wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-22, 16:44   #1
wrobel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Duesseldorf
Wiadomości: 8

wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...


Sama nie wiem, czy sie ciesze, czy raczej bardziej mnie to przeraza. Chcialam, oboje z mezem chcielismy i staralismy sie o dziecko juz dluzszy czas, a teraz, jak juz jestem w ciazy, to sama nie wiem. Wpadlam w jakis emocjonalny chaos, nagle wydaje mi sie, ze to za wczesnie, a conajmniej mocno nie w pore i ze cos moze pojsc nie tak, jak powinno. Nie jestem nastolatka (mam 30-tke), a boje sie chyba bardziej niz kiedykolwiek... Boje, boje, boje wlasciwie tylko takie "emocje" odczuwam. Czy to normalne? Co zrobic, zeby moc sie tym cieszyc, tak, jak Wy o tym piszecie?
Wiem, ze "moja ciaza, to moja sprawa", ale pomozcie mi, prosze, jakos sie oswoic, zaprzyjaznic z mysla, ze bede mama.
wrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 17:02   #2
Basia21
Rozeznanie
 
Avatar Basia21
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 527
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

po pierwsze to gratuluje a po 2 nie jestem jeszcze mamusia ale wydaje mi sie ze nie powinnas sie martwic na zapas i byc dobrej mysli powodzenia
__________________
Basiulka
Basia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 17:04   #3
anuska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 35
GG do anuska
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

Witaj, serdeczne gratulacje, to normalne ze masz jakiekolwiek obawy, napewno nie jedna z nas je miala, ma i bedzie miala, jestem w 25 tygodniu ciazy. Byla to dla mnie bardzo zaskakująca wiadomość, 27 lat od 6 miesiecy wiem ze pojawi sie na swiecie mój szkrab a nadal sie boje, niestety moje nastroje emocjonalne sa bardzo zrożnicowane. Raz sie ciesze ogromnie raz jestem tak przerazona ze nie wiem co zrobic sama ze soba. Do pewnego momentu nie bardzo moglam w to uwierzyc nie czulam nic, ale od niedawna moja mala kruszyna jest tak aktywna ze czasem nie daje mi w nocy spac. Jestescie malzenstwem, jak sama pisalaś czekaliscie na dziecko dłuzszy czas, mysle ze te "pozytywne" emocje same przyjda. Jak to moj lekarz mówi ciaza to nie choroba to CUD. Jak najbardziej to normalne emocje, ja moge potwierdzic ze równiez tak mialam, a czasem mam, tymbardziej ze jestem z tym wszystkim sama. Zycze Ci duzo optymizmu, bedzie naprawde dobrze, trzymam kciuki i daj znac jak samopoczucie,
pozdrawiam
anuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 17:17   #4
mariquita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 160
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

ja to w sumie wiem o ciazy tylko z teorii...niestety. w sumie jeszcze jestem za mloda na dziecko,ale bym juz chciala dla mnie to jak najbardziej zrozumiale ze czujesz to co czujesz. mysle ze radosc przyjdzie z czasem, jak juz sie z tym oswoicie. boisz sie, bo to dla Ciebie nowe, ale wierze, ze ten maly szkrabik wyzwoli jeszcze w Tobie mnowstwo energii i radosci! buzka
mariquita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 17:32   #5
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

Moze boisz sie zmian, ze nie podolasz, ze zycie sie wywroci do gory nogami? Ja mysle, ze wiele przyszlych matek tak to przezywa i na pewno po jakis czasie zaczniesz sie ta mysla cieszyc. Skoro staraliscie sie z malzowinkiem o dziecko, to wlasnie przeciez spelnilo sie wasze marzenie

Serdecznie gratuluje!

__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 17:46   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

kochana,jesli sie boisz to zupełnie normalny objaw tzn. ,żęjuz jestes troskliwą ,odpowiedzialna mamusią gratulacje !!!

strach ,obawy o dziecko o wasze życie juz nigdy cię nie opuści ale przyjemnośc jaka będziesz czerpac z tej najfajniejszej roli będzie przeogromna i przewspaniała

boisz sie ,że twoje życie w jednej chwili się zmieni ale jeszcze nei wiesz ,że twoje zycie zmieni sie na lepsze

uśmiechaj sie ,ciesz się bo tej ciązy nigdy już nie powtórzysz (każda kolejna bedzie inna) no i ciesz się bo znacznie wygodniej jest miec bączka w sobie niz pchać wózek z coraz cięższym skarbem

dasz rade zapewniam cię a mam ponad 4 letnie doświadczenie
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 17:56   #7
maargolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 55
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

Mam pytanie do kobiet w ciąży. Ja od kilku dni podejrzewam że jestem w ciąży-u lekarza jeszcze nie byłam,i mam pewien problem. Ostatnio dostałam od lekarza silne leki(pytał czy jestem w ciąży ale mnie to wtedy nawet przez myśl nie przeszło)a dopiero teraz doczytałam że nie mogą ich przyjmować cieżarne!!Mało tego że stresuje się samym faktem ewentualnej ciąży to jeszcze boje się jakie mogą być skutki zażycia leków.Czy któraś z kobiet w ciąży słyszała o konsekwencjach brania niektórych leków??Bardzo proszę o pomoc!!!
maargolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-22, 18:14   #8
wrobel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Duesseldorf
Wiadomości: 8
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

Dzieki za Wasze slowa, naprawde wielkie, ogromne.
Bardzo mi one pomagaja. Macie chyba racje, ze to wlasnie strach przed zmianami przeslania mi wszystko inne, a jakos trudno "z boku" na siebie popatrzec i to zauwazyc. Boje sie tez klopotow w pracy i klopotow z dojazdem do pracy: pracuje za granica i latam co tydzien. Jak zniose ten tryb zycia w ciazy? Jak zniesie to moje dziecko? Ono jest najwazniejsze, ale z pracy przeciez nie moge zrezygnowac, bo bez niej nie bede mogla tego "najwazniejszego czlowieka" utrzymac. Jak tu sie tak po prostu cieszyc?!
Jesssu, rozterki godne Matki Polki XXI wieku...
wrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 21:45   #9
sylwia500
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 52
GG do sylwia500
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

jak zrobisz pierwsze USG i zobaczysz malucha na ekranie, pokochasz ogromnie. Wtedy spojrzysz inaczej na swiat, a Twoje rozterki zmniejsza sie radykalnie. A praca ... no coz nie Ty jedna bedziesz musiala pracowac takie zycie, wierz mi ze wszystkim sobie poradzisz, bedziesz miala duzo sily i energii.. to taki matczyny instynkt. Mam 5 miesieczna Anie, nie zrezygnowalam z zycia towarzyskiego, ciagle odwiedzaja mnie znajomi, chodze z mala po knajpach hihihi, gram w karty, wygladam super ciagle w makijazu, chata blyszczy, obiad na stole i pewnie moglabym zrobic jeszcze wiele innych rzeczy. Dziecko nie ogranicza, odwrotnie rozwija!!!!I powiem Ci jeszcze ze przez cala ciaze zadreczalam sie, ze dziecko bedzie chore, juz w wieku prenatalnym przeszlo wszystkie choroby( urojone w mojej glowie). Przezylam 9 miesiacy stresu, zrobilam badania prenatalne, zeby siebie uspokoic - zupelnie niepotrzebnie!!!!
sylwia500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 22:55   #10
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

maargolcia napisał(a):
> Mam pytanie do kobiet w ciąży. Ja od kilku dni podejrzewam że jestem w ciąży-u lekarza jeszcze nie byłam,i mam pewien problem. Ostatnio dostałam od lekarza silne leki(pytał czy jestem w ciąży ale mnie to wtedy nawet przez myśl nie przeszło)a dopiero teraz doczytałam że nie mogą ich przyjmować cieżarne!!Mało tego że stresuje się samym faktem ewentualnej ciąży to jeszcze boje się jakie mogą być skutki zażycia leków.Czy któraś z kobiet w ciąży słyszała o konsekwencjach brania niektórych leków??Bardzo proszę o pomoc!!!

Margolciu, mysle ze nie masz powodow do obaw. Jesli jestes w ciazy to i tak Twoje malenstwo nie jest polaczone z Toba pepowina tylko odzywia sie w tak wczesnym stadium ciazy swoim wlasnym zapasikiem z cialka zoltego i leki nie powinny zaszkodzic. Znam dziewczyne ktora we wczesnej ciazy (nie wiedzac o tym ze spodziewa sie dziecka) robila wszystko czego niby sie zabrania (pila alkohol, nurkowala, latala samolotem, brala leki bo byla na wakacjach w cieplych krajach i miala podejrzenie o jakies tropikalne chorobsko) i urodzila zdrowa core. Nie zachecam Cie oczywiscie zebys powielala ten model - odstaw lekarstwa, zrob test ciazowy i jesli bedzie pozytywny - idz do lekarza. Wszystkiego dobrego!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-23, 23:04   #11
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

wrobel napisał(a):
> Dzieki za Wasze slowa, naprawde wielkie, ogromne.
> Bardzo mi one pomagaja. Macie chyba racje, ze to wlasnie strach przed zmianami przeslania mi wszystko inne, a jakos trudno "z boku" na siebie popatrzec i to zauwazyc. Boje sie tez klopotow w pracy i klopotow z dojazdem do pracy: pracuje za granica i latam co tydzien. Jak zniose ten tryb zycia w ciazy? Jak zniesie to moje dziecko? Ono jest najwazniejsze, ale z pracy przeciez nie moge zrezygnowac, bo bez niej nie bede mogla tego "najwazniejszego czlowieka" utrzymac. Jak tu sie tak po prostu cieszyc?!
> Jesssu, rozterki godne Matki Polki XXI wieku...

po pierwsze gratulacje!!!

po drugie - wiesz, to chyba naprawde typowe. mam taka swoja prywatna wiare ze po trzydziestce cierpi sie na przerost odpowiedzialnosci - w pierwszej ciazy zupelnie nie zawracalam sobie glowy czymkolwiek (mialam 27 lat bylam za granica bez prawa pobytu i mialam niejakie problemy z moim obecnym mezem a wtedy niemezem - cieszylam sie mimo to jak glupek), w ostatniej - ciagle sie balam, o dziecko, prace, ze nie podolam, ze starsze bedzie zazdrosne etc etc - mimo ze mialam duzo stabilniejsza sytuacje. Taaa.
po prostu jestes odpowiedzialna osoba i myslisz na zapas. a ze po urodzeniu dziecka NIC nie jest tak jak przedtem to chyba nie powinno dziwic.

Ale z tym lataniem to sie nie uda. Zaden gin Ci na to nie pozwoli. Sorry.

a tak calkiem na marginesie - polecam ksiazke "W oczekiwaniu na dziecko" - bardzo uspokajajaca i informacyjna pozycja
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-24, 15:46   #12
wrobel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Duesseldorf
Wiadomości: 8
Re: wlasnie sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy...

Ufff, dzieki. Dobrze jest wiedziec, ze moje nienormalne rozterki sa jednak calkiem normalne.
Bylam u lekarza, mowil, ze w "normalnej ciazy" latac mozna spokojnie do 6-7 miesiaca, a potem to roznie bywa. To germanski log, pojde za tydzien jeszcze raz w Polsce, zobaczymy, czy tam powiedza mi to samo.
Jeszcze raz serdeczne dzieki za Wasze wsparcie.
wrobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.