Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-25, 08:32   #31
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: cera po effeclar k - ZGROZA!

dobrze- w takim razie jest spora szansa, ze to tylko przejściowe pogorszenie cery zdarzajace się po kwasach.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 19:12   #32
janna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 111
GG do janna
Re: cera po effeclar k - ZGROZA!

TEZ TO MIALaM!!!!dostalam to na brodzi i policzku...taka kaszka...powiem ci ze odstawilam wtedy..ale po ok.polroku znow zaczelam stosowac( ale uzywalam go tylko na noc..jakdostalam "tego uczulenia"to stosowalam go 2 razy dziennie)i bylo wszystko w porzadku.a moze przez przypadek uzylas jescze jakiejs masci , albo jakis krem po posmarowaniu sie Effeclarem k????
janna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 16:39   #33
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Effeclar K - Co I Jak??

hej
przegladnelam juz znaczna czesc forum i nie moge znalezc niczego konretnego na temat wlasnie EFFACLARU K. chcialabym na jesien zaczac kuracje kwasami w celu zlikwidowania zaskornikow i doczytalam sie tyle ze na poczatek dobrze jest zaczac wlasnie od niego bo ponoć LYSANEL czy GLYCO - A sa zbyt mocne na poczatek.
Szukalam jakiejs wzmianki o tym na KWC ale nie ma tam czegos takiego albo ja nie umiem znalezc.
Jezeli wiecie cos na ten temat to prosze napiszcie mi ile kosztuje i jakie macie zdanie na ten temat.
aha i jeszcze jedno - czy w ogole te preparaty mozna kupic bez recepty (bo domyslam sie , ze w aptece)?? Jak juz wspomnialam dopiero zaczynam i nie orientuje sie jeszcze dokladnie w temacie.
dzieki z gory za pomoc.

Edytowane przez laloja
Czas edycji: 2005-07-18 o 23:35
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 17:29   #34
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

O Effaclarze i kwasach baaaardzo dużo już było. Cena chyba ok. 50zl, tylko w aptece, bez recepty. Faktycznie jesli dopiero zaczynasz, to Effaclar bedzie najlepszy (ale np. dla mnie jest za slaby - zupelnie nie odczuwam i nie widze jego dzialania). Bedziesz musiala nawilzac buzie, bo kwasy mocna ja wysusza. No i trzeba bedzie od razu zakupic jakies filtry (SVR, Bioderma, LRP, Avene - wszystkie apteczne), pomimo, ze planujesz to wszystko na jesien.
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 17:36   #35
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Dziekuje Ci bardzo Iydiam.
juz cos tam znalazlam na KWC wiec poczytam sobie wiec jeżeli mozecie to prosze o komentarze jak u was z tym bylo, czy dobrze czy zle. zastanawiam sie czy nie zaczac od mocniejszego bo wydaje mi sie ze moze byc za slaby - nigdy nic mi buzki jeszcze nie przesuszylo.
W kazdym badz razie dzieki.
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 17:39   #36
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Ja się podłączę pod ten temat, miałam takowy wątek założyć, ale obawiałam się z uwagi na nagonkę z wyszkukiwarką. Ja podobnie jak lydiam planuję zacząć na jesieni przygodę z kwasami, moje pytanie brzmi: czy stosując kwasy (na początku oczywiście niskie stężenie, jak najniższe się da czyli LRP) mogę stosować toniki, kremy i co tam jeszcze z alkoholem. Bardzo boję się podrażnień, wolę zapobiegać niż leczyć. Napiszcie jakich kosmetyków używać stosując kwasy (filtry oczywiście fotostabilne=apteczne) aby uniknąć podrażnień, czas zacząć studiować składy

Edytowane przez zalika
Czas edycji: 2005-07-17 o 18:00
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-17, 21:07   #37
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Tu są recenzje, jeśli ktoś jeszcze nie znalazł
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=220

Dla mnie to jest świetny krem, faktycznie niezbyt silny, ale działanie widać. Na poczatek spokojnie starczy, nie radzę bez przygotowania cery zaczynać od czegoś mocniejszego.
Z właściwości nawilżających Effaclaru też byłam bardzo zadowolona, absolutnie nie wysuszył mi cery. Wręcz przeciwnie, stosowałam go później na Glyco-A jako nawilżacz, no ale każdy ma inną cerę
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-18, 06:46   #38
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

dla mnie effaclar to cudowne objawienie.
swietny dla mojej tlustej cery.
nie wysuszyl mi cery, a stosowalam razem z zelem do mycia twarzy z tej serii.
z czasem polubilam nawet jego zapach- dla nie dosc charakterystyczny.
slicznie wygladza, ujednolica kolor cery

jednym slowem: bomba
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 07:17   #39
derika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Witam,
mi effaclar wogóle nie wysuszał twarzy, wręcz przeciwnie, rano była zawsze bardzo ładnie nawilżona. To początkowe schodzenie skóry przy effaklarze, które może trwać kilka dni, według mnie nie jest wysuszeniem tylko reakcją skóry na szybszą wymianę naskórka.
Dodam że po effaklarze miałam wrażenie głęboko nawilżonej cery a nie tylko wierzchnich warstw.
Po 2 tubkach effaklaru stosowałam lysanel svr, jest rzeczywiście dużo mocniejszy, ponownie trzeba było przeczekać z tydzień dość intensywnego łuszczenia się skóry ale później było ok.

Według mnie kwasów nie powinno już się łączyć z innymi kremami, należy tylko pamiętać o dobrych filtrach na dzień (uważajcie tylko żeby nie miały one składników zapychających pory).
Pozdrawiam,
d
derika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-18, 13:08   #40
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Możecie mi jeszcze powiedzieć jakich kosmetyków (składników)NIE stosować kiedy się stosuje kwasy?
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-19, 00:12   #41
limbo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 57
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

up up
limbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-19, 10:18   #42
laloja
Raczkowanie
 
Avatar laloja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska - raz tu, raz tam
Wiadomości: 96
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Ja tez podbijam to pytanko, ale moze napisze troche konkretniej.
Uzywam sobie do mycia buzki zelu Garniera, albo Nivea Visage i potem tonik z Garniera, ktory jest z alkoholem. Nie wiem czy to + np. Effeclar to nie bedzie za duzo .
Moze macie jakies doswiadczenia z podobnym zestawikiem??
Aha i jeszcze jak duze to fitry musza byc?? UV 20??
laloja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 12:13   #43
brzozka
Rozeznanie
 
Avatar brzozka
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 671
Dot.: Effaclar k i Acne-derm jednocześnie?

Przeczytałam wiele wątków na temat kwasów i konkretnie Effaklaru K, jednak mam jeszcze jedno, konkretne pytanie: czy mogę stosować jednocześnie Acne-derm i Effaklar K..? (Zdaję sobie sprawę z konieczności stosowania filtrów) Jeśli tak to w jakiej kolejności? A może najlepiej rano Effaklar wieczorem AD?

pozdrawiam
brzozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 12:42   #44
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Effaclar k ??

ja też mam pytanie dotyczące tego kremiku : czy można przed jego nałożeniem przemyć twarz tonikiem benzacne czy nic niepowinno się używac pod niego?
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 17:12   #45
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Effaclar k ??

a możecie mi jeszcze napisać który waszym zdaniem krem jest lepszy effaclar czy vichy czy normaderm? przeprasz że ise tu podpinam ale nie beę już nowego wątku zakładać.
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 20:19   #46
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Effaclar k ??

Falkko, pamietaj, ze mozesz edytowac swoje odpowiedzi

A odnosnie Twoich pytan:
Mozesz buzie przetrzec tonikiem Benzacne przed zastosowaniem kremu z kwasami - pamietaj tylko, zeby kwas aplikowac na CALKOWICIE JUZ SUCHA BUZIE bo inaczej moze dojsc do podraznien (wilgotna buzia lepiej chlonie kwas). Po godzinie mozesz nalozyc na to jeszcze nawilzajacy krem jesli czujesz, ze buzia jest sciagnieta - dobierz sobie taki, o ktorym wiesz, ze Cie nie zapycha ani nie podraznia.
Osobiscie sama uzywam toniku Benzacne przed aplikacja Acne-Dermu.
Na dzien obowiazkowo filtry ale o tym juz chyba nie musze przypominac ?

Co do pytania o to czy Effaclar czy Vichy Normaderm- moze zajrzyj na KWC albo popros o probki w aptece. Seria Normaderm ma sporo alkoholu i drazniacych skladnikow. Nie trzeba stosowac calej serii kosmetykow od jednego producenta - wybieraj te, o ktorych wiesz, ze Ci sluza. Na przyklad tonik Benzacne, ktory uwazam, ze jest swietny, dobrze oczyszcza a nawet nawilza.
Ja bym wybrala jeden produkt. I wolalabym Effaclar K ale kazda z nas ma inna skore i inaczej reaguje. Normaderm mialam ze cztery lata temu i bylam zadowolona ale tez nigdy nie mialam zlej cery.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 22:53   #47
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Effaclar k ??

dzięki za odpowiedzi sywia zdecydowałam się kupić Effaclar k. i o edytowaniu będę pamiętać
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 06:32   #48
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: Effaclar k ??

Używam Effeclaru K od chyba soboty tylko na noc, i jestem bardzo zadowolona, Normaderm bardzo wysuszał mi skórę a po Effeclarze jest gładziutka i powoli znikają gródki podskórne mam nadzieję że przy dłuższym stosowaniu będzie gładziusieńka
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 09:21   #49
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: Effaclar k ??

ja właśnie zamawiam z internetowej apteki ten kremik + homeopatyczne kropelki na trądzik. ciekawe czy ten zestaw podziała

a może ktoś stosował te kropelki?
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-20, 10:45   #50
kamiks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Prudnik
Wiadomości: 330
GG do kamiks Send a message via Skype™ to kamiks
Dot.: Effaclar k ??

Ja wczoraj zdobyłam próbke effaclar k, użyłam tego na wieczór i hmmmm....po jakiejs godzinie powiedziano mi ze mam zarózowioną cerę..ale pomyslalam sobie:zobaczymy rano. Po obudzeniu stwierdziłam że skóra na mej twarzy jest ściągnięta ( tak jak to zawsze bywa przy uczuleniach- taką mam cerę od lat, niestety...) Sama juz nie wiem co o tym myslec. Nie wiem też czy po zuzyciu 5ml próbki mozna zauwazyć jakied poprawy jeżeli chodzi o zaskórniaczki i ogólnie o stan skóry.... Nie wiem tez czy rozdzielanie takiej tubki 5ml na 2- 3 uzyci ama sens.... Poradzcie proszę
kamiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 11:09   #51
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Effaclar k ??

kamiks, w profilu masz zaznaczoną suchą skórę, zatem Effaclar jak najbardziej może ją wysuszać. po godzinie od nałożenia Effaclaru nałóż jakiś krem nawilżający. próbka 5 ml powinna Ci wystarczyć na 2 razy. ale po takiej ilości na pewno nie zobaczysz żadnych efektów, najwyżej tylko sprawdzisz, czy krem Cię nie uczula.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:14   #52
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Effaclar k ??

Więc tak: ja używam Effaclaru od dwóch tygodni (bez dwóch dni ). Na razie spektakularnych efektów nie ma, ale po pierwsze primo wiem, że trzeba na to więcej czasu, a po drugie primo: na ten czas - w ogóle mnie nie wysusza, po przebudzeniu po prostu świecę się mniej niż po innych kremach. Zauważyłam też w ostatnich dniach lekkie złuszczanie i wystąpienie kilku pryszczy, ale takich mało stresujących-żadnych ropnych wykwitów (ale w zasadzie nie jestem pewna czy te krostki to po kremie, czy z powodu comiesięcznych dolegliwości kobiecych ).Krótko mówiąc-czekam dalej
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:24   #53
zalorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 31
EFFACLAR K a SOLARIUM

Witam!
Od jakiegoś czasu używam EFFACLAR K, bo mam na buzi przebarwienia i blizny. Mam ochotę na pójście na solarium, bo wybieram się na wesele i chciałabym trochę się opalić, a niestety w naturalny sposób już się nie da Czy powinnam przed pójściem na solarium odstawić EFFACLAR K? Czy moja skóra wymaga jakiegoś specjalnego zabezpieczenia podczas opalania?
Będę wdzięczna za pomoc Pozdrawiam ciepło
zalorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:33   #54
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Effaclar K zawiera kwasy BHA, a przy stosowaniu jakichkolwiek kwasow nie mozna sie opalac, bo skutek moze byc zupelnie odwrotny - jeszcze wiecej przebarwien. A przeciez nie o to chodzi w Twojej kuracji. Twarz powinnas zabezpieczac kremem/mleczkiem/emulsja z wysokim fotostabilnym filtrem (najlepiej 50+), ktory bedzie zabezpieczal cere przed nowymi przebarwieniami. Jesli chcesz byc opalona na weselu, to polacam Ci swietny samoopalacz Autohelios La Roche-Posay lub L'oreal Sublime Bronze tonujacy dwukomorowy (od razu daje efekt opalenizny) i dobry puder brazujacy (np. Ziemie Egipska lub Sloneczna). Przed uzyciem nie zapomnij zrobic peelingu i wmasowac balsam - wtedy samoopalacz rownomiernie i bez smug rozlozy sie na ciale. Podobnie zrob z twarza. Dobrze nalozony samoopalacz potrafi zamaskowac atkie defekty jak blizny czy przebarwienia (naturalna opalenizna zwykle je podkresla wlasnie, gdyz te miejsca sa bardziej narazone na szkodliwe dzialanie promieni slonecznych i zwykle poglebiaja ich ciemniejszy odcien).

Ja tez bylam w zeszla sobote na weselu, nie opalam sie juz prawie pol roku, jedynie samoopalam i efekt byl naprawde swietny! Zycze udanej zabawy
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:42   #55
zalorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 31
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Eh, z samoopalaczami nie mam zbyt dobrego doświadczenia, bo nawet jak uda mi się równo to rozsmarować to potem okropnie wygląda jak zaczyna schodzić. Też nie jestem zwolenniczką solarium. Tak naprawdę to jeszcze nigdy nie korzystałam z takiego sposobu opalania, bo ani mi się opalenizna po nie podoba (ma taki żółty nienaturalny odcień), ani nie uważam żeby to było zdrowe. Ale zależało mi na szybkim efekcie, bo mało czasu zostało...
zalorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:01   #56
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Zeby uniknac brzydkiego schodzenia samoopalacz, nalezy ciagle nawilzac skore balsamami. Samoopalacze maja tendencje do wysuszania skory, dlateo schodzi warstwami i powstaja placki. Codziennie rano i wieczorem dobrze jest wiec smarowac skore balsamem a wieczorem robic delikatny peeling. Sprawdzone - potwierdzone
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:01   #57
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Na tym forum wszelkiemu opalaniu na solarium mówimy stanowcze nie
Jak nie masz pewności co do samoopalacza to spróbuj z pudrem brązującym. Wystarczy wcześniej poćwiczyć w domu i dojdziesz do wprawy w parę dni . Mnie szkoda by było przerywać kurację Effaclarem, tylko po to by się wysolariować na wesele. Zawsze też możesz dopasować sobie taki makijaż który ładnie podkreśli bladość skóry- zerknij na wizażystkę, tam jest o tym super wątek
A poza tym jak masz mało czasu, a nie jesteś stałą bywalczynią solariów, to też ci się nie uda uzyskać super opalenizny w krótkim czasie.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 17:52   #58
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Po odstawieniu kwasów opalanie wchodzi w rachubę dopiero po miesiącu,więc to jest niezbyt dobry pomysł.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 18:11   #59
Marzenax
Raczkowanie
 
Avatar Marzenax
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 284
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Ja stosuję Effaclar K i czas od czasu opalam się i na solarium i na słońcu. Zanim mnie zakrzyczycie dodam że używam filtrów i buzi w ogóle nie opalam. Efekt jest taki, że mam lekką łocista opaleniznę na ciele i białą buzię. Ale wystarczy dobry puder brązujący i cała wygladam tak jakby wróciła z plaży i nikt nie ma pojęcia że pod podkładem kryje się moja trupio blada buzia
Wiem, że stosowanie samoopalaczy jest kłoptliwe i nie zawsze daje naturalnego efektu , dlatego łatwiej opalić sobie całe ciało, a na buzi zrobic sobie makijaż z pomocą pudru brązującego. A co do samoopalacza nakładanego na zakwaszoną buzię to zdecydowanie odradzam. Może zapychać i długo się nie utrzyma na buzi, która jest systematycznie złuszczana przez kwas.
Marzenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 22:33   #60
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: EFFACLAR K a SOLARIUM

Cytat:
Napisane przez Marzenax
Ja stosuję Effaclar K i czas od czasu opalam się i na solarium i na słońcu. Zanim mnie zakrzyczycie dodam że używam filtrów i buzi w ogóle nie opalam. Efekt jest taki, że mam lekką łocista opaleniznę na ciele i białą buzię. Ale wystarczy dobry puder brązujący i cała wygladam tak jakby wróciła z plaży i nikt nie ma pojęcia że pod podkładem kryje się moja trupio blada buzia
Wiem, że stosowanie samoopalaczy jest kłoptliwe i nie zawsze daje naturalnego efektu , dlatego łatwiej opalić sobie całe ciało, a na buzi zrobic sobie makijaż z pomocą pudru brązującego. A co do samoopalacza nakładanego na zakwaszoną buzię to zdecydowanie odradzam. Może zapychać i długo się nie utrzyma na buzi, która jest systematycznie złuszczana przez kwas.
Jest to jakies wyjscie, tylko zastanawiam sie jak chronisz twarz podczas opalania ciala ? Nie wydaje mi sie to do konca bezpieczne...
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.