Spreek je Nederlands? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-21, 12:32   #91
Shanarin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 25
Dot.: Spreek je Nederlands?

A te kursy rzeczywiście coś dają? Fakt przebywa się z Holendrami, ale czy wiele różni się to od samodzielnej nauki z książką? Słyszałam, że od gementee nauka jest za darmo, ale gdy moi rodzice poszli się zapisać, mieli zapłacić 500 euro za semestr. o.O
Shanarin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 12:33   #92
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez Shanarin Pokaż wiadomość
A te kursy rzeczywiście coś dają? Fakt przebywa się z Holendrami, ale czy wiele różni się to od samodzielnej nauki z książką? Słyszałam, że od gementee nauka jest za darmo, ale gdy moi rodzice poszli się zapisać, mieli zapłacić 500 euro za semestr. o.O
Kochana, kiedyś było za darmo ( dla osób zameldowanych) - teraz trzeba płacić.
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-21, 19:55   #93
paolinka3991
Raczkowanie
 
Avatar paolinka3991
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 113
Dot.: Spreek je Nederlands?

Ja z tgo co wiem w Limburgii sa za darmo, ale warunek-nie mozna ominac ani jednej lekcji...
__________________
paolinka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 07:55   #94
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez paolinka3991 Pokaż wiadomość
Ja z tgo co wiem w Limburgii sa za darmo, ale warunek-nie mozna ominac ani jednej lekcji...
Tak, bo to jest ich zabezpieczenie. Dużo osób zapisało się, a nie chodziło.
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:34   #95
paolinka3991
Raczkowanie
 
Avatar paolinka3991
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 113
Dot.: Spreek je Nederlands?

No tak... Ludzie z tzw.slomianym zapalem
__________________
paolinka3991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-22, 17:35   #96
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez paolinka3991 Pokaż wiadomość
No tak... Ludzie z tzw.slomianym zapalem
Hihi
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 22:07   #97
mrazis
Raczkowanie
 
Avatar mrazis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spreek je Nederlands?

cześć, ostatnio byłam w Belgii, i tak mi sie spodobał ten kraj, że jak najszybciej chciałabym tam wrócić i pracować. Jednak aby tam wyjechać i znaleźć pracę wypdałabo znać ten język Dlatego postanowiłam się wziąć za naukę. Póki co na razie nie mam rzadnych książek, ucze się z internetu, głównie z filmików na yt. ( kurs Pietrzaka, czy filmiki TaalEffect ) W dodatku oglądam bajki dla dzieci w języku niderlandzkim. Na razie mam motywację, ciekawa jestem jak długo to potrwa, ale mam nadzieje że chęć nauki nie wygaśnie szybko, ponieważ na prawdę Belgia i Holandia bardzo mi się podobają, i chciałabym tam powrócić
mrazis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-16, 18:32   #98
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Spreek je Nederlands?

Dziewczyny, czy między niderlandzkim a flamandzkim jest duża różnica? Czy bez problemu osoba mówiąca uniwersalnym niderlandzkim zrozumie i będzie zrozumiana przez Flamandrów? (tak to się odmienia? )
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 10:11   #99
mrazis
Raczkowanie
 
Avatar mrazis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spreek je Nederlands?

Wiem tyle, że w Belgii na swój język mówi się flamandzki, a w Holandii -niderlandzki. Jednak wydaje mi się że to jest prkatycznie ten sam język, i bez problemu znając niderlandzki można dogadać się zarówno w Belgii jak i w Holandii
mrazis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 11:19   #100
nesskaa
Zadomowienie
 
Avatar nesskaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 513
Dot.: Spreek je Nederlands?

Zasadniczo jest to ten sam język. Holender i Belg powinni się zrozumieć. Języki różnią się akcentami i pewnymi słowami, wyrażeniami, czasem stosuje się inne rodzajniki. Z tego co pamiętam jest inna wymowa liter G i V. To dokładnie tak jak z językiem angielskim brytyjskim, amerykańskim i australijskim.

Dla mnie osobiście niderlandzki jest bardziej melodyjny i jestem w stanie wyraźnie słyszeć pojedyncze słowa. Za to we flamandzki muszę się wyraźnie wsłuchać, żeby coś zrozumieć.

Szkoda, że temat robi się o pytaniach o Holandię i język, a nie jak w tytule rozmowy w tym języku.
__________________
Blijf niet wachten tot je dromen naar je toe komen.
Vecht voor wat ze waard zijn, en je zal ze vinden.
nesskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 15:38   #101
mrazis
Raczkowanie
 
Avatar mrazis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spreek je Nederlands?

Widze że wątek troche odżył, więc mam pytanie. Jaką książkę polecacie do nauki niderlandzkiego ? Chodzi mi w szczególności o gramatykę. Zastanawiam się nad PONS - Niderlandzki w miesiąc, ale nie wiem do końca czy to jest dobry wybór.
mrazis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-18, 18:39   #102
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez mrazis Pokaż wiadomość
Wiem tyle, że w Belgii na swój język mówi się flamandzki, a w Holandii -niderlandzki. Jednak wydaje mi się że to jest prkatycznie ten sam język, i bez problemu znając niderlandzki można dogadać się zarówno w Belgii jak i w Holandii
Cytat:
Napisane przez nesskaa Pokaż wiadomość
Zasadniczo jest to ten sam język. Holender i Belg powinni się zrozumieć. Języki różnią się akcentami i pewnymi słowami, wyrażeniami, czasem stosuje się inne rodzajniki. Z tego co pamiętam jest inna wymowa liter G i V. To dokładnie tak jak z językiem angielskim brytyjskim, amerykańskim i australijskim.

Dla mnie osobiście niderlandzki jest bardziej melodyjny i jestem w stanie wyraźnie słyszeć pojedyncze słowa. Za to we flamandzki muszę się wyraźnie wsłuchać, żeby coś zrozumieć.
Dzięki za odpowiedzi


Cytat:
Napisane przez nesskaa
Szkoda, że temat robi się o pytaniach o Holandię i język, a nie jak w tytule rozmowy w tym języku.
Autorka tego wątku w pierwszym poście napisała:

Cytat:
Napisane przez kroolewna_z_drewna
Szukałam, szukałam i nie udało mi się znaleść wątku dotyczącego nauki holenderskiego. Być może jest nas niewiele, tych które uczyły się/ uczą się/ zamierzają podjąć naukę tego języka, ale mimo wszystko mam nadzieję, że jakieś wizażanki się znajdą. Wspierajmy się wzajemnie w nauce
więc w założeniu wątek ma nie dotyczyć wyłącznie rozmów w tym języku, ale też nauki, a skoro nauki - to nie ma siły, żeby tu nie padały przeróżne pytania i to niekoniecznie po niderlandzku, zwłaszcza jeśli pisze osoba, która jest początkująca. Możesz przecież założyć oddzielny wątek, gdzie będzie się pisać wyłącznie po niderlandzku


Cytat:
Napisane przez mrazis Pokaż wiadomość
Widze że wątek troche odżył, więc mam pytanie. Jaką książkę polecacie do nauki niderlandzkiego ? Chodzi mi w szczególności o gramatykę. Zastanawiam się nad PONS - Niderlandzki w miesiąc, ale nie wiem do końca czy to jest dobry wybór.
Oo, to ja się dołączę do pytania Chcę kupić fiszki i mam już nawet upatrzone konkretne, ale książka do gramatyki też się przyda
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 22:44   #103
mrazis
Raczkowanie
 
Avatar mrazis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spreek je Nederlands?

k-n można wiedzieć jakie fiszki masz upatrzone ? Bo przyznam się szczerze że nauka słówek idzie mi bardzo ciężko, a nie chce mi się też robić własnych fiszek dlatego wolałabym kupić gotowe
mrazis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 08:45   #104
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Ja sciagnełam sobie kilka aplikacji do nauki języka. Aplikacje są darmowe. Jade autobusem czy mam chwilę wolnego czasu to sobie rozwiązuje zadania
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:04   #105
mrazis
Raczkowanie
 
Avatar mrazis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spreek je Nederlands?

A mogłabyś się podzielić jakie to aplikacje ?
mrazis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 16:06   #106
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Jedna to "nauka niderlandzkiego". I tam jest dużo. W Play Store. " sklep play".
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-19, 17:48   #107
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez mrazis Pokaż wiadomość
k-n można wiedzieć jakie fiszki masz upatrzone ? Bo przyznam się szczerze że nauka słówek idzie mi bardzo ciężko, a nie chce mi się też robić własnych fiszek dlatego wolałabym kupić gotowe
Chcę sobie kupić Edgara:
http://www.jezykiobce.pl/niderlandzki-fiszki,c11,4.html

Ich zaletą jest to, że mają też CD + mp3, więc można słuchać "zawsze i wszędzie" Nie wszyscy chwalą sobie naukę z fiszkami, że to niby nudne itp., ale w moim przypadku świetnie się ta metoda sprawdza
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 12:05   #108
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Chcę sobie kupić Edgara:
http://www.jezykiobce.pl/niderlandzki-fiszki,c11,4.html

Ich zaletą jest to, że mają też CD + mp3, więc można słuchać "zawsze i wszędzie" Nie wszyscy chwalą sobie naukę z fiszkami, że to niby nudne itp., ale w moim przypadku świetnie się ta metoda sprawdza
Ja na początku ściągnęłam sobie naukę języka z "chomika", ale to były na prawdę podstawy. Dużym plusem jest tez rozmowa w pracy. Pracowałam w firmie gdzie nikt nie rozmawiał po angielsku. Wiec musiałam się nauczyć chociaż podstaw. Jak juz podstawy sie umie to wszystko inne łatwiej " wchodzi". Wazna jest praktyka!
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 22:25   #109
mrazis
Raczkowanie
 
Avatar mrazis
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spreek je Nederlands?

Jasne, dlatego najlepszą metodą do nauki języka jest po prostu osłuchanie się go, dlatego polecam wam tą stronę
http://www.kinderfilmpjes.net
mrazis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-23, 18:01   #110
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

http://kursholenderskiego.nl/kurs_dl...o_holendersku/
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 15:18   #111
cyvetta
Raczkowanie
 
Avatar cyvetta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów/NL
Wiadomości: 80
Dot.: Spreek je Nederlands?

Jest ktoś po kursie w SVET? ciekawi mnie jak z tym mówieniem czy faktycznie przykłada się większą uwagę niż na innych kursach? Z książek na początek polecam Stap 1 Nederlands voor anderstaligen; z Ponsa i EDGARD jako uzupełnienie. Obecnie uczę się z De Delfste Methode i przychylam się do opinii, że kładzie nacisk na słownictwo. Niestety w Nl nie mam dużej styczności z holendrami więc nawet się nie osłucham.
cyvetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 15:36   #112
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez cyvetta Pokaż wiadomość
Jest ktoś po kursie w SVET? ciekawi mnie jak z tym mówieniem czy faktycznie przykłada się większą uwagę niż na innych kursach? Z książek na początek polecam Stap 1 Nederlands voor anderstaligen; z Ponsa i EDGARD jako uzupełnienie. Obecnie uczę się z De Delfste Methode i przychylam się do opinii, że kładzie nacisk na słownictwo. Niestety w Nl nie mam dużej styczności z holendrami więc nawet się nie osłucham.
Ja nie byłam. Chociaż przydało by się iść. Bo pisownia jest do baniii...
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 08:02   #113
LaCatalana
Raczkowanie
 
Avatar LaCatalana
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 43
Dot.: Spreek je Nederlands?

hallo iedereen!

Mrazis -Op school gebruik ik deze boek - "Zo gezegd nederlands voor anderstaligen", maar voor zelfstudie vind ik deze beter -
„Praktyczna gramatyka języka niderlandzkiego” (hier mag je gratis downloaden - http://www.dutchgrammar.org/ )
Bij de uitgeverij Granpok System vind je ook enkele goede boeken, zoals – Niderlandzki krok po kroku, Gramatyka języka niderlandzkiego krok po kroku, Mów co chcesz po holendersku.

Dat hangt er vanaf op welk niveau je zit, maar er zijn ook heel veel nuttige websites die je kunnen helpen, bijvoorbeeld:
http://www.taalblad.be/
http://www.encyclo.nl/
http://www.woorden.org/
http://www.welklidwoord.nl/
http://moj-holenderski.blogspot.be/

veel succes &prettig weekend allemaal!
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
- A. Hepburn
LaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 10:17   #114
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Spreek je Nederlands?

Myślicie, że opłaca się studiować filologię niderlandzką? (myślę o 2. kierunku)
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 17:53   #115
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Myślicie, że opłaca się studiować filologię niderlandzką? (myślę o 2. kierunku)
Koleżanka z mojego kierunku (studia prawnicze), studiowała również filologię niderlandzką.

Czy się opłaca?
Wiedzy nie przelicza się na pieniądzę
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 18:58   #116
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Spreek je Nederlands?

Nie chodziło mi o pieniądze, a raczej o to, czy nie lepiej iśc na jakiś kurs + doszkalać się samemu. Z tego co się orientowałam, to osoby, które znają język niderlandzki raczej nie mają problemu ze znalezieniem pracy:
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 17:55   #117
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Spreek je Nederlands?

hej dziewczyny jadę na wycieczkę do Amsterdamu, będę jechała z Eindhoven pociągiem i po 2 dniach z powrotem i zastanawiam się nad kupnem tej karty i potrzebuję kogoś kto by mi wytłumaczył jak działa ta karta http://meermanskaart.nl/? podobno jest dla grupy 2-6 osób i kosztuje 19,50 euro za dzień tylko teraz pytanie czy te 19,50 euro jest za 1 os czy za grupę i czy dzień to dzień czy 24 h naliczane od pierwszego przejazdu? i gdzie można ją kupić?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:23   #118
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
hej dziewczyny jadę na wycieczkę do Amsterdamu, będę jechała z Eindhoven pociągiem i po 2 dniach z powrotem i zastanawiam się nad kupnem tej karty i potrzebuję kogoś kto by mi wytłumaczył jak działa ta karta http://meermanskaart.nl/? podobno jest dla grupy 2-6 osób i kosztuje 19,50 euro za dzień tylko teraz pytanie czy te 19,50 euro jest za 1 os czy za grupę i czy dzień to dzień czy 24 h naliczane od pierwszego przejazdu? i gdzie można ją kupić?
2 dorosłych + 4 dzieci. I z tego co widzę to koszt za busa
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 18:56   #119
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Spreek je Nederlands?

dzięki,niestety potrzebuje na pociąg, znalazłam jeszcze fajną stronę z aktualnymi promocjami i moja podróż wygląda tak, że w piątek ok 13.30. wsiadam w miejski autobus z lotniska Eindhoven do centrum Eindhoven, potem ze stacji kolejowej Eindhoven do Amsterdamu, a w niedzielę ok 10.30. wsiadam w pociąg z Amsterdamu do Eindhoven i potem z Eindhoven miejskim na lotnisko. W związkuz czym zastanawiam się nad najlepszą opcją. Normalnie taka podróż dla 2 osób wyjdzie 80 euro za całość a tutaj są karty, głównie dniowe chyba, niektóre tez mają transport miejski i posiłek i zastanawiam się nad jak najtańszą opcją. Najlepsza jest chyba Weekenddadkart (25 euro za 2 os)tylko ona w sobotę i niedziele działa chyba? Więc wzięłabym tę kartę na powrót ale co teraz na drogę w pierwsza stronę? Tę Dagkaart z HEMY (35 euro za 2 os) czy może tę z obiadem (40 euro za 2 os)? Mam tutaj pytania odnośnie miejskich autobusów, jeżeli jesteście w stanie zrozumieć z tego linka które z tych ofert posiadaja taka opcje w sobie i pytanie do tej weekenddagkaart czy mogę ją kupić na stacji, tak z tego wnioskuje?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

http://www.treinreiziger.nl/reizen/t...our=1&submit=1 link do strony
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 19:29   #120
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Spreek je Nederlands?

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
dzięki,niestety potrzebuje na pociąg, znalazłam jeszcze fajną stronę z aktualnymi promocjami i moja podróż wygląda tak, że w piątek ok 13.30. wsiadam w miejski autobus z lotniska Eindhoven do centrum Eindhoven, potem ze stacji kolejowej Eindhoven do Amsterdamu, a w niedzielę ok 10.30. wsiadam w pociąg z Amsterdamu do Eindhoven i potem z Eindhoven miejskim na lotnisko. W związkuz czym zastanawiam się nad najlepszą opcją. Normalnie taka podróż dla 2 osób wyjdzie 80 euro za całość a tutaj są karty, głównie dniowe chyba, niektóre tez mają transport miejski i posiłek i zastanawiam się nad jak najtańszą opcją. Najlepsza jest chyba Weekenddadkart (25 euro za 2 os)tylko ona w sobotę i niedziele działa chyba? Więc wzięłabym tę kartę na powrót ale co teraz na drogę w pierwsza stronę? Tę Dagkaart z HEMY (35 euro za 2 os) czy może tę z obiadem (40 euro za 2 os)? Mam tutaj pytania odnośnie miejskich autobusów, jeżeli jesteście w stanie zrozumieć z tego linka które z tych ofert posiadaja taka opcje w sobie i pytanie do tej weekenddagkaart czy mogę ją kupić na stacji, tak z tego wnioskuje?

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

http://www.treinreiziger.nl/reizen/t...our=1&submit=1 link do strony
Nie znam się na tym ja mam swoja ov-"łkę".

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

18,80e kosztuje bilet na pociąg w jedną stronę - dla jednej osoby.
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-17 12:13:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.