przeciwciała antykardiolipidowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-21, 14:17   #1
jola26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 127

przeciwciała antykardiolipidowe


mam pytanie do Pana doktora. Zapomniałam zadać je mojemu ginowi. stwierdzono u mnie przeciwciała antykardiolipidowe +. To było przyczyną mojego poronienia 1 ciąży w 13 tyg. Stąd moje pytanie - jakie przy tego typu wadzie genetycznej jest prawdopodobieństwo zajścia znowu w ciąże? Próbujemy już od kilku miesięcy i nic. Bardzo boję się że historia znowu się powtórzy, ale postanowiliśmy spróbować (bardzo chcemy tego dziecka). Wiem ze będę musiała zarzywać leki aby utrzymać ciąże a i tak nie ma pewności że się uda. No wlasnie - ale najpier trzeba zajść w ciąże żeby móc o nią walczyc. dziekuje za odpowiedz. A moze ktoraś z was spotkała sie z podobnym przypadkiem, chociaż z tego co wiem jest on bardzo żadki. mam też pytanie jaki % ciąż z przeciw.antykard.można donosić? I czy niesie to za sobą konsekwencje dla płodu?
jola26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 14:40   #2
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: przeciwciała antykardiolipidowe

Podwyższone miano przeciwciał dotyczy głównie trudności z donoszeniem ciąży i ryzykiem jej poronienia.
Co do zdolności do zajścia w ciąże to jednym z najważniejszych warunków jest obecność owulacji (co można stwierdzić np. w kolejnych badaniach USG).
W przypadky przeciwciał kardiolpidowych, odpowiednie leczenie może spowodować, że szansa na donoszenie ciąży będzie podobna jak w całej populacji (czyli taka jak u innych par starających się o dziecko).
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:36   #3
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: przeciwciała antykardiolipidowe

Ja tez mam podwyższone przeciwciała kardiolipinowe, lekarz mi powiedział, że w przypadku ciązy będę dostawać Clexane i Acard
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.