Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 09:35   #1
Fitkaa
Raczkowanie
 
Avatar Fitkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 156

Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat


Witam,
w tym roku zaczęłam studiowac ekonomie ( UWM ). Chcialabym sie dowiedziec co mnie czeka niebawem czy ciężko z zaliczeniami, trudnosc materiału, ogolny stopien trudnosc itp. Narazie jestem przerażona i niestety pierwsze koło z mikro zawalone.. ale nie tracę nadziei i zalicze w drugim terminie ! Chciałabym się dowiedziec ogólnie jak wygląda ekonomia w całej Polsce. Są moze juz jacys absolwenci co pracują i moga się pochwalic tym co robia itp. itd. ? Czekam na odpowiedzi
__________________
Co masz zrobić jutro, zrób dziś
Fitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 16:50   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Cytat:
Napisane przez Fitkaa Pokaż wiadomość
Witam,
w tym roku zaczęłam studiowac ekonomie ( UWM ). Chcialabym sie dowiedziec co mnie czeka niebawem czy ciężko z zaliczeniami, trudnosc materiału, ogolny stopien trudnosc itp. Narazie jestem przerażona i niestety pierwsze koło z mikro zawalone.. ale nie tracę nadziei i zalicze w drugim terminie ! Chciałabym się dowiedziec ogólnie jak wygląda ekonomia w całej Polsce. Są moze juz jacys absolwenci co pracują i moga się pochwalic tym co robia itp. itd. ? Czekam na odpowiedzi
Znajoma jest po ekonomii na umk, pracuje w urzędzie pracy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 17:47   #3
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Witam!

A ja mam z kolei inne pytanie - czy jest tu ktoś kto studiował licencjat na kierunku humanistycznym a magisterkę robił na ekonomicznym? Jak wygląda takie przejście - trzeba dużo samodzielnie nadrabiać czy wystarczy chodzić na przedmioty uzupełniające dla ludzi z nieekonomicznych kierunków?

Szczególnie interesuje mnie opinia osób z MSG II st. na UG, ale chętnie się dowiem jak to wygląda na innych uczelniach
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 18:12   #4
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

MSG to chyba jeden z bardziej "nieekonomicznych" kierunków ekonomicznych. pod nauki humanistyczne wręcz bym go podpięła.
Przeglądnij plany studiów, ale generalnie ścisły kierunek to to nie jest.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 18:56   #5
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Witam!

A ja mam z kolei inne pytanie - czy jest tu ktoś kto studiował licencjat na kierunku humanistycznym a magisterkę robił na ekonomicznym? Jak wygląda takie przejście - trzeba dużo samodzielnie nadrabiać czy wystarczy chodzić na przedmioty uzupełniające dla ludzi z nieekonomicznych kierunków?

Szczególnie interesuje mnie opinia osób z MSG II st. na UG, ale chętnie się dowiem jak to wygląda na innych uczelniach
A jesteś przekonana, że możesz zrobić taki manewr i że Cię przyjmą? bo to nie po to są studia I i II stopnia żeby sobie zmieniać nagle kierunek tylko po to żeby kontynuować ten sam lub pokrewny.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:40   #6
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Studiuję niemcoznawstwo (specjalizacja związana z biznesem) i miałam takie przedmioty jak np. podstawy ekonomii (makro i mikro), ale nie wiadomo czy uruchomią nam II stopień, dlatego szukam alternatywy zbliżonej do moich zainteresowań i MSG wydaje mi się w tej sytuacji jedynym ciekawym rozwiązaniem.

Na UG ludzie z nieekonomicznych muszą chodzić na podstawy makro i mikro ekonomii, tyle wiem. Sprawdzałam też programy zajęć, a nawet sylabusy poszczególnych przedmiotów i magisterka zapowiada się "humanistycznie", ale wydaje mi się, że gdzieś musi być haczyk, skoro na I stopniu mają matematykę, to może gdzieś jest wykorzystywana na przedmiotach realizowanych w czasie magisterki.

Dlatego chciałabym zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce, bo nie wierzę programom studiów, szczególnie na moim UG
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:48   #7
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Studiuję niemcoznawstwo (specjalizacja związana z biznesem) i miałam takie przedmioty jak np. podstawy ekonomii (makro i mikro), ale nie wiadomo czy uruchomią nam II stopień, dlatego szukam alternatywy zbliżonej do moich zainteresowań i MSG wydaje mi się w tej sytuacji jedynym ciekawym rozwiązaniem.

Na UG ludzie z nieekonomicznych muszą chodzić na podstawy makro i mikro ekonomii, tyle wiem. Sprawdzałam też programy zajęć, a nawet sylabusy poszczególnych przedmiotów i magisterka zapowiada się "humanistycznie", ale wydaje mi się, że gdzieś musi być haczyk, skoro na I stopniu mają matematykę, to może gdzieś jest wykorzystywana na przedmiotach realizowanych w czasie magisterki.

Dlatego chciałabym zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce, bo nie wierzę programom studiów, szczególnie na moim UG
No matematykę to chyba każdy ekonomiczny kierunek ma na I stopniu. Przynajmniej mi się to wydaje wręcz naturalne.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-23, 19:56   #8
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Tak, wiem o tym, że kierunki ekonomiczne muszą przebrnąć przez matematykę (właściwie to nie wyobrażam sobie tych studiów inaczej), jednak chciałabym się dowiedzieć na ile ona jest przydatna na II stopniu, czy ma jakieś zastosowanie na konkretnych przedmiotach, etc. i wtedy trzeba dokształcać się także matematycznie, żeby poradzić sobie na tych studiach czy też wystarczy opanowanie przedmiotów (makro/mikro) na które muszą chodzić ludzie z innych kierunków niż MSG/Ekonomia?
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:24   #9
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Tak, wiem o tym, że kierunki ekonomiczne muszą przebrnąć przez matematykę (właściwie to nie wyobrażam sobie tych studiów inaczej), jednak chciałabym się dowiedzieć na ile ona jest przydatna na II stopniu, czy ma jakieś zastosowanie na konkretnych przedmiotach, etc. i wtedy trzeba dokształcać się także matematycznie, żeby poradzić sobie na tych studiach czy też wystarczy opanowanie przedmiotów (makro/mikro) na które muszą chodzić ludzie z innych kierunków niż MSG/Ekonomia?
Miałam przedmiot MSG, który był totalnie matematyczny, wymagał znajomości Mikro II (teoria producenta) a więc m.in. znajomości pochodnych. Z mojego doświadczenia (UW) studia II stopnia wykorzystują mnóstwo wiedzy ze studiów I stopnia, w tym wiedzy matematycznej. Nawet osoby z innych uczelni, ale po lic. z ekonomii nie mogły sobie poradzić, więc nie bardzo sobie wyobrażam, że ktoś z zupełnie innego kierunku bez dużego problemu wbije się w materiał.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:52   #10
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Studia ekonomiczne - wszystko na ich temat

Dzięki wielkie za opinię

Właśnie chciałam się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce, bo jak już wspominałam wcześniej - nie wierzę w programy studiów - szczególnie na mojej uczelni.

Podejrzane jest dla mnie uzupełnianie tylko wiedzy ekonomicznej a nie matematycznej dla nieekonomistów
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-23 22:52:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.