Operacja plastyczna na NFZ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-18, 17:58   #1
speedy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3

Operacja plastyczna na NFZ?


Witam mam pytanie, mialem zlamany nos. Źle mi sie teraz oddycha, aby to naprawic potrzebna jest operacja plastyczna, bylem dzisiaj u laryngologa to mi powiedzial, ze nie moze mi dac skierowania na operacje plastyczna poniewaz nos nie wyglada zle. Ja mu na to, ze chodzi o zle oddychanie, to powiedzial, ze mi da ewentualnie na wyprostwanie przegrody. Ktora jest tylko delikatnie skrzywiona(bylem u innego laryngologa ale nie wiedzialem, ze mozna sie ubiegac o operacje na NFZ). Jak sadzicie przysluguje mi to skierowanko na NFZ? Zamierzam owiedzic innych laryngologow. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

A tak w temacie to nie jest tak, ze gdy robie przegrode nosowa na NFZ u pryatnego chirurga to plastyka nie jest przypadkiem o wiele wiele tansza. Wyczytalem na forum, ze kots sobie robil przegrode na NFZ to wtedy plastyka kosztowala 2tys tp by bylo dpbre rozwiazanie wszystko na rax zrobie i taniej
speedy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 13:35   #2
kle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 114
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

na 100% jest taniej ;p
kle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 07:10   #3
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

ale operacja prostowania przegrody chyba nie ma wpływu na zewnętrzną estetykę
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 20:25   #4
speedy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

Chodzi o dodatkową usługę plastyka czyli oprócz robienia przegrody na NFZ robienie za własne pieniądze plastyki nosa
speedy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 20:50   #5
Anna-Maria-G
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
GG do Anna-Maria-G
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

Od pewnego czasu zastanawiam się nad operacją plastyczną nosa. Nie dość, że jest bardzo garbaty, to jeszcze szeroki i całkowicie psuje wygląd mojej twarzy. Co więcej, mam krzywą przegrodę nosową. Czytałam już na tym forum, że możliwe było zrobienie dwóch rzeczy na raz - przegroda nosowa + korekcja kształtu. Chciałabym zrobić sobie coś takiego i tu nastuwa mi się pewne pytanie:
jak wyglądają koszta, jeżeli zrobię operację przegrody nosowej (załóżmy, że dostanę refundację), ale do tego jeszcze korekcja? Czy będę musiała/mogła dopłacić, czy może jest tak, że jak robią operację, to już 'wszystko jedno' czy robią tylko przegrodę, czy dodatkowo trochę go poprawią? Czy ktoś z Was może coś takiego przechodził?
Po drugie, zastanawiam się keidy taką operację zrobić. W maju zdaję maturę, moja skóra jest młoda i dobrze się regeneruje, więc to chyba właściwy czas. Chciałam zrobić po maturze, pod koniec maja, ale czytałam gdzies że 3 miesiące po operacji nie jest wskazane opalanie. Nie wiem, czy rzeczywiście to bardzo szkodzi, czy jak będę używała mocnego filtra i chroniła się dodatkowo np. nosząc kapelusz, to nic się nie stanie? Jak to na prawdę wygląda?
Byłabym wdzięczna za wszystkie porady. Pozdrawiam

P.S. Wiem, że były podobne tematy, ale chciałam się podzielić moimi wątpliwościami i uzyskać dokładniajsze informacje 'na miarę' mojej sytuacji
Anna-Maria-G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 01:23   #6
StreetDream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Z domu ]:->
Wiadomości: 1
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

Niedawno miałam złamany nos, ze względów estetycznych (bo jestem kobietą i takie tam) chirurg skierował mnie do laryngologa, który stwierdził, że złamanie nosa nie uniemożliwia oddychania, nie wymaga nastawiania, ewentualnie interwencji CHIRURGA PLASTYCZNEGO, co nie jest fundowane przez NFZ i owych poprawek trzeba dokonywać we własnym zakresie. Skoro lekarz nie stwierdził, że złamanie przeszkadza Ci w oddychaniu, to pozostaje już tylko zbierać na operacje . :/
StreetDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 18:30   #7
Anna-Maria-G
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
GG do Anna-Maria-G
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

To ja mogę radzić Ci poszukanie innego lekarza, który stwierdzi, że jednak przeszkadza. Sama mam taką sytuację, jeden lekarz mówi, że krzywa przegroda przeszkadza mi w oddychaniu i trzeba koniecznie operować, inny, że nie i nie ,a takiej potrzeby. Może pochodź trochę po lekarzach, aż trafisz na takiego, dzięki któremu uda Ci się zrobić operacje na koszt NFZ.
Powodzenia
Anna-Maria-G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-02, 20:18   #8
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

Operację przegrody robi sie na fundusz jeśli jest skierowanie do zabiegu od laryngologa. Operacje plastyczne na fundusz są wykonywane w sytuacji gdy "defekt" utrudnia normalne funkcjonowanie, prowadzi do kalectwa (czyli np blizny po oparzeniach na stawach kolanowych, łokciowych, które utrudniają poruszanie się). Krzywy nos jest tylko kwestią estetyczną. Połaczenie tych zabiegów wymagałoby obecności na sali operacyjnej i chirurga plastyka i laryngologa. Znieczulenie do tych operacji jest różne...
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 21:51   #9
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

czyli jak mam rozumiec jak nos byl zlamany i jest krzywa przegroda to mozna zrobic ja na NFZ? a jak do tego chce sie estetyke zrobic jego czyli cos poza przegroda to sie doplaca? a jakie sa koszta poprawki estetycznej mniej wiecej? np za szeroki nos? prosze o odpowiedz
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 22:01   #10
Anna-Maria-G
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
GG do Anna-Maria-G
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
czyli jak mam rozumiec jak nos byl zlamany i jest krzywa przegroda to mozna zrobic ja na NFZ? a jak do tego chce sie estetyke zrobic jego czyli cos poza przegroda to sie doplaca? a jakie sa koszta poprawki estetycznej mniej wiecej? np za szeroki nos? prosze o odpowiedz
No właśnie podobno się da zrobić to naraz - przegroda+korekcja. W cennikach jest to zapisane jako całkowita korekcja nosa i obejmuje też przegrodę.
Również jestem zainteresowana czymś takim, aby dopłacić za korekcję. W Warszawie znalazłam prywatną klinikę Jolly Med, która ma podpisaną umowę z NFZ, ale nie mogę znaleźć zbyt wielu opini na ich temat.
Macie z nimi jakieś doświadczenia?
Anna-Maria-G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 23:15   #11
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

moze lepiej podac konkretnego chirurga ktory operuje byloby latwiej
jacy tam operuja wiesz?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 18:43   #12
Anna345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

hejka, mam pytanie gdzie w Poznaniu mozna zrobic przegrode nosowa na nfz z dopłata za plastyke nosa ?
Anna345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 21:49   #13
Anna-Maria-G
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
GG do Anna-Maria-G
Dot.: Operacja plastyczna na NFZ?

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
moze lepiej podac konkretnego chirurga ktory operuje byloby latwiej
jacy tam operuja wiesz?
Znalazłam:
"Specjaliści CHIRURDZY PLASTYCY:
Dr Janusz Obrocki, Dr Grażyna Jurek, Dr Paweł Szymański"

oraz, co przydatne również przy operacji przegrody:

"Specjaliści CHIRURDZY OTOLARYNGOLODZY:
Dr Jan Bardanin, Dr Barbara Dembińska, Dr Sławomir Marcinkiewicz, Dr Tomasz Zaborowski"
Anna-Maria-G jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.