Dziąsła - problem :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-20, 12:31   #1
winner
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 026
Red face

Dziąsła - problem :/


.

Edytowane przez winner
Czas edycji: 2007-08-06 o 12:07
winner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:50   #2
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Dziąsła - problem :/

http://www.polkardbis.pl/sklep/index...h_kat&id_kat=8 tutaj jest cos o tym napisane

Jak można zapobiec zapaleniu dziąseł?

Bardzo łatwo. Główną przyczyną problemów
z dziąsłami jest płytka nazębna, którą - przy zachowaniu określonych zasad higieny - można usunąć. Ważna jest odpowiednia technika szczotkowania, dzięki której usuniemy płytkę
w całości, szczególnie z obszaru granicy dziąseł. Istotne są również: czyszczenie przestrzeni międzyzębowych oraz stosowanie skutecznej pasty przeznaczonej do ochrony dziąseł. Dzięki temu nawet podrażnione przez długi czas dziąsła mogą ulec regeneracji.

Stomatolodzy polecają preparaty meridol na problemy z dziąsłami. Mają zaufanie do tych preparatów, które zawierają wyjątkowe połączenie dwóch substancji czynnych: aminofluorku i fluorku cynawego. Związek ten zatrzymuje aktywność bakterii w pozostałej po szczotkowaniu płytce nazębnej i hamuje długotrwale powstawanie nowej płytki. W ten sposób meridol wspomaga regenerację podrażnionych dziąseł i pozwala na utrzymywanie zębów i dziąseł w zdrowiu. Wyjątkowa skuteczność preparatów meridol została potwierdzona w ponad 100 badaniach naukowych.


http://wwwpl.gaba.com/higiena/zapalenie_dziasel.html i tutaj i jeszcze tutaj http://www.ajona.pl/ajona.html
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:53   #3
winner
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 026
Dot.: Dziąsła - problem :/

.

Edytowane przez winner
Czas edycji: 2007-08-06 o 12:07
winner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 12:53   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Dziąsła - problem :/

Może masz nadwrażliwe dziąsła, albo paradontozę. Przede wszystkim poradź się dentysty. Ja mam wrażliwe dziąsła, ale nie aż tak, choć częśto mi trwawią przy myciu zębów. Wybierz bardzo miękką szczoteczkę i myj delikatnie, do tego możesz płukać jamę ustną rumiankiem, albo jakimś łagodnym płynem. Jedz wit. C z rutyną, uszczelnia naczynka włosowate.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:56   #5
Shiva
Raczkowanie
 
Avatar Shiva
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 197
Dot.: Dziąsła - problem :/

Polecam pastę do zębów elmex tą zieloną
Pozdrawiam
Shiva
Shiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 13:59   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Dziąsła - problem :/

Nie zwlekaj z wizytą u dentysty,bo może się to nawet skończyć utratą zębów. .W Hiszpanii dentyści zalecają płukać zęby zwykłym roztworem wody z solą,wpływa to bardzo dobrze na dziąsła.Zdrowe dziąsło nie jest gładkie i błyszczące a swym wyglądem przypomina skórkę od pomarańczy.Ważne jest prawidłowe mycie zębów i regularne usuwanie kamienia w gabinecie.
Jeśli masz zapalenie dziąseł możesz kupiś strepsils z witaminą c-też pomaga,jeśli choroba nie jest zaawansowana.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 21:18   #7
mona05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: Dziąsła - problem :/

Witam,
Ja także mam problem z zębami Krwawią mi od jakiegoś czasu Na początku myślałam, że to zwykłe zapalenie więc płukałam je szałwią. PO jakimś czasie jak zauważyłam że to nie w tzm problem poszłam do dentysty, który zalecił mi mycie i mycie pastą Lacalut . Troszkę krwawią mniej ale nadal krwawią po 2,5 miesiącach:/ Krwawią tylko po jednej stronie. Jak myslicie?? Czy to wina kamienia czy może coś poważniejszego?? W tym tyogdniu wybieram się do innego dentysty
__________________
Monika



One life - One love...
mona05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 09:48   #8
diwa82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 262
GG do diwa82
Dot.: Dziąsła - problem :/

Na problematyczne dziąsła najlepsza jest pasta Ajona. Sama stosowałam ją, mając podobny problem, i bardzo mi pomogła. Wklejam link na wypadek, gdyby Cię to zainteresowało: http://www.ajona.pl/ajona.html
diwa82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 18:56   #9
aneczka240
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka240
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 134
Dot.: Dziąsła - problem :/

Cytat:
Napisane przez mona05 Pokaż wiadomość
Witam,
Ja także mam problem z zębami Krwawią mi od jakiegoś czasu Na początku myślałam, że to zwykłe zapalenie więc płukałam je szałwią. PO jakimś czasie jak zauważyłam że to nie w tzm problem poszłam do dentysty, który zalecił mi mycie i mycie pastą Lacalut . Troszkę krwawią mniej ale nadal krwawią po 2,5 miesiącach:/ Krwawią tylko po jednej stronie. Jak myslicie?? Czy to wina kamienia czy może coś poważniejszego?? W tym tyogdniu wybieram się do innego dentysty
Tak jak piszesz, kamień może być przyczyną krwawienia dziąseł. Mnie też krwawią dziąsła, ale tylko jak dentysta mi coś przy nich grzebie, przy myciu nie krwawią. Mój stomatolog polecił mi pastę Meridol i rzeczywiście ta pasta pomaga zregenerować podrażnione dziąsła. Może za mocno przyciskasz szczoteczkę do dziąseł a nie zębów z tej strony, z której Ci krwawią?
__________________


15

aneczka240 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.