyżej do 6000zł a tutaj daliśmy 1600funtów, ale podobno dużo, dużo lepszy) i inne tego typu urządzenia kupowaliśmy już tutaj , w UK. Reasumując - zaoszczędziliśmy ładnych kilka tysięcy funtów dodając nawet koszty transportu całego towaru. Czysty zysk
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 08:03   #203
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Moje dwa yorki zostaly kupione w Polsce, jeden w Bakaracie, czyli nic nie zaoszczedzilam, bo pani Ania ma ceny takie jak na zachodzie, czyli ok. 4000 zl za szczeniaka. Bardzo chcialam miec szczeniaka po Hunterwoodzie, wiec to dlatego. Tutaj championy yorkow ktore mialam okazje poznac nie zachwycily mnie charakterem, nie maja az tak silnej psyche jak Hunterwood, ktory nota bene jest yorkiem z Francji
Do niedawna kupowalam w Polsce niedostepne tutaj perfumy, ale w koncu znalazlam firme, ktora ma spory wybor trudnodostepnych zapachow, wiec to juz sobie darowalam.
Obecnie nic nie kupuje w Polsce, ale tesknie czasami za polskim jedzeniem, zwlaszcza slodyczami i kabanosami.
Acha, no i w zwiazku z tym, ze mam zwierzeta, zabiegi przeprowadzam raczej w Polsce, nie w Danii. Tutaj cena za sterylizacje czy chociazby czyszczenie zebow jest o wiele wyzsza. Troche ostatnio sie pokomplikowalo, bo wynajelam swoje mieszkanie w Wwie, wiec bedac w Pl musze pomieszkiwac u Rodzicow, szczerze mowiac wolalabym w swoim wlasnym mieszkaniu, ale dzieki temu nie musimy co miesiac placic czynszu za mieszkanie w Pl, zawsze jest cos za cos. Odense jest malym miastem w porownaniu z Wawa i szczerze mowiac, ciesze sie ze mam caly czas kontakt z moim rodzimym miastem, bo tutaj nie ma az tak wielu lecznic.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 21:36   #204
0mariolka0
Raczkowanie
 
Avatar 0mariolka0
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Ateny
Wiadomości: 37
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
ehm, my tzn-ja i mój mąż przy remoncie domu sprowadzaliśmy wszystko z PL - kafelki,kleje, meble, farby,tapety,ocieplenia, wanny, umywalki, kibelki rury, meble kuchenne na zamówienie, łazienkowe no prawie wszystko. Kuchenke też kupiliśmy w PL - gazowo elektryczną do zabudowy - ale okazało się, że jest problem z rurkami. W Anglii stosuje się inne standardy i trzeba było przerabiać. Dlatego już piecyk gazowy do centralnego ( w PL najwyżej do 6000zł a tutaj daliśmy 1600funtów, ale podobno dużo, dużo lepszy) i inne tego typu urządzenia kupowaliśmy już tutaj , w UK. Reasumując - zaoszczędziliśmy ładnych kilka tysięcy funtów dodając nawet koszty transportu całego towaru. Czysty zysk
Ja też starałam się namówić TŻ na sprowadzenie tych wszystkich rzeczy z Polski,ale niestety dużo niewywalczyłam. Nie dojść że są dużo tańsze to do tego dużo ładniejsze. Zobaczymy może uda mi się go jakoś przekonać. Jak narazie to ta kuchenka, i zlew oraz baterie.
__________________
Pozdrowionka
0mariolka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 13:52   #205
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Wizazanki z Niemiec!
wszystkie w.w produkty spozywcze mozna kupic w Niemczech. Jest taka firma w Hamm NRW, ktora sprowadza produkty spozywcze z Polski: slodycze, zupki, ogorki, zurki, piwko, wodke, pierogi i co tydzien swieze kielbaski i twarog! W prawie kazdym miescie w Niemczech mozecie je kupic. Ceny sa naturalnie wyzsze niz w Polsce, ale zaplacalne.
Sa tez polskie sklepy w Bremen, Bochum, 2 w Dortmundzie, Gütersloh, Hamm, Hamburgu, Iserlohnie, Wuppertalu i Recklingausen.
Jesli bedziecie zainteresowane to chetnie udziele wiecej informacji.

A ja z Polski wioze BUTY!!! bo w tych niemieckich paskudztwach nie da sie chodzic, kremy Erisa i Ziaji.
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 18:23   #206
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: co kupujecie w Polsce?

EvaMoni, a gdzie mozna te firme znalezc w Kolonii i Duesseldorfie? Albo na trasie miedzy tymi dwoma miastami?
Wprawdzie znalazlam polskie sklepy, ale wybor tam jest bardzo maly, a z tego, co piszesz, ta firma z Hamm sprowadza tego wiecej, a moze maja oddzialy tez w innych miastach.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 21:11   #207
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Sylwia, pracuje w tej firmie. Napisalam juz w jakich miastach firma ta ma swoje sklepy. Ponadto setki sklepow zaopatruje sie w polskie produkty spozywcze. Jesli zapytasz o konkretny produkt w sklepie, ktory juz znasz na pewno sklep ten moze produkt zamowic u nas w hurtowni. Poza tym od lat jezdza na Wochenende auta z tej firmy, gdzie mozna oddac paczke do Polski i kupic produkty polskie. Takie male jezdzace sklepy, a na Twoje zyczenie na pewno zaopatrza sie w produkt, ktory bys chciala. W srode podam Ci dokladna godzine i ulice gdzie staja w Düsseldorfie i Köln. ( musze spisac z komputera ). Gdzie mieszkasz dokladnie? moze akurat jezdza tez do Twojej miejscowosci?
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 22:23   #208
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Ewo, myslalam, ze w tych miastach, ktore wymienilas, sa polskie sklepy, ale niekoniecznie tej firmy, w ktorej, jak sie okazalo, Ty pracujesz

Widze, ze bedziemy miec dobrego informatora

Mnie najbardziej interesowalyby te adresy i godziny postoju tych aut wlasnie w Koeln i Duesseldorfie.
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 22:43   #209
evamoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 438
GG do evamoni
Dot.: co kupujecie w Polsce?

W miastach, ktore wymienilam moj szef ma wlasne, firmowe sklepy, oprocz tego setki tzw. obcych sklepow w calych Niemczech zaopatruja sie u nas w polskie produkty. Ciesze sie, ze moge byc do czegos potrzebna i sluze pomoca. W srode wieczorem podam Ci dokladne adresy postoju aut w DÜ i Köln.
A na jakie jedzonko mialabys ochote? ( Ale jestem glodna, ale jest juz 23-42, wiec jesc nie moge...... Aby do sniadania...)
evamoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 23:11   #210
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: co kupujecie w Polsce?

Jedzonko no nie wiem, za bardzo sie objadlam niedawno
Np. dobre typowo polskie grzybki marynowane
Mleko w proszku.
Pierogi, bo samej mi sie za czesto nie chce robic... itd.
I zeby te produkty nie byly 'niewiadomego pochodzenia' jak to czasem bywa, ze czlowiek sie obawia, co jest w srodku

Bardzo chcialabym dostawac co miesiac jakas polska gazete (prenumerata jest zupelnie nieoplacalna, a w sklepie, ktory znalazlam, byly tylko gazety z programem telewizyjnym i jakies krzyzowki)

No i niektore kosmetyki, np. Seboradin do wlosow. Leki, np. Fervex. Galaretki, ale nie na bazie zelatyny pochodzenia zwierzecego (w PL nie ma z nimi problemu, w DE wszedzie jest zelatyna wieprzowa).

W tym momencie sama nie wiem za bardzo, co bym chciala Zaskoczylas mnie tym pytaniem, bo akurat siedze w PL, wiec tymczasowo mam wszystko
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-19 15:35:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.