Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-25, 14:25   #3871
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

a jest ktoś kto po porodzie (jakimkolwiek) obył się bez ryku o byle co i bez powodu ogólnie?
ja też płakałam
bo Kaja płakała
bo jasno bo ciemno bo gruba jestem bo świeci słońce bo mam dziecko
itd.itd.itd.
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 14:47   #3872
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Witajcie!
U nas śnieg i ziiimno! Dwa dni temu Nina płakała, że jesienne buty ją cisną w paluszki, a tu proszę - śnieg spadł, więc wyjęłam z szafy ocieplane buciki Także z jesiennymi już sie pożegnamy.

Widziałam na nk córeczkę Buziaczka - ale śliczna i słodka! Fajnie, że ma już dwójkę.

Gabriella, też płakałam po porodzie, wszystko mnie wk...., nie mogłam nawet śpiewać kołysanki płaczącej Nince, bo głos mi się łamał.

No i spieszę z wieściami o Nince. 3 dni temu usłyszałam pierwsze "kocham"... Dziś z kolei piękne zdanie: "Nie ma lali" (nawet dobrze odmieniła" , a wczoraj rozwaliła mnie tekstem do kota: "Kici kici! Kochany..."
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 14:48   #3873
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow


Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
a jest ktoś kto po porodzie (jakimkolwiek) obył się bez ryku o byle co i bez powodu ogólnie?
ja też płakałam
bo Kaja płakała
bo jasno bo ciemno bo gruba jestem bo świeci słońce bo mam dziecko
itd.itd.itd.
ja płakałam pierwszy raz na porodówce jak mi dali Klaudię, ale to sie nie liczy
a drugi raz po wejściu do domu. jak tylko przekroczyłam próg to się rozpłakałam, że przecież nie damy rady . leżałam tydzień w szpitalu i mi tam było fajnie a w domu to co ja bede robić z tym dzieckiem
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 15:14   #3874
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Spice, przeczytałam wątek, jak dla mnie to jedna wielka bujda, choć - teoretycznie wszytko ma sens.
Nie zgzadza mi się wiele rzeczy, a już najbardziej to, że niby mąż zrobił awanturę, bo oznajmiła mu, że ma dosyc i chce sie rozstać. A zaraz potem pisała, że pijany mąż krzyczał i sąsiedzi wezwali policję. To jak, rozmawiała o rozstaniu, jak się uchlał?
Po drugie, wątpię, żeby samotna matka z 3 dzieci, w tym jednym 3-miesięcznym, po wylądowaniu w domu samotnej matki od razu logowała się na wizażu.
Nie mówiąc o znalezieniu pracy i tym podobnych. Nieufna jestem

Przepraszam za OT
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 19:11   #3875
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
a jest ktoś kto po porodzie (jakimkolwiek) obył się bez ryku o byle co i bez powodu ogólnie?
ja też płakałam
bo Kaja płakała
bo jasno bo ciemno bo gruba jestem bo świeci słońce bo mam dziecko
itd.itd.itd.

Z Dawidem ryczalam kilka razy ale to mialam konkretny powod do tego
Teraz ryczalam 1 raz i to zupelnie bez powodu, robilam w kuchni kolacje i nagle zaczelam ryczec, lzy mi ciekly i nie szlo placzu opanowac, sama bylam w szoku co mi sie stalo poszlam do pokoju i mowie malzonowi zeby popatrzal co mi sie dzieje i tak stalam przed nim i ryczalam, przeszlo calkiem po ok godzinie i wiecej nie ryczalam


Jakie mleko krowie dajecie dzieciakom ? i ilu procentowe ? bo chcemy zaczac Dawida przestawiac na zwykle mleko

I od jutra zaczynamy intensywna nauke bez pampka, bedzie chodzil caly dzien w majtkach i rajstopach, puki jest malzon w domu to bedzie jak nad tym panowac i tego pilnowac wiec trzeba wykorzystac okazje

Malej dzis odpadl pepek po kapieli odpadl w reczniku, strasznie sie wystraszylismy ze to za szybko bo dopiero dzis ma tydzien i ten pepek taki odsloniety jest prawie calkiem i ten srodek widac, takie zywe biale mieso.....Dawidowi odpadl po 3 tyg i byl juz caly zakryty, malzon kazal mi dzwonic do poloznej, tel wylaczony miala, wkoncu zadzwonilam na oddzial noworodkowy czy to normalne bo bylismy przerazeni normalnie czuje sie jakbym miala pierwszy raz noworodka w domu

Jak myslicie czy moge jutro wyjsc z mloda na dwor pierwszy raz w wozku i na jak dlugo bo nie mam pojecia, z Dawidem to sie troche patyczkowalismy ale i tez byl mroz bo werandowalismy najpierw w oknie kilka minut, potem balkon itd i nie wiem czy robic tak samo czy od razu wozek i na dwor, dzis bylo 5 stopni i troche slonca, wczoraj sypnelo troche sniegiem

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-11-25 o 21:20
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 20:36   #3876
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Z Dawidem ryczalam kilka razy ale to mialam konkretny powod do tego
Teraz ryczalam 1 raz i to zupelnie bez powodu, robilam w kuchni kolacje i nagle zaczelam ryczec, lzy mi ciekly i nie szlo placzu opanowac, sama bylam w szoku co mi sie stalo poszlam do pokoju i mowie malzonowi zeby popatrzal co mi sie dzieje i tak stalam przed nim i ryczalam, przeszlo calkiem po 10 min i wiecej nie ryczalam


Jakie mleko krowie dajecie dzieciakom ? i ilu procentowe ? bo chcemy zaczac Dawida przestawiac na zwykle mleko

I od jutra zaczynamy intensywna nauke bez pampka, bedzie chodzil caly dzien w majtkach i rajstopach, puki jest malzon w domu to bedzie jak nad tym panowac i tego pilnowac wiec trzeba wykorzystac okazje

Malej dzis odpadl pepek po kapieli odpadl w reczniku, strasznie sie wystraszylismy ze to za szybko bo dopiero dzis ma tydzien i ten pepek taki odsloniety jest prawie calkiem i ten srodek widac, takie zywe biale mieso.....Dawidowi odpadl po 3 tyg i byl juz caly zakryty, malzon kazal mi dzwonic do poloznej, tel wylaczony miala, wkoncu zadzwonilam na oddzial noworodkowy czy to normalne bo bylismy przerazeni normalnie czuje sie jakbym miala pierwszy raz noworodka w domu

Jak myslicie czy moge jutro wyjsc z mloda na dwor pierwszy raz w wozku i na jak dlugo bo nie mam pojecia, z Dawidem to sie troche patyczkowalismy ale i tez byl mroz bo werandowalismy najpierw w oknie kilka minut, potem balkon itd i nie wiem czy robic tak samo czy od razu wozek i na dwor, dzis bylo 5 stopni i troche slonca, wczoraj sypnelo troche sniegiem
a zwykłe UHT ostatnio próbowała, chyba 2%. Klaudii pępek odpadł w 10 dobie max. (dokładnie nie pamiętam, ale pamiętam że położna przychodziła jeszcze)
co do wychodzenia na spacery to Ci nie doradze bo mi położna w kwietniu kazała werandować chyba ze dwa albo 3 dni i tak robiłam.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 20:50   #3877
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Mleko krowie z jak największą zawartością tłuszczu. Lepiej, zeby to nie było UHT bo to biała woda. Ja kupuję Łowickie albo Milko albo Opti czy coś takiego 3,2%, takie normalne z lodówki.
Ale Buziaczekk uważaj na krowie, bo Bartkowi to uczulenie mogło wyjść po krowim. Generalnie jak poznika będę testować, czy to było zbyt dużo nabiału czy krowie mleko
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-25, 20:58   #3878
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

ja na początku dawałam łaciate albo to z biedronki 2% ale gdzieś czytałam że wlaśnie powinno być 3,2%, podobno mleko w proszku Nan czy Bebiko i tak są tłustsze
no i teraz młody pije 3,2%

aha Filip miał swojego czasu uczulenie, pił Bebilon Pepti, wysypany był strasznie, ale po krowim nic mu nie ma
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"


Edytowane przez zanka205
Czas edycji: 2010-11-25 o 21:02
zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 20:59   #3879
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
1. rozgadały się Wasze dzieciaczki?
Kaja jak powiesz "powiedz..." to nie powie ale jak do niej mówisz to sama z siebie powtarza bardzo wiele słów już
i nie wiem skąd potrafi kilka słów których niby jej nikt nie uczył
U nas też tak jest! Zaczęła mówić jakieś zdania. I wiem o co chodzi.... tylko ja wiem....
Dzisiaj schodzimy po schodach: a ma (nie ma) titit (wózka) mama ta (mama tak)? Niestety był wózek i Ola strasznie nie chciała wsiąść. A ja z tobołkami nie mogłam jej nieść i pchać wózka.... Była zadyma....

Lachkasia zastrzyków nie pamiętasz, bo w szpitalu Ci w ramie dawali Ja miałam 6 zastrzyków.

Buziaczek z podnoszeniem poczekaj ... sama będziesz wiedziała kiedy. Jak przestanie ciągnąć.

Ja wyłam w szpitalu jak sie przypierdzieliła piguła i kazała Olę do wózka odkładać a Ola zasypiała przy cycu i budziła się przy każdej próbie odłożenia. Całą no mnie piguła pilnowała, żebym odkładała i nie zasnęła przy Oli

Od poniedziałku dziecko zachowuje sie fatalnie. W domu i w Akademii. Skarżyli mi się że wczoraj dostała napadu szału bo chciała zabrać koledze papcie. On by nawet dał sobie zabrać bo to taka "dupa" jest (cyt.) ale opiekunki zabroniły Oli. No i był szał.
Dzisiaj dzwoniłam do Szefowej Akademii bo Ola odstawiła kwadrans ryku na klatce i chciałam uprzedzić w razie skarg sąsiadów no i pogadałam sobie o tym moim gagatku. Terrorystce jednej.
A potem zadzwoniłam do lekarza bo wczoraj odebrałam wyniki badania krwi i moczu. Lekarz obejrzał wyniki i:
1. Zapalenie pęcherza lub cuś koło tego (furagin dostała) ... a w nocy mówiła mi pokazując na pieluchę : pupa. A ja zbagatelizowałam, tzn przebrałam ....
2. Coś nie halo z tarczycą. Źle nie jest, ale dobrze też nie. Umówiłam sie do endokrynologa na 22 grudnia.... dopiero. Na NFZ próbowałam, ale wyzytę w lutym mi zaproponowali
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-25, 22:14   #3880
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Tunia, trzymam kciuki za Olę, oby szybko wyzdrowiała! Widzisz jaka mądra? Zgłaszała dolegliwości, brawo dla Oli! Buntowniczka z niej faktycznie niezła, ale z drugiej strony to dobrze, że umie walczyć o swoje, moja Nina to dziki dzik, w towarzystwie innych dzieci zachowuje się, jakby język straciła, stoi przestraszona, ewentualnie mówi "plosie" (czyli proszę ) i oddaje swoje zabawki....

A dziś przeżyłam prawdziwy szok, myślałam , że upuszczę Ninę na ziemię... jak pisałam, od ok. 2 dni Nina zaczęła składać po swojemu zdania. No więc wróciłam z pracy, rozbieram się, Nina pędzi, przytula mnie i woła "Kocham Cię!"... powiedziała z "cię!" !! Małżon zaniemówił. Ale to nie koniec. Mówię: "Nineczko, ślicznie powiedziałaś! Brawo! Mamusia da Ci nagrodę". A Nina: "Za co?"
Myśłałam, że ją upuszczę na ziemię...
I skojarzyłam: często jak Nina wyje, pytam ją, co by chciała, a ona zawsze mówi wtedy "nagjoda". A ja wtedy odpowiadam: "Nagroda? A za co?" Widocznie skubana zapamiętała
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 00:50   #3881
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

pelnia to już masz z górki
buziaczekk widzę , że Dawid nie okazuje bardzo zazdrości; Antek trochę zazdrosny. Podziwiam, że w takim okresie decydujesz się na odpieluchowanie, ja jeszcze parę tygodni napewno poczekam, bedę patrzeć na rozwój sytuacji. Za to Grześ wyrósł z noworodkostwa i zaczyna się przysysać godzinami do piersi ( chce być przy mamie). Dostał ksywę Kleszcz . Pocieszę Cię, że nie jest tak źle samemu z dwójką, ja bardzo często zostaję sama, bo mój mąż oprócz pracy etatowej ma jeszcze pracę popołudniami i wieczorami. Trzeba się tylko przyzwyczaić, że często jedno z dzieci będzie ryczeć, no i że cały dzień na nogach a potem, jak w końcu chcesz coś zrobić dla siebie to padasz. No i lekki nieład może w domu powstać.
Co do pępka to to jest pzoytywny efekt braku spirytusu zapewne- ten nowy sposób pielęgnacji jest świetny- nie dość , że nie trzeba nic robić, to jeszcze kikucik szybciej odpada (Antek(na spirytusie, gencjanie i innych cudach)-22 doba, Grześ (sucha pielęgnacja)-8 doba).
spice ale ja Cię wcale do masła nie namawiam . Żołtko
jaj rzeczywiście zawiera ten sam cholesterol, co masło.
Ale wbrew temu, co piszesz rośliny praktycznie nie zawierają cholesterolu- więc oliwa z oliwek i awokado (jest wręcz polecane na obniżenie cholesterolu! u ludzi z miazgą /miażdżycą znaczy się/) jako źródło cholesterolu odpadają (ale mają inne zalety, chodzi o kwasy tłuszczowe jedno i wielonienasycone..).
Nie zgodzę się też co do zawartości wit D. w mleku i nabiale- bardzo bardzo małe ilości w stosunku do zapotrzebowania. Chyba, że masz na myśli mleko modyfikowane i kaszki niemowlęce na tym mleku- to mleko jest właśnie faszerowane wit. D, więc jak podajesz modyfikowane (w ilości ok. pół litra dziennie) to wit. D dodatkowo rzeczywiście nie trzeba. Cały szereg innych produktów spożywczych jest "wzbogacany" w wit. D: płatki, margaryny itp. Natomiast naturalnie duże ilości są w węgorzu, makreli, śledziach, łososiu, tuńczyku, sardynkach.

Brawa dla Juli! Antek a razie poprzestaje na zrywaniu papieru, wrzucaniu do kibeka i spuszczaniu wody .

Mleko daję od dawna krowie, 2% lub 3,2%, -jakie jest w domu (ja piję i kupuję 2%,mąż 3,2% i tak się droczymy), pasteryzowane lub mikrofiltrowane, nie UHT (ale sporadycznie się zdarza).

Tun1a jak byłam z Grzesiem w szpitalu to jednej dziewczynie spadło dziecko z łóżka jak zasnęła- potem był płacz, wożenie do kliniki, usg przezciemiączkowe, dłuższy pobyt, ostateczie niby nic się dziecku nie stało. Ale nie dziwię się pigułom, ja też karmię w łóżku , ale w nocy Grześ leży zawsze od strony ściany.
Kciuki za tarczycę!

gosiunia22 gaduła z tej Twojej Niny , podziwiam!!! gratuluję i zazdroszczę!
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 07:19   #3882
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Kaja w domu już w ogóle pieluchy nie nosi
wczoraj zasikała majtasy dwa razy
ale są dni że nie zasika wcale
kupę woła bez problemu ale na siku to ja ją po prostu pilnuję


mleko pija przeważnie z kartonu, chyba uht, pije odkąd rok skończyła
jak udaje się kupić w woreczku to pije woreczkowe

byłam u lekarza, niby oskrzela etc. czyste, tylko katar ma i pozbyć się dziada nie idzie mimo inhalacji, nawilżaAcza itd.
buuuuuuuuuuuuuuuuu

Buziak
powodzenia z pampersami, myślę że teraz dobry czas bo
1 mąż w domu
2 Oliwia na razie mało 'uwagi' wymaga
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 08:11   #3883
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
U nas też tak jest! Zaczęła mówić jakieś zdania. I wiem o co chodzi.... tylko ja wiem....
Dzisiaj schodzimy po schodach: a ma (nie ma) titit (wózka) mama ta (mama tak)? Niestety był wózek i Ola strasznie nie chciała wsiąść. A ja z tobołkami nie mogłam jej nieść i pchać wózka.... Była zadyma....

Lachkasia zastrzyków nie pamiętasz, bo w szpitalu Ci w ramie dawali Ja miałam 6 zastrzyków.

Od poniedziałku dziecko zachowuje sie fatalnie. W domu i w Akademii. Skarżyli mi się że wczoraj dostała napadu szału bo chciała zabrać koledze papcie. On by nawet dał sobie zabrać bo to taka "dupa" jest (cyt.) ale opiekunki zabroniły Oli. No i był szał.
Dzisiaj dzwoniłam do Szefowej Akademii bo Ola odstawiła kwadrans ryku na klatce i chciałam uprzedzić w razie skarg sąsiadów no i pogadałam sobie o tym moim gagatku. Terrorystce jednej.
A potem zadzwoniłam do lekarza bo wczoraj odebrałam wyniki badania krwi i moczu. Lekarz obejrzał wyniki i:
1. Zapalenie pęcherza lub cuś koło tego (furagin dostała) ... a w nocy mówiła mi pokazując na pieluchę : pupa. A ja zbagatelizowałam, tzn przebrałam ....
2. Coś nie halo z tarczycą. Źle nie jest, ale dobrze też nie. Umówiłam sie do endokrynologa na 22 grudnia.... dopiero. Na NFZ próbowałam, ale wyzytę w lutym mi zaproponowali
no to moze powod innego" zachowania??? chocby mala dolegliwosc a dz. strasznie odreagowuje zwlaszcza zap. pecherza...
a co sie stalo ze robilas te badania - mialas jakies podejrzenia??
ile wyniosl wam wynik tsh ft3 i ft4??
niestety tak to jest z NFZ (my niczym sie dostalismy do endokrynologa na NFZ to 5 razy prywatnie musielismy chodzic, ale teraz juz nas caly czas rejestruja na nfz...)
za zdania
kolejny dowod na to ze dziewczynki szybciej zaczynaja "klecic"

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Jakie mleko krowie dajecie dzieciakom ? i ilu procentowe ? bo chcemy zaczac Dawida przestawiac na zwykle mleko

I od jutra zaczynamy intensywna nauke bez pampka, bedzie chodzil caly dzien w majtkach i rajstopach, puki jest malzon w domu to bedzie jak nad tym panowac i tego pilnowac wiec trzeba wykorzystac okazje

Malej dzis odpadl pepek po kapieli odpadl w reczniku, strasznie sie wystraszylismy ze to za szybko bo dopiero dzis ma tydzien i ten pepek taki odsloniety jest prawie calkiem i ten srodek widac, takie zywe biale mieso.....Dawidowi odpadl po 3 tyg i byl juz caly zakryty, malzon kazal mi dzwonic do poloznej, tel wylaczony miala, wkoncu zadzwonilam na oddzial noworodkowy czy to normalne bo bylismy przerazeni normalnie czuje sie jakbym miala pierwszy raz noworodka w domu
Mleko - my dalej podajemy bebilon, puszka za 30 zl starcza nam na ok 14 dni wychodzi jakos 2,50 dziennie, wiec prawie tyle samo co krowie a to ma w sobie probiotyki i prebiotyki od razu i wit, no i jak dalam mu krowie 3,2 od razu wyplul (3 razy powtorka byla) widocznie albo smak albo zapach mu nie odpowiada... kakaa tez nam nie rusza, jajka tez nie ehhh a byl taki cudny do jedzenia teraz to makaroniarz i kielbasiarz

PIELUCHY - podziwiam ! ale rzeczywiscie super pomysl w czasie... bede czekac na relacje i trzymam kciuki...

PEPEK - a smarowalas go czyms czy na sucho go traktowaliscie??
u nas odpadl w 8 dobie przy pielegnacji poloznych spirytusem... ale tak jak piszesz ze miesiwko jeszcze widoczne nie ladny wyglad i przerazajacy pewnie troche... jestem ciekawa co powiedzialy polozne? mozesz go juz moczyc??????????

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
Tunia, trzymam kciuki za Olę, oby szybko wyzdrowiała! Widzisz jaka mądra? Zgłaszała dolegliwości, brawo dla Oli! Buntowniczka z niej faktycznie niezła, ale z drugiej strony to dobrze, że umie walczyć o swoje, moja Nina to dziki dzik, w towarzystwie innych dzieci zachowuje się, jakby język straciła, stoi przestraszona, ewentualnie mówi "plosie" (czyli proszę ) i oddaje swoje zabawki....

A dziś przeżyłam prawdziwy szok, myślałam , że upuszczę Ninę na ziemię... jak pisałam, od ok. 2 dni Nina zaczęła składać po swojemu zdania. No więc wróciłam z pracy, rozbieram się, Nina pędzi, przytula mnie i woła "Kocham Cię!"... powiedziała z "cię!" !! Małżon zaniemówił. Ale to nie koniec. Mówię: "Nineczko, ślicznie powiedziałaś! Brawo! Mamusia da Ci nagrodę". A Nina: "Za co?"
Myśłałam, że ją upuszczę na ziemię...
I skojarzyłam: często jak Nina wyje, pytam ją, co by chciała, a ona zawsze mówi wtedy "nagjoda". A ja wtedy odpowiadam: "Nagroda? A za co?" Widocznie skubana zapamiętała
dla Ninki "za co" heh niezle... uz od malego cos za cos hehe

nasz tez buntownik i wytrwaly piorun ze ho ho ho, wczoraj ciocie ustawial " po katach" herbaty nei trzyma sie w rekach ale na stole i klepal stol mowiac tocia pić tół - ciocia picie na stół a ta go biedna nei rozumiała heeheh mówi tocia atło pal- ciocia światło zapal a ta sie pyta o co mu teraz chodzi?? hehe ubaw po pachy

mimo antybiotyku Tosiu kaszle - matko kiedy to sie skonczy

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Kaja w domu już w ogóle pieluchy nie nosi
wczoraj zasikała majtasy dwa razy
ale są dni że nie zasika wcale
kupę woła bez problemu ale na siku to ja ją po prostu pilnuję


mleko pija przeważnie z kartonu, chyba uht, pije odkąd rok skończyła
jak udaje się kupić w woreczku to pije woreczkowe

byłam u lekarza, niby oskrzela etc. czyste, tylko katar ma i pozbyć się dziada nie idzie mimo inhalacji, nawilżaAcza itd.
buuuuuuuuuuuuuuuuu

Buziak
powodzenia z pampersami, myślę że teraz dobry czas bo
1 mąż w domu
2 Oliwia na razie mało 'uwagi' wymaga
moze euphorbium pomoze??? u nas dziala


a ja czekam czekam i czekam, czuje sie od dwoch dni upadle - chce mi sie wciaz spac spac i spac, Grzes mniej sie odzywa ale rusza sie wiec chyba ok nie?
poza cmieniem glowy wszystko ustalo bole brzucha wymioty biegunki cisnienie klucia etc.. jedynie zgaga to nieustanny towarzysz czuje sie jakbym w ciazy nei byla doslownie a termin tuz tuz i nici z moich planow przed adwentem widac grzes woli sluchac natury niz wlasnej mamy hehe
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 08:14   #3884
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

ahoj!
Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Tun1a jak byłam z Grzesiem w szpitalu to jednej dziewczynie spadło dziecko z łóżka jak zasnęła- potem był płacz, wożenie do kliniki, usg przezciemiączkowe, dłuższy pobyt, ostateczie niby nic się dziecku nie stało. Ale nie dziwię się pigułom, ja też karmię w łóżku , ale w nocy Grześ leży zawsze od strony ściany.
Kciuki za tarczycę!
o matko, a podobno to sie nie może zdarzyć - często się spotykam z takimi opiniami, ale ja też odkładałam do wózka szpitalnego a w domu długo karmiłam na siedzaco, żeby nie zasnąć i po karmieniu odkładałam Klaudię do łóżeczka, dopiero poźniej jak już była większa to karmiłam w łóżku
Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Kaja w domu już w ogóle pieluchy nie

Buziak
powodzenia z pampersami, myślę że teraz dobry czas bo
1 mąż w domu
2 Oliwia na razie mało 'uwagi' wymaga
moim zdaniem może być za dużo zmian dla Dawida, ale to się okaże

Gabi, Tun1a - zadowolone jesteście z Bartków? Bo ja jeszcze nie kupiłam ale już powoli się zbieram. Ile większe brałyście? Doradźcie


pelnia a myslalam, ze juz poszlas rodzic
__________________
Live long and prosper

Edytowane przez anya_krk
Czas edycji: 2010-11-26 o 08:16
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 08:31   #3885
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Filipowi kikut pępka odpadł w 10. dniu po narodzinach, używałam spirytusu, ale mało
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 10:40   #3886
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

hej ANYA
ehh i nic nie czuje by sieszykowalo - co gorsza cisza jak makiem zasial - doslownie jakbym byla w 6 mies ( zgaga jedynie i sennosc!) a w niedziele juz adwent ehhh

rzeczywiscie moze byc od razu za duzo zmian dla Dawidka ale po jednym gora dwoch dnaich sam powie ze nie wtedy mama tata stop

moj tosiek protestuje teraz co do nocnika wygodnie mu z pielucha widac, nie ukrywam ze mi teraz tez ale i nei czas dla nas i nie miejsce ze tak to ujme... wiec czekamy do stycznia - marca

ja mialam kupowac bartki ale jak t zalozyl to u lala nawet nei chcial w nich chodzic a i nie podobaly mi sie wiec nei naklanialam go zbytnio mimo ze tansze byly od tych co kupilismy PRIMIGI no i jak nosi 22 rozm butkow to kupilismy 23 i smiga cieszy sie ze hej!
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 11:34   #3887
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Pelnia pepek i w szpitalu i w domu byl psikany OCTENISEPTEM i czyszczony patyczkami, w kapieli normalnie byl moczony w wodzie i przez to rozmiekczenie sie we wczorajszej kapieli odpadl, jak dzwonilam na oddzial noworodkowy to mi powiedzialy ze bardzo dobrze ze odpadl po 7 dniach bo to znaczy ze byl prawidlowo pielegnowany i ze teraz dalej pryskac octeniseptem i dalej czyscic patyczkami
Ja bylam sciagnac szwy i tez musze rane przemywac octeniseptem, teraz to wszedzie i do wszystkiego go uzywaja.....


Z tymi pampersami to mysle zeby sprobowac puki jest okazja bo Dawid od kilku dni chodzi i odczasu do czasu kazesie posadzic na wc i mowi ze bedzie robil ee albo sam siada na nocnik i robi ee (na sucho w ciuchach) dzis np moja mama sie go pyta gdzie robi ee a on poszedl do lazienki i pokazal jej na nocnik, wiec mysle ze w obecnej sytuacji nie bedzie to jakas wielka zmiana dla niego jesli bedzie chodzil bez pampka, oczywiscie nic na sile my mu tlumaczymy ze do pampersow sika i robi ee Oliwia a on jest duzy i nie moze juz ich miec, czasem nie chce wogole pampersa sobie dac zalozyc i go sciaga - sprobujemy
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 12:29   #3888
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

ja uważam że teraz dobry moment dla Dawidka
"rozumny jest" i teraz Oliwia nie wymaga Waszej uwagi tyle co będzie wymagała powiedzmy za pół roku czy rok

Buziak a ten "jakiśtamcept" to się bez recepty kupuje???
też bym kupiła dla swojego bobasa skoro mówisz że dobry

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Bartki
Kaja ma rozm. 24, nosi je jakoś od początku listopada.
super są
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 13:04   #3889
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
ja uważam że teraz dobry moment dla Dawidka
"rozumny jest" i teraz Oliwia nie wymaga Waszej uwagi tyle co będzie wymagała powiedzmy za pół roku czy rok

Buziak a ten "jakiśtamcept" to się bez recepty kupuje???
też bym kupiła dla swojego bobasa skoro mówisz że dobry

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Bartki
Kaja ma rozm. 24, nosi je jakoś od początku listopada.
super są

Tak, octenisept jest bez recepty, jest to plyn do dezynfekcji skory i blon sluzowych
TAKIE COS
Jak polozna byla we wtorek to pytala czym robie pepek to jej mowie ze wlasnie tym to powiedziala ze bardzo dobrze....
Zamiast mieszac spirol z woda czy kupowac gaziki nasaczane to wystarczy ten plynik, psiknac na pepek i patyczkiem obleciec dookola w srodku i po sprawie no i pepek czy to z kikutem czy juz bez normalnie mozna moczyc w wodzie podczas kapieli, potem dezynfekcja i osuszenie (taka nowa szkola teraz jest) bo kiedys to nie wolno bylo ale doszli do wniosku ze czy moczony czy nie to niczemu nie szkodzi
Potem tez ci sie napewno przyda do odkazania jakiejs rany...mala buteleczka 50 ml kosztuje 20 zl ale co apteka to rozne ceny, ja zaplacilam niecale 20 zl ale w innych aptekach to i po prawie 30 zl chcieli

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-11-26 o 13:11
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-26, 18:41   #3890
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

czyli
normalnie kąpiesz potem wycierasz patykiem
potem psik tym cudem
i znów patykiem wycierasz???
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 19:13   #3891
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

nie slyszalam o octenispecie hmmm ale ciekawa sprawa - dzieki Buziaczku ))

podeslesz mi zdjecie Dawidka z Oliwka? i wiecej Oliweczek ?????

no a jak piszesz ze Dawcio sam wola czasem to tymbardziej na niego czas! korzystajcie zatem - trzymam kciuki

dzis Antos sie zaczal prezeyc do kupy- - pytam chcesz kupe mowi nieeeeeeee ale widze
wiec mowie pedagogicznym glosem
Tosiek szybko na nocnik szybko szybko i bieglam do lazienki... popatrzyl i szybko za mna rozebralam na nocniczek posadzilam a on ze baja n to przenioslam go do salonu z nocnikiem... (to juz mniej pedagogiczne) ale zrelksowal sie i mega kupa wyszla brawka zatem

GABI super twa cora dojrzeje coraz bardziej

nasze maluchy maja prawie po dwa latka :P jak to leci ehhhhh

TUNIA buzka

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

zapomnialam wam powiedziec:
dzis przyszla wykladzina dla Toska alez zachwycony byl
pol godziny lezal na niej tupal nozkami i sie smial
ciagnal nas na nia z tapczana kazal zdjac kapcie ustawil nam je przy drzwiach i mowi mama tata tu tu - pokazujac ze mamy lezec hehe cudne chwile!
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 19:46   #3892
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Bartki
Kaja ma rozm. 24, nosi je jakoś od początku listopada.
super są
to sprawdzimy bo dzisiaj kupiłam
mieliśmy jechać na wioskę, ale nie zdążyliśmy, jutro jedziemy.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 20:24   #3893
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
czyli
normalnie kąpiesz potem wycierasz patykiem
potem psik tym cudem
i znów patykiem wycierasz???

Tak normalnie kapalam, potem osuszalam recznikiem jak wycieralam mala, potem psiknelam octeniseptem i dookola w srodku patyczkiem czyscilam i tyle.....

Pelnia narazie nie mam zdjec ich obu razem, jutro cos pokombinuje to ci podesle

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2010-11-26 o 20:27
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 20:37   #3894
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 20:55   #3895
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Gosiuni brawo dla rozgadanej Niny

Memi nigdy bym sie nie odważyła zostawić dziecka na brzegu łóżka i zasnąć. Chodziło o tą drugą stronę. Miedzy mną a ścianą Jedną noc tak spałam i było świetnie. Ola się budziła to ją myk do cyca i tak ciamkała godzinkę a ja mogłam sobie pokimać. Mimo, że praktycznie nie spałam to przynajmniej byłam wypoczęta. W domu też tak spałam przynajmniej przez 2 tygodnie.
Bo ja po cc to na siedząco nie mogłam karmić.

Cytat:
Napisane przez pelnia1980 Pokaż wiadomość
no to moze powod innego" zachowania??? chocby mala dolegliwosc a dz. strasznie odreagowuje zwlaszcza zap. pecherza...
a co sie stalo ze robilas te badania - mialas jakies podejrzenia??
ile wyniosl wam wynik tsh ft3 i ft4??
niestety tak to jest z NFZ (my niczym sie dostalismy do endokrynologa na NFZ to 5 razy prywatnie musielismy chodzic, ale teraz juz nas caly czas rejestruja na nfz...)
za zdania
kolejny dowod na to ze dziewczynki szybciej zaczynaja "klecic"
Jak 3 tygodnie temu Ola miała zapalenie oskrzeli to lekarz jak zwykle sie przyczepił, że Ola mało waży i kazał zrobić badanie po 2 tygodniach od wzięcia antybiotyku. No i teraz tak jakoś to wypadało. NO i fajnie wyszło
Ola ma tsh w normie 1,33
FT3 powyżej (badania przeprowadzono dwukrotnie) tj: 4,53
FT4 w normie 1,35

Anya jestem bardzo zadowolona z Bartków. Ola nosi je juz chyba ze 3 dni. Uwielbia je. Sama zdejmuje i zakłada.... czasami nawet na dobrą nogę
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 21:25   #3896
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Gosiuni brawo dla rozgadanej Niny

Memi nigdy bym sie nie odważyła zostawić dziecka na brzegu łóżka i zasnąć. Chodziło o tą drugą stronę. Miedzy mną a ścianą Jedną noc tak spałam i było świetnie. Ola się budziła to ją myk do cyca i tak ciamkała godzinkę a ja mogłam sobie pokimać. Mimo, że praktycznie nie spałam to przynajmniej byłam wypoczęta. W domu też tak spałam przynajmniej przez 2 tygodnie.
Bo ja po cc to na siedząco nie mogłam karmić.


Jak 3 tygodnie temu Ola miała zapalenie oskrzeli to lekarz jak zwykle sie przyczepił, że Ola mało waży i kazał zrobić badanie po 2 tygodniach od wzięcia antybiotyku. No i teraz tak jakoś to wypadało. NO i fajnie wyszło
Ola ma tsh w normie 1,33
FT3 powyżej (badania przeprowadzono dwukrotnie) tj: 4,53
FT4 w normie 1,35

Anya jestem bardzo zadowolona z Bartków. Ola nosi je juz chyba ze 3 dni. Uwielbia je. Sama zdejmuje i zakłada.... czasami nawet na dobrą nogę
a ja myślałam że to o Ciebie chodzi

no to się cieszę, ja jestem zadowolona (w tym sensie, że wreszcie ma buty na zimę bo pomykała w adidasach do dzisiaj, bo ma kozaki, ale to nie wypał bo nie trzymają nogi i zakładałam je tylko do wózka a jak spacer miał być nożny to wtedy w adidasach chodziła), Klaudia też zadowolona, mąż mniej
Mały dzikus rozpłakała się jak facet chciał jej stope zmierzyć! a potem to już buczała o wszystko na cały sklep. Usiadła na pufie i koniec, nie przejdzie się w tych nowych butach, bedzie siedzieć A na spacerach to sama ludzi zaczepia, kiedyś podłączyła się do dziadków i z nimi spacerowała a ten dzisiaj facet to jej wybitnie nie spasował.
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 21:38   #3897
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

My mamy buty z Deichmana, tzn. Bartek bo ja KMM Ale coś czuję, ze trzeba mu będzie nowe kupić tej zimy bo jakoś tak teraz szybko rośnie.

Sucha skórka mu schodzi z rączek po tej maści robionej. A jak kropli nie chce wypić to mu mówię, ze pójdziemy obejrzeć naklejki od pani doktor i pije. Czaruś dostał 2, bo rozsiadł się w gabinecie na krześle i do pani doktor akuku robił a do mnie: mama papa

A dziś mnie doprowadził do płaczu
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 21:48   #3898
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
My mamy buty z Deichmana, tzn. Bartek bo ja KMM Ale coś czuję, ze trzeba mu będzie nowe kupić tej zimy bo jakoś tak teraz szybko rośnie.

Sucha skórka mu schodzi z rączek po tej maści robionej. A jak kropli nie chce wypić to mu mówię, ze pójdziemy obejrzeć naklejki od pani doktor i pije. Czaruś dostał 2, bo rozsiadł się w gabinecie na krześle i do pani doktor akuku robił a do mnie: mama papa

A dziś mnie doprowadził do płaczu
no to pięknie, ja tego chyba nie dożyję.

__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 21:53   #3899
Tun1a
Wtajemniczenie
 
Avatar Tun1a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pałuki / Poznań
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez anya_krk Pokaż wiadomość



a ja myślałam że to o Ciebie chodzi

no to się cieszę, ja jestem zadowolona (w tym sensie, że wreszcie ma buty na zimę bo pomykała w adidasach do dzisiaj, bo ma kozaki, ale to nie wypał bo nie trzymają nogi i zakładałam je tylko do wózka a jak spacer miał być nożny to wtedy w adidasach chodziła), Klaudia też zadowolona, mąż mniej
Mały dzikus rozpłakała się jak facet chciał jej stope zmierzyć! a potem to już buczała o wszystko na cały sklep. Usiadła na pufie i koniec, nie przejdzie się w tych nowych butach, bedzie siedzieć A na spacerach to sama ludzi zaczepia, kiedyś podłączyła się do dziadków i z nimi spacerowała a ten dzisiaj facet to jej wybitnie nie spasował.
Oli też niektórzy faceci nie pasują. Byłam u okulisty i Ola weszła ze mną do gabinetu.... no i koniec opowiadania bo trzeba było wyjść i poczekać na Małżona. Bo nie słyszałam lekarza

Jo@n@ mi mówił dziadek, że jak się wypłaczę to nie wysikam
Buty mam HD ale mają dziury na piętach dlatego noszę tylko jak jest sucho No i do czarnych skarpet
__________________
Oleńka
Na dwa domy
Tun1a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-26, 22:02   #3900
anya_krk
Zakorzenienie
 
Avatar anya_krk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 265
GG do anya_krk Wyślij wiadomość przez MSN do anya_krk
Dot.: Pierwsze kroczki już za nami, a więc mówić zaczynamy! Mamusie marcowo-kwietniow

Cytat:
Napisane przez Tun1a Pokaż wiadomość
Oli też niektórzy faceci nie pasują. Byłam u okulisty i Ola weszła ze mną do gabinetu.... no i koniec opowiadania bo trzeba było wyjść i poczekać na Małżona. Bo nie słyszałam lekarza

Jo@n@ mi mówił dziadek, że jak się wypłaczę to nie wysikam
Buty mam HD ale mają dziury na piętach dlatego noszę tylko jak jest sucho No i do czarnych skarpet
ale czemu akurat faceci
__________________
Live long and prosper
anya_krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.