Misja w Zambii - proszę pomóż ! - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-04, 12:15   #691
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witajcie!

Jestem jak dotąd cichym obserwatorem wątku i popieram was całym sercem. W końcu zdecydowałam się razem z TŻ, że chcemy też pomóc i dlatego pragniemy zaangażować się w adopcje serca. Proszę Cię zatem _MAMA_ o wiadomość co mamy zrobić, tzn. wiem, że musimy napisać maila do s. Józefy ale nie mogłam znależć jej adresu. Jak rozumiem pieniążki na dzieciaczka przesyła się w złotówkach na konto w PL tak? I czy jest określona konkretna stawka ile trzeba wysyłać co miesiąc? Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie!
Floe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 12:29   #692
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Floe Pokaż wiadomość
Witajcie!

Jestem jak dotąd cichym obserwatorem wątku i popieram was całym sercem. W końcu zdecydowałam się razem z TŻ, że chcemy też pomóc i dlatego pragniemy zaangażować się w adopcje serca. Proszę Cię zatem _MAMA_ o wiadomość co mamy zrobić, tzn. wiem, że musimy napisać maila do s. Józefy ale nie mogłam znależć jej adresu. Jak rozumiem pieniążki na dzieciaczka przesyła się w złotówkach na konto w PL tak? I czy jest określona konkretna stawka ile trzeba wysyłać co miesiąc? Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie!
floe witaj, zaraz wyślę ci na pw e-mail do siostry, wystarczy ze napiszesz do niej kilka słów o swojej rodzinie i oczywiście że prosisz o przyznanie dziecka pod opiekę jak ja sie cieszę, kolejne dziecko uratowane !!!
Siostra pisała że na roczne utrzymanie dziecka potrzeba 100-150 $, nie ma przymusu comiesięcznych wpłat bo te pieniaki i tak docieraja do Zambii jak ktoś tam leci.
Podziekuj mężowi za dobre serce.
Macie własne dzieci?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 12:53   #693
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Dziekuje _MAMA_!
Zaraz bede pisala maila do s. Józefy. Bardzo sie cieszę, że w jakiś sposób bede mogla pomoc dzieciaczkowi z tak odległego kraju, którego los nie oszczędza. A wiem co znaczy choroba i strata bliskich osób, bo moja mama jest obecnie w hospicjum, a tata też poważnie choruje. Dlatego nie umiem być obojętna wobec cierpienia. Jeśli zatem parę groszy ode mnie może pomóc jakiemuś dziecku to będe szczęśliwa. Tym bardziej, że czuję taką potrzebę serca, żeby komuś pomóc, skoro moja mama również otrzymuje wiele pomocy od bezinteresownych osób o dobrych sercach. Zatem pomysł o adopcji serca był właśnie tym czego potrzebowałam, TŻ (narazie jeszcze nie mąż) również stwierdził, że należy się tego podjąć. Dzieci jeszcze nie mamy, narazie tylko 2 kotki, no ale wkrótce będziemy mieć dziecko w Zambii , ktore będzie wiedzialo o naszym istnieniu i które już kochamy. Pozdrawiam!
Floe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 14:03   #694
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Floe współczuję ci z całego serca z powodu rodziców, to dobrze ze masz taki poglad na świat, juz pisałam że w każdej chwili możemy być tymi którzy potrzebują dlatego jeżeli teraz wiedzie się nam nienajgorzej to dobrze byłoby pomóc komuś kto ma o wiele mniej. Lepiej dawać niż brać.
Wiem że każdy dobry gest wraca do nas prędzej czy później często ze zdwojoną siłą, z resztą zły też.
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 16:45   #695
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
o ile pamiętam to ty traci chcesz podjąć się adopcji z ruchu MAITRI - czy oni nie mają przedstawicielstwa za granicą? bo w Polsce to jest juz kilka oddziałów.
Nic niewiem o ich przedstawicielstwie zagranica.Moze maja ale nie w Anglii w kazdym razie ta kobieta nic mi nie mowila.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Traci jakie papiery?? to nie można tego załatwić drogą mailową z siostrą Józefą będę musiała jeszcze coś wypełniać??
nienawidzę takich rzeczy- wypełnainia dokumentów, odsyłania ich później itp
Nie ja adoptuje dziecko z Ruandy a dzieciom z Zambii bede pomagac paczkami i pieniazkami.Wiesz ja bede wysylac te pieniadze z Anglii i poprostu musze przeliczyc bo narazie niewiem ile mam wyslac i musze potwierdzic ze zoobowiazuje sie do placenia na takie dziecko.

Cytat:
Napisane przez Floe Pokaż wiadomość
Dziekuje _MAMA_!
Zaraz bede pisala maila do s. Józefy. Bardzo sie cieszę, że w jakiś sposób bede mogla pomoc dzieciaczkowi z tak odległego kraju, którego los nie oszczędza. A wiem co znaczy choroba i strata bliskich osób, bo moja mama jest obecnie w hospicjum, a tata też poważnie choruje. Dlatego nie umiem być obojętna wobec cierpienia. Jeśli zatem parę groszy ode mnie może pomóc jakiemuś dziecku to będe szczęśliwa. Tym bardziej, że czuję taką potrzebę serca, żeby komuś pomóc, skoro moja mama również otrzymuje wiele pomocy od bezinteresownych osób o dobrych sercach. Zatem pomysł o adopcji serca był właśnie tym czego potrzebowałam, TŻ (narazie jeszcze nie mąż) również stwierdził, że należy się tego podjąć. Dzieci jeszcze nie mamy, narazie tylko 2 kotki, no ale wkrótce będziemy mieć dziecko w Zambii , ktore będzie wiedzialo o naszym istnieniu i które już kochamy. Pozdrawiam!
Serdecznie Ci wspolczuje z powodu rodzicow i podziwiam Twoja postawe ,ze masz sily i checi pomagac innym kiedy sama przechodzisz trudne chwile!
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 17:58   #696
alena7
Raczkowanie
 
Avatar alena7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: oczom daleko sercu zawsze blisko
Wiadomości: 56
GG do alena7
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witam. Buziaki dla świeżo upieczonych Adopcyjnych Mam. Widzę,że coraz więcej Wizażanek zagląda na ten wątek.To chyba jakiś cud .Wiele tego typu próśb zostaje bez jakiegokolwiek odzewu.Jestem przekonana,że Ktoś z góry maczał w tym palce .Wracając do adopcji serca.Coraz częściej o tym myślę.Czy to jakieś zaraźliwe? Kilka lat temu też o tym myślałam.Dziś odwiedziłam stronkę Misji w Doume w Kamerunie.Jak wielu ludzi, w tym również starszych potrzebuje pomocy.Tam także można wspomóc dzieci przez adopcję na odległość.Mam pytanie do Mamy:Co się dzieje,jeśli osoba,która podjęła się takiego typu pomocy,nie jest w stanie (np. z przyczyn ekonomicznych) finasować nauki swojego adopcyjnego dziecka?
__________________
Nadzieja to więzy,które chronią serce przed pęknięciem.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159250 MISJA W ZAMBII
alena7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 18:24   #697
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez alena7 Pokaż wiadomość
Witam. Buziaki dla świeżo upieczonych Adopcyjnych Mam. Widzę,że coraz więcej Wizażanek zagląda na ten wątek.To chyba jakiś cud .Wiele tego typu próśb zostaje bez jakiegokolwiek odzewu.Jestem przekonana,że Ktoś z góry maczał w tym palce .Wracając do adopcji serca.Coraz częściej o tym myślę.Czy to jakieś zaraźliwe? Kilka lat temu też o tym myślałam.Dziś odwiedziłam stronkę Misji w Doume w Kamerunie.Jak wielu ludzi, w tym również starszych potrzebuje pomocy.Tam także można wspomóc dzieci przez adopcję na odległość.Mam pytanie do Mamy:Co się dzieje,jeśli osoba,która podjęła się takiego typu pomocy,nie jest w stanie (np. z przyczyn ekonomicznych) finasować nauki swojego adopcyjnego dziecka?
Ja też myślę że czyjeś modlitwy zostały wysłuchane że juz 3 dzieci zostało uratowane .
Misja w Doume to moja druga misja, której troszeczkę pomagam, widzę że ją znalazłaś tam ks. Bujak w miarę mozliwości wstawia aktualności i można przez to poczuć tamtejszą atmosferę - niestety też nienajlepszą
Co do adopcji, to chciałabym zebyś się zaraziła na długo i w dodatku zarażała jak najwięcej osób
Jeżeli bedzie taka sytuacja ze nie dasz rady sponsorować swojego dziecka to twoje obowiązki przejmie następna rodzina ale musisz uprzedzić siostrę żeby zdążyła kogoś znaleźć na twoje miejsce.
Wydaje mi się że Luba dostała właśnie takie dziecko, bo ma juz 15 lat ale nie jestem pewna, moze ona wie cos na ten temat
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-04, 19:04   #698
alena7
Raczkowanie
 
Avatar alena7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: oczom daleko sercu zawsze blisko
Wiadomości: 56
GG do alena7
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

[B]MAMO,myślę o dziecku właśnie z Kamerunu.Czuję,że tam jestem potrzebna. Ksiądz Bujak pokrótce opisał szczegóły adopcji.Myślę,że jest to osoba godna zaufania.Niedługo wychodzę do pracy,będę miała całą noc na przemyślenie całej sparawy.Pytam,bo nie chciałabym skrzywdzić nikogo.Dziecko to nie rzecz,ani kaprys.Poza tm łatwiej byłoby mi ''udźwignąć''koszty nauki dziecka z misji księdza,pisał ,że minimalna kwota rocznie to 100 złotych.To się dla mnie liczy,bo nie zarabiam wiele.Jeśli nie podołam to po prostu muszę uprzedzić wcześniej.Chciałabym prosić Adopcyjne Mamy o szczegóły dotyczące adopcji dzieci w misji siostry Józefy. Pozdrawiam
__________________
Nadzieja to więzy,które chronią serce przed pęknięciem.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159250 MISJA W ZAMBII
alena7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 19:11   #699
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

List do Siostry Jozefy juz wyslany, teraz pozostaje mi tylko czekać na jej odpowiedz. Juz nie moge sie doczekac, chociaz wiem, ze przeczyta go najwczesniej jutro wieczorem.
A co do mojej sytuacji, to ja zdazylam juz sobie to jakos wytlumaczyc, zrozumiec, ze są takie rzeczy w zyciu, na które nie mamy wpływu. Chociaż nie będe ukrywać, że nie jest mi łatwo. Nauczyłam się także, że wiele rzeczy, spraw zależy od dobrej woli innych ludzi. Mam nadzieje, że będe takich osób jak najwięcej w życiu spotykać i sama pragnę taka być. Nie można pozostawać obojętnym. Pozdrawiam wszystkie wizażanki o dobrym sercu!
Floe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-04, 21:43   #700
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że Luba dostała właśnie takie dziecko, bo ma juz 15 lat ale nie jestem pewna, moze ona wie cos na ten temat
Nic nie wiem na ten temat. Wiem tylko, ze nasz Maxon jest sierota i z dwojka rodzenstwa wychowywany jest przez babcie.
Ja sobie to tak wytlumaczylam, ze jak dlugo jego rodzice zyli, tak dlugo jakos tam sobie wszyscy radzili. Maxon chodzil do szkoly i sobie dobrze radzil. A teraz babcia nie ma go za co dalej ksztalcic. Siostra Jozefa o szkole przede wszysztkim pisala, o tym, ze Maxon chce sie uczyc a nie ma za co.
Ale zaznaczam, ze to tylko moje przypuszczenia

Cytat:
Napisane przez Floe Pokaż wiadomość
List do Siostry Jozefy juz wyslany, teraz pozostaje mi tylko czekać na jej odpowiedz. Juz nie moge sie doczekac, chociaz wiem, ze przeczyta go najwczesniej jutro wieczorem.
A co do mojej sytuacji, to ja zdazylam juz sobie to jakos wytlumaczyc, zrozumiec, ze są takie rzeczy w zyciu, na które nie mamy wpływu. Chociaż nie będe ukrywać, że nie jest mi łatwo. Nauczyłam się także, że wiele rzeczy, spraw zależy od dobrej woli innych ludzi. Mam nadzieje, że będe takich osób jak najwięcej w życiu spotykać i sama pragnę taka być. Nie można pozostawać obojętnym. Pozdrawiam wszystkie wizażanki o dobrym sercu!
Floe wspolczuje Ci!
I ja goraco wierze, ze jak komus pomoge to ten czyn wroci do mnie albo do moich dzieci. Bo w koncu nic pewnego nie ma tym swiecie. moze ja kiedys bede potrzebowala wsparcia, modlitwy, dobrego slowa? Moze mojemu dziecku ktos kiedys pomoze?
Nie zyjemy na pustyni, ktos potrzebuje nas i my kogos tez mozemy potrzebowac.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 09:02   #701
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez alena7 Pokaż wiadomość
[b] Chciałabym prosić Adopcyjne Mamy o szczegóły dotyczące adopcji dzieci w misji siostry Józefy. Pozdrawiam
adopcja z misji s. Józefy wyglada podobnie jak wszędzie ; tylko kwota jest więkrza na utrzymanie dziecka bo od 100 - 150 $ rocznie z tą różnica że do Zambii mozesz wysyłać na adres szpitala coś dla swojego dziecka a do Kamerunu nie bo ks. Bujak musi płacić bardzo duze cło nawet do 1 000 zł za 2 paczki z pluszakami kazali mu kiedyś zapłacić.

Cytat:
Napisane przez Floe Pokaż wiadomość
Nauczyłam się także, że wiele rzeczy, spraw zależy od dobrej woli innych ludzi. Mam nadzieje, że będe takich osób jak najwięcej w życiu spotykać i sama pragnę taka być. Nie można pozostawać obojętnym. Pozdrawiam wszystkie wizażanki o dobrym sercu!
oby tak dalej
dzisiaj wieczorem siostra moze wysyłac e-maile, ale nie zrażaj się jak go nie dostaniesz bo może siostra bedzie chciała w niedzielę kogoś wybrać bo wtedy spotykaja sie z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nic nie wiem na ten temat. Wiem tylko, ze nasz Maxon jest sierota i z dwojka rodzenstwa wychowywany jest przez babcie.
Ja sobie to tak wytlumaczylam, ze jak dlugo jego rodzice zyli, tak dlugo jakos tam sobie wszyscy radzili. Maxon chodzil do szkoly i sobie dobrze radzil. A teraz babcia nie ma go za co dalej ksztalcic. Siostra Jozefa o szkole przede wszysztkim pisala, o tym, ze Maxon chce sie uczyc a nie ma za co.
Ale zaznaczam, ze to tylko moje przypuszczenia


Floe wspolczuje Ci!
I ja goraco wierze, ze jak komus pomoge to ten czyn wroci do mnie albo do moich dzieci. Bo w koncu nic pewnego nie ma tym swiecie. moze ja kiedys bede potrzebowala wsparcia, modlitwy, dobrego slowa? Moze mojemu dziecku ktos kiedys pomoze?
Nie zyjemy na pustyni, ktos potrzebuje nas i my kogos tez mozemy potrzebowac.
Moje wywody na temat Maxona to też tylko przypuszczenia
też bardzo dobrze myślisz i tego się trzymaj
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-05, 12:04   #702
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cześć Floe ja również adoptowałam dziecko, cieszę się że Ty również się zdecydowałaś, będzie mi raźniej

Pobuszowałam trochę w sieci i znalazłam coś takiego http://www.pmk-berlin.de/neu/main.php?id=4 list od s. Józefy i zdjęcia z jej pracy

oraz mapka http://go.hrw.com/atlas/norm_htm/zambia.htm

Niestety nie mogę znaleźć tam miejscowości sisotry ani mojej córeczki Jak znajdziecie lepszą mapkę do podajcie!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-05, 16:49   #704
alena7
Raczkowanie
 
Avatar alena7
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: oczom daleko sercu zawsze blisko
Wiadomości: 56
GG do alena7
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Właśnie,ksiądz odradzał wysyłanie paczek również z powodu ''zaginięć''przesyłek i ''widzimisię''urzędników( teraz wiem co się za tym kryje).Można dodatkowo wpłacać pieniążki na prezenty świąteczne i urodzinowe dla swojego dziecka oraz opłacać szkołę w ratach (tak jak w Zambii).
__________________
Nadzieja to więzy,które chronią serce przed pęknięciem.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159250 MISJA W ZAMBII
alena7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 08:59   #705
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Widzę że nikt wczoraj nie dostał e-mail od s. Józefy - moze dzisiaj
Teraz chciałam wam pokazać zdjęcia, których nie ma w albumie a pokazują rodzinę i dom mojego Victora , który urodził się w Boże Narodzenie 1999r.
to jest podwórko: podwórko.jpg

na tym zdjęciu przed domem.jpg mama z dziećmi - Victor jest w czerwonej koszulce a Tata pewnie w buszu, gdfzie spędza większość czasu pracując

a tutaj to juz sam Victor: Victor.jpg Victor nie moze chodzić

teraz rodzina w domu w domu.jpg bardzo biedny ten dom, nawet nie maja okien, nie wiem jak sobie radzą z tym jak jest pora deszczowa
to tyle na razie
i czekamy na e-maile od s. Józefy, zasady znacie od razu wklejamy tutaj jak cos dostajemy

Edytowane przez _MAMA_
Czas edycji: 2007-02-09 o 16:52
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 09:22   #706
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Witajcie!

Dzieki Seona za ciepłe przyjęcie .
No ja miałam cichą nadzieję, na maila wczoraj, ale nie ma. Jednak jestem cierpliwa i poczekam Chociaż już nie możemy się z TŻ doczekać naszego dzieciaczka!
Floe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 09:50   #707
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Floe jak dzisiaj nie dostaniesz to sadzę ze w poniedziałek na pewno, chyba że się cos z interenetem siostrom popsuło ja też miałam pytania od Pani ze szkoły i liczyłam na odpowiedź, siostra raczej zawsze odpisywała - czekajmy i nie traćmy nadziei
ja juz tutaj pisałam ze na swoje dziecko musiałam czekać pare tygodni bo to było załatwiane listownie to i wy się doczekacie - przyznam ze tez jestem ciekawa kim będziecie się opiekować
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 17:43   #708
Moobi
Wtajemniczenie
 
Avatar Moobi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 2 516
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

znalazłam ten obrazek tu na Wizazu i od razu mi sie skojarzyło z MAMĄ
jesli bedziesz chciala zmienic avator
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21.jpg (22,3 KB, 36 załadowań)
Moobi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 18:56   #709
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Floe mi sisotra odpisała już!!! a Tobie???

Ale mam straszne wieści moja córeczka jest śmiertelnie chora jest zarażona wirusem HIV, bardzo często rodzice przywozili ją do szpitala z różnymi chorobami i i niedowagą

oto słowa Siostry: "Mercy nie wyglada zdrowo i bywala u nas czesto w przyszpitalnym osrodku dozywiania dzieci, chora, z niedowaga...."
" Rodzice dziewczynki to prosci ludzie uprawiajacy ziemie;sieja kukurydze,maja troche bananow,orzeszkow ziemnych,dynie."

Tak mi smutno strasznie ile takie dziecko z HIVem żyje, kompletnie się nie orientuję
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2007-01-06 o 20:41
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-06, 19:23   #710
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

przeczytałam coprawda narazie tylko 2 strony, ale widzę, że akacja się rozwija

być może za pare lat, jak będe mieć odpowiednią pracę i sytuację finansową zdecyduje się na adopcję serca, przyznam, że po jakimś czasie chciałabym zobaczyć się z moim "podopiecznym"


pozdrawiam ;*
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 19:29   #711
Floe
Raczkowanie
 
Avatar Floe
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 209
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Ja jeszcze nie dostałam odpowiedzi. Trzeba poczekać....

Seona tak mi przykro, że malutka jest chora. Jednak piękne jest to, że właśnie dzięki Tobie będzie jej troszkę lepiej. Niestety musimy się liczyć, że nasze dzieciaczki w Zambii narażone są na okropne choroby. Aids i hiv to tam straszna plaga...
Floe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 19:40   #712
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Seona, bardzo wspólczuję malej Mercy... Takie maleństwo...

Moze Twoja pomoc choc troche ulży jej w chorobie
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 19:50   #713
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Wiecie ja wysłałam meilem siostrze zdjęcie moje i mojego męża Siostra powiedziała że oczywiście przekaże, bo rodzina jest ciekawa jak wyglądamy
Tak jak my jesteśmy ciekawi jak wygląda Mercy

Wkleje fragment listu od s. Józefy. Gdyby ktoś miał wątpliwości, co się dzieje z pieniedzmi i ile trzeba wpłacać!! Wpłaty na dziecko są dowolne, nie ma jakiejś ustalonej kwoty.

"Co do kwoty to moze to byc US 100 rocznie, zwykle raczej tyle na ile kogo stac.
Stac kogos aby kupic buty- tez dobrze stac na wiecej- tez sie cieszymy bo to jest naprawde podanie tym ludziom reki i podzielenie sie kromka chleba.
Pieniedzmi dziewczynki gospodaruje osobiscie ,przy wspoludziale pomocnikow tj.dwoje ludzi przeszkolonych do pracy z dziecmi.Szkole oplacam osobiscie + zakupy mundurka,w zakupie butow pomagaja pomocnicy,spozywcze zakupy robia sobie sami bo to radosc dla nich i oni najlepiej wiedza co im potrzeba do jedzenia.Kazde dziecko ma swoja dokumentacje i tam rozliczamy pieniazki i skladamy paragoniki i dokumentujemy kazde pobranie pieniedzy ktore odbywa sie przy swiadku..3 x do roku mamy duze spotkanie z cala grupa dzieci i tymi u ktorych dzieci mieszkaja"
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2007-01-06 o 19:59 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 20:15   #714
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Seona sadzę ze to nie przypadek że dostałaś taka dziewczynkę, nie wiem czy jesteś katoliczka ale cierpienie w kościele katolickim ma szczególne miejsce bo właśnie w taki sposób Jezus zapewnił nam życie wieczne a osoby pomagające cierpiącym są obdarowywane szczególnymi łaskami. Jak juz dziewczyny pisały to dziecko będzie szczęśliwe ze prócz bólu jaki będzie pewnie musiała znosić wraz z rozwojem choroby dzięki wam przynajmniej nie będzie chodziła głodna

Witam nowych misjonarzy natalka i Moobi

już przechodzę do najważniejszego na co od tak dawna wszyscy czekali , az mi sie palce plącza żeby jak najszybciej to napisać
Wiecie jaki dzisiaj dzień?
Trzech Króli, którzy przynieśli dzieciątku dary i jeszcze jedna okazja:

MISYJNY DZIEN DZIECKA

no i nasze dzieci coś od nas w darze dostały z tej okazji
wklejam e-mail:

KOCHANI!
Maszynka juz dotarla-jest juz poskladana,byly juz pierwsze proby-bez
opazen!
Mamy juz kolory spozywcze aby wata byla kolorowa i jutro dzieci beda miec
frajde-bedziemy robic zdjecia!
W poniedzialek opisze wiecej-
DZIEKUJEMY B>B>B>BARDZO SERDECZNIE!
Z Bogiem!
S.Jozefa


pięknie dziękuje osobie która wysłałą barwniki, panu, który sprzedał nam maszynkę i nazbierał na nia 100 zł zeby była tańsza, Adze Z, Lubej i Kółku misyjnemu, które zapłaciłop za przesyłkę oraz wszystkim którzy chcieli się dołozyć ale nie zdażyli niech Bóg Wam wynagrodzi to 100-krotnie albo tyle razy ile wyjdzie watek





_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 20:40   #715
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Wow ale suuuuper To pewnie i moja Mercy spróbuje poraz pierwszy waty cukrowej

Aha i wklej zdjęcia jak dostaniesz!!!! jestem strasznie ciekawa, czy dzieciakom smakowało
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2007-01-06 o 20:43 Powód: skleroza:]
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 21:12   #716
zuzka92
Zadomowienie
 
Avatar zuzka92
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 073
GG do zuzka92
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

:czarodzie ciekawe kto tutaj ma większą radość
zuzka92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 21:28   #717
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez zuzka92 Pokaż wiadomość
:czarodzie ciekawe kto tutaj ma większą radość
chyba ja

Seona - wiele dzieci będzie jadło nie tylko watke pierwszy raz w życiu ale wiele z nich nie jadło nigdy cukierka i jestem pewna że Mercy tam nie zabraknie (czy ona nie ma na imie tak jak moja ulubiona bombonierka? )
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 21:33   #718
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Moobi Pokaż wiadomość
znalazłam ten obrazek tu na Wizazu i od razu mi sie skojarzyło z MAMĄ
jesli bedziesz chciala zmienic avator
O kucze ten obrazek jest piekny!!!!!

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Floe mi sisotra odpisała już!!! a Tobie???

Ale mam straszne wieści moja córeczka jest śmiertelnie chora jest zarażona wirusem HIV, bardzo często rodzice przywozili ją do szpitala z różnymi chorobami i i niedowagą

oto słowa Siostry: "Mercy nie wyglada zdrowo i bywala u nas czesto w przyszpitalnym osrodku dozywiania dzieci, chora, z niedowaga...."
" Rodzice dziewczynki to prosci ludzie uprawiajacy ziemie;sieja kukurydze,maja troche bananow,orzeszkow ziemnych,dynie."

Tak mi smutno strasznie ile takie dziecko z HIVem żyje, kompletnie się nie orientuję
Bardzo mi przykro.Wiesz z HIV mozna zyc tylko trzeba leczyc i uwazac na siebie a leki na ta chorobe sa drogie.Nosicielem HIV mozna byc do konca jesli sie nie zachoruje na ADIS.Biedne dziecko.Ta choroba jest naprawde straszna i dziesiatkuje nasz swiat.
traci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 21:46   #719
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cytat:
Napisane przez Moobi Pokaż wiadomość
znalazłam ten obrazek tu na Wizazu i od razu mi sie skojarzyło z MAMĄ
jesli bedziesz chciala zmienic avator
rzeczywiście piękny ten obrazek, ale do adopcji serca to pasowałaby biała kobieta i czarne dziecko
Mój avatar to ulubione zdjęcie z albumu s.Franciszki
nie widziałam cię na tym forum a mimo to dałaś podpis, takie gesty mnie wzruszają, dzięki
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-06, 22:17   #720
mala_misia
Raczkowanie
 
Avatar mala_misia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław=)
Wiadomości: 486
Dot.: Misja w Zambii - proszę pomóż !

Cztytając ten wątek miałam łzy w oczach. Bardzo chciałabym pomóc tym dzieciaczkom i postanowiłam wysłać im paczkę jak tylko coś skompletuje. Mam nadzieję,że sprawie im chociaż troszkę radości i wywołam uśmiech na twarzy chociaż jednego dziecka.
__________________
"Uprzejmość męska: najwytworniejsza forma fałszu."
Julian Tuwim
mala_misia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.